Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43751) AMD Power válasza Manitou (#43747) üzenetére


AMD Power
titán

A jobb állapotú gumit én előre tettem mindig. Feltéve ha nem BMW-röl van szó.....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43752) zoo8800


zoo8800
veterán

Gumi témát eldöntendő, szvsz legyen 4 JÓ gumi a kocsin.

rip and tear, until it is done

(#43753) biker


biker
nagyúr

tiszta dilemma...

mi a jobb :)
100ekm-es 2004-es renault scenic 1,5dci 1,6m
150ekm-es 2004-es corolla verso 2,0 d-4d 2m

a cél munka, használat, havi 3-3,5e km 5 éven át :)
állítólag a renaultban ne bízzak...

corolla benzinesekbe személyesn toltam 2x 140-170e km-t hibamentesen, ez csábító

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43754) Kazimír válasza biker (#43753) üzenetére


Kazimír
őstag

A válasz egyértelmű:
[link]

engem már meggyőztek..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#43755) AMD Power válasza biker (#43753) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mondjuk talán egyik sem kéne.... A Toyotában ha valami tönkre megy akkor az horror ár.... Bár talán egy fokkal megbízhatóbb mint a Renault dCi-je és szerintem jobb is... bár bármelyik mociban megy tönkre valami... az több 100e Ft lesz. Én új diesel 1x ne mernék venni max csak újonnan garival. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43756) zoo8800 válasza biker (#43753) üzenetére


zoo8800
veterán

Mindkettő CR, itt nem sokat ér a japó technika.

rip and tear, until it is done

(#43757) Sir Psycho válasza Kazimír (#43754) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Engem nem győzőtt meg, az csak egy kiragadott példa.
Ennek a mintájára tudnék benzinest is mondani nem is egyet.
Az meg hogy egy márkaszervíz mit menyiért csinál és mond az is egy dolog.

Biker:
Renaultoknál inkább a porlasztó csúcs szokott gondot okozni.

AMD Power:

Az hogy horror ár lenne az is márkafüggő
hobizoli szerint a fókára mondtak valami ~900K-t szakszervízbe.
Nekünk 2004 Corolla 1,4 D4D volt mikor nehezebben indult a kelleténél. Ismerős megnézte géppel aztmonta csúcs. Szakszervíz szerint aki szintén megnézte magasnyomású.
(csúcsok 100k /db, nagynyomású ~300k). Összevissza egy jeladót kellett cserélni a közös nyomócsőbe, ami egy import kocsiból lett kivéve a csővel együtt és megállt 30-ba. Ha ésszel csinálja az ember szerintem nem drága..

[ Szerkesztve ]

(#43758) biker


biker
nagyúr

jó, persze, vegyek benzinest, ami ezzel a futással jelen árakon havi 24-27e Ft havonta PLUSZBAN üzanyagra. :U

1,6benzin 7,5 literrel 27,7Ft/km
1,6-2,0diesel 5,5literrel 19,8ft/km
x3500=27.650Ft/hó

azért nem sz.om a pénzt :)
persze, a "ha elromlik" eset se jönne épp jól.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43759) pilóta válasza biker (#43758) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tegyél bele gázt: Dízel költség/benzines megbízhatóság...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43760) Kazimír válasza Sir Psycho (#43757) üzenetére


Kazimír
őstag

Ahogy érzed.
Szerintem hihető, hogy a közvetlen befecskendezés bonyolultabb, érzékenyebb, és drágább, ha javítani kell. Én mindössze ennyit vontam le többek véleményéből (nem, nem csak az itt elhangzottakból)
Persze nyilván eltérő igénybevétel, ha 100km-t megyek normál közúton viszonylag egyenletes tempóval, vagy ha városban rángatom lámpától lámpáig ugyanekkora távon. De havi 3500km az mindehogyan sok, így én az egyszerűbb, strapabíróbb szerkezetre voksolnék.

