Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#8301) #98593280 válasza newlinechar (#8299) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Asgard Pro-t jelenleg csak a pc-gear árulja. Az MS-I -nál és a Sharkoon Vaya-nál sokkal jobb, én azt venném.

A 7850 8%-al lassabb mint a GTX570: katt, Full HD-ben szerintem ez semmit sem számít. A Battlefield 3 ugyanúgy fog rajta kb. menni. MIndamellett fogyasztása jobb, kevésbé melegszik. Ráadásul egy CX430-as Corsair táp elviszi. Nem kell hozzá 500 és 550 watt.

A 2320 44k
a 2400, 45k
a 2500, 49k
szerintem az első két proci éri meg, 2320-as volt itt HWaprón 33-ért is.
A 2500K már 52k, az is megéri, de a 2500 az szerintem nem. A 7850-et amúgy és a GTX570-et is bármelyik CPU "kihajt".

[ Szerkesztve ]

(#8302) Coolmat válasza #98593280 (#8301) üzenetére


Coolmat
őstag

PC-Gearnél is más jó ideje az ismeretlen felirat virít a szállítási időre, szóval mondhatjuk hogy jelen pillanatban beszerezhetetlen ez a ház itthon, az meg talán mégsem olyan frankó, hogy mindenkinek ezt ajánljuk a topikban aztán várhatnak rá 2-3 hetet vagy esetleg többet. Amúgy nekem is tetszik, várom róla a cikkedet!

(#8303) Sophia válasza #98593280 (#8290) üzenetére


Sophia
csendes tag

Köszönöm: ShellKretor, vond, balpis, sketchifun! A javaslataitok alapján lecserélem a lapot (H77Pro4/MVP),a cpu-t (i3-2120), az odd-t (NEC AD-72580S), a tápot (CTG-500), és a házat is!!! Köszönet még 1szer! :R

(#8304) Csucsu88 válasza Csucsu88 (#8282) üzenetére


Csucsu88
tag

Erre válaszolna valaki?

(#8305) nihill válasza Csucsu88 (#8304) üzenetére


nihill
őstag

Persze. A válasz: bármilyet.

(#8306) sketchifun válasza Csucsu88 (#8304) üzenetére


sketchifun
senior tag

Például Core i7 gen 3. és Quad SLI GTX690

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8307) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Ez milyen összeállítás? Ismerősömnek kell majd:
Alaplap: MSI B75MA-P45
Processzor: Intel I3 2120
Ram: Patriot 4gb ddr3 1600MHz
Videókártya: Sapphire HD 7750
Merevlemez: WD Caviar Blue SATA3 1GB
DVD író: NEC 7280
Ház: Sharkoon Vaya
Táp: FSP400-60APN.
Összesen: 131K.
Az Asrock alaplapban alc662-es hangchip van ebben meg alc887-es. Valamivel jobb ezért is néztem ezt az alaplapot és csak egy ezressel drágább. Merevlemez ugyan sata3-as de működne sata2-es portban is? A ház nagyon tetszik neki. A tápnak meg elvileg elég hosszúak a kábelei. Ja és a keret max 130K úgyhogy még ez is sokba kerül neki.

[ Szerkesztve ]

(#8308) TGWH válasza gyenesmartin (#8307) üzenetére


TGWH
őstag

Sata 3 visszafelé kompatibilis, ahogy az usb 2.1 is pl. az volt.
Ha sok az az egy ezres, vegyen másik ramot, 1333mhz-es is ugyan olyan jó az i3-hoz, sőt, semmivel sem rosszabb.
Vagy vegyen másik alaplapot, pl. 12 ezres alaplapban is ugyan ez az alc887 van, ha mindenképpen az kell. De szerintem édes mindegy mi van bent, maximum azt ne, ami tényleg átlag alatti... szebben nem fog szólni egy másik sem szerintem (drágább lehet hogy jobban szól).

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8309) gyenesmartin válasza TGWH (#8308) üzenetére


gyenesmartin
őstag

PCI foglalat is kellene tv kártyának. Az 1600-as memória meg csak 300ft-al drágább. A 12-ezres lapon meg nincs sata3, ha később venne SSD-t.

(#8310) nihill válasza gyenesmartin (#8307) üzenetére


nihill
őstag

A 7750 és a 6770 kb egy árban van, de a 6770 erősebb, ezen el lehet gondolkozni helyette. Mondjuk oda már kelleni fog egy pcie tápkábel ami a 400-as FPSn nincs, de csak egy átalakító kérdése a dolog, lehet még adnak is a kártyához.

