Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#7451) feri1 válasza horush (#7447) üzenetére


feri1
aktív tag

Az ssd az csak a windows betöltésekor gyorsít a rendszeren?
Müködés közben min lehet észrevenni a gyorsaságot?
Ha kihagyom a ssd-t késöbb beletudom rakni ugye?

(#7452) Maximum1 válasza feri1 (#7451) üzenetére


Maximum1
őstag

[link]
Be tudod rakni később is de akkor újra kell rakni Windowst, legalábbis ajánlott.
Vannak ghost programok 100ával, de a tuti ha újrarakod.
A samuhoz azt hiszem jár egy ilyen program.
Vagy vegyél csak egy HD 6850-et és akkor beleférhet az ssd.

[ Szerkesztve ]

(#7453) horush válasza Maximum1 (#7452) üzenetére


horush
addikt

Azért annyival gyengébbet ne vegyen, fullhd játékra a 6850 belépőszint, elég sok játékhoz gyengécske.. 250k-ba is belefért ssd.

[ Szerkesztve ]

(#7454) Maximum1 válasza horush (#7453) üzenetére


Maximum1
őstag

"a gép játékra lenne 1680x1050 es felbontáson kellene hogy vigyen mindent. Maximum vagy ahhoz közeli felbontásban."
Annyival azért nem gyengébb hogy észre vegye. :DDD
Árértékben nem jó most a 6870, gondolom azért ebben egyetértünk.

(#7455) Sabber


Sabber
aktív tag

Köszönöm a válaszaitok

ventit még terveztem venni igen pont amit irtál csak már nem akartam beleírni. Tápból pedig egy aurum gold 500w az elég kell legyen később is ugye?

köszi szépen még egyszer.

(#7456) horush válasza Maximum1 (#7454) üzenetére


horush
addikt

1680*1050-ről szó sem volt. 6870-ről meg főleg. Fullhd monitorról volt szó, s gtx560ti-ről. Olvass? Vagy nem feri1-nek szántad ezt a választ?

[ Szerkesztve ]

(#7457) Sabber válasza Maximum1 (#7454) üzenetére


Sabber
aktív tag

Ha a 6870 ár/érték arányban nem jó mit javasolnál hasonló árban helyette?

(#7458) dudika10 válasza Crias (#7435) üzenetére


dudika10
veterán

... és:
(#7436) nihill
(#7437) Stirbi

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

Legkisebb Pentium lesz szerintem, SSD nélkül. Nyugdíjasok, ráérnek. :)
Én még HDD-s gépet használok, tudom mennyivel gyorsabb az SSD, de szerintem gond nélkül használható az a HDD is ...

Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7459) Pimpa29


Pimpa29
csendes tag

Sziasztok

Főként netezésre, HD filmnézésre szeretnénk egy megbízható gépet összeállítani, legalább 500 giga háttértárral. "Extra" igények (például SSD) ezúttal nincsenek. :) Nagyon nem ismerem az árakat, 100 alatt szeretnénk maradni, a régi alkatrészeket nem használnánk fel. Monitor, egér, billentyűzet nem szükséges.

Előre is nagyon köszönöm,
Tibor

(#7460) Crias válasza Stirbi (#7437) üzenetére


Crias
senior tag

Jut is eszembe ezt nem is láttam.
Netezésre miért lenne felesleges az SSD? Pont hogy arra is jó... nem is a játékokhoz kell SSD.
Bár nyilván jelen esetben csak a keret kitöltésére használtam, de attól még nem hülyeség.

(#7459) Pimpa29
Lásd ezeket
Ha nem kell SSD akkor vehetsz erősebb procit másik házat, meg kedved szerint módosíthatod :)

[ Szerkesztve ]

Crias

(#7461) Maximum1 válasza horush (#7456) üzenetére


Maximum1
őstag

És tényleg!
Feri1- nek szántam az ssd mondandómat
Sabber-nek meg a videokártyást.
:R

Sabber Arra a felbontásra elég most egy HD6850 szerintem egy jó darabig.
Ha nem így van akkor úgy is szólnak, vagy itt még megkérdezheted.