Az már más kérdés, hogy nem néztem utána, hogy a Corolla is CR... :B

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#43761) biker válasza pilóta (#43759) üzenetére


biker
nagyúr

és hova tegyem a palackot?
tetőre?
a csomagtér nálam fullon van mindig szerszámokkal, pótkerék tartály a pótkerék kivétele miatt gáz, + kicsi is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43762) pilóta válasza biker (#43761) üzenetére


pilóta
nagyúr

Valamit valamiért :D
Ha már úgyis válogatsz, akkor érdemes olyan autót venni, aminek teljes értékű pótkereke van, abba elég nagy tartály belefér. Vagy annyival nagyobb csomagtartósat, hogy a palackkal együtt is maradjon hely. Vagy valami.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43763) biker válasza pilóta (#43762) üzenetére


biker
nagyúr

nem érted, igaz?
a renault scenic-ben a csomagtér fullon volt, a cucc tetejére még a laptoptáska befért, ennyi

ide tartály nem fér, csak grandscenic vagy más 7szem autó esetén.
pótkerékbe? és aztán mit tegyek defekt esetén? pont írtam, mennyit megyek. autópályán nincs gumis minden sarkon.
spray? akkor a gumi véglelg kuka utána

egy gyári benzin/gá zafira van hahun, de az 2003-as, kicsit lelakott, és még klíma sincs benne, fapad ezerrel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43764) biker válasza pilóta (#43762) üzenetére


biker
nagyúr

két darab 20x30x40cm müa láda, akkus fúró bőrőnd, modulrendszerű szerszámos, szétszedhető, de kb 25x40x90cm, +2 szatyor cucc, ez jött ki a scenicből.
minden padlóboxban volt valami :)
+egyéb apró alkatrészek

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43765) pilóta válasza biker (#43763) üzenetére


pilóta
nagyúr

De értem. Te nem érted. Ha úgyis válogathatsz, akkor választhatsz 100 literrel nagyobb csomagterű autót, és akkor gáztartállyal együtt lesz akkora helyed, mint most. Azért a scenicnél lehet nagyobb csomagterű autót találni... (Más lenne a helyzet, ha egy meglévő autóba kellene beletenni, mert ott a már belakott térből venne el.)

Más megoldás lehet, hogy teljes pótkerékhelyre a tartály, és szerzel egy mankókereket, az nem foglal sok helyet.

Szerk.: Egy kombi mondeo? Abba egy barkácsáruház elfér...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43766) Kickass válasza biker (#43758) üzenetére


Kickass
őstag

ezt szamold ujra ugy, hogy beleszamolod mondjuk a porlaszto/nagynyomasu arat + munkadijat (feltelelezve, hogy a benzinesen vezerlesen gyertyakon meg a szokasos dolgokon mas nem megy tonkre)

(#43767) biker válasza pilóta (#43765) üzenetére


biker
nagyúr

csak egyterű, derekam miatt földön fekve nem vezethetek :(
ennél nagyobb, max vmi opel combo lenne :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43768) biker válasza Kickass (#43766) üzenetére


biker
nagyúr

renault, benzinesben van egy un. okoskerék, 100k feletti érték :( szokott elhalni az is.
+FHP nekem is volt cserélve, soroljam? trafó 30-40k 4hengerre, 30e-nknt gyertyasorcsere, stb stb

98 óta hajtok, korábban havi 8-12e kmt is

mondjuk ma már minden autó vvti féle rendszerű, az is behalhat...

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43769) Bubee82 válasza SpeedR (#43748) üzenetére


Bubee82
őstag

Kb. nálad van az igazság.

Egyébként felesleges ez az egész okfejtés, mert végső soron mindig a 4 egyformán jó gumi a megoldás, ami minimális többlet kiadás mellett biztosít fényévekkel jobb tapadást.

Ez is igaz, de most olyan szituáció van, ahol ez most nem elérhető. Szóval a jobbik rossz kérdése volt napirenden, amit végülis te fogalmaztál meg a legjobban :)

(#43770) pilóta válasza biker (#43767) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor még jobb. Egyterűben nem is nagyon van olyan, aminek ne lenne nagyobb csomagtere, mint a scenicnek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43771) Kickass válasza Bubee82 (#43769) üzenetére


Kickass
őstag

ezt neked kell eldontened, tobbiek nagyjabol mar leirtak
alapvetoen az a tezis hogy egy alulkormanyzott autot sokkal egyszerubb korrigalni, mint egy tulkormanyzottat aminek mar megindult segge, ezt vezetestechnikai treningen meg lehet tapasztalni, de talalsz errol akar szakorganomuktol is irast

e szerint hatulra rakd a jobbat, a 'jozan esz' meg azt diktalna egy fwd auto eseten elol kell lennie a jobbnak

es visszajutunk oda h kell 4 jo vagy egyenletesen kopott gumi :DDD

(#43772) Kickass válasza biker (#43768) üzenetére


Kickass
őstag

mi is a korhatar amin belul keresgelsz?

