Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#7601) Coolmat válasza #98593280 (#7600) üzenetére


Coolmat
őstag

Biztos azért mert mATX (bár láttam már 4 ram slotos mATX lapot is), az ATX-es nagytesóján már 4 ram slot van. Ha érdekel esetleg valakit tudok rittyenteni egy beszámolót az Asrock Pro4/MVP-ről mondjuk egy logout cikk formájában, feleslegesen viszont nem koptatom a billentyűzetet :)

[ Szerkesztve ]

(#7602) Zunex


Zunex
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném, ez a cikk eléggé felkeltette az érdeklődésem.
Szóval most van 1 db ASUS Eah 5770-em, amit egy AMD Athlon II 630 @ 3,3 ghz hajt meg. Járt a gépben egy phenom II 945 de nem láttam sok külömbséget játékok terén. A jelenlegi elképzelés az, hogy beújítok egy újabb 5770-et (Crossfire). Mit gondoltok? CPU már most nem hajtja ki a videókártyát vagy a crossfire-el megboldogulna jelentős javulással? A gépet egy 550W-os LC power táp hajtja meg, az alaplap típusa Asrock M3A770DE és 3x2 gb DDR3 kingmax hercules ramok. Kell-e ide processzor csere vagy bátran mehet a crossfire?
köszi előre is és bocs, ha rossz helyre írtam, de a dolgok CPU része érdekelne.

(#7603) balpis válasza #98593280 (#7600) üzenetére


balpis
őstag

A konkrét lapot most nem néztem, rosszul emlékeztem. Közi, hogy szóltál.
(Most szerencsére ennek nincs jelentősége)
előfordul ilyen, emlékeim szerint H67 is van 2 slottal (pl. H67M-ITX, H67M), na meg a szinte kihasználhatatlan 4 slotos H61-ek is vannak jópáran (ez utóbbit főleg nem tudom elképzelni, kinek készül így és miért)
Asrock H67-ből a H77 Pro4/MVP egyértelműen a nyerő a legtöbb esetben, főleg, ha kicsit konszolidálódik majd az ára... Ma még 25k-val szemben a 16k-s H61M/U3S3 azért még mindig sok esetben jobban megérheti - az új lap előnyei ellenére.

(#7601) Coolmat: szívesen olvasnám!

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7604) MacskaBusz


MacskaBusz
csendes tag

Monitor Dell U2412M

Vélemény?
Amiben bizonytalan vagyok:
táp elég jó-e?
64Gb-os SSD elég-e? (tudom, hogy 54 lesz belőle a hasznos, de kb. csak a rendszer lesz rajta, max 1 játék)
Monitor vélemény ?

Játék és hasonló célokra lesz (beadandót írni :D)

Korábbi itteni hozzászólások alapján lett részben összerakva

szerk.
Ja igen, kell/érdemes venni valamit a házhoz, amit nem adnak hozzá alapból?

[ Szerkesztve ]

(#7605) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy az új H77-es alaplapokba gond nélkül bele mennek-e a Sandy Bridge processzorok?Nem kell valamit babrálni a biossal?Tehát semmi problémába nem ütköznék ha SB procit raknék egy H77-es lapba?Előre is köszi.

(#7606) horush válasza MacskaBusz (#7604) üzenetére


horush
addikt

Ez így teljes mértékben pénzkidobás, semmi egyéb.

63k rettentően sok azért az i5-ért, vagy vegyél 2310-et 20k-val olcsóbban, vagy apróról i7-2600k-t. Az alaplap is jó drága, z75 pro3 is van kb. 1,5k-val drágában.

A vga sem ér ennyit, VTX3D VX6950 2GBD5-2DH PCIE van 10k-val olcsóbban, kb. ugyanilyen teljesítménnyel.

(#7607) balpis válasza MacskaBusz (#7604) üzenetére


balpis
őstag

szerintem egy korrekt összeállítás - ha sok pénzed van :).
USB3 a házon, első, hátsó venti is van, oda nem kell semmi egyéb.

A táp megbízható, jó. De lehet, hogy egy Sharkoon WPM400-at tennék bele, ami moduláris is, és még az is bőven elég, hisz a gép tuti nem fogja a 300W-ot sem megközelíteni...
És az fekete is, és a felesleges kábeleket (molex, egy SATA) nem kell bedugnod és keresni a házban a helyét. A minősége hasonló a CTG-hez.

