Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41553) Trojan64


Trojan64
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Igazából elég sok helyen kérdeztem pont ezért zavart össze engem ez az egész. A jelenlegi dual core 2,9GHz-es 775-ös mindentbele rendszert szeretném leváltani egy amd-s -re nehezen összeszedett pénzből. :F

Amit elsőnek kinéztem és már majdnem meg is lett rendelve:
AMD X4 Phenom 965 Black Edition 3,4GHz (nagyon sokan panaszkodnak a hűtésre) + ASROCK 970 Extreme3 (etron?) és ennek megfelelően 2x4GB DDR3 memória.

Na de, hogy ne kelljen postaköltséggel szórakoznia elmentem a közeli pc üzletbe. Ott azt mondta egy "amd-s guru" hogy ne gondolkozzak már am3-as felépítésben. (Fx?)
Ezt ajánlották: AMD FM1 A8-3870 3GHz mellé ASROCK A75 PRO4.
Tudtommal az FM1-es is már kifutott, vagyis ha jobbat szeretnék bele tenni ott megáll a tudomány.

Ami kinézett FM2-es: AMD A8-5600K 3.60GHz + Asrock FM2A75 PRO4 (4 memória sloti legyen)

A proci max 25000 HUF, az alaplap 20k. Tápot egy Chieftec 450W szolgáltatja, a videokártyát egy GT240 DDR3 512MB. Az utóbbit nem szeretném még lecserélni költséghatékonyság miatt, ezért ha még is az FM2-est ajánljátok, akkor ez jó lenne ha bele menne. (már ha megéri az integrált mellett, mert akkor ez is el lesz adva)

Tehát tudnátok tanácsot adni, hogy érdemes lenne még a fent említett Phenomos összeállításra beruházni vagy az újabb technológia felé hajtsak. (vagy ugorjak egy sorozatot és várjak még az FM2 követőire) Szeretném ha a játékokat elfuttatná mint jelenleg (BF3 MP kéne, de BFBC2 multija 4maggal jobban járna, de úgy általában minden a 2 mag után). Felbontás olyan 1280x720 szokott lenni, tuning nem szokott lenni. Szóval a zavar meg van, aki tud okosságot, nyugodtan írja le! :DD Szép napot!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.