(#43773) pilóta válasza biker (#43767) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy esetleg ez: [link]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43774) AMD Power válasza pilóta (#43759) üzenetére


AMD Power
titán

Ez lehet még egy jó megoldás... De mint ugye tudjuk sok helyet foglal. Olyan gépet kell nézni amiben van még tényleg vagy +100l.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43775) Winner_hun válasza aero. (#43698) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem meg fogalma sincs a gázos rendszer biztonságáról:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43776) zoo8800 válasza Winner_hun (#43775) üzenetére


zoo8800
veterán

Te is LPG-vel mész?

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#43777) AMD Power válasza Winner_hun (#43775) üzenetére


AMD Power
titán

Nem hulyeseg az LPG az biztos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43778) hobizoli válasza Kazimír (#43760) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ma mar mindenki CR, meg a konkurrens PDTDI rendszer elharcosa, a VW is.

több drón kell ;P

(#43779) hobizoli


hobizoli
nagyúr

fogyicsokkento :DDD

több drón kell ;P

(#43780) dízelracer válasza hobizoli (#43779) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nálam kapható! Van még úgy 350darab a kertben. Olcsón adom. :D

(#43781) Winner_hun válasza zoo8800 (#43776) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43782) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok.
1 millió forintért milyen használt autót éri meg venni?
Városban hetente bevásárláshoz és havonta hosszabb országúti forgalomra?

Köszi

(#43783) AMD Power válasza hobizoli (#43778) üzenetére


AMD Power
titán

A PDTDI is egy nagy trugyi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43784) tomcsi23 válasza hobizoli (#43779) üzenetére


tomcsi23
veterán

"Figyelem! 3 évnél fiatalabbak nem játszhatnak vele, nehogy lenyeljék, vagy beszippantsák!" :))

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43785) biker válasza pilóta (#43773) üzenetére


biker
nagyúr

benzines ez az ajánlott is :(

korhatár? 2004 utáni, 100e km körüli

Most voltam egy "még belefér" árú corolla versot, hát halljátok, két párhuzamos illesztés, egy hibátlan elem nem volt rajta.
meghúzva az első lökös, a jobb első sárvédő lemez, lámpa beállításra szorul, bal első ajtó, bal hátsó kerékív meghúzva, motortető megroppanva, istenem........

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43786) pilóta válasza biker (#43785) üzenetére


pilóta
nagyúr

Várjál, akkor valamit tényleg nem értek. Dízelbe nem tudsz gázt belerakni, amit linkeltem meg pont azért jó, mert benzines és nagy benne a hely, belefér az összes szerszámos ládád, a gáztartály meg még a konyhakredenc is :D
Ergo dízel üzemanyagköltséggel és benzines karbantartási költséggel járhatsz, és még hely is van...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43787) dízelracer válasza AMD Power (#43783) üzenetére


dízelracer
senior tag

Érzékeny a rossz minőségű üzemanyagra. Ezt leszámítva különösebb baja nincs. Az óriási hátránya az, hogy rohadt drága javíttatni/cserélni a PDelemet ha beszarik. Még a kanyarban a kamionról leesett is 50rugónál kezdődik mindenféle papír, számla vagy garancia nélkül. Nyugat európai (német, osztrák, svájci) használt import dízelek 90%-nál nincs baj 250-300k kilométerig viszont hallottam olyat is, hogy itthon szalonból vásárolt teljesen tuning mentes (középkorú fodrász nőé) 1.4 PDTDI-n 200k környékén sorban mentek tönkre a PDelemek. Köszi MOL. Javítható ugyan nem kell kidobni de a felújításuk hivatalos sz.szervízben közel ugyanannyiba van mint ha vennél egy vatta újat fű alatt. Ugyanannyi pénzért a felújított elmegy még 100ezret az új legalább 200at.
Az az igazság, hogy ide Magyarországra felesleges "jó autót" venni. Kicseszett szarok az utak. Biztos nem futja felújításra a 360forintos naftából ami ráadásul még jó szar is. Megállsz egy áruház parkolójában simán nekibasszák az ajtajukat a tiédhez, le se szarják, hogy te orrvérzésig gürcöltél azért az autóért. Ez van nekünk ilyen ország jutott. Szar itt minden és csak egyre szarabb lesz. :(((

Haljak meg veszek egy benzin/gázos Nivát elöl-hátul qrvanagy gallyrácsokkal. Majd minden műszakin 25rongyért áttolja valami nepper én meg szarok a világra.

