Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Úgy látom, hogy házat lesz a legnehezebb választanom :D Korábban ShellKretor ajánlott néhány házat (Aerocool Micro Strike-X és Aerocool Micro Xpredator) alapvetően jók lennének, de nekem túl extravagánsak (persze ez nem jelenti azt, hogy nem lennék el vele, de nem az a fajta egyik sem, amire azt mondom, hogy hú, életem legcsecsébbje, ugyanakkor minden egyéb téren úgy látom, hogy a maximumot hozza, így ha más nincs, azok lesznek), én inkább a letisztultabb, egyszerűbb formavilág híve lettem az elmúlt években. Ennek a core V21 megfelelne, de ugye nincs benne 5.25"-ös hely, emiatt ki is esik sajnos :(
Ami közben felmerült, hogy a táp (Super Flower Leadex 550W SF-550F14MP) 165mm hosszú. Van esetleg valakinek ajánlata, hogy milyen ház lenne alkalmas (Tudom, hogy a táp túlméretezett, de a teljes modularitásra szükségem van, minden felesleget ki akarok hagyni a házból, minél jobb légáramlatot elérve)?

Amik már korábban és azóta felmerültek:

- mATX
- 5.25" hely
- 165 mm-ig támogassa a PSU-t
- 175 mm-ig támogassa a CPU hűtőket (ez mindkettő Aerocool-ban meg van, mert nem hinném, hogy tetejére raknék coolert, elölről hátra akarom majd mozgatni a levegőt a házban)
- 300 mm-ig a VGA-kat
- plexi
- Skylake és nehezebb proci hűtő esete miatt fekvő alaplapi tálca (alapvetően egy 800 g-os hűtő kerül rá, de jelenleg vacillálok egy Phanteks PH-TC14PE-n, ami ventikkel együtt 1150 g...tartok tőle, hogy megviselné az alaplapot és a procit, ha ezt kellene függőleges helyzetben tartania).

Azért is írok, mert úgy látom, hogy a Xigmatek Aquila Window-t nem ajánlja senki. Van ennek speciális oka, vagy csak nem ismeritek ezt a házat? Egyenlőre hajlok a felé, hogy esetleg vagy a Strike-X vagy az Xpredator Cube legyen. A Xigmatek és a Core V21 tetszik igazán, de a Xigmatek-ben nem vagyok biztos, hogy jó lesz (ahogy elnéztem eléggé kezdetleges a kábelmanagement), a Core V21 meg a már fentebb is részletezett kizáró tényező miatt nem opció. De ha bármilyen más olyan konstrukciót tudtok, ami esetleg eltér a Cube típusú házaktól, akkor arra is vevő vagyok, de lényegében asztalon lenne tartva, ezért is volt elsődleges szempont a Cube típusú házak keresgélése, csak sehova sem jutok vele...

Előre is köszönöm a segítséget!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#56852) #98593280 válasza chester91 (#56851) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Xigmatek Aquila nálam van tesztre, rövidesen lesznek róla infóim.

(#56853) chester91 válasza #98593280 (#56852) üzenetére


chester91
senior tag

Ezt örömmel olvasom, kíváncsian várom, megéri-e az árát :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#56854) Racecam válasza chester91 (#56851) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azzal semmi gond, hogy ilyen végletekig kifinomult és ellentmondást nem tűrő elképzelésed van a leendő számítógép házadról, mert ezt nyilván Te tudod, hiszen Te fogod használni. Viszont a "Skylake probléma", amiről írsz, az nem ez. Illetve olyan probléma nincs. Ami van, hogy egyes komolyabb hűtők felfogatása nem felel meg az új processzornak "megváltozhatott a processzorhűtők lefogatásra vonatkozó maximális nyomásérték és tolerancia is", ahogy az alábbi cikk is írja. Vagyis az, hogy az alaplap függőlegesen áll-e, vagy nem, nem probléma továbbra sem. Úgyhogy ettől nem kell tartanod.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#56855) chester91 válasza Racecam (#56854) üzenetére


