Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76501) Siamiáu


Siamiáu
tag

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ezen az e8400-on elgondolkodik, meg akkor valami q8xxx-en. Xeon-nal nem igazán szeretnék mókolni.
És esetleg a q9xxx mennyire jó?

(#76502) modecom1994 válasza snecy20 (#76496) üzenetére


modecom1994
tag

Nem mondtam hogy nekem kell :C

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#76503) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Én valahogy a 1155-ös inteleknél leragadtam. Le tudná valaki írni azóta a fejlődést tőszavakban?
PL 1155 majd 1150 majd 1151 stb ( ha jól írom akkor elég ennyi is), csak nem vagyok képben mit lenne érdemes most venni 1155 i3 helyett egy elromlott gépbe.
Komplett lap és proci kellene lehetőleg a DDR3 ramok felhasználásával. Esetleg az AMD ajánlott lehet? Eddig i3 3220 volt, annál rosszabb ne legyen. :)
( ha jól tudom akkor a 155 IvyBridge volt, utána talán Haswell majd Coffoo Lake?) AMD Ryzen ár/teljesítményben hol van ezekhez? Főleg hogy nem lesz külön videókártya a gépben.

(#76504) SECTORnooB válasza mexel (#76503) üzenetére


SECTORnooB
addikt

AMD most ár/érték bajnok Ryzen 1600 most a best buy. Intel Coffe Lake erősebb IPC-vel rendelkezik, de hiányos készletekkel és ebből kifolyólag drága, még önmagához mérteni is. Mindegyikhez DDR4-es memória dukál. Ryzen 4mag,8 szálas rendszer kiadásai a következőek Lap 25-30 ezer, CPU 45 ezer, Ram 30-35ezer.
Coffe Lake nonK: 4mag 4 szál rendszer kiadásai: Lap minimum 35 ezer, CPU 40 ezer, Ram 30-35 ezer. Ryzenhez B350-es lap az említett árban tuninglehetőséggel,Coffehez pedig Z370-es lapot tudsz csak jelen pillanatban vásárolni. Ha maradna a DDR3-as kited, akkor egy i7 4790K-t javasolok ő még időtálló és erős egyszálon is.
A mai játékok és a jövőbeli játékok is egyre jobban fogják preferálni a több mag és több szál adta lehetőségeket, tehát ha teheted 4/4 es rendszert ne építs. Használtan már elég jó árban lehet 4790-4790K-t kapni és később egy erősebb VGA-t is mellé tudsz rakni.

[ Szerkesztve ]

(#76505) solfilo válasza mexel (#76503) üzenetére


solfilo
veterán

Ha maradnia kell a DDR3-nak, akkor csak egy újabb generáció van a mostanidnál, Haswell (ix-4xxx). AMD oldal nem rúg labdába a Ryzen előtti szériákkal. Szóval a kívánalmaknak egy Haswell i3-i5 felelne meg, 1150-es lap kell hozzá.

AMD most kifejezetten erős ár-értékben, időtállóságban, Ryzen elég jól sikerült. De ez már DDR4, csakúgy, mint a Haswell utáni szériák Intelnél.

solfilo

(#76506) mexel


mexel
veterán

Köszönöm az infókat, a lehető legolcsóbb de legjobb megoldás kell, szülőnek lesz, komoly játék nem kell, max tili toli kis játékok. Sebességre az i3 3220 is megfelelt, csak sajnos nem kapni már lapot alá :(
Megnézem az ajánlottakat, lehet hogy egy használt lap lesz a megoldás.

(#76507) mexel


mexel
veterán

Ahogy körülnéztem gyorsan szépen elszálltak az árak, és a 1155-öt szépen halálra ítélték hogy nincs lap alájuk :(
Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.Marad a 115 és valami kis i3, de a hűtőt dobhatom ki valószínűleg pedig van egy brutál nagy hűtő ami még 775-höz volt jó és az Asrock lapokra fel lehetett tenni 1155-höz is mert csináltak felfogatást hozzá. Azt hiszem ezt is elfelejthetem :(
Lehet hog akkor az én lap+procim megy szülőnek és akkor magamnak veszek egy normálisabbat, feltételezem a 1150-es i3 már gyorsabb mint a 1155-ös. De amint lesz időm nekiállok teszteket is olvasgatni.

