Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#61201) Gempas 70 válasza membrandj (#61194) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Pü. ment THX

(#61202) TGWH válasza Bagira01 (#61200) üzenetére


TGWH
őstag

Például?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61204) theuprising válasza membrandj (#61198) üzenetére


theuprising
tag

A procihoz amit adnak gyári hűtő az megteszi? Vagy érdemesebb hozzá komolyabbat venni.
Procit amúgy megértem, hogy erősebbet ajánlasz, de a vga túlzás, hisz kb egy "átlagos" gamerhez képest alig játszom, sőt... főleg ha a játék "akadna", vagy szívás lenne a PC-s játék (utálom az egér+bill kombót), csak egyszerűen xboxon játszom vele inkább. tehát a játék ne legyen szem előtt, és a 4K se.

szerk: 550 Ti tényleg lecsó, most néztem hogy lassan 3 éves. valami frissebb jól jönne az ő árkategóriájában

[ Szerkesztve ]

(#61205) membrandj válasza dtamas99 (#61199) üzenetére


membrandj
nagyúr

Teljes káosz.
Először is:
RAm? ddr3? Hány GB?
HDD? satás?

Amúgy: 8350 nem éri meg, 8320 igen. Órajelben tér csak el, az fx nagy előnye,pedig az,hogy 3 kattintásra egy jobb hűtővel húzható. A gyári hűtőt amúgy is cserélned kell, mert hangos és szarul hűt.

270x-hez feleslegesen erős a proci. Ide egy fx 6300 is elég lenne.

Lap: Hát ez pedig a felesleges költekezés kategória:

fx 8320
Gigabyte ga 970a ud3 vagy ud3p vagy asus m5a 97 evo r2.0
Cpu hűtő: Minimum cooler master hyper 212 evo, de jobb se ártana, ha húzni akarod.
Vga: 280x, vagy gtx 770.
Ram ha ddr3 ,akkor ok. Ha csak 4 GB, akkor nem ártana még 4.
HDD ha satás, akkor oké.
SSD se ártana
Ház? Ezek az alkatrészek mind baromira melegedősek, szóval egy szarul szellőző házba 5 perc alatt leállnának túlmelegedés miatt kb. Fractal design core 3000.
Táp: Fsp raider 550 vagy xfx pro 550. Ezek egy ágasok, ami számít. Hiába nézel 700 W-os tápot, ha 4 ágas.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61206) membrandj válasza theuprising (#61204) üzenetére


membrandj
nagyúr

Intel esetén megteszi.Amd-nél már zajosabb jóval.

Vga: Akkor hd 7770 ~ 25k,de még talán egy gtx 650 sima is jobb. Bár ennél jóval erősebb a 7770 és egy áron vannak. Ettől függetlenül full hd játékra gtx 650 Ti/ hd 7790 alá nem nagyon adnám, főleg egy i5 mellé.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61207) NoProSanyi


NoProSanyi
újonc

Sziasztok!
Egy stabil PC összeállításban kérnék segítséget. Monitorom marad, egér, bill, ház és táp ügyben majd választok. Elgondolás a következő: Mivel nem vagyok tapasztalt processzor ügyben sem így mások tanácsára valamely i3as érdekelne (mert ki ezt mondja ki az amd-t), szinte csak oprendszernek egy kisebb SSD mert pakolászni van egy WD 2TB külsőm. Alaplapot sem tudom mit keressek de márkában 12 éve asus van így az szimpi. 4-8Gb memória gondolom 1333 vagy 1600. Legalább 1 Gb videókártyát szeretnék amit jelenlegi monitorommal használnék 1280*1024. Esetleg néha tv 1920*1080. Nem cél a legújabb játékok futtatása full hdben extra felbontással. Inkább csak egy stabil gépet szeretnék amivel minél kevesebbet kell szenvedni. Általános otthoni célokra. Ház, táp,alaplap,proc,memória,ssd,vga bele kéne, hogy férjen 100-120kba. Köszönöm mindenkinek aki elolvasta. :R

