Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#61701) radir01


radir01
tag

kerestem neten de nem világos mi a különbség ud3 és ud3p között? :R

(#61702) tixem válasza miresz (#61694) üzenetére


tixem
addikt

én itt még nem láttam m5a97 evo-nál illetve 970a ud3/ud3p-nél kisebb ajánlást, nem értem a problémád.

(#61694) miresz 1-2 éves dolgokon felesleges rágódni szerintem, de egy jó ideje nem ajánlunk ezektől kisebbet.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61703) miresz válasza tixem (#61702) üzenetére


miresz
veterán

Olvass vissza egy kicsit olyan körülre mikor kijöttek az FX-ek. Előszeretettel volt ajánlva az ASRock 990FX extr3
,ASRock 970 extr3,Giga GA-970A-DS3,stb...

[ Szerkesztve ]

(#61704) Misko84 válasza membrandj (#61699) üzenetére


Misko84
csendes tag

igen SATA-s 1tb

(#61705) miresz válasza tixem (#61702) üzenetére


miresz
veterán

Akkor megnyugodtam! :)

(#61706) otto14 válasza miresz (#61703) üzenetére


otto14
senior tag

Az fx 4130 is ajánlva volt..

asd

(#61707) radir01


radir01
tag

akkor most milyen lapot vegyek fx6300-alá ? :DD :O DS3 lenne 15ért bár szerintem sok érte! :Y :C

(#61708) otto14 válasza radir01 (#61707) üzenetére


otto14
senior tag

Gigabyte 970a ud3p vagy asus m5a97vevo r2.0

asd

(#61709) miresz válasza radir01 (#61707) üzenetére


miresz
veterán

Ha tuningolni is akarsz,akkor én ezt ajánlom minimum még mindig: Asus M5A97 EVO R2.0 :K + egy jó hűtőt,mert a gyárit a kukába kell dobni.

(#61710) radir01


radir01
tag

van egy scythe mugen 2-m valamire csak elég lesz :C

(#61711) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!

Jóatyámnak, egy 70+-os embernek kellene asztali gépet ajánlani. 8-10 éve van számítógépe (azóta ugyanaz a gép), de a lehető legszerényebb számítógépes ismeretekkel rendelkezik.
A szempontok:
- bruttó 120.000Ft a keret a komplett hardverre (a szoftverek pluszban jönnének)
- új, számlás megoldás szükségeltetik
- az elvárás úgymond minimális : internet, szövegszerkesztés, mozgókép, de semmi játék, semmi videóvágás.
- a tartósság, megbízhatóság inkább szempont!!!
- komplett, összerakott, telepített gép kellene (Win7(?) és Office)
- minél hosszabb garancia, annál jobb...
- laptopot csak azért nem ajánlanék neki, mert nincs szüksége a mobilitásra, nekem meg a laptopok tartósságával rossz tapasztalataim vannak.

Röviden: mi tekinthető most aktuálisan a "legjobb" vételnek a fentiek tükrében?
Az is segítség, ha azt mondjátok el, mi az, amit nem szabad megvenni?

Köszönöm előre is!

(kínszenvedés lesz átszoktatni XP-ről valami másra, de ez már egy másik történet...)

(#61712) sketchifun válasza miresz (#61694) üzenetére


sketchifun
senior tag

Rendes vagy igazán, hogy leszólod a másik munkáját, feltehetően mindenféle hozzáértés nélkül. Más itt ajánl gépeket másoknak, mert önfeláldozó. Fizetést nem kap érte, kimerül egy köszönömben maximum. Te meg leszólod más munkáját? Kérdem én, mi jogon?

Mellesleg ha legalább akkora szaki lennél, mint amennyire nem vagy, akkor tisztában lennél avval, hogy bár a Gigabyte sokak által nem szeretett márka(merem feltételezni, te is "gyűlölöd mer sz@r meg gagyibájt), addig AMD oldalon az FX-ek alá nagyon is megfelelő. Sőt, inkább szűkítem a kört. Itt a UD3 és UD3P lapokat szokták ajánlani, aminek megfelelő VRM részlege van ahhoz, hogy ne melegedjen túl, és ezért ne vegye vissza az órajelet.

