Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) bigdee888 válasza -szabi- (#7250) üzenetére


bigdee888
tag

Total Commandert nem hasznalok, igy nem tudom.
Windows intezoben stabil 95-98MB/s-al masoltam 10GB-os fajlt.

(#7252) -szabi- válasza bigdee888 (#7251) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi a választ.

(#7253) ceia válasza bigdee888 (#7249) üzenetére


ceia
őstag

Igaz, irgalmatlanul gyors, de több helyen olvastam, hogy gyakori a meghibásodó példány. Valahol meg kell fizetni a sebesség árát, csodák nincsenek. :U

        it's more fun to compute

(#7254) Gergosz2 válasza ceia (#7253) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem is ez ugrott be, hogy a sebességnek biztos van ára is.

Én is gondolkoztam, hogy ezt a példányt fogom megvenni mert baromira tetszett a gyorsasága, de aztán inkább egy kicsit lassabb és biztonságosabb darab mellett döntöttem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7255) ubyegon2 válasza Gergosz2 (#7254) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a sebességnek biztos van ára is

Drágább is volt a lassabb típusnál! :D
Lehet, hogy megszívtam, hogy SSD- t vettem a Linux alá, mert az is piszok gyors!?

[ Szerkesztve ]

(#7256) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok!
Max 10-12 ezerért vennék USB3/64GB pendrive-ot. Ez a Sandisk Extreme 64GB jó választás? Van ennél gyorsabb ebben az ársávban?

[ Szerkesztve ]

(#7257) Gergosz2 válasza ubyegon2 (#7255) üzenetére


Gergosz2
veterán

semmivel sem drágább mint egy Transcend 790. [link] [link]
De még még mindig gondolkozom rajta hogy vegyek egy ilyet is. :B

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7258) ubyegon2 válasza Gergosz2 (#7257) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én itthon vettem 8- ért és nagyon meg vagyok vele elégedve! Melyik típusú eszköz az, amire nincs panasz egyébként? :)

(#7259) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Filmnézésre szeretnék USB3-as pendrive-ot.
Ebay-ről rendelném a sinceritytrading-től, első körben Transcend Jetflash valamelyik típusára gondoltam (még bújom a sebességes topikot). Melyik ajánlanátok, ill. megfelel e a célra a transcend?
:R

(#7260) atenza


atenza
senior tag

Megérkezett nekem is a 32GB-os Sandisk Extreme.

Egy kérdés, alapból FAT32-be van és rajta van sandisk secureaccess file, ha át akarom ntfs-re formázni, akkor nem fog elveszni az ami rajta van? Csinálhatom simán win intézőből a formázást?

Csináltam teszteket:

usb2 100mb

usb2 1000mb

usb3 100mb

usb3 1000mb

[ Szerkesztve ]

(#7261) kerekfej válasza atenza (#7260) üzenetére


kerekfej
addikt

Mentsd le előtte a gépre például.

(#7262) bul07


bul07
nagyúr

Azért milyen már hogy majd egy éve is ennyiért lehetett venni 790-est, csak akkor még 9.5$ körül volt most meg 7.69$
Ha visszajönne a régi dollár árfolyam 1700Ft körül meg lehetne venni egy 16GB-os példányt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7263) tlala válasza _stick_ (#7259) üzenetére


tlala
addikt

Teljesen megfelel, én 790-es 64GB-ost használok torrentre és filmnézésre.
Hibátlan.

(#7264) Gergosz2 válasza tlala (#7263) üzenetére


Gergosz2
veterán

+1

20 gb-s mkv bármiféle gond nélkül megy róla.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7265) _stick_


_stick_
őstag

Kösz, srácok! :R

(#7266) NeAndrew


NeAndrew
csendes tag

Szisztok vettem két fake 64 gb pendrivet :D kaptam refundot meg minden, de hallottam van valami progi amivel le lehet formázni hogy csak annyit mutasson amiennyi valójában? Esetleg van valahol egy faq a témában elég hozzá egy link is.

Köszi!

(#7267) Pól2


Pól2
csendes tag

Köszöntök mindenkit.
Szeretném megkérdezni,hogy mennyire jó vétel az E-magnál a Kingston HyperX Fury USB Pendrive, 64GB, USB 3.0 az ára 10.900 Ft.
Van valakinek tapasztalata róla.?

