Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#8801) dragon1993 válasza TGWH (#8799) üzenetére


dragon1993
őstag

EON-ok vagyunk nekünk harmadárban van az áram szóval nekem 3gpu egynek ér fel ;]
Ez nem szempont. Akkor szerintem marad a 2 gpu-s hacsak valaki nem tud egy érvet ,hogy miért jobb a másik.

[ Szerkesztve ]

(#8802) horush válasza dragon1993 (#8798) üzenetére


horush
addikt

Mi a fenének neked 3 vga? Még 2 is sok. Meg még 2-höz is komolyabb ház kell, valamint komoly szellőzés. Amint látom, te csak vennél mindent, s majd csodálkoznál, mikor megsül a rendszer.. :U

[ Szerkesztve ]

(#8803) dragon1993 válasza horush (#8802) üzenetére


dragon1993
őstag

Szóval akkor marad a 2 gpu-s kivitel. Igen én vennék mindent ezért jöttem tanácsért.
Thermaltake Commander MS USB3 nem lenne jobb vétel mint a Vaya ?

(#8804) tikshow válasza dragon1993 (#8798) üzenetére


tikshow
addikt

nem akarok túl nagy hülyeséget beszélni, de ha 3 videókártyát akarsz akkor az a sharkoon táp nagyon nem lesz elég, egy olyan táp ami kiszolgál 3 kártyát 50 körül kezdődik
az alaplapra visszatérve teljesen mindegy, hogy két x16-os vagy 1-szer x16 + 1-szer x8, mert úgyis 2-szer x8-ba fog menni a két videókártya (3nál már 4x4x4), de egyébként az extreme4-m jó proci tuninghoz, a másikat nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#8805) horush válasza dragon1993 (#8803) üzenetére


horush
addikt

De igen, s telepakolhatod ventilátorokkal.

(#8806) TGWH válasza rewentlow (#8800) üzenetére


TGWH
őstag

Embör, ha vga helyett akarod használni, akkor A8 :D olcsóbb is, és a proci része is bőven elég ahhoz az igp-hez. Sokkal jobb választás. Ha később akarsz vga-t venni, akkor meg keress más megoldást, mert akkor így drága lesz :)

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8807) rewentlow válasza TGWH (#8806) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Jelenleg nem használok VGA igényes alkalmazásokat, ezért gondoltam az IGP-re. 60 körüli pénzért úgy gondolom megérné a 3570K proci, éppen ezért érintett rosszul, hogy először felment 66 ezerre, most meg el is tűnt a kínálatból (gondolom majd visszajön, csak kérdés, hogy milyen áron). Szóval ezért dilemmázok ezerrel. Intelt szeretnék amúgy, mert AMD mostanában eléggé visszaesett és nem is nagyon látom, hogy mostanában kijönne a gödörből, így nem akarom elkötelezni egy visszaeső platform mellett, ahonnan nehezebben tudok kitörni. Szóval még ha picivel többe is kerül, de most inkább Intelt választanék, pedig volt már 3 AMD procim is eddig.

(#8808) tikshow - gondoltam én, hogy valami ilyesmi van a háttérben :) remélhetőleg 60e ft körül tér vissza és akkor boldogan beruházok egyre.

[ Szerkesztve ]

(#8808) tikshow válasza rewentlow (#8807) üzenetére


tikshow
addikt

azért tűnt el, mert elfogyott a raktárról, lehet holnap reggel már lesz, lehet egy hét :)

(#8809) TGWH válasza rewentlow (#8807) üzenetére


TGWH
őstag

De fogsz? Mert ha nem, vagy csak időnként játszol picit, bőven jó lesz neked a Trinyti, vagy az a8 ami most van...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8810) rewentlow válasza TGWH (#8809) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Egyszer valamikor lehet hogy fogok, és akkor beszerzek majd egy VGA-t, ha kevés lenne a HD4000-es IGP, legalábbis így tervezem. :)

Nem látom most sajna a fantáziát az AMD-ben, pedig amúgy tényleg szurkolok nekik. Fontos szempont nálam most az időtállóság (akár az elkövetkező 5 évben nem nyúlnék a géphez), és ezt jobban biztosítva látom Intel vonalon. Ha pár év múlva kevés lesz a gép, akkor veszek bele egy akkori komolyabb VGA-t, ahogy látszik most az irány sok mindenben be fog tudni segíteni a procinak is. (CUDA, OpenCL, stb.)