Akik itt tuningolni szeretnének, azok általában Intel-ben gondolkodnak, franc se tudja miért. De aki meg tuningolna, és az AMD-ben hisz, nem 22k-ért fog alaplapot venni.

Menj okoskodni máshova, a leszólásodra senki sem kíváncsi.

Napi kiborulás rovatot láthatták.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#61713) sketchifun válasza Soká (#61711) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szia.

Szerintem:
CPU: Intel Core i5-4570 49k
MBO: Gigabyte B85M-D3H 19k
RAM: Kingmax 4GB 1600Mhz 10k
HDD: WD Caviar Blue 500Gb aakx 13k
HÁZ: CoolerMaster N300 13K
TÁP: Corsair CX430W 12k

SUM: 116K

Igény szerint később bővíthető még 4GB rammal.
Ez így szerintem megfelelően időtálló lesz neki, jónéhány év múlva is meg fog felelni arra a feladatra, amire használja.

Szerk: Ebbe belefér egy összeszerelés is. Ha pluszban vesz hozzá eredeti W7-et, szerintem az IPON is kapható arra, hogy esetleg feltelepítse. De összeszerelni mindenképp összeszerelik. A W7 telepítést már te is megoldhatod Pendrive-ról, vagy esetleg veszel egy optikai meghajtót is. Azt itt visszaolvasva találsz, a BEBE végű Samsung jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#61714) solfilo válasza sketchifun (#61712) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem ezt kár volt, jobb lett volna picit visszaolvasni.
Miresz ért az FX-ekhez, ezt kár megkérdőjelezni.
Régi ügy miatt írta, amit írt, de ez is rendeződött már.
Gigabyte lapokra meg nem azt mondta, hogy nem jók, hanem hogy nem jeleskednek tuningban.
Egyébként meg ő is ajánlott Gigabyte lapot, szóval nem értem a kirohanásodat. :U

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#61715) sketchifun válasza solfilo (#61714) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem tudom, ilyen a természetem. Én valahogy támogatom azt az elvet, hogy aki ahol tud, segít. És valahogy nagyon elítélem azt, ha valaki ezt, még kis mértékben is, de becsmérli.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#61716) tixem válasza Soká (#61711) üzenetére


tixem
addikt

nos azt nem írtad, hogy monitor illetve bill + egér kell e, ezek nélkül valami ilyesmit vennék ha hasonlóra lenne szükségem.

Attix kolléga webáruházából raktam össze, vele biztosan meg is tudod beszélni, hogy rakja össze (amit nála veszel azt ingyen összepakolja), illetve szerintem a windows és az office sem lesz probléma ;) Tőle vásárolok én is, nagyon korrekt az egész biznisz. Garanciafutárt kérdezd meg tőle, hogy is megy pontosan.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61717) Soká válasza tixem (#61716) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm! Nem voltam egyértelmű, egy kis monitornak még bele kellene férni a költségvetésbe.

(#61718) solfilo válasza sketchifun (#61715) üzenetére


solfilo
veterán

Persze, ezzel nincs is gond. Viszont ha bejön ide valaki pl a tápos topicból, hogy ez vagy az inkább nem ajánlott, azt a topic el szokta fogadni, hisz nem érthet az ember minden hardverhez teljes mélységében.
Itt is kérdésként merült fel, hogy mi a gond az UD3P-vel, miért nem ajánlott tuningra, erre érkezett a válasz.
Aztán jött a félreértés, hogy nem jó lapok vannak ajánlva FX alá (ami már jó ideje nem igaz), de ez már tisztázódott, aztán bekapcsolódtál. Peace!

