Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) jim bcs válasza Mans20 (#7849) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Adata UE700
Adata S102 PRO

Csak olyan helyen vedd meg ahol megadják a 10 év garit.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7852) Mans20 válasza jim bcs (#7851) üzenetére


Mans20
addikt

Köszi,már megvettem a 16Gb s102 pro-t,most akciósan 3000Ft volt.

Az a 189 elég érdekes,a h2testw-be meg 132 / 26.

[ Szerkesztve ]

(#7853) TaaT


TaaT
veterán

Haver írt hogy rendeljek neki ilyet :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#7854) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! ajánlanátok nekem egy usb3-as 16gigás pendriveot ipontól 5ezer ft alatt ami megvehető kategória? köszi szépen :)

(#7855) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 128GB pendriveot adatmentésre, amit kb. havonta frissítenék (képek). USB3, és egyértelműen örök élet:) Mit ajánlotok?

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#7856) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Autós fejegységbe keresek mini 8GB-os kütyüt. Sandisk UF nem vált be. Mit ajánltok? A Cruzer Fit megbízható?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#7857) LógaGéza válasza pityeszka (#7856) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Ha jól tudom elég sok problémás volt akkor, lehet a következő Sandisk se fog bevállni - bár elvileg már javították, nekem pl tökéletesen működik az Ultra Fit.
Esetleg még jó lehet a TRANSCEND JetFlash 710, Silicon Powerből is vannak kicsik (TRANSCEND JetFlash 7105, J06, J50).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7858) TaaT válasza pityeszka (#7856) üzenetére


TaaT
veterán

A Cruzer Fit-el nincsenek olyan kompatibilitási problémák mint az Ultra Fit-nél, cserébe USB 2-es.

Give them hell Ukraine!

(#7859) jim bcs válasza pityeszka (#7856) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

SILICON POWER Jewel J05 / J06 / J50
PATRIOT Tab
TRANSCEND JetFlash 710

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7860) dokee78


dokee78
félisten

Mi ez a ".cm0013" file amit mindig létrehoz magának a Transcend?

(#7861) pityeszka válasza jim bcs (#7859) üzenetére


pityeszka
őstag

SILICON POWER J50 lesz, Köszi!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#7862) kerekfej válasza dokee78 (#7860) üzenetére


kerekfej
addikt

Azt a Samsung TV hozza létre.

(#7863) dokee78 válasza kerekfej (#7862) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#7864) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Egyik ismerősöm szeretné megajándékozni a férjét a kedvenc sorozatát tartalmazó pendrive-al, és engem kért meg, h segítsek "elkészíteni" ezt az ajándékot. A sorozat 123 gigás. Elfér ez egy 128-as pendrive-on, vagy itt is úgy van mint a HDD-nél, h kevesebb a valós mérete, mint amennyi a specifikációban szerepel?

(#7865) jim bcs válasza bulikavagyok (#7864) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egy picit itt is lecsíp belőle a biztonság kedvéért. Egy 128-as pendrive-on elfér a 123GB, a cluster méretét veheted kisebbre. Ha még nem vettél akkor ezeket ajánlom ->
- Adata UE700
- Adata S102 PRO
Csak olyan helyen vedd meg ahol megadják a 10 év garit.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7866) bulikavagyok válasza jim bcs (#7865) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a gyors választ! :R Ezek szerint elég lesz a 128-as..
Mindenképp itthon veszem meg, mert nincs idő Kínából rendelgetni! :)

(#7867) vond válasza bulikavagyok (#7866) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Viszont 20 ezerért már simán tudsz venni 1 terás külső HDD-ket is. Lehet, hogy jobban is örülne neki, ha a sorozat mellé reférne még 8-900 giga cucc. Tárhely szempontjából sokkal jobban megéri, csak ugye méretre nagyobb.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7868) bulikavagyok válasza vond (#7867) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez nem is rossz ötlet! :K Köszi Neked is segítséget! :R

(#7869) headhunter


headhunter
addikt

SANDISK EXTREME USB 3.0 64GB CZ80 FLASH DRIVE...-ra kivetik a vámot + áfát vagy általában "átcsúszik"?

