Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#61851) #98593280 válasza 5150head (#61850) üzenetére


#98593280
törölt tag

2 het normalis garis ugyentezesnel. A negativ kritikak cenzurazasarol mar hallottam.

(#61852) 5150head válasza #98593280 (#61851) üzenetére


5150head
senior tag

Akkor sem értem, hogy egy olyan nagy cég mint a pcx, egy olyan nagy márkával mint a Genius (aminek van hivatalos képviselete is itthon) miért ül 3-4 hetet egy adott terméken, főleg úgy, hogy 3 napon belül jelentettem a gyári hibát. Mellesleg az ember azt gondolná, hogy ha már amúgyis kitoltak velem a többi termékkel kapcsolatban, akkor legalább erre odafigyelnek. Nagyon türelmes ember vagyok, de ez azért már csapkodja nálam a határt. Bezzeg amikor nagy értékben rendeltem, ki volt nyalva a seggem. (Bár akkor a csomagolás hagyott némi kívánnivalót maga után.)

(#61853) Endyy


Endyy
csendes tag

Udv!

Uj minimal gepet keresek amely minel kevesebbet fogyaszt.
Amiket kineztem:

-Asrock H61M-VG4 alaplap (nem tuningolok) 9161.- ft
-Intel Celeron G465 Boxed 6985.-ft (nincs tuning)
-A legolcsobb DDD3-as memoriaban pls segitsetek! Keret 9k korul.
2x2 Gb vagy 1 db 4 gb szerencsesebb? Esetleg ha hasznaltban latok DDR3-as memot a hardverapron, milyen tipusok, szamuak passzolnak az alalaplapba?
-Toshiba DT01ACA050 500GB merevlemez 11671.- ft
-Video Sapphire Radeon HD5450 512MB PCIe (11166-01) 7125.- ft (regebbi gamek kisebb felbontason elmennek vele)

Tapban, gephazban kernek tanacsot! A hardverapron lattam 1000-3000 ft-ert tapokat, hazakat, de nem tudom milyet nezzek.
Az alkatreszek fogyasztasat osszeadva kb. egy 200 wattos tapra lenne szuksegem ha 60%os hatasfokkal szamolunk.

-kulso dvd rom meghajtom van, gondolom az uj Asrock alaplap engedelyez kulso bootolast a win7-hez valo installhoz. Szoval dvd nem kene bele.

(#61854) membrandj válasza Endyy (#61853) üzenetére


membrandj
nagyúr

"Az alkatreszek fogyasztasat osszeadva kb. egy 200 wattos tapra lenne szuksegem ha 60%os hatasfokkal szamolunk."

Ez azért nem olyan egyszerű.

-h61 lapo se sata3, se usb3. Legolcsóbb b75 lapot vedd. Tuning az 30k-s laptól indulna kb.
-akkor már celeron 1610 2-3k-val drágábban.
- 1x4GB 1333 mhz ddr3. Mehet akár hazsnáltan is. Kingmax pl.
-Toshiba helyett wd blue aakx végű 500 GB ~12k, a 2 év gari miatt.
-5450-nek semmi értelme kb, ráadásúl ddr3-as+ 512 MB csak.

Akkor már inkább:
g3220- ~14k
asrock h81m hds ~ 12k
Ha komolyabb szint kell, akkor majd nézel hozzá egy komolyabb vga-t.
Használt hd 6670 1GB GDDR5 alá nincs értelme menni. Ez ~ 12k.

ház: Hát legalább 1 ventiset vennék.
Táp: Fsp 350 60 apn, fsp hexa 400 W, használtan 5-6 k.

Ennél olcsóbban nincs megbízható táp. 2 ezerért kb codogent kapsz, ami majd szépen elfüstöli az egész gépet.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61855) Endyy válasza membrandj (#61854) üzenetére


Endyy
csendes tag

Koszi! Igy a koltsegek kozel duplajara emelkednek. Ha nincs ra tobb jelenleg, akkor valamin sporolni kell. 400w-os tap? Bocs, de nem eromuvet keresek :) Miert nem jo egy sima 200-250-es? Minek fizessek ki az allamnak puszira plusz 200 wattot orankent egy olyan "szolgaltatasert", rablasert, amelynek mar reg alanyi jogon ingyen kene jarnia? A jatek nem szempont.Ha nem megy, hat nincs baj.

