Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) -KP- válasza fartfun (#41349) üzenetére


-KP-
addikt

vegyél inkább apróról i5-öt :DDD ugyanannyi mint az FX....

(#41352) miresz válasza -KP- (#41351) üzenetére


miresz
veterán

Melyik i5 kerül ugyan annyiba mint az FX6300?

(#41353) pifu76 válasza fartfun (#41349) üzenetére


pifu76
tag

Cél az FX 6300, úgy is rég volt már AMD-m

vedd csak meg, biztos hogy jól jársz vele ;)

(#41354) fartfun válasza pifu76 (#41353) üzenetére


fartfun
tag

I5 tényleg 34-35 körül mennek, persze használtan...ezektől kicsit tartok, ki tudja mit művelt vele az előző tulaj, vagy miért adja el...na mind1 az j konfigon ráérek gondolkozni, az a lényeg minél előbb adjam el a mostanit.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41355) pifu76 válasza fartfun (#41354) üzenetére


pifu76
tag

pontosan így van igazad van :)

ha új FX 6300-t veszel, az tuti új + ott a gari, meg minden.
És nagyon jó proci 30-33k körül mennek most...

(#41356) Grave_444 válasza fartfun (#41354) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valamelyik új, garis.
Legalábbis én 32ért vettem új I5 2300-at.

(#41357) -KP- válasza miresz (#41352) üzenetére


-KP-
addikt

én 33ért vettem i5 2320-at.

(#41358) -KP- válasza fartfun (#41354) üzenetére


-KP-
addikt

nem K-s, tehát szorzózáras i5 procit nem lehet rommá tuningolni. használtan én se biztos hogy vennék K-s procit. de a nem K-s modelleket azokat nyugodtan meg lehet venni használtan. érdemes bazárostól venni, akik folyamatosan adnak vesznek ilyen procikat. sok esetben kapsz rá gart,de a minimum,hogy eladás előtt letesztelik. pl LeC, duliee. de gondolom van még más is. 600 és 150 piros 0 fekete pontal nem az embereket átb**** fajták :DDD

de ha ragaszkodsz az FX-hez vedd azt. ha valaki ragaszkodik az új dolgokhoz, vagy le tudja írni valahogy az áfát, annak nyilván nem opció egy használt proci.

nézd meg ezt a tesztet, pont olyan proci szerepel benne tuningolatlanul, amilyen nekem is van. z77-es lapban még tudsz emelni kicsit a szorzóján (+4 azaz +400mhz). 3,1-ről 3,5-re lehetne feltolni, ide valószínűleg még feszt se kellene emelni, és egy nagyon olcsó hűtő is vinné, akár a gyári is.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/amd-fx-8120-6100-4100_6.html#sect0

[ Szerkesztve ]

(#41359) -KP- válasza fartfun (#41354) üzenetére


-KP-
addikt

valamint ajánlom figyelmedbe még ezt az oldalt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#41360) Freiherr válasza -KP- (#41358) üzenetére


Freiherr
őstag

Felesleges oda a Z-s lap,ha szorzózáras,P-s lapban is tud rajta emelni.

XXX

(#41361) -KP- válasza Freiherr (#41360) üzenetére


-KP-
addikt

jó. de ha már egyszer új gépet vesz, akkor nyugodtan vehet Z77-es lapot. lehet még P-s lapot kapni újonnan nem horribilis áron?

(#41362) miresz válasza -KP- (#41357) üzenetére


miresz
veterán

Hát ezzel csak az a baj szerintem,hogy az i5 23xx semmivel sem jobb,még az említett +400MHz- val sem egy alulfeszelt 4GHz- s Fx6300-nál.(és persze,nem csak 4Ghz-t megy) Arról nem is beszélve,hogy ez újonan kerül ennyibe,mig az használtan. :)

(#41363) -KP- válasza miresz (#41362) üzenetére


-KP-
addikt

miben nem jobb? benchmarkban? 3dmarkban? renderingben?

(#41364) pifu76 válasza -KP- (#41363) üzenetére


pifu76
tag

ITT például, igaz nem i5 2xxx van hanem i5 3550 de ha azt sok helyen lekörözi az FX6300 akkor az általad említett i5 2300, vagy i5 2xxx-nél jobb az FX nagyon sok mindenben.

játékban az i5 3550 alig alig veri meg.

