Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) pityeszka válasza kicsitomi88 (#5649) üzenetére


pityeszka
őstag

Nem akarom húzni,full alap rendszert akarok.VGA pedig gts/640 vagy GT.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5652) Gyuri27 válasza pityeszka (#5651) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha húzni nem akarod akkor a 6750-t vedd. Bár akkor még kérdés, hogy 100%-n a 2,66 giga kihajtja-e a 640-t v a gt. Szerintem nem max a 320 gts-t.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5653) pityeszka válasza Gyuri27 (#5652) üzenetére


pityeszka
őstag

Nem aggódom emiatt,mert a jövöben ha bővítek ugyis a Proci lesz az első amit cserélek.Természetesen az már ugyis négymagos lesz.Kártyát meg nem akarok cserélni egy darabig ugysem,mert amivel én játszom azokra bőven megfelel mind2 még ha nem is fullon dolgoznak.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5654) Gyuri27 válasza pityeszka (#5653) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha így akkor igen. Viszont akkor vedd az olcsóbb procit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5655) thomeef


thomeef
őstag

hali! lenne egy kérdésem:
hosszú távra rakok össze egy elég bika konfigot, és kikérném a véleményeteket hogy érdemes e 60k-t kicsengetni most egy c2q6600-ért, és az alapon menne, vagy legyen 40k-ért e6750, de húzva mondjuk 3,2ghz-en.
Amire kiakartam lyukadni: Hosszútávon tehát 2-3-4 évre gondolok, nem árt a 6750-nek hogy húzva üzemel, tehát nem fog mitoomén 1-2 éven belül megdögleni?
köszi

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#5656) N!tRo


N!tRo
tag

Üdv!

E21xx proci vásárlását tervezem.
Konkrétabban egyelőre megfelelne egy E2140-es proci is.
Kérdésem az volna, hogy ez a proci mennyivel erősebb/gyorsabb a jelenlegi Intel Pentium 4 2.4GHz (533MHz FSB 1MB L2) procimnál?

Köszi!
Attila

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#5657) kicsitomi88 válasza N!tRo (#5656) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nagyon sokkal, foleg ha huzod.

#5658: 5 perc megtanulni. ;)

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#5658) N!tRo válasza kicsitomi88 (#5657) üzenetére


N!tRo
tag

A PC tuning tőlem nagyon messze áll.

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#5659) N!tRo válasza kicsitomi88 (#5657) üzenetére


N!tRo
tag

Nem azért mert nem értek hozzá, csupán nem akarok.

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#5660) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hi
Új rendszert tervezek venni csak azt nem tudom h intel vagy amd alapokra?
Eddig inteles voltam és elégedett voltam vele. Mit javasoltok mien procit vegyek mien platform lenne az időtállóbb?
thx

[ Szerkesztve ]

(#5661) MZsoltee válasza Ferrarer (#5660) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez nem iylen egyszerű! Mire használnád, mennyiért vennéd és tuningolnád-e?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5662) Ferrarer válasza MZsoltee (#5661) üzenetére


Ferrarer
tag

15-20k körüli procira gondoltam és kicsit tuningolnám is
Inkább az a fontos h időtálló legyen

(#5663) Ferrarer válasza Ferrarer (#5662) üzenetére


Ferrarer
tag

Mármint időtálló legyen az alaplap a chipset a későbbi procikra vga kártyára /pl pci-e 2.0/

(#5664) MZsoltee válasza Ferrarer (#5662) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akkor E2180 esetleg ha tudsz olcsóért használtan E6300 vagy E4300. Tuningolva kihajtanak bármiylen mai vga-t! PCI 2.0as lap jelenleg még nincs a piacon, vagyis nem sokára lesz, de csak AMDben, amúgy a 2.0as VGA-k is mennek az 1.0ás lapokban csak kell nekik tápcsatival kis + enerdzsít adni :D

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5665) Bubuapa


Bubuapa
tag

Hello mindenkinek!
Tudom nem ide kene de jo lenne ha tudnatok segiteni.
Egy olyan magyar onlineshop-ot keresek ami kulfoldre is elkuldi a cuccot a megrendelonek! Uj gepet akarok osszerakni ezert ken elore is koszi mindenkinek!