(#61208) Buci21 válasza NoProSanyi (#61207) üzenetére


Buci21
addikt

Én ilyesmit raknék össze:
GIGABYTE GA-B85M-D3H - 18,5K
Pentium G3220 - 14,5K
8GB DDR3 mezei - 20K
Fractal Design Core 1000 - 9K
Corsair CX 430 - 13K
HD 7790 1GD5 XFX mondjuk - 32K
Kingston V300 60GB - 15K
össz: 122K

(#61209) theuprising válasza membrandj (#61206) üzenetére


theuprising
tag

Alaplap esetében "erősen ajánlott" a gigabyte?
Eddig kb 6 alaplapom volt, abból 4 Asus, 2 Gigabyte, és a két gigabyte tönkrement 2-3 év alatt, a többi Asus vígan éldegél. Most adtam el egy P5B-t is, 2007-es vétel, mindennapos használat mellett semmi baja nem volt.
Szóval ha lehetne ilyen 15k körüli kategóriában Asus, akkor inkább az Asus-t választanám.

VGA-ból nvidia, ez szigorú. (munka miatt is, animáció, képfeldolgozás blabla... egyetemi "követelmény", vagyis inkább ajánlás). 30k sok, nem szeretnék annyit adni érte, akkor inkább tegyük félre ezt a játék őrületet, mintha kb csak az xbox lenne játékra, 4K meg mehet a lecsóba. tehát 20k körül valami értékelhető? (igazából itt ebben az árkategóriában még mindig az 550 Ti a legjobban teljesítő :( )

(#61210) Buci21 válasza theuprising (#61209) üzenetére


Buci21
addikt

alaplaphalálozásnál gyakran a tápegység a ludas

(#61211) NoProSanyi válasza Buci21 (#61208) üzenetére


NoProSanyi
újonc

Köszönöm, rákeresgélek ezekre a cuccokra és kigyűjtöm mint lehetőséget! :C

(#61212) Buci21 válasza NoProSanyi (#61211) üzenetére


Buci21
addikt

proci természetesen bármelyik i3 4xxx-re cserélhető. 3xxx és korábbi ebbe a lapba nem fog belemenni :R

(#61213) theuprising válasza Buci21 (#61210) üzenetére


theuprising
tag

tápjaimból mind Corsair, VX és HX széria, szerintem azok nem "gagyi" tápok
de ha jó a gigabyte, akkor felőlem mehet, hisz azért vagyok itt hogy szakértői segítséget kérjek, de még annyi, hogy a lapon legyen még egy PCIe csati, a kisebb fajta, amibe a hangkártyát raknám (asus xonarnak olyan a csatija).
mert ezen amit belinkeltek nekem, a leírásban nem látok mégegy PCIe csatlakozót, de a képen mintha látnék... :(((

[ Szerkesztve ]

(#61214) Buci21 válasza theuprising (#61213) üzenetére


Buci21
addikt

A HD3 végűn 1 PCI-E 16x van, ebbe megy a VGA, ez kitakar maga alatt egy x1 slotot, de alatta van még 1 x1 és egy mezei PCI. Mutasd légyszi, h pontosan ilyen csati van a hangkártyádon? Am éppen egy giga lapos gépről írok, és fasza :R

(#61215) theuprising válasza Buci21 (#61214) üzenetére


theuprising
tag

Ő lenne az a hangkártya, ami megvételre kerülne. PCIe csatija van, tehát ilyen lap kéne... mutattak egy Asrock alaplapot is, dehát nem tudom... Asrockról nem hallottam jókat (megjegyzem utoljára 2008ban voltam otthon az ilyen hardveres témában). Amúgy ő lenne az

szerk: amúgy miért erőltetik ennyire ezt a micro ATX méretet? szinte a lapok 80-90%-ka ebben az árkategóriában mind microATX... utálom az ilyen nyomott méreteket, van bőven hely a házban, nem kell ennyire zsúfolni sehova semmit ;]

