Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#61751) bluyoo válasza rwin5 (#61750) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Más gyártó, teljesen különböző nyák, hűtés, tápkör, minőségbiztosítás, ....

Bazinga!

(#61752) rwin5 válasza bluyoo (#61751) üzenetére


rwin5
őstag

köszönöm. :)

(#61753) bluyoo válasza rwin5 (#61752) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! :)
Érdeklődj a Milyen videókártyát? topic-bn hogy jelenleg melyik 7770-es a legjobb vétel. Már ha abban az árban a 7770 a legjobb vétel ... :)

Bazinga!

(#61754) andro93


andro93
aktív tag

Üdv, szerintetek megérné a Giga R9 280x-em lecserélni egy custom R9 290-re? Sapphire oc tri-X-re, vagy Msi Gaming-re gondoltam. Ár teljesítmény arányban a 280x jobb, de hardverkeren 120 körül van tri-X, ami elég jó ár, a kérdés hogy marad-e ilyen jó árban. Egy i5 4570-el, 8 gb 1600mhz rammal, és egy 600 wattos táppal ki lehetne hajtani a 290et? 1080p-ben játszom, arra megérné a 290?
Szeretném az idén, és talán még a jövőre megjelenő gammákat is fullon játszani, pl Witcher3, Gta5 ha megjelenik, stb. :))
290-ből a Sapphire oc tri-X, és az Msi Gaming a legjobbak, de nálam vásárlásnál valószínűleg az Msi ára fog dönteni, ha hasonló árban lesz mint a Sapphire, akkor azt veszem a 3év gari miatt.
Ha hardverkeren esetleg nem jönne új készlet, akkor 135-ért megérné a Sapphire r9 290 tri-X Bf4 edition-t megvenni a 280x helyére?
Sorry a sok kérdésért.

Köszi a válaszokat előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#61755) tixem válasza andro93 (#61754) üzenetére


tixem
addikt

a 280x-et tegyük fel eladod 80-ért, rá kell fizetni 50-55 ezret. Egy olyan kártyára amire 2 év a garancia. Hát nem tudom, én nem bántanám. Itt van MSI, igaz nincs raktáron. Én a helyedben várnék amíg kitakarodnak a ref hűtősek, és a custom hűtős változatok ára konszolidálódik kicsit. Bár ilyen forint árfolyam mellett az isten tudja mennyire száll el az áruk :(((
De van Gigabyte is bf4-gyel karöltve

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61756) peete88


peete88
tag

Sziasztok!

Általános használatra kellene nekem egy config,
Legfőképp internet, office csomag futtatás, 720-1080p filmek videok lejátszása.
Játék kilőve.
A max 60e bruttó.
Amire szükség lenne
Alaplap+proci+memoria+HDD v SSD
Ha lehet Intel
Van egy régebbi gép abból jönnek ki komponensek, (táp,ODD valamint van egy ház és monitor).
Táp kérdésben ha lehet azt írjátok meg pls
h az ajánlott komponenseknek mi lenne a reális szükségletük.

Köszi előre is

(#61757) andro93 válasza tixem (#61755) üzenetére


andro93
aktív tag

Nagy dilemmában vagyok, egész hétvégén ezen agyalok. :)
Gigát nem merem bevállalni, baromi sok a hibás belőle, mindenhol azt olvasni hogy bs, el sem indul stb, meg 135-öt kicsit sokallom is érte.
A gari nekem csak eladás szempontjából fontos, mert 1 év után, ha kijön a következő generáció, valószínűleg elpasszolom.
Merlinen kb 10-20k "felárat" kell fizetni a többi üzlet áraihoz képest, onnan inkább nem rendelek, de jó lenne tudni, hogy kb mennyi lesz az msi 290 gaming ára, én 135 alá tippelem.

Szerinted akkor még várjak a 280x eladásával? Mert tegnap hajnalban rendeltem hardverkerröl 118-ért Sapphire tri-X oc-t, lehet tudnának nekem is küldeni egyet abbol az 5-ből, ami érkezik, majd telefonálnak a héten ezügyben, vagy felhívom én őket.

És a fent említett konfig kihajtaná ugye?