(#7268) XeeN válasza Pól2 (#7267) üzenetére


XeeN
senior tag

Személyes tapasztalatom ugyan nincs vele, de ha igazak a neten fellelhető tesztek, egész jó kis ketyere. Ezen az áron szerintem(!) jó vétel.

(#7269) kerekfej válasza Pól2 (#7267) üzenetére


kerekfej
addikt

Konkrétan Emag és a Kingston is 1 hulladék.

(#7270) BullZeye válasza kerekfej (#7269) üzenetére


BullZeye
veterán

Szakadj már le a Kingston fikázásáról könyörgöm. Semmi baj nincs velük, pont ugyanolyan az is mint az összes többi. Sőt, külön vezérlő van az USB 2.0 és az USB 3.0 valamint az írás/olvasáshoz annál amit én használok. Így ha tönkremegy rajta valamelyik még működik a másik.

(#7271) Handball94 válasza Pól2 (#7267) üzenetére


Handball94
aktív tag

Emagot gariztatás miatt én sem ajánlom.

(#7272) Gergosz2 válasza kerekfej (#7269) üzenetére


Gergosz2
veterán

amúgy nem tudom mi a bajod Kingston-nal. Jó most csak egy terméküket, egy V300-as SSD-t használok de semmi baj sincs vele. Régebben is voltak Kingston RAM-jaim azok is jók voltak. AAttól, hogy egy kifogtál egy hibás terméket tőlük azzal nem lehet mit kezdeni. Ha ezek alapján vásárolnék én is akkor kb nem lenne olyan gyártó amelyiktől vennék.

Az Emag-tól viszont én sem vásárolnék szívesen.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7273) bul07


bul07
nagyúr

Nagyon sok helyen lehet komentekbe olvasni hogy ilyen meg olyan Kingston típus ment tönkre(nekem is már vagy kettő különböző típus az alsó kategóriából)
Van olyan akinek 10-ből 10-el problémája volt egy év alatt (Hozzászólások között olvasni, de van több panaszkodó is)
És volt gondja másnak is az adott márkával[link](elég halott ez a fórumrész, gondolom azért mert egyre olcsóbbak a pennek és nem fáj annyira ha kell másikat venni)

Én személy szerint ajánlom a Kingston-t ha....
Magyarországon van vásárolva és köpésre van a bolt könnyű garanciáztatni
Magyarországon van vásárolva olyan garanciával hogy nem kerül pénzbe a visszaküldés
Ha sebességben+árban kimagasodik a versenytársak közül, olcsóbban vagy egy árban de gyorsabb

És ne keverjünk ide SSD-t vagy memóriát mert teljesen más káposzta
Van V300-as SSD-m de már nem ajánlanám megvételre mert az új szériája nagyon butítva lett sebességre

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7274) BullZeye válasza bul07 (#7273) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezer éve van piacon a Kingston, az egyik legolcsóbb, az emberek nagyon nagy része ezt veszi meg, pont azért mert olcsó, és neve van, hallotta már valahol. Naná, hogy ezzel van a legtöbb probléma, ha az Adataból is annyit adnának el mint a Kingstonból, biztos lehetsz benne, hogy erősen nem ajánlott kategória lenne az Adata.
(lásd hibás alaplap, 4 Adata ment tönkre tőle, Kingston pendrive azóta is működik). Nem beszélve, hogy amit linkeltél, írják is, hogy hamisítják ezerrel. De ilyenek miatt lehúzni egy márkát...

Ha márkán belül egy bizonyos típust lehúzna, akkor azt mondom oké, igaza van, na de egy TELJESEN KÜLÖNÁLLÓ céget (hyperx) lehúzni, csak mert a Kingston megvette, igen primitív hozzáállásról (hozzá nem értésről) tesz tanúbizonyságot.

[ Szerkesztve ]

(#7276) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Ez az ajánlott pendrive-ok között van? Ebay
Az USB része kicsúsztatható? Nincs vele probléma, mikor be akarja dugni az ember?

.