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#61719) membrandj válasza Soká (#61711) üzenetére


membrandj
nagyúr

g3220 ~14k
asrock h81m-hds ~12k
kingmax4GB 1600 mhz ~10k
kingstno v300 60 GB ssd ~ 14k
aakx wd blue 500 GB ~12k
Fractal design core 1000 ~8k
ctg-400 ~10k
Eddig ~80k+ monitor:
LG 22EA53VQ-P monitor ~38k + dvi kábel ~ 2k

Ezze lesz egy gyors ssd-s gépe és egy nagy monitorja.

Többieknek: "az elvárás úgymond minimális : internet, szövegszerkesztés, mozgókép, de semmi játék, semmi videóvágás." Ide minek i5 meg a8?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61720) tixem válasza Soká (#61717) üzenetére


tixem
addikt

akkor a 120-ból kicsit kibillen a dolog, és az alkatrészekből is vissza kell venni kicsit. IPS monitor az igazi, de az már nem fér bele, így is túllóg majd 130-ig. Ettől kisebb monitor nem sokkal olcsóbb, így ezt raktam bele, de 19"-osok között ez egész jó [link]

csak 4 giga, és az ssd is kisebb. Úgy lenne talán a legjobb, hogy ebbe amit most raktam össze, beletenni a fentiből az ssd-t, és valami használt de még garanciális olcsó monitort venni mellé.
Sőt: nem tudom mennyi adattal lesz megtömve a gép, most nálam egymagában megy egy ilyen 120-as samsung ssd, rá van rakva a win8 + battlfeild 3 + l4d2 + cod2 és még van 34 giga szabad hely. Na most szerintem apud nem fog ilyenekkel játszani, így ezeket levonva (cirka 30 giga) simán van még 70-80 giga szabad hely amit meg lehet tölteni képekkel, zenékkel, filmekkel. Én régebben egy 80 gigás vinyóra préseltem be a dolgokat, ügyeskedni kellett néha de sikerült.
Amire ki akarok lyukadni, hogy adott esetben egy 120 gigás ssd is bőven elég lehet, és el lehet hagyni a hdd-t ami 13 ezer Forint pluszt adna.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61721) membrandj válasza Misko84 (#61698) üzenetére


membrandj
nagyúr

g3220 ~14k
asrock h81m hds ~12k
kingmax 4GB 1600 mhz ~10k
hd 7770 ~ 25k
hdd van
ctg-400~10k
fractal desgin core 1000 ~ 8k
~69k és minőségi táp, ház, fejleszthető proci, de játékra már most alkalmas és egy vga, ami 20x erősebb, mint az a10 integráltja..

Egy ssd-t viszont szúrnék még bele ~ 13k kingston v300 60 GB.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#61722) Soká válasza membrandj (#61719) üzenetére


Soká
senior tag

tixem és membrandj,

Köszönöm, most egy darabig elszöszölök, míg átrágom magam az ajánlatotokon :) (nekem is ismerkednem kell a dolgokkal, mert nem vagyok képben)

(#61723) miresz válasza sketchifun (#61712) üzenetére


miresz
veterán

Köszönjük az áldozatos munkádat,és "szakértelmedet". A mostani 953. hsz-ed is híven tükrözi szakértelmed. Pont az ilyen önjelölt túlbuzgó. "hozzáértők" miatt nem ajánlom ezt a topicot senkinek,aki kérdez más topicokban.

Csak mondom,épp Gigabyte lapom van. De mint írtam is ez nem épp mai keletű dolog. Amikotlr én már ide jártam és ajánltam,te még reggelve sem voltál.

[ Szerkesztve ]

(#61724) Rypejakten válasza miresz (#61723) üzenetére


Rypejakten
addikt

hé, az önjelölt túlbuzgó "hozzáértők" túlbuzgósága nélkül kihalna a topik, mert az állítólagos mesterek inkább szurkálódnak, mint segítenek. :)

hi there again!