(#76508) oravecz56 válasza -ZeeZee- (#76467) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Mind a 2 lap bios-nak van xeon frisítése.Lehet bele tenni.Jóval gyorsabb erősebb lesz,de a gyári hűtőnél jobb egy kicsivel ha nem E-t teszel bele X az forrób fejű.
Tistelettel

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#76509) Grave_444 válasza Siamiáu (#76501) üzenetére


Grave_444
nagyúr

E8400-ra váltásnak semmi értelme nincs. Q9xxx = Xeon, ha megfelelő párost nézel. Csak annyi a különbség, hogy a Q 9xxx-et olyan drágán adják, hogy egy forintot nem éri meg rá költeni. Igaz 775 konfigra is igaz ez.

(#76510) xilurux


xilurux
tag

Sziasztok

i7-8700K vagy i5-8600K procit eri meg veni 3d modelezesre ? menyi a kulombseg kozte ?

[ Szerkesztve ]

(#76511) Franklin válasza xilurux (#76510) üzenetére


Franklin
addikt

Egyértelműen i7, a 6 mag, 12 szál miatt, az i5 "csak" 6 mag, 6 szál.

(#76512) snecy20 válasza SECTORnooB (#76504) üzenetére


snecy20
veterán

"Használtan már elég jó árban lehet 4790-4790K-t kapni"

Hát pont ezaz hogy sajnos nem, épp ma néztem végig a használt Haswell-ek árait és fogtam a fejem, 75-80k egy K-s végű pl, alig pár ezressel drágább egy 7700k. Ez tényleg csak akkor pálya ha az emberen rajtamaradt legalább 16GB jófajta DDR3. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#76513) SECTORnooB válasza snecy20 (#76512) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Multhèten láttam egyet 55 ezerért , erre alapoztam. :D

(#76514) snecy20 válasza SECTORnooB (#76513) üzenetére


snecy20
veterán

Akörül érne reálisan, egyébként nagyon jó és időtálló proci meg minden, de félelmetes hogy milyen árakon látni őket hardveraprón. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#76515) SECTORnooB válasza snecy20 (#76514) üzenetére


SECTORnooB
addikt

80 ezret természetesen sehol sem ér. :)

(#76516) smekone


smekone
tag

Sziasztok újra itt vagyok( aki nem tud dönteni ryzen és i7 8700k között).

Már most ott tartok, hogy naponta többször rendszeresen olvasom a Ryzen-es topikot a Coffe Lake-es topikot, a Milyen procit vegyek topikot és mellette folyamatosan teszteket nézek, összehasonlításokat illetve ilyen kulcs szavakkal keresgetek, hogy game cpu cores and threads usage stb.

De még mindig nem jutottam düllőre, tudom írtátok, hogy várjam ki a ryzen steppinget, de azért addig is nézelődök.

AMD Ryzen 7 1700X:
- Olcsóbb mint a 8700k
- több mag több szál
- órajelben nem sokkal van lemaradva
- friss AM4 foglalat, emiatt időállóbb

Intel Core I7 8700k:
- Minden játék tesztben veri a Ryzent kb ilyen 20 FPS-esl, ami szerintem nem elhanyagolható
- Munka célú tesztprogramok esetében nem sokkal van lemaradva, ott, ahol a Ryzel a 8700k előtt van
- Az LGA 1151 foglalat ugye már mondhatni "kifutóban" van

Képtelenség dönteni :O

Ha veszek, olyat szeretnék, amiben semmiféleképpen nem csalódok.

(#76517) SECTORnooB válasza smekone (#76516) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha jelenleg van pénzed az i7 8700K-ra és nem sajnálod rá a pénzt akkor egyértelmű, nem fogsz csalódni és a memóriákkal sem kell szöszmötölnöd. Nekem Ryzenem van, anno nem hittem volna de már semmi pénzért nem vállnék meg tőle, a Ryzen mellett a forasztott kupak az ár/érték arány az AM4 élettartama és a bővíthetőség szól.

(#76518) smekone válasza SECTORnooB (#76517) üzenetére


smekone
tag

Mi az ami téged ennyire megfogott a Ryzenben ?