(#8811) TGWH válasza rewentlow (#8810) üzenetére


TGWH
őstag

De játékra kell? VGA-t esetleg, de ha máson spórolsz, azt meg fogod bánni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8812) rewentlow válasza TGWH (#8811) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Jelenleg határozottan nem játékra kell. Máson meg sztem nem spórolok, vagy mit gondolsz problémás pontnak az összeállításomban? :)

(#8813) TGWH válasza rewentlow (#8812) üzenetére


TGWH
őstag

Hát ha később sem kell játékra, akkor akár alaplap is lehet olcsóbb...
Ha kell, akkor meg nemtom... én nem szórakoznék azon, igaz spóroltam rá eleget. Úgyis arra fogsz jutni, hogy nem jó az a hd4000, és veszel egy vga-t...
De most csak azért ilyen gépet venni, mert nem játékra kell, felesleges... játszadozni, minimál grafikán, kéthetente két órát azért amd-n is lehet...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8814) rewentlow válasza TGWH (#8813) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Az előbb írtam, hogy elsősorban munkára és NEM játékra kell! Azzal meg igenis előrébb vagyok, hogyha egy évig kihúzom az IGP-vel és csak akkor kell VGA-t vennem, mert akkor ugyanennyi pénzért már jobb kártyát kapok.

(#8815) TGWH válasza rewentlow (#8814) üzenetére


TGWH
őstag

De ha nem játékra kell, nem kell vga :D ezért fontos, hogy mire kell. Én pl. nem várok, pedig van egy rakat játék, amit a p4 nem bír el, új gépnek meg bakfitty lesz... Mégis, vannak új játékok, amiket élvezni szeretnék. Pl. rpg-k...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8816) lm.Devil


lm.Devil
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy egy Asus 6990et milyen proci tudna kihasználni maximálisan és milyen alaplap meg táp meg ram :)
Na jó egy egész gép kéne ahova beleillik egy 6990.
játékra kell majd a gép és tuningolni nem szeretnék és nem is tudok

(#8817) tikshow válasza lm.Devil (#8816) üzenetére


tikshow
addikt

mennyi a keret a többire kb?

(#8818) lm.Devil válasza tikshow (#8817) üzenetére


lm.Devil
csendes tag

konkrét keret nincs de szeretnék minél jobban kijönni de a teljesitmény az kell a gépnél is legalább annyi mint amit a 6990tud

(#8819) DraVIDA


DraVIDA
csendes tag

Sziasztok! Új gamer konfigban gondolkozok! Alap elképzelés:
Proci: Phenom II X4 955
Videokari: ATI HD 6870
HDD: 320 GB több nem kell
Ram: 4 gb ddr3 elég nem?
Innen jönnek a kérdések
Alaplap?
Hűtés?
Táp?
Ház? stb

Lényeg: Egy jó teljesítményű gamer pc-t, árban nem akarok elszállni, ami fölösleges azt nem feltétlenül raknám be (mint pl a ram és a hdd esetén), dvd olvasót is később szerezném be. Ha ár-érték arányban tudtok jobb konfigot azt is szívesen meghallgatom. Köszi a helpet!

(#8820) waterdragon1 válasza DraVIDA (#8819) üzenetére


waterdragon1
tag

ram gémernek csak 8 gb 11-14k max azon ne spórolj táp pl FSP hexa he-500 olcsó és jó, A procira esetleg egy x4 960t be letesztelt kioldható 6 maggal az a párezer megéri.

[ Szerkesztve ]

(#8821) horush válasza DraVIDA (#8819) üzenetére


horush
addikt

(#8822) Crias válasza rewentlow (#8810) üzenetére


Crias
senior tag

Akkor nagyon rosszul látod az irányt mert az irány az apuk felé tendál amit elsősorban NEM a játékra terveztek hanem hogy a processzor igényes programokba be tudjon segíteni az IGP és sokkal gyorsabban kommunikál az igp a procival mint egy dvga a procival, lásd intel féle quick sync, gyorsabban renderel mint ha dvga-t használsz (olvasd el a konklúziót, érdemes), az amd meg sokkal fejlettebb igp-vel rendelkezik mint az intel. (Tudom a trinity most valamikor jelenik meg).
De azt veszel amit akarsz MOST melóra az intel a jobb csak arra reagáltam hogy nem kell temetni az amd-t, egyszerűen csak más útat választott mint az intel.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#8823) waterdragon1 válasza Crias (#8822) üzenetére


waterdragon1
tag

Egyetértek .

