Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#8151) Coolmat válasza lakatostomi (#8150) üzenetére


Coolmat
őstag

Processzor: Celeron G530 ~10k
Alaplap: Asrock H61M-GS ~12k
Memória: Patriot Signature 4GB DDR3 1333MHz ~ 6k
HDD: WD5000AAKX ~19k
ODD: Optiarc AD-7280S ~4,5k
Ház: Sharkoon Vaya ~8k
Táp: FSP 350-APN ~8k

Összesen: 67,5k

Ez egy erősebb konfig, 500GB-os winchesterrel és jobb házzal. Ha szigorúan bele kell férnie a 60k-ba akkor aprón nézhetsz házat és valamilyen márkás 300-350W-os tápot.

(#8152) zka67 válasza lakatostomi (#8150) üzenetére


zka67
őstag

Ehhez a konfighoz tökéletesen megfelel ez a ház is táppal: LCPOWER 7025B 420W ~9ezerért és akkor már benne is vagy a 60-ban.

(#8153) sears válasza Coolmat (#8143) üzenetére


sears
csendes tag

Sztetek belefog férni a házba az alaplap? Mert sztem nem :S A ház 42 cm magas, az alaplap meg 31 centi hosszú, de ugye nem teljesen a tetejénél van a lap, és még a tápnak is bekell férni alá! az olyan 9 cm! :S Huh de gáz lenne ha nem férne bele...

(#8154) lakatostomi


lakatostomi
tag

Köszönöm a válaszokat.
ODD nem kell, viszont a hdd elég drága, igy inkább ssd-t vennék ugyanennyiért, ugyis csak win7 lezs a gépen ugyanennyiért. Egész napos használatra is rmeéle mjó ssd, nem száll el gyorsan...
Ez az alaplap nem jobb? Ráadásul 3 év garancia az asrock 2-vel szemben.

(#8155) zka67 válasza lakatostomi (#8154) üzenetére


zka67
őstag

Akkor már inkább az ASUS P8H61-M LX REV 3.0 -t vedd meg, ugyanannyiba kerül (az MSI-vel csak rossz tapasztalatom volt eddig).

(#8156) pohár válasza zka67 (#8152) üzenetére


pohár
félisten

az, tökéletesen megfelel... :W

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8157) horush válasza Coolmat (#8151) üzenetére


horush
addikt

Mondjuk ez a táp érdekes lenne a vayában, a kábelek a szükségesnek kb. a fele hosszúságúak... Inkább vegyen 3k-ért egy codegen házat, s belefér a keretbe, meg a kábelek is elég hosszúak lesznek

zka67: LCPOWER szarokat ne ajánlj inkább...

[ Szerkesztve ]

(#8158) lakatostomi válasza horush (#8157) üzenetére


lakatostomi
tag

Az lcpowerrel mi a baj? Táp hamar elszállhat?
Köszi amúgy!

(#8159) [CS]Blade2 válasza sears (#8153) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az ATX-es alaplap mérete 30,x cm, szóval a ház specifikációját kell megnézni, hogy milyen lapokat fogad. Ha ott a mezei ATX, akkor belemegy.

(#8160) sears válasza [CS]Blade2 (#8159) üzenetére


sears
csendes tag

A van feltüntetve a háznál :D Köszi!

(#8161) zka67 válasza horush (#8157) üzenetére


zka67
őstag

Ne kezdjünk bele megint, hogy szar az LC Power vagy nem, Ezt már egyszer kitárgyaltuk a tápos topikban. Egyetlen egy linket, tesztet nem tudtak felmutatni, ami alapján az LC Power tápok szarok lennének. Mellesleg nincs a nem ajánlott tápok listájában. Valószínűleg összekeveritek az L&C Technologies tápjaival, de ez nem az a cég. Egyébként akiknek ilyen tápjuk volt valaha is, nem panaszkodtak rá. Annál inkább az FSP-kre, amik elfüstöltek, tönkrevágták az egész gépüket.

Az évek folyamán több mint 50 ilyen táppal szerelt gépet helyeztem üzembe különböző vállalatoknál, és egyetlen egy sem ment tönkre, valamint itthon is ezeket a tápokat használom 3 gépben is. Szóval szerintem több tapasztalatom van velük, mint itt bárkinek.