Fogyasztás az más tészta, de ha valaki játszani akar akkor sztem roppantul nem fogja érdekelni az a többlet 30-40-50 watt.

legalábbis engem nem érdekelne..

[ Szerkesztve ]

(#41365) -KP-


-KP-
addikt

nekem csak ennyi bajom az FX-el. lightos tuning ok, de brutál tuninghoz már prémium lap kell és prémium hűtés, és valószínűleg nagyobb teljesítményű táp is. ez a sok elköltött forint meg mehetne inkább jobb vga kártyára.

(#41366) -KP- válasza pifu76 (#41364) üzenetére


-KP-
addikt

képeket én is tudok keresni. igaz fx 6300 nincs a tesztben, de támpontnak jó, az a pár % ami az egyes generációk között van. Sandy 4-8% lassabb az Ivynél. Nem többel.

az a röhej ahol a Pentium G is leveri az FX-et.

[ Szerkesztve ]

(#41367) pifu76 válasza -KP- (#41366) üzenetére


pifu76
tag

ebben nincs 6300, de amúgy sem értem melyik teszt hazudik akkor, a te képeid alapján :D

ekkora fps-beli különbség meg lehetetlen sztem, amikor VGA függő legnagyobb részben. amit én linkeltem az full hd felbontás.

(#41368) -KP- válasza pifu76 (#41367) üzenetére


-KP-
addikt

ez is egy jó teszt full hd-ra:

http://atenra.blog.com/2012/06/08/amd-fx8150-vs-intel-2500k-1080p-dx-11-gaming-evaluation/

(#41369) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Szerintem a tesztek alapján le is lehet vonni a konklúziót:
Ha valaki régi és/vagy szarul optimalizált játékokkal játszik/akar játszani mindenképp vegyen intelt.
Ha újabb játékokra hajt, és full hd-ban nyomja, akkor simán jó az AMD is, mert ott már mindegy szerintem, hogy 90 vagy 120fps vana 60Hz-es monitoron.
De ez csak az én véleményem.

(#41370) pifu76 válasza Malibutomi (#41369) üzenetére


pifu76
tag

osztom.

nem beszélve egyre több játék fogja kihasználni a több magot, és ebből az FX-ek csak profitálni fognak..

[ Szerkesztve ]

(#41371) -KP- válasza Malibutomi (#41369) üzenetére


-KP-
addikt

és aki csak szimplán játszani szeretne? Akit nem érdekli és nem is tudja mi van jól optimalizálva és mi nincs? nem érdekli, hogy régi vagy új játék, amihez éppen kedvem van azzal játszana? az mit vegyen?

(#41372) Malibutomi válasza -KP- (#41371) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az nem fog fps-t sem számolgatni, megveszi amelyiket jónak látja, vagy jobb áron kapja, és élvezi, mert bármelyik képes jól játszható sebességet produkálni.

(#41373) -KP- válasza Malibutomi (#41372) üzenetére


-KP-
addikt

:R

(#41374) Perillustris válasza Malibutomi (#41372) üzenetére


Perillustris
senior tag

Én nem vagyok FPS-huszár, és nem is K-s procit vettem. És bár tudom, hogy a lecserélt X4 965-öm nem egy ligában focizik az i5-3570-nel, laikusként mindenképpen "látványos", hogy utóbbival a proci 100%-os terhelése mellett is kényelmesen netezem, stb. A Sajátgép, a Vezérlőpult is azonnal nyílik, ami természetesen nem extrém feladat, de az előző proci lassabban reagált (Intel Burn-testet futtattam). :U

Perillustris

(#41375) miresz válasza Perillustris (#41374) üzenetére


miresz
veterán

Hát azt kell,hogy mondjam,hogy nálad az elöző rendszernél valami nagyon nem volt rendben...

[ Szerkesztve ]

(#41376) Perillustris válasza miresz (#41375) üzenetére


Perillustris
senior tag

Fátylat reá...