(#43788) biker válasza dízelracer (#43787) üzenetére


biker
nagyúr

ezt itt cáfolom.
Caddy-nkben (van pár céges autónk :) ) tönkrement 1 pd elem, (ugrált, dadogott a motor), javítása 12e Ft volt :)
eltört benne valami csapszeg.
nem kell mindjárt komplett cserét nyomni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43789) AMD Power válasza dízelracer (#43787) üzenetére


AMD Power
titán

Az az igazság, hogy ide Magyarországra felesleges "jó autót" venni. Kicseszett szarok az utak. Biztos nem futja felújításra a 360forintos naftából ami ráadásul még jó szar is. Megállsz egy áruház parkolójában simán nekibasszák az ajtajukat a tiédhez, le se szarják, hogy te orrvérzésig gürcöltél azért az autóért. Ez van nekünk ilyen ország jutott. Szar itt minden és csak egyre szarabb lesz.

Nah erről van szó! Szánalmas ami itt van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43790) Boxer001 válasza AMD Power (#43789) üzenetére


Boxer001
veterán

Ennyi... :U Ezért se gondolkodom már autóban egyáltalán...addig húzzuk nélküle, amíg csak lehet, ha tényleg nagyon kell, akkor lesz valami, de akkor is valami "xar", hogy ne sajnáljam. :U
Őszintén néha nagyon tud hiányozni, de ez van, ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

(#43791) biker válasza pilóta (#43786) üzenetére


biker
nagyúr

bocs, de egy személyautót keresek, amivel dolgozni is járok, nem egy ratyi teherautót, amivel személyautózni is lehet :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43792) pilóta válasza biker (#43791) üzenetére


pilóta
nagyúr

A heti 3000 km meló mellett még több mint 3000 km-t mész magánban is? :Y
(dolgozni is járok)

Az előbb még egyterűt akartál. Szvsz annak se sok köze van a személyautóhoz, az inkább kisbusz, de te tudod ;]

Mennyit szánsz rá egyébként?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43793) aero. válasza biker (#43785) üzenetére


aero.
veterán

2004-es dízel 100 ezer kilométerrel.

Nem lesz könnyű. Csak ezt tudom ide mellékelni.

[ Szerkesztve ]

(#43794) pilóta válasza aero. (#43793) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na igen. Dízelnél évi 30k, amivel minimum számolni kell, (neppertől inkább 50k). Persze amennyiben valami csoda folytán tényleg egy 65 éves háziorvos hölgyé volt, aki csak vasárnap használta (nyilván azért vett dízelt...), akkor lehet 100 ezer hét évesen... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43795) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha lassan 3órája megy az akksi töltés és kb semmit nem mozdult a töltöttségjelző 2 és 2,5 között ugrált néha de mindig vissza ment 2 fölé kicsivel akkor elbúcsúzhatok az akksitól?

(#43796) Winner_hun válasza pilóta (#43794) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43797) hobizoli válasza Winner_hun (#43796) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vótmáá...

több drón kell ;P

(#43798) AMD Power válasza Boxer001 (#43790) üzenetére


AMD Power
titán

Nalam detto! Remegek a kormany utan, es egy nap min egyszer megnezem a hasznaltauto.hu-t. De viszont hetrol hetre egyre 'vastagabb' a penztarcam es joval alacsonyabb a vernyomasom miota nincs kocsi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43799) Jadro válasza AMD Power (#43798) üzenetére


Jadro
veterán

Én évekig szuperül elvoltam kocsi nélkül, de aztán jött a gyerek. Így már nem olyan mókás mindenhová busszal rohangálni. Nehéz jól időzíteni. Kell az autó. :)

Mondjuk vidéken a kisebb távolságok miatt jobban lehet közlekedni autó nélkül is, Bp.-en meg attól függ merre járkál az ember sokat.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#43800) Manitou válasza Atomgeszi (#43795) üzenetére


Manitou
addikt

Töltsed vagy 10 órán át, aztán majd elválik.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.