(#61856) shadow1901 válasza Endyy (#61855) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Nem azért kell az neked, mert 400 W! Hanem azért mert az összekuporgatott pénzed akár fel is gyújthatod helyette. Kulcsszó a megbízható. 2 ezer forintért akarsz félelemben élni? Vagy rádobod azt a pénzt és tudod hogy biztos nem lesz vele gondod?

Szerk:
A ram nagy valószínűséggel 2x2, de kérdezz rá.
Jó az is de később esetleges fejlesztésnél, el kell adnod...

Most nézem valahol 1.8 V-ot írnak rá... Neked 1.5 voltos kell

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#61857) Endyy válasza membrandj (#61854) üzenetére


Endyy
csendes tag

Taliztam az egyik apron egy 6k-ert meg 4 ev garis 4 gb, 1333mhz Kingston memot.
CL9 Kvr1333D3N9/4G Ilyen CL9 tipusu jo lenne?

(#61858) Endyy válasza shadow1901 (#61856) üzenetére


Endyy
csendes tag

Jol hangzik :) 40 k-bol tuzet csiholni tuti uzlet :)

(#61859) Endyy válasza shadow1901 (#61856) üzenetére


Endyy
csendes tag

plusz 2 ropi:)

(#61860) shadow1901 válasza Endyy (#61858) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Illetve ramhoz kiegészítés:
1.5 V-os ramot kell keresned, mhz mindegy, időzítés (CL) szintén, ha 1-2-300 Ft a különbség azt még megéri. Kiszerelés jobb, ha 1x4, de ha nem tervezel vele mást, akkor 2x2 is megfelel. Mivel csak 2 ram foglalat van a lapon.
Van ahol 1.5v-ot írnak az általad említett ramra. Derítsd ki pontosan milyen, aztán a fentieknek megfelelően válassz.

szerk:
Gyanús, hogy 1.5V-os csak valami pillanatnyi zavar volt az erőben.

1.5V-os ram az Intel proci mellé értendő. Mindegy milyen chipsetű a lap, illetve 1155 v 1150.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#61861) Endyy válasza shadow1901 (#61860) üzenetére


Endyy
csendes tag

Ugye a 1.5 voltos memo B75, vagy H81-es alaplara ertendo? Vagy mindharomba passzol?

(#61862) Morris válasza Endyy (#61861) üzenetére


Morris
veterán

Intelhez kell 1,5V-os memória.

(#61863) bluyoo válasza Endyy (#61855) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Minek fizessek ki az allamnak puszira plusz 200 wattot orankent egy olyan "szolgaltatasert", rablasert, amelynek mar reg alanyi jogon ingyen kene jarnia?" :F Hogy jön ide az állam? :DDD
Egy 400W-os táp nem feltétlen eszik meg 400W-ot ..... :) A fogyasztás főleg magától a gépedtől függ és egy kis részben a táptól (ugye a hatásfok). Pl. az FSP FSP350-60APN 85+ 20% terhelésen 82.79%-os hatásfokkal dolgozik.

Bazinga!

(#61864) shadow1901 válasza bluyoo (#61863) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Tudtam, hogy valamit még kifelejtettem.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#61865) Endyy válasza shadow1901 (#61860) üzenetére


Endyy
csendes tag

Igy mar vilagos. Ty!

(#61866) Endyy válasza Morris (#61862) üzenetére


Endyy
csendes tag

Thx!

(#61867) Endyy válasza bluyoo (#61863) üzenetére


Endyy
csendes tag

Ugy hiszem ez a tap jo lenne. A neten 3-3.5 k-er mennek hasznaltan. Elfogadhato osszeg.
Az allam ugy jon ide, hogy o hatarozza meg a torvenyeket. O dont ha egy szep napon a "nep munkajat" szepen elprivatizaljak, es utana olyan arat kernek egy szolgaltatasert amilyet akarnak. Siman lehetne ingyenes az aram csak egy dontes kerdese. (finnorszagban hoztak egy rendeletet, hogy minden finnek ingyen jar az internet,sok mindent be lehet vezetni, csak akarni kell) Penzt az alllamnak lehet nyomni a nyomdaban meghatarozott felhasznalas celjabol (lasd ingyen aram) es nem okoz inflaciot.

