Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) TaaT válasza vond (#7749) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem a rekord aszem egy pendrive volt Tajvanról, vasárnap este kifizettem és csütörtökön már hozta a postás.

bundaska: :))

Give them hell Ukraine!

(#7752) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Imation 32 GB pendrive amit a laptop nem lát csak a PC.
Miért?
Esetleg tudnátok eben segíteni?

(#7753) pepe091 válasza #63761920 (#7752) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

(#7754) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Erről mi a véleményetek? Sehol nem találok róla infót neten..még a samsung oldalán sem.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#7755) Pól2


Pól2
csendes tag

Üdvözlöm az Urakat.!

Szeretném megkérdezni, hogy a SanDisk Cruzer Ultra USB 3.0 64GB pendrive akciósan most 10.700 Ft.
5 év garanciával , szállítási költség nincs, mivel mást is vásárolok.(Digitalko.hu)
Mennyire tűnik jó vételnek a megbízhatóság tekintetében, jobbára csak adattárolásra kellene, illetve általános felhasználásra, a sebesség nem lét kérdés.
Várom a segítő hozzászólásotokat.

(#7756) oncsi


oncsi
őstag

sziasztok
Pendrive-ot kellene vennem.
De nem egyszerűt. Olyan kellene ami egyrészt írásvédetté tehető, (ez a felee olvasható bárki számára) másrészt jelszavazható (ehhez a feléhez csak jelszón keresztül lehessen hozzáférni)
32GB-nál nagyobb jó lenne. meg strapabíró. Win Linux egyaránt használná! Van ilyen, vagy ne is keressek? vagy valami SW ami elkészíti. Gondoltam SD kártya olvasóra az írásvédetség miatt. Van pendrive méretben is. Az jó lehet? De a jelszóra mi lenne a megoldás? Meg a két particióra (extFAT vagy csak FAT 32 és Linux oldalról meg EXT2 lenne szimpatikus.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7757) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Ismerős két pendrivet-ot nézett magának,csak filmnézésre használná.
Szerintetek milyenek? Maxell , Adata

(#7758) cocka válasza Gigi01 (#7757) üzenetére


cocka
veterán

Hi!

A Maxell Venture egy megbízható pendrive. Gyárilag két partíció van rajta, egy secure meg egy public. Ha ezt az egészet nem akarod és egyesítenéd, akkor ne használj partícionáló progikat, mert a két "partíciót" fizikailag is két külön lemeznek fogja látni.

Ehelyett van egy program, amivel egyesíthető a kettő. Itt írtam róla:

[link]

(#7759) Gigi01 válasza cocka (#7758) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszönöm! :R

(#7760) Womack


Womack
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy 64GB pendrive-ot. Eddig a SanDisk Extreme és a Kingston HyperX 3.0 között vacillálok.

Köszi a segítséget.

(#7761) bul07


bul07
nagyúr

Ha valaki telepítőnek keres tudom ajánlani
SanDisk Cruzer Blade 8GB 1090Ft-ért kiváló erre

Itt van a teszt róla , olvasása apró fájlok esetén is olyan 25-28 volt , ami usb2 telepítéshez kiváló(írás nem lényeg telepítésnél)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7762) Cs.I.T. válasza bundaska (#7750) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

" 3.0-t a házam még sajnos nem tudja, az alaplap hátulja meg az asztal alatt van, bebújni meg lusta vagyok"

Ha sikerül összegyűjtened az árát ennek, akkor csak egyszer kell bebújnod.