Ha egy i7-2700K-t kellene 6GHz-en hajtania két GTS79999X-Turbo500W kártyával és 32 HDD-vel, akkor nem biztos, hogy ez lenne a legjobb választás, de az említett konfighoz tökéletesen megfelel.

(#8162) Bombraider__ válasza Coolmat (#8136) üzenetére


Bombraider__
csendes tag

Aham. Tehát akkor a cache különbség nem sokat számít. A PCI variálhatóság valamikor gondot/korlátot okozhat majd?

Néztem a Z75 Pro3 ~26k, Z77 Pro3~27k, Z77 Pro4-M ~27k, Z77 Pro4 ~32k. A Pro3 és Pro4 változatok között milyen különbség van illetve az M csak annyi,hogy mictoatx-es? Bár akkor nem értem, hogy miért olcsóbb egy ötössel..De ha csak egy indokot kapok, hogy miért és melyiket vegyem, nekem az is ok:) Ezekből ugye egyik sem etron-os?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8163) horush válasza zka67 (#8161) üzenetére


horush
addikt

Igazából engem a te véleményed nem érdekel. Majd, ha ajánlott táp lesz, vagy bármilyen teszt oldal ajánlottként minősíti, akkor ajánljuk. Addig nem, főleg, hogy kb. 2k-val drágábban kijön minőségi fsp táppal, s egy olcsóbb házzal (~11k így a kettő).

"Annál inkább az FSP-kre, amik elfüstöltek, tönkrevágták az egész gépüket."

Nyilván véletlen ajánlott szinte az összes tápjuk, valószínű, hogy rajtad kívül senki sem ért hozzá.

"itthon is ezeket a tápokat használom 3 gépben is"

Használd egészséggel. Most írjam azt, hogy nekem meg volt kodegen, több évig (sajnos anno rábeszéltek egy "profi" számtekboltban), s semmi baj nem volt azonkívül, hogy hangos volt? Arra viszont kíváncsi lennék, hogy mi történt volna egy kodegennel / lcpóverrel amikor egy villám csapott be a ház mellett az elektromos oszlopba. A modem tönkrement akkor, egy tv szintén (úgy, hogy be sem volt a tv kapcsolva), a pc viszont az alaplap lan portja kivételével (amibe ugye a modemből megy a kábel) "sértetlenül" megúszta. Szerencsére akkor már chieftec tápom volt.

Bombraider__: Nem, ezek már a chipsetbe van építve usb3 és sata3 is, tehát nem kell külön gyártók chipjeit alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#8164) Crias válasza Coolmat (#8136) üzenetére


Crias
senior tag

Jó ez eddig is egyértelmű volt :) Ezt elcseszték a lényeg benne van, amúgy a hivatalos táblázatban is van hiba mert a H77-ben nem csak 1db X16-os slot van :P

(#8161) zka67
Nekem spec. sajnos a codegennel is meg a mercury tápokkal is "volt szerencsém" találkozni... Csúnya dolog lett a vége sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Crias

(#8165) lakatostomi válasza horush (#8163) üzenetére


lakatostomi
tag

Uhh, elég rossz, hogy ilyen szöges ellentétek vannak.
Akkor s elenne jó az lcpower ha ilyen minimalista gépet raknák össze?
Villámprobléma, feszültségingadozás nem játszik, mivel van olyan elosztóm ami elvileg vigyázz erre. Elvileg :U

(#8166) horush válasza lakatostomi (#8165) üzenetére


horush
addikt

De miért vennél LC-powert, hogyha 2k-val drágábban kijön minőségi táppal is? :U

[link] + [link]

[ Szerkesztve ]

(#8167) lakatostomi válasza horush (#8166) üzenetére


lakatostomi
tag

Te ezt mondod, olvtárs meg azt...
Bogozzam ki:)

(#8168) TGWH


TGWH
őstag

Eszembe jutott, hogy erről még nem szólt kérdés, így kérdezem: és mi van a gépet védő elosztóval? Milyet ajánlatos venni, hisz egy új géphez a fali konnektorig is elérő összekötő szakasz is hozzátartozna :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8169) Jim-Y válasza lakatostomi (#8167) üzenetére


Jim-Y
veterán

Akkor én is azt mondom még amit fezlergabor, meg az egész tápos topik, így már máshogy fest a dolog nemde?!