Ha spórolni akarnál esetleg, akkor bőven elég lenne egy olcsóbb Sandy proci a 63k-s Ivy helyett, játékban nem látnál különbséget. (pl. i5-2400 47k szemben az i5-3550 63k-val.) Hiába erősebb e 3550 egy kicsit a 2500-nál is, itt még mindig a VGA lesz a "leggyengébb láncszem".
(persze hasonló lehetőség a VGA esetén is fennáll..., ahogy Gábor is írta)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7608) MacskaBusz válasza balpis (#7607) üzenetére


MacskaBusz
csendes tag

VGA-ban nem akarok kisebbet, amit a kolléga írt, azon pl nincs DP csati, a monitoron meg az van :P

A procin elgondolkodok, h inkább 2500 legyen (v 2400)

Tápot megnézem (azt, hogy 400 v 500 kell azt nem tudom megítélni, remélem jól mondod :D)

szerk.
1600-as ramot viszi az SB proci ?

[ Szerkesztve ]

(#7609) TGWH válasza MacskaBusz (#7608) üzenetére


TGWH
őstag

Nem, ivy az első ami viszi :D
Amúgy én is ezeken gondolkodom, csak úgy, hogy 63 helyett két hónap múlva lemegy 50-55-re :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7610) sketchifun válasza MacskaBusz (#7608) üzenetére


sketchifun
senior tag

Viszi, csak nem használja ki. SB maximumra az 1333Mhz-et tudja kihasználni. IB már viszi kényelmesen, de akkora teljesítménynövekedés nincs, mint amennyivel drágább.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#7611) TGWH válasza sketchifun (#7610) üzenetére


TGWH
őstag

Én is idáig jutottam, amikor közölték, hogy rohadtul nem drágább az 1600as ram, mint az 1333as...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7612) slayer007 válasza TGWH (#7587) üzenetére


slayer007
tag

Hali!
Most bogarásztam végig egy elég alapos tesztet az IB procikról... nem vagyok lenyűgözve :)
Akinek az IGP kell (nem vesz külön vga-t), az még mindig felejtse el sztem az intelt (talán a 3770k, de aki azt vesz, annak már futja vga-ra :D)
Akinek nem számít, annak még mindig a következőt javaslom:
2500k = 3450k (sztem egyszerűen 1-2k felárat se ér meg :D)
3770k > 2700k
Az 3450k nem hogy nem hagyta le a tesztekben a 2500k-t, de sok helyen még ki is kapott a teszteken... ha valahol lehagyta, ott meg kb 2%-al maximum... viszont meg kell említeni, hogy fogyasztásban 20w-al kevesebbet esznek az IB-k.
A 3770k azonban elég korrekt javulást hozott az SB társaihoz képest, kb 10%ot kapott tőle az SB azonos órajelen... na meg persze még magasabb lesz az órajele is, sztem 20%-al erősebb lesz a 2700k-nál :)
Szóval fogyasztásban jobb az IB, egyébként meg csak a 3770k ért el komolyabb teljesítmény-növekedést. :)

Szerk: Az 1600mhz-s memórákat pedig nem értem, hogy miért nem ajánljátok... 1-2k a különbség 1600mhz és 1333mhz között, a memória már nem oszt nem szoroz 1 gép árában perpill, és ha IB-re váltanak később, akkor az 1600 már jól jön... Azt viszont figyeljétek, hogy a feszültség 1,5V fölött ne legyen, ha már 1600mhz-s ramot vesztek. :)

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#7613) balpis válasza TGWH (#7611) üzenetére


balpis
őstag

és pontosan annyival gyorsabb is a gyakorlatban...
mikor én az 1600-ast véletlenül 1066-ra állítva használtam egy hónapig (igaz, CL7 vagy CL8-on a CL9 helyett) az égvilágon semmi különbséget nem tapasztaltam...
Szóval emiatt tutira nem érdemes az Ivyban gondolkozni.

Egyszerűen gyorsabb vagy 5-10%-kal, mint a SB, de erre nincs szükség ezekhez a VGA-khoz.

Nem tudom, az Ivy gyakorlatban mérhető eredményt mutat-e a RAM sebessége kapcsán, de nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7614) TGWH válasza slayer007 (#7612) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor ez bukta, mert a 3450 nem k-s...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7615) slayer007 válasza balpis (#7613) üzenetére


slayer007
tag

nem hiszem, mert a teszteken sem mutatott az ég világon semmi különbséget... 1600mhz-s cl9-es rammal volt tesztelve (SB és IB is), szerintem ez eleget elárul :)
(AIDA64 mem. olvasásban SB > IB, mem írásban is csak épphogy megverte a 3770k a 2600k-t, de a 3450 kikapott ott is :)
Szóval lényegében érthető, hogy az 1600mhz-t senki sem ajánlja, de tuninghoz jobb az, ha alacsonyabb feszültségűt vesz az ember :)