Perillustris

(#41377) fartfun válasza pifu76 (#41370) üzenetére


fartfun
tag

Jól kiveséztétek a témát :) Úgy látom mindkettővel jól fogok járni. 30 ért árulom a régi gépem, remélem hamarosan elviszik(Q6600+DS3+CoolerMaster)

(#41378) fairline


fairline
csendes tag

Sziasztok!

Egy teljesen új konfig összeállítása, beszerzése előtt vagyok a célegyenesben!
Alapvetően Intel i5-3570 procit tervezek. Mivel hosszú távra szeretném a konfigot, már csak az ejt gondolkodóba, hogy megérné-e cirka ~5k-val többért a 3570K annak fényében, hogy bár extrém tuningot nem tervezek, de elképzelhetőnek tartom, hogy kiaknázható lenne a 3,8Ghz fölé emelés lehetősége (pl évek múltán újabb játékoknál tovább maradhatna a proci csere nélkül)

Illetve van még egy dolog amit megfontolandónak tartok:
A 3570-nek "csak" HD2500-as iGP-je, szemben a K-s változat HD4000-rel (Ezt pl. ott használnám ki, ha már úgyis belepakolják szinte minden deszkába a csodás LucidLogix-szot, hogy játékokon kívül nyomhatná a filmeket, és egyéb lebegőpontos igényes számításokat).
Ezzel kapcsolatban kifejezetten érdekel, hogy mekkora teljesítménybeli különbséget jelent a 16 kontra 6 execution unit (HD2500 vs. HD4000)? Mert lényegében másban nem is különböznek, ha jól tudom...

A fentiekkel szemben a sima verzióban engedélyezett a VT-d, míg a K-sban tiltva van. Ennek tudatában ez elgondolkodtató (utolsó 2 bekezdés az érdekesebb ez esetben), de biztos vagyok benne, hogy jelenleg nem válna hátrányomra, hiszen AMD gafikus kártya lesz mellette (HD7870), bár hosszú távon ki tudja mit alkot az nVidia... (ebben a pillanatban az ugrott be, hogy talán olyat ami VT-d nélkül is eléri az X86 virtuális memóriát :DD
(Szerintetek mennyit gyorsíthat a VT-d egy virtual machine-on? Ez csak mellékes érdeklődés, nem hiszem, hogy túlzottan foglalkoznék virtuális rendszerekkel...

Egy Alpenföhn Brocken igyekszik majd hűvösen tartani, szerintetek ezzel meddig lehetne húzni? Sajnos nincs tuningos tapasztalatom (egyelőre), így nem tudom megítélni milyen órajelnél kezd egyre drasztikusabban melegedni a proci, illetve meddig lehet húzni némileg lineáris melegedési jellemzőkkel...?

Sajnos olyan különbség is van a két változat között, amiről nem tudom, hogy mire jó, ill. mit nyerek/vesztek rajtuk? Ezek az: Intel Vpro technology és az Intel Trusted Execution technology. Valaki fel tud ezekről világosítani?

Tudom, (nem is) kicsit sok rétű a kérdés, de remélem akad köztetek aki jobban ért hozzá nálam (illetve biztos vagyok benne)! Remélem nem zavarok senkit ezzel a viszonylag hosszabb bejegyzéssel)

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#41379) stratova válasza Tenken (#41341) üzenetére


stratova
veterán

Az SMT = Simultaneous multithreading. Az Intelnél (HT) Hyper-threading néven futó "többszálúsítás". Mobil i5 = 2 mag + HT azaz 2 mag / 4 szál. Asztali i3-nál szintén, csak ott nincsen Turbo Boost.
Azért választottam i3-2100T-t mert órajelben ez volt legközelebb a te mobil procidhoz és GTX580 mellett szerepelt. Ami Sandy i5 és T-s proci, az turbós ugyan, de a leglassabb is 2.7 GHz-en üzemel.

