Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) holozis_HUN2 válasza Zsivaagoo (#45500) üzenetére


holozis_HUN2
tag

aha. De hát akkor miért HT-zik az Intel ha csak néha rossz? És játékra+ közbe frapsre melyik lenne jobb? + video render persze.

(#45502) Zsivaagoo válasza holozis_HUN2 (#45501) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Azért HT-zik, mert ez még olcsóbb neki gyártástechnológiában, mint valódi 6 és 8 magos i9-eket gyártani. :D

FX-6xxx/FX-8xxx.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45503) Alastair' válasza Zsivaagoo (#45500) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Köszönöm Dr úr a kiegészítést. :R

Alister from Hell

(#45504) holozis_HUN2 válasza Zsivaagoo (#45502) üzenetére


holozis_HUN2
tag

aha. hát AMD-nek mégis skerül olcsóbban.

(#45505) Zsivaagoo válasza Alastair' (#45503) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nagyon szívesen Kedves Nagyuram! :D :C :R

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45506) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Egy kis bizonyíték az AMD jogosultságára a 2600K-val szemben. Win7-en ez az eredmény még jobb. Fura, de tényleg jobb.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#45507) holozis_HUN2 válasza Alastair' (#45506) üzenetére


holozis_HUN2
tag

De akkor itt a kisseb érték számít nem?

(#45508) Alastair' válasza holozis_HUN2 (#45507) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem, itt a magasabb. És épp itt a lényeg. Egy dupla árba kerülő i7 2600K c2c fél fps-el veri le az FX8120-at :D Tehát magyarázza valaki el nekem, hogy miért vegyek 80-ért 2600K-t, mikor 35-ért vehetek AMD-t. Ott ahol valós több szálú felhasználás a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#45509) Motaba78 válasza Alastair' (#45508) üzenetére


Motaba78
őstag

én is pontosan így gondoltam mikor megvettem az fx-8320-at. :K

mivel főleg melóra használom a gépet.

(#45510) holozis_HUN2 válasza Alastair' (#45508) üzenetére


holozis_HUN2
tag

És játékoknál meg nagyobb procit igénylő feladatoknál? Még az i5-is elveri. És akkor meg az i7 mekkorát ráver! Főleg a Haswell-es procik. Azok már elég komolyak.

(#45511) Alastair' válasza holozis_HUN2 (#45510) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, elég komolyak. Főleg 3x-os árban. De hol van mellette a teljesítmény?
Várom a tesztedet. Én csak egy FX8120-al álok ki, ellentétben az intellel. Tehát döntsön melóban a több szálú felhasználás. A trollkodás kevés, bizonyítékot követelünk.

Motaba78: jól is tetted.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#45512) Zsivaagoo válasza holozis_HUN2 (#45510) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Eddig mi volt a legerősebb processzorod? ;]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45513) Milka 78 válasza holozis_HUN2 (#45510) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na akkor összefoglalom dióhéjban mint AMD és Intel tulaj is.Jelen pillanatban az i5 simán jelég mindenre és versenyképes a 8xxx-es FX procikkall(single player).Az erősebb szálteljesítménynek köszönhetően a 4 magot használó játékokban még el is húz tőle.Viszont a mellett nem mehetünk el,hogy a legújabb játékok(amik még ki sem jöttek,mint pl.Battlefield 4, a Need for Speed Rivals, a Mirror’s Edge 2, a Dragon Age: Inquisition) Frostbite 3 és CryEngine 3-as motort használnak.Ezek már használják a 8 szálat ami ugye nincs az i5-be.Ezt valamilyen szinten képes ellensúlyozni az erősebb szálteljesítmény egy szintig(magasabb a magonkénti terhelés),de multiba már lehetnek gondok a 4 szállal(pl BF3 64-es rombolós pálya).Ilyen esetben az FX szépen szétdobálja a terhelést a sok magjára,így "simább",egyenletesebb játékélményt kapsz.Az i7-et nem is említem,mert az más árkategória,de a HT vagy segít a játékokon(BF3-nál pl. jól jön),vagy nem és csak ront a helyzeten.
Most egy 3570k-et hajtok és nagyon elégedett vagyok vele(pedig egy lusta dögöt fogtam ki),de ha nullából kéne gépet építenem tuti 8 szálas procit vennék(i7 vs. 83xx).Itt az I7 Haswell nálam egyből el is vérzik az ára és a vulkán szerű hőfoka miatt(már az Ivy-t sem tudom úgy hűteni ahogy szeretném). Valószínű egy kitesztelt 83xx-et vennék ami tudja a 4.8ght-t értelmes fesszel és egy jó fajta lappal és jóccakát.
Viszont ha teli lennék mint a déli busz akkor vennék egy 4770K-t arról lecsapnám a kupakot(ez utóbbi vicces a majd 80 ropis procinál),mert ugye hűteni csak(és annyira tele vagyok,hogy nem érdekel a garivesztés :DDD ) így lehet és ez alá szintén egy jó fajta lapot és kifizetném a 2x-es árat a kasszánál pár % teljesítményért(meg a tudatért,hogy mekkora király vagyok :DDD )