[ Szerkesztve ]

(#61216) Buci21 válasza theuprising (#61215) üzenetére


Buci21
addikt

PCI-E-ről tudni kell: bármelyik PCI-E megy bármelyikben, azaz ha egy x1-es csatlakozó vége nyitott, és egy x16-os VGA-t beleteszel, akkor elindul x1 sávszélen (ez persze a teljesítményen ront). Ugyanígy ha van egy x16 hosszú slotod, és beleteszed az x1-es VGA-d, akkor működni fog. Azaz a linkelt Asrock alaplap alsó slotjában menne a hangkártyád, a felsőben a VGA-d.

(#61215) theuprising:
mert ha nem kell több VGA, vagy 4-5 bővítőkártya, akkor mindenre elkegek, és a kisebb NYÁK/kevesebb alkatrész miatt olcsóbb őket gyártani, olcsóbban is kapod meg. Más hátrányod meg nincs belőle, amennyiben van elég hely rajtuk

[ Szerkesztve ]

(#61217) TGWH válasza theuprising (#61215) üzenetére


TGWH
őstag

Azért, mert matx olcsóbb. Kisebb, kevesebb minden van rajta. Amúgy ha sima atx-et veszel az nagyobb, több minden van rajt, és még el is férsz rajt kényelmesen :D na nem azért kell sima atx-et venni, mert 36-tal több usb2 dugaj van rajta :D
Asrock jó márka, jó áron.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61218) theuprising válasza Buci21 (#61216) üzenetére


theuprising
tag

és az az Asrock alaplap? vélemény róla? vagy valami más (gigabyte, vagy asus) ebben az árkategóriában ami azért inkább ajánlatos

(#61219) membrandj válasza theuprising (#61209) üzenetére


membrandj
nagyúr

Asus itt sajnos nem jó ár/érték arányú. Gyenge tápellátást kaptak a lapjaik, ezért nem érik meg. Az első ami megéri az az asus b85 vanguard ~ 25k, nem 15. Vagy B85-PLUS, de ennél sokkal jobb a giga b85m-d3h vagy hd3. A hd3 2 slotos, a d3h 4.

Gtx 650 van a 650 Ti alatt. 1GB GDDR5 legyen, nehogy gddr3.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61220) Alien4


Alien4
tag

sziasztok, melóból lehet kérni gépet választható béren kívüli juttatásból
így nem az én configom, kötelező elemek vannak benne természetesen... :/
nektek mi a véleményetek? alaplap, proci, memória, ssd, vinyó, vidkari
ezekről érdekelnének a vélemények.
config:

asus s1150 H87-pro
intel core i7-4471, 3500Mhz 8Mb L3 cache
Brand 8Gb/1600Mhz ddr3 (2×4GB)
asus PCIe 3.0 GTX650-E-1 GDS 1GB
samsung sata 24×dvd író
WD 1TB/64MB sata 3 green
Samsung 120GB sata4 2.5"
cooler master elite
Thermal master 500W (500W)
logitech mk330
gari 3 év
MS win8 64bit sp1 hu

köszönöm!

(#61221) kgyl


kgyl
csendes tag

Sziasztok! Egy gépet szeretnék vásárolni max. 240 ezer forintból. Gamer pc lenne főleg, de azért jó lenne, ha lehetne videó szerkesztésre is használni. Nincs hozza meg meg semmi.
Eddig ezeket sikerült összeszednem:
Asus Z87-A
Intel Core i5-4670K
Arctic Cooling 13 Pro
Cooler Master 500W RS500
Corsair Vengeance 8GB Dual channel Black Kit
Samsung 840 EVO 120GB SATAIII 2,5" SSD
Cooler Master Elite Knight 350

Mit szóltok hozzá? Videokártyát még nem tudom kell-e venni bele...
Esetleg tudnátok ajánlani egy jó minőségű, de a 240 ezerbe még beleférő 1 terrás HDD-t, monitort, egeret, billentyűzetet és headset-et?