(#8824) DraVIDA válasza horush (#8821) üzenetére


DraVIDA
csendes tag

Szia! Elolvastam, de nem tudok ennél jobban megfelelni. Nincsenek nagyon messzemenő magasröptű elképzeléseim. Azt hittem, hogy a proci-vga és a többi leírással nagyjából behatároltam és ti hozzáértők majd megmondjátok nekem az okosat:) Gamer pc, full hd felbontás, 2011es játékok szépen fussanak rajta. Ha lehetséges 150ezret ne nagyon lépje túl, de nem vagyok teljesen tisztában az árakkal. Nyilván az a célom, hogy minél jobb konfigot minél olcsóbban.

(#8825) horush válasza DraVIDA (#8824) üzenetére


horush
addikt

Na, így mindjárt jobb :)

LAP: Asrock H61M-GS-B3 ~12eFt
CPU: Intel Core i5-2310 ~44eFt
RAM: CSX 4GB DDR3 1333Mhz CSXO-D3-LO-1333-4GB ~5,5eFt
HDD: Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3 ~19eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4eFt
VGA: Asus GTX560 1GB GDDR5 DC/2DI/1GD5 ~44eFt
TÁP: Chieftec CTG-500-80PB OEM ~12,5eFt
HÁZ: Sharkoon Vaya ~7,5eFt
CLR: Arctic F12 Pro PWM 12cm ~1,5eFt
Összesen: ~150eFt.

Erősebb, kevesebbet fogyasztó I5 proci, 4GB ram, 500gb gyors hdd, erős gtx560 vga, jó minőségű táp, korrekt ház, bele pluszban egy hatékony 12cm-es venti hátra.

(#8826) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Most jelen pillanatban mennyiből lehetne kihozni egy gépet,ha semmiben sem akarunk kompromisszumot kötni?
Mennyi pénz kell hozzá?

(#8827) szasanyi válasza Kezdő vagyok (#8826) üzenetére


szasanyi
félisten

A NASA-nak lesz, vagy mi? :D Ez így komolytalan, nem lehet válaszolni.

(#8828) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Tegyük fel,hogy még nem tudom,mire fogom használni.
Pl.FullHD játék biztos,az igény az lenne,hogy minden játék simán elmenjen rajta,gond nélkül.
Full HD video konvertálással se legyen probléma,full HD filmek szerkesztésével se legyen gond.
Villámgyors legyen,iszonyat hamar bootoljon be.
Nagyon csendes is legyen.

Tehát ne járjak úgy,ha veszek valamit,hogy"ehhez a gép teljesítménye kevés,fejleszteni kellene".
Érted?
tikshow :de mennyit érdemes rá szánni pénzt,ami még nem pénzkidobás?

[ Szerkesztve ]

(#8829) tikshow válasza Kezdő vagyok (#8828) üzenetére


tikshow
addikt

250-300 ezertől a csillagos ég + i/o eszközök

[ Szerkesztve ]

(#8830) balpis válasza Kezdő vagyok (#8826) üzenetére


balpis
őstag

~4-500k

A válasz kb. olyan komoly, mint a kérdésed...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#8831) Kezdő vagyok válasza balpis (#8830) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Te még soha nem jártál úgy,hogy megvettél valamit,és egy hónap után kiderült,pl.ha szánsz még rá 50000-et,sokkal jobban jártál volna?

(#8832) Jim-Y válasza Kezdő vagyok (#8831) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem a 300-350.000 a reális, pár hónapja unokatesóm jött oda hozzám egy ilyen kérdéssel, ő meg is valósította, ebben monitor, esetleg bill meg egér, meg a többi van benne. üdv

(#8833) tikshow


tikshow
addikt

nincs olyan, h ami meg nem penzkidobas, de pl gtx 690-re vagy i7-3960x-re nem erdemes penzt kiadni, mert ket gtx 680 olcsobban tudja ugyanazt, mint a 690, egy 3930k meg fele annyiert, mint 3960x kb 10%-al lassabb maximum, de mondjuk ott a masik veglet a workstation procik meg videokartyak nem hiaba kerulnek annyiba amennyibe, de jatekba kb hasznalhatatlanok
roviden es tomeren, amennyit raszannal, sokan eskusznek arra, hogy most vesznek egy olyat amin a jelenlegi kinalat meg pont elfut ugy, hogy minden maxon van, kesobb(max 1ev) pedig eladjak a dolgaikat es vesznek egy jobbat, vagy egyszer kiadsz erte annyit amennyit nem sajnalsz es igeny szerint csereled a kesobbiekben

[ Szerkesztve ]

(#8834) balpis válasza Kezdő vagyok (#8831) üzenetére


balpis
őstag

de, sokszor.
De úgy még többször, hogy pár hét múlva rájöttem, tök feleslegesen költöttem el - ha nem is 50k-t, de 5-10k-t.