[ Szerkesztve ]

(#61758) tixem válasza peete88 (#61756) üzenetére


tixem
addikt

- amd-t vennék, erősebb az igp. Proci erőben meg alig marad el az inteltől, internetre meg ilyenekre pedig az amd is bőven elég.
- felhasználófüggő a hdd vagy ssd, ha elég lesz 120 giga akkor én hdd-vel nem vacakolnék. Nálam egy 120 gigás ssd megy magában momentán: win8 + battlefield 3 + l4d2 + cod2 fent van így is van még 34 giga szabad hely. Mivel nálad játék kilőve, így a 3 játékot levonva (50 giga) marad a rendszer után közel 90 giga. A hőskorban egy 80 gigás hdd-n lavíroztam, win-nel együtt. Nem volt lehetetlen. Itt meg rendszerrel van még 90.
Ha ez mégsem elég akkor az alábbi konfogban kukázd az ssd-t és tedd ezt a hdd-t a helyére [link]
- a táp pontos típusát légyszíves írd meg milyen, nem kell neki nagy táp, de akármilyen 400 wattos m-tech/lc power/codegen és társai nem ajánlottak. Egy ilyen már jó hozzá, vagy Gigabyte 420W GE C420A C2

AMD A4 5300 processzor 36 hó gar.
1 db 10,923 Ft
Corsair 4GB DDR3 1600MHz CML4GX3M1A1600C9 memória 60 hó gar.
1 db 11,464 Ft
Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 alaplap 36 hó gar.
1 db 13,602 Ft
Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD meghajtó 24 hó gar.
1 db 20,597 Ft
Háztól-házig garancia
1 db 690 Ft
Összesen: 57,276 Ft

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61759) tixem válasza andro93 (#61757) üzenetére


tixem
addikt

118-ért elég jó a sapphire, vedd azt.

Kihajtja igen, de a táp milyen? Pontos típust légyszíves írj.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61760) andro93 válasza tixem (#61759) üzenetére


andro93
aktív tag

Cooler Master RS-600-ACAB-D3 a típusa a tápnak.

(#61761) TGWH válasza peete88 (#61756) üzenetére


TGWH
őstag

Attól hogy van ház meg táp, még egyáltalán nem biztos, hogy biztonságos lenne használni. Milyen ház és milyen táp?
Ha nem kell nagy tárhely, egyértelműen elég egy 60 vagy 120gb-os ssd. Nem is kell a leggyorsabb, inkább nagyobb tárhely, annyit úgy sem fog számítani a sebesség.
Pentium/celeron proci, integrált vga, 4-8gb ram, 1333mhz-es is jó, ott is csak az a lényeg, hogy olcsóbb legyen, szintén nem fog tőle jelentősen lassulni a gép.
8-14 a proci, 12 körül ssd vagy hdd, 10-18 ram, ha nincs árban nagy különbség, lehet 1600mhz-es is, bár inkább cl11 van ennyiért, kérdés melyik lenne a jobb, ez vagy pl. 1333mhz cl9-es, lehet az utóbbi, passz.
15 körül valami olcsóbb lap, pl. Asrock, 15 ezer maradhat házra és tápra (ha tényleg normális mindkettő amid van)... abból talán bele lehet választani valami elviselhetőbe... Esetleg ház marad, tápból meg 8 ezerért valami minimál normális, pl. hexa400, akár használtan is ha van jó vétel...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61762) TGWH válasza andro93 (#61760) üzenetére


TGWH
őstag

Így elsőre nem hangzik annyira jól :D
szerk.: másodszorra sem vagyok benne biztos, hogy jó döntés volt, mennyiért vetted? :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61763) andro93 válasza TGWH (#61762) üzenetére


andro93
aktív tag

Ja, jobb lett volna valami népszerűbb táp márkát választani, de membrandj azt írta, hogy ez a típus jó. :)
14k körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#61764) TGWH válasza andro93 (#61763) üzenetére


TGWH
őstag

Khm... annyiért már talán egy minőségi 400w-os is elvitte volna a rendszert...
Most mondjam azt, hogy két-három ezer forinton múlott a teljes biztonság és minőség?

Jó, persze, nem biztos hogy gond lesz vele, lehet pl. 100 userből csak 10-20-nak lesz vele gondja, csak hát mégis szivatás, ha pont a tiéd ég le :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61765) tixem válasza andro93 (#61760) üzenetére


tixem
addikt

Ez a táp nem a legjobb, de lehet hogy elviszi

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61766) Rypejakten válasza andro93 (#61763) üzenetére


Rypejakten
addikt

semmi gond azzal a táppal, és a 290-et is bírni fogja a 12V-on leadni képes 564W-jával.

