Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#7201) altoalto


altoalto
tag

Sziasztok!

Kerdeznem az itt kommentelo szamtech.gurukat, h az sli-nek jelenleg mennyi ertelme van?
Radeon kartyak nem erdekelnek!!!!
Win7-et tervezek hasznalni 64 biten.
Szerintetek melyikkel jarnek jobban?
2 db gtx 480, 2 db 560 TI? Esetleg 2 db 570? Vagy egy 1 db gtx 580?

A tunighoz semmit sem konyitok, tehat olyan alkatreszekbol kene a gepet osszepakolni, ami mar eleve "gyari" tuningban reszesult es kozel maxon megy minden.

A fogyasztas miatt nem kell aggodni, mert a munkahelyem mellett lakom es onnet kapom a tapot:):)Lehet akar 1000 watt is....:):):)

Csak intel 7 2600-ban gondolkodom. Sajnos nem nagyon ertek a szamtech cuccokhoz. Kizarolag jatekra kell a gep, mert meguntam az xboxozasnal idegtepo penzlehuzast. Minden szaros terkepert, kiegeszitoert, multiert (neha)fizetni, fizetni.....

Valamin ugye sporolni is kellene...legyen mondjuk az alaplap kb. 18 korul erdekelne valami.1 db usb 3.0 eleg, hdmi(ez a legjob vga kimenet ugye??), sata 3, 1000 seb. halokartya.semmi mas extrara nincs szuksegem.

A tap sem lenyeges. Ha a tap nem csendes nem zavar,mert az xboxom ugy zakatol akar egy traktor. Megszoktam. A hatasfok szinten nem szempont, inkabb az ar.

A gephazbol a leheto legegyszerubbet vennem. A dvd iron kivul nem lesz benne mas drive egyseg. Nem baj ha pici.(sot orulnek neki) A vga/vgak ferjenek el benne,+plusz a 16 gb ram. A design+egyeb hokuszpokusz nem erdekes.

Vinyobol legolcsobb(nem ssd), kicsi gyors erdekel. Van plusz usb hattertaram a sok salatanak.
Valahol olvastam, h aki sok memoriat pakolt a gepepbe az tudja onnet futtatni a jatekokat extra gyors sebesseggel.Eleg lesz a 16 gb memoria erre a celra?

Elore is koszi mindent epito jellegu hozzaszolast:)

(#7202) po1son válasza altoalto (#7201) üzenetére


po1son
addikt

i7 az teljesen felesleges játékra és a 16 gb is... Egyébként elég lett volna beírnod azt, hogy egy gamer gépet szeretnél összeállítani xy összegért, mert elég sok butaságot írtál. :B

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#7203) balpis válasza altoalto (#7201) üzenetére


balpis
őstag

Egy igazán offtopic megjegyzés:

"A fogyasztas miatt nem kell aggodni, mert a munkahelyem mellett lakom es onnet kapom a tapot:):)Lehet akar 1000 watt is....:):):)"

Ez a hozzáállás viszi előre igazán a világot.... :(

(még mielőtt felmerülne: nem, nem az zavar, hogy ki fizeti az energiát - semmi közöm hozzá -, sokkal inkább az, hogy menyire szarunk bele és pazarlunk, ha nem érezzük közvetlenül a zsebünkön... )

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7204) koxr


koxr
csendes tag

Hali, uj gépet építenék elsősorban játékra. A következőt néztem ki:
Gigabyte ga880 gma
AMD FX 4100
4gb 1333 kingston
ATI 6770 VGA( Ebben segitsetek melyik gyártótól)
450-es corsair táp
CM 311-es ház
HDD meg már van 1,5 terrás samu

(#7205) altoalto válasza po1son (#7202) üzenetére


altoalto
tag

Azert kezdem ugy,h nem ertek hozza:) Mas reszrol ha csak annyit irok be, h gamer gepet keresek az nem eleg, mert ahogy nezgettem sokan 20-30k-s gephazakra,tapokra kapnak ajanlasokat,ami nekem nem fer bele. Az I7 pedig azert kell, mert nem akarok sokaig cserelgetni procit. Amugy 55K-ert vehetek I7-et. A kicsi procik kb 15-20k val olcsobbak...