Azaz konkrétabban feltéve a kérdést: fullHD játékra, gyors video konvertálásra, gyors bootra kb. mi kell, ami ár/érték arányos ma és egy jó darabig használható még?

Erre az lenne a válasz, hogy egy Ivy i5, egy H77 lapban, kb. egy GTX560Ti / HD7850, minimum 60GB SSD, 8GB RAM, HDD, ODD, korrekt táp, ház.
Mindez durván 220-230k.
Kicsit biztosabb megoldás tuningképes i5, egy 10-12k-s hűtő, Z77-es alaplap (nem feltétlen extra tuningra való), ha valóban lesz munka is, akkor 16GB RAM, esetleg 120-as SSD.
Ez valahol így 250-300k között lesz

úgy látom, Jim-Y hasonlóan számolhatott, hisz ha a perifériákat hozzátesszük, kb. ugyanott vagyunk.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#8835) Jim-Y válasza balpis (#8834) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, én fél éve egy ilyet raktam össze:

ASRock Z68 Extreme 3 Gen 3
i5-2500K
valami cooler
Corsair V. 8gb kit
GTX560 Ti Phantom
fsp aurum gold 550w modular
cm 912+
arctic f12 x?
és egy olyan LG ips monitor ami panele ugyanaz mint a dell u2311h-é.
+120gb Corsair Force 3 ssd

jó kis gép volt :)

(#8836) rewentlow válasza balpis (#8834) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Köszi ezt a hozzászólást, megerősített az elképzelésem helyességében (#8777). :)

(#8837) DraVIDA válasza horush (#8825) üzenetére


DraVIDA
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ :)

(#8838) rekid válasza rekid (#8753) üzenetére


rekid
addikt

Valaki?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#8839) Kiskupak


Kiskupak
csendes tag

Diablo 3 futtatására alkalmas config összeállításához kérném a segítségeteket. A gép szinte csak játékra lesz, munkára ott a notebook.
A keret 150e HUF, monitorom van, egy jobb IPS paneles beszerzését tervezem majd a későbbiekben. Winyó helyett egy kisebb SSD-t tervezek.
Az A8 IGP-je elegendő vagy kötelező a dedikált VGA?
Köszi!

(#8840) Jim-Y válasza Kiskupak (#8839) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én dedikált vga-val venném, sysreq-ben HD4870 or better az ajánlott, szóval én is úgy fogok ajánlani valamit, a keretbe belefér...

LAP: ASROCK H77M 21.437 Ft
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX 30.086 Ft
RAM: CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9 15.271 Ft
VGA: VTX3D VX7770 1GBD5-2DH PCIE 35.594 Ft
HDD: 0 Ft
SSD: SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064B/WW 23.279 Ft
HÁZ: THERMALTAKE VN400A1W2N Commander MS-I 13.208 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-450-80P 450W BOX 12.307 Ft
Összesen: 151.182 Ft

üdv

(#8841) MotleyCue1


MotleyCue1
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, nem tudok dönteni, hogy melyik-milyen gépet vegyek.
Hosszú távra tervezem a gépet, jó darabig nem szeretnék újítani rajta semmit, az áron is szeretnék spórolni. Erről a 2 configról szeretnék véleményeket kérni.Játékra, filmezése,internetezése kéne a masina.

ASROCK Alaplap S1155 Z77 Extreme4 Intel Z77, ATX
INTEL CPU S1155 Core i5-3570K 3.4GHz 1024kB L2 Cache, 6MB L3 Cache BOX
KINGSTON Memória HYPERX DDR3 8GB 1600MHz CL9 DIMM (Kit of 2) XMP T1 Series9
Sapphire Videókártya PCI-Ex16x ATI HD 7850 2GB DDR5 OC
OCZ 2.5" SSD SATA III 60GB Solid State Disk VERTEX 3 SERIES
WESTERN DIGITAL 3.5" HDD SATA-III 1,5TB 5400rpm 64MB Cache, CAVIAR SE
ASUS ODD DVD ÍRÓ DRW-24B3ST/BLK/G/AS, SATA, Double Layer, DVD-RAM, fekete, DobozosNERO
THERMALTAKE Ház Midi ATX Spacecraft VF-I
DELL LCD Monitor 24" U2412M 1920x1200, 1000:1, 300cd, 8ms, DVI, USB, DP, pivot, fekete
Kb: 270,000 Ft ét tudnám összerakni ezt az Inteles masinát.