ASUS A7N8X-X AMD BARTON 2500+ 1024mb.333mhz. 120gb.seagate+40gb.maxtor ATI All in wonder 9600XT SB live 5.1

(#5666) Ferrarer válasza MZsoltee (#5664) üzenetére


Ferrarer
tag

És egy egyaránt 20k-ba kerülő amd és intel proci között mi a teljesítménykülönbség, melyik a jobb? (alap/tuning)

(#5667) mustad


mustad
tag

segítsetek
veszek most 5 ezerért 1 olyan alaplapot amin van agp és pcie is. meg kezeli a ddr 1és 2-t is.
nah a problémám: a mostani gépem: socket 478 as és amit most veszek socket 77d ös. milyen procit nézzek bele? minnél jobb legyen! de akitől veszem aztmondja h 2magosat nem tudok bele rakni.. de akkor milyet?
köszi elöre is!
ha van link prociról vagy valakinek eladó jelentkezzen!

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5668) yoid


yoid
tag

A gammak nem fsb limitesek.Egy quadnak elegnek kell lenni a kovetkezo kb.3 evben , csak a vga-t kell cserelni gyakran (vagy egy high endet venni), na meg tobb memoriat venni.A nehalem HT , meg gyorsabb memoriaval nem tudom mennyit segit a jatekok szempontjabol.Inkabb servereknek lesz nagyobb lepes talan.DE remelem nem lesz akkora sebb novekedes a penrynhez kepest ,hogy a fejemet a falnak fogom utni ,miert nem vartam par honapot.Varni se jo , biztos hogy megveszem a quadot , de ha kiderul , hogy a nehalem 2* gyorsabb a quadnal , akkor gaz van.Amugy remelem , hogy csak kb 20-40% sebb. novekedes lesz, mint akkor az utobbi proci architecture valtasnal ha jol tudom. :F

[ Szerkesztve ]

(#5669) yoid


yoid
tag

Amugy ha az nehalem ara 1500 zoldhasu korul lesz akkor nincs baj , mert ugysem vettem volna meg.

(#5670) robyeger válasza Ferrarer (#5666) üzenetére


robyeger
addikt

ha az Intel-t tudod húzni, akkor azzal jársz jobban, AMD-ben pedig vannak EE és BE sorozatok, amik alacsonyabb fogyasztásúak(melegedésűek), mint a Core2-k, ezért tuning nélkül gyári hűtővel jobb választás lehet

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5671) robyeger válasza mustad (#5667) üzenetére


robyeger
addikt

pontosan milyen lap ez??, mert amit Asrock márkában ismerek, azokban mind gond nélkül mennek a 2magos procik

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5672) robyeger válasza yoid (#5668) üzenetére


robyeger
addikt

nagyon ráizgultál erre a Nehalem-re, szerintem még korai ;] Először is 2008 végére igérik és ez még csuszhat is, főleg ha gyengélkedni fog az AMD a Phenom-jaival. :(( Másodsorban semmit nem tudunk a várható teljesítményéről, számomra kétséges pl., hogy ha Intel dobja(vagy kénytelen dobni) az egyesített másodlagos gyorsítótárát, amivel jelenleg brillíroznak a Core2-ek, akkor ugyan mennyivel fog többet tudni jatákok alatt a Nehalem. :F Egy viszont tuti, hogy kezdetben nagyon drága lesz :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5673) Qru válasza yoid (#5668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kétszeres sebesség növekedés tuti nem lesz, marad a 20-40% szvsz. Max ha az AMD kihoz vmi überbrutál cpu-t ami nem túl valószínű egyenlőre.
Ha hosszútávra tervezel, akkor érdemes combo lapot venni (DDR2/DDR3-at kezlő deszkák), pl Gigabyte P35 DS3R, emellé egy Q6600-ot G0 steppingeset és pár évig elég lesz, max húzod a procit ha már kevés lenne. Aztán már csak a vga-t kell cserlégetned meg ramot. :)

#nincsbennetarcsi

(#5674) mustad válasza robyeger (#5671) üzenetére


mustad
tag

oksa és ha asrock ot vennék akko rabba tudok venni haználtan olcsó 1magos procit amit később tudok bőviteni? nemtudom hogy pontosan milyen lap

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5675) robyeger válasza mustad (#5674) üzenetére


robyeger
addikt

Asrock 4CoreDual-SATA2 deszka az 1333FSB procik kivételével(E6550,E6750,E6850) kezeli a 4magosakat is.[CPU supoort Asrock 4CoreDual-SATA2] Ha jobban a jövőre akarsz tervezni, el kell felejteni a AGP és a DDR1-t, akkor P35 chipsetes deszkákat javaslok.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5676) mustad válasza robyeger (#5675) üzenetére


mustad
tag

értem de ezért kéne olyan lap amibe van agp és pcie meg ddr1-ésddr2 kezelés, metrt akkor a mostani vga karimat radeon9600xt meg a mostani 1gb ddr1 reamomat beletudnálm tenni. vennék bele 1 olcsó 1 magos prict amit később tudnék bőviteni több magosra. meg abba már ugye belemegy az ujabb pcie vidikari meg ddr2.
megoldható ez az elképzelésem?