chester91
senior tag

Egy kissé túlspilázom ezt a részt, ez való igaz....óvatos akarok lenni, hosszú évek után most jutottam el oda, hogy kb olyan gépet rakok össze, amilyet szeretnék, és régi álmom egy Phanteks hűtő - nem, mintha kellene ekkora hűtési teljesítmény, de eszméletlenül jól néz ki (bár még az is kérdés, hogy marad i3, vagy esetleg egy i5-ös kerül bele, nem vagyok nagy játékos, inkább munkára lesz és filmezésre befogva). Hozzáteszem, megszerettem a fekvő alaplapi tálca gondolatát. Aztán ki tudja, ha ShellKretor arra jut, hogy az Aquila nem túl jó, és lesz esetleg másik olyan ház, ami megfelel az igényeimnek, egye fene, leteszek a fekvő alaplapi tálca igényemről.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#56856) hegegabi80


hegegabi80
addikt

A linkelt két ház közül melyiket lenne érdemes vennem? 1 2
Tudom nem a legjobb blabla, de ennyi fér bele. Leginkább netezéshez kell, meg néha játékhoz.
A ház kapna 2 db ventit, és nem közvetlen a földön van, hanem bútorlapon az asztalnál a földtől kb 5-7cm-re..
A konfigom az adatlapon.
A lényeg, hogy minél kisebb legyen a ház. 1 db SSD és 1 db HDD menne bele. Van egy DVD meghajtó is, de nem tudom érdemes e beletennem, mivel már vagy 2 éve nem is használtam.

Az 1 jobban tetszik, viszont a másik alsó tápos, de a dvd kicsit macerás benne.

[ Szerkesztve ]

(#56857) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#56856) üzenetére


hegegabi80
addikt

Még annyi lemaradt, hogy ezeknél a házaknál a dvd esetében le kell vennem az előlapot, hogy betudjam tenni és a ház beépített ajtaját nyissa ki?

Sőt az 1-nél jobban tetszik, hogy felfelé áll az usb és jack dugó.

De gondolom a 2-nél jobb lenne a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#56858) #98593280 válasza hegegabi80 (#56856) üzenetére


#98593280
törölt tag

A MINI COOL-ról fenn van a cikk a honlapomon. A hűtése egyébként nagyon gyenge, bár egy netező gépnek nem is kell kifejezetten ez a feltétel.

(#56859) voros12


voros12
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy új gépházat, mert a mostani nem bizonyult valami jónak. A mostani konfigom:

Processzor: Intel Core i5-4590 3.3GHz
Processzor Hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 EVO
Memória: 2 x HyperX 4GB Savage DDR3 1600MHz CL9
Videókártya: GIGABYTE Radeon R9 290 WindForce 3X 4GB GDDR5 512bit
Op. rendszer: Windows 10
Alaplap: ASUS B85M-G
Merevlemez: SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB

Ez egy Zalman Z3 Plus házban volt, ez elég kicsi ház és melegedési bajaim voltak, főleg a kártyának (volt hogy 95 fok körül volt). Tehát ennél egy kicsit nagyobb ház kéne és a fő szempont hogy jól hűtsön.

Illetve további szempontok:

- Nézzen ki valahogy (Értem ezen hogy ne csak egy fekete doboz legyen)
- Jól szerelhető legyen
- Ami jó lenne hogy alulra lehessen tenni ventit ami fújja a kártyát

Az ár amit rászánnék max 30.000 forint.

Amit ajánlottak az a CoolerMaster Silencio 550, de félek hogy az egy elég zárt ház a hangszigetelés miatt és ott megint bajok lennének a meleggel.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#56860) Racecam válasza chester91 (#56855) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Phanteks ház, na ez az ami jól néz ki! :K :D

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#56861) rvn_10


rvn_10
senior tag

Phanteks Enthoo Pro M Acrylic. Erről mi a vélemény, ez és a Tt core v51 között vacilálok.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#56862) Grafirka válasza voros12 (#56859) üzenetére


Grafirka
őstag

A cooler master silencio 550 nem hiszem hogy tetszeni fog ha elvaras, hogy " ne csak egy fekete doboz legyen" .

(#56863) voros12 válasza Grafirka (#56862) üzenetére


voros12
csendes tag

Na igen, ez még ellene szólt :D

De hűtéssel kapcsoltban hogy áll az a ház?

(#56864) hegegabi80 válasza #98593280 (#56858) üzenetére


hegegabi80
addikt

Erre a cikkre gondoltál?