(#61868) TGWH válasza Endyy (#61867) üzenetére


TGWH
őstag

Ez kb. úgy baromság ahogy van :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61869) #98593280 válasza 5150head (#61852) üzenetére


#98593280
törölt tag

A pcx leadja nagykerben. Ott van kb. Ket hetig. Egyebkent meg gondolom a sok ph reklam miatt a pcx tul van terhelve.

(#61870) bluyoo válasza Endyy (#61867) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ezért is írtam mert nem drága. Újonnan is 8K környékén mozog.
"Az allam ugy jon ide, ..." Hát ez szép meg minden, de lehetetlen/kivitelezhetetlen ez az ingyenes dolog. Mint jó tápot venni 1-2K-ért. :DDD
Mondjuk az áramszolgáltatók privatizálása anno, szerintem felért egy hazaárulással .... de ez nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61871) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok!

Egy gépet szeretnék összerakni, ahhoz kérnék segítséget. A keretösszeg 75eFt. Játékra kellene ebből a maximumot kihozni. Amire szükség lenne:
Alaplap, processzor, memória, videókártya... a többi adott.
A tápegység Cooler Master RS-500-PSAP-J3 lenne.

A segítséget előre is köszönöm!

felo

(#61872) Endyy válasza bluyoo (#61870) üzenetére


Endyy
csendes tag

Sajnos a hardverapron hamar jegelve lesznek a jo vetelek tapegyseg ugyben. Kicsit meg nezelodom:) Vagy varunk 1-2 honapot es megveszem 8 k-ert. Esetleg ezen konfigokhoz (gondolkodom a HD6670-en) passzolo olcsobb hazat tudnal irni hasznaltban? Orulok, hogy kicsit kozelebb kerultek nezeteink. Egyszer vege lesz ennek a rabszolgatarto, profitcentrikus rendszernek. (rem.hamarosan)

(#61873) Vismajor01 válasza 5150head (#61850) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha kereskedelemben dolgozol akkor pláne tudhatnád, hogy a magyar népség ilyen jókis patkányfajta(tisztelet a [z egyre ritkább] kivételnek!).
Telefonban, emailben megy a hőzöngés meg ők k**va okosak.
Be kell menni, és rákell csapni az asztalra. Most nem azt értem, hogy c***ny módjára ordítozni, de egyenesnek lenni, konkrétnak, és kíméletlennek. Így megy ez, vagy elnyomnak mint egy csikket
üdv abszurdisztánban

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#61874) Vismajor01 válasza Endyy (#61867) üzenetére


Vismajor01
addikt

Azért óvatosan ezzel a dologgal, elég jól ismerem finnországot, azért nem kapsz ott sem a két szép szemedért ingyen internetet. Én legalábbis fizetek érte, egész keményen(és egész sz**r :D). Az áramért is kell, bár súlyozottan nézve olcsóbb mint abszurdisztánban. De nem is ugyanaz a szituáció, itt olcsón meglehet venni a svédektől/norvégoktól akiknek ingyé' van majdnem. Magyarországon meg paks mennyit visz?35-40%?A többit importálni kell, amiért állambácsinak is fizetnie kell ám. Az egy dolog, hogy TE mennyit fizetsz, és mennyit kéne, de az, hogy ingyen kéne járnia... Szerintem ez b**hit.
Egyébként minőségi tápokat aprón olcsón kapni kis teljesitménnyel, az én chieftec gps-350emet ha jól emlékszem 1k kemény forintért vettem. Persze zúg is mint egy turbina...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#61875) Buci21 válasza Vismajor01 (#61874) üzenetére


Buci21
addikt

és a GPS szériával az ajtót se támasztanám :P

(#61876) shadow1901 válasza Buci21 (#61875) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Jó az, ha már megvan. Egyébként valóban nem szokták ajánlani.
Egy kis reklám: [link] Kollégánál szoktak lenni olcsón jó tápok. Milyen forrásból azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#61877) Winnie The P válasza Buci21 (#61875) üzenetére


