Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12882) Reggie0 válasza f8enter (#12880) üzenetére


Reggie0
félisten

Na elso korben azt tudom neked adni, mint segitseget, hogy ezt a mikrotikes oldalt fusd at, es nezd meg, hogy valamelyik tipikus hibaba nem futottal bele, mert az okozhat ilyen szakadozasokat. Foleg a vlan-bridge osszerendeleseknel lehet szivas, mivel vlan interfeszt hozol letre mindenre.

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Layer2_misconfiguration

Foleg a "Bridged VLAN on physical interfaces", "Bridged VLAN" bekezdeseket nezd meg.

Ezen felul szerintem adj hozza egy proci terheles grafikont es nezd meg, hogy abban az idoszakban, amikor a kieses volt mennyire volt terhelve a proci. Mivel te gyakorlatilag procibol tolod az osszes vlanozast es bridgelest, ezert ha valami loop vagy elakadas van aszerint valoszinuleg latni fogsz vagy kiugrast vagy - ha van alapforgalom - visszaesest a prociterhelesben.

Azt viszont nem ertem mi ertelme van 1Gbites queue-knek, amikor 100mbites az osszes port a wifik fele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.