(#45514) ST05 válasza holozis_HUN2 (#45510) üzenetére


ST05
őstag

jól mondod a hasw i5 már hozza ezt a benchet is :K

Lord Vader: azért ne essünk tulzásba, hogy 80ezerre :Y titulálod a 2 generációval ezelötti i7-2600k-t
valóban nagyon erős az FX ed
ár/teljesítmény aránya,
de a 2600k-nak azért megvan a kis előnye, nem véletlen drágább is.
ha már ehhez hasonlítottad, bár nem egy évből valók ;]
AMD verhetetlen ,hogy a pénzedért számitási kapacitást kapsz

de én továbbra is azt vallom , szökét se hasolnitsuk a barnához , vagy bömöst a mercihez ,
vagy megállapodunk egyel, vagy birtokoljuk mindkettőt, de felesleges hasolnitgatni
vmiben egyik, valamiben a másik jobb ;)
"trollkodás kevés, bizonyítékot követelünk" szerintem idáig ne szabaduljunk azért el :R
"döntsön melóban a több szálú felhasználás" mondhatnám erre is,
hogy 2 év kellett és hasw 4 szálja fogja azt a 8 at :U
de igazad van kétszer annyiba kerül, ezekszerint talán 2 szer erősebb is
remélem egy döntetlenben kiegyezel azért :R

[ Szerkesztve ]

(#45515) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Tegnap este megrendeltem a 4670k-t de most ahogy olvasgattam ezeket az eszmefuttatàsokat faszàn elbizonytalanitottatok :D nem voltam soha AMD párti meg rühellem is :D de ahogy mondtàtok hogy a konzolokba AMD proci lesz igy előnybe lenne a gépekbe is az AMD?

Xbox One: bandymnc

(#45516) miresz válasza Alastair' (#45506) üzenetére


miresz
veterán

Alulfeszelt 4Ghz-n járó FX8320 egy csutka 760G-s lapban. :)

Milka 78: Jól beszélsz! :K Hogy muzsikál a 7870XT CF? Valamit küldhetnél már róla privátban. Mindíg értesítesz,de most valahogy elmarat. :)

[ Szerkesztve ]