(#76519) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Ha nincs meg a cpu doboza mibe tegyem ami nem tesz benne kárt? Zacskó v újságpapír?

(#76520) mexel válasza SECTORnooB (#76517) üzenetére


mexel
veterán

Ryzenből melyik az ami már jobb mint egy i3 3220? Csak az 1600-asok? A Ryzen 3 az még kevés?

(#76521) SECTORnooB válasza mexel (#76520) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Meglepő lehet a válaszom, de össze sem lehet a kettőt hasonlítani... több helyen felveszi a versenyt az R3 tuningolva az i5 7400-al.
A Ryzen 3 már 4mag, 4 szál.

[ Szerkesztve ]

(#76522) SECTORnooB válasza smekone (#76518) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Az fogott meg a Ryzenbe, hogy hozza IPC-ben bőven a régi 4.5Ghz-re húzott 4690K-m, multicore-ba meg egyenesen szárnyal, és mind ezt 60 ezer magyar forintért most jelnleg, és bővíthetem majd az idők során is.
Opció volt anno a 4690K ról 4790K-ra cserélés, de plusz 4 szálért 30 ezer plusz költség az egy kicsit sok volt nekem, úgy hogy jött a Ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#76523) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok.
Ha már annyira az AMD a beszélgetés tárgya:
Nem tudok dönteni 2 proci között:
1500x vagy 1600 legyen a kiválasztott.
Árban pár ezer forint a különbség.
Szinte semmi játék, kicsi az esélye a tuningnak, otthoni felhasználás, PS, LR lenne a fő csapásirány.
Melyiket javasoljátok?

(#76524) SECTORnooB válasza cdl (#76523) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én az 1600-ast venném, főleg ha munkára kell,1500X-nek magasabb az órajele, de két kattintás ezt az 1600-asnál orvosolni gyári cooler mellett.

(#76525) mexel válasza SECTORnooB (#76521) üzenetére


mexel
veterán

Akkor az i3 helyett jobb lehet elvileg egy ryzen 3 is? Abból melyiket kell venni ( nem követtem semennyire az AMD-t csak olvastam hogy kijött régebben és pár tesztet akkor néztem de már nem emlékszem rá), és milyen lap kell alá? Nekem fontos lenne a szabályozható proci venti, sőt a legjobb ami le is állítható biosból ( 0-100% között szabályozható kellene, mert majdnem passzív gépem van jelenleg).
Megyek teszteket nézni :)
Játékok alatt is jobban teljesít a Ryzen? Mondjuk az i3 7100 olcsóbb talán, az lehet ha jól látom kb pariban egy ryzen 1400-al.

[ Szerkesztve ]

(#76526) cdl válasza SECTORnooB (#76524) üzenetére


cdl
senior tag

Meggyőztél.
Ezt a két kattintást leírnád egyszerűen?
Ennyi tuningot megcsinálnék én is.

(#76527) SECTORnooB válasza cdl (#76526) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Például:
Szorzót (CPU Ratio) beállítod 36-ra = 3600mhz
Core Performance Boost (XFR): disabled
Feszültséget (CPU Voltage): 1.23
Teszteled, ha stabil eldöntöd szeretnél e feljebb menni, vagy ha feljebb nem is akarsz menni, szeretnéd e hogy kevesebbet fogyasszon, ha az utóbbi akkor a feszültséggel óvatosan elkezdesz visszafelé haladni, ha több kakaó kell akkor a szorzót feljebb állítod.
Nem akarom szét offolni a topikot, ha kérdésed van akár a topikban a többiek is, akár én privátban is válaszolok a kérdéseidre.

(#76528) SECTORnooB válasza mexel (#76525) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ahol az órajel számít ott azért eltud húzni valamennyire a Kaby i3 a Ryzentől, mert még van valamennyi IPC lemaradása.De ahol a több mag is bekerül a képletbe ott már egyértelmű az R3-nak az előnye.
Általában B350-es lap 25-30 ezer forint, minden igényt ki szokott tudni elégíteni.(tuningolni is bátran lehet)
Nem szeretnék nagyon offolni ebben a topikban,így ha bármi kérdésed van a Ryzenes topikban állunk rendelkezésedre.