(#7763) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Érdekelne, hogy egy pendrive mennyire alkalmas arra, hogy egy HTTP vagy adatbázis szerver menjen róla. Mennyire bírja az írás-olvasást, amit ezek produkálnak? Gondolom a torrent-et ugyanúgy nem kedveli, mint ahogy az SSD sem (mert hasonló egységekből épül fel), de nem tudom belőni, hogy egy néhány felhasználós adatházis otthoni hálón mennyire enné meg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7764) LógaGéza válasza inf3rno (#7763) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
A folyamatos kis mennyiségű írás-olvasás a flash alapú tárolók rákfenéje... Nem tudom mennyire lenne használva, naponta mennyi lekérés, stb - de szerintem jobban bírná mint a torrentet, ugye ott szinte folyamatosan megy az adok-kapok, itt azért nem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7765) inf3rno válasza LógaGéza (#7764) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valószínűleg sokat. Egy dolog, hogy pár saját alkalmazást, pl határidőnaptár, edzéstervező, stb... rátennék, ezek eszik a kevesebbet. Ami problémásabb, hogy időjárás szenzor adatokat is loggolnék rá, ami kb minden msec-ben időt, páratartalmat és hőmérsékletet jelent. Azt gondolom már nagyon nem szeretné. Talán annyit lehet tenni, hogy beiktatok egy buffer-t, ami ha megtelik, csak akkor írja rá a merevlemezre. Kb 15MB egy óra adat msec-enként loggolva, szóval elférne a 128MB memóriában, amit az eszköz tud. Ha meg ritkábban loggolok, akkor mégtöbb ráfér, csak könnyebben elveszik hasznos adat, ha áramszünet, ilyesmi van. Nem tudom, hogy a szünetmentesről tud e hálózaton keresztül jelet fogni ilyenkor, hogy mentsen. Csak egy USB van rajta, az meg a PC-nek jelez, ha gáz van, nem a szervernek... Bonyolult eset...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7766) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Hmm érdekes [link]. Azt írják ennél a gyenge UPS-nél csak egy USB van, és azt általában egy szerverre kötik, ami szétosztja a shutdown signal-t a többi gép között. Azt hiszem én is így fogok tenni, nem kimondottan nehéz írni egy service-t/deamon-t, ami felcsatlakozik az UPS signal elosztó szerverre, és figyeli, hogy mikor kell lelőni a gépet áramszünet esetén. Ugyanígy wakeup-ot is bele lehet tenni, ha visszajön az áram. Pár sor az egész, a shutdown signal fogása, ami sötét folt, de az sem lehet túl komplikált. De kezdek nagyon elkanyarodni a témától. :-)

Szvsz talán jobban járok, hogy rákötöm a NAS-ra a régi 500gb-os seagate barracuda-mat és mellé egy pendrive-ot az olyan adatoknak, amiket akkor is loggolnia kell, amikor alszom, illetve a kiemelten fontos adatok backup-olására. A vinyó kicsit zörög, már a végét járja. :DD Köszönöm a segítséget!

Buliban hasznos! =]

(#7767) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Valaki használ Sandisk ultrát?
Mennyire van megelégedve vele?
Megbízható?

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#7768) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben kaptam választ máshol, azt írták, hogy a másodpercenkénti kevés írás nem számít write intensive-nek, és hogy érdemes 4k blokkokba összeszedni, és úgy kiírni, mert úgy egyetlen cellába fog menni, és az meghosszabbítja az életidőt. Évekig kibírhatja így is, úgy is a pendrive is, ha minőségi, de érdemes 3 évente cserélni, mert folyamatosan javul a minőségük write endurance terén.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7769) TaaT válasza musli26 (#7767) üzenetére


TaaT
veterán

Ár érték arányban remek ha a kis méret szempont. USB3-ra dugva eléggé melegszik, USB2-n kevésbé, autós fejegységben elhanyagolhatóan.

Ha autós fejegységben akarod használni akkor meg van az a kockázat hogy nem fogja felismerni vagy nem jól játssza le a zenét róla, annak ellenére hogy ezt a problémát próbálták javítani az újabb szériákban.

Give them hell Ukraine!

(#7770) musli26 válasza TaaT (#7769) üzenetére


musli26
tag

Képek,videók tárolásra lenne.
De meggyőztél nem veszek sandisk ultrát.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#7771) LógaGéza válasza TaaT (#7769) üzenetére


LógaGéza
addikt

Még mindig megvan ez a hiba? Engem szerencsére elkerült eddig.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7772) TaaT válasza musli26 (#7770) üzenetére


TaaT
veterán

Pedig bestbuy a cucc, nyugodtan megveheted. :) Ha nem működik jól az autóhifiben akkor meg eladod, simán elviszik annyiért amennyiért postával együtt megjön kínából.