(#56865) Grafirka válasza voros12 (#56863) üzenetére


Grafirka
őstag

Shellkretor ranglistajaban a kozepesen szellozo hazak listajanak az aljan helyezkedik el valahol. A hangszigetelt hazak alltalaban nem vilagbajnokok hutesben, de ha nem valami magas TDP ju alkatreszeket hasznalsz akkor teszi a dolgat.
Egy ilyen hazat lattam mukodes kozben es annak volt egy mely, bugo zavaro hangja, ami nekem nem tetszett. Ez nyilvan csak szubjektiv velemeny, lehet csak az a peldany kuszkodott ezzel a problemaval.

(#56866) voros12 válasza Grafirka (#56865) üzenetére


voros12
csendes tag

Értem, hát elsősorban nem a hang zavar hanem a hűtés, tehát inkább egy jó hűtő házat keresnék, mint egy halk házat.

(#56867) Grafirka válasza voros12 (#56866) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha a jo hutes az elsodleges szempont akkor en nem a hangszigeteltek kozott keresgelnek.

(#56868) voros12 válasza Grafirka (#56867) üzenetére


voros12
csendes tag

Nekem ez csak egy ajánlás volt ismerősömtől, mert neki ilyen van, és neki tetszik.

És ezért kérdeztem hogy erről mi a vélemény.

És akkor valami jól hűtő házat tudnátok ajánlani?

(#56869) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Valaki megtudja mondani hogy egy ház szellőzése mitől függ? Hogy plexi vagy nem plexi lapos esetleg a benti ventik minősége?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56870) #98593280 válasza BogyóBP (#56869) üzenetére


#98593280
törölt tag

Plexinek szerintem semmi koze hozza.
Aminek van:
- haz szelessege, minel szelesebb, annal nehezebb atszelloztetni
- ventik darabszama, hatekonysaga, pozicioja, merete
- haz belso szerkezeti felepitese
- szellozo racsok szama es pozicioja
- porszurok minosege, fajtaja
- haz merete (mAtx es itx hazak gyengebben hutenek mint az Atx)
- hangszigetelő elemek

Hegegabi80: igen.

[ Szerkesztve ]

(#56871) BogyóBP válasza #98593280 (#56870) üzenetére


BogyóBP
addikt

Értem. Ugyanis ahogy olvastam az iVektor nagyon szarul teljesitett mig az in win GT1 ami szinte ugyanaz mint a G7 em, az meg nagyon jól. Mondjuk ebben az in Win házba egy nagy teljesitményű venti van, olyasmi fajta mint amit a tápokba is használnak, ebből ráadásul 2 is, de olyan hatalmas zajt csap még fele forgásszámon is, hogy inkább bekötöttem helyére másik ventiket, pl az emlitett iVektor Q ét. Csak azt nem értem hogy miért molexes ventiket raktak ebbe a házba.. Mondjuk ennek a háznak az oldallapján még két venti is elférne mert sok szellőző rács van ott (ami nagyon nem tetszik a bejutó por miatt).

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56872) Fleto93 válasza #98593280 (#56558) üzenetére


Fleto93
tag

ShellKretor:
Melyik ház a jobb?
- Nanoxia Deep Silence 4
- Fractal Design Define Mini

Ehhez a konfighoz kéne:
Alaplap: ASROCK B150M-HDV
Processor: Intel Core i3-6100
CPU hűtő: Alpenföhn Ben Nevis
RAM: HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT
SSD: Samsung 840 120GB
HDD: SEAGATE Barracuda 1TB
Táp: FSP Hexa+ 400W
Rendszer ventik: 2db Coolink SWiF2-120P
+ HKC kártyaolvasó a 3.5-ös helyen
+ Tervben van még egy GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD

Jelenleg ez egy CM N200-ban van nekem bent. Amit elvárnék az új háztól:
- ne zúgjon az egész a vinyótól (n200-ba aplikálhatok bármennyi szivacsot, sosem lesz igazán jó)
- jobb kábelmenedzsment

A hűtés nem hiszem, hogy nagy problémát okozna, a felsorolt alkatrészek nem annyira melegedősek.

Megéri a Fractal a kb 7000 felárat?

Van esetleg ezeknél jobb tipp akár drágábban (nem sürgős a csere)?
Szempont lenne
- mATX méret
- N200-nál sokkal jobb HDD rögzítés
- N200-nál jobb kábelmenedzsment
- min 140mm magas CPU hűtő hely
- külső 3.5" hely kártyaolvasónak
++ örülnék ablaknak, de ha nincs, hát vágok magamnak

(#56873) #98593280 válasza Fleto93 (#56872) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mindkét ház fényévekre van az alapszolgáltatásokkal, konstruktőri hibákkal spékelt, elképzelés nélküli N200-tól. Valaki bizonyára elszívta a szürkeállományt a tervező gárdától, mint Halálcsillag a Napot.