(#8311) gyenesmartin válasza nihill (#8310) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem sokkal gyengébb, de kevesebbet fogyaszt. Majd kiderül kapható lesz-e még a 6770 szeptemberre.

(#8312) balpis válasza gyenesmartin (#8309) üzenetére


balpis
őstag

Ha az USB3 nem fontos annyira, (bár szerintem sokkal nagyobb jelentőséga van, mint a SATA3-nak az SSD-nél), akkor H61DE/S3. (ALC887 )
Egyébként milyen TV kártya? Én pl. megjártam, mert ami nekem van, amiatt fel kellett tennem XP-t is, mert a WIN7 nem támogatja....

Ja, hogy szeptember?! Május elején? Sok értelme nincs a kérdéssel foglalkozni ma....

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#8313) gyenesmartin válasza balpis (#8312) üzenetére


gyenesmartin
őstag

USB3 jó hogyha van, de SATA 3 meg kellene. De az ne ilyen külső ic-s.
TV kártyát meg nem tudom milyenje van, csak azt, hogy pci kell neki.
Hát még nincs, de úgysem fog sokat lejjebb menni az ára szerintem.
Tényleg ha már itt vagyok egy alaplapi 4pines venti csatlakozót el lehet osztani 2 vagy 3 felé?

[ Szerkesztve ]

(#8314) TGWH válasza gyenesmartin (#8311) üzenetére


TGWH
őstag

Ja hogy szeptember? Akkor addigra szerintem bőven változni fog még... figy, ha sok az az ezres, 700 forint máris kevesebb :D
Tv kártya, ja, arról nem volt szó kérem :D csak olyan fura volt, hogy ilyen kis procihoz miért nem olcsó alaplap. Sata3 szerintem nem annyira fontos, akkora egetverő különbségek úgy tudom nincsenek...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8315) Faterkam válasza 04ahgy (#8281) üzenetére


Faterkam
addikt

Várok még persze, nem holnap veszem meg, de szerintem Nvidiánál ár/érték arányban ez a legjobb most.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8316) Zunex


Zunex
tag

Hali srácok!

Nem nagyon vagyok otthon tápokkal, ezért kérnék egy kis segítséget. Tervezek venni egy XFX HD 6870-et az 5770-em helyére. Most van egy 550W-os LC Power tápom, ami biztosan nem lesz elég neki. Tudtok ajánlani egy olyan tápot ami a következő gépet megtudja majd hajtani halál nélkül?

AMD Athlon II 630 x4 @ 3,35 ghz
Kingmax Hercules DDR3 3x2 gb RAM
ugye az XFX HD 6870
Asrock M3A770DE alaplap
ASUS Xonar DG
7200 RPM 32mb Seagate winyó

Létezik ilyen táp 10E alatt? Nem baj, ha PH-n kell használtan venni. Vagy valakinek van valami jó ötlete, hogy hogy ragyoghatna eme gép? :) (Mostani problémám az vele, hogy bármennyire leveszem a grafikát nincs jelentős FPS beli változás. Járt a gépben egy Phenom II 945, pár fokkal jobb volt, de akkor sem volt az igazi) Valami tanács vagy jó a mostani elképzelésem?

Előre is köszi, Zunex

[ Szerkesztve ]

(#8317) Bogyó bá' válasza Zunex (#8316) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem a "teljesítménye" kevés a tápodnak, hanem a minősége. Azt a konfigot egy normális 400W-osnak gond nélkül vinnie kell: FSP HEXA, Chiettec CTG, stb.

A 6870 kb. kétszer erősebb az 5770-nél, és még talán a processzor is éppen kiszolgálja.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8318) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Gondolkozom htpc vásárlásán:Proci,Alaplap,Memória,. Olyan kérdésem lenne,hogy adott 3 db Fullhd tv az egyik rá lenne kötve a másik kettőt egy gigabites swich-el lehetne elérni ,tehát utp kábelen menne. Érdekelne mennyiből jönne ki egy ilyen konfig.
Lényeg 3 db Fullhd filmet kellene lejátszania egyidőben+ az sem baj ha winrar tömörítésben sem lassú, illetve a kevés fogyasztás. AMD és Intel is jöhet, az amelyik gyorsabb.
Árat nem írok,de semmi másra nem kell csak erre lesz használva kíváncsi vagyok érdemes e eladom a mostani konfigom. Előre is köszönöm :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#8319) Zunex válasza Bogyó bá' (#8317) üzenetére


Zunex
tag

6870-et kinyomhat a 400W-os táp? azért nem hiszem.. 230W-ot fogyaszt + a proci 95W.. már nem jól állok :( + a XFX oldalán írják h minimum 550W-os táp kell. Azt értem, hogy minőségi táp kell, de 400W nem elég. Összevetve a két infót.. nekem legalább egy minőségi (FSP/chieftech 500W-os táp kéne). Már csak azért gondolom, mert ismerősöm gépében egy Corsair 600W-os táp van egy 480 gtx-el. 1x már volt szervizben táphalál miatt. Teljesen biztos, hogy 400W elég??

