Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) Pete55555 válasza Grave_444 (#71050) üzenetére


Pete55555
addikt

B75 lapba nem inkább 3470 kéne?

...Szeretem leracsniztatni...

(#71052) Divinus


Divinus
csendes tag

Nem igazán értek ezekhez, de most , hogy böngészek az i5-2500K ár/teljesítményben (használtan) tűnik a legjobb ajánlatnak. Ezek az újabbak nem látom mivel tudnak többet.

Off: a G2020 gyári hűtője jó egy ilyen i5 procihoz?

(#71053) Alastair' válasza Divinus (#71049) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A másik topikba is megírtam, egy használt i5 2400 már bőven elég és 20 körül kapsz.
2500K felesleges a lapodba, nem tudnád húzni.
i5-re minimum rézmagos gyári hűtő kell, a pentiumhoz nem hiszem, hogy olyat adtak.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#71054) Divinus válasza Alastair' (#71053) üzenetére


Divinus
csendes tag

:D Oké köszönöm, elolvastam. Azt hiszem azt fogok venni, sokat segítettél. :R

(#71055) gtamate2 válasza Alastair' (#71053) üzenetére


gtamate2
veterán

71026 ?

*Sn0w

(#71056) Grave_444 válasza Pete55555 (#71051) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hu bakker benéztem. :W Megkavart a 4460.

[ Szerkesztve ]

(#71057) vranyek válasza gtamate2 (#71055) üzenetére


vranyek
aktív tag

Én jelenleg BF1-ről tudom biztosan, tehát valóban Frostbite, gondolom ennek megfelelően a Mass Effect Andromeda is szeretni fogja tavasszal, amúgy nem tudom, hol máshol van rá igény...

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#71058) gtamate2 válasza vranyek (#71057) üzenetére


gtamate2
veterán

Én is erről tudom biztosan, ezért vagyok kíváncsi Alister válaszára.

*Sn0w

(#71059) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy ha van egy i7-3770k@4.0Ghz processzorom, akkor azt van értelme na lecserélni már, vagy még ráérek vele?
Újra lett már pásztázva és elsősorban 1440p-n kell kiszolgálnia FPS játékokat... :DDD
THX! :R

Hali,
Gyuri

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71060) gtamate2 válasza ribizly (#71059) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem nincs értelme cserélned semmire, gondolom 1070-nél erősebb kártya úgysem lesz mellette.

*Sn0w

(#71061) ribizly válasza gtamate2 (#71060) üzenetére


ribizly
veterán

khm... 1080... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71062) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok ! Le szeretném cserélni a procimat (x4 740k) Mire érdemes 880k , vagy 845 k ra? ( Platformot nem akarok váltani - 8GB RAm . És most épp egy 1050Ti ( nyertem , úgyh ez van :D) van mellette. Eőre is Köszi.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#71063) gtamate2 válasza ribizly (#71061) üzenetére


gtamate2
veterán

Cserélhetsz akkor 6700k-ra, az 4.5-ön 90%-ban elmegy, valamennyivel jobban is fog futni (leginkább a minimumfps-ekre gondolok), de olyan 10% diffi várható maximum, az hogy a váltás megér-e enynit neked az rajtad áll, szerintem elég a 3770k is.

*Sn0w

(#71064) ribizly válasza gtamate2 (#71063) üzenetére


ribizly
veterán

Hali!

Köszönöm szépen a jótanácsot! :R
Egyelőre én is így gondoltam és tudtam (mármint, hogy kb. mire lehet hatással performance oldalon), úgyhogy marad még ez a remek CPU.
Annyi kérdésem volna még, hogy vajon mikortól éri meg egy 6+ (6800k/69x0k) fizikai magos CPU-ra váltani?

Hali,
Gyuri

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71065) bandi0000 válasza Strauss (#71062) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ehhez pedig jobban jársz ha platformot cserélsz, vagy ha nem akarsz cserélhetünk, van elfekvőbe egy mx440 vidiám :D

Xbox One: bandymnc

(#71066) gtamate2 válasza ribizly (#71064) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem akkor éri majd meg ha az Intel behozza a main platformba az i7 helyére, nem pedig a socket 2011-ben lesz. Ez várhatóan 1.5 év múlva várható, a 8-as szériánál.