(#7870) bulikavagyok válasza headhunter (#7869) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Vámot semmiképp, mert az csak 150 EUR felett van -ha jól tudom. Nagyon valószínű, h ez átjön mindenféle plusz költség nélkül, mert ezek az eladók általában GIFT jelöléssel küldik, és akkor 45 euróig vám és ÁFA mentes.
Jóval több mint 100 rendelésem van már Ázsiából, és eddig soha nem fizettem semmit egyébként. De soha nem lehet tudni..:)

[ Szerkesztve ]

(#7871) inf3rno válasza headhunter (#7869) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt azt írják, hogy 22eur a határ az áfára, ez meg kb 30 eur. [link]
Azért én is kíváncsi lennék, hogy foglalkoznak e vele, meg hogy vajon ha magánszemélyként próbálják elpostázni, valahogy akkor mi a szitu.

@bulikavagyok

Hmm ez jól hangzik. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7872) TaaT válasza headhunter (#7869) üzenetére


TaaT
veterán

Átcsúszik.

Give them hell Ukraine!

(#7873) headhunter válasza bulikavagyok (#7870) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Itt a 22$ feletti részre jönne a +27% áfa?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7874) bulikavagyok válasza headhunter (#7873) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Olvasd el ezt. Ha ráteszik Neked az áfát, akkor azt az összérték alapján számolják. És a postaköltség is beleszámít..

[ Szerkesztve ]

(#7875) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Most olvastam, hogy bizonyos sandisk-ekről nem lehet bootolni, mert hibásan hdd-nek ismeri fel őket a rendszer removable drive helyett, aztán bizonyos gépek ebbe belezavarodnak. Jobban utánaolvasok, hátha kiderül valami. Érdekelne, hogy mit tapasztaltatok ezen a téren.

Buliban hasznos! =]

(#7876) cigam válasza inf3rno (#7875) üzenetére


cigam
félisten

Ez nem tűnik logikusnak, hisz USB-HDD-ről is lehet bootolni. A boot szektor minden esetben ugyanaz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7877) inf3rno válasza cigam (#7876) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem valami ilyesmi jött le, hogy vannak ezek az USB flash drive iso kiírós programook, és mivel nem ismerik fel USB flash drive-nak, ezért nem is hajlandóak rá kiírni az iso-t. De több info-t nem találtam róla. Még azt írják, hogy a sandisk oldalán ott van, hogy a bootolás ezekről az eszközökről nem támogatott, de ezt nem találtam meg. 1-2 éves fórum, szóval nem régiekről van szó. Lehet, hogy mégis van valami különbség a HDD és az USB flash drive-os bootolás vagy ISO kiírás között?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7878) jim bcs válasza inf3rno (#7877) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Semmi extra nincs, uefi-s gépekre ntfs-re formázz, utána látja és be is bootol róla. Én még nem találkoztam olyan pendrive-al amire ne tudtam volna bootolható iso-t rakni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7879) inf3rno válasza jim bcs (#7878) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van sandisk pendrive-od?

Buliban hasznos! =]

(#7880) dokee78 válasza pepe091 (#7550) üzenetére


dokee78
félisten

TRANSCEND JETFLASH 790 USB 3.0 64GB pendriveot vásároltam.
Mennyire bírja a sok írást olvasást?
Mert bár inkább TV-n való filmezésre használom,azért fut róla "portable apps" is.

(#7881) jim bcs válasza inf3rno (#7879) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nekem nincs, de raktam már 1-2-re os-t és egyikkel se volt gond.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7882) LógaGéza válasza jim bcs (#7881) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csak sajnos nem így van... Én Sandisk Extreme-el rendbe belefutok olyan hibákba, hogy nem engedi telepíteni az OS-t (főleg Win7, és régebbi konfigok). Konkrétan Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See Setup log files for more information. hibaüzenet jön, és ha fejre állok, akkor is marad ez a hiba (varázsolhatok én bármit Diskparttal, és társaival).
Ugyanarra a gépre, másik pendriveal, ugyanabból az ISOból utánna hiba nélkül felmegy.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7883) TaaT válasza LógaGéza (#7882) üzenetére


TaaT
veterán

4db sandisk extreme járt nálam és mindegyikre lehetett rendszert rakni. :)

Give them hell Ukraine!