(#7277) bul07 válasza Troy. (#7276) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen nyugodtan veheted
Kitolva is fixen áll nem lötyög nem csúszik vissza

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7278) Gergosz2 válasza bul07 (#7273) üzenetére


Gergosz2
veterán

jogos amit írsz, V300-ból is régi van nekem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7279) Troy. válasza bul07 (#7277) üzenetére


Troy.
addikt

Kingstonnal rossz tapasztalataim voltak. Bár lehet, hogy már elhasználódott.

.

(#7280) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Sony USM8GXW pendrive, elég lassú. Alapból 16kb os a foglalási egysége, ha leformáznám alapértelmezett foglalási egységgel akkor esetleg gyorsabb lenne valamivel vagy okozna benne valami kárt?

Olvasásnál gyors, csak írásnál lassú.

A segítsége lőre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#7281) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Sony USM8GXW pendrive, elég lassú. Alapból 16kb os a foglalási egysége, ha leformáznám alapértelmezett foglalási egységgel akkor esetleg gyorsabb lenne valamivel vagy okozna benne valami kárt?

Olvasásnál gyors, csak írásnál lassú.

A segítsége előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#7282) kerekfej válasza BullZeye (#7270) üzenetére


kerekfej
addikt

Már hogyne lenne baj velük, mikor tele van a net a meghibásodásukkal. Többször lett linkelve is itt a PH és rengetegen számoltak be erről is igazolták az állításomat. Ha nem hiszed írd be a keresőbe a pendrive és memóriakártya topicban. Sokkal több a probléma mint más gyártók termékeivel.

KINGSTON termékei manapság nem jelentelenek egyet a minőséggel és a megbízhatósággal = kerülendők
(másrészt gyakran nem egyeznek a gyárilag megadott specifikációk a ténylegessel - ez sem egy korrekt tőlük)

(#7283) ceia válasza kerekfej (#7282) üzenetére


ceia
őstag

Sokat veszenek belőle, ismertebb márka, mint pl. a Transcend. Ha 5 év garit adnak rá itthon, csak nem olyan vacak.. Nekem pl. nem tetszik a kitolhatós kivitel, csak a kupakos. Abból milyet vegyen az ember? Tudsz normális áron (ft-ért) gyors kupakosat ajánlani, ami nem Kingston??

        it's more fun to compute

(#7284) jim bcs válasza ceia (#7283) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ADATA S102 PRO 1-2 helyen megadják a 10 év garit

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7285) Gergosz2 válasza kerekfej (#7282) üzenetére


Gergosz2
veterán

másrészt gyakran nem egyeznek a gyárilag megadott specifikációk a ténylegessel - ez sem egy korrekt tőlük
Szerintem ebben sokkal nagyobb szerep jut az eladóknak is. Nem egyszer történt meg velem is , hogy egy azon termékre minden bolt más specifikációt írt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7286) kerekfej válasza ceia (#7283) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez így hülyeség, mert a százalakos meghibásodási arány is rossz ennél a gyártónál. Nézz utána pl. nagykerek statisztikáinak. Rengeteg Kingston termék hibásodik meg manapság és már ez a trend lassan 7 éve. Falusi kiskerboltok úgy reklámozzák ezt a gyártót, mintha a neve egyet jelentene a minőséggel (jól becsapva a vásárlót) a valóság pedig az, hogy egyre csak vackokat gyárt.

(#7287) BullZeye válasza kerekfej (#7286) üzenetére


BullZeye
veterán

Expert, JTC, CHS, rákérdeztem semmivel sem rosszabb a meghibásodási ARÁNY mint a többinél, viszont 4-5x annyit visznek a kingstonból mint az utána lévő második helyezetből.

(#7288) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

HD filmek hordozásához (kb. 8-12 gb/db mkv file) szükségem van egy adathordozóra. A kérdésem az lenne, hogy van egy 32 gb-os ssd-m ami méretben elég is lenne, de tokot kell hozzá vennem.
A kérdés az, hogy egy tok árához már nem sokat kellene hozzátenni, hogy egy ugyanilyen méretű pendrive-ot vásároljak.
Jelenleg csak usb 2.0 áll rendelkezésre, de később mindenképp usb 3.0-n használnám.

Sebességet tekintve a tokba szerelt ssd-vel, vagy a pendrive-al járok jobban?

