Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Van valakinek tapasztalata az alábbi kártyáról?
TERRATEC Aureon 5.1 USB MKII
Laptophoz lenne, mert van a tulajnak 5.1es hangrendszere és ezt ugyebár nem lehet rákötni csak úgy a gépre.

(#3252) Adrian Mole válasza F_Zolee (#3251) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nincs a konkrét kártyával tapasztalatom, csak annyi, hogy a Terratec elég korrekt hardver és hozzá való szoftvert szokott összehozni.

42

(#3253) F_Zolee válasza Adrian Mole (#3252) üzenetére


F_Zolee
veterán

Most néztem utána...win7 lesz a laptopon és ahhoz nincs is drivere külön. Windows fogja kezelni...csak kérdés milyen lesz az akkor.

(#3254) Adrian Mole válasza F_Zolee (#3253) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Semmi extra. Windows saját beállításaival fog menni, nem kell külön progit használnod.

42

(#3255) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#3245) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Mivel nem tolongtok a válaszokkal (nem csodálom, nem kérdeztem egyszerűt), felteszek egy áthidaló kérdést: mi lenne, ha vennék valamilyen optikai kimenetes Creative hangkártyát és beletenném azt is a gépembe, összekötném a Terratec optikai bemenetével? Elvileg a Terratec kipakolná a fülesen és a hangládákon, játékokban (amivel a fő gondom van) pedig választhatnám a Creative-ot. Vélemény? Működne ez így? Melyik az a legegyszerűbb Creative játék kártya, amin van optikai kimenet?

42

(#3256) F_Zolee válasza Adrian Mole (#3254) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valószínűleg. Csak akkor bajos lesz 5.1-be játszatni a zenéket mondjuk. Mert gondolom, hogy csak a valós 5.1 anyag szólna úgy. Nekem pl Audigy 2 ZS-m van és a CMSS-el ki lehet terjeszteni a sima mp3-at "5.1"-be küldje, magyarán a hátsó hangszórók is szóljanak.

(#3257) pummesz


pummesz
csendes tag

Heló.

Nemrég vásárotlam egy saus k52 jr laptopot, aminek a hangjával nem igazán vagyok megelégedve. Ha vennék hozzá egy külső hangkártyát Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB akkor jobb lenne a hangfal hangja ? Régi gépembe egy asus p5vd2-mx alaplap volt 5.1 es integrált hangkártyával de sokkal jobban szólt. Lehetséges ez az említett laptoppal és a külön hangkártyával vagy esetleg még szebb hangzás ? Illetve ehez a hangkártyához akarok venni egy u-2300 at. Van valakinek ezzel a kombóval tapasztalata ? Illetve itt ahogy néztem nem közvetlenül bedugom a 2.1 et hanem a 2 rcaba a jobb bal hangfalat és a subhoz ami kijön a hangfalból ? Valaki ezt ha lehet irja már le légyszíves részletesen, illetve hogy érdemes e beruházni a fent említett hangfalra és hangkártyára.

(#3258) dudika10 válasza pummesz (#3257) üzenetére


dudika10
veterán

Itt válaszolok akkor ha nem probléma.

Szóval A Surround az egy usb-s Audio ami közel sem az ajánlott kategória, ha bele olvasol az Xfi topikba látod, hogy mindenkit lebeszélnek az Audiórol.
A Xonar U1 egy sokkal jobb külső kártya, de csak sztereo kimenete van meg optikai. Én mindenképp ezt választanám ha nem lesz 5.1.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3259) pummesz válasza dudika10 (#3258) üzenetére


pummesz
csendes tag

Értem. Az a baj hogy viszonyítási alapom nincs mert csak mostanában kezdtem el foglalkozni a témával és még elő kezdő is vagyok e téren de szeretnék valamit ami bezengené a szobámat. És akkor ez az U1 felerősíti a jelet ami kijön a laposbol ? Pl a sima fejhallgató is hangosabban jobban fog szólni ?