(#7884) LógaGéza válasza TaaT (#7883) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem azt mondtam nem lehet rá rendszert rakni, hanem, hogy nem lehet róla telepíteni :) Mondjuk lehet ez csak a 64GB-os kiváltsága :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7885) TaaT válasza LógaGéza (#7884) üzenetére


TaaT
veterán

Szorri rosszul fogalmaztam, mindegyikről lehetett bootolni. És mindegyik 64gigás volt. :)

Give them hell Ukraine!

(#7886) LógaGéza válasza TaaT (#7885) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mondjuk az nem rémlik hirtelen, hogy csak a Win7 telepítő nem szereti, vagy a 8.1/10 se... Na majd kipróbálom, ha lehetőségem lesz rá, de Win7 telepítőnél tuti ez van.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7887) kerekfej válasza dokee78 (#7880) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha Linux-ra kell, akkor egyik se birja eleg sokaig, mert ez nem SSD.

[ Szerkesztve ]

(#7888) jim bcs válasza LógaGéza (#7886) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az előbb belebonyolódtál abba, hogy hány GB-ossal nem megy, most abba, hogy melyik win-nel nem. Nem lehet, hogy te nem csinálsz jól valamit?
Windows x86/x64, win7 / 8 / 8.1 / 10 nálam gond nélkül települt eddig az összes sandisk-el, adata-val, patriot-al, corsair-al és még a noname penekkel is, tehát nem értem nálad mi lehet a bibi.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7889) TaaT válasza jim bcs (#7888) üzenetére


TaaT
veterán

Én erről a problémáról csak itt hallottak eddig a fórumban, soha semmilyen pendrive-al nem tapasztaltam hasonlót.

Viszont volt olyan gép (P4) amire XP-nél újabb op rendszert semmilyen körülmény között nem lehetett felrakni.

Give them hell Ukraine!

(#7890) kerekfej


kerekfej
addikt

Bizonyos Sandisk-ekkel volt Boot problema korabban itt a topicban

(#7891) jim bcs válasza TaaT (#7889) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hát, én sem hallottam még ilyenről és nem is találkoztam még ilyennel, pedig egy jó pár fajta pendrive-al telepítettem xp-től a win10-ig.
Természetesen nálam is volt, hogy a nagyon régi P3-P4 korszakos gépek kicsit instabilan reagáltak az xp-től újabb oprendszerre, természetesen ezekhez a konfigokhoz xp-s driverektől nem voltak újabbak, így a stabilitást is latba véve xp ment vissza azokra a konfigokra. Ha jobban belegondolunk akkor meg is értem, azokat a konfigokat már kukázni kellene.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7892) kerekfej válasza kerekfej (#7890) üzenetére


kerekfej
addikt

(#7893) dokee78 válasza kerekfej (#7887) üzenetére


dokee78
félisten

Nem linux.
Pár Portableapps van rajta,de fő használat a filmek.

(#7894) inf3rno válasza dokee78 (#7880) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nehéz megmondani, attól függ, hogy milyen a wear leveling, mennyi írás folyik át rajta meg hogy mennyire bírja a controller. Szvsz, nem a NAND cellák miatt kell aggódni jó minőségű pendrive-oknál; legalább 64TB írást kibír a jetflash, de lehet, hogy 3x annyit, ha normális a wear leveling rajta. Az olvasást korlátlanul bírja. Arra kell figyelni, hogy a journaling filesystem-eket pl ntfs, próbáld elkerülni, mert azok minden hozzáférést loggolnak, ha jól tudom, és ez plusz írásban nyilvánul meg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7895) inf3rno válasza LógaGéza (#7882) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van ilyen bit flipper, ami átalakítja removable-re: [link] csak saját felelősségre természetesen, Lexar-hoz találták ki, úh. nem biztos, hogy Sandisk-hez jó. Talán megoldja a problémádat, de az is lehet, hogy súlyosbítja. ;]

Win7-et nekem nem sikerült feltenni pendrive-ra, próbáld ki valami Linux-al inkább, azok nekem stabilan bootolnak és települnek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7896) inf3rno válasza kerekfej (#7892) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, felteszem a kérdést ott. Én cruzer extreme-et vennék Linux-nak, de ha nem lehet róla bootolni, akkor felejtős a dolog.