*Sn0w

(#71067) Mika1227


Mika1227
őstag

Szerintetek egy i7 2600-as proci jobb lenne mint egy i5 3470-es? Esetleg megérné váltani? Vagy ami előrelépés lenne az az i7 3770?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#71068) gtamate2 válasza Mika1227 (#71067) üzenetére


gtamate2
veterán

8-10 % van a 2600 és a 3770 között azonos órajelen.

*Sn0w

(#71069) Alastair' válasza gtamate2 (#71058) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Most arra vársz, hogy ideírjak még 3 játékot ami kihasználja a 8 szálat? Ne égesd már magad. :W
Ha meg csak kötekedni akarsz, keress mást magadnak, én nem vagyok rá vevő.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#71070) Alastair' válasza Mika1227 (#71067) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lec-nél van INTEL XEON E3-1270 3.40@3.80GHz 8MB OEM s1155, 36.990-ért az i7 2600 igp nélküli megfelelője.

Alister from Hell

(#71071) Mika1227 válasza Alastair' (#71070) üzenetére


Mika1227
őstag

Erősebb mint az i5 3470?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#71072) Hannibhál válasza Mika1227 (#71071) üzenetére


Hannibhál
őstag

több szálon(4+) igen, 4 magot használó progik esetén nem, de lassan mindenhol kijön a 8 szál előnye

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#71073) Alastair' válasza Mika1227 (#71071) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az i7 előnye akkor érezhető, ha az i5 mind a 4 magja 100% közelében fut, ekkor laggolhat a játék, vagy késik az irányítás, mint pl. nekem a Forza 6 esetében. Ott már akkora cpu limitem van, hogy csak úgy süvít. i7-el vagy erősebb i5-el 4.5GHz körül nincs gond.

Hátrányban sehol sem lesz az i5 3470-hez képest, manapság minden játék annyi szálat használ amennyi van, jobban eloszlik a terhelés.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#71074) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok.
Most nagyon elgondolkodtam, van egy I3 3220-as procim csak a lapom el cseréltem, és utána néztem az aprón a hirdetéseket, és alig vannak olyan lapok ami nekem kellene. Szóval egy Gigabyte b75-ös lapom volt, és valami ilyent is kerestem hozzá, de nem akarnék nagyon rászánni mert nekem ennél az I3-nál egyszerűen nem kell több.

Mivel nem találok hozzá olyan alaplapot ami úgy igazán jó lenne ezért elgondolkodtam hogy veszek egy újabb foglalatú alaplapot.
Van értelme az 1150-nek?
1151-el úgy vagyok hogy +RAM is kéne.....
Szóval nem tudom, mi számít okos döntésnek ha nem használom sokat a gépem? Főleg nyáron meg hétvégente..

(#71075) Alastair' válasza tothjozsi96 (#71074) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"Szóval nem tudom, mi számít okos döntésnek ha nem használom sokat a gépem? "

Egy normális mobil

Alister from Hell

(#71076) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

What the fuck?

Itt van screenshot formájában is, mert amúgy lehet simán javítják másodperceken belül.

EDIT: Meh, kosárba betéve már normál ára lesz újra. :D :( Azért egy pillanatra felcsillant a szemem. (Törvényileg tudtommal ilyenkor annyiért kell adniuk amennyiért meghírdették)

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#71077) smc válasza xPraetoriaNx (#71076) üzenetére


smc
addikt

Ahogy rányomtam a kosárra már 110 volt. :D
Pedig jó lett volna 28-ért.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#71078) giornalista válasza xPraetoriaNx (#71076) üzenetére


giornalista
senior tag

nem, nem kellett volna odaadniuk ennyiért. amikor egy ár feltételezhetően hibás ár, tehát nincs összhangban a termék minőségével, akkor az eladó elállhat az eladástól.

a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy kapsz egy első emailt a 28 ezer forintos rendelésed leadásáról, majd egy másodikat, hogy sajnálják, de elírás történt, ezért a termékedet nem veheted át, a szerződés ugyanis csak a második, a vásárlást is megerősítő email után köttetik meg a távollevő felek között.

más a történet, ha a Tescóban látsz meg 10 ezerért egy 100 ezres tévét, mondjuk, azt oda kell adniuk annyiért, amennyiért kint volt a polcon, ott nincs lehetőségük utólag korrigálni.

