Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) vendingo válasza Majkee84 (#71400) üzenetére


vendingo
veterán

Ha nem tervezel erős (1070, 1080) VGA-t, akkor még nagyon sokáig elég lesz a mostani procid. Nekem játékok alatt a 2600k 50-70% kihasználtsággal üzemel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71402) Majkee84 válasza vendingo (#71401) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Akkor dobjak még bele vagy 8 giga ramot és kész? Egyelőre nem tervezek ettől erősebb vgat, most vettem.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#71403) core i7 válasza Majkee84 (#71402) üzenetére


core i7
addikt

Dobj! sokszor jol jön már a 8GB+

[ Szerkesztve ]

(#71404) FollowTheORI válasza Majkee84 (#71402) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az mindenképp ajánlott... meg a játékok is legyenek SSD-n.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#71405) gozmozdony0


gozmozdony0
csendes tag

Sziasztok

Szerintetek érdemes használtan venni egy i7 2600k-t ?
Vagy érdemes olyan processzort keresnem aminek a foglalatához még gyártanak alaplapot ?

(#71406) bandi0000 válasza gozmozdony0 (#71405) üzenetére


bandi0000
nagyúr

gyakorlatilag szerintem 1 év a gyártási ideje a lapoknak, nem biztos, de ugye intelnél minden évben új foglalat/proci hozzá új lapok, szóval az 1 év de talán 2 a gyártási idejük, bár jelen esetbe nem tudom miért releváns ez? :D

mert ha megvennék a legújabbat, akkor 2 év múlva már nem gyártanának hozzá új lapot

Xbox One: bandymnc

(#71407) KoPiati84


KoPiati84
tag

A segítségeteket szeretném kérni.
Melyik a jobb proci az amd x4 880k vagy az intel i3 6100?
Alkalmi játékra használt gépbe kerülne a proci.
Jelenleg egy a8-7600 van a gépemben.

Lelkes amatőr

(#71408) DR|FTK|NG válasza KoPiati84 (#71407) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Az i3.

(#71409) =HG= válasza DR|FTK|NG (#71408) üzenetére


=HG=
addikt

Azért ezt elég könnyedén rávágtad, de ennyire nem egyértelmű!

(#71410) KoPiati84 válasza DR|FTK|NG (#71408) üzenetére


KoPiati84
tag

Több helyen nézelődtem és nem volt számomra egyérteémű a dolog. Titkon bíztam benne, hogy az x4 a jobb, mert az passzolna a komfigomba.
Azt gondoltam, hogy a magasabb órajel és a több valódi mag miatt az amd a jobb.
Van olyan 1151es alaplap amelyikbe jó a ddr3 memória?

Lelkes amatőr

(#71411) =HG= válasza KoPiati84 (#71410) üzenetére


=HG=
addikt

Mint minden alkalmazás függő, de általában erősebb az i3 és hosszabb távon jöbb döntés, mivel fejleszthető utána a konfig..i5..i7... FM2+ -ba szinte csak erősebb igpu-val rendelkező procit tudsz tenni...A8 7600-ról semmi értelme x4-re váltani...
Van olyan lap, ami fogadja a DDR3-at, de nem ajánlott kategória...Ramcserét nem úszod meg 1151-re váltásnál, mert DDR3L modulokat fogad, nem sima DDR3-at (feszültség különbség miatt) Bár vannak akik a gyári ajánlás ellenére sima DDR3-al használják egyenlőre probléma mentesen...

(#71412) Hannibhál válasza KoPiati84 (#71410) üzenetére


Hannibhál
őstag

A8-7600ról felesleges i3-asra váltani, kb 10-15%ot hoz maximum a konyhára ha a játék szereti a ht-t s elvan két valós maggal. inkább gyűjtsél még és i5re vált, az már jelentősebb előre lépés lenne:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#71413) KoPiati84


KoPiati84
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítségét.
Még lenne egy kérdésem: Miért nem éri meg a8 7600ról x4 880 k -ra váltani?

Lelkes amatőr

(#71414) =HG= válasza KoPiati84 (#71413) üzenetére


=HG=
addikt

Kb 10%-al erősebb Milyen vga menne mellé?

[ Szerkesztve ]

(#71415) KoPiati84


KoPiati84
tag

Köszönöm, sokat segítettetek.
Akkor elkezdek gyűjteni egy i5re.