ASROCK Alaplap AM3 970 EXTREME4, FSB2600, ATX
AMD AM3+ CPU FX-8120 X8 3.1GHz 384Kb L1, 8MB L2 8MB L3 Cache Bulldozer BOX
KINGSTON Memória HYPERX DDR3 8GB 1600MHz CL9 DIMM (Kit of 2) XMP T1 Series9
Sapphire Videókártya PCI-Ex16x ATI HD 7850 2GB DDR5 OC
OCZ 2.5" SSD SATA III 60GB Solid State Disk VERTEX 3 SERIES
WESTERN DIGITAL 3.5" HDD SATA-III 1,5TB 5400rpm 64MB Cache, CAVIAR SE
ASUS ODD DVD ÍRÓ DRW-24B3ST/BLK/G/AS, SATA, Double Layer, DVD-RAM, fekete, DobozosNERO
THERMALTAKE Ház Midi ATX Spacecraft VF-I
CORSAIR Tápegység 430W, 12cm, 20+4 80+ Builder Series BOKSZ
DELL LCD Monitor 24" U2412M 1920x1200, 1000:1, 300cd, 8ms, DVI, USB, DP, pivot, fekete

A táp lehet ide kicsi lenne, erről is kérnék megerősítést, és javaslatot ha nem jó.
Kb 248,000 Ft ba kerülne ez az AMD-s összeállítás.

Mindkét gépbe vennék még valami fasza CPU hűtőt, kérnék rá javaslatot mit vegyek, csendes legyen, és hatékony, az ár nem lényeg, nem akarok rajta spórolni.

Nekem régen AMD gépem volt, és semmi gondom nem volt vele, most meg egy inteles laptopom van, ami szintén szépen működik, tudom most nem olyan jók az AMD-k, az Intel most jobb választás lenne mindenki ezt mondja, nem tudok dönteni melyiket vegyem, mert mint az elején is írtam szeretném azért a végösszeget minél olcsóban megúszni. Köszönöm a segítségét mindenkinek.

(#8842) balpis válasza MotleyCue1 (#8841) üzenetére


balpis
őstag

Ha spórolni akarsz, akkor az említett felhasználásra a kiválasztott VGA-val jóval olcsóbb H77-es alaplap és nem tuningolható CPU (akár csak Sandy i5). Ezen több 10k-t spórolhatsz és semmi teljsítménycsökkenést nem érzékesz - csak a tudat, hogy ha akarnád, a superPi 20%-kal gyorsabban is lefutna :) - is bőven elegendő. Felteszem, két VGA-s rendszert későbbre sem tervezel - hisz akkor nagyobb tápot választottál volna.

"az ár nem lényeg, nem akarok rajta spórolni"
"végösszeget minél olcsóban megúszni"

Nincs itt egy kis ellentmondás? :)

Hűtő: ha nem akarsz erősen tuningolni, akkor szinte bármelyik 10k körüli hűtővel jól járhatsz.
Alpenhof Brocken, Mugen2, Hyper 212+, de akár a Xigmatek Gaia is jó és gazdaságos választás lehet ...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#8843) Jim-Y válasza MotleyCue1 (#8841) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, én az intelesre szavazok, de a helyedben Z75-ös alaplappal venném, hddből olyat vennék ami vagy egytányéros 1TB, vagy 2 tányéros 2TB, az ilyen 1,5 tb-os hddket nem szeretem :) DVD írót nem vennék, egész egyszerűen szerintem már felesleges, mindent meg lehet oldani már máshogy. És Dellből sem ezt, hanem a 23"-t venném, tudom, hogy ez jobb, de 1" akkor sem ér meg 20K-et. Így már tudnál spórolni, üdv

(#8844) MotleyCue1 válasza balpis (#8842) üzenetére


MotleyCue1
csendes tag

A hűtésen nem akarok spórolni, nem szeretném megsütni a cpu-t a teljes áron már igen:P, ezért is néztem AMD vs Intelt, ha megnézed csak az alaplap-cpu a különbség a két gép között, árban pedig 25E Ft kb, ami már azét elég sok spórolás szeintem:)
Teljesítményben pedig nem tudom mennyi lehet a különbség, néztem nagyon nagyon sok tesztet, de nekem csak annyi jött át, hogy az AMD a régebbi játékokon teljesít szarul, az újaknál már nem annyira. AMD be több az L1,L2,L3 ram, azt is több helyen olvastam hogy sokat számít. Nehéz dönteni.