LógaGéza: Volt aki utánam vásárolt és nála nem működöt az autóban.

Give them hell Ukraine!

(#7773) musli26 válasza TaaT (#7772) üzenetére


musli26
tag

Igazából van több darab Transcend JF790 pendrive otthon.
Nem akarok megint ilyet venni tudom ,hogy nagyon jó stb.
De más márkát szeretnék venni.
A SanDisk Extreme teszik de nekem az drága arra ,hogy csak tároljak rajta dolgokat.
Nem kell ,hogy kicsi legyen.
Ezért gondoltam erre:[link]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#7774) TaaT válasza musli26 (#7773) üzenetére


TaaT
veterán

Ja sorry, én az ultra fit-re gondoltam :B

Give them hell Ukraine!

(#7775) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Mi ajánlott most 64Gb-ban itthon vásárolva boltból ami gyors is? - kaptunk egy Kingston DT100-ast de nem vagyok elájulva tőle mp3-akat 5MB-tal ír usb 3.0-án ami nálam kevés...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7776) vond válasza anonymus89 (#7775) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ADATA UE700 és S102 Pro
Vagy ha sok pénzed van, akkor Kingston HyperX.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7777) anonymus89 válasza vond (#7776) üzenetére


anonymus89
addikt

Koszi szepen!
Nekem s102-esem van az tenyleg bevalt az ue700 picit dragabb de meglatjuk.
Ez a sandisk ultrafit mennyire jo?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7778) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Sandisk ultra Fit 32GB pendrive-on gondolkodom. Ajándékba volna, filmek, sorozatok lejátszásra (Igen gyakori használat!). Vagy esetleg volna más ajánlott?

üdv.

.

(#7779) jim bcs válasza anonymus89 (#7777) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Megéri az UE700.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7780) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mit tudtok a Mach Xtreme Technology MX-ES-ről? Azt írják SLC NAND alapú. Lehet itthon kapni? Megéri, ha az a cél, hogy bírja az írást? Olvastam, hogy a Zalman is csinált SLC-s pendrive-okat 2012-ben, de azt sehol nem árulják. Talán Japánban, passz. Ez az MX-ES is csak amazonon van fent, de fake-nek tűnik. Miért van ez, hogy nem lehet sehol olcsó SLC-set kapni?

Buliban hasznos! =]

(#7781) anonymus89 válasza jim bcs (#7779) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, koszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7782) inf3rno válasza inf3rno (#7780) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben utánajártam. Elég drága a konkurrenciához képest. Külföldről a 32GB-os 65$, amihez ugye hozzá kell csapni az ÁFÁ-t, szóval 23k körül lenne. Nem éri meg. 7-9 ezresért már lehet kapni jó minőségű 32GB-osakat, pl Transcend JetFlash 780, Kingston DataTraveler HyperX, Sandisk Cruzer Extreme. Igaz, hogy MLC mind és nem SLC, de azért az is elég sokáig húzza, ha meg nem, akkor 3 évente veszünk újat. Még úgy is 10 év alatt használódik el három, és árban ugyanott vagyunk. Ennél nagyobb méreteknél meg már jobb venni egy 120-as vagy nagyobb SSD-t, árban és tartósságban sokkal előrébb vagyunk azzal, főleg, hogy nagyobb területen szétosztva az írást nehezebben használódik el.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7783) Troy. válasza Troy. (#7778) üzenetére


Troy.
addikt

?

.

(#7784) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Ebay-en kívül tudnátok ajánlani valami megbízható oldalt? Paypalom nem szereti valamiért..

(#7785) TaaT válasza Troy. (#7783) üzenetére


TaaT
veterán

Ha nem zavar a kis méret akkor nyugodtan meg lehet venni.

Give them hell Ukraine!

(#7786) cocka válasza pprod94 (#7784) üzenetére


cocka
veterán

Hátha másét szereti. :)

(#7787) inf3rno válasza pprod94 (#7784) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miért nem veszel itthonról, nincsenek hatalmas különbségek pendrive árban. Valamikor még akcióznak is.