(#41380) Tenken válasza stratova (#41379) üzenetére


Tenken
őstag

Jó választás volt. TDP is hasonló 35w. Csak voltak ott több féle órajellel azok zavartak meg.
Úgy nézem, legrosszabb esetben csak 20%-ot tudna javulni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#41381) fartfun válasza pifu76 (#41370) üzenetére


fartfun
tag

Még egy kérdésem lenne, milyen tápegységet ajánlanátok az FX6300 vagy egy kissebb i5- ös procihoz, az alsó árkategóriából? A mostani tápom egy coolink500w-os, ezzel is elmenne(2 winyó+dvdíró+Ati3850)?
Köszi!

(#41382) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Fejlesztés előtt állok. Nem vagyok már benne a hardverekben, így segítséget kérnék. Alaplapot, CPU-t, memóriát és optikai meghajtót vennék.

Átlagos dolgokra használnám, néha-néha játékra. Ami biztos, hogy a videokártyámat nem cserélem, ami egy ATI 4870.

Processzor keret: 17.000 Ft (ahogy néztem az árakat AMDnél Athlon 2 X4 631 vagy Intel Dual Core G860 -ig jöhet szóba, ezek 16990-es árban vannak) Elvileg újat szeretnék, de esetleg használt is szóba jöhet.

Mivel a processzor alapján tudnék alaplapot választani, így arra kérlek titeket segítsetek processzort választani. Ami fontos, hogy a játékokban 4870 mellett ne legyen cpu limit. Amit nem visz el a 4870 olyan játékokkal nem is játszom.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

(#41383) fartfun válasza Ronyman (#41382) üzenetére


fartfun
tag

Szia,
tudom ajánlani a szettemet, tegnap döntöttem én is fejlesztés mellett.:)
[link]
A többiek majd véleményezik a konfigot.

[ Szerkesztve ]

(#41384) Bogyó bá' válasza fartfun (#41383) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szakmai topicban nem illik hirdetni, valamint elavult hardvereket ebben a topicban nem szoktunk ajánlani: gari nélküli, sokat fogyaszt, és nem sokkal erősebb, mint az általa nézegetett Intel, vadiújan.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41385) fartfun válasza Bogyó bá' (#41384) üzenetére


fartfun
tag

Sorry, nem tudtam. Ha tudod, töröld ki a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#41386) pifu76 válasza fartfun (#41381) üzenetére


pifu76
tag

az a coolink 500w-os sztem még simán megfelel...

Ronyman : szerintem bármelyik procit választod ahhoz a videókártyához, nem lesz CPU limited.

de lehet én az AMD felé hajlanék, de ez csak az én véleményem..

[ Szerkesztve ]

(#41387) -KP- válasza Ronyman (#41382) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem apróról nézz g860-at. 10,900 forintért kapsz. annyit bőven megér. Szerintem a 4870-et is kihajtaná. Másik alternatíva,hogy nézz 4magosítható amd-t.Még az is beleférne a keretbe. Mondjuk nem tudom, hogy egy olyan proci mennyivel lenne erősebb egy g860-nál.

(#41388) Vismajor01 válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
Felújításon esik át a konfigom, ezért új processzort szeretnék venni.
Ami megmarad a gépbe: Ati hd 6950, Chieftech ctg 500 80p, Samsung 840 ssd, Seagate 750es vinyó
Aminek mennie kell: AMD Phenom 9650 X4, Asus M4N78 SE, a ramok
Lap típust azért nem írok, mert procitól függ, milyen lesz.

Az első hozzászólásban lévő kérdésekre a válasz:
-Kell egy maximális ár, amennyiért szeretnél processzort venni: max 50 ezer
-Használt is lehet vagy csak is újat szeretnél: Használt is szóba jöhet, de inkább új
-Tisztázni kell a konkrét felhasználási területet:2. játék célú felhasználás, egyelőre még csak 1366x768as felbontásban, de később FHDban

Azt hiszem hirtelen ennyi. Ha vmit kihagytam szóljatok. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41389) stratova válasza Vismajor01 (#41388) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Kimondottan játékra: 50-ért újonnan i5-3470 jön ki. Használtan van lényegesen olcsóbban is Sandy i5 aprón.