[ Szerkesztve ]

(#7462) Sabber válasza Maximum1 (#7461) üzenetére


Sabber
aktív tag

Ok ok köszi, csak azért akartam ezt a karit mert egy jó ideig nem szándékozok újat venni, most van egy kis lóvém beletolom és ennyi, később másra kell már a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#7463) orange26


orange26
csendes tag

Sziasztok!
Itteni megbeszélés alapján rendeltem gépet, a gondom, hogy
Cooler Master Sileo 500, helyett
Cooler Master Elite 335U-t kaptam.

Kérdéseim: ez a ház milyen, mennyivel lesz hangosabb, vagy ki
lehet hozni ebből a házból is csendes gépet?
A másik, hogy a táp jó-e ehhez is:
Corsair 430W CMPSU-430CXV2

A proci hűtő amúgy a csendesség szempontjából:
Arctic Alpine 11 Pro Rev.2
köszi, ha válaszoltok!

(#7464) balpis válasza orange26 (#7463) üzenetére


balpis
őstag

a két ház teljesen más, a silentio körül van fogva hangszigetelővel belülről. Hogy ez mennyit jelent a gyakorlatban, nem tudom. De a 335U az teljesen "csupasz".

A ventivezérléssel tudsz majd játszani, hogy valamit halkuljon.

A táp az teljesen jó lesz, hosszú kábelei vannak, nem lehet gond alsó tápos ház esetében sem.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7465) Chaser válasza orange26 (#7463) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom milyen cpu-d van, de az alpine 11 az kb a gyárinál halkabb csak, freezer7-et az már terhelve is tud hangtalan közeli lenni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7466) orange26 válasza balpis (#7464) üzenetére


orange26
csendes tag

Köszi a választ!:-)
Másik topicban is azt javasolták, hogy maradjon a Sileo,
így majd egyszerűen visszacseréljük,

(#7467) orange26 válasza Chaser (#7465) üzenetére


orange26
csendes tag

I5-2300 a proci, nem lesz húzva, de ennek utánanéznék,
mert még a hűtő nincs megrendelve. Amúgy a másik hűtőt
itt a forumon javasolták, de ha halkabb ez a freezer 7, lehet
az lesz. Ez lenne?
-Arctic Freezer 7 Pro
Ez jó az 1155-be?

(#7468) Chaser válasza orange26 (#7467) üzenetére


Chaser
titán

Freezer7 rev2 kell 1155-re, ha esetleg tudja a lapod a 775 rögzítési pontjait akkor rev1 is jó. A freezernek sokkal nagyobb hőleadó felülete van, persze emiatt nagyobb is. Én ált-ban passzívan használtam, pontosabban a táp által keltett légáramlat lehűtötte házventik nélkül is. i5 2300-at nem is tudsz húzni, ha csak nem "K" és megfelelő chipsetes lapod van hozzá, P v Z...:) Pár ezressel drágább a freezer, de megéri.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7469) Faci80


Faci80
csendes tag

Sziasztok!
10 éves vasamat cserélem végre, és az alábbi konfigot pakolásztam össze.

LAP: ASROCK Z77 EXTREME4 + ASROCK GAME BLASTER HANG ÉS LAN KÁRRTYA
CPU: INTEL CORE i5-3570K Ivy22nm 1155 (persze megvárjuk míg piacra dobják)
CLR: THERMALRIGHT HR-02 MACHO
RAM: CORSAIR VENGEANCE LOW PROFILE 1600MHZ 16GB WHITE
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX
SSD: CORSAIR 120GB FORCE-3 GT
VGA: MSI R7850 POWER EDITION 2GB
TÁP: COOLERMASTER SILERNT PRO M2 520W
HÁZ: COOLERMASTER 690II ADVANCED USB 3.0
CLR: ThHERMALRIGHT TY-140 PWM

Mindenfélére lenne használva, úgy mint játék, 3d tervezés, filmezés stb, FullHD felbontásban minden, mert monitornak egy LG 42LK450 tv-t használok.
Mivel ez alatt a 10 év alatt eléggé lemaradtam az IT-s dolgokban, érdeklődnék, hogy érdemes-e változtatni ezen a konfigon valamit, vagy megfelelő szerintetek?
THX :)

(#7470) #98593280 válasza Pimpa29 (#7459) üzenetére


#98593280
törölt tag

A G530-as INTEL CPU csont nélkül viszi a Full HD anyagokat is:

