Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) Malibutomi válasza -KP- (#41698) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha megnézed a ph-s vishera tesztet láthatod, hogy fullos rendszerfogyasztás60w-al több mint az intelnél.
http://m.prohardver.hu/dl/cnt/2012-10/90984/results/fogy_terh.png
Mondjuk sosem értettem ezt a fogyasztás mizériát.
Próbálom elképzelni, ahogy valaki akinek kétszázezres gépe van idegesen szívja a fogát, mert a fürdöben két órára égve maradt a villany.

[ Szerkesztve ]

(#41702) -KP- válasza Malibutomi (#41701) üzenetére


-KP-
addikt

azt ugye vágod, hogy a képen az i5/i7 és FX procik nincsenek tuningolva?

(#41703) Malibutomi válasza -KP- (#41702) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazad van, akkor módosítom az elözöt 4 óra fürdöszoba villanyra, ha tuningról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#41704) -KP- válasza Malibutomi (#41703) üzenetére


-KP-
addikt

rosszul közelíted meg a dolgot :) A brutálisan húzott FX alá prémium kategóriás lap kell, nagyobb táp, és erősebb proci hűtő. De ez már lerágott csont :)

Viszont árban szerintem sem érné meg FX-ről Intelre váltani. 8150 adott, sabertooth r2 adott. használtan eladni azt jelentené, hogy bukna árban nem keveset. Ha most venne új gépet azt mondanám vegyen intelt. De szvsz a bukta és az utána fizetendő árkülönbözet szerintem nem érné meg, hogy intelre váltsa az FX8150-et. Prémium kategóriás lap adott, proci adott, vegyen egy jó hűtőt, meg esetleg egy jobb tápot és egy vga kártyát.

(#41705) Malibutomi válasza -KP- (#41704) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Értelek, de ebböl igazán csak a hütövel tudok egyetérteni, bár húzott intelre is kell szóval itt max pár ezer forint a különbség ha van egyáltalán. A prémium lapról annyit, hogy a 25eft-os gigában használom 4.5-ön 24/7-re, 4.8-ig próbáltam azt még vitte simán, szóval ez is megdölt. A táp, ahogy itt linkelgettük egy 500w-os jó táp elég, szerintem ez sem mondható prémium cuccnak manapság, kb 13.000 ft-tól kapsz ilyet.
Marad a fogyasztás, ez több nincs vita van aki bevállalja van aki nem.

A cserés témával egyetértek sztem sem érné meg neki, de ö tudja.

Szerk.: mielött valaki félreértené nem mondom hogy jobb mint az intel, de kb tudja az i5 szintet és annak jó választás aki ilyen cserés /nem cserés helyzetben van. Nálam is adott volt a platform, és tudtam, hogy húzva kb i5 szint lesz, így ezt választottam.

[ Szerkesztve ]

(#41706) ViZion


ViZion
félisten

Nézzük máshonnan: ha egy VGA-s gépe lesz, akkor mi a bánatnak kellene húzni ezeket? Néhány játékot kivéve mindhez elég alapon az i5 és az FX is. i7 is több VGA-val éri meg igazán. Szal azért szénnéhúzni a procit, h a játék alatt 80% helyett 60%-on legyen terhelve...
Ha meg annyira kell a plussz teljesítmény, akkor valszeg tisztában van vele, h ez súlyos extra $$$ lesz hűtésben, és minden további alkatrészben - és nem a + villanyszámla fog fájni a legjobban, hanem az 50k+ mobo, ami két év múlva 25-öt ér majd.
De mindenki azt csinál amit akar :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41707) -KP- válasza ViZion (#41706) üzenetére


-KP-
addikt

na ja. full hd-ben bőven vga limitben lesz.

(#41708) kovi831


kovi831
aktív tag

Akkor elárulom miért cserélek. Mert lett valami bibi a lappal, nem nagy gond alig észrevehető.
De a boltos visszaveszi és helyette intel mellett döntöttem.Biztos jó a 8350, de nekem csak 8120-am van ebből tudok ki indulni.