(#8170) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
[link]
Ez a gép monitor nélkül megérne 75K-t?
Vagy inkább ennyiért már újban gondolkozzak?
1680as felbontáshoz kellene szal az 512VRAM nem lenne jelentős hátrány
köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#8171) Jim-Y válasza zitromz (#8170) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem éri meg, inkább újban gondolkozz, vagy újabb használtban, ami jó áron is van.

(#8172) zitromz válasza Jim-Y (#8171) üzenetére


zitromz
tag

köszi és esetleg nem tudnál ajánlani valami gépet apróról tényleg max ennyiért?

(#8173) [CS]Blade2 válasza lakatostomi (#8167) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha megnézed a tápos topicot, akkor láthatod, hogy a nagy szakik, akik komolyan benne vannak milyen véleményen vannak az említett márkáról meg arról a másik akármiről. Ott néha le szokták írni technikailag, hogy mik is hiányoznak azokból a tápnak mondott akármikből [nagyrészt csak olyan apróságok, mint kül. védelmek (pl. a túlfeszültség védelem)], valamint gyakorlatilag ami jelen van annak a nagy része komolyan alul van méretezve minden féle paraméterekben.

Nem tudom van-e topicja az ajtókitámasztóknak, mert ott lehetne olvasni az elcé power reális felhasználási területéről.

[ Szerkesztve ]

(#8174) horush válasza zitromz (#8172) üzenetére


horush
addikt

LAP: ASRock H61M-GS ~10eFt
CPU: i3 2100 ~24eFt
RAM: DDR3 CSX 4gb 1333mhz ~4eFt
HDD: Seagate 250gb ~6eFt
ODD: bármilyen sata dvd író, ha kell ~3eFt
VGA: ASUS EAH5770 CUcore 2DI/1GD5 ~18eFt
TÁP: FSP350-60HLC ~3eFt
HÁZ: Thermaltake Tsunami VA3000BNA ~5eFt
Összesen: ~73eFt.

Erős i3 proci, 4gb ram, 250gb hdd, erős, modern hd5770 vga, jó minőségű táp és ház.

(#8175) zitromz válasza horush (#8174) üzenetére


zitromz
tag

hali,
ez így nagyon jól hangzik de mindegyik alkatrészt külön "megrendelni",plusz költségekkel eléggé merész dolognak tűnik számomra..na meg ezek az árak nem is biztos h kapni lehet még ennyiér ezeket a cuccokat mire mindenkivel lefixálnám a dolgot..
legalább vmi félkonfig v akár teljes szted nincs megfelelő ebben az ársávban? :F

[ Szerkesztve ]

(#8176) horush válasza zitromz (#8175) üzenetére


horush
addikt

Ha jól emlékszem BPről van az egész, tehát 1x elég bemenni, s megbeszélni mindenkivel a találkozót. Simán össze lehet hozni.

(#8177) zitromz válasza horush (#8176) üzenetére


zitromz
tag

értelek de nekem akkor is nagyon macerás lenne az egész és bpre se mennék fel értük..azért köszi.

(#8178) Maximum1 válasza TGWH (#8168) üzenetére


Maximum1
őstag

Itt keresgélj.

Lc powerre egy intel atomot bíznék, hátha forgatná 3GHZ-n :DD

[ Szerkesztve ]

(#8179) Roli93


Roli93
csendes tag

Üdv,Sziasztok.
Minél jobb "Gamer" gépet szeretnék venni 80.000-ből.
Csak kérdés, hogy milyet?! Elég kezdő vagyok a számítógépes témában.
80-ért hogy lehetne jobb gépet venni?Ha alkatrészenként venném vagy úgy egyben az egészet?
Ha alkatrészenként, akkor összeírnátok nekem a dolgokat?
Előre is köszönöm és bocsi a hülye kérés,kérdésekért!
Szerk.: Max keret 80-90e forint

[ Szerkesztve ]

(#8180) balpis válasza Roli93 (#8179) üzenetére


balpis
őstag

van bármilyen alkatrészed? Esetleg HDD?
Monitorod milyen van (felbontás, csatlakozó)? vagy az is kellene?
Csak új vagy használt cuccok is szóba jöhetnek?
DVD író kell bele vagy megoldod USB-ről az installálásokat, mentéseket?
milyen játékokról lenne szó?
stb....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#8181) Roli93 válasza balpis (#8180) üzenetére


Roli93
csendes tag

Nincs semmi alkatrész hozzá.
Monitort is veszek, de nincs benne az árba.
Hát ha nincs nagy hátránya a használt cuccoknak, akkor persze az is érdekelhet.
Igen, Dvd író is kéne.
Mostani játékokról lenne szó mint pl.: Battlefield 3, Skyrim.