Köszönettel: karcsio

(#7289) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Most jött az ebay-ről 32GB-os Transcend JetFlash 790K pendrive. A kérdésem az volna hogy a rajta lévő fat32-t mire érdemes cserélni, exfat vagy ntfs a nyerőbb? Elvileg minden itthoni gép és tévé tudja mindkettőt használni, szóval ez nem szempont. Inkább a sebesség, megbízhatóság :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7290) Gergosz2 válasza dethroner (#7289) üzenetére


Gergosz2
veterán

Hamar eldől a kérdés ha egy 4GB-nál nagyobb fájlt akarsz rátenni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7291) pepe091 válasza dethroner (#7289) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Exfat-ra formázd, mert a pendrive-ok nem igazán szeretik az NTFS fájlrendszert.

(#7290) Gergosz2

Miért dőlne el? Mindkét fájlrendszer támogatja a 4GB-nál nagyobb fájlokat... (Exfat vs NTFS volt a kérdés)

(#7292) -szabi- válasza dethroner (#7289) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Először is sok sikert az új pendrivehoz.
Tudnál total commanderes rámásolós tesztet nézni kb. 1gb méretű fájl a vége felé mennyivel megy?
Kíváncsi vagyok.
Köszi. ;)

üdv
szabi

(#7293) dethroner válasza -szabi- (#7292) üzenetére


dethroner
veterán

Szia és köszi :)
Ne hari de soha az életben nem használtam TC-t, annyira egyszerűek az igényeim, tökéletesen megfelel nekem a win intéző. De csináltam tegnap teszteket, itt megnézheted.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7294) Troy. válasza pepe091 (#7291) üzenetére


Troy.
addikt

Miért nem szeretik az NTFS fájlrendszert?

.

(#7295) pepe091 válasza Troy. (#7294) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A flash memóriáknak az írási műveletei száma korlátozott és az NTFS pedig naplózó fájlrendszer, így sok úgymond felesleges írási művelet történik ilyenkor. Minden írási műveletet naplóz az NTFS, így rövidül az élettartam.

Persze itt nem arra kell gondolni, hogy ha NTFS-re van formázva, akkor nagyon hamar tönkremegy, de adott esetben nem biztos, hogy olyan hosszú élettartama lesz, mintha más fájlrendszerre lenne formázva.

(#7296) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Szamomra fontos videokat es fotokat akarok biztonsagban tarolni.
Sajat elmeletem szerint a vincseszternel jobb a pendrive, mert nincs benne mozgo alkatresz, de ebben nem vagyok biztos. Pendrive-ok mennyire megbizhatoak?

(#7297) jim bcs válasza anonym1s (#7296) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az én véleményem szerint fontos adat tárolására mindkettőből 2 kell, egyet aktívan használsz, a másikra meg időközönként mented az új adatokat és megy vissza a fiókba.
A pendrive is tökéletes erre a célra ha elég egy 32-64-128-256 GB-os, ajánlom figyelmedbe az ADATA S102 PRO-t vagy ADATA UE700-at, mindkettőre 1-2 helyen megadják a 10 év garanciát, de árban rosszabbul jársz a nagyobbakkal mintha hdd-t vennél.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7298) anonym1s válasza jim bcs (#7297) üzenetére


anonym1s
őstag

Tudom hogy sokkal dragabbak mint a vincseszterek, de a megismetelhetetlen fotok es videok megernek annyit ha biztonsagban vannak.
Most jut eszembe, hogy memoria kartya talan meg jobb, mert ott meg az a veszely sincs hogy az usb chip tonkremegy mert nincs benne, a pendriveban meg van. Errol mi a velemenyed?

Ja, a garancia semmit nem er, ha elvesztem az adatokat rola, ezert ez nalam nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#7299) Gézengúz válasza anonym1s (#7298) üzenetére


Gézengúz
addikt

Feleslegesen idegeskedsz, veszel 1-2terás külső winyót és DVD-re is kiírsz mindent, a lemezeket évente egyszer leellenőrized, nem egyszerre fognak kipurcanni, sőt ha vigyázol rájuk akkor semminek nem lesz baja..

(#7300) kerekfej válasza anonym1s (#7298) üzenetére


kerekfej
addikt

Többre kell elmenteni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.