[ Szerkesztve ]

(#61222) membrandj válasza Alien4 (#61220) üzenetére


membrandj
nagyúr

Drága lap, de műszakilag ok.
Feleslegesen erős proci, ha videovágás, stb munkára kell, akkor ok, hajátékra, akkor egy i5-4570 is elég lenne.
ram ok
Vga: Játékra harmatgyenge. lehet vele játszani, de az i7 mellé olyan,mintha gázosítanád a ferrarid. Ha persze videovágás és társai, akkor ok

hdd,ssd ok

Táp: Pontos típus kellene.

Szóval mire is lenne? Mennyiért kapnád?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61223) Buci21 válasza Alien4 (#61220) üzenetére


Buci21
addikt

táp csere, és VGA csere ha játszol rajta.

(#61222) membrandj:
az a táp egy 8 ezres CM, szutyok

[ Szerkesztve ]

(#61224) Bagira01 válasza TGWH (#61202) üzenetére


Bagira01
veterán

Régi mérőberendezések illesztőprogramjai, számlázó program. Le lehetne cserélni őket de ragaszkodnak hozzájuk :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#61225) dtamas99 válasza membrandj (#61205) üzenetére


dtamas99
csendes tag

Köszönöm a választ. Először is bocsánat a "teljes káosz"-ért, szerintem látszik, hogy nem vagyok egészen ott a témában.
A RAM: 4+1 GB DDR3
A HDD: Igen, SATA2-es
A processzor mindenképpen a 8350 lesz, mivel az már megvan. Ha veszek rá hűtőt, milyen vízhűtőt érdemes, vagy inkább a ventis? Különben a mostani gépem különösebb erőfeszítés nélkül elnyomná egy felszálló repülő zaját, úgyhogy ez nem tűnne fel, és a hűtés miatt sem aggódnék, mert nem hiszem, hogy a közeljövőben 20% felé menne a CPU használat.
Alaplap: Ezt lehet, hogy meggondolom. Barátomnak is Evo R2.0 van, 8350-nel és 270x-szel. (neki is a CM 212 Evo-t ajánlották a procihoz :). Ha az ASRock-ot venném, könnyebb lélekkel váltanék át(szükség esetén) fx9590-re, és akkor lenne a 270x. A másik verzió, hogy én is Evo R2.0-t veszek, és akkor ahhoz jöhet egy 280x.
Tehát:
CPU: FX-8350, a hűtőt még meggondolom
VGA: Akkor 280x
Lap: Evo R2.0 280x-hez, vagy extreme9 270x-hez
RAM: 4+1 Gb, egyelőre ez így marad
HDD: 500 gigás, de van külső 1 terrás, ez is maradna
SSD: Ezt fogok venni, 120 gigásat, majd. Vagy alapból erre kéne a Windows-t rakni?
Ház: kb. 10 éves, akkor minőségi, szép ház volt, de nem egy gémer fajta. Csak hátul van rajta két 10cm-es venti, tehát gondolom nem a legmegfelelőbb. Húzni nem húznám, és ahogy említettem, alig-alig lenne használva a CPU. Az megoldás lenne, ha a két venti komolyabbra lenne cserélve, vagy ha a ház oldala le lenne szedve? Egyébként nem szeretnék világítós, plexifalas házat, a CM Silencio 550-est néztem ki, vagy egy Fractal Design R4 (Titanium?) hangszigeteltet. Elegánsan, csendesen brutális teljesítményt szeretnék.
Táp: Biztos, hogy elég lenne 550 watt? Tudom, hogy minőségi, de akkor is... (További fejlesztés esetén sem szeretnék mindent cserélni egy alkatrész miatt.)