[ Szerkesztve ]

(#8182) TGWH válasza Roli93 (#8181) üzenetére


TGWH
őstag

(#8174) számú hsz kb. Az már majdnem jó neked is. +20-ért egy ssd esetleg. Vagy több ram, erősebb proci.
Döntsd el, hogy használtat, vagy újat. Az új, tényleg játékgép az valahol 160 ezernél kezdődik, de még arra sem mondanám, hogy megnyugtatna a tudat, hogy egy-két év múlva vinne-e minden újdonságot...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8183) Roli93 válasza TGWH (#8182) üzenetére


Roli93
csendes tag

És az ilyen gépet lehet-e majd könnyedén tuningolni?
(Ha lesz rá pénzem)

[ Szerkesztve ]

(#8184) TGWH válasza Roli93 (#8183) üzenetére


TGWH
őstag

Nem. Mégis mit vártál, olcsó, meg még jó is? :C

szerk.: oks, ha lejjebb veszed a grafikát, meg ésszel használod, akkor azért lehet vele játszani, de nagy csodát nem szabad várni, mert csalódik az ember. Nem azt mondom, hogy nem megy el akár 4 évig is, de kompromisszumokat kell kötni, az idő előrehaladtával egyre többet... kezdetnek majd a fullhd-ról kell lemondani...
Igen, most jöhetnek azok, akik írják, hogy kétmagos amd-vel gond nélkül játszanak...

Szerintem vétek venni bele új procit. Inkább gyűjts össze több pénzt, és később vegyél egy jobb gépet. Egy procit venni olcsóbb, mint kettőt, szerintem. De aztán mások mást mondanak...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8185) 04ahgy válasza horush (#8163) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az LC Power az általad leírtakkal összhangban nem ajánlott, továbbra sem (egyes 800W és a feletti, CWT beles példányok kivételével). Gyenge bél, mesébe illő paraméterek, védelmek hiánya, alulszűrt kimenetek. Ezek mindaddig nem jönnek elő, hogy milyen jók lennének, ha a tápban lennének, amíg baj nincs.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8186) balpis válasza Roli93 (#8181) üzenetére


balpis
őstag

de milyen monitort? :)

ennyi pénzből komoly felbontásban nem igazán lehet kihozni értelmes konfigot újonnan, sajnos. :(
Ami kijön belőle új alkatrészekkel:
alaplap: ASROCK H61M-HVS ~12k
CPU: INTEL Pentium G620 ~15k
RAM: PATRIOT 4096MB Signature DDR3 1333MHz ~5,5k
ODD: NEC AD-7280S Fekete OEM ~4,5k
HDD: HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2 ~19k
VGA: VTX3D VX4850 1GBD5-H PCIE ~20k
táp: FSP350-60APN ~8k
ház: AKYGA AK03BK ~4k
házventi: AC F9 pro PWM + AC F8 ~3k

Sum ~91k

Kicsit felette (volt 100k is szerkestés előtt a hozzászólásodban) sokkal modernebb VGA-val és minőségibb házzal:
VGA: SAPPHIRE 11202-00-20G HD7750 ~26k
táp: FSP400-60APN ~10k
ház: SHARKOON Vaya ~8k
házvent: 1*AC F12 Pro ~1.5k
Sum: ~101k

Ja, tuning ebben az esetben sincs :)
Az lehetne egy alapból gyengébb AMD konfig esetében, amivel elérnéd esetleg ennek a teljesítményét

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#8187) zka67 válasza 04ahgy (#8185) üzenetére


zka67
őstag

Na egyszer s mindenkorra tisztába teszem ezt az LC Power dolgot:

Anélkül mondotok rosszat róla, hogy egyáltalán vennétek a fáradtságot és megnéznétek legalább a honlapját.

Ha nem tudjátok, hogy mihez milyen tápot vegyetek, akkor az elfüstöl, ez nem kérdés. Ha megnézitek, az LC Power az irodai gépekbe szánt tápoktól kezdve gyárt mindenfélét, az extrém gamereknek is.

