Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) LógaGéza válasza TomMusic (#7050) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha már Aliexpress oké, akkor eBay miért nem? Ha kell, tudok segíteni a vásárlásban...

Amúgy pont kis fájloknál lesz nagyon lassú - mondjuk mint általában a nagyrészük :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7052) TomMusic válasza LógaGéza (#7051) üzenetére


TomMusic
őstag

Igazából az Aliexpress is csak azért, mert egyik kollégám szokott onnan rendelni. :)
Közben nézegettem sebességteszteket, és a "szuper" USB3-as pendriveok sokkal lassabbak a 4K teszten, mint az előbb említett SanDisk.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7053) LógaGéza válasza TomMusic (#7052) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát azért szerintem 0.807 olvasásnál gyorsabb a 5.063...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7054) TomMusic válasza LógaGéza (#7053) üzenetére


TomMusic
őstag

Jó, akor ezt benéztem. :U
Viszont ez már postával együtt 5-6k lenne.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7055) LógaGéza válasza TomMusic (#7054) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ingyen postával 2500ból megvan

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7056) TomMusic válasza LógaGéza (#7055) üzenetére


TomMusic
őstag

Azért nem szeretnék ilyet venni, mert ha gebasz van vele, akkor kb. dobhatom a kukába.
Továbbá, a sok ki-be csúsztatástól tuti hamarabb tönkremegy.
Na most tessék engem ezeknek az ellenkezőjéről meggyőzni, és ha sikerül, akkor megveszem. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7057) LógaGéza válasza TomMusic (#7056) üzenetére


LógaGéza
addikt

780-as? ;] Elvileg gyorsabb is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7058) TomMusic válasza LógaGéza (#7057) üzenetére


TomMusic
őstag

Nem sikerült, a garancia ugyanúgy bukta, plusz ez csak 8 gigás, plusz a 4K írás borzasztó.
Feladtam a leckét, ugye? :P

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7059) LógaGéza válasza TomMusic (#7058) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezt benéztem, csodálkoztam is, hogy ennyire olcsó, drágábbnak rémlett :B
Amúgy élettartam garit ad a pendriveokra, nekem még nem volt gondom velük, pedig tán 2 év körül a legidősebb pendriveom ami tőle van. Ha jól rémlik olvastam valahol olyan beszámolót, hogy ha tönkremegy a pendrive, vissza se kell küldened, csak megsemmisítened, és küldeni neki képet róla, és küldi az újat. De amúgy itt nézelődj :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7060) TomMusic válasza LógaGéza (#7059) üzenetére


TomMusic
őstag

Na ezekről mondjatok véleményt:
Transcend USB 16GB 16G JetFlash 810
Transcend USB 16GB 16G JetFlash 820
:)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7061) TomMusic válasza TomMusic (#7060) üzenetére


TomMusic
őstag

Na mondjuk ez 64GB-os, de a 4K írás elég katasztrofális! :(

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7062) Gézengúz válasza TomMusic (#7061) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez esetleg?

[link]

(#7063) LógaGéza válasza Gézengúz (#7062) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sajnos ez lassabb, mint egy alap USB2-es... Csak parasztvakítás az USB3 rajta.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7064) Gézengúz válasza LógaGéza (#7063) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én már vettem ilyet,(nem saját felhasználásra) elő kéne kotornom a tesztem róla..

Áhh emlékszem már, 64-es volt, olvasás 80MB körül alakult, az írás meg 20MB körül..a kisebbek írása nincs még ennyi se..Dehát itthonról ennyi pénzért ne akarj többet..Illetve tudok olcsóbban :)

[ Szerkesztve ]

(#7065) TaaT válasza TomMusic (#7056) üzenetére


TaaT
veterán

Rohadt sok transcend cuccot rendeltem tőle (és nem csak én) nagyon megbízható márka.