(#61725) TGWH válasza Rypejakten (#61724) üzenetére


TGWH
őstag

Hi, amúgy kva egyszerű a probléma megoldása: nem kell amd procit venni! :D gondolom azért nem jött visszajelzés mert 1, aki itt kapott ajánlatot lesz@rja, és használja és 2, aki olcsó procit akar, nem fogja húzni legtöbb esetben...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61726) miresz válasza Rypejakten (#61724) üzenetére


miresz
veterán

Nem neked,szólt. Akinek nem inge nem veszi magára. :)

[ Szerkesztve ]

(#61727) Rypejakten válasza TGWH (#61725) üzenetére


Rypejakten
addikt

nincs szar proci, csak rosszul belőtt felhasználói igény. ha valaki jobbat akar, szánja rá a többet, nem véletlenül kerül feleannyiba az AMD 8350-e, mint az Intel 4770-e, vagy 4930-a.

a tuning meg 10-ből 2 usert érint, globálisan 10-ből felet. nem hiszem, hogy erre kell alapozni.

(#61728) TGWH válasza Rypejakten (#61727) üzenetére


TGWH
őstag

No persze aki ért hozzá, nem biztos, hogy itt kérdezi meg, milyen amd procis gépet vegyen :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61729) privacy99 válasza TGWH (#61725) üzenetére


privacy99
senior tag

Hát, azért egy FX sorozattal kapcsolatban ezt kijelenteni, hogy aki olcsót akar az nem húzza.. holott az FX-ek pont azok, amiknél szinte a gyártó mondja neked nagy betűkkel, hogy igen ezt húzni kell!

[ Szerkesztve ]

(#61730) BomiBoogie válasza Rypejakten (#61727) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Micsoda statisztikák. :D
Amúgy egyetértek. :K

(#61731) turit válasza membrandj (#61643) üzenetére


turit
tag

Köszönöm. Szerintem is 150ből már egész korrekt gép jön ki.
Csak hát nincs sok pénze. Ameddig nincs gépe nem tud a szakmában dolgozni , amíg nem dolgozik nem is lesz pénze gépre , ördögi kör :)

(#61732) TGWH válasza turit (#61731) üzenetére


TGWH
őstag

privacy99, megnézném, hány fx tulaj húzza a procit... de ha húzni akarod, oda alaplap kell, meg új hűtő, és máris ott vagy, mint ha intelt vennél...

turit, ez nem kifogás :D ha munkára lesz, fizesse a főnöke. Vagy ha nem, vegyen fel rá hitelt, így dolgozni is tud, és akár 100 ezret is nagyon könnyen vissza lehet fizetni jó keresettel :D ha vesz egyet, amivel elszenved, úgyis le fogja cserélni fél éven belül, ha meglesz rá a pénz :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61733) sketchifun válasza miresz (#61723) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem mondtam egyszer sem, hogy szakértő vagyok, te viszont nyíltan hülyézted le azokat, akik itt a közösségért tesznek. Nem értem az analógiát, ami szerint gondolkodsz..

De a vita itt részemről lezárva, nem szándékom senkivel sem vitatkozni. Mint írtam, azért rágtam be, mert nagy támogatója vagyok a közösségkovácsolásnak, és nem csípem, ha valaki megpróbál abba belerondítani. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#61734) tixem válasza TGWH (#61732) üzenetére


tixem
addikt

számítógépre hitelt? Az se normális aki ilyet csinál.

de ha húzni akarod, oda alaplap kell, meg új hűtő, és máris ott vagy, mint ha intelt vennél...
mért is? 8320 37k + deszka max 25k + 10k a hűtő. i7 meg 80k + z87 lap ami tuningios minimum 30 ezer + hűtő meg arra is kell ugyanúgy 10k.