(#3260) dudika10 válasza pummesz (#3259) üzenetére


dudika10
veterán

Igen, van benne egy fejhallgató erősítő, nem a legjobb minőségű, de ennyi pénzért ne várjon az ember tökéletes dolgokat (azért sokkal jobb minőségű mint amit a hangfalakra raknak vagy mint a laptop kimenete, csak pl egy Essence ST vagy hasonló kaliberű kártya vagy külső fejhallgató erősítő jobb). Hangosabban szól a fejhallgató. Hangfalaknál nem érdemes használni erősített kimenetet, azért van bennük az erősítő, hogy azt használja az ember. :)

Mekkora szoba egyébként? Az nem mindegy, ha be akarod, hogy zengje valami. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3261) Zodicus


Zodicus
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Vettem egy Genius 3000a típusú hangfalat és ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy érdemes-e beruházni mellé egy hangkártyára? Asus Xonar DS -t és DX -t néztem ki, de nem tudom, hogy lenne-e hallható különbség .

(#3262) dudika10 válasza Zodicus (#3261) üzenetére


dudika10
veterán

Hallható különbség lenne, de ha úgy vesszük, hogy elköltenéd a hangszóró értékét hangkártyára akkor ár/érték arányban nagyon rosszul állnál.
Kevés különbség lenne csak. Ha nincs semmi bajod az integráltal akkor szerintem felesleges.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3263) Zodicus válasza dudika10 (#3262) üzenetére


Zodicus
senior tag

Valamiért én is így érzem. Kösz a választ :R

(#3264) pummesz


pummesz
csendes tag

A régi alaplai hangkártyám jellemzői :
Enjoy six-end sound system on your PC! The onboard 6-channel HD audio (High Definition Audio, previously codenamed Azalia) CODEC enables high-quality 192KHz/24-bit audio output, jack-sensing feature.

High Definition Audio, ADI AD1986A SoundMAX 6-channel CODEC
Support Jack-Sensing interface

Szerinted az U1 jobb vagy ehhez képest mit tudhat ?

(#3265) dudika10 válasza pummesz (#3264) üzenetére


dudika10
veterán

Jobbnak kell lennie, bár ezt a kártyát nem ismerem azt hiszem. Szégyen és gyalázat lenne az Asusnak ha nem lenne jobb. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3266) pummesz


pummesz
csendes tag

Értem. Köszi a választ akkor szerintem beruházok rá : )

(#3267) Erzsébeti válasza Adrian Mole (#3250) üzenetére


Erzsébeti
tag

Köszi.

Megoldottam úgy, hogy vettem egy ilyen stick-es USB-s izét, és ide dugtam a mikrofont, és a fejhallgatót. Így működik.
A bios-ban nem turkáltam, és a gépet is macerás szétkapni, mivel ez a gép elég jól be van építve egy íróasztalba.
De attól még köszönet, hogy foglalkoztál velem.
Majd amikor ki lesz szedve a gép biztos, hogy ránézek a jumper dologra.

(#3268) Forceman


Forceman
tag

Sziasztok!
Én is hangkártya vásárlásra adnám a fejemet, mert a genius soundMaker 5.1 karim eléggé már régi és én is jobb hangzásra vágyom.
Szóval a ami semmiképp:
- X-Fi Xtreme Audio
Ilyesmi árban vannak a
- Asus Xonar D1
- Asus Xonar DX
- Asus Xonar DS
Ezek közül melyik a legjobb? Melyik nem támogatja a win7-et? Köszönöm :R

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#3269) dudika10 válasza Forceman (#3268) üzenetére


dudika10
veterán

Az audiót messze kerüld.

D1 és a DX ugyan az, csak a DX pci-e-s és kell neki egy flopy tápcsatlakozó vagy egy molex. De nincs különbség.

A DS pedig picit butított, viszont cserélhető rajta a műveleti erősítő amivel szép eredményeket lehet elérni.

Akármelyik asus-t veheted, azokkal jól jársz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3270) Forceman


Forceman
tag

Köszönöm a gyors választ!
Szerintem marad a D1 mert most már akkor nem számít az a pár ezer hogy DS vagy D1.
Amúgy meg miért adják több ezer forinttal drágábban a DX-et?Lehet hogy pci-e de akkor is.
Az lemaradt hogy mindegyik támogatja a win7-et?