Ehhez képest a Sandisk-el igencsak beszoptam az utóbbi időben. [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#7066) LógaGéza válasza TaaT (#7065) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem szépen működik az Extreme, pedig melóhelyen az összes gépet megjárta már, és telepítettem is már sokféle PC-t/laptopot róla :K

Gézengúz
Elnézést kérem ez esetben, gyengébbnek rémlett.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7067) TomMusic válasza TaaT (#7065) üzenetére


TomMusic
őstag

Na én már teljesen tanácstalan vagyok, hogy milyet vegyek.
Most ezt néztem ki, de szerintem a 4K-s írásban ezis rosszul teljesít: Adata UV150.
Igazából az lenne a jobb, ha a kis fájlokat gyorsan tudná másolni. Filmeket, meg ilyen nagyobb fájlokat úgyis ritkán rakok rá. Persze azért ne kelljen éveket várni arra se, de az nem baj, ha nem csúcsszuper gyors.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7068) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Vettem egy sony pendriveot kocsiba és zölden villog eszeveszettül és kivakítja a szemem...
Valahogy meglehet oldani hogy legalább ritmusra villogjon? Firmware csere vagy valami más ötlet?

(#7069) TaaT válasza Buster17 (#7068) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#7070) Buster17 válasza TaaT (#7069) üzenetére


Buster17
addikt

B terv, de bugira villogás sehogyse megoldható?

(#7071) TaaT válasza Buster17 (#7070) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem nem. :B

Give them hell Ukraine!

(#7072) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Üdv Nektek!

Elsősorban filmnézéshez vennék penyót, a kiszemelt: Transcend JetFlash 790 64GB. Az itteni pozitív vélemények alapján esett rá a választásom, ehhez tökéletesen megfelel. A kérdés: - mivel médialejátszóba lesz bedugva - mennyire villog adatátvitel közben? Jó, tudom ragasszem le meg minden, de azért mégis.. :D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7073) PainKiller13 válasza SpongyaBob (#7072) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem egyáltalán nem zavaró.

(#7074) SpongyaBob válasza PainKiller13 (#7073) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, akkor tuti rendelem. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7075) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Kicsit lehet OFF lesz. Rendeltem én is egy Jetflash 790 pendrive-ot. Szüleim gépén viszont csak hátul van USB3 port. Milyen kábelt tudnátok javasolni, amit a gépház tetején előre ki tudok vezetni? Azt is érdemes ebay-ről rendelni? Egyáltalán van valami különbség az USB2.0 illetve USB3.0 kábel között a színen kívül? Én ezt néztem ki.

Előre is köszi! :)

(#7076) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Szerintetek akkor Ő megbízható? [link] :R Köszi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7077) Willie válasza SpongyaBob (#7076) üzenetére


Willie
őstag

Igen.

Erre valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#7078) Freddycom


Freddycom
őstag

Töröltem, semmi, bocs. :D

[ Szerkesztve ]

(#7079) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv skacok, rendelt már gondolom itt pár ember mymemory-n.

Volt már valakinek gariztatása? Jött egy pendrive, eddig semmi gond nem lenne, gépbe dugva viszont nem ismeri fel és felforrósodik.

Felvettem a kapcsolatot a shoppal, de azért érdeklődnék mik a kilátások?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7080) alfalibra


alfalibra
tag

Sziasztok!

Gyors és KUPAKOS megbízható pendrive-ot 16-32GB mérettel tudtok ajálani?
(a JetFlash®780-nál gyorsabb írósebességű kupakosat nem találtam)
Köszi!

(#7081) kerekfej válasza alfalibra (#7080) üzenetére


kerekfej
addikt

Transcend JetFlash 820 elfogadható áron nyújt jó teljesítményt, de az lassabb a 780-nál

(#7082) BullZeye válasza alfalibra (#7080) üzenetére


BullZeye
veterán

Kingston DTR30G2

Egyik alaplapon usb3.0 három darab Adata S102 pendriveot nyírtak ki, ez se szereti a rossz portokat, de utána vígan megy tovább másik portokban, mintha misem történt volna.

(#7083) alfalibra


alfalibra
tag

Köszi a válaszokat, úgy nézem, marad a jetflash 780. Bár bosszantó, hogy kupakosból jobb alternatíva nincs.