Ezt akárhogy számolom nem ugyganaz mintha intelt vennék.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61735) Misko84 válasza membrandj (#61721) üzenetére


Misko84
csendes tag

köszi szépen,megnézem ezeket a cuccokat

(#61736) Watto1991 válasza tixem (#61734) üzenetére


Watto1991
senior tag

Egy i5 4670k-val párosítsd inkább, ne egy drága i7-tel :)

(#61737) sztech


sztech
csendes tag

Üdv !
Szeretnék egy belépőszintű játékos konfigot. Összerakni ~ 120k szánnék rá.
Asrock FM2A75M Pro4+ alaplap
AMD Athlon X4 750K processzor
2 x 2 GB Corsair DDR3-1333 memória
Radeon HD 7790 grafikus kártya
1 TB-os SATA 3.0 merevlemez
DVD-író
Chieftec CTGPA450S táp
Factral Design core 1000 ház

Ez jó megoldás vagy lehetne jobbat is összehozni ennyiért?

Nem S a cél, hanem XXl!

(#61738) tranceplanet válasza sztech (#61737) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az alapok jók, de:
-memóriából ne kit legyen és olcsóbban kijössz (mellesleg csak szinte az APU profitál belőle)
-tápból vannak hosszabb kábellel ellátott példányok is
-a ház nagyon alap ennek a konfignak és a hely is kevés benne, van egy csomó hátránya

pl.:
-Kingston 4GB DDR3 1600MHz KVR16N11/4 ~11K
-Chieftec CTG-500-80PB ~12K
-Corsair 430W CMPSU-430CXEU ~12K
-Sharkoon Vaya/Vaya II ~8-10K
-LC POWER Gaming 975B ~12K
-Xigmatek Asgard Pro ~13K

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#61739) tixem válasza Watto1991 (#61736) üzenetére


tixem
addikt

akkor is drágább. i5k 55k + deszka 35k + hűtő 10k. 8320 meg 37k+ deszka 25k + hűtő 10k.

Intel 100k, amd meg 72k. Nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61740) sztech válasza tranceplanet (#61738) üzenetére


sztech
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget !

Nem S a cél, hanem XXl!

(#61741) weedoor


weedoor
csendes tag

Sziasztok !

Segítségetekre lenne szükségem egy asztali konfiguráció összeállításához.

A PC-re szánt keret 200-220 ezer ft . Leginkább mérnöki tervezőprogramok futtatásához (Solid Works, Inventor), 3D-s modellezéshez (Rhino), valamint az előző programokkal képzett testek rendereléséhez, utómunkálataihoz lenne használva a masina.

Hozzáfűznék még annyit az igényekhez, hogy SSD-t mindenképpen szeretnék bele a gyorsabb számolás végett, valamint kizárólag Nvidia videókártyában gondolkodok, ugyanis a legtöbb tervező szoftver kizárólag ezzel szeret együtt dolgozni.

Megjegyzéseiteket, ötleteiteket előre is köszönöm

(#61742) TGWH válasza tixem (#61739) üzenetére


TGWH
őstag

Még az is sok lesz :D 35k szerinted egy olyan lap, amiben lehet húzni?
De fordítsuk meg. És rájövünk, hogy nyílván az amd a hülye, mert olcsóbban ad egy ugyan olyan jó procit... tehát hülye amd 37 ezer pénzért adja azt, ami intelnél 55 meg 80 ezer. Érzed te is ugye, hogy ez milyen reális? Ennyi különbség azért szerintem nincs köztük. Nem is szólva a fogyasztásról, ha nagyon szőrösek akarunk lenni. Nem tudom tesztelték-e CAD alatt, de ha a 37 ezer forintos proci jobb lenne egy 50 ezresnél, nem használná az amd-t mindenki?
56 ezer a 4670K, ami egy generációval jobb ugye. Tuningolva nem találtam tesztet, ha tudsz, írj.