LAP: ASRock s1155 H61M-HVS B3 HDMI ~ 12k
CPU: Intel s1155 Celeron Dual Core G530 2,4GHz/1MB BOX ~ 12k
RAM: Kingmax DDR3 1333MHz / 4GB ~ 6k
HDD: Seagate SATA3 Barracuda 500GB 7200rpm / 16MB ~ 19k
VGA: Integrált INTEL Graphics
ODD: SONY SATA AD-7280S-0B OEM Fekete ~ 5k
TÁP: FSP 400W FSP400-60APN Active PFC 80+ ~ 9k
HÁZ: SHARKOON Vaya ~ 8k
házventi: Arctic Cooling F12, 1k

Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 71k

Minőségi táp, kábel supportos ház, gyors Barracuda HDD, alaplapon HDMI csatlakozó az LCD TV-hez. Én SSD-t javasolnék bele pluszként, a netezést is gyorsítja és az általános működést is:

Kingston SATA2 2.5" 32GB SSDNow S-Series S50 , ~14k

[ Szerkesztve ]

(#7471) Chaser válasza #98593280 (#7470) üzenetére


Chaser
titán

+1
Ugyanilyen lap+cpu kombóm volt. Talán a tápon javítanék, teljesen felesleges 400-as hozzá, ha lehet kapni 350-est az is bőven sok. Igp-vel maxra terhelve 3.5-es hdd-vel van az egész gép kb 50-60W konnektorból. Idle 30 körül. Mindez 300-as APN-nel volt. Házventire se volt abszolút semmi szükség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7472) #98593280 válasza Faci80 (#7469) üzenetére


#98593280
törölt tag

3D tervezéshez tudomásom szerint szerencsésebb nVidia karit választani, a CUDA magok miatt. A 40 ezres alaplap nem hiszem hogy indokolt, ugyanúgy érték vesztett lesz 2 év múlva mint egy 25 ezres. Az Ivy Bridge-hez jelenleg nem tudok hozzászólni, szerintem nem sokkal lesznek gyorsabbak, ellenben kezdetben nagyon drágák lesznek. Ugyanez a helyzet a 7850-el is, igaz h keveset fogyaszt, de még drága, olcsóbbért ugyanolyan tudású karit vehetsz, pl. GTX560 Ti is elég lenne full HD-re.
A Game Blaster hang nem tudom mi az alaplapon, de ha igazi hangzásra vágysz, akkor egy külön karis ASUS XONAR, azok jók.

(#7471) Chaser: 100k volt a keret, 70-ből kihoztam. Nem hinném hogy nagy kiadás lenne, ha tesz még egy plusz 1000 Ft -os ventit a házba. A kereszthuzat mindent hűt, alaplapot, cpu-t, hdd-t stb. Nem felesleges. A Vaya-ban csak egy venti van alapban. Tudom mert szereltem és mértem is G530-at, i3-at stb. A 30 wattal is tisztában vagyok. A 350-es APN-n támogatom, szerintem benn maradt egyik előző ajánlatból a 400-as, természeten elég a 350-es is, további 2eFt-ot spórol vele.

[ Szerkesztve ]

(#7473) balpis válasza Chaser (#7471) üzenetére


balpis
őstag

A vayaban a 350-es APN-hez hosszabbító kellene.
Akkor pedig már ott vagy a 400-as árában...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7474) #98593280 válasza balpis (#7473) üzenetére


#98593280
törölt tag

Kössz kolléga!! Tudtam hogy van vmi oka mostanság a 400-asnak:) :R :R
Tehát perfekt az ajánlatom :K

Most nézem, holnap jelenik meg az Ivy Bridge. Lehet majd a külföldi teszteket bújni:)

[ Szerkesztve ]

(#7475) Faci80 válasza #98593280 (#7472) üzenetére


Faci80
csendes tag

THX! Akkor VGA-k között megnézem Nvidia felhozatalt (az teljesen homály nekem) + Asus hangkártyákat!

Esetleg wireless fülest tudnátok ajánlani max 10k kategóriában filmnézéshez+zenehallgatáshoz+játékhoz?