(#41709) ViZion válasza kovi831 (#41708) üzenetére


ViZion
félisten

HA van lehetőséged Intelre váltani, és úgy érzed az jobb, akkor tedd meg és megnyugszol. :R
Otthon 960T van, cégnél i5. Egyedül a titkosított fájlrendszereknél érzem az AMD hátrányát - de lehet csak beképzelem. Cégnél nem játszom, ebben nem tudom összehasonlítani, de munka közben NEM érezhető előny egyiknél sem (OK, otthon van dVGA is, azért az jobb, amelyik progi használja).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41710) kovi831 válasza ViZion (#41709) üzenetére


kovi831
aktív tag

Tudom, konvertálásban/videoszerkesztésben/vágásban talán jobb az FX. még az 8120-nál is sztem mert mellette nem tudtam megakasztani.Viszont nagyon ritkán konvertálgatok.
Igaz csak az a kérdés, hogy az i5-3570k-ban lesz-e annyi tartalék, konvertálás mellett, hogy filmet(legalább720p) tudjak nézni?! Mert az fx kettőt is vitt egyszerre, igaz külön vinyóról.(ha jól emlékszem 1080p-set is)
Igaz játékban meg szeretném majd, kihajtani rendesen, ahhoz meg jobb az i5.Igaz a rendesebb vga-mat el kellett adnom(gtx650ti), mert a kocsimnak beszart a termosztátja.De később veszek bele jobbat, mint ami most van.Meg az FX-nél a melegedés/hűtés is gond volt a freezer 13-mal, ha már ki akartam hajtani a korrábban említett vga-t.Persze multi miatt kell, netes játék miatta jobb fps miatt./Én sem értem én magamat, sosem voltam ilyen fps őrült, csak mikor megvettem életem első kormányát(g27), oszt elegem lett a szaggatásokból pl. egy f1 2012-nél /

[ Szerkesztve ]

(#41711) Xmodule


Xmodule
őstag

Erre tudna valaki valaszolni nekem? köszönöm

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#41712) csucsbicep válasza Xmodule (#41711) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ide egy i3 is elég, később is tudsz venni i5-öt, ha kell.

(#41713) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

A gépemet szeretném cserélni.
Jelenleg. Cpu. Intel core2 quad q8300 @2.5ghz
Mb.: asus p5p43td pro 4ram dimm
Gpu. Sapphire hd5750 vapor-x
Ram. Kingston hyperx 2*2gb ddr3 1333mhz
Táp. Cooler master gx550w

Elöl hátul 12centis venti, box proci, rendezetlen kábelek.

Na szóval amd procit néztem magamnak, mert jó olcsó (am3+ tokozásban) - bulldozer sorozatból, de nem vagyok benne biztos melyiket is. Inkább 6v 8 magosat gondoltam 8mega cache-el 37 lepedőig max.
Leginkább játékra menne, ez a fő célpont! Ezenkívűl használok cinema4d-t meg sony vegas-t de a renderelési idejük ezeknek már csak nem lesz rosszabb mint a meglévvőmnek.

Mivel gép frissítés, segítenétek abban hogy milyen vidikarikhoz jók ezek? Jelenleg ezt néztem ki magamnak.
Mindenesetre 3-4 évre örülnék ha nyomulhatnék a fent léírtakból.
Mellesleg alaplapnak ezt gokndoltam.

(#41714) solfilo válasza Xmodule (#41711) üzenetére


solfilo
veterán

Ha már fejlesztesz és van kess, akkor jó választás az i5, sokáig el leszel vele. Az említett feladatokra elég egyébként egy i3-as is, de szóba jöhet még egy Athlon II X4 750K is, 20k-s alatti árával igencsak jó vétel. Igaz, gyengébb pár százalékkal az i3-tól is, de ez a hétköznapokban nem jön elő. Mindkettő előre lépés az E8400-ról. :)

A képen a 750K kb az A8-5600K magasságában helyezkedik el.

solfilo

(#41715) miresz válasza x64emulator (#41713) üzenetére


miresz
veterán

4modulos FX-ek közül ez az ajánlott, AMD FX 8320,három modulosból pedig ez: AMD FX-6300 Ezek már nem bulldoser,hanem Vishera arhitectúrával készültek.Erősebbek,kevesebbet fogyasztanak,és nem melegszenek annyira mint a bullok.