A vga egy Xfx Rx 460 4gb

[ Szerkesztve ]

Lelkes amatőr

(#71416) Devas válasza gtamate2 (#71353) üzenetére


Devas
őstag

gtamate2:
:R

Sandy vs Kaby video
Kb 40%-al erősebb szálanként. Skylake-re akkor kb 8%-ot ráver.

Szerinted helytálló-e az az észrevételem, miszerint ha a teljes CPU kihasználtság:
-25% körül van, akkor a játék kétszálas
-50% körül van, vagy picit alatta, akkor a játék 4 szálból profitál
-ha pedig 50% fölé megy, akkor profitálhat a 8 szálból?
:R

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#71417) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Itt is megkérdem, i5 6600 vásárlás előtt állok:

Azt néztem, hogy a 6600 és 7500 egy árban van, viszont a caby lake támogatja a DDR4-2133/2400 ramokat. Órajelben kb nincs is különbség: 3.4-3.8 vs 3.3-3.9. Továbbfejlesztett Speedshift még inkább a 7500 mellett szól.

Melyik mellett döntenétek?

(#71418) FollowTheORI válasza MATEO6600 (#71417) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

7500. Egyébként a 7500-nek a magasabb az alapórajele, tehát "egyértelmű" hogy jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#71419) FollowTheORI válasza Devas (#71416) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt így nem lehet kijelenteni, vagy megállapítani...

Azt kell nézni, hogy a 2 vs 4 vs 8 mag esetén javul e a teljesítmény (pl nő a fps)... a kihasználtság % semmit nem ér ilyen szempontból.
Ha nő a teljesítmény, akkor ki tudja használni, ha nem nő akkor meg nem (nincs jelentősége).

Ez a %-osdi csak arra jó, hogy lássa az ember az adott terhelést bírja e a processzor vagy sem... ha 90-99%-on van, akkor már valószínűleg nem bírja (limitál), ilyenkor segíthet a több mag, de nem mindig.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#71420) MATEO6600 válasza FollowTheORI (#71418) üzenetére


MATEO6600
őstag

Viszont ahhoz akkor 2400-as ramok "dukálnak", komolyabb lappal, így a B150m chipset kilőve...
Vagy hagyjam a fenébe, és caby lake + 2133 ramok? :D

(#71421) FollowTheORI válasza MATEO6600 (#71420) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Túl van lihegve a ram kérdés... persze igen pár %-ot hozhat, de ezen kár ennyit pörögni. :)
Vedd azt amire pénzed van... mondjuk azért ha csak 1-2 ezer forint a ramok között a különbség akkor a gyorsabbat éri megvenni nyilván. Szóval inkább csak jól szét kell nézni, mert lehet hogy alig kerül többe egy jobb RAM is.

[link]

Én pl ezt venném... 3k-s ram és 1-2 ezer forintal drágább csak, mint a 2133 meg 2.4k-s ramok. :)

16GB-nál meg ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#71422) Devas válasza FollowTheORI (#71419) üzenetére


Devas
őstag

Attól függ szerintem, hogy mit ért az Afterburner 50% CPU kihasználtságon az i7 esetében.

-Ha 2 magot és 2 HT szálat, akkor 50%-os kihasználtságig feltételezhetjük, hogy semmilyen előnye nincs az adott játékban az i5-nek az i3-al szemben.

-Ha 0-50%-ig a 4 mag van és 51-99%-ig a 4 HT szál, akkor szerintem feltételezhetjük, hogy az 50% CPU kihasználtság feletti játékok esetén az i7 jobban teljesít az i5-el szemben.

-De ha nincs így szétválasztva, hanem tök random, hogy hány mag és hány HT szál van az első 50%-ban, akkor az téged igazol, miszerint ebből nem lehet megállapítani.

Csak méréssel nem tudom bizonyítani az elméletem akárhogy is szeretném. :DDD
De szerintem az első megállapítás lehet az igaz, hisz a processzor teljes teljesítményének 50%-a van kihasználva, az pedig pont 2 mag és 2 HT szál teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#71423) MATEO6600 válasza FollowTheORI (#71421) üzenetére


MATEO6600
őstag

Igen a ram árak között nincs nagy különbség, de ahhoz jobb lap is kell, mert a normál árú chipsetek csak 2133-et támogatnak. Szóval inkább az alaplap határozza meg az árkülönbséget.
Speedre még én is úgy láttam, hogy játékok esetében kb 0% az eltérés!