(#71079) gtamate2 válasza Alastair' (#71069) üzenetére


gtamate2
veterán

Olyan nagy kérés hogy ha állítottál valamit akkor azt nevezd is meg? Nem is tudom mi a gyerekes, de inkább sértődj be, az előrébb szokta vinni a beszélgetést.

*Sn0w

(#71080) ribizly válasza giornalista (#71078) üzenetére


ribizly
veterán

Ez csak akkor igaz, ha közben nincs mód kifizetni. Ugyanis, ha végbe megy a tranzakció, akkor ott már nincs elállás... ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71081) giornalista válasza ribizly (#71080) üzenetére


giornalista
senior tag

ez sem igaz, a fizetés módja ebből a szempontból lényegtelen. a szerződés nem a fizetés pillanatában jön létre. ugyanezen logika mentén, ha az áruház egy második emailben is megerősíti, hogy 29 ezerért átvehetsz egy egyébként 100 ezres terméket, mindegy, hogy kifizetted-e eddig a pontig, vagy sem.

ha létrejön a fizetés is, legfeljebb visszautalja a pénzedet az eladó, ha időközben rájön, hogy tévesen árazta a terméket.

repülőjegy error fare-eknél is előfordul, hogy érvénytelenítik a jegyet (és nem a járatot törlik!), a pénzedet pedig visszakapod.

(#71082) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Hosszas érlelődés után elhatároztam hogy nem Xeon proci beépítésével fogok újítani-bíbelődni, hanem egy komplett új konfigurációt építek.
Milyen i5-ös procit ajánlotok, "gémer" számítógéphez? Nem akarom a gatyámat se ráfizetni, de vigye maxon a mai játékokat és még jó pár évig ne legyen vele gond, szóval áldoznék erre a projektre. Persze hozzá lenne valami erős videokártya, rx480-ban gondolkodok, de elsőnek a procit tűztem ki illetve a lapot. 3. vagy 4. generációs i5-t nézzek? teljesen zöldfülű vagyok e téren. :) Előre is köszönöm a segítséget és útbaigazítást!

(#71083) tothjozsi96 válasza Alastair' (#71075) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm a nagyon kedves válaszod!
Végül találtam egy használt 1155-ös foglalatú lapot, jó lesz ez.

(#71084) Alastair' válasza tothjozsi96 (#71083) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Megadtad magadnak a választ már a kérdésedben, én csak megerősítettelek. :D
Bocsi, de ha van procid és ramod, mégis minek vennél másikat? Nyilván lap alá, aztán had szóljon.

Alister from Hell

(#71085) Normalize válasza Esmein (#3) üzenetére


Normalize
újonc

:)

(#71086) vranyek válasza Don.Corleone (#71082) üzenetére


vranyek
aktív tag

Tapasztalatból mondom, lap a legkevésbé fontos talán átlag gamer felhasználónak, nekem legalapabb Z87-es lapom van, bőven szuper. Oké, anno procira nem sajnáltam, és megvettem a 4770K-t megjelenés után nem sokkal, nem is lesz vele baj még egy ideig, de ami biztos, hogy a videókártyára érdemes a legtöbb figyelmet, és pénzt szánni, ha játékról beszélünk... Ez persze saját tapasztalat, és nem is túl szakmai, a többi, nálam jóval hozzáértőbb jelenlévő ad majd szerintem konkrét termékre vonatkozó tanácsot is... :K

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#71087) xPraetoriaNx válasza vranyek (#71086) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Támogatom, én is csak azért vettem most z170-es lapot, mert majd tuningolni akarom a procit, de amúgy én is B75-ös "már 4 éve is kemény 19 ropiba kerülő" alaplappal tolom, és semmi hátrányom nem származott belőle. :) Pedig azért előző (illetve hát félig még mindig hadrendben lévő) gépem a megvételkor igen combosnak minősült.