Szerk: Lehet, hogy nem K-s, a tesztben ugy emlékszem azt írták (lehet lesz K belőle, csak még MO-n nincs? vagy csak elírás :P ) Ha tényleg nem K-s, akkor hajrá 2500k v. 2550k :)

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#7616) MacskaBusz


MacskaBusz
csendes tag

Na akkor még abban segítsetek, hogy kell-e 500as táp a configomba, vagy elég a 400as?
SB-vel ill IB-val, bár az a 20W nem hiszem h annyit számít

(#7617) slayer007 válasza MacskaBusz (#7616) üzenetére


slayer007
tag

Power requirement 500 W
A Gigabyte honlapján ezt írja a 7850-hez

Szerk: mondjuk nem értem miért, mert teszten meg azt írják, hogy 130W a max TDP...

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#7618) TGWH válasza MacskaBusz (#7616) üzenetére


TGWH
őstag

450, és kiegyezünk :D amúgy kb. 1800 forint a különbség a 400 és az 500as között, akkor már az ötszázas...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7619) nihill válasza slayer007 (#7617) üzenetére


nihill
őstag

az 500w-ot Codegen tápra értik :)

(#7620) balpis válasza MacskaBusz (#7608) üzenetére


balpis
őstag

(#7616) MacskaBusz: biztos, hogy elég a 400-as Sharkoon.

De ha a tápban bizonytalan vagy, kérdezd meg itt is.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7621) TGWH


TGWH
őstag

És ahogy lenni szokott, újabb elbizonytalanodás :D
Kezdő áron a 3450 az első tesztben jobb 1%-kal, mint a 2500K :D oks, húzni nem fogom, meg Turbó módban vót XD vagy mi a franc, nem értek németül annyira...
http://www.computerbase.de/artikel/prozessoren/2012/test-intel-ivy-bridge/14/

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7622) slayer007 válasza TGWH (#7621) üzenetére


slayer007
tag

pedig a 2500k turboja 200mhz-vel több... hát nem tudom, ha árban nincs különbség, és nem tuningolod, akkor egyértelműen 3450, ha mást nem, akkor a fogyasztás miatt... ha van különbség, vagy ha ugy gondolod, hogy 4k fölé akarod vinni, akkor meg 2500k... ezt már nem nehéz eldönteni :P
Én mindenesetre ha végre beújítok, tuti k-s procit veszek... persze vagy 3 évig hozzá se nyúlok, de utána ráteszek 1 jobb coolert és mehet a tuning, hogy húzza még vagy 1-2 évet :D

Im insane, what's your excuse?!

(#7623) TGWH válasza slayer007 (#7622) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, csak a K-s 3570K az már 63 ezer forint... most ha mondjuk ötöt esik az ára, akkor is 58... úgy már bőven megérné már az is, mint a 2500k a maga 52 ezrével... valahol 56ot írnak ár min. árnak...
Nem tudom, két hónap még hosszú idő, ha lesz munkahelyem, visszatérek rá :F talán lesz XD ahhoz viszont nem itt kéne néznem a procikat XD majd jövök két hónap múlva :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7624) slayer007 válasza TGWH (#7623) üzenetére


slayer007
tag

jó, de ha az IB ára esik, akkor ugyanúgy esik az SB ára is, ha nem jobban... :)

Im insane, what's your excuse?!

(#7625) horush


horush
addikt

Nem hogy inkább 2600k-t vennétek 60k alatt apróról.. :U

(#7626) Jim-Y válasza horush (#7625) üzenetére


Jim-Y
veterán

a frissen szerzett élmények (D1rect) ugye? xD Nagyon helyes:P

(#7627) horush válasza Jim-Y (#7626) üzenetére


horush
addikt

Nem, ezelőtt is így voltam ezzel. :D

(#7628) zsotty4


zsotty4
tag

Üdv,

Lehet, hogy nem a legjobb helyen kérdezem de talán van valaki errefelé akinek van bármi fogalma erről: Sapphire 7850es (sima , nem oc) kártyát szeretnék (szerettem volna) a gépembe venni. Korrekt áron volt, kb 66k, viszont azóta eltűnt a magyar boltok polcairól, és ugy informáltak nem is szállítanak belőle. Kérdezném azokat akiknek van ilyesmiben tapasztalatuk, mégis mekkora időtartam az ameddig megérkezhetnek az új szállítmányok a nagykerekbe?

(#7629) horush válasza zsotty4 (#7628) üzenetére


horush
addikt

Azt nem tartom valószínűnek, hogy ez volt az utolsó szállítmány, a sapphire azért viszonylag jól forgalmazott márka nálunk. Gondolom néhány hét, s lesz is.