[ Szerkesztve ]

(#61767) TGWH válasza tixem (#61765) üzenetére


TGWH
őstag

Elvileg elbírja. Meg ha az előzőt elbírta, akkor ezt is... radeon nem arról híres, hogy nagy fogyasztásnövekedés van a generációk között. A két kártyát nem ismerem, de ha nem vesz fel több áramot, szerintem bírni fogja. Hány csati kell neki?

Rypejakten, ne csak azt nézd. Ha tényleg 57A-t ad le egy ágon, akkor elvileg bír az mindent...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61768) andro93 válasza tixem (#61765) üzenetére


andro93
aktív tag

Godoltam egy Cooler Mester táp biztos jó lesz, legközelebb majd Chieftecet vagy Fsp-t veszek, de remélem hogy ezzel sem lesz gond. A régi tápom 7 éve megvan, 3 éve mondták, hogy lehet leég hamarosan, de még mindig bírja, igaz már pár hónapja nyugdíjaztam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#61769) andro93 válasza TGWH (#61767) üzenetére


andro93
aktív tag

A 280x meg a 290 is egy 8 meg egy 6 pinesen kapja az áramot, és alig van pár watt fogyasztáskülönbség.
Sapphire oldalán 750W-ot írnak, de minden más gyártó 600W-ot ír.
Néztem tesztet, itt a Sapphire fogyasztotta a legkevesebbet.

(#61770) TGWH válasza andro93 (#61769) üzenetére


TGWH
őstag

A gyártók mindig magasabb értéket írnak, a biztonság kedvéért. A teljes rendszer terhelés alatt lehet nem kajál be 450w-nál többet sem... ph!-n szoktak lenni ilyen mérések, ott nézd meg, hátha. DE ha bírta, akkor egy ideig még valószínűleg bírni fogja. Két évig vagy két hónapig, nem tudni :D
Én mondjuk nem cserélném le a 280-at, nekem nem érne annyit az egész.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61771) privacy99 válasza andro93 (#61754) üzenetére


privacy99
senior tag

A 280x nem viszi az idén/jövőre megjelenő játékokat maxon? 4K felbontással játszol vagy mi? :D

(#61772) peete88 válasza tixem (#61758) üzenetére


peete88
tag

Oks köszönöm.
Annyit elfelejtettem tápon kívül hogy a ház ATXszabványú és jó lenne ha abba illő alaplap lenne a kiválasztott vagy amit bele lehet rakni(jelenleg egy asus A7-N8X-X van a házban)
A TÁP:
400 W Teljesítményű Márkát nem tudok vagy nem látok rajta de 2008 óta teszi a rendben a dolgát.

(#61773) andro93 válasza TGWH (#61770) üzenetére


andro93
aktív tag

Hát bakker, nem könnyítitek meg a dolgom a döntést illetően. :)

Ez a táp dolog meg szerencse kérdése is, a régi 400W tápomat 7 évig használtam, és nem égett le.
Ha megveszek egy Fsp-t mondjuk, nincs rá garancia, hogy nem fog leégni.
Laptopot direkt Asust vettem, mert sokat hallani hogy megbízható, erre be sem bootolt, ment vissza 3 napos cseregarira. :)

Na mindegy, majd elválik, ha leég írok ide hogy pórul jártam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61774) rwin5


rwin5
őstag

Ismét re :D Pár hete írtam már ide, hogy haverom gépet akar rakatni de össz 150ezre van, aztán kinézett egy monitort már magának az 44e ft, szóval újra szeretném kérni, hogy írjatok össze nekem(neki) egy konfigot ami max 100e Ft és ebben kb legyen benne minden szállítási költség, dvd olvasó, wifi antenna a gépbe, egér és billentyűzet is (eddig úgy volt ezek nem kellenek) :F :U

Az előző amit írtatok az ez volt, de azt a pluszokkal úgy számoltuk ki, hogy nem jönne ki:

x4 750k ~18k+GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3 ~14k+ kingmax 4GB 1600 mhz ~10k
~42k
Vga: hd 7790 ~30k
aakx végű wd blue 500 GB ~12k
ctg-500 ~12k
sharkoon vaya~8k
~101-104k.