(#8320) Bogyó bá' válasza Zunex (#8319) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem egy sokat zabáló, régi 5850-em van az elvileg max. 151W-ot képes felvenni. A 6870 is pont ennyit fogyaszt elvileg. Még a legdurvább tesztprogramokkal sem sikerült a gépemmel a konnektorból 360W-nál többet megkajáltatni, és ez felvett teljesítmény, nem pedig leadott.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8321) tikshow válasza Zunex (#8319) üzenetére


tikshow
addikt

attól függ, hogy mennyire hatékony a táp mondjuk 80+ bronze elviszi, gyártók oldalán jellemzően azért írnak nagyobb tápigényt, mert gondolni kell a gagyi táppal rendelkezőkre is

[ Szerkesztve ]

(#8322) Zunex válasza Bogyó bá' (#8320) üzenetére


Zunex
tag

másik oldalon olvastam a 230W maxot. elég "kevésnek" tűnik a 151W. De ha tényleg elég egy 400W akkor én csak boldog vagyok, hisz talán megúszom a tápot 10k alatt :)

Tikshow: Van benne valami.

Köszi a válaszokat! Esetleg tudtok valamit ajánlani? Nektek milyen tápotok van? :)

(#8323) mr.norris válasza Jim-Y (#8228) üzenetére


mr.norris
csendes tag

Egy kérdés még : Kiválasztott konfigomról kértem árajánlatot szaküzletben : 210e. Megnzétem ugyanezt www.harverker.hu oldalon és sokkal olcsóbbra jön ki. Nem tudom hogy melyiket válasszam. Netes rendelésnél ugye alapvető baj az hogy ha bármi elromlik nem tudom bevinni 3 kilóméterre a szaküzletben egyből, hanem fel kell küldözgetnem. Mi a jó választás?

(#8324) sketchifun válasza Zunex (#8322) üzenetére


sketchifun
senior tag

Azért a HD6870 nem egy nagyon régi technológián alapul. Néhányan még soknak is vélték azt a 151 wattot, fogyasztásban az nVidia igen csak rákínált :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8325) Bogyó bá' válasza mr.norris (#8323) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem reklámnak szánom, de nézz szét itt is, nekik elég jók az áraik, ami van a weblapjukon, az "készleten" is, és a kétezer-párszáz forintos fuvardíj tartalmazza a garanciafutár szolgáltatást is. Azaz hiba esetén egy telefon, és megy a futár a cuccért, majd javítva / cserélve viszi vissza, ingyen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8326) sketchifun válasza mr.norris (#8323) üzenetére


sketchifun
senior tag

A webshop.

A hardverker egy korrekt hely, és megbízhatóak.

Vagy rendelj ipon.hu-ról. És ha hibás alkatrészt kaptál, jelezed telefonon, és futárt küldenek érte, díjmentesen cserélik.

A helyi számtechboltban ne vásárolj, nem éri meg. 20k-s terméket ők simán el akarnak adni 24k-ért. Ez azért nagyobb összegnél súlyos ezreseket jelenthet.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8327) Zunex válasza sketchifun (#8324) üzenetére


Zunex
tag

Egy ilyen Chieftech jó lenne? :)

(#8328) sketchifun válasza Zunex (#8327) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem igazán.

Inkább Chiftec CTG-500. ~12k
Vagy FSP 400-60apn ~10k.

A processzorod TDP-je 95W, emellé még a 151W. 246W, + az egyéb cuccok a gépben. Full Loadban sem nagyon lehet több az energiaigénye 300W-nál, ez ugye 75%-os minimum hatásfokot jelent 400W-nál. És az FSP ezt bőven hozza.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8329) Zunex válasza sketchifun (#8328) üzenetére


Zunex
tag

Ez még belefér. Akkor eddig erre esik a választásom. kb 1 hónap múlva fogom megvenni a cuccost, addig még olvasgatok! Köszi szépen a segítséget!