Tamás

(#61226) membrandj válasza dtamas99 (#61225) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hűtőbe nem vagyok otthon. [link] Ők igen.
Lap: Az általam írt lapok se mezei am3+ lapok, hanem a megbízhatóak.
270x-et pedig egy 6300 is röhögve kihajt.
Játékra: Sokkal erősebb egy 280x + fx 8320, mint drágább lap, cserébe 270x.

Ram: Később add el az 1GB-os modult és vegyél 1x4GB-ot.

SSD: Kb csak akkor van értelme, ha erre rakod a windowst is. 60 GB már bőven elég erre a célra.

Ház: Hát ezt passzolom. Ha raksz bele ventiket, akkor egy komolyabb cpu hűtővel nem lehte probléma, de akár cserélheted is. Viszont a hangszigetelt házak melegedősek cserébe.. Szóval nem erőltetném.

Táp: Raider 550, xfx pro 550 egy 280x+ húzott fx 8320-at is elbír,de tőlem veheted xfx pro 650, fsp raider 650-el is.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61227) TGWH válasza Bagira01 (#61224) üzenetére


TGWH
őstag

Haladni kell kérem a korral... Egyrészt az új oprendszer gyorsabb, másrészt az xp tele van komoly támadási felületekkel, amikből csak több lesz, mert nem támogatott... vagy nem kell netre kötni, és akkor csak szimplán lassabb...
Én ezeket a számlázó programokat sosem értettem, vagy állandóan volt valami bajuk, vagy dos kellett nekik :D Aki ért hozzá, akor ms office csomaggal is ki tudja váltani...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61228) Bagira01 válasza TGWH (#61227) üzenetére


Bagira01
veterán

Sajnos ez van, nagyon sok vállalkozásban használnak xp-t egyszerűen csak azért mert az a megszokott, és úgy vannak vele, hogy az a jó amit már ismernek. Már ha csak a win7-et említem a haja égnek áll mindenkinek :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#61229) TGWH válasza Bagira01 (#61228) üzenetére


TGWH
őstag

Pedig pont az ilyen sok buta ember miatt találták ki a win7-et, meg a 8.1-et :D
Akkor meg le kell tiltani az xp-ket a netről. Vagy pedig a rendszergazdának jó kis melói lesznek :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61230) gabika0013


gabika0013
tag

Sziasztok!
Egyik barátom új gépet szeretne összerakni, amit egy kis netezés mellett CSAK játékra használna.
A keret 120.000 Ft, feltétel, hogy tudjon játszani...
Köszönöm előre is a segítséget.

üdv: Gabika

(#61231) otto14 válasza gabika0013 (#61230) üzenetére


otto14
senior tag

Szia :)

proci: x4 750k -18
lap: gigabyte a88x-d3h -18k
ram: kingston 1x4gb 1600mhz cl9 -11k
hdd: wd caviar blue 500gb aakx -13k
táp: xfx pro 450 -15k
ház: bitfenix merc alpha -13k
Eddig 88k
vga: hd 7770 vagy hd 7790 vagy hd 7850

[ Szerkesztve ]

asd

(#61232) juve600 válasza otto14 (#61231) üzenetére


juve600
nagyúr

VGA:
.
AMD
R7-260X
R9-270
R9-270X

(#61233) radir01


radir01
tag

Sziasztok! Gép vásárláson gondolkodok elég szűkös keretből. Igazából lenne rá de nem akarok sokat költeni. Szóval nekem alap,proci,memória és vga kellene csak elvileg. Tápom Corsair vx450 nem tudom biztosan de majd ti megmondjátok elég lenne e. Jelenleg egy régi prescott 3.4ghz-es abit ic7-max3 alaplapos és his radeon x1950pro ddr3 agps kártyát működtet!

Szóval a gépet cod4 coduo netezés filmezés-re hasznánám és azért bele bele nézegetnék a legújabb játékokba is lehetőség szerint!