Érdemes megnézni az adatlapjukat azoknak is, akik azt állítják, hogy semmilyen védelem nincs bennük. Incl. PFC (power factor correction for an efficient use of the spent energy) and all relevant safety circuitry (Tartalmazza a PFC-t és az összes fontos biztonsági áramkört. LC420H-12, office series).

Akinek gamer táp kell, annak ezt érdemes megnéznie, mert felét egy FSP-vel vagy egy corsair-rel.

Nem szeretem, ha valaki csak okoskodásból leszaroz valamit, anélkül, hogy egyáltalán kipróbálta volna. Ezt már kiveséztük a tápos topikban, és azon kívül, hogy "mert szar és kész", igazából egyetlen egy elfogadható indokot nem tudtatok mondani rá, hogy miért.

Ti könnyen szórjátok más pénzét, nem nektek kell megdolgoznotok érte. De ha van olcsóbb, megfelelő megoldás rá, akkor hadd ajánljam már szerencsétlennek anélkül, hogy nekem esnétek megfelelő indoklás nélkül.

Mert ahhoz a konfighoz, amihez ajánlottam, szinte bármilyen táp megfelel, mert ne mondjátok nekem, hogy 40-50W-ot vagy akár 100-at nem bír el bármelyik tápegység. Nincs szükség a fölösleges riogatásra és ez a topik már kezd arról szólni, hogy az FSP-t reklámozzátok, pedig van élet azon kívül is.

Téma részemről befejezve, felőlem mindenki vegyen olyan tápot, amilyet akar. Nekem bevált az LC Power, amíg nem döglik be egy sem, addig maradok ennél a márkánál, de ez legyen az én dolgom (és gondom).

Jó éjt mindenkinek.

(#8188) nihill válasza zka67 (#8187) üzenetére


nihill
őstag

"mert ne mondjátok nekem, hogy 40-50W-ot vagy akár 100-at nem bír el bármelyik tápegység"

Erre a részre szeretnék reagálni, az LC-powertől teljesen függetlenül. Szóval ez amit írtál, igaz, 50w-ot bármi le tud adni. De az még csak 1 paraméter, hogy leadja, de az is nagyon fontos, hogy mennyire stabilak a feszültségei. Pl. EZ a táp is leadja amit kell, nade hogy??? Mindenfajta rövidzár, leégés, stb nélkül normál üzemben szép csendben kinyírja a gépet, aztán majd cseréled a "szar" vinyót, "szar" alaplapot, miközben a "tuti" tápegység meg bírja és bírja... :U

[ Szerkesztve ]

(#8189) zka67 válasza nihill (#8188) üzenetére


zka67
őstag

Mert ahhoz a konfighoz, amihez ajánlottam, szinte bármilyen táp megfelel, mert ne mondjátok nekem, hogy 40-50W-ot vagy akár 100-at nem bír el bármelyik tápegység.

Ott volt a "szinte" szó is, csak jó hírszerkesztő módjára azt kifelejtetted.

Egyébként láttam ezt a videót, van is véleményem róla: a digitális multiméterek a legkisebb tüskéktől is megbolondulnak, és igen, ilyen hihetetlen értékeket mutatnak, pedig a valóságban megfelelő az érték. Tüskék pedig minden kapcsolóüzemű tápegységben vannak és lesznek is, csak nem mindegy mekkorák. Nem mondom, hogy ez egy jó tápegység lenne, én sem vennék ilyet, de azért gondolj bele, ha ezek a tápok kinyírnák a gépeket, akkor el tudnának adni belőlük? Szerintem nem. A másik dolog pedig az, hogy a tápegységet sosem szabad kicentizni, mindig kell ráhagyni bőven. Egy 550W-os tápot nem szabad sokáig 550W-al terhelni, mert vagy lekapcsol, ha van benne hővédelem, vagy felrobbannak benne a FET-ek.