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#61775) andro93 válasza privacy99 (#61771) üzenetére


andro93
aktív tag

Full hdn játszom, azt pedig nem lehet tudni, hogy elviszi-e a 280x az idén vagy jövőre megjelenő játékokat maxon, de el tudnám adni a 280x-em úgy, hogy nem bukom rajta semmit, és 118-ért elég jó vételnek tűnik a Sapphire 290 tri-X.

(#61776) membrandj válasza peete88 (#61772) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hát akkor több,mint valószínű,hogy noname veszélyes kategória..

g3220 ~14k
asrock h81m-hds ~12k
kignmax 4GB 1600 mhz ~10k
aakx wd blue 500 GB ~12k
kingstnon v300 60 GB ~ 14 vagy egy nagy ssd: Kingstone v300 120 GB ~20k

Táp: Ha nem sikerül kideríteni, akkor én új konfigot nem kötnék már rá,főleg ha 2008s óta működik..

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61777) bluyoo válasza andro93 (#61773) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Melyik lap? A B85M-G?

Bazinga!

(#61778) membrandj válasza rwin5 (#61774) üzenetére


membrandj
nagyúr

150-44= 106. Hogy lett ebből max 100?

szállítási költség ~ 2k, dvd olvasó ~ 4k, wifi anetnna ~3k , egér ~ 3k, bill ~ 2k.
Marad 86k..

g3220 ~ 14k
asrock h81m-hds ~12k
kingmax 4GB 1600 mhz ~10k
hd 7770 ~ 25k
aakx végű wd blue 500 GB ~12k
ModeCom Logic A33 ~ 4k ( vagy más 1 ventis ház )
Fsp hexa 400 W ~ 9k

~86k

Monitor mi lett? 44k-ért remélem IPS.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61779) andro93 válasza bluyoo (#61777) üzenetére


andro93
aktív tag

Laptopot írtam, nem alaplapot, de igen, Asus alaplapot vettem, azzal nincs semmi gond.

(#61780) rwin5 válasza membrandj (#61778) üzenetére


rwin5
őstag

Mert még kell valamilyen HD monitor-kábelre, illetve összeszerelésre 2e ft, mindjárt megkérdezem milyen monitort válaszott, szerkesztem majd a commentet.

köszönöm a segítséget. Itt a monitor:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#61781) bluyoo válasza andro93 (#61779) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ideje aludni mennem, már az olvasás sem megy! :DDD Mondjuk laptopból ahogy én tudom nem éppen a legjobb az Asus ..... Bár azért itt is van elég sok típus ...

Bazinga!

(#61782) membrandj válasza rwin5 (#61780) üzenetére


membrandj
nagyúr

Jó választás! DVI kábel kell még neki.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61783) andro93 válasza bluyoo (#61781) üzenetére


andro93
aktív tag

Mindenki mást mond. Valakinek pl a Giga jó márka, mert még nem volt vele gondja, másnak meg minden Giga kártyája vacakolt.

(#61784) rwin5 válasza membrandj (#61782) üzenetére


rwin5
őstag

4 magos konfig ennyi pénzért nem jön ki? Vagy nem tudom ez a 3 szálas 2 magos proci mennyire számít jónak azért kérdezem. :U

(#61785) bluyoo válasza andro93 (#61783) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok nekem is van véleményem ez egyértelmű. De azért sokan több tapasztalattal rendelkeznek, mint egy átlag felhasználó. Szóval attól, hogy Géza közli, hogy a Giga a legjobb mert neki van egy 15 éves VGA-ja és még működik, attól még lehet rossz, vagy nem annyira jó a jelenleg kínálatuk. De ha egy kiskeres arc közli, hogy jelenleg a Giga VGA-ból kerül a legkevesebb vissza, és tökre halkak, az mindjárt más. :)
A laptopra is csak azért reagáltam, mert a szaktopic-ban a hozzáértők szerint az alsó szegmensben vannak jobb gyártók. Pl. nekem élből pl. Dell-t ajánlottak ami végül meg is lett vásárolva.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61786) TGWH válasza andro93 (#61783) üzenetére


TGWH
őstag

Régen meg IBM a tuti :D igaz kétszer annyiba került, de szinte egy darab sem ment szervízbe :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61787) andro93 válasza bluyoo (#61785) üzenetére


andro93
aktív tag

Igazad van, de amikor a laptopom rendeltem még azt sem tudtam mi az a prohardver, nem foglalkoztatott igazán a téma, csak kellett egy laptop a kollégiumba. :)

(#61788) solfilo válasza rwin5 (#61784) üzenetére


solfilo
veterán

Ha 100k max a keret és a felsoroltaknak mindenképp ki kell jönni belőle (wifi antenna, egér, bill, szállítás, szerelés, stb) akkor az a legjobb, amit membrandj írt. Egyszerűen elfogy a keret.