Buliban hasznos! =]

(#7897) fukyu


fukyu
tag

A minap került a kezeim közé újra egy Sandisk ULTRA 32GB pendrive. Meglepődve tapasztaltam, hogy gyorsítottak a sebességén, így simán az ajánlott kategóriába került nálam. Sebességben körülbelül egy kategória, mint az ULTRA FIT, vagy a JF 790, ellenben anyagminőségben véleményem szerint jobb, mint a 790. Akinek nem jön be a nagyon apró méret, annak a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#7898) dokee78 válasza inf3rno (#7894) üzenetére


dokee78
félisten

"Arra kell figyelni, hogy a journaling filesystem-eket pl ntfs, próbáld elkerülni, mert azok minden hozzáférést loggolnak, ha jól tudom, és ez plusz írásban nyilvánul meg."

Azaz mire figyeljek,mert kínai.
Ezek a Portable appsok talán heti egyszer futnának vagy talán akkor sem.
Igazából csak ha idegen géphez jutok,ami ritka.

MrM94 Pendrive probléma

[ Szerkesztve ]

(#7899) MrM94


MrM94
őstag

Üdv,tudom nem ez a megfelelő topic,viszont lehet innen áttudtok irányitani a megfelelőbe :R .
Adott egy kingston datatraveller 64gb os,ismerősé,és irásvédett.Sehogyan sem tudom megszüntetni az irásvédettséget.Valakinek valami tippje ezzel kapcsolatban?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#7900) inf3rno válasza dokee78 (#7898) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amikor partícionálod majd formázod a pendrive-ot, akkor be tudod állítani, hogy milyen fájlrendszer legyen rajta. Linux-nál ezt a telepítésnél is meg tudod csinálni. Ott nagy valószínűséggel elég, ha simán ext4-et használsz, mert elvileg az eleve non-journaled és relatime beállítással kerül fel, ami nem a legkíméletesebb, de elmegy. Ellenőrizni azért mindenképp érdemes. Legkevesebbet akkor ír, ha noatime és non-journaled, illetve ha arról bootolsz, akkor ha nincsen swap partíció.
[link] [link]

Ha nem onnan bootolsz, akkor nagy valószínűséggel a portable appod a memóriába meg a swapbe kerül, amikor futtatod, és csak a kimentett fájlok kerülnek vissza a pendrive-ra. Persze itt lehet eltérés programonként, pl ha be van kapcsolva az autosave, akkor biztosan többet fog írni. Érdemes lehet előzetesen tesztelni, hogy mégis mennyit írna a program a pendrive-ra. Erre nem nagyon tudok most semmit ajánlani, keress utána, hátha találsz valamit.

Hibernálást meg alvó állapotot felejtsd el, ahogy a windows-t is. Leállításonként simán rátesznek ezek 1-2GB adatot a lemezre.

Ezen kívül vannak külön workstation pendrive-ok, amik direkt úgy lettek fejlesztve, hogy bírják a sok írás-olvasást, amit egy rendszer meghajtó csinál. Kb dupla áron vannak, mint a normál. Én személy szerint nem tudom, hogy mennyire érdemes ilyet venni, jó lenne valami statisztika, hogy mennyire bírják ezek a kütyük az írást, meg hogy mennyire megbízhatóan tárolják le az adatokat. Nincs ilyen, illetve, amit találtam, az csak sok éves olcsó pendrive-okra van, a mostaniak meg már sokkal fejlettebbek azoknál. Amiket eddig olvastam, nekem az a benyomásom, hogy 10 körül már kapni olyan pendrive-ot, ami simán elvisz egy rendszert legalább 5 évig. Én személy venni is fogok egyet egy apró NAS-hoz, ami persze nem torrenthez vagy filmezéshez lesz, hanem saját programozós projektek adatainak a tárolására. Az előbbiek masszív írására nem biztos, hogy egy pendrive fel van készítve, és talán jobb egy external SSD vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.