Winnie The P
őstag

Mondjuk nekem is az van (GPS-450AA), Delta beles, az meg azért nem ajtótámasztéknak való.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#61878) Vismajor01 válasza Buci21 (#61875) üzenetére


Vismajor01
addikt

Jó, ti elég érdekesen tudtok itt megítélni dolgokat, ez szar az szar etc. Persze én csak a saját tapasztalatomból tudok kiindulni(okoskodni): az Elmúlt 10évben kb 35 különböző számítógép fordult meg a családban, ez az első aminek "minőségi" tápja van(szerinted ez is szar) Soha, egyik gépnek sem ment tönkre a tápja. (hdd, mem az igen pl). A konkrét konfigomat 4 évig egy Codegen hajtotta (inbefore: Mondjak hálát istennek h nem égett le a ház, törd ki atomháború etc) aztán semmi baja.(most másik gépben van benne)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#61879) bluyoo válasza Endyy (#61872) üzenetére


bluyoo
nagyúr

pl. mATX méretben Sharkoon MS140, Fractal Design Core 1000, ...... ATX méretben Sharkoon Vaya, BitFenix Merc Alpha, ... Ezek a házak újonnan sem drágák és jónak mondhatók, alapból jár hozzájuk házventi is.
"Egyszer vege lesz ennek a rabszolgatarto, profitcentrikus rendszernek. " Soha ....! Aki kicsit is figyelt történelemórán rájön, hogy az ember ilyen természetű. Mindig is lesznek fluxos emberek a lyukas cipős mellett. És ezen semmi nem változtat. Max. ha kihalunk! :DDD

Bazinga!

(#61880) Buci21 válasza Winnie The P (#61877) üzenetére


Buci21
addikt

Az AA végű minőségi, de a mostani A8 végűek katasztrofálisak :D

(#61878) Vismajor01:
Arra nem gondoltál, hogy instabil tápfesz teheti tönkre a memóriákat és merevlemezeket amik nálad halnak? (merevlemez kielemten érzékeny a kis peakekre feszültségben, legalábbis a mai SATA-s cuccok)

[ Szerkesztve ]

(#61881) Bigaki


Bigaki
csendes tag

Sziasztok!

Új gépet szeretnék vásárolni, amit főleg játékra használnék. Mivel a jelenlegi konfigom 6 éves, teljesen le vagyok maradva a mostani technikai újításokról. Ezért is kérném a hozzáértők segítségét.
Összeállítottam egy gépet, de néhány ponton bizonytalan vagyok az alkatrészek megfelelőségével kapcsolatban:

Táp: XFX PRO650W
Memória: KINGSTON 8GB HyperX Predator DDR3 2666MHz CL11 KIT KHX26C11T2K2/8X
Ház: ZALMAN Z11 Plus fekete
Proci: INTEL Core i7-4770K 3.50GHz 1150 BOX
Videókártnya: GIGABYTE GV-N780OC-3GD GTX780 3GB GDDR5 PCIE
Alaplap: GIGABYTE G1.Sniper B5

Mi a véleményetek róla? Nem gyenge valamelyik alkatrész. Még abban sem vagyok biztos, hogy szükséges e a 780-as videókártya hiszen full hd-ben játszom?!
Olvastam, hogy jó a ram az alaplapba, de ebben sem vagyok teljesen biztos az órajele miatt.
Valamint segítségre lenne szükségem a procihűtővel kapcsolatban. Valamilyen csendes de megbízható megoldás kellene de nem vagyok benne biztos, hogy pl. egy zalman megfelel e még ezeknek a követelményeknek manapság.

Előre is köszönet!

(#61882) Winnie The P válasza Buci21 (#61880) üzenetére


Winnie The P
őstag

Akkor ne azt írd, hogy a GPS széria hulladék!!!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#61883) TGWH válasza Vismajor01 (#61874) üzenetére


TGWH
őstag

Ez így nem igaz. Az áram olcsó lenne, a vezetéken szállítani olcsó lenne. De van alapdíj, ilyen díj, olyan díj. Nem tudom olvastátok-e, most állítólag valami offshore cégen a középső láncszem, és amiatt is drágul a szolgáltatás - áram vagy gáz, nem tudom mi volt, talán áram -.
A lényeg, hogy állítólag akkora haszonkulccsal dolgoznak az áramszolgáltatók, hogy 4-5-ször le lehetett volna már cserélni az ország teljes vezetékhálózatát!
És egyébként mindenhol ez van, mert a magyart át lehet bszni... bankok, mobilszolgáltatók, internet, tv, minden...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61884) Buci21 válasza Winnie The P (#61882) üzenetére


