Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) junior11 válasza cocka (#7650) üzenetére


junior11
veterán

Mennyi lehet az írási sebessége, mert a neten már mindenféle infót olvasok, gondolom mérettől függően is változnak (32GB változat érdekelne, ennél 50mb/s olvasok, ha igaz). FullHD és XviD filmek, zenék és képek másolására (gépről, külső merevlemezről) és lejátszására kellene...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7652) TaaT válasza cocka (#7650) üzenetére


TaaT
veterán

Régi tévhit hogy amiben nincs mozgó alkatrész az nem tud elromlani.

Give them hell Ukraine!

(#7653) cocka válasza TaaT (#7652) üzenetére


cocka
veterán

Nem azt írtam, hogy egyik pendrive sem romolhat el. :P

Az volt a mondat lényege, hogy ennek nem szokása az elromlás, tekintve, hogy drágább, mint a hasonló kategóriájú pendrive-ok.

Tessék:

[link]

Saját teszt.

(#7654) junior11 válasza cocka (#7653) üzenetére


junior11
veterán

Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7655) bryant56 válasza kerekfej (#7620) üzenetére


bryant56
aktív tag

Szia!

Érdekelne, hogy a Kingston miért nem megbízható márka és csak pendrive-okban rosszak vagy például Ram-ot sem szabad tőlük venni?A SanDisk megbízható márka?

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#7656) bolic válasza bryant56 (#7655) üzenetére


bolic
őstag

Én régen vettem a Kingston 9905403 ramokat, azokkal nincs probléma és hibátlan. Köztudott hogy a Kingston pendrive-ok nem a legjobbak.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#7657) kerekfej válasza bryant56 (#7655) üzenetére


kerekfej
addikt

Ram-jaikban nincs semmi kiemelkedő. Az SSD-ikkel vannak problémák, szeretik módosítani a specifikációkat a potenciális vásárlók kárára (pl. V300 SSD)

(#7658) #67977536


#67977536
törölt tag

Heló.
Pendriveból sosem elég.

Kinőttem a régieket, keresek 1db 32gb osat, és egy kisebbet rendszer telepítőnek.
E-bay-en mik éppen a bestbuyok?

32gb nál ár érték arány számít főleg, a gyorsabb példányok közül.

A kicsi gondolom elég ha 4gb, arra ráfér egy iso. USB2 csatlakozó kéne erre mindenképp. Sebesség nem számít, lehet lomha is ha olcsó.

Köszönet előre

(#7659) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Ezt best buy 8gb usb3.0 méretekben?
[link]

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#7662) randras


randras
veterán

Mi a különbség a hardveres és szoftveres titkosított pendriveok között biztonságban illetve használatban? Egyáltalán hogy működnek ezek, egyszerű autostartra rá van téve ezekre egy program, ami megnyílik, és ha helyes jelszót írsz be, megjelenik a védett másik partíció? :F

[ Szerkesztve ]

(#7663) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok!
Van egy pendriveom és már egy ideje megvan lehet megadta magát de a gép felismeri az egyetlen baj hogy azt kéri formázzam le. De ezt nem tudja befejezni.Másik géppel is probáltam. Nincs valami program amivel visszalehetne hozni a halálból? Vagy hagyjam?

(#7664) Carasc0


Carasc0
őstag

Üdvözlök mindenkit!

Örömmel találtam rá a topicra. Olvasgattam itt jópár hozzászólást amelyeket feldolgozva következtettem arra, hogy a Kingston márkanév nem egészen divatos a pen-drive-ok körében. Jelenleg nekem egy 8GB-os kingston pen-drive-om van. Végülis ahhoz képest hogy napi szinten használom, nincs vele baj. Leszámítva hogy a kupakja már nincs meg, addig használom, míg meg nem hal. Persze ez lehet csak hónapokkal később következik be, mégis érdekel hogy jelenleg melyik a leggyorsabb és a legmegbízhatóbb USB 3.0-ás 16GB-os Pen-drive a piacon? Természetesen az ár és a márka nem számít.

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7665) kerekfej válasza Carasc0 (#7664) üzenetére


kerekfej
addikt

Leggyorsabb és legmegbízhatóbb szó üti egymást. A kettő együtt nemigen van vagy ha igen, akkor egyszerűen nem éri meg, mert méregdrága.

