Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) Pttypang válasza tranceplanet (#46300) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor szerintem már csak a várakozás marad az fm2+ lapokra... :(

Everybody lies.

(#46302) tranceplanet válasza Pttypang (#46301) üzenetére


tranceplanet
addikt

Türelem, hamarosan itt lesznek:
Gigabyte FM2+

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46303) Pttypang válasza Pttypang (#46301) üzenetére


Pttypang
veterán

Hmm, nem lennék előrébb akkor szerintetek, ha egy a8 5500-at vennék és egy fm2+ lapot, [gondolom kezeli az fm2-es procikat] aztán dual graphics-al menne a 6670el párban, inkább az athlont ajánljátok? o.O
Majd még később utánaolvasok, de a 200mhz órajelen és az igp-n kívül milyen egyéb különbségek vannak a kettő között?
Az a8 csak azért érdekelne, mert érdekesnek találom ezt az egész dual graphics témát, na meg gondolom megoldható, hogy terhelés hiányában a kevesebbet fogyasztó igp dolgozzon egyedül. :U

(#46302) tranceplanet
Én türelmes vagyok, addig legalább van időm rendesen megtervezni, átnézni a dolgokat, hogy végül a legoptimálisabbat sikerüljön kiválasztanom :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#46304) tranceplanet válasza Pttypang (#46303) üzenetére


tranceplanet
addikt

Abban igazad van, hogy egy sima 6670-nél erősebb a Dual Graphics! Egy A8 APU pedig nem nagy felár az X4 750K-hoz képest. Sajnos viszont állítólag a Dual Graphics nem mindig működik pöpecül és nem mindig hoz annyi plusz teljesítményt, mint amivel hirdetik. Olvasgass még a témában!
Itt a tesztben látod mennyit hoz kb. a DG:
HD 7660D + 6670

Illetve egy keleti, de jó sok játékkal:
DG

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46305) Pttypang válasza tranceplanet (#46304) üzenetére


Pttypang
veterán

A probléma, hogy az a8-5500-ban 7560d az igp, a tesztben pedig az a10-es igp mellé társították be a 6670-et :(
Ezt a tesztet már olvastam korábban, és akkor is ez volt a problémám, hogy nem az 5500-al lett tesztelve...
Persze, nem nagy eltérés van elvileg a 2 igp között, a csak igp-s teszteknél is csak pár fps van a kettő között.
Na meg valószínűleg csak 1600as ramom lesz mellé, és a 6670em is csak gddr3-as memóriát kapott :U .

Everybody lies.

(#46306) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Hamarosan tervezek összeállítani egy PC-t Haswell alapon.

Kérdésem lenne hogy általános felhasználásra és főként játékra elég lenne e az i5-4670 vagy jobb választás a i7-4770 a játékokhoz.

Mert ha i5-4670 lenne akkor egy picivel erősebb vga-t tudok venni, s ha jól sejtem az a fő inkább a vga a játékoknál.

Gondoltam megkérdem.

Köszi előre is a választ, üdv.

(#46307) Zsivaagoo válasza Toxy (#46306) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

i5! Felesleges pénzt pazarolni az i7 4 db HT szálára.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46308) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Most egy négymagosítható Phenom II procim van, ez helyett kellene valami vérfrissítés
Nem nagy összegben, de még is valamivel jobbat, újabbat, írjatok párat, aztán megnézem az árakat, de azért Socket 2011 nincs pénzem, olyan max 30-40 ezerig írjatok, de jöhetnek a 25 ezres körüli procik is

Ritkán játszom, de olyankor szeretek normálisan játszani, nem csak mindig azzal bajlódni hogy szépen fusson a játék, fontos a gép zökkenőmentes használata minden nap. Szoktam videót renderelni néha

Általában AMD felé nézegetek az ára miatt, mivel jóval olcsóbb

Kártya egy HD5850 van, de ezt is cserélni fogom hamarosan

Socket bármilyen lehet, alaplap csere is lesz, bár még azt sem tudom hogy abból milyen legyen :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46309) Zsivaagoo válasza enginev3.0 (#46308) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FX-6300.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46310) tranceplanet válasza enginev3.0 (#46308) üzenetére


tranceplanet
addikt

A phenom után ezek számítanak előrelépésnek:
-FX-6300 (~28K) [jól meghúzva ~4,5GHz szinte beéri az i5-öt, kevés szálon azért gyengébb tőle]
-i5 (~45K)(aprón 33K a sandy) sandy, ivy vagy Haswell mindegy melyiket veszed, négy szálon vagy alatta nagyon erős procik
-FX-8320 (~40K) [nagyon jól húzható proci, meghúzva még az i7-et is beéri, nyolc szálon erős, kevesebb szálon azért elmarad az inteltől]

