Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13413) ssarosi


ssarosi
tag

Van egy problémám, ahol elakadtam.

A mikrotik routerek csak vpn szerverek, a kliensek pedig minden esetben számítógépek.
Eredetileg az ROS 6.43.16-nál leálltam a frissítéssel, mert (megkövezni nem kéne) a PPTP vpn csak befelé működik, kifelé (PC-ről) már nem ezen verzió felett. Windows verziótól függetlenül.
A win10 2004-es verziója meg nem hajlandó már ezen verzióval (ROS 6.43.16) kapcsolódni.
Frissítettem 20H2-re, az eredmény várható volt, ez sem.
Ekkor frissítettem a húgom könyvelő irodájában ros-t v6.47.9-re.
Amíg az én mikrotikemen a 6.43.16 volt, addig tudtam kapcsolódni pptp és l2tp/ipsec protokollal is a v6.47.9-re. Amint a sajátomat is frissítettem, csak az l2tp/ipsec működik.
PPTP esetén a kapcsolat létrehozásakor a hitelesítő adatok ellenőrzésél megakad, és a windows 806-os hibával GRE protokollra hivatkozva, hogy nincs konfigurálva, a kapcsolat nem jön létre. A konfiguráción semmit sem változtattam, a régi ros-en ment.
Ez nem is lenne akkora gond, de az iskolában a windows szervert is PPTP-n érem el, és az összes pedagógus is. A pedagógusok kb. 65-70 laptopját, meg pár otthoni asztali gépét nem szeretném átállítani, mert ők nem képesek rá.
Nem vagyok egy mikrotik guru, és nem is leszek az. És az is lehet hogy elég pongyolán fogalmaztam.

Ennek ellenére esetleg tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.