Ez a proci (G3220) nem 3 szálas, viszont két magos és jónak számít, főleg ennyiért.

solfilo

(#61789) membrandj válasza rwin5 (#61784) üzenetére


membrandj
nagyúr

2 szál, 2 mag. Fejleszthető később i5-re és lehet vele azért játszani.

Drágábban kijön.
x4 750k+ Gigabyte GA-F2A88XM-HD3, illetve ez nem nagyon fejleszthető.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61790) bluyoo válasza TGWH (#61786) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy Pentium II-es IBM Netfinity 3000 van itthon .... (elvileg) még működik. :DDD

(#61787) andro93
Ok nem is azért írtam hogy a te hibád .... :R

Bazinga!

(#61791) rwin5 válasza membrandj (#61789) üzenetére


rwin5
őstag

ez a konfig lesz az, köszönjük a segítséget. Épp rendeljük meg az alkatrészeket. :R (inteles)
7770-Ből melyik gyártóét vegyük?

[ Szerkesztve ]

(#61792) TGWH válasza rwin5 (#61791) üzenetére


TGWH
őstag

Amelyik belefér a keretbe, és ha szempont, több év gari van rá. A lényeg, hogy ha lehet, akkor nagyobbak legyenek a számok a leírásban :D ilyenek mint mhz, gb, gddr5 ne 3, satöbbi :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61793) rwin5 válasza TGWH (#61792) üzenetére


rwin5
őstag

köszi. :R

(#61794) membrandj válasza rwin5 (#61791) üzenetére


membrandj
nagyúr

msi,giga,asus.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61795) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Mi erről az összeállításról a véleményetek? Megéri az árát?
Semmi komoly dologra nem használnám, csak internet, filmnézés konvertálás, alap játékok.

Köszi

(#61796) tranceplanet válasza andro93 (#61760) üzenetére


tranceplanet
addikt

Szerintem jó lesz a táp. Thunder szériából való, Enhance Electronics gyártotta a belsőt, ez jó. Teljesítményben 564W/47A tud a táp és egy ágas, 3 év gari. Szerintem bírni fogja, a 290 ~350W-ot kér.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#61797) Lev07


Lev07
csendes tag

Hello!

Asztali gépet szeretnék venni. A Gianni bazárjából itt prohardveren tudnátok a következő feltételeknek megfelelő alkatrész/gép kombinációt ajánlani? Monitor, egér, billentyuzet majd valasztok magamnak. Szoval csak a ház és a belevaló kellene. Mas bolt alkatreszei is szoba johetnek!

Keret max 325e Ft.
Jo lenne ha teljesen passziv hutessel meg lehetne oldani, de erdekelne az ajanlat e nelkul is!

Gép alkalmazása: Numerikus számitasok és CAD.

Paraméterek amiknek meg kellene feleljen:
RAM: 32 GB
Proc: Intel i7
120 GB SSD + 1TB
videokartya Nvidia, min. kozep kategorias

az alkatreszek kivalasztasanal inkabb a stabilitas/megbizhatosag lenne a lenyeg a gyorsasaggal szemben, mar ha van ennek a pontnak ertelme?!

Faradtsagotokat előre is köszönve,
Üdv

(#61798) rwin5 válasza Lev07 (#61797) üzenetére


rwin5
őstag

mire kell 32 giga ram? :Y :U

(#61799) Lev07 válasza rwin5 (#61798) üzenetére


Lev07
csendes tag

Numerikus szinuláció (Végeselemes analizis) elektromágneses és mechanikai egyaránt

[ Szerkesztve ]

(#61800) tranceplanet válasza Zsocy155 (#61795) üzenetére


tranceplanet
addikt

Én nem venném meg:
-2GB RAM ma már kevés (XP alatt még megfelelt)
-tápról semmit nem tudni
-ház fapad
-alaplap ismeretlen
-HDD ismeretlen

Proci amúgy rendben lenne.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.