(#7206) nihill válasza altoalto (#7205) üzenetére


nihill
őstag

Idézz már be légyszi egyetlen darab ajánlatot, ahol "sokan 20-30k-s gephazakra,tapokra kapnak ajanlasokat"

(#7204) koxr

Az i3 jobban ajánlott játékra, a 6770 pedig akkor elég csak ha nem FullHD-ban akarsz majd játszani vele.

[ Szerkesztve ]

(#7207) po1son válasza altoalto (#7205) üzenetére


po1son
addikt

Hidd el nekem, hogy elég az i5 játékra még nagyon sokáig. Egyébként tápból csak 20k körüli tudnak majd ajánlani, ha i7et és egy felső kategóriás nvidia kártyát akarsz, mert azok aztán zabálják az áramot. ;]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#7208) koxr válasza nihill (#7206) üzenetére


koxr
csendes tag

A 120as határt nem nagyon szeretném túllépni. Találtam 6850-et 36k ért. Az már jobb?
Valamint i3ból hogy lehetne kihozni ilyesmi árkategoriában?

[ Szerkesztve ]

(#7209) altoalto válasza nihill (#7206) üzenetére


altoalto
tag

Nem tudok idezni, de olvasgattam a neten es tobb oldalon a 20-30k-s ajanlasok mentek.
Tegnap felhivtam egy pc boltot infokert. Ott rogton a 20k-s tappal kezdtek, es a 15k-s gephazzal.....

Nem ertem miert akartok lebeszelni az I7 rol? Netan rosszabb/lassabb lenne mint az I3????
Szeretnek hdmi-n keresztul meghajtani a 46 colos, full hd-s lcd tv-t. Vagy a baratnom Lg W2363V-os, 23 colos gamer monitorjan tolnank a jetekokat.

(#7210) nihill válasza koxr (#7208) üzenetére


nihill
őstag

INNEN az első ajánlat pont jó neked, HDD úgyis van már azt írtad. 120-ig sztem egy Sapphire 6850 is bele férne, én azt a márkát venném.

(#7209) altoalto
Inkább az a helyzet, hogy semmivel nem lesznek gyorsabbak a játékok ha össze raksz egy 25 magos processzort 500GB RAM-al.
Írd le, mennyi pénzed van a gépre, és biztos kapsz majd rá egy korrekt ajánlatot, itt nem PC bolt szintjén mennek a dolgok, nem érdeke senkinek hogy olyat sózzon rád ami nem kell neked.
Egyébként a SLI-s kérdésedhez: amit meg tudsz oldani 1db erősebb kártyával, azt lehetőleg azzal oldd meg és ne SLI-vel.
A táp és a ház is nagyon lényeges egyébként, egy erős gép egy gagyi házban megfőhet, már ha bele fér majd a CPU hűtő egyáltalán, egy rossz minőségű olcsó táp meg rossz esetben viheti magával a halálba konfigodat ha nem bírja a terhelést.
Gagyi alkatrészekből nem szabad gépet össze rakni mert a végén többe lesz mintha elsőre jól megvetted volna.

[ Szerkesztve ]

(#7211) MacskaBusz


MacskaBusz
csendes tag

Hali

Játékhoz vennék új gépet (most csak laptopom van). Amit magamnak összeraktam eddig:

Egér billentyűzet már van.