[ Szerkesztve ]

(#7476) Chaser válasza #98593280 (#7472) üzenetére


Chaser
titán

CSak kiegészítettem. Nekem diszkrét vga-val - 5570 ddr5 - se volt semmilyen házhűtő ventim, teljesen felesleges ilyen konfigba. Ha gyári hűtő van az úgyis lehűt maga körül mindent, egy zajforrással kevesebb. Én inkább a ventit cserélném le legalább egy alpine-ra. Amit még jó tudni a 350-es és 400-as APN-ről, hogy a 400-as 12V-on 2A-rel erősebb, ergo 24W-tal. Ezért mondtam legyen kisebb. A legjobb egy 300-as lenne csak azt kiskerben nem kapni, vagy még én nem láttam, sokkal halkabb ventit kapott mint a 350/400 verzió. Magával a konfiggal semmi gondom, csak a körítésen lehetne kicsit változtatni :R

balpis: Ezt viszont nem tudtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7477) balpis válasza #98593280 (#7474) üzenetére


balpis
őstag

pár hónapja azt hiszem, talán te hívtad fel a figyelmemet rá. De lehet, hogy FezlerGábor volt, hogy a 350-es kábelei túl rövidek alulra. :)
Aztán utána is kerestem, és valóban. A 350 APN bőven elég lenne mindig az ilyen alap konfigokba, de rövid. Kár.
Vagy két hete vettem egy használt BlueStorm 350-est, na annak viszont szép hosszú kábelei voltak. Nekem akkor túl hosszúak - és túl sok is az adott konfighoz...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#7478) orange26 válasza Chaser (#7468) üzenetére


orange26
csendes tag

Asrock H77 lapom lesz, úgyhogy a rev2-t veszem.
Kösz a segítséget!

(#7479) #98593280 válasza Chaser (#7476) üzenetére


#98593280
törölt tag

A CPU gyári venti az alaplap felé tolja a levegőt, ezenkívül körkörösen összevissza. Szerepe a CPU és esetleg az alaplapon található közeli helyek hűtése. A ház hűtéséhez semmi köze. Következésképpen én egyáltalán nem gondolom azt, hogy felesleges lenne még egy netező házba is előre és hátra ventilátor. Ez a 2 venti kereszthuzatot csinál, ami előnyös. Az első a HDD-t is hűti.

A ventilátor pedig akkor zajforrás, hogy ha vackot vásárol az ember. Amennyiben viszont minőségit és azt adott esetben le is halkítja, akkor szinte hangtalan, mégis teszi a dolgát: HŰT!!

Jó az az ajánlat, tökéletes, nincs semmilyen kiegészítésre szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#7480) Chaser válasza #98593280 (#7479) üzenetére


Chaser
titán

Te úgy látod én meg így, majd a vevő eldönti mi kell neki:) HDD-t hűteni? Hát rég elmúltak azok az idők amikor 60 fokos volt üzemi hőmérsékleten egy hdd, de ugye ízlések és pofonok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7481) #98593280 válasza Chaser (#7480) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem múltak el azok az idők. Múltkor pl. behoztak hozzánk egy videórögzítős PC-t. Az 500-as újszerű SATA2-es WD vinyó használat közben, ha jól emléxem 45 fokos körül volt. Miután egy normális, jobban szellőztetett XIGMATEK házba tettem a cuccot és kapott elöl is külön a HDD egy Bitfenix ventit, lement 30 fok alá.

(#7482) gyenesmartin válasza #98593280 (#7481) üzenetére


gyenesmartin
őstag

45fok? Az én samsung f3 500gb-osom megy fel kb 35fokra szellőztetés nélkül. Azaz a házam az egy nagyon alap és ventikből is csak az alapok vannak. Összesen 3db. Ez a 35 fok egy külső hőmérővel volt mérve.