(#7630) Fame


Fame
csendes tag

Sziasztok!

Két tanácsra lenne szükségem.

1 Milyen netbookot érdemes venni, lehetőleg minél olcsóbban ,filmnézésre, skypera( ergó elvárás a hosszú akkuidő és a wifi)?

2 Stabil egyszerű irodai konfigot szeretnék építeni, könyvelőprogram , mellette skype, winamp futna rajta.

(#7631) Zool1981


Zool1981
tag

Sziasztok!Kb. egy hónapon belül le szeretném cserélni a procimat+alaplapot+memóriát+egy új HDD sem ártana.A következő hardverekre esett a választásom.Kíváncsi lennék a véleményetekre:

CPU:Intel Core i5 2400 3,1GHz

Alaplap:GigaByte GA-H67MA-USB3-B3

Memória: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz(2 DB)

HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX

A gépet játékra használnám,tuningolni nem akarok.Előre is köszönöm!

Még egy kérdés,amivel nem igazán vagyok tisztában:ha olyat alaplapot veszek,amin processzorba integrált VGA van,az befolyásol valamit?

(#7632) kételkedem válasza Zool1981 (#7631) üzenetére


kételkedem
addikt

Az alaplapon Etron vezérlős a sata3, helyette natív usb3 és sata3 vezérlős ASROCK H77M inkább. A sata3 merevlemeznek nem sok gyakorlat haszna van akkor vedd, ha egy árban van a sata2-essel.

ha olyat alaplapot veszek,amin processzorba integrált VGA van,az befolyásol valamit?
Tudod használni az i5 prociba integrált HD 2000 videóvezérlőt. Ha van külön videókártyád, akkor nem fogod használni.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7633) Coolmat válasza kételkedem (#7632) üzenetére


Coolmat
őstag

Azzal egészíteném ki, hogy a WD10EZRX kifejezetten jóra sikerült, másik gyors 1 tányéros ajánlható winchester a Seagate Barracuda 7200 1TB (ST1000DM003) (rendszernek inkább ezt választanám). A SATA3-nak tényleg nincs relevanciája HDD-k esetén, de mostmár minden új 1TB-os tányér(ok)al szerelt HDD SATA3 csatlakozóval jön ki.

(#7634) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv,

45k-ből mit lehetne kihozni? Alaplap(int. vga), proci+cooler, ram kellene nekem. A mostani gépemet szeretném kicsit felújítani.
Használt is játszik, sőt, talán az igazán. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7635) Jim-Y válasza Speeedfire (#7634) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia,

LAP ASROCK H61M-S 12.210 Ft
CPU INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX 30.001 Ft
RAM KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 5.842 Ft
Összesen: 48053 Ft

Az i3-on lévő gyári cooler jól halkítható, biosban visszavéve lvl6 körülre szinte hangtalan, nem kell külön cooler hozzá. Ha kell USB3,SATA3 az alaplapra, akkor i3 nem fér bele, "csak" Pentium G840. üdv

[ Szerkesztve ]

(#7636) Speeedfire válasza Jim-Y (#7635) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem tűnik rossznak, gondolom ezek új iponos árak. :)
Használtban még olcsóbban is kijöhetnék vele. Köszi az infót. :R

E5200-ről a G840 nem tudom mekkora előre lépés lehetne, csak mert agyalgattam, hogy a mostani E5200 helyett "csak" egy Q8200 lenne.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7637) Jim-Y válasza Speeedfire (#7636) üzenetére


Jim-Y
veterán

775-ös vonalon semmiképp se maradj, én azt mondom hogy vagy most Sandy Bridge E5200 vs G840 -> már ez is fejlődés lenne, az i3 meg főleg.

Vagy várd meg az i3-as Ivy Bridge procikat, tippre olyan 35K körül lesznek, de a SB i3ak-hoz képest +10% CPU,+30-35% IGP -5-10% fogyasztás várható. Olyanoknak érdemes Ivy-re várni szerintem akik IGP-vel használják a gépüket, megelégszenek i3-as procival, tehát a HTPC-seknek leginkább:D

(#7638) Jim-Y válasza Speeedfire (#7634) üzenetére


Jim-Y
veterán

Uhh, most nézem, bőség zavara van 1155-ös procikból jó áron :Y
G840 14K
i3-2100 23K
3 év garos G840 14,5K

Alaplapok terén rosszabb a helyzet, de nem sokkal...

GA-HA65M-D2H-B3 USB 3.0 rossz etron chipes usb3-al, de olcsón...