Jó is hogy ez szóba került, mert pl. a 420-as LC Powernél a 420W a maximális csúcsteljesítményt jelenti, valójában folyamatos üzemben 320W a terhelhetősége. Gondolom ez a többi gyártónál is szokás lehet. És ezzel talán meg is magyaráztam azt a dolgot, hogy "hihetetlen értékeket írnak rá". Csak meg kellene nézni azt az adatlapot, mielőtt valaki ilyen kijelentést tesz,

Na most már tényleg jó éjt mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#8190) horush válasza zka67 (#8187) üzenetére


horush
addikt

Én csinálok egy tápot, meg egy honlapot neki, s kiírom, hogy megvan minden védelem, meg lesz? Nem valószínű. Csak azért, mert a saját honlapjukra ki van írva, azt nem kell feltétlen készpénznek venni.

Nincs szükség a fölösleges riogatásra és ez a topik már kezd arról szólni, hogy az FSP-t reklámozzátok, pedig van élet azon kívül is.

Legalább 10 féle tápot ajánlunk nap mint nap, ezek közül az egyik az fsp igen. Akkor ki is ír "jó hírszerkesztő módjára" valótlant? Ha a topik 8000hsz-ében, s az előzőek több 10000 hsz-ében csak fsp lett volna ajánlva, akkor írhatnád ez. Azt viszont továbbra sem látom be, hogy mivel lenne sokkal olcsóbb az lcpower. 5k fölött kezdődnek a tápjaik. 8k-ért van bizonyítottan minőségi is. A "komolyabb" tápjaik pedig 10k felett vannak, amennyiért sokféle jó tápot kapni, az általad linkelt ozeanios 20k-nál is drágább, ennél olcsóbban is vannak minőségi tápok, akár nagyobb teljesítménnyel is. Továbbra sem értem ezek után, hogy miért kéne lc-t venni. Tudsz mutatni egy komoly tesztet is, ahol elmondják milyen jó?!

"ha ezek a tápok kinyírnák a gépeket, akkor el tudnának adni belőlük? Szerintem nem."

Szintén nagyon sokat bizonyító kijelentés. Eladták anno a Vargáné és TSA tápokat is, pedig azok közül minden második néhány hét után kinyírta a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#8191) MotleyCue1


MotleyCue1
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget kérnék. Szeretnék összerakni egy számító gépet kb 200.000, max 250.000 Ft ért egy fullHD-s 22"-24" monitorral együtt! Játszani szeretnék rajta (nem feltétlen fontos hogy minden játék menjen max grafikán, de azért az új játékok is fussanak el a gépen majd). Tuningolni nem szeretném, csendes és gyors legyen ez a lényeg. A rendszernek szeretnék egy SSD meghajtót, külön HDD egyenlőre nem fontos, csak ha belefér a keretbe!
Nincs semmilyen alkatrészem sem, mindent boltban szeretnék megvenni a garancia miatt.

(#8192) horush válasza MotleyCue1 (#8191) üzenetére


horush
addikt

LAP: ASROCK B75M ~18eFt
CPU: INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155 BOX ~45eFt
RAM: PATRIOT 8192MB Signature DDR3 1333MHz KIT PSD38G1333K ~11eFt
HDD: -
SSD: A-DATA 120GB SATA3 2,53" S510 AS510S3-120GM-C ~30eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4,5eFt
VGA: SAPPHIRE 11200-00-20G HD7850 2GB GDDR5 PCIE ~69eFt
TÁP: CORSAIR Builder Series CX430W v2 ~12,5eFt
HÁZ: Sharkoon Vaya ~8eFt
CLR: XILENCE COO-XPF120.R Piros x2 ~2eFt
TFT: DELL U2212HM ~49eFt
Összesen: ~249eFt.

Jól felszerelt alaplap, erős i5 proci, 8gb ram, 120gb gyors ssd, erős hd7850 vga, minőségi táp, korrekt ház, bele két halk venti, 22"-os fullhd monitor minőségi ips panellel.

(#8193) MotleyCue1 válasza horush (#8192) üzenetére


MotleyCue1
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Még esetleg írhatnál egy olcsóbb összeállítást is, ha létezik olyan, kb 180-200E ft környékén, mert szeretném minél olcsóbban kihozni a gépet.