(#45517) Milka 78 válasza bandi0000 (#45515) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A konzolokból ne is indulj ki,mert mint kiderült a PC-s iparnak köze sem lesz hozzá :N A jaguár procinak annyi köze van az FX-hez mint a HT-s i7-nek(erős általánosítás,de nagyjából igaz)Jó is lenen ha a portolás abból állna,hogy hány mag van...Én már azon sem lepődnék meg ha Intel bácsi beszór egy kis mannát,hogy a friss játékok profitáljanak a HT-ból(mondjuk ez nem érint téged perpill),de ez is jósolásnak számít...Az már más kérdés,hogy konzol ide,konzol oda jönnek a többszálú játék motorok(függetlenül a konzoltól).Azért nem kell parázni.A 3570k-m vígan viszi a 7870XT CF-et és az elkövetkező pár évben kötve hiszem,hogy procilimited lesz ;) A BF3 fent említett pályája igen extrém esetnek számít.Pusztán arról szólt az eszmefuttatás,hogy az FX-nek most jobban fekszik a játékipar alakulása,mint egy évvel ezelőtt,de ettől még bitang erős a procid.

miresz : Már ment is a beszámoló :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45518) Alastair' válasza ST05 (#45514) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 4670K 68 ezer, mig a 8320 40 ezer. Le is zártam ezzel a dolgot. A döntetlennek esélye sincs, csak egy hatalmas lol-nak.
De ha arról van szó, a használt piaci árakat is összehasonlíthatjuk, bár annak sincs több értelme.

trollkodás?? micsoda? egy olyan áruház ahol az emberek vásárolhatnak az neked troll??

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#45519) ST05 válasza Alastair' (#45518) üzenetére


ST05
őstag

jajj ne trollkodj már 59 ezer az a 66, egyébként 55 ért is kapni
ne a tálcás oem -et keresd ki ami a legdrágább ugyanmár

(#45520) WayneGace válasza Alastair' (#45518) üzenetére


WayneGace
őstag

Ipon Annyiban igaza van, hogy véletlenül Iponról is sikerült a drágább oemet linkelned.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#45521) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
Ha egy internetes gépet rakok össze ahol a grafika nem számít de később lesz benne egy rendes VGA játékra akkor melyik proci lett volna jó választás? Azért lett volna, mert az első lett. :) De nem vagyok biztos benne, hogy azt kellett volna választani. Ha viszont jó választás annak örülnék a legjobban. :DDD
A keret: alaplap+proci ~ 28ezer Ft.

Core i3-2120 - 18ezer + 3év gari
A5-3500 12,7ezer + 3év gari
A6-3670k - 17,8ezer + 3év gari
A6-6400K - 18,1ezer + 3év gari
A8-3850 - 20ezer + 3év gari

(#45522) =HG= válasza d@minator (#45521) üzenetére


=HG=
addikt

Ez a szokásos háborús kérdés...... :) Én az A8-3850-et vettem volna...
De nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy rosszul, vagy jól döntöttél volna...

[ Szerkesztve ]

(#45523) Zsivaagoo válasza d@minator (#45521) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hát... pont a legszarabbat választottad.
- i3-2120 helyett inkább G2020-at kellett volna.
- proci erőben az A8 leveri az összes választottat (jó, egy szálas teljesítményben az i3 a nyerő, meg a G2020)

Konklúzió: egy 760G-s csipszettel szerelt legcsumpibb AM3+ -os alaplap egy használt Athlon II X4 640 procival elvalagázza az összes felsorolt cuccot proci teljesítményben, a lapon van integrált VGA (játékon kívül jó mindenre) és az Athlon II X4 640 HD7770-ig elegendő.

-----------------

Internetezni azért jó lesz - ne dobd ki, mert nem fogom elkapni :D - egy szálas játékokhoz még jó lehet, de 2 év múlva ki kell dobnod az i3-at egy i5 szerelme miatt. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45524) holozis_HUN2 válasza Milka 78 (#45517) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Ez is igaz! Már most is át alakítsák a játékokat konzolról-PC-re. +Téll fizet az intel(sztem eddig is ez volt) és akkor az Intelek ismét erősebbek.