(#56874) Fleto93 válasza #98593280 (#56873) üzenetére


Fleto93
tag

Köszi!
De melyik a jobb választás? :))

Félreértés ne essék, árkategóriájában az N200 verhetetlen ha csak mATX-ben gondolkodik az ember, de ez nyilván kompromisszumokkal jár. A hangos zizegés sajnos nekem nem vállalható kompromisszum.

(#56875) #98593280 válasza Fleto93 (#56874) üzenetére


#98593280
törölt tag

"árkategóriájában az N200 verhetetlen"

Ez szerintem nem igaz, 14k körül több jobb ház van a piacon., az N200 túl van árazva, azért mert kúlermájszter. A neve adja el, semmi más. Másrészt mi előnye van a mATX-nek? Azon kívül hogy esetleg kisebb, lényegében semmi. Az esetek 90%-ban gyengébben is hűtenek mint ATX-es társai. Aki meg annyira spórolni akar a hellyel, ITX-et vesz.

[ Szerkesztve ]

(#56876) Fleto93 válasza #98593280 (#56875) üzenetére


Fleto93
tag

"árkategóriájában az N200 verhetetlen"

Továbbra is tartom. 13e Ft-ért nem kapsz még egy olyan mATX házat ami
- nem "bili" anyag
- usb3
- 2 venti
- előlapi 3.5" hely
- nem szép, de azért használható kábelmenedzsment hely
- hely akár 240-s radinak
- porszűrős

"Mi előnye van a mATX-nek?"

Elfér. :D

ITX-es minimál alaplap jellemzően drágább mint az mATX-es variáns, és sokkal több a kompromisszum. Ha meg "kompromisszum mentes" a ház, akkor az már kb mATX méretű.
Nyilván egy HTPC-hez én is inkább az ITX-et választanám, de esetemben a mATX a "megfelelő" méret.

Tehát ebben a szegmensben keresném a házat ami megfelel a szempontjaimnak.
Továbbra sem tudom, hogy jobb-e a Fractal 7e forinttal a Nanoxiánál...

[ Szerkesztve ]

(#56877) BogyóBP válasza Fleto93 (#56876) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az sk.hu tesztek alapján úgy nézem hogy a Zalman Z9 és Z11 es ház minden igényt kielégit ebben a szegmensben és nincs is nagyon értelme tovább kutatni. Persze hozzáteszem hogy a lista 2015 ös és azóta már egy év eltelt, de valószinület az anyahasználat nem változhatott, mint ahogy a kialakitás sem. Számomra viszont már az jobb kérdés hogy miért hagyják ki egyes házakból a DVD rom beépithetőségi lehetőséget.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56878) Fleto93 válasza BogyóBP (#56877) üzenetére


Fleto93
tag

Köszi, de ezek full ATX méretűek, én mATX méretben gondolkodom.

(#56879) mcs


mcs
veterán

Valaki futott már bele olyan hibába, hogy a Zalman Z9 házának kontakthibás lett valahol a power kapcsoló környéke vagy éppen annak a kábele tört meg valahol? Most 2 órája a legutóbbi szerelésem után finom igazításkor volt csak hajlandó működni, addig se képe se hangja nem volt a gépnek. :F

(#56880) BogyóBP válasza mcs (#56879) üzenetére


BogyóBP
addikt

VEdd le az előlapot és nézd meg nem csuszott e meg a forrasztás. Ha igen néhány mp alatt ez orvosolható.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56881) mcs válasza BogyóBP (#56880) üzenetére


mcs
veterán

Egy pillanatnyi ránézésre láttam az egyik érintkezőnél közvetlenül a gomb alatt, hogy lentebb csúszott a ,,harisnyája". Ott meg is igazítottam, de később stabilizálom is az összeset.
Már majdnem frászt kaptam, hogy nem-e véletlenül a gépben szállt el valami más, mint táp vagy alaplap. :O :DDD