(#8194) slayer007 válasza MotleyCue1 (#8193) üzenetére


slayer007
tag

Szia!
Ha ki tudod szorítani az összeget, akkor ebből a konfigból ne akarj kispórolni semmit. Ha le akarod csökkenteni 50-70ezerrel a keretet, akkor búcsút kell mondj a fizikai 4 magos processzornak, valamint a 2GB-s videokártyának is, ami elég sokkal visszaveti a gépet a jövőre nézve. :)
Ha mindenképp vissza akarsz venni ebből, akkor i3 2120 cpu + HD6850 videokártya... ez így már most is kompromisszumokba ütközik egyes játékoknál, nem hogy 2 év múlva... :)

LAP: ASROCK B75M ~18eFt
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX - 30eFt
RAM: PATRIOT 8192MB Signature DDR3 1333MHz KIT PSD38G1333K ~11eFt
HDD: -
SSD: A-DATA 120GB SATA3 2,53" S510 AS510S3-120GM-C ~30eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4,5eFt
VGA: SAPPHIRE 11180-00-20R HD6850 1GB GDDR5 PCIE - 36,5k (ha ennél jóval drágább, inkább gtx560 non Ti)
TÁP: CORSAIR Builder Series CX430W v2 ~12,5eFt
HÁZ: Sharkoon Vaya ~8eFt
CLR: XILENCE COO-XPF120.R Piros x2 ~2eFt
TFT: DELL U2212HM ~49eFt
=============
201,5k

Im insane, what's your excuse?!

(#8195) nihill válasza horush (#8190) üzenetére


nihill
őstag

Hatalmas off, de ha már szóba került, nekem van egy működő Vargáné tápom :D Mondjuk gépbe nincs berakva, csakúgy elraktam a padlásra mint kultúrtörténeti érdekesség :))

(#8196) 04ahgy válasza zka67 (#8189) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Egy 550W-os tápot nem szabad sokáig 550W-al terhelni, mert vagy lekapcsol, ha van benne hővédelem, vagy felrobbannak benne a FET-ek. Jó is hogy ez szóba került, mert pl. a 420-as LC Powernél a 420W a maximális csúcsteljesítményt jelenti, valójában folyamatos üzemben 320W a terhelhetősége."

Hát nem. Egy 500W-os táp az a megadott maximális hőmérsékleten károsodás nélkül, folyamatosan adja le a ráírt teljesítményt, méghozzá úgy, hogy a kimenetek minden paramétere (feszültség, zaj) az ATX szabványban meghatározott értéken belül van. Túlterhelésre meg hővédelem ide vagy oda, le kell kapcsolnia. A túlterhelés és a túlmelegedés elleni védelem az általad tévesen titulálttal ellentétben nem egy célt szolgál.

Szép is lenne, hogy ha 0°C-os beszívott levegőnél nem kapcsolna le túlterhelésre, 40°C-os esetén meg igen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8197) melan


melan
senior tag

Megváltozott a véleményem tegnap óta Úgy néz ki leteszek az ivy prociról, inkább egy i5-2500k -t veszek, pedig az 6ezerrel többe kerül most... szeretném, ha 1600-as ramokat tehetnék hozzá, bár nem akarom tuningolni. Milyen alaplapot ajánlotok hozzá? Az 1600Mhz miatt tudom p67-es kell... Jó lenne egy EPU-t támogató asus deszka, eddig ezt preferáltam, de alig találok normális áron, asrock lenne vagy Gigabyte P67A-D3-B3. Vagy maradjak az 1333Mhz-nél, és akkor elég egy olcsóbb, h77 vagy h67 lap is?

(#8198) 04ahgy válasza melan (#8197) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Inkább egy olcsóbb Z68, AsRockot simán merem ajánlani, és a Virtu beüzemelésével az áramfogyasztásod jelentősen lecsökkentheted, az 1600-as RAM is menni fog és a 2500K-t is tudod tuningolni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8199) mr.norris


mr.norris
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Véleményt szeretnék kérni a következő konfigurációról.

Alaplap : Asus P7P55D
Processzor : Intel Core i5 típus / szeretném ha ajánlanátok egyet
Videókártya : Radeon HD7770
Merevlemez : szeretném ha ajánlanátok egyet 20-30e forint között
Optikai meghajtó : szeretném ha ajánlanátok egyet
Memória : Kingston DDR3-RAM 8GB PC3-12800 HyperX Kit

Szeretnék vele a legjobb minőségben játszani akár a legújabb Battlefield-et is (1920*1080). Kb 150e forintot szánok ezekre.

(#8200) Jim-Y válasza 04ahgy (#8198) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ezekszerint jól működik már a virtu és teljes egészében lekapcsolja a vga-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.