Transcend 780, 790, 790K, 810, 820
Sandisk Extreme - Ezek elfogadható termékek
Toshiba Premium meg a support-ilag jó

[ Szerkesztve ]

(#7666) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Valaki tudna arra magyarázatot adni, hogy mi lehet annak az oka, hogy:

Rendeltem 1 Sandisk extreme usb 3.0 -át ebayről.
Ezt alaplemezként fogja fel a gép és lehet raid-et csinálni belőle.

Viszont!

a napokban rendeltem még egy ugyan ilyet.

És!

Ezt már hordozhatóként jeleníti meg ezáltal nem tudok raid 0-át csinálni.

Mi lehet ennek az oka?
Megoldás rá esetleg?

Válaszokat előre köszönöm!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#7667) cocka válasza konradl (#7666) üzenetére


cocka
veterán

Csak egy kérdés: A raidozás jót tesz egyáltalán a pendrive-oknak?

(#7668) konradl válasza cocka (#7667) üzenetére


konradl
tag

Szükségem van rá szóval nem az a lényeg :)
Ha sikerül összehoznom majd megírom milyen hatással van rá.

Kérdésre valaki? :)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#7669) cocka válasza konradl (#7668) üzenetére


cocka
veterán

Mire? A pendrive-ra vagy a raidra? :D

Mert ha a pendrive-ra, akkor jobb lesz inkább raidra kifejlesztett hddket használni e célra, azokat nyilván erre a durvább igénybevételre tervezték, míg a pendrive-ok rohadtul nem erre valók. De csak raidozzál pendrive-val nyugodtan. :P

[ Szerkesztve ]

(#7670) Graphics válasza musli26 (#7659) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, de nem sokkal dragabb a 16-os, azt vedd inkabb

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7671) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!

32Gb-os pendrive-ot keresek FHD filmek lejátszására TV-n. Nem tudom ehez mekkora sebesség kellene. Mellette autóban is használnám zenehallgatásra, amire meg a kis fizikai méret lenne jó.

Ezt találtam: SanDisk Ultra Fit 32GB USB 3.0 SDCZ43-032G-G46

Eleget tenne a FHD filmek átviteléhez? :R

(#7672) vond válasza XP NINJA (#7671) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A legbrutálisabb minőségű FullHD filmeknek is max. 40-50-60 Mbit/s-os bitrátája van. Ami annyit tesz, hogy a pendrive-nak 6-7-8 MByte/s-os olvasási sebességet kell fixen hoznia. Az Ultra Fit (és majdhogynem az összes modern, nem hulladék pendrive) bőven megfelel erre a célra. Az már más kérdés, hogy az sem árt, ha írni is gyorsan tudsz rá, hogy ne kelljen sokat várni a filmek, zenék felmásolására. Ebben sem olyan rossz ez a pici Sandisk. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7673) TaaT válasza XP NINJA (#7671) üzenetére


TaaT
veterán

Yep, az ultra fit bőven hozza azt a sebességet, viszont autó multimédia inkompatibilitás előfordulhat úgy is hogy ezen nemrég már javítottak.

Give them hell Ukraine!

(#7674) musli26 válasza TaaT (#7673) üzenetére


musli26
tag

A Sandisk Ultra jó vétel:[link]
Vagy inkább vegyek ugyan ilyen csak ULTRA FIT-et.
Vélemény?
A fö szempontok:
Képek,videók tárolásra lenne.
Usb 3.0
16GB
Ne Transcend Jetflash 790 legyen mert az van már 2db.
Más márkát akarok.

Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#7675) TaaT válasza musli26 (#7674) üzenetére


TaaT
veterán

A Sandisk Ultra ez alapján kicsit jobb mint a JF790 [link]

Ultra Fit-et inkább csak akkor ha valahova tényleg kicsi méret kell.

Give them hell Ukraine!

(#7676) konradl


konradl
tag

Mi határozza meg egy pendrive-nál, hogy alaplemezként vagy cserélhetőként ismeri fel a windows?