(#7639) Zool1981 válasza kételkedem (#7632) üzenetére


Zool1981
tag

Köszi,de amit írtál az nekem kínai... :)
Igazából Gigabyte alaplapban gondolkodom,mert bennük bízom igazán...Szerinted milyen lap lenne akkor a jó választás?

(#7640) Jim-Y válasza Zool1981 (#7639) üzenetére


Jim-Y
veterán

Azt írta, hogy a kinézett Gigabyte alaplapon nem fog jól működni az usb3, mert rossz Erton chipes vezérlővel szerelték, és ajánlott is egy ASRock H77-es lapot, ami jobb vétel az általad írtnál. Lehet a Gigában bízol, mert olyanod volt, és jól működött, de manapság egy ASRock jobb vételnek számít. üdv

(#7641) Zool1981 válasza Jim-Y (#7640) üzenetére


Zool1981
tag

Tényleg?Na,ez nekem új,köszönöm!Ő lenne az?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7642) Jim-Y válasza Zool1981 (#7641) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen :K

(#7643) bluemirage válasza Zool1981 (#7639) üzenetére


bluemirage
őstag

Lefordítva :D : ne vegyél GIGA lapot, mert ha azon USB3-at kezelő ETRON gyártmányú chip van (ami a GIGA-nál gyakori), akkor az megbízhatatlan.
Ezért ajánlotta az ASROCK márkát illetve a H77-es chipsetes lapot, ami már tuti.
Az újabb ASROCK-hoz is 3 év gari jár, jó ár/érték arányú lapok.
Itt is azért ajánlanak ritkán GIGA-t, mert most is és a közelmúltban is (rossz venti vezérlés) voltak mellényúlások a cégnél.
Keress rá az Etron szóra itt a fórumban (jobb felső sarok) vagy google.

szerk: megelőztek, kirakom OFF-ba. :U

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#7644) TGWH válasza TGWH (#7623) üzenetére


TGWH
őstag

63 ezer helyett már 59-ért is látni :D egy nap alatt az nem rossz. 2500K még nem reagált...
Apróról vennék én, csak nem igazán szeretem a használt cuccokat... újat még esetleg, nem tudom, majd meglátjuk. Ivy most valahogy jobban érdekel :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7645) Speeedfire válasza Jim-Y (#7637) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja, nem sok különbség van az E5200 és a G840 között, a Q8200-as már jobb. De hasonló árban van használtban egy I3-as is, ami meg már jobb.

Lehet inkább akkor a használt I3 fog nyerni. Hát ritkán szoktam játszani, de az erősebb vas mostanság inkább jobban kellene, ezért menne a vga-m is a jobb gép miatt. Aztán majd egyszer talán kapna egy jobb vga-t.
USB3 nem kell nekem. :)

Köszi az eddigieket. Most már teljesen lemondtam a 775 fejlesztéséről. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7646) banánocska válasza balpis (#7598) üzenetére


banánocska
aktív tag

Viszont nekem az SSD nagyon fontos lenne. Az 1Tb vinyóm Win7 alatt nagyon lassú. Ati VGA-t lehet használni Intel CPU-val?

(#7647) Badtor


Badtor
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,hogy szerintetek melyik konfigurációt érné meg megvenni.
Játékra használnám,főleg újabb játékokra(MW 3,BF 3,Diablo 3,GTA 4,F1 2011,FIFA 12,NBA2k12 stb...)egyelőre biztosan csak kisebb felbontásban.(max. 1440x900)
A keret(ház nélkül) 120k.
A két konfig:
1.
LAP: ASROCK H61M-GS
CPU: INTEL Core i5-2400 3.10GHz
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz
VGA: VTX3D VX6770 1GBD5-HV3 PCIE
HDD: WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD2500AAKX
TÁP: FSP FSP400-60APN
2.
LAP: ASROCK H61M-GS
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT
VGA: MSI R6850-PM2D1GD5 1GB GDDR5 PCIE
HDD: WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD2500AAKX
TÁP: FSP FSP400-60APN

Szóval az lenne a kérdésem,melyik lenne szerintetek a jobb választás és miért? :)
Köszönöm előre is! :R

(#7648) Jim-Y válasza Badtor (#7647) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ameddig kis felbontásban játszol, addig az első, majd idővel cseréld ki benne a VGA-t. üdv

(#7649) Kertor válasza Badtor (#7647) üzenetére


Kertor
csendes tag

A második, inkább legyen a videókártya erősebb és gyengébb a proci

(#7650) gyenesmartin válasza Kertor (#7649) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Én ezt pont fordítva gondolom. De ezeknél a variációknál a 2. a jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.