Buliban hasznos! =]

(#7788) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudtok bármilyen pendrive durability test-ről? A sebességekről találtam kismillió tesztet, de a tartósságról nem igazán semmit. Valami ilyesmire gondoltam, mint ez SSD-kre: [link], vagy legalább egy összehasonlításra, hogy mennyit bír egy átlag SSD és egy átlag pendrive. Véleményekkel rengeteget lehet találkozni, hogy pl arra nem jó a pendrive, hogy azon legyen a rendszer, ehhez képest azért van elég sok workspace pendrive a piacon, amik az ellenkezőjét bizonyítják, de túl borsos az áruk. Érdekes lenne megnézni, hogy egy olcsóbb minőségi pendrive pl sandisk extreme vagy kingston hyperx, mégis mennyit bír hozzájuk képest. Lehetne akár közösségi projektet is csinálni erre, hogy adományokból összeszedjük a pénzt, aztán futtatjuk a teszteket a pendrive-okon, ha még nem történt semmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7789) TaaT válasza inf3rno (#7787) üzenetére


TaaT
veterán

"Miért nem veszel itthonról, nincsenek hatalmas különbségek pendrive árban."

Most rendeltem havernak egy 32gigás Transcend JF790W-t és egy 64gigás Sandisk Extreme-t az ebay-ről. Ez így együtt 13000 magyar királyi forint volt.

Itthonról árukereső szerint legolcsóbban ez 22600ft lett volna, plusz posta. :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7790) inf3rno válasza TaaT (#7789) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tévedni emberi dolog. :DD

Buliban hasznos! =]

(#7791) pprod94 válasza inf3rno (#7787) üzenetére


pprod94
aktív tag

Azért kb. minden 2x annyiba kerül, jóindulattal is!

(#7792) inf3rno válasza pprod94 (#7791) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most nézem, hogy pendrive-ban még nagyobb is a különbség, mint 2x-es, cruzer-t már 20$-ért meg lehet kapni. Fura, mármint pl SSD-ben azért elég hasonló árak vannak a magyarokhoz képest. Tök jó, azt hiszem rendelek én is kintről 1-2 dolgot. :))

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7793) LógaGéza válasza pprod94 (#7791) üzenetére


LógaGéza
addikt

Artisjus :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7794) pprod94 válasza LógaGéza (#7793) üzenetére


pprod94
aktív tag

Áh, tudom. Drága egy matrica :)

(#7795) maross válasza Jhonny06 (#7706) üzenetére


maross
veterán

Koszi, vettem egy 64gb sandisk extremet magamnak, 180-185megaval masol ra egy 3tb legolcsobb toshiba vinyorol, eleve nem ertem hogy birta szegeny vinyo a tempot, de nagyon topkategorias a cucc. Es rendeltem egy 64gb transcend jetflash 790-et aposnak, ma erkezett meg, hamarosan letesztelem.

szerk a 790-es transcendre 35-37 megaval "szuttyog" egy video.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7796) TaaT válasza maross (#7795) üzenetére


TaaT
veterán

"a 790-es transcendre 35-37 megaval "szuttyog" egy video."

Nem is rossz. :)

Give them hell Ukraine!

(#7797) maross válasza TaaT (#7796) üzenetére


maross
veterán

erosen hasonlo, csak 790K ,es 28 helyett 30mb.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7798) inf3rno válasza maross (#7797) üzenetére


inf3rno
nagyúr

780-asat kellett volna venni, arra gyorsabban szuttyog :D

Buliban hasznos! =]

(#7799) maross válasza inf3rno (#7798) üzenetére


maross
veterán

Az ára lenyegesen magasabb volt, akkor mar sandisk extreme lett belole. Aposnak meg eleg ha 30 megaval szuttyog ra, elmeletileg teven fog logni vegig, es 1-2 film lesz felvéve ra amikor epp nem ernek ra megnezni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7800) vond válasza maross (#7799) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is arra használom. Tökéletesen elegendő. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.