[ Szerkesztve ]

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#3271) dudika10 válasza Forceman (#3270) üzenetére


dudika10
veterán

Azért adják többért valószínűleg, mert kevesebben veszik, így a boltnak nagyobb kockázat raktáron tartani és kevesebbet rendel úgy meg drágább. Vagy a D1-et jobban nyomja az Asus, nem tudom. Mindenesetre tényleg nincs különbség.

Persze, tökéletesen elvannak a W7-el.
DS-t használom W7 64bit-el és nincs probléma.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3272) CptMisi


CptMisi
őstag

Helló!
megvettem az új alaplapom(Asrock 890GX Extreme 3), és nem megy az 5.1, csak a 2első hangszóró és a mélynyomó...ráadásul, amikor sokáig nem szól, mintha lekapcsolná a hangszórókat, mert mikor valaki bejelentkezik msn-re, először pukkan egyet, és csak aztán játssza le a bejelentkezési hangot :U Ha valaki tud erre megoldást, azt is meghallgatom (legfrissebb win7 64bit hang driver van fenn), vagy ajánlhatnátok egy olyan olcsó, de jó hangkártyát, ami 5.1es, és esetleg van rajta gameport, de ez nem muszáj :U
Köszönöm a segítséget illetve a válaszokat. :R
Üdv!

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3273) dudika10 válasza CptMisi (#3272) üzenetére


dudika10
veterán

Pukkanás nem azért van mert be van kapcsolva a Smart Volume (SVN, vagy loudness kiegyenlítés)?
Nem a legjobb chip van a lapon. Nem ismerem a kezelőprogramját, nem tudom mi baja lehet. :(

A legolcsóbb kártya amit érdemes megvenni az a Xonar DS. Az tökéletesen megy W7 64bit alatt. Az Audigy 2ZS-vel lehetnek problémák Win7 alatt.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3274) CptMisi válasza CptMisi (#3272) üzenetére


CptMisi
őstag

Ja, igen: Via HD Audio Deck driver van fent, és nem is látok olyat, hogy 5.1/2.1/Stereo, csak azt, hogy speaker/SPDIF out :U

találtam róla egy kis értékelést, nem jó :))

dudika10:
kemény ennyi beállítást látok, ott van egy ilyen +beállítások rész, de ott semmi komoly nincs :U
Xonar DS végül is nem olyan drága, talán találok egyet aprón :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3275) CptMisi válasza CptMisi (#3274) üzenetére


CptMisi
őstag

lehet, hogy megtaláltam, mi a gond, tegnap drivert frissítettem, és azóta van egy új beállítások menü, amit eddig nem mutatott :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3276) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#3255) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

up

42

(#3277) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#3276) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Közben kiderült a probléma, így az esetleges új hangkártya megvétele is lekerült a napirendről: játékokban anno XP alatt a fülhallgatóra kikeverte az 5.1 hangot, a Win 7 alatt csak a sztereó jel megy a fülhallgatóba. Ha az 5.1-en megy a játék, minden hang hallható, vagy a Windowsban kell sztereo kimenetet beállítani és akkor jó a füles is.

42

(#3278) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!
Ez milyen hangkari? Nincs szabad PCI slotom csak egy PCI-EX abba meg elég drágák a hangkarik. Esetleg egy ilyet érdemes venni, vagy inkább vegyek nem sokkal drágábban egy PCIEXeset? Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 usb

(#3279) dudika10 válasza superecneB (#3278) üzenetére


dudika10
veterán

Nem sokkal drágábban egy PCIe-s. De ezt semmiképp. Xfi X Audio körülbelül ami nagyon nem ajánlott. Kerüld ezt is és az X Audio-t is.
Ha USB-s akkor egy Asus xonar U1, de ez csak 2 csatornás.
Ha PCIe akkor pedig ennyibe fáj egy Xonar DX vagy drágábban egy Xfi Titanium.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3280) superecneB válasza dudika10 (#3279) üzenetére


superecneB
őstag

Sajna az 5.1 miatt nem megoldás az usbs xonar :( Hát mind1 akkor gyűjtögetek - vagy nem játszom :D - köszi a tanácsot

(#3281) Visormail válasza superecneB (#3280) üzenetére


Visormail
addikt

Azért azt ne terjesszük hogy csak 5.1be lehet játszani :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#3282) SpZ


SpZ
senior tag

Üdv, egy kérdést intéznék felétek :R játékra kéne nekem egy hangkártya, nem mezei játékos hanem inkább langamer vagyok fontos lenne a hangzás icemat syberia és crative fatal!ty fejhallgatókkal játszom szóval nem 5.1 -es cuccok, és fontos lenne hogy a ph apróról is megtudjam venni. Mi jöhetne szóba?