(#76529) mexel válasza SECTORnooB (#76528) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, de talán ez nem off, hiszen a procivásárlás a kérdés jelenleg :) Hajt a kíváncsiság a Ryzen felé, de most nézegetve az árakat és az hogy a ddr3 ramok megvannak így talán az i3 4170 és egy lap hozzzá, az lenne a legolcsóbb megoldás. Ennél viszont talán még egy Ryzen 3 1200 is gyorsabb lehet játékok alatt is akár, és a ramok cseréje miatt talán drágább is.
Nagy segítségek volt az eddigiek is. :R

Közben most látom aRyzenben nincs vga így az lehet hogyezért kiesik. Na lesz min töprengeni, átteszem talán januárra, nem lesz időm most erre. Addig valami 775-öt találok itthon biztos ideiglenesen azt elviszem netezni nekik :)

[ Szerkesztve ]

(#76530) cdl válasza SECTORnooB (#76527) üzenetére


cdl
senior tag

Nagyon köszönöm, a másik topikban kérdezek majd, ha eljön az ideje.
Bár februárig ki kellene húzni, hogy mik lesznek az újdonságok.
Meglátjuk, lesz e lelkierőm várni addig.

(#76531) minas


minas
aktív tag

Üdv,
A kérdésem az lenne, hogy egy új gépbe még érdemes-e megvenni a G4400-t (legalább 2-3 évig nem akarok hozzányúlni a konfigurációhoz), vagy inkább már a G4600-at (a 4 szál miatt)?
E kettő jöhet szóba az előzetes informálódás alapján, kb. 10e a különbség árban.
Elvileg a G4400 is elég a felhasználáshoz (irodai programok, net és hd video, esetleg időnként egy kis videoszerkesztéssel kiegészítve).
Úgy látom egyre többen váltják le a G4400-ast (a hardverapróból kiindulva). Mondjuk az újnál 3-4 ezerrel olcsóbban nem fogok használtat venni, tehát röviden: újat venni érdemes-e 2-3 vagy még további pár évre változatlan felhasználási célra, vagy már inkább Kaby Lake-et? Ha már...

[ Szerkesztve ]

(#76532) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Milyen processzort ajánlanátok 3d programokhoz? ami olyan 60-70 ezer ft vagy mindenképp kell egy ryzen 7 1700? vagy valami i7 es?

(#76533) gerii válasza apple87 (#76532) üzenetére


gerii
addikt

Milyen progikhoz?

(#76534) apple87 válasza gerii (#76533) üzenetére


apple87
senior tag

3ds max, maya.

(#76535) t72killer válasza SECTORnooB (#76517) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is épp végre elhatároztam, hogy gépet újítok, szóbajött a 8700K, de lebeszéltem magam róla: a z370 csipszetnek több, mint valószínű "egy lövése lesz" csak, azaz zéró esély a rendszerbolygatás nélküli fejlesztésre.

1. ha kell az erős kevésmagos teljesítmény is, akkor ott vannak a kicsi LGA2066-os procik, 6magra pl a 8700k-nál még picit olcsóbban is mért 7800x. Mivel nagyobb a szilikon (kb 2x akkora a die felülete), ezért talán a hőátadása is jobb lehet, az intel takony ellenére. A platform esélyes, hogy fogadja a következő HEDT generációt, ha nem, akkoris lehet majd 16-18magos procikat szerezni bele idővel.

2. ha elég a "normál" kevésmagos teljesítmény de valami meg kéri a sok magot, akkor Ryzen 1700, ez olcsóbb a coffe-nál és HEDT-nél is, bár RAM-ra tudtommal kényesebb.

Sokan megilyednek, hogy hú, a HEDT milyen drága - ugyanakkora magszámmal (7740x, 7800x) egyáltalán nem drágább, és még a legparasztabb lga2066-os lapok is általában jobban vannak összerakva, mint a konzumer vonal.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76536) Siamiáu


Siamiáu
tag

Sziasztok!