(#7483) lamadou


lamadou
senior tag

Sziasztok,

elsősorban otthoni médiacenter szerepére keresek gépet. Egy fullHD tévét kell vinnie HDMI-n keresztül, szeretném ha szoros kapcsolatot ápolna az usb 2.0 külső hdd-vel(akinek valószínűleg hamarosan jön egy 3.0-s testvére is), nomeg ha röccenés és túlmelegedés nélkül vinné a fullHD videókat akár a külső hdd-ről, akár streamről, miközben vígan számol a háttérben egy félmillió soros táblán az excel és fut egy torrent kliens. Ha elvisz játékokat is, az egy szép extra, de nem követelmény.
Ne legyen hangosabb, mint a film ami megy róla.
Fontos, hogy sokat lesz egy helyen, 24/7 üzemben, így olyan gépet keresek ami minimális odafigyeléssel is sokáig bírja hűtés problémák nélkül.
Monitor értelemszerűen nem kell, se bill, egér. Nem feltétlenül kell bele túl nagy hdd sem, sőt lehet elég egy ssd is.
A fentiek mellett álmaim gépe kicsi is, nem csúfítja környezetét.
A keret max 200K, de nem lesznek álmatlan éjszakáim, ha ezt nem használjuk ki :)

Mit ajánlotok?

Bónuszkérdés, hogy milyen oprendszert javasoltok ilyen célra? Ha windowst akkor annak az árával is számoljunk a keretbe, jogtiszta rendszert szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#7484) nihill válasza Chaser (#7480) üzenetére


nihill
őstag

Hűtés nélküli házban simán bele szalad a vinyó a 45-50 fokba és még nyár se kell hozzá.

(#7482) gyenesmartin
ha 3 venti van a házadban, akkor hogy érted, hogy "szellőztetés nélkül"?

[ Szerkesztve ]

(#7485) TGWH válasza lamadou (#7483) üzenetére


TGWH
őstag

Egy ilyen gép 60-70 ezerből kihozható. Én pont azért tettem le róla, mert rohadt drága... de ha nekem van 200 ezred erre, akkor 100ból már bőven kihozod.
Arra figyelj, hogy lehetőleg passzív hűtésű legyen. HDMI kábelt én elfelejteném, egy vacak szenny, vannak jobbak nála.
Megoldhatod akár linux-szal is, bőven lejátszik az is mindent, sőt a nyílt környezet talán még több lehetőséget biztosít, mint a windows.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7486) Chaser válasza #98593280 (#7481) üzenetére


Chaser
titán

45 fokkal mi a baj, vagy 50-nel? Simán jó. Anno volt egy kimutatás, vajon azok a hdd-k hosszabb életűek-e amik le vannak hűtve 30 fok körülre, vagy amik üzemi 40-50 fok körül üzemelnek...nos az utóbbiak nyertek. 1ébként ha valaki kifejezetten hűvös hdd-t akar befárad a hdd topikba és ott megtudja mi az amit érdemes venni ilyen szempontból. Amikor net alatt volt 60 fok a maxtor 200-asom akkor hűtöttem én is, bár lehet akkor se kellett volna...ez megint ízlések és pofonok kategória.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7487) gyenesmartin válasza nihill (#7484) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Úgy hogy ezek csak az alap ventik amik a processzoron tápban meg a vga-n van.

(#7488) HeavyToys válasza lamadou (#7483) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Majd megmondják a többiek, de én is gondolkodtam ilyen témában és én ezt venném! :)

ASROCK A75M-ITX - 21k.
(kis méretű, minden jóval ellátott alaplap)
AMD A6 Series 3600 X4 BOX 35k. de ez nehezen hozzáférhető, akkor a 3650 ez 24k.
(3600-esetén erős grafikus mag és közepesen erős CPU, de játékra is használható kis kompromisszummal, a 3650 pedig ugyan ez, kicsit gyorsabb, de többet fogyaszt)
Thermaltake CL-P0537D ISGC 100 3in1 CPU cooler -10k.
(alacsony profilú, htpc hűtő)
2x4GB Kingmax DDR3 1600MHz Hercules Series - 14k.

Ocz 60GB 2,5" SATA3 Agility 3 AGT3-25SAT3-60G - 20k.

Lian Li PC-Q09FB - 150W-os paneltáppal - 27k.

Nec AD-7740H-01 Slim DVD-writer SATA Black OEM - 6,5 k.

Win 7 HP 64 bit - 26k.

Ha sikerül beszerezni a 3600-at, akkor 160,5, ha nem akkor 149,5k.