Kérdés, hogy az adott konfigurációhoz valamelyik alkatrész túlárazott-e, tehát akár egy gyengébb darab is elvinné. A vidkari meg a proci kb alap, azoknál kisebbet nem szeretnék, de mondjuk hozzá illő ház választásánál már bajban voltam, fontos a jó szellőzés és az usb 3 az elején.

várom a tippeket :)

(#7212) pohár válasza altoalto (#7209) üzenetére


pohár
félisten

FHD-hoz elég az egykártyás rendszer is, bőőőőven... vegyél egy GTX570/7850/7870-et

MacskaBusz... kicsit alakítanék azon a listán:

alaplapnak mindenképp egy Asrock Z68 Extreme3 Gen3-at vegyél (~33-34k)
ha már Z-s alaplapot veszel, akkor 2500K-t tegyél bele, ne sima 2500-at
tápból felesleges ekkora, bőven elvagy egy 500-assal is, mint pl SHARKOON WPM power supply series 500W (~17k)
"zöld" winyó rettentően logikátlan rendszernek, inkább vegyél innen, az apróról egy kisebbet, és tegyél SSD-t a gépedbe, Samsung 830 64GB (~24-25k)
házból is inkább a jól bevált Bitfenix, NZXT vonalat kövesd

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7213) koxr válasza nihill (#7210) üzenetére


koxr
csendes tag

Sosem voltam intel párti, iponon olvastam, hogy az fx4100-at fel lehet huzni 4 ghzra és gyári hűtővel sem melegszik. Nagyobb orajel meg állítólag job játékra :)
De ha meg tudsz győzni intel felől, hogy miért jobb ám legyen az i3. Őszintén szólva kíváncsi is vagyok : D

(#7214) nihill válasza MacskaBusz (#7211) üzenetére


nihill
őstag

Nem K-s procihoz miért vennél Z-s alaplapot? A Giga 1155 lapoknál egyébként is van jobb választás, Asrock pl.
1600-as ramot megintcsak nem fogod kihasználni nem K-s procival, de egyébként sem lesznek gyorsabbak tőle a játékok, de ez végülis maradhat.
700w táp minek?

(#7215) nihill válasza koxr (#7213) üzenetére


nihill
őstag

(#7216) MacskaBusz válasza nihill (#7214) üzenetére


MacskaBusz
csendes tag

7850-hez eleve kell 500 W, ezért gondoltam a 700ra
K-s és nem K-s között mi a különbség pontosan ?
Miben jobb az Asrock a gigánál és miért nem jó a Z-s?

(#7217) hex1


hex1
csendes tag

Sziasztok,

Elsősorban grafikai munkához szeretnék gépet venni, összerakni. Legfőképpen Adobe programokat használok, néha egy kis 3d Studio.
Alapvetően olyan 150 lenne a keret, mert monitorom már van. Nagy vinyó sem kell, van egy 128as SSD-m a rendszernek, pluszban van még otthon külső meghajtó, és egy NAS is.
Azt néztem, hogy az AMD-k alapvetően olcsóbbak, de nem tudom, hogy megfelelőek lehetnek-e.

Előre is köszi a véleményeket,
Gábor

www.designmester.hu

(#7218) pohár válasza MacskaBusz (#7216) üzenetére


pohár
félisten

miért is kell hozzá 500W? a TPD 175W, a procié 95W, vígan elfutkorászna 400W-os táppal is... a Giga az 1155-ös szériához fos alaplapokat csinál, az Asrock ráadásul olcsóbb, és jobb is
a K-s procit meg tuningolni tudod, de CSAK ÉS KIZÁRÓLAG Z-s illetve P-s chipsetű alaplapban, de mivel a tied nem K-s, hanem sima, felesleges ilyen drága alaplap, mert tuningolni úgyse fogsz tudni

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7219) MacskaBusz válasza pohár (#7218) üzenetére


MacskaBusz
csendes tag

Én innen vettem az 500-at : [link]

Akkor ASROCK-ból milyet javasolnál illetve milyen árfekvésben ? Mivel tuningolni nem terveztem a procit, így akkor kisebbre cserélem (ha mégis akarnám, akkor is olcsóbbat vegyek? melyiket?)