Alaplapból én ezt javasolnám,ha komlyabban húzni is szeretnéd.~4,5-4,7GhzAsus M5A99FX PRO R2.0 Ha viszont csak alap tuning ~4Ghz körüli akkor ezek is megteszik: Asus M5A97 R2.0 , Asrock 970 EXTREME 4 ill. nem szoktam Giga lapokat ajánlani,de ez most jó árban van: Gigabyte GA-990XA-UD3

"cinema4d-t meg sony vegas-t de a renderelési idejük ezeknek már csak nem lesz rosszabb mint a meglévvőmnek."

Köröket fog ráverni a q8300-ra. Renderelésben kódolásban az i7 szintjét hozza az FX8320. :K

[ Szerkesztve ]

(#41716) kovi831 válasza miresz (#41715) üzenetére


kovi831
aktív tag

Köröket fog ráverni a q8300-ra. Renderelésben kódolásban az i7 szintjét hozza az FX8320. :K

Ez igaz, még az FX 8120- is jó volt ebben.

(#41717) stratova válasza miresz (#41715) üzenetére


stratova
veterán

Ha 3 évre tervez nem ártana alá egy normális deszka, szvsz legyen Asus M5A97 EVO 2.0 a minimum :) Bár ettől amit írtál még igaz. Azt a 3-5e Ft-ot érdemes lenne leszurkolni FX-8320-ért. FX-téma erre.

(#41718) miresz válasza stratova (#41717) üzenetére


miresz
veterán

Ez tény,ha van rá keret akkor egyértelműen az erősebb lap a jó választás. Az "FX-téma erre" gondolom nem nekem szólt. :) Én aktív lakója vagyok a topicnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#41719) stratova válasza miresz (#41718) üzenetére


stratova
veterán

Természetesen nem neked :) inkább örülök annak, hogy mostanság "átjársz ide" ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#41720) x64emulator


x64emulator
tag

Hú... :Y :C nem gondoltam volna, nagyon köszönöm a válaszotokat. Gyüjtök rá akkor de ahogy látom nagyon megéri.az intelen meg csodálkozok hogy mennyiért adja a prociait.

(#41721) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha esetleg már sokat ismételt kérdéseket fogok feltenni. Szeretnék otthoni, általános felhasználásra (leginkább net és office) low budget konfigot összerakni. A kérdéseim:
-Jó ötletnek tartjátok az Intel Celeron Sandy Bridge procikat? Mi a különbség a G530 és a G550 között, melyiket ajánlanátok?
-Ezekhez elég lehet egy H61-es alaplap, vagy indokolt egy B75-ös? Milyen konkrét típust, márkát ajánlanátok? Asrock vagy Asus, esetleg más?
-Az egészet egy régi házba raknám, amiben valami ősrégi Asus lap és egy 1 magos Intel dolgozik. Annak az alaplapnak a helyére tudok majd rögzíteni egy micro ATX lapot?

Köszönöm a segítséget.

(#41722) solfilo válasza AirBundy1 (#41721) üzenetére


solfilo
veterán

Jók a Sandy Celeronok. Az 530 és az 550 között csak órajelkülönbség van, ha egy árban vannak, vedd az 550-et. Lapból elég hozzájuk a H61 is, sokan választják az Asrockot. Többi kérdésre nem tudom a választ.

solfilo

(#41723) dseres


dseres
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Linux Mint 13-as (ami kompatibilis az Ubuntu linux 12.04 LTS-sel) oprendszert használó gépemet szeretném új belsővel korszerűbbé varázsolni.
Kétféle konfiguráción gondolkodok:
1. Amd A10 -es APU
2. Amd FX-6xxx CPU + NVidia GTX6xx videókártya
Van-e valakinek tapasztalata hasonló rendszerekkel? Főleg a 3D érdekelne, ill. a flash videógyorsítás, 1080p mkv videófájlok lejátszása érdekelne. 3D-t a linuxos Torchlight játék alatt használnám FullHD felbontásban. Melyiket ajánljátok? A 2. mellett az állítólag jobb linuxos driver miatt döntenék, az 1-es költséghatékonyabb lenne.