Ha maradsz az AM3+ tokozásnál, vegyél egy masszív lapot, legalább 6+2 vagy 8+2 fázisú VRM-mel és legyen is hűtve bordával!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46311) enginev3.0 válasza tranceplanet (#46310) üzenetére


enginev3.0
félisten

Honnan tudom hogy 8 szál stb...?
Pl ennél

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46312) tranceplanet válasza enginev3.0 (#46311) üzenetére


tranceplanet
addikt

Neten utána tudsz nézni!
Amúgy AM3+:
FX-4XXX - 2 modul -4 mag
FX-6XXX - 3 modul -6 mag
FX-8XXX - 4 modul -8 mag

.:Vision:. -megbízható, már vásároltam nála

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46313) BomiBoogie válasza enginev3.0 (#46311) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát az első szám a szálak száma.

(#46314) enginev3.0 válasza tranceplanet (#46312) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért nem értettem, mert hogy

"nyolc szálon erős, kevesebb szálon azért elmarad az inteltől]"

Tehát olyan mintha kifejezetten ebből az egy fajta prociból -FX-8320- lenne több féle verzió

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46315) BomiBoogie válasza enginev3.0 (#46314) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt úgy érti, hogy azokban az alkalmazásokban, amik kihasználják a 8 szálat, jól vitézkedik, azonban szál vs. szál összehasonlításban az Intel erősebb.

(#46316) DeadMeat válasza enginev3.0 (#46314) üzenetére


DeadMeat
veterán

Egy féle van belőle csak. Az fx-nek inkább a több szálas alkalmazások fekszenek, Clock to clock gyengébb mint az intel hasonló cpui.Ami kevés szálas alkalmazásoknál jön ki igazán.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#46317) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

AMD fronton A10 6800K most a legerősebb CPU, amit mini ITX lapba lehet rakni, kissé felhúzva ez jó lehet egy 7970/7990 mellé, vagy még felhúzva is visszafogja szerintetek a VGA-t?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(Ez csak egy "fantázia-konfig" jelenleg, mert nincs kidobható pénzem mini PC-re)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#46318) Zsivaagoo válasza SQX_Barto (#46317) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ne keverd 7970-nel. Ahhoz gyenge CPU-ilag és mi a fenét kezdesz a beépített IGP-vel, ami a 79xx szériával nem fog együttműködni?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46319) SQX_Barto válasza Zsivaagoo (#46318) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Azt tudom, hogy az APU-val nem fog működni a dual VGA opció, csak arra voltam kíváncsi, hogy CPU-ban felhúzva mondjuk 5GHz-ig, elég lenne-e egy 7970 (kaliberű) VGA mellé.
APU-s rész addig lenne esetleg használva, amíg nincs mellette komoly VGA, de a CPU része meg kevés komoly VGA-hoz :(
Köszi a választ! :R
Akkor mindenképp marad a Sandy/Ivy/Haswell vonal (jelenlegi helyzetet figyelmbe véve)

Pedig szimpi lenne egy full AMD konfig, de mini ITX-be nem megy az FX8350-es proci és társai, mert nincs hozzá alaplap (legjobb tudomásom szerint)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#46320) enginev3.0 válasza BomiBoogie (#46315) üzenetére


enginev3.0
félisten

Értem!:) :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46321) =HG= válasza SQX_Barto (#46319) üzenetére


=HG=
addikt

Nem teljesen értem, hogy itx-be miért gondolkozol, ha mellé akarsz tenni egy 7970-et... Egyrészt kis házba nem igazán tudod tenni a vga miatt..Ha mégis, akkor nem fog megfelelően szellőzni. Főleg, ha a procit is húzni akarod..Bár 5Ghz közelében sem leszel...hacsak nem fogsz ki egy nagyon jó tuningpotenciállal rendelkező példányt.

[ Szerkesztve ]

(#46322) frem1790


frem1790
tag

Sziasztok!

Bocsi, biztosan nagy baromságot kérdezek, de miért drágábbak a dobozos procik - amikhez hűtő is van - mint az oem-ek?

Na ez tényleg nagy baromság volt, pont fordítva az oem-ek drágábbak a dobozosoknál, miért?