Amire gondoltam! Max 70ezerből ( lehet használtan össze szedem ha sikerül)

Fx 6300-as proci
ASROCK 970 Extreme3 R2.0 alaplap
memória hát passzolom ebben segítség kellene de 4 vagy 8gb amire gondolok
VGA-nál talán a 7770es kategória

Köszönöm előre is a segítséget és ha ajánlanátok valami jó össze állítást ebből kiindulva azt megköszönném! :C

(#61234) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
Kicseréltem a procit és az alaplapot a tegnap javasoltak alapján. Szerintetek így már jó?
A max ár 70-ben van meghúzva, kicsit így is túllépi. Irodai gép lenne (Office, internet)

Alaplap Asus H81M-E -13500 Ft
CPU Intel DualCore G3220- 14000 Ft
RAM 4GB DDRIII PC10600 1333MHz Kingston -10700 Ft
HDD 1TB Toshiba 7200rpm DT01ACA100 SATA3 -14000 Ft
ODD DVD-RW LG GH24NSB0 SATA- 4000 Ft
Táp TÁP Forton Source 400W HEXA- 10500 Ft
Ház M-Tech FM12A-BK BLUE LED- 5000 Ft
Össz: 71700 Ft

Kerestem giga lapot, de ahol venném csak ez volt olcsón, csatlakozók terén az igényeimet kielégíti.

[ Szerkesztve ]

(#61235) vizibal


vizibal
tag

Sziasztok! Az alábbi korosodó konfigot tervezem leváltani (már évek óta :DDD ):
Asus P5Q Deluxe
Intel Core 2 Duo E8200
2x2GB DDR2 800MHz GeIL Ultra (4-4-4-12)
Sapphire Radeon HD6870 1GB (1120 stream proc.)
OCZ Agility 3 120GB
1TB-os Hitachi és 250GB-os Samsung vinyó (ha jól emlékszem)
Corsair TX 750W (a régebbi fajta, tehát ez)
Cooler Master Hyper 212 Evo
Full HD monitor

amire használom:
játék, abból is inkább FPS/TPS (single, co-op és multi)
HD filmek, sorozatok nézése
programozás (VS2013)
Blender, Gimp

Ami bonyolítja a helyzetet, hogy kezdek besokallni mindkét procigyártóra, nagyjából ugyanazon okból kifolyólag: az Intel baromira elhúzott teljesítményben, és csak ül a babérjain, illetve újabban már csak hűtőpasztának csúfolt madárkakit rak a kupak alá forrasztás helyett :( , az AMD meg nem töri magát túlzottan, hogy megszorongassa (legalábbis játékos szemszögből, az APU-k hidegen hagynak). Szóval legszívesebben hagynám őket a fenébe, csak hát kezd kifogyni a szusz a két magból.

Az új masinára max. 180k körüli összeget szánok.
Jelenleg itt tartok a nézelődéssel:
Asus M5A99FX Pro r2.0
2x4GB Kingston HyperX (nem tudom, melyik változat lenne optimális; esetleg más márka is szóba jöhet)
AMD FX 6300 (4-4.5GHz környékére húzva; alapfeszen mennyit tud?)
Sapphire R9 270X / 280X (utóbbit szeretném, csak nem nagyon fog beleférni a keretbe)

Ami még felmerült bennem:
- Tápot kell-e cserélni (a kora és a tervezett tuning miatt)?
- Az új gép kb. mennyivel lesz gyorsabb (játékokban), mint a mostani? A benchmarkok csíkjai közti különbség nem igazán győzött meg, ha a ráfordítandó összeget is figyelembe veszem (lehet, hogy csak rossz helyen néztem :D )
- Még egy 6870-es a mostani mellé? (bár öcsém már feni a fogát rá, amióta felmerült a frissítés ötlete)
- Álmaim netovábbja egy R9 290 nem ref. hűtős kártya lenne. Érdemes mélyebben a zsebembe nyúlnom, vagy a 270X / 280X is elég lesz még 1,5-2 évig full HD-s játékra max.(-hoz közeli) beállítások mellett? Lehet itthon ilyen kapni egyáltalán, vagy elkapkodták a bányászok?