(#7084) ceia válasza alfalibra (#7083) üzenetére


ceia
őstag

Ha külföldi rendelés is játszik, Kingston DTR30 nem G2! az kupakos, gyors, ráadásul víz és ütésálló, és még ledje is van :) [link] Sajnos nálunk eléggé drágán adják. Az újabb Kingstonok lehet hogy nem olyan jók már, de ez még minőségi, itthon is 5 év gari van rá.

        it's more fun to compute

(#7085) kerekfej


kerekfej
addikt

Kingston-t felejtsd el, mert nem megbízható és nem ajánlott márka.

(#7086) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok!
Pendrive vásárlása előtt állok,32gb legyen 2.0 és gyors (HD filmeket akarok nézni róla),csak itthoni vásárlás érdekel mert már elegem van a sok gagyi kínai vacakból!
Köszi előre is!

(#7087) Kezdő vagyok válasza ceia (#7084) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Miért nem a G 2?
Mi a baja?

(#7088) BullZeye válasza kerekfej (#7085) üzenetére


BullZeye
veterán

Azért, mert? Erre valami infó? Vagy csak tönkrement 1 pendriveod és azóta utálod?

(#7089) kerekfej válasza BullZeye (#7088) üzenetére


kerekfej
addikt

Rengetegen írtak ide a PH-re az elmúlt 5 évben és rengeteg Kingston meghibásodásról számoltak be. Ha nem hiszed olvasgass utána (használd a keresőt!, memóriakártya topicba is benézhetsz, valamint az SSD-knél is volt velük gond).

[ Szerkesztve ]

(#7090) pepe091 válasza pepe091 (#7037) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A január 31-én rendelt és február 2-án feladott Ultra Fit ma megérkezett Sincerity-től. :) :C

(#7091) Kezdő vagyok válasza kerekfej (#7089) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Saját véleményem az,hogy régebben sokkal jobb volt,olvasgattam itt a PH-n róla,gyors volt nagyon.
A mostani modellek nagyon lassúak,mind olvasásban/írásban,pár kevés kivétellel.
Nekem az szokott szokatlan lenni,hogyha belemegyek egy mappába,néha sokat"gondolkodik"a Windows.
És ezt eddig csak a Kingstonoknál tapasztaltam.
Illetve némelyiket lassan ismeri fel csak a Windows,úgy értem az adott operációs rendszerrel való nem első találkozása esetén is.
De ez magánvélemény.

(#7092) TaaT válasza pepe091 (#7090) üzenetére


TaaT
veterán

Ki tudnád próbálni egy mp3 autórádión? (nem multimédiás anyámkínja űber cuccon)

Kíváncsi vagyok orvosolták-e a hibát azóta :)

Give them hell Ukraine!

(#7093) pepe091 válasza TaaT (#7092) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nincs autóm. :N

(#7094) TaaT válasza pepe091 (#7093) üzenetére


TaaT
veterán

Kolléga, rokon, ismerős?

Give them hell Ukraine!

(#7095) pepe091 válasza TaaT (#7094) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akit nyugodtan lehetne ilyesmivel zargatni, olyan nincs. :)

(#7096) TaaT válasza pepe091 (#7095) üzenetére


TaaT
veterán

Kár. :B

Give them hell Ukraine!

(#7097) Graphics válasza TaaT (#7092) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi votl a hiba? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7098) TaaT válasza Graphics (#7097) üzenetére


TaaT
veterán

Másodpercenként ugrott a felvétel lejátszás közben.

Give them hell Ukraine!

(#7099) Graphics válasza TaaT (#7098) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még jó, hogy nem rendeltem be belőle :D

Mondjuk egyelőre nincs semmiféle hangkeltő az autóban, ami tudná fogadni ezt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7100) kerekfej válasza Kezdő vagyok (#7091) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem azzal a probléma, hanem a meghibásodási arányukkal, ami más gyártókéhoz képest jelentősen rosszabb.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.