[ Módosította: BomiBoogie ]

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#46324) BomiBoogie válasza frem1790 (#46323) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

5 percen belül tudod szerkeszteni az előző hozzászólásod, kérlek, tedd meg a jövőben. :K

(#46325) bandi0000 válasza frem1790 (#46322) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mert van olyan hülye aki megveszi dràgàbban csak hogy ne kelljen hazacipelni a hütőt :D

Xbox One: bandymnc

(#46326) frem1790 válasza bandi0000 (#46325) üzenetére


frem1790
tag

Tudom hogy nagyon vicces, de 50 éves fejjel most kezdtem a számítástechnikát, nem értek hozzá sokat még, ezért kértem segítséget!

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#46327) enginev3.0 válasza frem1790 (#46326) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én mindig dobozosat próbálok venni, bár van egy Ninja hűtőm, de szeretem ha megvan a doboz, és kint van a szekrényen :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46328) bandi0000 válasza frem1790 (#46326) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ne érts férre nem arra céloztam h nem értesz hozzà hanem tényleg csak annyi àll mögötte amit irtam mert valaki fizet többet inkàbb csak ne legyen hütő

Xbox One: bandymnc

(#46329) frem1790 válasza bandi0000 (#46328) üzenetére


frem1790
tag

Hmm... Köszönöm, csak azért fura nekem, mert józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy a több a drágább: proci +hűtő>proci :F

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#46330) bandi0000 válasza frem1790 (#46329) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mindenki ezt gondolnà csak valamiért igy csinàlják

Xbox One: bandymnc

(#46331) frem1790 válasza bandi0000 (#46330) üzenetére


frem1790
tag

Ok, köszönöm!

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#46332) bluyoo válasza frem1790 (#46329) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Több mint valószínű más beszállító szállítja a boltnak .... de tényleg mókás a dolog hogy 6-7K -val drágább miközben csak 1év garancia jár hozzá és ugye a gyári hőtő is hiányzik. Fordítva teljesen ésszerű lenne a dolog ....

Bazinga!

(#46333) SQX_Barto válasza =HG= (#46321) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Már sok évvel ezelőtt a kis rendszerek tetszettek és mára már fejlődött annyira a számítástechnika, hogy össze lehet dobni egy combos rendszert is kis helyre. Pár Shuttle is tetszik design szempontjából, de az ITX sokkal univerzálisabb, cserélhetőbb. (Shuttle-ba beleerőszakolni ATX tápot durva modding lenne, de pénz meg idő függvényében még azt is megpróbálnám talán)
Az mITX most éli virágkorát (bár ki tudja meddig) Intel oldalon bőség zavara van, de AMD oldalon csak APU-s rendszerek, ami komoly játékra már kevés...

Ehhez kell kis fanatizmus, meg mazochizmus is, nekem megvan mindkettő (csak pénz nincs :D)
Persze az mATX sokkal egyszerűbb lenne, kompromisszumok nélkül, de nagyon tetszik az mITX méretre :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#46334) =HG= válasza SQX_Barto (#46333) üzenetére


=HG=
addikt

Értem, csak pont a nagy vga fogja elvenni a helyet, illetve megnöveli a méretet.. Én is hasonló cipőben voltam fél évvel ezelőtt, végül egy Thermaltake Lanbox V1000-es házikóba költöztettem az adatlapomon található inteles konfigot. Még egy kis átalakítás kell majd, vannak terveim... :DD Úgyhogy én is sz@patom magam még egy kicsit vele...

[ Szerkesztve ]

(#46335) Fecy


Fecy
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy mennyire jó ez a proci játékra: Intel G2120
Össze kellene raknom egy olcsó gépet amivel játszani is lehetne de nem nagy rá a keret.
Amd oldalon ezt néztem még A4­ 5300 FM2, mind a kettő mellé egy Amd 6670-s videó kártya menne.
Vagy van egy harmadik lehetőség egy  A8­ 5600(K) FM2 proci, de az mellé nem lenne videó kártya.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#46336) Pttypang válasza Fecy (#46335) üzenetére


Pttypang
veterán

Attól függ, mivel és hogyan szeretnél játszani :)

Everybody lies.

(#46337) Fecy válasza Pttypang (#46336) üzenetére


Fecy
tag

Kollégám gyerekeinek lenne akik idáig Cod4, League of Legends meg valamelyik Gta-val nyomták a régebbi gépen. Szerintem még egy két újabb Cod lenne, meg ha nem is nagy beállításoknál még Bf3.
Egy olcsó 18 colos Lg monitor lenne a confighoz aminek 1366*768 a felbontása.