(#3283) dudika10 válasza SpZ (#3282) üzenetére


dudika10
veterán

Mi a probléma az alaplapiddal? Egyik legjobb chip. Csak ne fejhallgatóra állítsd hanem sima sztereo kimenetre és nem lesz vele baj. Egyik általad írt füles se nehezen hajtható. Simán kell, hogy menjenek az alaplapival.
Esetleg ha az lenne a probléma, hogy terheli a procid...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3284) SpZ válasza dudika10 (#3283) üzenetére


SpZ
senior tag

Nincs különösebb baj a mostanival, csak gondoltam többet is ki lehetne hozni a dologból :K . A procimat nem hinném hogy terheli úgy gondolom ahhoz elég erős.

(#3285) dudika10 válasza SpZ (#3284) üzenetére


dudika10
veterán

Ki lehet hozni többet, csak kérdés, hogy megéri-e rákölteni a füles árával vetekedő összeget a hangkártyára.
Ha eladnád a fülest és hozzácsapnád a hangkártyára szánt összeget és vennél egy új fejhallgatót akkor valószínűleg az alaplapi zajkeltővel használva jobb végeredményt kapnál mint egy új hangkártyával. Ezt kell mérlegelni mindig. (Bár nagyon nem ismerem a fejhallgatód, azért a fejhallgatók picit másképp viselkednek mint a hangszórók és ha picit is nehezebben hajtható, akkor egy külön kártyával javulna.)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3286) superecneB válasza Visormail (#3281) üzenetére


superecneB
őstag

Nyilvánvalóan nem hangfallal játszom... De mikor egyszerre volt az USB-s hangkari benn és az alaplapi, feszt váltogatni kellet hogy melyiket használja a rendszer és eléggé megunja az ember, hogy folyton váltogasson. Ezért most egy Y elosztóval jön a hang egyszerre a fülesen és a hangfalakon is, így nem kell váltogatni, de az alaplapi hangkártya hangminősége viszont......

[ Szerkesztve ]

(#3287) dudika10 válasza superecneB (#3286) üzenetére


dudika10
veterán

Vedd ki azt az Y elosztót és rájösz, hogy nem az alaplapi hangkártya hangminőségével van az ott a gond. Az az Y elosztó nagyon durván rontja a jelet (pont azért mert megy a fülesbe is meg a hangfalba is).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3288) superecneB válasza dudika10 (#3287) üzenetére


superecneB
őstag

Ez a kütyü lenne a ludas? Máshogy meglehet oldani hogy egy hangkariról menjen mind kettő?

(#3289) dudika10 válasza superecneB (#3288) üzenetére


dudika10
veterán

Ez a kütyü nagyon rossz és kerülendő. Én azt javaslom, hogy egy jack hosszabbítót rakj a kezed mellé valahova, és abba dugdosd. Ez tán a legegyszerűbb megoldás. Persze így is romlik a jel, mert plusz kábel ami zajt vesz fel meg több csatlakozás, de nem lesz valószínűleg hallható és sokkal kisebb gond mint az a kis műanyag vacak.
Ha drágább hangkártyával használod azt a vackot akkor is borzasztó eredményt fogsz kapni.
Sajnos a dugdosást vagy szoftveres váltást nem lehet elkerülni, ha normálisabb eredményt akarsz kapni :( , de ha a kezed mellett tudod dugdosni a kábeleket akkor az 10 másodperc, szóval ez a legkényelmesebb tán.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3290) REDeath


REDeath
őstag

sziasztok!