Köszönöm!

(#41724) ViZion válasza dseres (#41723) üzenetére


ViZion
félisten

szvsz APU nagyon jó, sztem nem lenne vele gond. A második verzió jóval erősebb mint az első...
Ahogy a pénztárca engedi...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41725) AirBundy1 válasza solfilo (#41722) üzenetére


AirBundy1
tag

Az a furcsa, hogy a G550 még olcsóbb is egy kicsit.
Az Asrocknak jópár mini atx H61-es lapja van, amik csak az utolsó pár betükombinációban térnek el. Nem tudok kiigazodni rajtuk, hogy melyik lenne ideális.

(#41726) fokukac válasza AirBundy1 (#41725) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mert már abból ürítik a készleteket. Nyáron még pont fordítva volt, akkor 10500 Ft volt a G530, és olyan 14500 a G550, akkor nem ért meg annyi plusz pénzt az a +200 MHz, így G530-ast vettem anyukámnak, igaz, H67-es lapba.

Az alaplapok pedig általában abban térnek el, hogy milyen portok/csatlakozók vannak rajtuk, illetve hány darab.
Menj fel az Asrock honlapjára, és nézegesd, hogy milyen csatlakozókat szeretnél.

esetleg nézz átt a milyen alaplapot vegyek c. topicba.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#41727) dseres válasza ViZion (#41724) üzenetére


dseres
tag

Köszi! Én is APU párti vagyok. Egy másik topic-ba is feltettem a kérdésemet, de ott driver oldalról közelítettem meg a kérdést. [link]
Azért várok még, hátha valaki tud részletesebb tapasztalatokat is írni.

[ Szerkesztve ]

(#41728) AirBundy1 válasza fokukac (#41726) üzenetére


AirBundy1
tag

Alakul a szerkezet :R

(#41729) AirBundy1 válasza fokukac (#41726) üzenetére


AirBundy1
tag

A Box azt jelenti, hogy tartalmazza a proci hűtőt is?
INTEL Celeron G550 2.60GHz 1155 BOX

(#41730) bluyoo válasza AirBundy1 (#41729) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen!

Bazinga!

(#41731) -KP- válasza AirBundy1 (#41729) üzenetére


-KP-
addikt

igen. de egyébként ennyi pénzért inkább vegyél egy pentium g procit apróról.

[ Szerkesztve ]

(#41732) fokukac válasza AirBundy1 (#41729) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, tartalmazza.
amúgy alig termel hőt a proci, teljesen jó a gyári hűtő is, én még le is szabályoztam, hogy halkabb legyen.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#41733) _Gudella


_Gudella
senior tag

Nagyon esedékes lenne egy új gépet építenem, amit utána szeretnék évekig gondtalanul használni.
Ki is néztem a 3770K-t bele.
De most hogy júniusban kijön a 4770K, eléggé gondolkodok, hogy érdemes lenne-e megvárni.
Közben már elég jó lenne ha meglenne az új, erősebb gép.

Az utóbbi generációkat nem követtem, hogy milyen ütemben mennek a megjelenések.. szerintetek az új generációt mondjuk június vége felé már kapni is lehet nálunk, vagy általában több idő még eljut a felhasználókig?

(#41734) AirBundy1 válasza bluyoo (#41730) üzenetére


AirBundy1
tag

(#41730) bluyoo
(#41732) fokukac

Köszönöm :R

(#41735) AirBundy1 válasza -KP- (#41731) üzenetére


AirBundy1
tag

Lehet, felesleges aggodalom, de jelen esetben boltból szeretnék venni, ahol probléma nélkül intézni tudom a garit. A G840 sem tűnik sokkal drágábbnak, csak igazából fölöslegesnek gondolom netre és office-ra.