(#45525) holozis_HUN2 válasza Alastair' (#45518) üzenetére


holozis_HUN2
tag

De egyébként most a teljesítményről beszélünk nem az árról :) Csak a rendes teljesítmény nem tuning nem fogyasztás meg ár. Ha eggyik proci sincs tuningolva akor az i7 meg az i5(1-2 fps-sel) veri az FX szériából az FX.8350-et is. És szerintem a jövő multi játékai is inkább a VGA-ból esznek mint prociból. Meg persze át is lessz alakítva kicsit konzolról PC-re és akkor már más a helyzet.

(#45526) holozis_HUN2 válasza bandi0000 (#45515) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Hát igen engemet is faxán összezavartak de megnéztem pár tesztet meg egyébb dolgot meg amit mások is mondtak letettem magam Intel mellé és kész.

(#45527) Zsivaagoo válasza holozis_HUN2 (#45526) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hozzászólásaid alapján én is kíváncsi lettem, hogy mit szívsz/szedsz. Mert lehet, hogy nekem is kéne valami olyasmi. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45528) holozis_HUN2 válasza Zsivaagoo (#45527) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Mert nekem is kellene valami olyasmi. Ezt mire érted? Mit szívnák?

[ Szerkesztve ]

(#45529) =HG= válasza holozis_HUN2 (#45528) üzenetére


=HG=
addikt

Tudatmódosítót szeretne..ha nem tévedek ... :D

(#45530) DeadMeat válasza miresz (#45516) üzenetére


DeadMeat
veterán

:Y Ez a proci stabil is ezen a feszen? Ha igen, ez a legjobb 320, amit láttam eddig. Enyém pl ugyan ezt 1.280V viszi.Alatta be sem kapcsol. :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#45531) holozis_HUN2 válasza =HG= (#45529) üzenetére


holozis_HUN2
tag

:DD Szerintem nem bánom meg az i7-2600-at :)

(#45532) holozis_HUN2 válasza ST05 (#45514) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Az igen hogy a Haswell i5 az egy picivel gyengébb a sandy i7-2600-tól :)

(#45533) kristof123 válasza Zsivaagoo (#45527) üzenetére


kristof123
őstag

Ha adja az anyag, privátban értesíts. Akkor jöhet nekem is. Hehe :DD

(#45534) Zsivaagoo válasza kristof123 (#45533) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

i7-2600-at szed. Nem is tudtam, hogy mostanában így nevezik a varázsgombát. :D :DD

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45535) holozis_HUN2 válasza Zsivaagoo (#45534) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Keresek neked még overvoltingot procihűtőt ok? :DDD

(#45536) =HG= válasza holozis_HUN2 (#45535) üzenetére


=HG=
addikt

Nálad ez az ámokfutás úgy kezdődött, hogy BF3-BF4-re akarsz kihegyezni egy konfigot..Nem ? Akkor hogy jutottunk el az i7-ig ? :(

(#45537) d@minator: Sajnos a HT-val sem vagy sokkal előrébb..

[ Szerkesztve ]

(#45537) d@minator válasza Zsivaagoo (#45523) üzenetére


d@minator
addikt

=HG= Köszi mindkettőtöknek! Tehát A8 lett volna jó választás. Gyanítottam..

(#45523) Zsivaagoo: G2020? Ezt csak viccnek szántad? :) 2mag játékok alá? BF3, Crysis3, FC3 stb. Mert ugye arról volt szó, hogy később lesz rendes VGA a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#45538) holozis_HUN2 válasza =HG= (#45536) üzenetére


holozis_HUN2
tag

nem csak arra. + video render meg mellé fraps+ más játékok nem csak bf3-4-5. Szóval több játék is gta meg far cry megy crysis meg metro részek stb. Igazából mindenre kellene egy erős gépezet. Nem csak bf... Arra tudom 1-2 fps-sel jobb az fx az i5-ös procitól.