most költöztem át egy asus t3 bareboneból vissza a "nagy" gépbe, amiben Realtek ALC883 chip van, a barebone alaplapjában pedig ADI AD 1988-B

eddig fel se tűnt, de most (nincs pofám meg energiám "visszaköltözni t3-ba" : ) hogy a fejhallgatót bedugtam a realtekbe, elszomorodtam, hogy sokkal szarabbul szól mint a soundmax.
( szarabbul = mély hangok eltűntek kb. (emiatt sír a szám leginkább), soundmaxal még jutubról is élvezhetően szólt a zene pedig. megnéztem minden beállítást, media playerben srs wow effektekkel meg driverben eq-val próbáltam hasonlót összehozni, de egyszerűen sokkal jobb a soundmax bármit bárhogy állítgatok )

Nem tudom valakinek volt-e a fent említettek közül bármelyikkel is tapasztalata, de ha igen, tudtok javasolni egy olyan hangkártyát, ami legalább úgy szól mint az ADI chip (legalább = van benne basszus!!) ? és mondjuk kijön pár ezerből hardveraprón.
esetleg van olyan ami képes olyan szép basszust előcsalni mint mondjuk egy minihifi?

win7 enterprise x64 , ha ez számít valamint ilyen fülesem van, tudom nem egy audiofil darab :D de a s.max-al tűrhető volt :U

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3291) tihs válasza REDeath (#3290) üzenetére


tihs
tag

Javaslom töltsd le hozzá a legújabb drivert

Realtek-ek szépen szoktak szólni

(#3292) REDeath válasza REDeath (#3290) üzenetére


REDeath
őstag

nah nem aludtam eddig, és rájöttem mi a gond. a szar driver. leszedtem a realteket, és a sima windwosban már van mély is.
aztán visszaraktam, és feltűnt, hogy csak akkor nagyon gáz, ha fülhallgatóként ismeri fel a driver, ironikus... ha átállítom első hangszóróra, akkor realtek driverrel is van mély. (azt nem tudtam eldönteni hogy microsoftos vagy realtekes a "szebb")
azt viszont igen, hogy mindkettőnek vannak hibás funkciói :)

lehet vennem kéne egy kis erősítőt meg egy jó fülest, aztán onnantól driver nem érdekel.
ilyen "pc-hez való" erősítőt egyáltalán lehet kapni?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3293) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

Jelenleg én is egy új hangkártya vásárlásán töröm a fejem. Most egy Audigy SE van a gépben, de szeretnék venni valami komolyabbat. Játék, zene, film egyaránt fontos lenne, hiszen mindegyik kb. ugyanolyan arányban megy a gépen. Melyik a legjobb ár/érték arányú kártya, ami már a lehető legújabb fejlesztésből származik? A baj az, hogy most csak egy régi Jazz 5.1-em van, de szeretnék venni ebből is valami újabbat. Ha erre is tudnátok ajánlani valami jót... szóval melyik hangkártya + 5.1 párosítás a legjobb mondjuk úgy kb. 50 k-ból.

Köszönöm a segítséget.

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#3294) dudika10 válasza Illye (#3293) üzenetére


dudika10
veterán

Hát 50k-ba még nem fér bele egy nagyon komoly rendszer 5.1-ből.
Egy Genius 5005, 5050, 5100, 6000 vagy egy Logitech X530 vagy X540 ami szóbajöhet 5.1-ből, mindegyiknek megvan a maga tökéletlensége erről sokat olvashatsz az 5.1-es topikokban.
Mellé pedig egy Asus Xonar DS például. Hiába veszel drágábbat, nem lesz sokkal szebb a hang, mert a hangszóró a szűk keresztmetszet. Persze szebb lesz, csak azt kell mérlegelni, hogy az a kis változás megéri-e a plusz ráfordított összeget. Vehetsz Xonar D1/DX-et vagy akár Creative kártyát is.