Szóval Corleone elvtárs, igazából tényleg azon múlik az egész hogy akarsz-e tuningolni vagy sem. Szerintem legalábbis. :)

There is no war. Only the harvest.

(#71088) Don.Corleone válasza vranyek (#71086) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

vranyek, xPraetoriaNx

Köszönöm szépen a véleményeteket! :) Hasonló vélemény formálódott a fejemben, bár saját tapasztalatom nincs, de egy ideje kutatom már az internet bugyrait e témát illetően. Lapra-procira nem akarok úgymond rengeteget elszórni, mert videokártyát újat szeretnék venni, abból pedig valami elég erőset, árban szinte biztos ez lesz a legnagyobb tétel. Processzort illetően az i5 3470-en ragadt meg a szemem. Bár elsőre mind a 4. generációsok között keresgéltem. Nagyjából 20k-al olcsóbb ez mint a 4. generációs modellek, viszont a 4. generációsnál van ami 4 mag 8 szál, míg a 3470 4 mag 4 szál. Ez nem tudom mennyire jelent nagy különbséget? Aki nagyon érti ezeket a műszaki paramétereket az kiokíthatna.

Memória nektek mennyi a gépetekben? 2x8 gigára gondoltam, de meghallgatnék 1-2 véleményt azért. :)

(#71089) vranyek válasza Don.Corleone (#71088) üzenetére


vranyek
aktív tag

nekem i7 4770K van, ahogy írtam is, az biztos 4 mag 8 szál, nem tudom, hogy i5-ben van-e egyáltalán 8 szálas. Memória 2x8Gb Kingston HyperX, magasan elég még mindenre, egy darabig így is lesz :K január első hetében tervezek 1070 GTX-et venni, mivel a 760 GTX-em nagyon a végét járja teljesítményben, és itt is beüt az, hogy hiába a nagy proci és a sok ram, ha egyszer a VGA visszafogja a játékok teljesítményét. Havernak talán 4430-as i5-öse van, 8 giga rammal, de több játék jobban fut nála pusztán a 4 gigás, modernebb ATI miatt. (Teszem hozzá, inkább kicsit drágábban, de Nvidia párti vagyok erősen, már csak azért is, mert míg én tönkremenetel miatt sosem cseréltem még VGA-t, pusztán teljesítmény növelés miatt, addig ismerősök közül többnek nem egy ATI füstölt már el....)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#71090) xPraetoriaNx válasza Don.Corleone (#71088) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Hát ami "4 mag 8 szál" azt i7-nek hívják. :D

Nekem is 3470-em van, és meghajtja jelenleg a GTX 1070-et is, VISZONT már futottam bele olyan játékba ami CPU limites / aminél CPU bottleneck lépett fel, szóval mondjuk ha hosszú távra tervezel akkor ennél azért erősebb procit vennék, mert ez innentől kezdve "egyre kevésbé lesz elég" úgymond. Mármint hiába raksz mellé überkirály VGA-t, visszafogja majd a CPU. Nem mondom hogy "dőő 6600K-6700K a muszáj" (én is csak azért gondolkodom ebben, mert a jelenlegi konfig már több mint 4 éves, s inkább nem akarnám megkockáztatni, hogy veszek egy erősebb Ivy procit, majd aztán alaplap 1-2 éven belül megadja magát, és "kezdhetem elölről az egészet"), de a 3rd gen i5-i7-ek közt van pár 3470-nél erősebb fajta is.

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#71091) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok, H67 (B3) chipset kompatibilis egy I3-3220-al?
Mert néztem egy ASUS lapot használtan, P8H67-M PRO

És az van hogy a specifikációban csak 2nd gen-t ír kompatibilitásban.

(#71092) Alastair' válasza tothjozsi96 (#71091) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nézd meg az Asus honlapján a biosokat, oda szokták írni milyen frissítést kapott.