(#61236) gabika0013 válasza otto14 (#61231) üzenetére


gabika0013
tag

Köszönöm :R , továbbítottam a barátomnak!

üdv: Gabika

(#61237) membrandj válasza radir01 (#61233) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem jó a lap. Gyenge a tápellátása + a gyári hűtő hangos.

Ha használt játszik:
i5-2500-2400 ~ 30k
B75 lap ~ 10k
4GB GDDR3 ram ~ 8k
új hd 7790 vagy 260x ~ 33k

Vagy mehet az fx 6300+ 4GB ram + hd 7790 + gigabyte ga 970a ud3 vagy ud3p . Ennek már jó a tápellátása.
Satás hdd- fog csak menni.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61238) membrandj válasza paulo92 (#61234) üzenetére


membrandj
nagyúr

asrock h81m-hds vagy asus h81m-a szerintem.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61239) juve600 válasza paulo92 (#61234) üzenetére


juve600
nagyúr

INTEL PENTIUM G3220 3.00GHz 3MB BOX 13.500Ft
ASRock H81M-DGS (s1150) 11.500Ft
RAMAXEL 4GB 1333MHz DDR3 7.500Ft
SEAGATE 1TB 7200RPM 64MB SATA3 13.990Ft
SAMSUNG 22x DVD±RW ÍRÓ SATA OEM 3.500Ft
XFX 450W Pro-Series Full Wired 12.990Ft

ez össsz : 62980 ft
plussz egy ház kell

(#61240) radir01 válasza membrandj (#61237) üzenetére


radir01
tag

értem csak azért is gondoltam erre a lapra mert van egy scythe mugen 2-es hűtőm és irták a lapról hogy a régebbi am3 és am2-es hűtők is felszerelhetők rá. A mugen kettő meg ugye am3ig jó de am3+ra elvileg már nem. Úgy gondoltam hogy ha a prescott 3.4ghz-eset ellátta az amd-t is képes lenne! Szerinted? A tápommal nem lesz gond ha az amd-s javaslatodat választom? :R

(#61241) membrandj válasza vizibal (#61235) üzenetére


membrandj
nagyúr

Táp: Nézesd meg valakivel.

- Még egy 6870-es a mostani mellé? (bár öcsém már feni a fogát rá, amióta felmerült a frissítés ötlete)
Nem éri meg.

Álmaim netovábbja egy R9 290 nem ref. hűtős kártya lenne. Érdemes mélyebben a zsebembe nyúlnom, vagy a 270X / 280X is elég lesz még 1,5-2 évig full HD-s játékra max.(-hoz közeli) beállítások mellett? Lehet itthon ilyen kapni egyáltalán, vagy elkapkodták a bányászok?

Oda már legalább egy fx 8320 kellene,de inkább egy i5.

180k:
i5-4570 ~ 47k
gigabyte b85m-d3h ~17k
KINGSTON 8GB HyperX Plug n Play DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G vagy
CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9B ~ 23k
~gtx 770, 280x ~ 88k
~175k.

Amd oldalon, gyengébb, olcsóbb verzió:
fx 6300
gigabyte ga 970a ud3 vagy ud3p vagy asus 5ma97 evo r2.0 + 270x. Itt már a 280x neccesebb lenne. 8320 esetén mehetne az is.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61242) Apollo_21 válasza radir01 (#61240) üzenetére


Apollo_21
addikt

A foglalat egésszen fm2+ ig kompatibilis, tehát jó am3+ ra is..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#61243) membrandj válasza radir01 (#61240) üzenetére


membrandj
nagyúr

am3 és am3+ elvileg ugyan az hűtő szempontjából, de azért kérdezd meg a proci hűtős topicba.

Táp: Ha idős, akkor megnézetném..