REDeath: ha fejhallgatóra állítod akkor egy "erősített" jelet küld ami kritikán aluli akármilyen integráltról is legyen szó. Nem lehet csak úgy integrálni egy fejhallgatóerősítőt egy alaplapra, annak meglenne az ára. Szóval ne használd fejhallgatóként, sima sztereo kimenetre állítsd.
Egyébként van külső erősítő fejhallgatókhoz, de a mostani fejhallgatód pl nem kíván különösebb erősítést és hangkártya nélkül értelme se lenne.
Ha normális rendszert szeretnél erősítéssel mindennel, akkor kell venned egy hangkártyát vagy DAC-t, egy erősítőt és egy fejhallgatót. Ez így nem olcsó mulatság.
Első körben mondjuk vennék egy fejhallgatót, ha még lehet kapni MM-ben 10k-ért HD485-öt akkor azzal nagyon jól jársz. Ráadásul van egy szép kis kiemelése basszusban.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3295) Illye válasza dudika10 (#3294) üzenetére


Illye
tag

Szia!

Köszönöm a választ. Isten igazából egy Logi x-540-re gondoltam + Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty® Pro. Ezt kb. használtan ki lehetne hozni 30-35 k-ból. Kérdés az, megéri-e váltani a mostani Audigy SE + Jazz 5.1-ről. Szerinted?

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#3296) dudika10 válasza Illye (#3295) üzenetére


dudika10
veterán

Fatality Pro felesleges. Sima gamer is jó, de mondjuk én Musicot vennék ha már használt, legjobb hangú Xfi szerintem. (Mondjuk én Asus párti vagyok. Egyszerű, de tökéletesen működő gyári szoftver és driver és nem kell félni semmiféle gondtól. Meg a hangjuk is jobban tetszik, de ez szubjektív.)
Audigy SE semmit nem ér. 1-2 integrált is jobb nála. Biztos, hogy nem használnám.
Jazz nem tudom melyik, én eddig egyet hallottam, (fehér hangyafing méretű műanyag dobozok lila ráccsal) azt biztos, hogy megérné lecserélni, de a Jazz-el túl sok tapasztalatom nincs. Abból kiindulva amit hallottam nem hiszem, hogy egy nagyon jó márka lenne még belépő kategóriában sem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3297) Illye válasza dudika10 (#3296) üzenetére


Illye
tag

Pontosan az a Jazz-em van:) Huh... akkor ez hatalmas ugrás lenne. Mondjuk gondolkodom a Z-5500-ba is, mert ha már lúd... Jól esik amúgy a tudat, hogy amire anno kb. 35.000-et költöttem, végülis kalap szart nem ér:D

X-fi Music miben különbözik a többitől?

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#3298) dudika10 válasza Illye (#3297) üzenetére


dudika10
veterán

A z5500-et enyhén túlárazottnak tartom és sok a meghibásodás.
Filmre és játékra tökéletes, de zenében az árához képest elég gyenge.
Előnye, hogy van rajta digitális bemenet, de ahhoz is kell venni egy kártyát ami tud DD-t vagy DTS-t küldeni koaxon vagy optikán, szóval sokkal előrébb nem kerül az ember.

Más alkatrészeket használtak, más a nyák. Ha ránézel a képekre akkor elég feltűnő a különbség. ;]
Egyébként 2MB Xram van csak rajta ha jól tudom, ezért játékban lehet, hogy kevesebb FPS-ed lenne mint egy Gamerrel, de ehhez nem értek. Nem tudom mennyit számít az Xram a játékokban, volt már pár teszt linkelve itt vagy az Xfi topikban. Viszont szerintem szebb a hangja a Musicnak, de ez meg szubjektív ugyebár. Rosszul nem járhatsz egyikkel se. Az Xtreme Audiot kell kerülni csak.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3299) Illye válasza dudika10 (#3298) üzenetére


Illye
tag

Értem... ergo nem éri meg. Inkább egy X-540 + x-fi music és ár/érték arányban jobban nem is jöhetnék ki... legalább is ezt vettem ki a szavaidból:)

Kb. 20 nm-es a szobám amúgy és másfél méterre ülök a TV/monitor és a hangcucc előtt.

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#3300) dudika10 válasza Illye (#3299) üzenetére


dudika10
veterán

Hát teljesen más kategória. Ez megvan 30-40k közt az pedig 70-80k sokkal inkább. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.