Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Most rendeltem egy Athlon IIX4 750K procit erre most olvasom hogy gyenge a hűtése és hangos is! :O
Ha ez igaz akkor ajálanátok valami elfogadható árú hűtőt ami majd később tuninghoz is jó lenne.
Előre is kősz!

(#41752) csucsbicep válasza tankal (#41751) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

(#41753) tankal válasza csucsbicep (#41752) üzenetére


tankal
tag

Bocs!
Kösz!

(#41754) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! Gondolkodom, hogy a mostani Phenom 965-öt leváltsam FX-6300 -ra. Mit gondoltok érdemes lecserélni? Főként BF3 -nál használnám... (alaplapom)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#41755) miresz válasza Prison85 (#41754) üzenetére


miresz
veterán

Ha a BF3 a fő cél akkor mindenképp.:K

(#41756) Prison85 válasza miresz (#41755) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszi! Mellette a szokásos unatkozós böngészés, esetleg néha kis videózás, de minimális. Tehát érdemes lenne váltani...

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#41757) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:

i5 3570K-t, vagy i7-2700K-t lenne érdemes megvenni??

Általános felhasználásra lenne.. :)
A tuning sem elhanyagolható szempont..
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#41758) stratova válasza Prison85 (#41756) üzenetére


stratova
veterán

(#41759) csucsbicep válasza Hoorus (#41757) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

i7-et inkább csak, akkor válaszd, ha munkára kell, tehát inkább i5.

(#41760) Prison85 válasza stratova (#41758) üzenetére


Prison85
senior tag

nem igazán értem :F

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#41761) stratova válasza Prison85 (#41760) üzenetére


stratova
veterán

A grafikon lényege az amit miresz is írt a #41755-ben.

[ Szerkesztve ]

(#41762) Prison85 válasza stratova (#41761) üzenetére


Prison85
senior tag

csakhogy nálam nincs grafikon - azon csak kiigazodnék :) "No deeplinking please" jön be a linkre kattintva :U

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#41763) ViZion válasza Prison85 (#41762) üzenetére


ViZion
félisten

Mert blokkolják a kép beillesztését így. Megint hegeszted a géped? ;]
FX-83xx kell Neked, lehetőleg rögtön kettő :)) :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41764) NorDezs


NorDezs
senior tag

AMD Phenom II 945-ös procim van jelenleg. Érdemes lenne lecserélni, és ha igen mire? Főként film és játék megy fullhd felbontásban. Nem ragaszkodom az AMD-hez, sőt... ;]

(#41765) Xmodule


Xmodule
őstag

Cpu hoz is tartozo kérdés. Hütö pasztát milyen modszerrel szoktatok felvenni? Ponttal vagy szétkenitek? Én eddig szétkentem de most lattam Youtube -on egy videot, ahol mutatják, hogy a szétkenéssel levegö keletkezik a cpu és a hütö között. Viszont a pont modszerrel nem kerul levegö közéjük és azt is mondtak mivel a mag középen van ezért nem számit hogy nem megy paszta a cpu szélére. Hát nem tudom. Igazábol gyárilag is az egész felület be van kenve nem? Marmint most pl vettem egy i5 ös CPU -t és a gyári hütön csak 3 csik van, de amugy a nagyobb hütökön fullba van kenve nem? Mit gondoltok erröl? Mik a tapasztalatok?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#41766) Malibutomi válasza Xmodule (#41765) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Attól is függ hogy milyen a hűtő, direct contactos hűtőknél máshogy kell felrakni, mint aminek talpa van.

(#41767) csucsbicep válasza NorDezs (#41764) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jelenlegi vga-d melle folos erosebb cpu.

(#41768) Motaba78 válasza csucsbicep (#41767) üzenetére


Motaba78
őstag

Szia

mi várható a sandy helyére ? ivy ? ha megkérdezhetem

(#41769) NorDezs válasza csucsbicep (#41767) üzenetére


NorDezs
senior tag

Természetesen vgat is cserélnék. 7850-7950 szériában gondolkozom.