Alister from Hell

(#71093) vranyek válasza xPraetoriaNx (#71090) üzenetére


vranyek
aktív tag

Neked milyen tapasztalataid vannak az 1070-el? Dübörög rendesen? :C

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#71094) Top cat válasza tothjozsi96 (#71091) üzenetére


Top cat
őstag

Támogatja. 3806-os BIOS-al, 2012/09/04 jelent meg.

(#71095) xPraetoriaNx válasza vranyek (#71093) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Mint fentebb írtam, alapvetően jó, de már most van pár játék amin érződik kicsit a CPU limit.
Space Hulk Deathwing pl havernak gyengébb VGA-val de erősebb procival jobban futott mint nekem, ugyanazokkal a beállításokkal.
Vermintide ugyanez.
Division érezhetően tudná a 60+ fptt (1080p Ultra), de hevesebb történéseknél olyan szinten kipörög 100%-ra a proci, hogy néha így beakadok és szalad a karakterem egy irányba (és én ezt ugye 60+ fps-el nézem :C ), amit előző VGA-val 768p Medium mellett nem csinált (igen, ezt már leírtam párszor más topicokban, csak azóta nem játszottam a játékkal hogy kipróbáljam visszább vett grafikával is csinálja-e)
Meg futottam bele még egy játékba ami nem muzsikált olyan rózsásan mint "illett volna", feltehetően szintén CPU miatt, de az most nem jut eszembe. :(

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#71096) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok.
Gépet kéne építenem játékra, de nagyon kicsi a keret. A kérdésem a 2 magos processzorokra irányul.
Szinte mindegyik újabb cím, minimum gépigényébe azt látom, hogy 4 magos processzor kell neki.
Van olyan játék, ami azért nem indul, mert 2 magos processzor van a gépben? Vagy ha elindul milyen kompromisszumokkal?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#71097) Alastair' válasza Truman (#71096) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mennyi az a keret?

Alister from Hell

(#71098) Truman válasza Alastair' (#71097) üzenetére


Truman
senior tag

Az egész gépre 100 eFt (csak a gép). Az lenne a cél, hogy minden új címet vigyen, közepes beállításokkal akadás mentesen.

Az AM3+ bitang elavult, és drága is ahhoz képest, az FM2+ -nál nincs hova fejlődni. Ezért néztem Intel -t. De ott meg az olcsó Celeron jönne ki ennyiből ha valamilyen használható VGA -t is akarok venni. Ezért is kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#71099) gtamate2 válasza Truman (#71096) üzenetére


gtamate2
veterán

Vannak ilyen címek amik nem indulnak 2 maggal, ennek oka hogy a játékmotorokat eleve 4 szálra írják, így ha nincs meg ez akkor nem is indul el eleve a játék, vagy mókolással meg lehet csinálni hogy elinduljon de a teljesítménye gyalázatos lesz. Ha játékra kell akkor minimum i3 vagy ha nagyon nincs pénz akkor inkább athlon x4-et javasolnék, a 4 szál egyszerűen kell már a játékoknak.

A legjobb persze az lenne ha egy használt S1155-ös i5-öt tennél a gépbe, egy i5 2400-at már 20k-ért megkapsz.

*Sn0w

(#71100) InkY


InkY
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
A jelenlegi gépemben egy fx-8350-es proci van, ami sajnos a BF 1 multihoz már kevés...
A videokártyám egy HD 7970, amit majd idővel szintén cserélni szeretnék.
De mivel multiplayer közben nagyon sokszor van 100% a proci és beszaggat előbb egy alaplapot és processzort szeretnék cserélni.
Az ajánlott gépnek i7 4790-et írnak ezért én arra gondoltam, hogy i7 4790K-s konfigot raknék össze.
Azért vagyok bizonytalan mert a 8350 is az ajánlott procinál van. :DDD
Nem ismerem a processzorokat, azt látom, hogy a benchmark eredményei sokkal jobbak az intelnek, de vajon azzal már tuti nem szaggatna?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.