Találtam 7 ezerért q9400-at.
A pentium e7100-at váltaná.
Elolvastam a válaszokat amiket írtatok, így a q6600-ról le is mondtam, viszont új gép vásárlásról csak valószínűleg akkor lesz szó amikor a munkahelyén selejtezik a 3-4 generációs Inteleket.
Nem igazán lesz megizzasztva a proci, csak netezés és munkára lesz használva.
Ennek fényében megéri ez nekem?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#76537) Hannibhál válasza Siamiáu (#76536) üzenetére


Hannibhál
őstag

7 ezerért elég jó vétel, még esetleg egy ssd-t csapatnék mellé, s akkor száguldani fog a kicsike:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#76538) t72killer válasza Siamiáu (#76536) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy az ára mennyire okés, nem tudom, viszont a gépecskének nagy előrelépés lesz:R Manapság a böngészők is elterpeszkednek sok magra.

#76537: SSD-re+1:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76539) Siamiáu


Siamiáu
tag

Rendben, köszönöm a válaszokat! :R

Akkor meg is veszem, következő körben, pedig majd ssd-t.

(#76540) Ueda válasza Siamiáu (#76536) üzenetére


Ueda
senior tag

Csak alternatívaként, a legújabb celeronok is jobbak (leginkább 1 szálon, Single Thread Rating sorban), mint a 775-ös procik.[link] A DDR4 memória ugyan drága, de elég belőle 1 db is (single channel -ben).

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#76541) urbanjozsi válasza Ueda (#76540) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy alaplap: Asrock B85M pro4
Jelenlegi processzor Dualcore Intel Pentium G3220 3000Mhz

Kérdés, hogy egy i3-as processzor előrelépést jelentene-e, vagy inkább csak i5-től lenne látványos?

Ami a cserét indokolná, az az lenne, hogy gyermekem szeretne a Fallout4-el játszani, amihez minimium "i"-s procit ajánlanának?!

Előre is köszönöm!

(#76542) SP4C3 válasza urbanjozsi (#76541) üzenetére


SP4C3
veterán

i5 mindenképp jobb lenne. Én egy G3250-et váltottam xeon-ra (+kapott ssd-t).

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#76543) urbanjozsi válasza SP4C3 (#76542) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Az biztos, de socket 1150-hez még használtan is drága.......... :(

(#76544) solfilo válasza urbanjozsi (#76543) üzenetére


solfilo
veterán

35-40k körül már lehet találni, ha jól láttam. [link]
Valamennyit az i3 is segítene, de tényleg jobb lenne a 4 mag, ha már egyszer költötök a gépre.

VGA, RAM mennyisége mennyi?

solfilo

(#76545) Franklin válasza urbanjozsi (#76543) üzenetére


Franklin
addikt

30 körül van i5-4440, az elég lesz a Fallouthoz.

(#76546) urbanjozsi válasza Franklin (#76545) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

SP4C3, solfilo, Franklin
Köszönöm Uraim! Akkor gyúrunk i5-re :U

(#76547) azazbeza


azazbeza
tag

Sziasztok,
Egy ASRock AB350M Pro4 alaplaprol mi a velemenyetek? Erdemes vasarolni? Mennyire birja a huzast, ha jo lapnak gondoljatok, meddig kepes kezelni hiba nelkul a cpu-kat?

(#76548) M@cika válasza azazbeza (#76547) üzenetére


M@cika
őstag

Ez ugyan a CPU topik, de érintőlegesen talán belefér :-)

Nekem ilyen van, R5-1600 tudja benne a 4Ghz-t, de 1.4v kell neki. Normál használatra nem gyilkolom annyin, sőt vissza van véve 2-re, csak videokonvertáláskor csapok a lovak közé. Nekem bejött a lap, a memóriával küzdeni kellett, de 2933 csak összejött. 3.0 BIOS van rajta, nem volt kedvem a legújabbra frissíteni.
23k volt augusztusban, nekem megérte.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#76549) g@bo válasza M@cika (#76548) üzenetére


g@bo
nagyúr

off.

elsősorban am4 vonalon nem azok ajánlottak, melyeken van vrm hűtés?

(#76550) #95462144 válasza g@bo (#76549) üzenetére


#95462144
törölt tag

A heatsink nem foglalatfüggő, mindegyiken jó ha van.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.