(#71424) FollowTheORI válasza MATEO6600 (#71423) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lassabbra mindig állíthatod, szóval ne ez alapján dönts... amugymeg a legtöbb lap simán meg fogja enni a gyorsabb ramokat is. Még ha "hivatalosan" nem is támogatja.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#71425) Hannibhál válasza Devas (#71422) üzenetére


Hannibhál
őstag

próbáld ki a procidnál, hogy ahol 50%-os cpu kihasználtságod van, ott fogod, letiltod a ht-t s megnézed két maggal mit tud

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#71426) MATEO6600 válasza FollowTheORI (#71424) üzenetére


MATEO6600
őstag

köszi a ram ajánlatokat :)
"amugymeg a legtöbb lap simán meg fogja enni a gyorsabb ramokat is." <- ez alatt azt érted, hogy visszaveszi 2133-ra és úgy működik, nem?

(#71427) FollowTheORI válasza MATEO6600 (#71426) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alapból minden ramot visszavesz a leglassabb specifikációra az alaplap első induláskor, de BIOS-ban elég sok ramnál csak annyi hogy beállítod az XMP profilra a ram kezelését és menni fog a gyári (magasabb) specifikációk szerint.

Tehát nem 2133-on, hanem amire a gyártó specifikálta a profiljában. (Ez általában a dobozán/termék specifikációjában is szerepel). Tehát ha 3400-as ramot veszel, akkor 3400-on fog futni és kis szerencsével nem lesz instabil a rendszer.

De ha ez van akkor is "kézzel" visszább tudod venni egy olyan értékre, ami még mindig jobb lehet mint az alap órajel.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#71428) FollowTheORI válasza Devas (#71422) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem, mert a feladat jellege és a windows ütemező dönti el, hogy osztja szét a sokszáz/sokezer külön feladatot a magok között.
Maga a windows is futtatni fog, még akár a 8. szálon is dolgokat, attól független, hogy a windows elfut 1 magon is. :)
Tehát nem ettől függ, nincs ennyire közvetlen összefüggés.
És a teljesítmény sem lesz feltétlen jobb a több mag miatt, ez a feladattól és annak leglassabb "szálától" függ inkább.
Tehát ha a leglassabb szál miatt 100 fps lehet csak, akkor hiába dobod szét a többi feladatot 2, 4 vagy 8 magra és végez velük gyorsabban mondjuk egy 4 vagy 8 magos proci, a fő/leglassabb szál miatt ugyanolyan sebességed lesz összegészében. Annyi lesz csak a különbség hogy mondjuk (ez most csak így hasra fiktív) első esetben 80-90% (2 mag) összprocesszoridőt köt le a feladatok összessége, második esetben, legyen mondjuk 50-60%, harmadik esetben (8 mag) esetén meg 30-40% mondjuk.
De mivel nem nyertél vele semmit, ugyanúgy 100 fps van csak, ezért tökmindegy mi volt a kihasználtságod.
Erre azt mondanád hogy nem támogat 2 magnál többet nem? :)

Viszont ha az lenne, hogy 2 mag esetén csak 60 fps van (90-99% kihasználás), 4 mag esetén meg 100 fps (50-70%), 8 mag esetén meg szintén 100fps (40-50%), akkor az adott feladatban már elmondható lenne hogy a 2 mag nem elég és a program képes kihasználni a 4 magot... és így tovább 8 magra is lehetne ilyen elméleti példát levezetni.

Akkor mondható el hogy valami több magot támogat igazán, ha gyorsul a fenti módon (kitolja a limitációt).

Pl a DX11 vs DX12 között pont ez a különbség... hogy a DX11-ben van egy fő soros szál... és tökmindegy hány magos a procid, egy bizonyos szint fölé nem tud gyorsulni... DX12 meg, mivel a feladatok párhuzamosíthatóak egymástól függetlenül (legalábbis jobban), ezért elmondhatjuk hogy támogatja (jobban) a több magot, mert a kinyerhető sebesség nagyobb lesz/gyorsulás okoz(hat).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#71429) MATEO6600 válasza FollowTheORI (#71427) üzenetére


MATEO6600
őstag

Értem, ezt nem tudtam, köszönöm a segítséget! :)

(#71430) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Rx 460 vagy Gtx 1050 alá i3 6100 vagy esetleg valamilyen AMD, esetleg G4400 passzolna elsősorban Wot-ra, de azért nehány mai címet is kipróbálnék majd.
A G4400 és az i3 között csak a HT a különbség? A magok megegyeznek?