Munkára kell. Ha arra kell, hogy keressek havi nettó 300-at, és feltétel a gép, akkor leszarom, veszek fel 100k hitelt, ha már olyan ember vagyok, hogy nulla tartalékom van. Visszafizetek pl. 200at. Vesztettem 100 ezer forintot, ami kb. akár egy hónap alatt lazán megkereshető, ha eddig csak nettó 200at kerestem. Tehát én vagyok a hülye, amiért hitelt veszek fel? Megjegyzem, erősen túlzó példát emeltél ki megint.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61743) tranceplanet válasza weedoor (#61741) üzenetére


tranceplanet
addikt

LAP: ASUS M5A97 EVO R2.0 ~25K
CPU: AMD FX-8320 3.50GHz AM3+ BOX ~38K
CLR: XIGMATEK Gaia II ~8K
RAM: KINGSTON 8GB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX16C9B1BK2/8 ~23K
VGA: MSI N650-1GD5/OCV1 GTX650 1GB GDDR5 ~28K
SSD: KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G ~21K
HDD: WD 1TB Black 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX ~21K
TAP: XFX PRO 550W ~18K
HAZ: FRACTAL DESIGN Core 3000 ~18K

Ö: ~200K

Ez így elég korrekt nyolc szálon dolgozni képes munkagép. Amivel még gyorsítani lehetne szerintem még egy SSD, így a forrás és célfájl is külön meghajtón lenne. Esetleg 16GB RAM-ot belepakolni, ez is gyorsíthat a munkálatokon. Tuning esetére vehetsz jobb hűtőt is: SCYTHE ASHURA ~14K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#61744) tixem válasza TGWH (#61742) üzenetére


tixem
addikt

- nyilván nem ugyanolyan jó.
- mér van olcsóbban rendes z87-es lap 4670k alá 35-nél? Linkeld pls.

mi a túlzó benne?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61745) TGWH válasza tixem (#61744) üzenetére


TGWH
őstag

- akkor minek hasonlítod?
- hogy van-e, azt nem tudom, van?

Mi a túlzó benne? Lássuk csak, szépen sorban:
1, ,,nyilván nem ugyanolyan jó''
2, 35 ezres lapot én sokallom. Nyílván, ha melóra kell, és melóra kell húzni is, megérheti.

Inkább olyan tesztet linkeljünk, ami húzva mutatja a 8320 vs 4670K meccs eredményét modellező meg cad programok alatt. Annyira nem értek hozzájuk, nekem nem a meló múlik rajta, csak lényegesen könnyebb lenne, de ugye egy ilyen program cirka 0,5-1 millió forint... szóval én ingyeneset használok, ott a hd4000 röhögve vitte, igaz nem kismillió alkatrészből állót terveztem.
Tegyük fel, nem kell a programnak cuda mag, és elviszi egy hd4000-res is, megjegyzem még egyszer, nem tudom mekkora grafikai teljesítmény kell. Akkor teszel az fx mellé egy minimális vga-t, pl. 20 ezerért?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#61746) #98593280


#98593280
törölt tag

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx
Kijott a 14.1-es Catalyst. Nezte mar vki a Bf4 gyorsulasat?:-)

[ Szerkesztve ]

(#61747) rwin5


rwin5
őstag

Üdv kérdezni szeretnék, nem épp géprakatós témában de kicsit kapcsolódik is.
Mi különbség van a kettő videókártya között? Illetve melyik a jobb? (gondolom a lenti :F )
Köszönöm előre is.
MSI R7770-PMD1GD5 HD7770 1GB GDDR5 PCIE
vs.
VTX3D ATI Radeon HD7770 1GB GDDR5 [link]

(#61748) bluyoo válasza rwin5 (#61747) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a VTX-et 1év garival biztos nem venném.

(#61749) tixem
"egyrészt nem is kapható, " Észre sem vettem, :DDD csak a garancián akadt meg a szemem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61749) tixem válasza rwin5 (#61747) üzenetére


tixem
addikt

a vtx-szel nem foglalkoznék, egyrészt nem is kapható, másrészt 1 év garancia? Nemár :N Gigabyte 7770 a legolcsóbb, azt vedd. [link]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61750) rwin5 válasza bluyoo (#61748) üzenetére


rwin5
őstag

Teljesen satu vagyok ehhez a témához, csak arra irányult leginkább a kérdésem, hogy mind a kettő 7770Hd akkor, hogy lehet jobb az egyik a másiknál? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.