(#8330) tikshow válasza Zunex (#8329) üzenetére


tikshow
addikt

ha esetleg egy hangyányival többed lenne rá vagy le menne az ára érdemes ezt is megnézni
FSP Hexa 400W

(#8331) nihill válasza Zunex (#8329) üzenetére


nihill
őstag

Azért arra is figyelj, hogy tudtommal a 6870-nek 2db PCIE tápcsati kell, és pl. a FSP 400-60apn-en egy sincsen. Azzal vagy átalakító kábelezni kell, vagy eleve olyat vegyél amin már rajta vannak. Ilyenből a legolcsóbb táp tudtommal a CTG-500-80p.

(#8332) Zunex válasza tikshow (#8330) üzenetére


Zunex
tag

Igazából olcsón akarom megúszni, de kezdek rájönni, hogy nem lehet :) felveszem a listára a tápot :)

Nihill: Kössz, hogy szoltál! Erről meg is feledkeztem. Van itthon 3db átalakító, de jobban szeretném, hogy eleve legyen a tápon. Ezért is kérdezlek titeket, tápokban picit elvagyok veszve :DDD

(#8333) forest601


forest601
tag

üdv mindenkinek! erre tudnátok mondani valamit....

alaplap: Gigabyte A55M-S2HP
proci: AMD A8-3870K
ram: Kingston HyperX Blu 8GB 1600MHz DDR3

kérdés:
-ennek milyen táp kellene?
a prociba épített vga milyen teljesítményt nyújtana?

Samsung Galaxy S5(SM-G900F), Samsung Galaxy S3(i9300) Blue, Motorola MB525 SoC (KitKat rom)

(#8334) TGWH válasza forest601 (#8333) üzenetére


TGWH
őstag

Attól függ, mire kell? Netre, hd filmre, alap játékra tökéletes... 400w-s minőségi táp már elviszi :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8335) forest601 válasza TGWH (#8334) üzenetére


forest601
tag

játék, film, net :)

amugy nem nagyon értek a sz.gép összerakáshoz amiket irtam az minden kompatibilis egymással?

egyáltalán megéri fm1-et venni? vagy inkább am3+?

Samsung Galaxy S5(SM-G900F), Samsung Galaxy S3(i9300) Blue, Motorola MB525 SoC (KitKat rom)

(#8336) TGWH válasza forest601 (#8335) üzenetére


TGWH
őstag

Ha nem akarsz új játékokkal sűrűn játszani, akkor elfogadható. Ha játszani is szeretnél, méghozzá pl. napi, heti szinten, magasabb beállításokkal, akkor nagyon kevés lesz.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8337) forest601 válasza TGWH (#8336) üzenetére


forest601
tag

esetleg tudnál ajánlani egy összeállítást ami ilyesmi ár kategóriában van?

mondjuk...
alaplap: gigabyte m68mt-s2p
proci: amd phenom II x6
ram: kingston hyperx 2x4gb
vga: ???

Samsung Galaxy S5(SM-G900F), Samsung Galaxy S3(i9300) Blue, Motorola MB525 SoC (KitKat rom)

(#8338) sketchifun válasza forest601 (#8333) üzenetére


sketchifun
senior tag

FSP 350-60apn
FSP 400-60apn

Chiftec CTG400

Ezek közül bármelyik.

De szerintem egy ilyen minimal Intel konfig megveri. Multimédiában hozza az IHD a szintet, játékok terén viszont azért az AMD APU a nyerő. De aki játszik, szerintem VGA-t vesz, ezáltal feltételezem, hogy irodai gép kell.

LAP: Asrock H61-GS ~12k
CPU: Intel Core i3-2120 ~30k
RAM: Patriot 8GB 1333Mhz ~11k

És az i3 megveri bőven az A8-at szerintem. A tápegységek terén mind1, egyik konfig sem eszik még 350 wattot sem. És még 4k-t is spóroltál.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8339) TGWH válasza forest601 (#8337) üzenetére


TGWH
őstag

x6-os sehogy sem jó, sokat eszik, régi, van nála olcsóbb, jobb.
Kell vga vagy sem? 30-40 körül már vannak használhatóak játékra... ha meg nem akarsz annyit rászánni, akkor marad az a8-as, vagy inkább a nemsokára megjelenő a10-es ha vársz még. Erősebb apu-val sokat nyernél. Igaz picit drágább lesz...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8340) forest601 válasza TGWH (#8339) üzenetére


forest601
tag

nos tehát 60-70k lenne a keret!