(#71431) core i7 válasza hitman77 (#71430) üzenetére


core i7
addikt

i3 6100-at vedd mert G4400 on nem fogsz tudni 4 szállas játékokat futtatni
Amúgy nem hanem: órajel,fogyasztás és még az i3 ban az utasításkészlet több

[ Szerkesztve ]

(#71432) Devas válasza FollowTheORI (#71428) üzenetére


Devas
őstag

Igen, nagyjából értem amit mondasz, mondjuk erre nem gondoltam, hogy a háttérben a Windows használgathatja valamelyik szálat.

Viszont ez a leglassabb szál is érdekes dolog... valamikor van olyan, valamikor nincs. Hiába nincs GPU limit, szoktam látni olyanokat, hogy egyik szál kihasználtsága sem megy 70-80% fölé. Ezt nem is igazán tudom hova tenni. Mintha a játék fejlesztője tudatosan szívatná a PC tulajokat, hogy vegyenek inkább konzolt, mert ugyanúgy fut a játék, csak a konzol olcsóbb. Vagy ez valamiféle anomália a HT miatt?

Hannibhal:
Jah a HT letiltása jó ötlet. :)

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#71433) hitman77 válasza core i7 (#71431) üzenetére


hitman77
senior tag

Ok, akkor ha jól gondolom egy ideális kezdő játékos konfig kb. ez lenne: i3 6100, RX 460 4Gb vagy GTX 1050 4Gb és 8Gb RAM (2x4 kit)? Reméltem, hogy 150eFt alatt meg lehet úszni, de nagyon úgy tűnik, hogy nem fog menni. :(

(#71434) core i7 válasza hitman77 (#71433) üzenetére


core i7
addikt

Sajnos FHD-ra igen
a 4 szál is alap a 3-4GB vram is és a 8GB memória :(

(#71435) giornalista válasza hitman77 (#71433) üzenetére


giornalista
senior tag

igen, ez nagyjából jó. ez alá újban sajnos nem érdemes menni. alaplapon foghatsz, ha valami nagyon egyszerű B150M-et vagy urambocsá' H110-et teszel alá.

aprón nincs esetleg használt, garis CPU? LEC23 árait is érdemes lehet megnézni, szoktak jó 1151-es akciók lenni nála, én is így vettem végül i7-et tőle. ez egy később nagyon jól bővíthető alap.

(ha ráérsz, esetleg érdemes lehet megvárni, hogy a Kaby nem nyomja-e egy kicsit lejjebb a Skylake árakat, aztán persze ki tudja, mi lesz...)

(#71436) hitman77 válasza giornalista (#71435) üzenetére


hitman77
senior tag

Sebességben van különbség az említett chipset-ekkel szerelt alaplapok között vagy csak szolgáltatásban térnek el? A procit megnézem aprón, LEC23 "boltját" hol találom?

(#71437) giornalista válasza hitman77 (#71436) üzenetére


giornalista
senior tag

LEC

sebességben semmi különbség nincs, csak szolgáltatásban. PCX facebookját érdemes esetleg görgetned egy kicsit. szinte minden nap felraknak egy összeszerelt, eladott konfigurációt, és többen is i5 alá is bevállalják a H110-et, mert semmi szükségük több csatira, M2-re, stb. én a B150-nél maradtam, eredetileg Z-t akartam egyébként, aztán rájöttem, hogy minek. találj egy lapot, ami elég USB-t ad (a 3.0 szerintem elég alap már, hogy legyen), legyen esetleg 4 DDR4-es helye (vagy ha nem fontos, akkor elég a kettő is), az alaplapos topikban nekem is sokat segítettek anno, nyugodtan kérdezz rá, hogy a legolcsóbb jó lapot keresed, mit javasolnak.

(#71438) Ueda


Ueda
senior tag

Pentium G4600 benchmark

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#71439) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Pentiummal BF1-ezni?
[link]
Ahogy nézem ez a proci kb egy alap FX6300-as szintje.