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#7677) cocka válasza konradl (#7676) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom a saját belső firmware-e, amit elvileg a hozzá való programokkal tudsz módosítani, de én a magam részéről nem javaslom. :)

(#7678) OddMan


OddMan
őstag

Wear leveling-et támogató pendrive létezik 8GB vagy 16GB-os méretben? Linux-ot szeretnék futtatni pendrive-ról. Illetve már most is használok így egy pendrive-ot aminek jó a sebessége és a Linux is meglehetősen jól fut róla, szerintem gyorsabban, mint hdd-ről. Az egyedüli gondom, hogy félek megpurcan a pendrive, ha a linux mindig ugyanazokra a cellákra írogat. SSD-t nem akarok használni, mert amire használom ezt a linux-ot arra bőven elég egy olcsó pendrive-is. A kérdés, hogy ezek az újabb pendrive-ok használnak wear leveling-et vagy létezik már olyan típus, amelyik tudja ezt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7679) LógaGéza válasza OddMan (#7678) üzenetére


LógaGéza
addikt

Esetleg memóriába bemásolod induláskor a /-t, és oda olvas/írogat? Akkor csak induláskor és leállításkor nyúlna a pendrivehoz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7680) OddMan válasza LógaGéza (#7679) üzenetére


OddMan
őstag

Ez egy egyszerű nas szerver csak 2GB DDR3 memória van benne.
A pendrive amúgy usb3.0-ás, de a nas csak 2.0-ás usb-t támogatja. Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy ezekben az újabb pendrive-okban van valami védelem a cellák elavulása ellen vagy ilyen funkció csak az ssd meghajtóknál létezik?

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7681) LógaGéza válasza OddMan (#7680) üzenetére


LógaGéza
addikt

Értem, azthittem napi felhasználás céljából.

Ha jól tudom, akkor a Sandisk Extreme pendriveok a Sandisk X100-as SSDjének a vezérlőjét kapták meg - persze gondolom módosítással.
Volt itt valaki, akinek a pendriveot nem cserélhető lemezként ismeri fel a rendszer, ő talán megnézhetné

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7682) OddMan válasza LógaGéza (#7681) üzenetére


OddMan
őstag

Történetesen nekem is SanDisk Extreme USB 3.0 16GB-os pendrive-om van. :DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7683) OddMan válasza konradl (#7676) üzenetére


OddMan
őstag

Talán ez a leírás segíthet.
Amúgy a sandisk fórum oldalán azt olvastam, hogy az újabb extreme pendrive-ok már alaplemezként vannak kezelve. A régebbiek pedig cserélhető lemezként. Ez a firmware-ben van meghatározva, de ezt megváltoztatni egyelőre nem lehet, mert a sandisk erre még nem adott ki semmilyen eszközt (tool-t).

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7684) konradl válasza OddMan (#7683) üzenetére


konradl
tag

Köszönöm a segítséged!
A leírások alapján sikerült megcsinálni és minden pendrive-ot alaplemezként ismer fel.
Ha kell kikapcsolható, ha kell be, szóval királyság!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#7685) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Szerintetek windows 10 telepítőnek is elég lesz majd egy 8GB-os pendrive? Melyiket ajánlanátok erre a célra? Sinceritytrading-től gondoltam a rendelést. Másra szerintem nem használnám, mindig rajta lenne a telepítő.

(#7686) King Unique válasza maestro87 (#7685) üzenetére


King Unique
titán

Mért ne lenne elég, mikor maga az ISO 3.x GB? A 4 GB-os pendrive-ra éppen csak nem fér rá, a 8-as már bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#7687) maestro87 válasza King Unique (#7686) üzenetére


maestro87
őstag

Mai világba csinálhatnak két lemezes telepítőt is, nem lepne meg mivel többet fog tudni, meg az iso kibontva nagyobb is lehet. Nem találtam infót a méretéről, de nem is nagyon kerestem.:)
És melyik pendrive-val lenne a leggyorsabb a telepítés (ebay-ről választva és természetesen SSD-re)? Gondolom itt a kis méretű fájlok olvasási sebessége számítana a legjobban.

(#7688) King Unique válasza maestro87 (#7687) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom , nem én vagyok itt a pendrive szaki.
Én hasonló célra nemrég Transcend JF780-at vettem, 8 GB-os méretben. USB 3.0 modell, viszonylag gyorsnak mondható.

(#7689) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Aki már vett: SanDisk Ultra Fit 32GB-ot melyik eladótól érdemes venni eBayen?

(#7690) TaaT válasza Jhonny06 (#7689) üzenetére


TaaT
veterán

courtesy és sincerity trading Co [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#7691) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Milyen pendrive-ot érdemes venni manapság 16/32 GB-os méretekben? Gondolok itt márkára, esetleg egyes rendkívüli ár/érték arányú darabra. Ahogy néztem ebay-en 32-est kapok nagyjából annyiból mint itthon 16-ost, ráadásul ingyen szállítással. Gondolom akkor érdemes onnan rendelni, és türelmesnek lenni pár hétig. :) Melyik eladó az ajánlott?