(#41770) csucsbicep válasza Motaba78 (#41768) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Meg nem tudom. 2500K-ban vagy 3570K-ban gondolkozok, de ugy nez ki inkabb elobbi.

horny: Oda akkor legalabb i5 vagy 83xx-as proci ajanlott.

[ Szerkesztve ]

(#41771) Xmodule válasza Malibutomi (#41766) üzenetére


Xmodule
őstag

Értem, és akkor mikor hogyan kell felkenni?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#41772) csucsbicep válasza csucsbicep (#41770) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Persze, csak ha sikerul eladni, eddig nem igen volt erdeklodo, arat mar nem igen akarom csokkenteni, akkor inkabb megtartom.

(#41773) Motaba78 válasza Xmodule (#41771) üzenetére


Motaba78
őstag

a cpu közepére egy kis borsónyit, hűtő rányom majd felemeled a hűtőt és megnézed, lefogatva még jobban szétterül.

(#41774) Jander


Jander
senior tag

Sziasztok, i5-ből 3450 vagy 3550 ajánljátok?

Illetve ezekhez adott gyári hűtőt ajánlott lecserélni szerintetek? Nem lesz húzva, sőt ha jól tudom nem is lehet ezt a két modellt. Előre is köszönöm!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#41775) Jander válasza Jander (#41774) üzenetére


Jander
senior tag

Elfogyott a szerk.

Annyit kérdeznék még pluszban, hogy az S jelzés a proci (3450S / 3550S) végén amennyire én látom az intel oldalán valamennyi teljesítménycsökkenés mellett jelentős áramfogyasztással ajándékozza meg az embert (77W-ról 65W gyári adatok szerint). Van esetleg más hátulütője, egyáltalán ajánlanátok?

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#41776) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Egy Sandy Bridge Pentium prociban levő IGP megbírkózik a Full HD filmekkel?

[ Szerkesztve ]

(#41777) gali777 válasza Jander (#41775) üzenetére


gali777
őstag

Úgy tudom nem ajánlott, alulfeszeléssel Te is meg tudod oldani talán, hogy kevesebbet fogyasszon, de majd az okosok megmondják :D

[ Szerkesztve ]

(#41778) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Milyen hasznalt procit ajanlotok otthoni hasznalatra(netezes, film...stb)., LGA 775 v. AM2-es socket erdekelne, egy 19"-22"-es monitorral hasznalnam.
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#41779) Csaby25 válasza Jander (#41774) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szia!
Ha nincs szukseged a beepitett GPU-ra akkor az i5-3350P-t ajanlom.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#41780) Csaby25 válasza Baga1983 (#41776) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szerintem igen.
[link]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#41781) Jander válasza Csaby25 (#41779) üzenetére


Jander
senior tag

Na ez egy új név számomra, mit lehet tudni a P jelzésű procikról? Amúgy nincs szükségem gpu-ra, pcie vga kártya lesz a gépben.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#41782) banderasz77


banderasz77
addikt

Egy G1610 gyorsabb, mint egy G550? A G1610 már tudja az x264-hez a 24p-t?

(#41783) kovi831


kovi831
aktív tag

Srácok! Hamarosan meg lesz az i5-3570K-s procim(P8Z77-V).

Csak azt szeretném kérdezni, hogy a 77 wattos fogyasztásban benne van a hd 4000-es vga-nak is a fogyasztása?
Ha igen kikapcsolás esetén, mennyit fog enni?(65wattot?, csak kíváncsiság képpen, úgy is más vga lesz benne)

(#41784) bluyoo válasza kovi831 (#41783) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen benne van! Hát tuning nélkül gondolom annyit ehet mint a letiltott IGPU-s "P"-s CPU-k aminek a Max TDP -je 69 W.
De ugye ezek az értékek tuninggal erősen változnak. De IDLE alig eszik majd a rendszered Intel Core i5 processzorok Ivy Bridge alapokon.