(#71440) solfilo válasza gyenesmartin (#71439) üzenetére


solfilo
veterán

Most nem tudom megnézni, ez single vagy multi? Elvileg utóbbinál kell a 4+ szál igazán.

solfilo

(#71441) gyenesmartin válasza solfilo (#71440) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Multi.
Nem tudom mivel meg hogy lett felvéve, de nekem eléggé szaggat így videón. Pedig elvileg 60 fps-el megy.
Olcsó gépekbe jó lesz ez a proci is, aki játszani is szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#71442) Mans20 válasza Ueda (#71438) üzenetére


Mans20
addikt

Ennyi pontot kapott az i5 2400-am is. Lehet még megvárom míg boltokba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#71443) dani_golf


dani_golf
tag

uraim
help
jelenleg egy asus p8z68v-pro és egy i5 2500k van 8 rammal.
van rá vevőm,és már alig várja vigyem.eladom ezt eldöntöttem..kérdésem mit érdemes venni? :
mindenképp asus lapot néztem mert nagyon régóta azt vettem igy maradok nálla.amit kinéztem az kb a
z170-A ,pro ..de most jöttek ki a z270 ek..van értelmük egyáltalán? a cpuban eddig a i5 6600K val voltam hogy az jó lenne.most nem is húznám de lehet 2 év múlva márt ha kell akkor igen. de agyalok hogy megérné egy i7 est is venni.most tényleg nem húznám de nemminden 6600 hoz adják a gyári hütöt.nekem meg perpil elég lenne az.de ha veszek hozzá 15 ért vmi jót akkor kb egy i7 esnél tartok gyárilag. és még kijöttek a kaby-k is.
most jelenleg nem vennék bele vgat azt majd csak nyáron.addig nem elsz időm gamézni..szerintetek melyik cpu az ami most árban és tudásban is a legjobb helyen áll?
elöre is thx mindenkinek..

(#71444) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnem a gepemet gyorsitani, mert keves a cpu sebesseg. (Elektronikus aramkor szimulaciohoz.)
Alacsony a budget sajnos, ebay-es hasznaltra gondoltam.

Az alaplapom: GA-H55N-USB3 (rev. 1.0)
A mostani procim: i3-540

Amire gondoltam: Intel Xeon X3430
Nem tudom, hogy ez belemegy-e a cumoba. Nagy kerdes ez...

Ha ez nem megy, akkor persze ossze kell szednem magam, es venni egy i7-et.
Ez jo lehet akkkor gondolom: Intel Core i7-860

Elore is koszonom a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#71445) solfilo válasza gyenesmartin (#71441) üzenetére


solfilo
veterán

Ja ez már az új Penya. Gyanítom elég sokat számít a HT, kb ez lehet a játékos belépő szint innentől. :)

solfilo

(#71446) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

Gigabyte GA-870A-UD3 (Socket M2) alaplapomba keresek egy tökös processzort. Revit 2017 tervező programmal dolgozom és kicsit gyenge a jelenlegi 4 magos AMD Phenom II X4 955. Alaplapot, gépet egyenlőre nem szeretnék cserélni.

Milyet tudtok ajánlani?

A segítséget előre is köszi!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#71447) solfilo válasza BenJoe80 (#71446) üzenetére


solfilo
veterán

Melyik rev a lapod? Gigabyte oldalán (válaszd ki a te lapod revízióját) meg tudod nézni a cpu supportot. Amúgy egy Phenom II X6 jó eséllyel belemegy. Lehet egy FX is, de ez esetben kérdezz be az FX topikba, hogy melyiket tudná rendesen hajtani a lapod.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#71448) Alastair' válasza BenJoe80 (#71446) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mivel csak a rev3.1-től támogatja a lap az FX-eket, így azt mondanám, hogy a Phenom II X6 1100T a lapba rakható legerősebb proci. Ha rev3.1-es, akkor FX8120.

Alister from Hell

(#71449) sleszy


sleszy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ti melyik processzort ajánlanátok?

i3-6100U vs i5-4200U

Notebookok amiket találtam azonos árúak, cpu boss-al összehasonlítva is közel azonos pontot kaptak.
Előre köszi a segítséget!

(#71450) core i7 válasza sleszy (#71449) üzenetére


core i7
addikt

i3 6100U-nak erősebb az IGP-je én azt választanám Ráadásként kevesebbet is fogyaszt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.