(#56882) BogyóBP válasza mcs (#56881) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem a zsugorcsöves harisnyára gondolsz ami a forrasztást védi? Javaslom hogy vágd le róla ollóval (körömvágó olló a legjobb erre a célra), majd nézd meg a forrasztást, majdnem biztos hogy az lesz a ludas hogy már levált róla és a cső tartja csak oda az egészet hogy érintkezzen (gyárilag ez a forrasztás nagyon vékony sajnos és kis erőre is szakad vagy törik.). Nekem ugyanez volt amikor egy gyári hibás háznál az egyik led nem világított --> a harisnya levált és a forrasztás leszakadt. De miután ezt leszedtem róla, majd onnal áthidaltam, tökéletes lett. Mivel a harisnya ezütán már használhatatlan lesz, nyugodtan használhatsz a védelemhez szigetelő szalagot. Egy kb 5-7 cm nyi szeletet levágsz, majd ezt hosszában kettévágod és körbetekered úgy hogy semmilyen fém ne látszódjon ki. Nagyjából 5 perces meló ha nem megy segitek benne.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56883) mcs válasza BogyóBP (#56882) üzenetére


mcs
veterán

Már annyiszor lepattintottam a házról az előlapot, hogy én se zárom ki ezt. Ha jól láttam, apró zsugorcsövek vannak a forrasztásokon. Bár tudnám, miért pont a Zalman alkalmaz ennyire gány megoldást. Már egy processzor coolerével is megjártam anno anyagfuratozási hiba miatt, mert seperc alatt kikopott az egyik olyan furatja, amin keresztül csavarral kellett volna rögzíteni a lapra a bordát. :U
Na majd napközben nekiállok megbarkácsolni ezt a vackot.

[ Szerkesztve ]

(#56884) voros12


voros12
csendes tag

Na ezt a házat néztem ki:

AEROCOOL Mechatron

Erről van valami vélemény?

(#56885) Grafirka válasza voros12 (#56868) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha leghutesben gondolkodsz es hajlando vagy a 30 e hatart atlepni ( kb + 5K) es bejonnek a kocka tipusu hazak akkor a Cooler Master HAF -XB egy ajanlott haz aminek remek hutesi teljesitmenye van. Lattam mukodes kozben I7 4770 (oc 4200mhz) +AMD R9 290X komboval es nagyszeruen vizsgazott. Persze nem a legcsendesebb ( teljesen vallahato zajszintje van, ez amugy is szubjektiv dolog) de ahogy irtad nalad nem is ez lenne az elso szempont.

[ Szerkesztve ]

(#56886) voros12 válasza Grafirka (#56885) üzenetére


voros12
csendes tag

Hát ez a kocka ház kialakítás nem nagyon jön be, meg nem is nagyon lenne helyem hova rakni, mivel asztal alá tervezem, és mivel elég széles így nem férne oda.

(#56887) Grafirka válasza voros12 (#56886) üzenetére


Grafirka
őstag

Phanteks Enthoo Pro - egy jol sikerult , minosegi haz. 30K alatt

Reszletes tesztet itt olvashatsz rola.

(#56888) Zsmester89 válasza chester91 (#56851) üzenetére


Zsmester89
őstag

A phanteks 1250g :D a dual ventivel, amit adnak hozzá (+1et még tudsz hozzá venni is). A merevítőjének köszönhetően semmi baja nem lesz az alaplapodnak állóházban sem. Amennyiben nem melegedő (amd) komponenseket raksz bele, akkor gondolkozhatsz hangszigetelt házban is, nekem R4-ben van 4790k, 980 G1 társaságában, a hőfokok jók, hang 0. Persze ehhez preferálni kell a letisztult formavilágot.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56889) Vityahun válasza #98593280 (#56875) üzenetére


Vityahun
tag

Szia Shell!

Véleményed szeretném kérni egy házzal kapcsolatban. A kinézett ház a Phanteks Enthoo Pro M
Megjelent belőle egy teljesen üveg oldalas változat. Enthoo Pro M Acrylic verzióban. Tudom hogy a kiszemelt házat nem tesztelted még, de érdekelne a véleményed. Mennyire kell tartani az üveg oldaltól? Van valami hátránya? Gondolom a karcokra vigyázni kell mert egyből látszik, de ezen kívül lehet még valami? Vagy maradjak a sima plexis változatnál?