Így kapnál egy viszonylag moderált fogyasztású, a paneltáp révén jó hatásfokkal dolgozó, alacsony zajszintű gépet. Kiemelkedő minőségű és esztétikájú Lian Li házzal. Ami egy viszonylag erős, i3-tól ugyan gyengébb, de jól párhuzamosított feladatokra talán jobban használható proci részt, az inteléhez képest jóval erősebb integrált grafikával, ami régebbi játékok futtatására is alkalmas. Sőt, néhány újabb cím is beleférhet (Dirt3, DeusEX stb.)

[ Szerkesztve ]

(#7489) HeavyToys válasza TGWH (#7485) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Azért passzívban elhajtani- főleg ITX-méretben egy olyan gépet, amivel még "játszogatni" is lehet, az elég durva lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#7490) StLui válasza TGWH (#7485) üzenetére


StLui
veterán

"HDMI kábelt én elfelejteném, egy vacak szenny, vannak jobbak nála."

Ezt csak én nem értem?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#7491) HeavyToys válasza StLui (#7490) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szerintem így ez hülyeség, nem igazán tudom, hogy a Scart és a HDMI közül, ami pl egy átlag tv-n van, mi lenne jobb választás.

(#7492) kiralyvagyok


kiralyvagyok
csendes tag

Sziasztok.
100 ezer forintból, egy gépet amit játékra és egyéb dolgokra használnék, milyet tudtok ajánlani?

Kritériumok:
4 magos
DDR3
erős videókártya.

TÖK MINDEGY, HOGY ÚJ VAGY HASZNÁLT:D

köszi.

(#7493) TGWH válasza StLui (#7490) üzenetére


TGWH
őstag

Nem csak hdmi csati van a tv-ken. Hangot sem biztos, hogy muszáj közvetíteni a képpel együtt, én simán a pc-hez kötném a hangfalakat.
A hdmi egy elég instabil találmány, mondjuk a többi is. Egyszerűen nem tudnak csatlakozót tervezni a mérnökök... egy rakat hdmi kábel tönkrement már, amíg a scartnak pl. semmi baja... Na az csatlakozó, nem mozog. Vagy a hagyományos monitoromhoz, azt becsavarozom, az sem mozog semerre...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7494) horush válasza lamadou (#7483) üzenetére


horush
addikt

A keret elég tág, szóval megpróbálom minőségi hardverekkel megtölteni, hogy semmiben sem legyen kompromisszum, mégha kicsit "túl erős" lenne is.

LAP: ASROCK H77M ~22eFt
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX ~30,5eFt
CLR: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 ~6eFt
RAM: PATRIOT 8192MB Signature DDR3 1333MHz CL9 PSD38G1333K ~11eFt
HDD: WD 500GB Caviar Green 7200rpm 64MB SATA3 WD5000AZRX ~20eFt
SSD: SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064D/EU ~26eFt
ODD: ASUS DRW-24B5ST Fekete BOX ~6eFt
VGA: VTX3D VX6770 1GBD5-HV3 PCIE ~25eFt
TÁP: COOLERMASTER Silent Pro M2 420W RS420-SPM2E3-EU ~24eFt
HÁZ: FRACTAL DESIGN Define Mini ~25,5eFt
Összesen: ~176eFt (HDD-nélkül).

Jól felszerelt, modern alaplap, erős i3 proci, rá halk hűtő, 8gb ram, gyors sata3 ssd, játékra is megfelelő vga, halk, moduláris táp, jó minőségű matx ház hangszigeteléssel.

TGWH: Bedugod, nem b@sztatod, akkor minden megmarad, ha csak nem a kábelen akarod lógatni a gépet / tv-t..

Chaser, ShellK: Tudomásom szerint egy HDD-nek 40 fokig ideális a hőfok. Hogy efelé ne nagyon, egy meleg nyári napon, amikor a szobában is majd' 30 fok van, kell hűtés. Főleg, hogyha viszonylag sok hőt termelő hardverek vannak a gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#7495) #98593280 válasza Chaser (#7486) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem igazán értünk egyet. Azt hiszem nem is akarok. Addig biztosan nem, amíg nem mutatsz egy ezt igazoló cikket (60 fokon nagyobb az élettartam).