(#7220) nihill válasza MacskaBusz (#7216) üzenetére


nihill
őstag

Már hogy a halálba kellene a 7850-hez 500w táp? :Y 130w-os kártyáról beszélünk.
A K-s proci tuningolható, a nem-K az nem. Ha nem akarsz tuningolni akkor bőven elég egy olcsóbb alaplap is, márha nincs valami azon a Z-s lapon ami miatt kifejezetten azt akarod hozzá.

(#7219) MacskaBusz
Azt mégse írhatják oda hogy ne vegyél hozzá gagyi márkájú tápot, ezért inkább írnak egy jó nagy számot, ami valószínűleg már gagyiból is elég lesz neki.

[ Szerkesztve ]

(#7221) pohár válasza MacskaBusz (#7219) üzenetére


pohár
félisten

ó, ezeknek az ajánlásoknak se kell hinni... :U
jó a sima 2500 is, de akkor alá egy ASRock H77 Pro4/MVP-t (~24-25e) vegyél :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7222) altoalto válasza nihill (#7210) üzenetére


altoalto
tag

+Pohar!

Nem ertem miert irjatok ezt!

http://www.tomshardware.com/charts/2011-gaming-graphics-charts/Metro-2033-Enthusiast,2664.html

Lehet, h itt hulyek dolgoznak? Ez egy vga osszehasonlito teszt a Metro 2033 progirol.

Az Sli nelkuli 570 kemeny 32.70 Fps tud 1920x1080 nal.....

http://gamepod.hu/hir/metro_2033_gepigeny_minimum_ajanlott_optimalis_3d.html

Az optimalis gepigenynel valahogy nem latom az I3-as ajanlast:)

Dirt2 Ajanlott I7

http://gepigeny.hu/games.php?id=893

Egyebkent ami ma jo, kb. fel ev mulva nem biztos,h eleg lesz. Mint mondtam, sokaig nem akarok a cserelgetessel foglalkozni.

Miert nem jo otlet 16Gb memot venni es onnet futtani a kedvenc jatekomat? Az nem gyorsabb mint vinyorol????

(#7223) altoalto válasza nihill (#7210) üzenetére


altoalto
tag

Jah, 250000 Ft-ra gondoltam.

(#7224) balpis válasza altoalto (#7209) üzenetére


balpis
őstag

Szerintem erre a célra minimum egy duplaprocesszoros i7 kell és talán 32GB RAM elég lesz.... De elég lesz a két VGA-nak egy 12k-s alaplap is, azt hiszem... :)

Szóval többször leírod, hogy nem értesz hozzá különösebben, de fixre veszel bizonyos dolgokat ennek ellenére...
Csakis i7, minimum 16GB RAM, SSD semmi esetre sem, ATI VGA sem. Ezek bármelyikét is észérvekkel meg tudod indokolni? Az eddigiek alapján nem úgy tűnik.
Egyébként a játékok "memóriából futtatása" téma elég érdekesen hangzik.
Lehet csinálni RAM.disket, és oda installálni az adott játékot. Akkor az indulás valóban gyors lesz. De hogy melyik játéknak mennyi az installált állapota, az játékfüggő.
Ráadásul ha futás - indulás közben valami win komponens is kell, akkor a lassú HDD fogja majd úgyis vissza a rendszert, Ennek semi értelme nincs, szerintem. Sokkal inkább egy gyors SSD-nek...

Szóval a célra egy HD7870, egy i5-2500 és 8GB RAM bőségesen elegendő. Sokkal jobban jársz, ha teszel ezek mellé egy 90-120GB-s SSD-t. A "kicsi de gyors HDD" az SSD-k mellett már egy nem létező fogalom....