Üdv.
Viktor

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#56890) Grafirka válasza Vityahun (#56889) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha hokezlet uveg akkor nem karcolod meg egykonnyen( esetleg uvegvagoval :D ) , joval kemenyebb mint a plexi. Egyebbkent hatarozottan tetszik ezzel az uveg oldallappal.

(#56891) #98593280 válasza voros12 (#56884) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hát elég gagyi (Mechatron). Itt még nem volt az Aerocool elemében. Az új házai (Aero-1000, 800, DS-200) már pl. sokkal jobban sikerültek.

(#56892) voros12 válasza #98593280 (#56891) üzenetére


voros12
csendes tag

Értem köszi.

Most megnéztem ezt a Phanteks Enthoo Pro , ennyiért elég jó háznak tűnik, szerinted hőfok szempontjából sokat dobna rajta ha egy ilyen házba pakolnám a konfigom mint most a Zalman Z3 plus?

(#56893) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Ezzel a házzal kapcsolatban kérdezném, hogy bele férnek e minden gond nélkül a mai alaplapok és videokártyák?: Gigabyte GZ-X2. Én az enyémet 2008-ban vettem, nem tudom változhatott e azóta a modell, de a neve és ránézésre is ugyan olyan.

Köszi! :)

(#56894) #98593280 válasza voros12 (#56892) üzenetére


#98593280
törölt tag

Fenn van a honlapomon mindkét ház mért hőfok adata.

(#56895) abridabri


abridabri
veterán

Melyik lenne a jobb megoldas ,brutal melegedo vga -ra ? CM Haf XB avagy TT core x9 ? Fontos lenne a 240es radiator kompatibilitas is . Ravenek nem tetszenek.

(#56896) Murdoc86


Murdoc86
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!
Új házat szeretnék venni és igazából az egyszerű kisebb méretű házak tetszenek (most egy deepcool tesseractom van). A kiválasztottam egy fractal design node 804 lenne és ebbe szeretném belesűríteni az alábbi alkatrészeket:
i5 4460
gammax 300 hűrő
gigabyte mATX alaplap
8 gb ram
fsp raider 750 táp
gigabyte r9 290x wf3 videókártya
Ezen kívűl még van egy 14 cm-es akasha viper és két 12 cm es dead silence ventilátorom.
A kérdésem az lenne, hogy beépíthető-e, a hűtés megfelelő lesz-e (nem baj ha kicsit hangos a videókártya miatt már hozzászoktam). És ha nem ajánlott foglalkozni vele akkor milyen házat ajánlotok hasonló designban (egyszerű letisztult, jó minőségű alapanyagok) és árban is e körül van.
A válaszokat előre is köszönöm!
(remélem minden szükséges adatot megadtam :) )

(#56897) Sami22


Sami22
aktív tag

Üdv.
Milyen házat ajánlanátok 20-max 25 e forintig. Amit szeretnék:
ATX ház, legyen frankón szellőző, komolyabb, melegedősebb alkatrészek kerülhetnek majd bele.
Minnél kevesebb plexi, világító led. Szolid megjelenés.
Alsó tápos
Földön fog állni, felső usb, kapcsoló gomb nem hátrány, de nem is létszükséglet.
Legyen benne hely. Nem akarok egy óriás házat, de hosszabb vga-nak is kéne hely.
Köszi

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#56898) Zsmester89 válasza Sami22 (#56897) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szerintem erre te is ránézhetsz. Sima vagy plexi oldallal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56899) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok! Ehhez melyiket ajánlanátok?
*Gigabyte B85M-D3H-A
*Intel i5 4460
*Samsung 850evo 120gb
*2x4gb corsair vengeance 1600mhz
*Alpenföhn Ben navis cpucooler
*be quiet pure 300w l8
Vga nincs tervben
Ár kb 15 legyen.
Ami lényeg nézzenki valahogy. Elfpgsdhato legyen a hutese. Mindegy h matx vagy sima :)

[ Szerkesztve ]

(#56900) ifi


ifi
csendes tag

Sziasztok, az alábbi konfignak jó helye lesz egy AeroCool Dead Silence házban?

Lap: GA-B150M-D3H
Proc: Core i3-6100 3.70GHz 1151
RAM: HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 HX421C14FB/8
SSD: SAMSUNG 120GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E120B
HDD: WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX
Táp: BE QUIET! Pure Power 430W CM

Nagyrészt office, és filmnézés a cél, később esetleg minimális játék.

Erőre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.