Látom courtesy és sincerety. :U Akkor már csak a tökéletes darab lenne a kérdés.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#7692) maestro87 válasza King Unique (#7688) üzenetére


maestro87
őstag

Jut eszembe, lehet olyan méretű pendrive-ot kellene választanom, amire nem csak a windows fér fel, de a többi program is. Ilyet lehet csinálni, nem fogja zavarni a windows-t a többi fájl? Tehát csinálnék egy bootable windowst, majd felmásolnám egy mappába a fontos programokat. Gondoltam arra is, hogy 2 windows-t (win8/win10) fel lehet-e tenni egy pendrive-ra de szerintem ütköznének a fájlok.:D Vagy nem? Így törölhetném a merevlemezről az iso-kat.

(#7693) TaaT válasza sutyesz96 (#7691) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudjuk vannak-e speciális igényeid (nagy sebesség, kicsi méret, ütésállóság, levehető kupak) Ha nincs, akkor a Transcend JF790 eléggé best buy az emlegetett eladótól.

Give them hell Ukraine!

(#7694) TaaT válasza maestro87 (#7692) üzenetére


TaaT
veterán

Simán csinálhatsz egy Install könyvtárat a telepítő penre, nem fog bekavarni.

Give them hell Ukraine!

(#7695) maestro87 válasza TaaT (#7694) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor lehet nem szórakozok 8 gigással, hanem berendelek egy 32-est. :R Bár lehet az is kevés lesz, amilyen szoftvereket használok.:D

(#7696) TaaT válasza maestro87 (#7695) üzenetére


TaaT
veterán

Valamelyik nap megnéztem, 4gb alatti az install könyvtáram a winyón. Azért a legfontosabbak csak ráférnek egy rendszerrel együtt egy 32gigásra. :)

Give them hell Ukraine!

(#7697) King Unique válasza maestro87 (#7692) üzenetére


King Unique
titán

Most azt nem tudom, hogy lehet-e olyan pent csinálni, ami dual telepítő (8/10), de eleve hülyeségnek is tartom (ha erre gondoltál)...nyilván nem naponta telepít az ember, így 1x kiírni, felrakni nem nagy nyűg.
Ha akarsz rá programokat is tenni, akkor talán legjobg egy külön partícióra a pendrive-on és akkor biztos nem zavar bele.

Illetve WinToUSB -vel én raktam már fel több Windowst és Linuxot is egymás mellé USB3-as külső vinyóra. Gondolom egy megfelelő méretű pendrive-ra is megoldható, de oda minimum 64 GB+ kell és vmi gyorsabb modell.

[ Szerkesztve ]

(#7698) jim bcs válasza King Unique (#7697) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A Rufus-t próbáltad már? Szerintem a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7699) King Unique válasza jim bcs (#7698) üzenetére


King Unique
titán

Persze, de azt én csak bootolható telepítő készítéséhez használom.
Ha magát az OS-t akarod pendrive-ról / külső merevlemezről futtatni, ahhoz kifejezetten WinToUSB-t ajánlották és kipróbálva tényleg működik is vele simán. Vagy utóbbit a Rufus is tudja, mert nem láttam benne eme funkciót?

(#7700) maestro87 válasza TaaT (#7696) üzenetére


maestro87
őstag

Én gondoltam ráteszek minden nagyobb programot (Office, Visual Studio, Altium stb), a gépemről meg törlöm és ha olyan géphez ülök, akkor kéznél lesz. De már arra is gondoltam, hogy rendelek még pluszba egy 64GB-osat és felnyomok rá egy saját rendszert és akkor ha más gépen kell dolgozni ahova nem szabad telepíteni, nálam akkor is ott lesz a saját kis rendszerem.:) Volt már olyan, hogy utáltam egy gépen dolgozni, mert semmit nem volt szabad rátelepíteni. De akkor ehhez a leggyorsabb pen kellene, ha nem akarok ssd-t hurcolászni, márpedig nem akarok. Na majd kitalálom, még magam sem tudom, hogy mit akarok. :DD Talán egy 128GB-os kellene.:)

King Unique: Köszi, jó ötlet a külön partíció! Ezt a WinToUSB-t is elmentem magamnak.:)

Ez a Sandisk 128GB-os milyen sebességre képes vajon? Bár sejtem ennyiből nem úsznám meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.