A tuning összeállítás mellett maradnék, ha úgy érzem kevés lesz a kakaó, később tolok kicsit a cpu-n és még tudom majd használni a masinát reményeim szerint jó sokáig. Csak ezért vennék tuning gépet, nem 1 évre szeretném összerakni a gépet.
A monitort kb 53E Ft ért veszem, szerintem annyit megér a 24" del,
az U23 amit ítál kb 50E Ft ha jól néztem.
HDD ben nem vagyok otthon, nézek majd másikat csak nem látom melyik 1 vagy 2 tányéros változat, de lehet nem is veszek ezen is még töröm a fejem. kb 5-10E Ftért drágában vennék egy nagyobb SSD-t, akkor nem vennék mondjuk HDD-t, és ott már kb 10E spórolnék megint ha jól számolom.
ODD-re meg nekem szükségem van, jól jön az:)

[ Szerkesztve ]

(#8845) 04ahgy válasza MotleyCue1 (#8844) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nem tuningolsz, akkor még gyári hűtéssel sem sütöd meg a CPU-t, és mégy gyárival is valamennyi tuning belefér alapfeszen meg pláne.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8846) Zoona


Zoona
aktív tag

Lassan nekem is itt a gépvásárlás ideje. Egy olyan kérdésem lenne, hátha valaki távolabbra tud gondolni mint én, hogy a jelenlegi játékpiacot elnézve - és itt főként a Diablo 3-ra gondolok, a grafikai motor mennyit változhatna mondjuk 2 kiegészítővel? Ugyanis ahogy észrevettem, most a dio 3-hoz nem kell egy csúcskategóriás számítógép, viszont mi lenne a kiegészítőkkel? Eddig olyan 200-ezer forintba gondolkodtam, monitorral együtt, ja és persze kb minden kéne hozzá, ház, táp, vinyó, még billentyűzet és hangfal is esetleg. Mennyire lehetne ezt a 200 ezres összeget lecsökkentenem körülbelül, ha azt szeretném hogy a Diablo 3 mondjuk 2. kiegészítője is ( időtávban olyan 2-év lenne, ha a Blizzard tartja magát az évente 1 beígért dologhoz ) fusson, meg mondjuk "extra".ként HD filmnézés, esetleg ha ráveszem magam hogy videót is vágjak stb... ezek a dolgok is időt állóak legyenek?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8847) slayer007 válasza Zoona (#8846) üzenetére


slayer007
tag

Nem hinném, hogy változna a grafikai motor a kiegészítőkkel... a WOW grafikáján sem vettem észre számottevő változást mióta anno kiadták, csak tolják ki hozzá a sok useless kiegészítőt, a sok marha meg veszi ujra meg ujra, pedig semmivel nem ad másabb játékélményt, mint az alap, amikor kijött... sajna...

Im insane, what's your excuse?!

(#8848) Zoona válasza slayer007 (#8847) üzenetére


Zoona
aktív tag

Ez igaz, a 6 éves asztali configomon is elfutott a cataclysm, annyi hogy a 25-fős raideket a sok csilli villi effekt meg aoe miatt már nem bírta. De ezt én is úgy látom hogy egy játékon belül nem változik maga a grafikai motor olyan nagyon, és azért egy dio3 nem is olyan wow kaliber ami talán elvárná a grafika változását, és nem 10-25-40-sokszáz ember játszik egyszerre

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8849) balpis válasza MotleyCue1 (#8844) üzenetére


balpis
őstag

"A tuning összeállítás mellett maradnék, ha úgy érzem kevés lesz a kakaó, később tolok kicsit a cpu-n és még tudom majd használni a masinát reményeim szerint jó sokáig."

Az említett felhasználás - elsősorban játék - először messze nem a CPU lesz a szűk keresztmetszet. Ha új játéknál lassúnak tűnik a rendszer, hiába tolsz a CPU-n, érezhető eredményt csak erősebb VGA fog hozni. Az pedig az alap i5 is kényelmesen meghajtja - hisz a mai csúcs VGA-khoz is elegendőek.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#8850) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ismerősnek kellene gépet venni igy én vagyok a megbízott. 60k a keret. Gépház nélkül de táp kell.
Lehetőleg újabb technológia kell.
PES, FIFA meg ilyen focis gémekehez kellene.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.