Egy korrekt konfig lenne, hosszabbtávon is elegendő és igény esetén fejleszthető:

alaplap: ASROCK H77 Pro4/MVP ~25k (esetleg H77M ~22k)
CPU: INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX ~46k
RAM: KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz ~13k
VGA: SAPPHIRE 11199-00-20G HD7870 2GB ~95k (GIGABYTE GV-N580UD-15I GTX580 1536MB ~122k)
SSD: OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G ~36k
ODD: NEC AD-7280S Fekete OEM ~4.5k
táp: CHIEFTEC CTG-550-80P 550W BOX ~15.5k (kisebb is elég lenne valójában, különösen a HD7870 esetén - pl. CTG500)
Ház: BITFENIX Shinobi ~17k (a H77M-hez lehet kisebb ház: SHARKOON MS120 ~12k + AC F9 hátul ~2k)
venti: AC F12 ~2k

SUM ~255k (GTX580-nal ~280k)

Ja, és most látom, hogy a keret 250k. Hogy a manóba akartál két GTX570-et kihozni ennyiből, meg i7-et?! :Y

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7225) nihill válasza altoalto (#7222) üzenetére


nihill
őstag

Elolvastad egyáltalán amit írtam?

"amit meg tudsz oldani 1db erősebb kártyával, azt lehetőleg azzal oldd meg"
Ahova meg kevés oda kellhet az SLI.

i3-ról is csak te beszélsz folyamatosan, hol írtunk itt olyat neked?

16GB-ból hogy fogod futtatni a játékokat? RAM diszkre fogsz telepíteni? :))

Ne haragudj meg de az írásaidról süt a hozzá nem értés, írj egy összeget és fogsz kapni rá ajánlatot, ennek a felesleges vitatkozásnak semmi értelme.

(#7226) pohár válasza altoalto (#7222) üzenetére


pohár
félisten

a Metro is ugyanolyan bugos mint a Skyrim, ennek a két játéknak sosem elég a VGA...
8GB ram elég játszani, inkább egy SSD-t tegyél a gép alá, és nem kell ramdiskkel szórakozni

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7227) MacskaBusz


MacskaBusz
csendes tag

Így milyen?

Tettem bele egy SSD-t a rendszernek. A caviar black nem tudom miért "zöld", úgy tudtam az inkább a caviar green profilja. Meg a blacken van 5 év gyári gari, amit szoktam szeretni :)

Alaplapot leminősítettem, mert nem kell a K-s proci, a házat is átcseréltem, de még annak utánanézek milyen is pontosan

Köszi az eddigi tippeket, ha még van várom !

[ Szerkesztve ]

(#7228) pohár válasza MacskaBusz (#7227) üzenetére


pohár
félisten

pöpec!
bocs, én emlékeztem rosszul, azt hittem Green winyót tettél be rendszer alá (bár most, hogy van SSD a gépben, adattárolásra tökélesek a Green winyók), az a táp, amit én említettem, nincs?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7229) nihill válasza MacskaBusz (#7227) üzenetére


nihill
őstag

Ez így már rendben van sztem, esetleg a tápból még lehetne faragni 9k-t ezzel, persze az Aurum Gold is jó táp természetesen.

(#7230) Jhonny06 válasza nihill (#7229) üzenetére


Jhonny06
veterán

Fölösleges szarabb tápot venni egy ilyen kategóriájú gépbe. Ha először az Aurum-ot választotta, akkor gondolom telik rá..

(#7231) altoalto válasza balpis (#7224) üzenetére


altoalto
tag

A 250-et azert irtam, mert a tapasztalat szerint a vegen minden picivel tobbe kerul:)
Az Slit ugy gondoltam ennyibol, h hasznaltat veszek 2db-ot.
Ok. elfogadom az erveket, de meg mindig nem ertem miert nem lehet I7-et venni amikor minimalis a ket proci kozott az arkulonbseg. 46k-es 55k rol beszelunk....