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5677) robyeger válasza mustad (#5676) üzenetére


robyeger
addikt

szerintem ebbe a lapba E2180 proci ajánlott, még tudsz is rajta húzni valamennyit, viszont majd a jövőben cseréld le kompletten, addig jó szolgálatot tehet.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5678) mustad válasza robyeger (#5677) üzenetére


mustad
tag

szia melyik lapba?
légyszíves segíts.
akkor van olyan lap amilyet szeretnék?
ha lenne kedved nézhwtnél nekem itt 1 lapot meg procit. olyat amilyet mondtam köszi
jah az apróhírdetések között.

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5679) robyeger válasza mustad (#5678) üzenetére


robyeger
addikt

A következő lapokat keresd:
Asrock 775Dual-VSTA
Asrock 4CoreDual-VSTA
Asrock 4CoreDual-SATA2 (már csak ezt kapni újonan, de ez a leg értékesebb a 3közül)
Procinak: Intel Pentium Dual Core E2180
Megnézheted a használt piacot is, de ha nem sokkal olcsóbb, akkor újonan vedd meg:
[HardverBolt lap.hu], on-line boltokat javaslok:
Aliencomputers,AQUA,IPON,Lord, stb...

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5680) mustad válasza robyeger (#5679) üzenetére


mustad
tag

klösz kösz kösz. ilyen alaplap kell nekem. és ez a 2180 as proci ez még olxsó? mert gondolom ebbe az alaplapba tudok majd venni 50 ezerért is .

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5681) robyeger válasza mustad (#5680) üzenetére


robyeger
addikt

szerintem igen a E2180 még olcsó,. Tudsz rakni bele drágább procikat is, de nincs sok értelme, ezen lapokba nem tudnak "kiteljesedni"

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5682) mustad válasza robyeger (#5681) üzenetére


mustad
tag

akkor ebbe felesleges lesz majd később venni core2duot?

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5683) robyeger válasza mustad (#5682) üzenetére


robyeger
addikt

E4600-ig a procik még húzhatóak is benne, de aki már annyi pénzt áldoz egy procira, az szerintem ennél komolyabb lapot vegyen magának.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5684) mustad válasza robyeger (#5683) üzenetére


mustad
tag

értem én kb 20 ezret szeretnék befektetni
10 körül gondolom van ilyen lap(1ismerösömnek van 5 ezeréert valami asrockja ami kezeli az agp- és pcie-t és ddr1 és ddr2 de nemtom pontosan h abba tudok e rakni 2180 as procit 9 ö aztmondta h csak valamilye amd megy bele..

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5685) mustad válasza robyeger (#5683) üzenetére


mustad
tag

és ebbe a lapba:Asrock 4CoreDual-VSTA
belemegy a 2180 as proci? mert 1 helyen azt irjáh h core2duo
az meg csak dual core. attól még kezeli? meg még 1 kérdés: Asrock 775Dual-VSTA
ehez az alaplaphoz azt írják 1 helyen: http://www.depo.hu/index.php?pn=product&c_main=68&c_parentid=76&c_id=77&p_id=60832

hogy memória: dual channel

ez azt jelenti h 2db memória kell bele? mert nemek csak 1 db 1gb os om van
köszi a esegítséget!

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#5686) yoid válasza Qru (#5673) üzenetére


yoid
tag

Amit irnak akar core akar penryn a memoria savszel 10,6gb/s max , ezt meg egy ketcsatornas ddr2 is ki tudja hasznalni.Hiabateszek bele ddr3 2000 a proci ugysem fogja tudni kihasznalni a savszelet + tul draga.Meg ha a ddr3 tulajdonsagai jobbak lesznek , de a proci nem tud 10,6+gb/s tullepni , akkor minek vegyek egy ddr3 lapot.p5e lapra gondoltam ddr2 -vel meg jol el leszek .Ha valaki az ellenkezojet tudja ?Lattam par test-et , de a memoria szempotjabol semmi kulonbseg ddr2-3 kozott.Persze tulhajtva van nemi , de akkora nem hogy ddr3 megerje akar most akar kesobb ezzekkel a procikkal .Sztem ide a kovetkezo generacios procik kellenek amik tenyleg ki is hasznaljak ezt a ddr3-at.