GTA IV és azonos szintű játékra kellene meg 1,2 szimulátor játék + netezésre és film eddig rámsóztak a "számítógépszakemberek" egy gigabyte m68mt-s2p lapot+ hozzá egy kingmax 2x2gb ramot ezeket adjam el vagy még van értelme hozzá procit + vgat venni?

jah és idővel szeretnék osztott képernyőt csinálni 2 monitorral!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5(SM-G900F), Samsung Galaxy S3(i9300) Blue, Motorola MB525 SoC (KitKat rom)

(#8341) pepusos válasza Zunex (#8329) üzenetére


pepusos
senior tag

Nekem is 400 wattos tápom van, gond nélkül viszi a konfigom. :K

(#8342) TGWH válasza forest601 (#8340) üzenetére


TGWH
őstag

Na újra :D x4 még belemegy a lapba, talán az lenne a legjobb, de a profik majd megmondják... proci kb. 30, vga 30, ha más nem kell, ki is jössz a keretből :D ssd sem lenne rossz, de az már sok lenne...
két monitort hogy gondolod? játékra felejtsd el :D azon kívül kb. minden gép képes rá asszem.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8343) forest601 válasza TGWH (#8342) üzenetére


forest601
tag

(S)fx 6100 az am3+-os én ugy nézem....a lapom meg csak am3(/S)

a ramot átcserélem 2x4gb kingston hyperx-re az ugy okés lenne?

2 monitort úgy képzeltem el hogy egyiken megy pl a film másikon netezek vagy csak kiszélesítem az asztalt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5(SM-G900F), Samsung Galaxy S3(i9300) Blue, Motorola MB525 SoC (KitKat rom)

(#8344) sketchifun válasza TGWH (#8342) üzenetére


sketchifun
senior tag

60k-ba szerintem megoldható lenne.

De az alaplappal átbasztak, FM1-re nem éri meg építeni szerintem. De legyen.
Lap és RAM meg van már ugye.

CPU: AMD A6-3670K ~25k
VGA: VTX3D VX6850 ~35k

Ha el tudod adni a lapot, akkor az eladási árán(~12k) vehetsz is egy Asrock H61-GS-t.

Abba:

CPU: Intel Pentium G860 ~22k
VGA: VTX3D VX6850 ~35k

Más megoldás nem nagyon van, és én az intelt választanám.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8345) TGWH válasza forest601 (#8343) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor talán a phenom II x4 lenne a legjobb, BE kiadás, az tuningolható. Van, hogy elveri a bull-t is, meg az x6-ost is... igaz ami beleférne a 60 ezerbe, az már nem biztos :D de 33-ért egy 975-ös szerintem nem rossz, a maradékon meg egy vga... de az is jobb lenne legalább 35-ért.
Két monitort nem tudom, de elvileg elbírná a vga. A6-A8-as biztosan viszi, még ha játszol úgy is, de a régebbiekről semmit sem tudok, meg úgy általában a több monitorról sem... de ha van egy 23"-es monitorod, az már elég széles...

sketchifun, én 70-ért vennék egy x4-es meg egy vga-t.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8346) sketchifun válasza TGWH (#8345) üzenetére


sketchifun
senior tag

És akkor vegyél egy alaplapot is, mert amit írt lapot, az FM1-es, az X4 meg AM3+.

Az X4 tényleg erős, de ha már 70k lenne a keret, akkor i3-2120, ami keményen megveri az X4-et.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8347) TGWH válasza sketchifun (#8346) üzenetére


TGWH
őstag

AM3-mas, én néztem be az elején. De ha nem akarja eladni a lapot, négy gb rammal szerintem jó lesz, max beszámítják neki és vesz 8gb-ot ha kell.
Kérdés kell-e hozzá táp, ház, stb...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8348) sketchifun válasza TGWH (#8347) üzenetére


sketchifun
senior tag

De még úgy is 70k keret kéne, és nem fér bele.

X4 965 férne bele talán.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8349) TGWH válasza sketchifun (#8348) üzenetére


TGWH
őstag

33-38 a proci... marad 37-32 a vga-ra...
6850 amit írtál, bele is férne. Ha nem kell más :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8350) balpis válasza sketchifun (#8328) üzenetére


balpis
őstag

ne haragudj, de hogy a fenébe jön itt most elő a táp hatásfoka?!
Annak semmi köze a leadott teljesítményhez.

Az említett FSP400-60APN 300W felett tud 12V-on leadni. De ahogy nihill írja, nincs rajta egyetlen 6 pines csatlakozó se, s nincs 4 molex sem a korrekt átalakítózáshoz.
Alsó tápos házba CTG 500, felsőtáposba esetleg hexa 500, CTG450, hexa 400, CX430v2 (de ezekhez egy átalakító is kell) jöhetnek szóba az adott konfighoz olcsón. Esetleg CM GX450, Sharkoon WPM 500.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.