(#41736) fokukac válasza AirBundy1 (#41735) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak netre és office-ra már ez a celeron is sok :)
de ha már másra is használja az ember néha-néha, akkor megérik a pénzüket a G-s pentiumok, különösen a G8**-ak, ahol már 1333 MHz-en mehet a memória.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#41737) csucsbicep válasza _Gudella (#41733) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Júniusban már boltban kapható lesz a Haswell.

(#41738) -KP- válasza csucsbicep (#41737) üzenetére


-KP-
addikt

na ja. csak attól félek, hogy drágább lesz jóval, mint a mostani Ivy.

(#41739) csucsbicep válasza -KP- (#41738) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Bevezető ára biztos magasabb lesz, de majd beáll az idővel.

(#41740) krisznagy válasza csucsbicep (#41739) üzenetére


krisznagy
tag

A Haswell már biztos hogy másik foglalatot fog kapni? Azért kérdezem érdemes -e beújítanom egy 1155 konfigra i7-el vagy várjam meg a Haswell-t inkább? :R

(#41741) -KP- válasza krisznagy (#41740) üzenetére


-KP-
addikt

igen biztos. lga 1150 lesz a foglalat neve. cpu erőben fog fejlődni egy kicsit, meg jobb lesz az IGP-je. Hogy megéri-e várnod rá azt döntsd el :) Amíg nem látunk teszteket, nem tudjuk mennyivel jobb, mint az Ivy...

(#41742) csucsbicep válasza krisznagy (#41740) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Passz, ezt majd, akkor, ha megjelenik tudjuk megmondani. Egy i7 3770 is nagyon erős.

(#41743) balazs8907 válasza csucsbicep (#41742) üzenetére


balazs8907
tag

Sziasztok! Most egy Phenom II X4 945-ös procit nyúzok. Szerintetek megéri lecserélnem egy FX 6100-ra?
(még mielőtt jönnétek más procival, előre megjegyzem hogy jelenleg csak erre van meg a keret)

Javulna a teljesítmény? Inkább játékra használom a gépet.

(#41744) -KP- válasza balazs8907 (#41743) üzenetére


-KP-
addikt

http://www.asus.com/Motherboard/M3A/#support_CPU

nem úgy tűnik, hogy támogatná a lapod az FX procikat :F

(#41745) balazs8907 válasza -KP- (#41744) üzenetére


balazs8907
tag

Köszi hogy szoltál. Tisztában vagyok vele. Már úton a csere LAP
De a kérdésemre szeretnék választ kapni.

(#41746) -KP- válasza balazs8907 (#41745) üzenetére


-KP-
addikt

egyszerűbb lett volna ha ezzel kezded... Akkor talán a kérdésedre is kaptál volna választ..

[ Szerkesztve ]

(#41747) balazs8907 válasza -KP- (#41746) üzenetére


balazs8907
tag

Bocsi ha egy kicsit nyersnek tűntem. Csak már fáradt vagyok :)

(#41748) -KP- válasza balazs8907 (#41747) üzenetére


-KP-
addikt

nem tudom, kérdés hogy mennyit kapnál a használt 945ért. Arányaiban talán nem javulna annyit a teljesítmény HD7770 mellett szerintem, mint amennyit rá kellene fizetni. Pláne ha még az alaplapra is rá kellene fizetni még. mennyi pénzbe kerülne a lapcsere és a proci csere? Ezt kell átgondolni. FX6300 és 6100 között alig van pár ezer forint különbség. Az se fér bele a keretbe már?

[ Szerkesztve ]

(#41749) Grave_444 válasza balazs8907 (#41745) üzenetére


Grave_444
nagyúr

FX8xxx-el járnál előbbre...

(#41750) Malibutomi válasza -KP- (#41748) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen egy 6300 kb 3000ft-al drágább, arra jobban megérné a csere.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.