Bazinga!

(#41785) solfilo válasza banderasz77 (#41782) üzenetére


solfilo
veterán

A 24p-s probléma biztosan javult:
"A Sandy Bridge IGP-je a multimédiás képességek oldaláról sem volt hibátlan, sőt talán ezen a ponton volt a legtöbb probléma vele. A Gen6 architektúra hihetetlenül sok gyermekbetegségben szenvedett, amit az Intel a Gen7 esetében kigyomlált. Először is HTPC-ket érintő változás, hogy az Ivy Bridge már támogatja a 23,976 Hz-es frissítést, vagyis a Blu-ray filmek lejátszása megfelelő lehet, azaz natív módban nem fog 40 másodpercenként megakadni a kép. Természetesen a 23,976 Hz támogatása egy bonyolult dolog, és nemcsak a lapkán, hanem a teljes rendszeren is múlik. Az Intel az Ivy Bridge-et elsősorban a 7-es szériás vezérlőlapkákhoz tervezte, így ez a szolgáltatás a Maho Bay platformon belül fog a legjobban működni. Maga a funkció elérhető lesz a 6-os szériás vezérlőhidaknál is, de nem biztos, hogy a valós frissítési érték annyira közel lesz a 23,976 Hz-hez, mint a Maho Bay platform esetében. A 40 másodpercenkénti akadás persze biztosan megritkul, de kérdés, hogy mennyivel." pH! tesztből

Sebességben kb egyforma lehet, 3-8% az Ivy előnye azonos órajel esetén. pH! tesztből ez is

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#41786) Csaby25 válasza banderasz77 (#41782) üzenetére


Csaby25
senior tag

A G550-nek picivel gyorsabb a grafikus processzora (es picivel tobbet fogyaszt).
[link]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#41787) solfilo válasza Csaby25 (#41786) üzenetére


solfilo
veterán

Hopsz, tényleg a G550-et kérdezte, nem az 555-et. :B
Akkor viszont minimálisan gyorsabb cpu-ban a G1610-es. ;)

solfilo

(#41788) al-Assas


al-Assas
csendes tag

Helósztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy milyen processzort vegyek. i3-3220, vagy i5-3470. Árban szép nagy a különbség a kettő között, és nem látok szimpatikus alternatívát félúton.

Eszembe se jutna az i5, ha nem szeretnék viszonylag sima videókat csinálni 30 FPS-en az Assassin's Creed III-ban. És ott bizony ha az ember végigsétál a bostoni kikötő partján, az az i3-nak 33 minFPS, és a város más részein le-lecsúszik 30 alá is. És attól tartok, hogy az i3-nak a videókészítés leszed egy néhányat még az FPS-ből.

De valahogy mégis arra hajlok, hogy leszarom, emiatt az egy dolog miatt nem fogok i5-öt venni.

Szóval a kérdésem az volna, hogy GTX 650 Ti OC mellé 1366x768 felbontáson, mondjuk maximális grafikus beállítások mellett nem túlzás egy kicsit az az i5? Tudom, hogy ha lejjebb veszem a grafikus beállításokat, akkor nagyon sok játékban bőven lesz mit csinálnia ezzel a videókártyával ezen a felbontáson. De énnekem 40 fölött az FPS nem különbség. Szóval abszolút maximális grafikus beállítások mellett mondjuk nem túl régi játékokhoz nem túlzás az i5?

(#41789) -KP- válasza al-Assas (#41788) üzenetére


-KP-
addikt

én nem szívesen csengetném ki egy új i3 árát. apróról használt i5 nem jöhet szóba? 32-33-34 körül vannak i5 23xx-2400 modellek.