[ Szerkesztve ]

(#41390) Vismajor01 válasza stratova (#41389) üzenetére


Vismajor01
addikt

A max nálam nem azt jelenti, hogy annyiért akarok venni! :D
Szóval I5 tudná csak kihajtani a vga-mat úgy istenesen? Amd már sehol sincs? :(

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41391) pifu76 válasza Vismajor01 (#41390) üzenetére


pifu76
tag

ez azér erős túlzás hogy az AMD sehol sincs :)

pl. egy FX6300 is kihajtaná a karid, sztem sőt tuningolni is tudod. és újan! 33k.

vagy erősebb Bulldózer, ha a fogyasztása mellékes..

egyre több olyan játék lesz ami profitál a több magból, és akkor jön el az ideje a 6-8 magos AMD-k nek.

[ Szerkesztve ]

(#41392) stratova válasza Vismajor01 (#41390) üzenetére


stratova
veterán

AMD-ből újonnan jelenleg szvsz az FX-6300-zal érdemes foglalkozni, azért hoztam fel az i5-öt, mert kifejezetten játékra kerestél. Mivel FX-6300 eléggé friss még nem olyan jók a használt árai (már ha van belőle használt), mint az előző generációs i5-nek ár/teljesítményben.
Inkább speciális feladatokban, renderelés videóvágás vagy több feladat párhuzamos végzésénél van előnye még az FX-8320, FX-8350-nek, mert nem kimondottan sok játék preferálja a 8 szálat (akadnak persze csak ők a kisebbség pl. BF3).
Játékra új i3 helyett inkább vennék új FX-6300-at, de használt i5 helyett már nem.

[ Szerkesztve ]

(#41393) Malibutomi válasza Vismajor01 (#41390) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha amd vonalon nezel, az fx-8320 van 40 korul. Felhuzhatod 4.2-4.4-re akar, eleg jol megy.

(#41394) Tenken válasza stratova (#41392) üzenetére


Tenken
őstag

Pasztázásnál takarításhoz mit ajánlott használni? Nedves ruha elég, vagy lehet pl körömlakk lemosót? :)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#41395) Vismajor01 válasza stratova (#41392) üzenetére


Vismajor01
addikt

:R

Hsaznált I5nél mi számít, mi legyen az ügynök neve? Azt láttam aprón h az ivyseknek ilyen 3570 a sandyknek emg 25xxkörül van, de fogalmam sincs, hogy ezek a számok mit jelentenek, és mire figyeljek vásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41396) stratova válasza Tenken (#41394) üzenetére


stratova
veterán

Acetonmentes körömlakklemosót használok és fültisztítópálcát, asszony mellett kéznél van.

(#41395) Vismajor01: Használt i5-nél figyelmen kívül hagyhatod a T és S végződésűeket, azok energiatakarékos verziók alacsonyabb órajellel és fogyasztással de az áruk nem feltétlen olcsóbb. A K verzió szorzózár mentes, ez akkor érdekes, ha tuningolni szeretnéd; a P végződésűeknél inaktív az IGP.
K-nélküli i5-öket csak megfelelő lapban tudod húzni és legfeljebb a Turbo órajelükig (de alapon sem rosszak). Ezen kívül kb. minél nagyobb a számuk, annál magasabb az órajelük/gyorsabbak. (a K verzióknál pár funkció nem elérhető de azok elsősorban virtualizációnál és irodai környezetben lényegesek).
i5-2300
i5-2400
i5-2500

Itt van egy giga-teszt, amiben többségük szerepel egy HD 7970 Vapor-X mellett (alapórajeles játéktesztek a 14-28 oldalon).

[ Szerkesztve ]

(#41397) Tenken válasza stratova (#41396) üzenetére


Tenken
őstag

Itt is az van! :DDD

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#41398) Krisztina87


Krisztina87
tag

Az a kérdésem: (nem lesz tuningolás)
FX-6300
vagy
i5 (bármi, legolcsóbb)

Megéri e az árkülönbséget az i5? (játék, és 3d modellezés)

[ Szerkesztve ]

(#41399) Grave_444 válasza Krisztina87 (#41398) üzenetére


Grave_444
nagyúr

I5 éri meg apróról 30-35-ért.

(#41400) -KP- válasza Krisztina87 (#41398) üzenetére


-KP-
addikt

neked is ezt tudom amit amit leírtam ebben a hozzászólásban :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.