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61244) radir01 válasza Apollo_21 (#61242) üzenetére


radir01
tag

Na várj szóval akkor azt mondod hogy ha vennék egy ilyen össze állítást
fx 6300+ 4GB ram + hd 7790 + gigabyte ga 970a ud3 vagy ud3p

akkor a mugen 2 revB-m felszerelhető lenne rá? csak mert amd oldalon az van a dobozán hogy am2/am2+/am3-ig szerelhető. Akkor hogy lesz jó am3+ra? Bocsi csak ehhez buta vagyok :R :C

(#61245) Apollo_21 válasza radir01 (#61240) üzenetére


Apollo_21
addikt

Gyártói leírás a honlapjukon:)

Compatibility:
AMD®:
Socket 754
Socket 939
Socket AM2
Socket AM2+
Socket AM3
Socket AM3+
Socket FM1
Socket FM2
Socket FM2+
Socket 940

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#61246) radir01 válasza membrandj (#61243) üzenetére


radir01
tag

rendben köszönöm! hát 2010-es

(#61247) Coolmat válasza vizibal (#61235) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

- Alaplapnak Gigabyte GA-970A-UD3 vagy UD3P is elég, felesleges drága 990-es lapot venni.
- Proci és VGA: FX6300 ha a 270X mellett döntessz, 280X mellé viszont egy FX8320 dukálna. Sajnos még mindig nem nagyon lehet kapni 280X-et, felvásárolják a bitcoinminerek...
- Memória: KHX1600C9D3B1K2/8GX (lehet kézzel kell beállítani 1,5V-ra a BIOS-ban).
- Táp ha jó állapotban van akkor maradhat, teljesítményre bőven sok is.
- A mostani konfigodban elsősorban a C2D a szűk keresztmetszet, de videókártyában is bőven érezni fogod a váltást, még a 270X is legalább 1,5-szer erősebb a HD6870-nél.
- Nem ajánlott a HD6870 CF, régebbi architektúra, a drivereket sem erre optimalizálják már, csak a kínlódás lenne vele.
- 290-ből is csak ref hűtősök vannak egyelőre a piacon, de szerintem nem kell ekkora teljesítmény csak Full HD felbontás fölött kell már pl. 2560X1440-es monitorokhoz, Full HD-ban a 270X vagy 280X is kiszolgál még legalább 1-2 évig.

(#61248) radir01 válasza Apollo_21 (#61245) üzenetére


radir01
tag

Találtam egy ilyent :R

A fekete AM3+ foglalathoz használhatóak az AM2, AM2+ és AM3 foglalatokhoz készült hűtők is, mivel a felfogatás teljesen megegyzezik.

Szuper :C

(#61249) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam egy olcsó "középkategóriás" gépet összerakni, ami régebbi játékokat (pl. Skyrim, Risen) jól kiszolgál illetve későbbi fejlesztésekre jó alap lehet.

Alaplap: Asrock B85M Pro4 - 18e
Processzor: Intel Core i3-4330 3,5 Ghz - 32e
Memória: CORSAIR 4GB Vengeance Blue DDR3 1600MHz CL9 KIT - 13e
Videókártya: SAPPHIRE HD7850 1GB GDDR5 - 41e
Winchester: SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 - 15e
Tápegység: CHIEFTEC iArena 500W GPA-500S - 9e
Ház: ANTEC VSK-4000E ATX - 9e
Monitor: DELL U2312HM (ha van jó és olcsóbb, szívesen fogadom :) Pár tesztet még át kell olvasnom ) - 53e

Összesen: 190e plusz optikai meghajtó, bill+egér = 200e

(#61250) BomiBoogie válasza Solymi81 (#61249) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A táp legyen Chieftec CTG, elég a 450P is. A monitorból lehet LG 22EA63 esetleg, az még -10k, de a DELL megéri az árát, a monitoron ne spórolj, ha nem muszáj, elvégre azt bámulod egész nap. :K :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.