(#45539) d@minator válasza d@minator (#45537) üzenetére


d@minator
addikt

Csak jelent valamit a HT ha az i3-2120 és egy GTX660 hozta a 30fps-t ugyanezen a pályán ugyanezekkel a beállításokkal, mint itt. [link]. Egy 2 magos G2020 is tudja ezt? :)

Az A8 kiesett valahogy a látótérből. Ami vigasztal, hogy szűkös volt a keret és lappal együtt még +3ezer kiadást jelentett volna. Akkor már megsínylette volna a táp vagy a monitor. Valahol meg kellett húzni a határt. :D

(#45540) kristof123 válasza Zsivaagoo (#45534) üzenetére


kristof123
őstag

Jó anyagnak tűnik. :DDD Én azért megvárom mit hoz 2014. :D

(#45541) Alastair' válasza kristof123 (#45540) üzenetére


Alastair'
nagyúr

De bolondok vagytok :DDD Én tegnap este teleszívtam magam, igaz csak vörösborral, de komoly volt. :D

Alister from Hell

(#45542) Zsivaagoo válasza d@minator (#45537) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ezt:
"Konklúzió: egy 760G-s csipszettel szerelt legcsumpibb AM3+ -os alaplap egy használt Athlon II X4 640 procival elvalagázza az összes felsorolt cuccot proci teljesítményben, a lapon van integrált VGA (játékon kívül jó mindenre) és az Athlon II X4 640 HD7770-ig elegendő."

nem viccnek szántam. Mondtál 30k-t, abból ez jön ki. 30 k-ból ez a legjobb.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45543) ST05 válasza holozis_HUN2 (#45532) üzenetére


ST05
őstag

clock to clock azonos órajelen erősebb is, -100mhz el már utolérte ..
valamint ilyet az IVy sem tudott!! :N

(#45544) holozis_HUN2 válasza ST05 (#45543) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Ez a videó az i7-2600-zal készült nem? Szval te azt mondod hogy erősebb az i7-2600 mint az i5-ös haswell. oks :DD

(#45545) joysefke válasza holozis_HUN2 (#45544) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

játékban a magasabb ivy i5-k jobbak mint a sandy i7. Ha frapsal akarsz játék mellett videót is felvenni, akkor elképzelhető, hogy változik a felállás, de ha csak a játék a cél, akkor ivy i5...

(#45546) holozis_HUN2 válasza joysefke (#45545) üzenetére


holozis_HUN2
tag

fraps is közbe. Jah meg ts is közbe persze :) Meg akár facebook meg ügye fórum szval eléggé megterhelném a kis procit :) És hogyan teljesít jobban? Ez a jövőre is igaz ahl ki lessz használva a több mag meg a több szál?

(#45547) joysefke válasza holozis_HUN2 (#45546) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az leggyorsabb ivy i5-ök itt és most jobbak mint a sandy i7 (játékban) hogy a fraps mennyit számít nem tudom megítélni. Hogy mit hoz a jövő azt sem tudom, de használtan bármikor becserélheted értékeggyeztetéssel az újabb i5-t egy régebbi i7-re, ha azt akarnád...

J.

(#45548) d@minator válasza Zsivaagoo (#45542) üzenetére


d@minator
addikt

Te már megint viccelsz velem? :DDD
"Athlon II X4 640 HD7770-ig elegendő". Az i3-2120 meg GTX660-ig de ez mellékes. Az Athlon-tól még egy Phenom is jobb. Na meg a két magos G2020...
Itt egy PH teszt most találtam: [link] Hol "valagázza" el az Athlon az általam felsoroltakat? Vagy mire gondoltál amikor ezt írtad?

(#45549) Zsivaagoo válasza d@minator (#45548) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Valódi 4 magos teljesítményben elvalugázza őket az általam írt Athlon.
A Phenom II X4 meg persze, hogy jobb az Athlonnál.

De 30k-t írtál alaplap + CPU-ra.

----------------
szerk: azért a PH tesztjeit is mértéktartással, 1 dioptriás szemüveggel és kissé távolból kell ám olvasni. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45550) Grave_444 válasza d@minator (#45548) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Még mindig X4 965 + olcsó lap és megvan 30-ból.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.