(#46338) arnibal


arnibal
csendes tag

Sziasztok

Egy új konfigot szeretnék összeállítani,olyat ami nem tuning képes.Kizárólag játszani fogok rajta.Az alaplapot már kitaláltam egy Asus P8B75-M LX Plus.A VGA megvan:Asus ENGTX 460 1gb.
E mellé szeretnék egy i5-ös procit,csak nem értek hozzá,hogy melyik olyan ami nem tuning képes és játékokra mégis megfelel,nem a legdrágább,de egy darabig még azért megállja a helyét.35-45 ezer forintot áldoznék rá maximum.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#46339) bandi0000 válasza arnibal (#46338) üzenetére


bandi0000
nagyúr

3470: 47k ha ennyit rá tudsz még szánni akkor ez egy jó proci, vagy ha nem akkor 3330: 45k vagy 3225 37k de ha jövőre is tervezel és erősebb VGA is lesz később, akkor a 3470 a jó választás

Fecy: Inteles vagyok, de talán játékra jobb lenne egy 4 magos AMD, hiába erős a 2 magos intel, de még is csak több szál

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#46340) arnibal válasza bandi0000 (#46339) üzenetére


arnibal
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.Én is 3470-re gondoltam,csak biztos akartam lenni,hogy jó választás e a jövőre nézve.Mégegyszer köszönöm.

(#46341) Fecy válasza bandi0000 (#46339) üzenetére


Fecy
tag

Ezt találtam még Athlon II X4 740X FM2 ami talán még belefér a keretbe. Erről vélemény?
Bocs a sok kérdésért de mostanában nem követtem a proci fejlődéseket

(#46342) bandi0000 válasza Fecy (#46341) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Semmi gond, azért van a fórum hogy a legjobbat legjobb áron kapjad, őszintén szólva nem érte "áemdéül" szóval majd úgy is jón egy AMD fan és az majd ajánl valamit

De amúgy használt is játszik? Mert egész jó árban meg lehetne fgni I3-as procikat és az már jobb lenne azért

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#46343) Zsivaagoo válasza Fecy (#46337) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Vagy a 2 magos intel + 6670 vagy az A8. amelyikkel olcsóbban jössz ki.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46344) Zsivaagoo válasza Fecy (#46341) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Inkább az A8-5600K. Ez az ár/teljesítmény bajnok.

-------
Az az Athlon nem tartalmaz IGP-t és CPU teljesítményben is gyengébb, mint az A8.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46345) Fecy válasza bandi0000 (#46342) üzenetére


Fecy
tag

Használtat nem szeretnének. Szülinapi ajándék lenne.

Zsivaagoo

Én csak attól félek hogy kevés lesz az A8-ban a videó rész, és nem hiszem hogy később akarnának még egy videó kártyát is venni.

(#46346) d@minator válasza bandi0000 (#46342) üzenetére


d@minator
addikt

Így van. Intel oldalon jó kis proci használtan az i3. Nem is tudom miért adtam ki egy i5-ért 2x annyit. Őszintén szólva nem érzem az i3 után, hogy i5 van a gépemben. Hozzáteszem csak netezek és játszok már nem multizok meg néha ez az (videokódolás, tömörítés stb.).

(#46347) Zsivaagoo válasza Fecy (#46345) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

AMD Quad-Core A8 5600K dobozos Socket FM2 /AD560KWOHJBOX/ -- 23 k

AMD Quad-Core A8 6600K dobozos Socket FM2 /AD660KWOHLBOX/ -- 28 k

Ez utóbbi már Richland és erősebb az IGP (8570D), mint az 5600K-ban, és órajelben is fürgébb jóval.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46348) bandi0000 válasza d@minator (#46346) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Azért észrevehető az ha olyat csinálsz :D Én nem bántam meg, inkább kifizetek mindenért többet, de azért ne nagyon gondolkodjon már ha dolog van :D

Xbox One: bandymnc

(#46349) Fecy válasza Zsivaagoo (#46347) üzenetére


Fecy
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat. Még visszanézek hátha még mond valaki valami okosat :) Főleg az intel proci érdekelt volna hogy mennyire lett butítva az i3-hoz képest és játékok alatt mire képes.
Még egyszer köszi.

(#46350) bandi0000 válasza Fecy (#46349) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Igazából nem lett butítva, csak annyi hogy 2 magos, az I3 meg 2 mag meg 2 HT szál ami jól jön játéknál

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.