(#5687) Qru válasza yoid (#5686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebben teljességel egyet értek! Egyszerűen architektúrálisan kevés az érdemi, számottevő gyorsulásra a C2D hiába rak alá az ember 1600MHz-es DDR3-as ramot.

mod: gondolom olvastad aph!-s DDR2 vs DDR3-as tesztet. Ott is tisztán kijön a dolog.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5688) yoid válasza Qru (#5687) üzenetére


yoid
tag

Gyorsulas erdekeben low latency ddr2 ramot minel tobbet + c2quad penryn jobban tuningolhato + vga high end (jatek szempontjabol ez a legfontosabb alkatresz a gepben ) kell.kivetel crysis ahol a gtx is keves full maxon.Ezert varok egy uj d9e geforcera ami allitolag par honapon bellul kinn lesz(aprilis talan).Crysis ekkor talan mar jatszhato lesz maxon.

[ Szerkesztve ]

(#5689) geckowize


geckowize
őstag

Szerintetek X1950Pro-hoz nem túl sok a 6000+? Mert olvastam, hogy CPU limitált, és hogy elég neki X2-esből egy 2,6 GHz-es, ami 5200+nak felel meg, ahogy néztem. Vagy az a 4000-7.000 Ft többlet az megéri?

5200+ 25.000-28.000 Ft
6000+ 32.000 Ft

(#5690) yoid válasza geckowize (#5689) üzenetére


yoid
tag

6000+ akkor is jobban megeri.Vedd meg nyugodtan , kesobb ugyis vga-t kell majd cserelned , ha jatszani akarsz szaggatas nelkul.De ez toled fugg mit akarsz.En a 6000+ -t vennem meg.

(#5691) Gyuri27 válasza geckowize (#5689) üzenetére


Gyuri27
félisten

De. Viszont ha van rá pénzed azt vedd. Mert akkor az később kitudja hajtani az erősebb vga-t is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5692) yoid válasza Gyuri27 (#5691) üzenetére


yoid
tag

ja

(#5693) Devastator


Devastator
tag

Bár vehetsz mondjuk 5000+ BE, ha nem állsz messze a tuningtól.

(#5694) Killer man


Killer man
tag

Hali! Most tervezek egy gépet összerakni. Vmilyen AMD-s procira gondoltam, de nem igazán tudom eldönteni, hogy dual legyen-e. PL.: egy x2-es 4000+ -os proci kb ugyanannyiba kerül mint a sima 4000+ -os. A gép nem kifejezetten játékra kéne, és húzni is csak egy kicsit akarom majd később. Ha valaki tud segítsen. Köszike!

(#5695) robyeger válasza mustad (#5685) üzenetére


robyeger
addikt

nyugi! :) Belemegy mind1k deszkába a E2180 proci, amiről beszéltünk. és a dual channel-t tudó deszkák természetesen mennek single channel-ben is, akár 1db modullal is.
Amúgy a Depo nem friss, olyan deszkát már nem kapsz, meg ez amúgy is jobb: [HWT bolt]

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5696) robyeger válasza Killer man (#5694) üzenetére


robyeger
addikt

Athlon64 X2 BE sorozat valamelyikét ajánlom, (amúgy se látok most a kereskedésekben magas órajelű 1magost.)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5697) kalló


kalló
aktív tag

Helló!
egy gépet kéne össze raknom hosszú távra tehát legalább 2-3évre alaplap abit ip35/giga p35 ds3 vga ban már biztos vagyok 88gt de nem tudom milyen procit vegyek hozzá? :F
a procit AC Freezer 7 PRO Heatpipe hűtővel hűteném és a tuningra is hajlandó vagyok a cél az hogy kihajtsak egy 88gt vagy egy 88 640gts
azt tudom hogy 3ghz el kell érjem a procival, tehát a lehető legolcsóbb proci kéne amivel tuninng mellett ki tudom hajtani a vga-t
ötletek?
előre is köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5698) kicsitomi88 válasza kalló (#5697) üzenetére


kicsitomi88
őstag

E2180.

90 87.5 87.8 87.5

(#5699) Zájec válasza kalló (#5697) üzenetére


Zájec
veterán

amit a kollága mondot E2180.. kihajtja.. :K

(#5700) kalló


kalló
aktív tag

köszönöm a gyors válaszokat!ez volt nállam is a bestbuy illetve e4400/6300 gondolkodtam! de ez így olcsóbb, remélem elég is lessz:D
köszönöm :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.