Buci21
addikt

helyreigazítás: a mostani oly divatos A8 végű GPS kivétel nélkül szemét :R

(#61885) membrandj válasza feloman (#61871) üzenetére


membrandj
nagyúr

HDD satás?

a, g3220 + asrock h81m hds + kingmax 4GB 1600 mhz ~ 14+12+10= 36k
b, x4 750k+GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3+kingmax 4GB 1600 mhz ~ 18+14+10= 42k

Vga közös: Hd 7790 vagy 260x( fontos az x a végén) ~ 33k 1GB verzió elég.

~ 69- 75k.

Első fejleszthető később i5-re ,de csak 2 magos, második nem lesz proci erőben fejlesztheti, talán minimálisan, viszont full hd-n egy gtx 660-at még kb elbír. Full hd alatt már nem.

Szóval felbontásod remélhetőleg full hd , hdd-d pedig satás.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61886) TGWH válasza Bigaki (#61881) üzenetére


TGWH
őstag

1600 mhz-es ramok bőven elegendőek, cl9-es legyen, ne cl11...
Proci feleslegesen erős, a táp jó, de mehet az 550w, ugyan úgy kiszolgálja, ebben csak tartalék lesz, ami nem feltétlen rossz, ha ezért választod a drágábbat.
Házból biztosan van jobb, ssd és hdd nem kell? :D alaplapból is biztos lehet jobbat választani, pl. egy i5-höz. Hűtőre van másik téma, ott kérdezz rá, biztos tudnak választ adni.
VGA meg ugye akkora legyen, amennyi a pénztárcád, az számít igazán.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61887) Endyy válasza bluyoo (#61879) üzenetére


Endyy
csendes tag

Thx!

(#61888) membrandj válasza Endyy (#61867) üzenetére


membrandj
nagyúr

"Penzt az alllamnak lehet nyomni a nyomdaban meghatarozott felhasznalas celjabol (lasd ingyen aram) es nem okoz inflaciot."

Tényleg?:D Én nem így tudom. Ha pénzt nyomsz, akkor nő az infláció, gyengül a forint értékbe, stb. Folytassam?
Finneket hasonlítani hozzánk??? 2 vh alatt 2x rombolták le az egész országot..

Másrészről nem igazán követed a híreket, ugyanis most lesz a HARMADIK rezsicsökkentés.. Ne legyünk már telhetetlenek..

Ingyen áram nincs és nem is lesz soha. Valakinek meg kell fizetnie az előállítási költséget.. Ha az állam teszi, akkor a TE adódból történik ugyan ez..

Elnézést az OFF hozzászólásért,de..

A tápos dologról meg már felvilágosítottak.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61889) Endyy válasza TGWH (#61883) üzenetére


Endyy
csendes tag

Up!

(#61890) taknyí válasza Vismajor01 (#61873) üzenetére


taknyí
senior tag

Arcpirító amit itt írtál... ASZF III.10.3. :(((

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#61891) TGWH válasza membrandj (#61888) üzenetére


TGWH
őstag

Azért kivétel mindig van :D pl. az usa-ban nyomják a dollárokat, mégsincs tőlük semmi bajuk, igaz egész eu-t tönkretették vele, de az nem számít :D meg ugye ott nem is az usa nyomja a pénzt, hanem egy tőlük független zs... akarom mondani szervezet ;]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61892) Bigaki válasza TGWH (#61886) üzenetére


Bigaki
csendes tag

Köszönöm, újragondolom a tanácsolt perifériákat!

A winyókat átszerelem. Később kerülnek cserére. :)

(#61893) feloman válasza membrandj (#61885) üzenetére


feloman
aktív tag

A monitor full hd és a winchester sata csatlakozós.
Nekem a négy magos konfig tetszetősebb. A gyári hűtő helyett milyen hűtőt ajánlanál - ajánlanátok? Tuning nem lenne, csak ne legyen hangos túlságosan a gép.
Akkor a vga-nak egy ilyen megfelelne? Jónak tűnik az ára:
http://www.pcx.hu/termek/sapphire-r7-260x-1gb-ddr5-11222-05-20g-videokartya-65606

Kösz a választ előre is :)

U.i.: akkor a táp megfelelő egy ilyen teljesítményű konfignak?