(#7232) altoalto válasza nihill (#7225) üzenetére


altoalto
tag

Nem szeretnek vitatkozni:)

(#7233) altoalto válasza pohár (#7226) üzenetére


altoalto
tag

Ok, legyen SSD! Ha mindenkinek ez a velemenye,,,,

(#7234) balpis válasza altoalto (#7231) üzenetére


balpis
őstag

Hogyne lehetne i7. Ha belefér a keretbe - és nem viszi el a pénzt más elől, akkor ártani nem árt. :)
TALÁN egyszer még ki is használja valami a HT-t, azaz a 8 szálat. Meg azt a minimális többlet cache-t.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7235) Crias válasza Jhonny06 (#7230) üzenetére


Crias
senior tag

Azért azt tisztázzuk hogy az Aurumnak nagyon nagy a hype-ja, viszont a Gold jelzőn kívül semmivel sem jobb mint a csifi, ugyanolyan középkategóriás bél van mindkettőben.
(Nincs kedvem visszakeresni de ha nem hiszed kérdezd meg a tápos topikban)
Egy Sharkoon wpm, sokkal jobb választás lenne, moduláris és 14cm-es ventivel van szerelve. (Igaz ez csak 80+-os, de nem fog annyit hozni a gold amivel többe kerül...)

(#7227) MacskaBusz
Ha nem kell K-s proci akkor 5k-val kevesebbért egy i5-2400 sokkal jobb választás lenne, szintén nem hoz semmit se az a +200 Mhz

(#7236) nihill
Nekem is spec CTG-m van meg vagyok vele elégedve, de most elgondolkoznék a fent említett Sharkoon-on, mert az 500-as csak 2k-val drágább a CTG-től viszont azért ad + dolgokat is.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#7236) nihill válasza Jhonny06 (#7230) üzenetére


nihill
őstag

Azért a CTG-500-as tápra erős túlzásnak érzem azt, hogy "szarabb" :U
Eleve az volt a kiinduló kérdés, hogy mi az ebben a konfigban, amiből lehetne olcsóbbat venni, és a tápból még lehet, magamnak is nyugodt szívvel megvenném a CTG-t, ha az lenne a szempont, hogy mi az ami olcsóbb de ugyan úgy jó.

(#7237) altoalto válasza balpis (#7234) üzenetére


altoalto
tag

Ezen a 10000 Ft-on mar nem mulik a dolog. Szerintem ismerve a nimfoman gameket meg jol fog jonni az I7 a jovoben:) A fent ajanlott tap megfelel az I7-hez gtx 580-an kombinalva?

(#7238) MacskaBusz


MacskaBusz
csendes tag

Házon most nézem, hogy csak USB2 van elöl, valami alternatív javaslat amin van 3-as? :)

(#7239) nihill válasza altoalto (#7237) üzenetére


nihill
őstag

az a konfig i7+gtx580-al kb. 350-400w környékén fogyasztana

(#7240) Crias válasza MacskaBusz (#7238) üzenetére


Crias
senior tag

Ha iponban akarod összeszereltetni akkor mondjuk TT Commander MS-I ~13k, Vaya Value ~11k, vagy még a T5-T9-T28-as (value) sharkoon is megfelelő lehet.
Ha te is összetudod szerelni akkor ebben az árkategóriában usb3-as bitfenix
15k-tól vannak nem ablakos, illetve 19k-tól ablakos változat.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#7241) balpis válasza altoalto (#7237) üzenetére


balpis
őstag

A CTG 550 bőven alég ahhoz is.
i7 + GTX580 is kb. 400W alatt marad fogyasztásban.
Esetleg egy Sharkoon WPM 500 is jó lehet, de sajnos mostanávan drágult vagy 3-4k-t :( Pár hete még 15k alatt volt...
...
Bár most is van, ahol még 15k körül adják. Akkor az lehet a nyerő. :)

Alaplapból az ATX-et venném a pl. későbbi RAM bővíthetőség miatt (na meg persze ahhoz ATX méretű ház is kell, az mATX nem elég...)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7242) slayer007 válasza altoalto (#7237) üzenetére


slayer007
tag

Ha a 3gb-s gtx580at veszed, az kb ugyanannyi mint a hd7970... akkor már inkább vedd a hd7970et, mert klasszisokkal jobb (úgy 30%-al), mint a gtx580 3gb változata.