(#41790) al-Assas válasza -KP- (#41789) üzenetére


al-Assas
csendes tag

Köszi, a Sandy Bridge i5 is tökéletes lenne, de ez a használt-téma egy kicsit ijesztően hangzik. Ez úgy szokott lenni, hogy oda kéne menni valahova személyesen? Az "apró" egy konkrét szájt, vagy azt mondod, hogy apróhirdetés úgy általában? Van olyan csomagküldős bolt, ami foglalkozik használttal?

(#41791) ViZion válasza al-Assas (#41790) üzenetére


ViZion
félisten

A helyi HW apró. Vannak eladók, akik már több üzlettel a hátuk mögött biztosan nem vernek át, utalás után jön a proci. A proci az egyik olyan dolog, amit meg lehet venni használtan, ha adnak rá 3 nap próbagarit, akkor nem lehet gond.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41792) sampe


sampe
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy G860 as proci, egy Asrock B75M-DGS társaságában, képes-e akadás mentesen lejátszani 1080p-s videókat?

Köszönöm

Üdv
Sampe

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#41793) tranceplanet válasza al-Assas (#41790) üzenetére


tranceplanet
addikt

Pont, hogy nem kell használtat venned, mert új garanciális procik is vannak aprón, privátban tudunk küldeni neveket, hogy kik megbízhatóak, akinek akár előre is utalhatsz. Én is aprón, garisan, vadiújan vettem a procim, 6 ropit spóroltam rajta, ez egy i5-nél 13 ropi is lehet.
pl., most van: i5 2390T 35W!!! OEM - 31.990 Ft - (1év)
i5 2400 OEM - 35.990 Ft - (1év)

----------------------------------------------
(#41792) sampe

Igen, saját tapasztalatomból mondhatom elviszi. Most már inkább viszont egy AMD A4-5300 3.40GHz FM2 BOX procit vennék helyette.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#41794) sampe válasza tranceplanet (#41793) üzenetére


sampe
aktív tag

Köszönöm szépen!
Ha elviszi, akkor az lesz, az AMD-t már csak elvekből sem ajánlom az illetőnek, akinek készül a konfig.

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#41795) Xmodule válasza Motaba78 (#41773) üzenetére


Xmodule
őstag

Ertem, köszi. Amugy ha felemelem a hutot akkor megint levegö buborekok mennek köze nem?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#41796) Motaba78 válasza Xmodule (#41795) üzenetére


Motaba78
őstag

ha esetleg mégis, nem olyan mértékben hogy gondot okozna, 10 év alatt nem volt gondom mióta paztázgatok rendszeresen több 10 gépet.

(#41797) solfilo válasza sampe (#41794) üzenetére


solfilo
veterán

Publikus, hogy milyen elvek miatt nem ajánlasz AMD-t? Trinity pont multimédiában nagyon erős.

Elviszi a fullHd-s tartalmakat a G860 is, sőt, akár a G530 is, egy apró hibával, bár ezt valószínűleg nem is veszi majd észre, akinek készül a gép.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#41798) Csaby25 válasza Csaby25 (#41778) üzenetére


Csaby25
senior tag

Erre valaki?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#41799) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Egy irodai gépet szeretnék összerakni használt alkatrészekből, már találtam lapot (H61) és memóriát (2x2gb 1333mhz), viszont a processzort még nem.
Amire használnám a gépet, az office, net, archicad (ez utóbbi minimális mértékben). Szóval a kérdésem az, hogy elég egy celeron, mondjuk egy G530, vagy inkább valamelyik pentium, pl.: G840?
(Nem vagyok tisztában a teljesítményükkel sajnos)

(#41800) ViZion válasza fenergie84 (#41799) üzenetére


ViZion
félisten

Attól függ, milyen árban gondolkodsz. Pentium azért barátibb, pár böngésző fül + 2-3 nyitott doksi + masszív számolótábla már odaverne a cerkának szal. ha teheted akkor inkább pentium, esetleg ócó i3 ha akad.

Csaby25: nem a monitor méret, a felbontás a lényeg. Miféle a gép többi része? Mert az sem mindegy, lehet gépösszerakó topikba kellene kérdezd inkább.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.