[ Szerkesztve ]

felo

(#61894) Endyy válasza membrandj (#61888) üzenetére


Endyy
csendes tag

Valoban igaz nem kovetem a hireket :) Nincs szuksegem horror hiradora, holtestek mutogatasara, felelemkeltesre, politikai babszinhazra.

Ha penzt nyom az allam es hirtelen neked adjak, veszettul koltekezni fogsz. Ebbol lesz az inflacio. Viszont ha szigoru szabalyrendszer alapjan rogzitik a frissen kinyomott penz felhasznalasanak felteteleit, es csak erre a celra lehet felhasznalni, az nem okoz inflaciot, mert a penz nem a lakossaghoz kerul. (allami aram tamogatas)

A harmadik rezsicsokkentes buveszkedes, semmi mas. Algoritmus alapjan szamolnak, es szep sutyiban mashol beszedik a "harmadik" nepszinhaz kieso beveteleit. Ugy tesznek, hogy a "paraszt" ne jarjon jol.... Bocs...offf:)

(#61895) Vismajor01 válasza Endyy (#61894) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem, és nem, és igen, de tökmindegy,a politikát villámgyorsan vigyük ki ebből a topikból

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#61896) membrandj válasza Bigaki (#61881) üzenetére


membrandj
nagyúr

-xfx 550 elég
-cl 1600 mhz ram pl: KINGSTON 8GB HyperX Plug n Play DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G vagy
CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9B ~23k, ezek biztosan jók.
- inkább fractal design core 3000 vagy xigmatek midgard 2 szerintem
-i5-4570 elég játékra, max i7-4770,de nem a k-s verzió, főleg nem egy b85 laphoz..
780 már a bővn felesleges kategória. 6 évig nem fogja bírni az se.. vga-k avulnak el a leghamarabb. Gtx 770 bőven jó középút. ár/érték arányban talán a legjobb . 2 GB ram elég.
- lap ok

SSD ha nincs, akkor csapj hozzá, hdd-ből csak satás fog menni.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61897) membrandj válasza feloman (#61893) üzenetére


membrandj
nagyúr

Proci hűtő: [link] Inkább itt. Írd le, az egész konfigot és segítenek.

Sapphire kártya csak 2 év garis.

[link] ez viszont 3 év garis, ráadásul asus és jó áron.

Ha 260x, akkor ez: [link]

De a 7790 és a 260x között szinte nincs különbség.. ugyan az a kártya, kicsit módosítva és átnevezve.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61898) membrandj válasza Endyy (#61894) üzenetére


membrandj
nagyúr

Mivel ne járjon jól a "paraszt?" Nem értem ezeket az embereket.. ha emelik az adókat, az a baj... ha csökkenti a gáz árát, ami Európában kb nálunk a legdrágább, akkor az a baj..
Lassan kezd átmenni ez a téma, a nyuszikás viccbe.. van rajta sapka,akkor azért kap, ha nincs, akkor azért..

Infláció: Pénz elértéktelenedése kb.

Havonta kiadnak majd pár milliárdot,hogy ingyen legyen az áram? Év végére kb 500 ft lenne az euró. Na ez lenne a becsapás.

De tényleg hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61899) 5150head válasza Vismajor01 (#61873) üzenetére


5150head
senior tag

Hát figy. Ha mi baszunk el valamit a vevőnek, fülünk-farkunk behúzzuk. (Megjegyzem nem szokott ilyen lenni, és nem is 2-3e Ftos termékekkel foglalkozunk) nemhogy még le is basszuk, hogy "miaz, hogy nem tudsz várni, meg mit hívsz meg írsz emailt." Főleg úgy, hogy az eredeti rendelésem is ott baszták el ahol lehet... Tudom, én vagyok a fasz... :(

(#61900) Endyy válasza Vismajor01 (#61895) üzenetére


Endyy
csendes tag

ok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.