Im insane, what's your excuse?!

(#7243) koxr


koxr
csendes tag

Na akkor kicsit tökéletesítetten, nem tudom mennyire lett jó :)
Alaplap: Asrock P67 Pro3 SE
Proci: i3 2120
RAM: 4 gb kingston 1333 CL9
Ház: CM RC-311
Táp: Chieftec CTG-450W
VGA meg egy MSI HD 6850-es lenne. Nem tudom érdemes-e intel mellé egy ilyen videókártya, de a hasonló teljesítményű nvidia lényegesen drágább :F

(#7244) altoalto


altoalto
tag

Mi a ket alaplap kozott a kulonbseg? Illetve a ket masik (dragabb)alaplaphoz kepest amiket ajanlottatok mik a lenyeges elteresek?

Gigabyte H61M-D2H-USB3-B3 (GA-H61M-D2H 109561) (16916 Ft)
ASRock H61M/U3S3 (17130 Ft)

Ezt a kettot telefonban ajanlottak az I7-hez,mint olcso lapok.

(#7245) altoalto válasza slayer007 (#7242) üzenetére


altoalto
tag

A javaslatban nem szerepel 3 Gb gtx 580-as, csak 1.5-os.

(#7246) balpis válasza koxr (#7243) üzenetére


balpis
őstag

Az alaplapot cseréld le egy H77-re inkább (pl. ASROCK H77 Pro4/MVP , bár kicsit drágább). A P67 tuninghoz való alapvetően, az i3-at pedig nem lehet.
Ráadásul a H77-en sokkal jobb (intel) USB3 van, jövőállóbb is a lap.

De elég lehet egy H61M/U3S3 is, az olcsóbb.

Semmi jelentősége, hogy "intel mellé ATi VGA..."
tökéletes lesz.
Egyébként a GTX460 lenne nVidiából kb. a 6850 szintjén, de az drágább most.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7247) nihill válasza koxr (#7243) üzenetére


nihill
őstag

Ezt az alaplapot nem tudod kihasználni i3-al, inkább ASROCK H61M/U3S3 vagy H77M helyette.
A többi rendben van.

(#7246) balpis
a jó megoldáson kívül mást nem is lehet ajánlani :)

[ Szerkesztve ]

(#7248) #98593280 válasza Crias (#7240) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha az ájponban van összeszereltetve és a vevő nem nyúl hozzá utólag, akkor tök mind1 milyen házat vesz, mert ott nem fognak ügyelni a kábel menedzsmentre, belecseszik az összes cuccot, a kábeleket középen összefogják, aztán annyi.

(#7243) koxr: Az RC311 is egy fapados kábel support nélküli ház. Én inkább ezek közül javasolnék:
NZXT 210 Source
TT Commander MS-I
TT Spacecraft VF-I
Bitfenix Merc Alpha, Shinobi
Sharkoon T9 Economy (A T5-öt ne, az vacak, instabil)

[ Szerkesztve ]

(#7249) balpis válasza altoalto (#7244) üzenetére


balpis
őstag

Az Asrockon jól működik az USB3, a Gigan nem minden eszközzel...
Azonban ezekbe csak 2 RAM modul tehető, ezért is javasoltam a H77-es, legújabb lapot.

Valóban azt hiszem, 1280 MB-s GTX580-at írtam. De nem tudom, miért ez a nVidia preferencia, hisz a 7870 kb. 10% kevesebbet teljesít jóval olcsóbban és fele fogyasztással...

De hát te biztosan tudod, mit, miért...

(#7247) nihill: :)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7250) koxr


koxr
csendes tag

Kösz a gyors válaszokat nihil, balpis :R
akkor egy asrock H77M megfelelő lesz?:D

ShellKretor akkor a Commander MS-I mellett teszem le a voksom :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.