(#7496) lamadou válasza HeavyToys (#7488) üzenetére


lamadou
senior tag

Köszi a választ!
Tetszik a ház, valami ilyesmire gondoltam :)
Még kicsit őrlődöm, hogy notebook vagy egy ilyen gép legyen-e az új szerzemény. A notebook-os topicban tanácsolták, hogy nézzek körül asztali gépek terén is, mert ugyanannyiból erősebbet kaphatok. Viszont amennyire látom, a méret és zaj korlátok erősen megdrágítják a dolgot, így javíts ki ha tévedek, de nem tűnik erősebbnek ez a konfig, mint mondjuk egy HP DV6
Sajnos az utóbbi években nem követtem túl aktívan a hardverek fejlődését, így ha vetnétek egy pillantást a notebookra és összehasonlítanátok a javasolt összeállítással, azt megköszönném :)

Az asztali gép nyilvánvaló előnye lenne a könnyebb bővíthetőség is - viszont nem tudom ez mennyire állja meg a helyét, ha egy ekkora házzal tervezünk? Gondolatok?

(#7497) HeavyToys válasza lamadou (#7496) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Hasonló a teljesítményük, vagyis CPU erőben gyengébb a noti, de a GPU rész erősebb. Csak ugye felmerül a kérdés, hogy ez hogyan bírna a 0-24-es üzemet. Szerintem igen nehezen...

Bővíthetőség egy olyan dolog, hogy ha akarsz fejleszteni, veszel egy ITX-es lapot és egy erősebb APU-t , mondjuk a köv. generációból és kész is. Én személy szerint megvárnám az AMD vonalról a Trinity-t (2-3 hónap és sztem. lehet kapni) vagy az új Inteleket.

Most itt nyilván el kell dönteni, hogy kinek mi a fontosabb. AMD gyengébb prociban (5-10%), viszont a grafikai rész köszönő viszonyban sincs az Intel megoldásaival, klasszisokkal jobb. Cserébe full terhelten többet fogyaszt.

Ha nem akarsz filmet vágni stb, én tartom magam hozzá, hogy egy AMD APU jobb megoldás, főleg akkor ha nincs lehetőség és igény diszkrét VGA berakására. Nem akarok hitvitát kirobbantani, csak a véleményemet írtam le a te esetedre is vonatkoztatva!

Ilyen gép esetén, Én nem raknék mellé diszkrét VGA-t. Egyrészt fogyasztást is megdobja, másrészt, ha ilyen kis méretben gondolkozunk, hőtermelésben sem lenne a legjobb.

(#7498) Chaser válasza #98593280 (#7495) üzenetére


Chaser
titán

Majd megkeresem. Egy nagy sok serverrel rendelkező cég tesztelte a hdd-ket, pár éve volt. Hogy melyik volt pontosan most nem ugrik be, de nagy kaliberű játékos a netes világban.
Azt nem mondtam hogy 60 fokon nagyobb lenne a hdd élettartama, évek óta nem is volt olyan hdd nálam ami megközelítette volna..persze házhűtés nélkül. 200-as maxtorom az még valamikor 7-8 éve volt:) Hullottak is mint alegyek, hűtve vagy anélkül az mind1 volt nekik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7499) roberto211 válasza horush (#7430) üzenetére


roberto211
őstag

Kifogtam egy jó HD5770-et.. Xfx 5770 xxx edition.. Jó darabnak tűnik.. Ezen a héten érkezik meg aztán kíváncsi leszek rá.:D Hogy hasít majd a sandyben.:D

Még a végén megirigylem az ismerősöm akinek összeállítom a gépet.:D Eléggé jó kis konfig lesz az árához képest.:D

Jövőhéten szerintem meglesz már az egész cucc, mert kedden szállítják a nagy részét,

Így néz ki majd:

Asrock H61M-GS
4giga ddr3 1333mhz ram,
hd 5770
esztétikus gépház
400as ,7200rpm-es samu winyó
pentium g620
valami dvd meghajtót összekukázok valahonnét :D
és ,stb,stb. :D

Chaser: Hát fog vele játszani az illető, de inkább photoshop.. De ha kicsit hangosabb az se fogja zavarni. Tehát nem lesz gond szerintem..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#7500) Chaser válasza roberto211 (#7499) üzenetére


Chaser
titán

PP-t csak dobozon tudja, más bajom nem volt vele. Ventije korrektnek mondható ha nincs nagyon terhelve.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.