Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- BerserkGuts: 9800X3D Hitvallás, Dogma megcáfolása egy RTX5080+12600K-val
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
Új hozzászólás Aktív témák
-
kretenallat
senior tag
válasz
cenzor
#94949
üzenetére
Hali! Köszi a választ! Szerintem nekem ez is elég lenne, nincs szó komolyabb fotózásról, és elsősorban a telken lévő bagolycsalád lesz a célpont szerintem, akikről most jobb híján telefonnal vagy egy nagyon régi kis kompakttal csinál képeket édesapám.
A keret szűkösségével tisztában vagyok, de ennyit tudok rászánni, így eddig nyújtózkodunk. Köszi mégegyszer, illetve a többieknek is! -
mephisoft
csendes tag
válasz
cenzor
#94200
üzenetére
Ezt " smart object" megoldást a petapixeles leírás is említi, mint lehetőséget, de azt írják, hogy sokkal lassabb, mint az opacity alapú "flattening". Mivel a gépem láthatóan alig-alig tudott megbirkózni a 20 felskálázott file-lal, ezért nem arra mentem. Egyszer azért kipróbálom majd, mennyivel lassabb, mert akkor valóban nem kell kézzel írogatni. Ha egyszer kipróbálom, megírom, mennyivel lassabb.
-
válasz
cenzor
#93552
üzenetére
"Ha választhatnék, hogy megveszem a szalagkábelt Kínából ($5) és saját kezűleg kicserélem ($0), kockáztatva ezzel a fényképezőgépem épségét, vagy megveszem az Oly szalagkábelét (mondjuk $20), és kicseréltetem a szervizzel (mondjuk $50), cserében biztos vagyok benne, hogy minden rendben fog működni, akkor szerintem sokkal többen választanák a hivatalos szervizes megoldást, mint most. Annak ellenére, hogy van olcsóbb megoldás is."
Egy ideális világban így lenne. A valóságban viszont szerintem valahol 10/90 lenne az arány az utángyártott dzsunka alkatrésszel való gányolás javára.
Ja, és aztán persze a gyártó lenne hibás azért, mert a dzsunka alkatrész a tákolt javítással nem olyan, mint a gyári. -
t.imi
addikt
válasz
cenzor
#93431
üzenetére
Erre is gondoltam, az ár ami nagyon kevésnek tűnik. Amazon, stb oldalakon is ~800 Usd-től felfelé.
Plusz előreutalással.... nincs sok bizodalmam hozzá. :)
Jelenleg 2db van 2k körül, indexen 150-170 között voltak hirdetve a II verziók.Vond, a 42.5-t el akartam adni nyáron, 70 körül hirdettem meg, jött egy 55k ajánlat rá.
Végre kezd beállni a használt piaci ár is, elég elvetemült számokkal találkozni.
Eladáskor agyvérzés, vásárláskor legalább nem az új ár mínusz 20% gar nélkül. -
Grga_Pitic
aktív tag
válasz
cenzor
#88619
üzenetére
A kontrasztosabb témára áll rá a fókusz. Én általában 3x3-as fókuszmezőt használok, azt könnyű a témára rakni úgy, hogy nem kell mindig átkomponálni. Teljes mezős AF-el nem is próbálkozom. Továbbá, mivel a fő téma nálam a család, az arcfelismerés + közeli szem fókusz megy.
-
csacsi77
senior tag
válasz
cenzor
#88449
üzenetére
Csak hogy én is beleszóljak a csevejbe és össze is kapcsoljam az előző témával.
Kerek 100 eFt-ért hoztam el két éve egy Oly EM10-et kitobival.
Hazahoztam, párat kattintottam és fennakadt a redőny, ahogy a fentebb lévő képen látható. ŰAkkor kicsit megingott bennem az Oly dicsfénye.
Más. Ma fogdostam az Alza bemutatótermében a G9-et. Hát az valami állat fogású váz. Szerelem volt első látásra (fogásra).
Kár hogy már lemerült az akku benne. -
szpetri
tag
válasz
cenzor
#82726
üzenetére
Létezik a jelenség az értők szerint.
Nekem két hete van G7-em, a képeket még nem pixelkukkoltam szét, így saját tapasztalatról nem tudok nyilatkozni.
Mindenesetre az "új" frimware-ben lett az elektromos zárnak "auto" állása, ami elvileg a legveszélyeztetettebb zoomállás/záridő kombinációkban villanyzárra vált (talán még beveszi a kalkulációba azt is, hogy maga az obi egyébként mennyire érzékeny a jelenségre, de ebben nem vagyok biztos), egyébként mechanikusat használ.
Nem tervezem kukázni én sem a gépet emiatt.
-
Tikakukac
titán
válasz
cenzor
#82726
üzenetére
Tegnap néztem is asztalon a vázat, csak nem volt elég benzin kannában, hogy felgyújtsam a házzal együtt, annyira borzalmas és undorító, egy képet nem lehet vele megcsinálni annyira pocsék.
Annyira komoly a hiba amúgy, mint mikor 2 obi között 27" 4K-n keresik az emberek a hibákat 1 óráig aztán találnak 500 pixelt, ami talán 400%-os nagyításban nem olyan szép.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Vezetékes FEJhallgatók
- 200 megapixeles kamerával lép szintet a Moto G87
- Lassan küszöbön a NTE: Neverness to Everness premierje
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Azonnali fotós kérdések órája
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Fogyjunk le!
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- Fuji 35 1.4 R - még 1 év fotoplus gari
- CANON EF 17-40 f/4 L USM MEGVIGYÁZOTT DARAB
- Canon BG-R10 markolat (EOS R5, EOS R6, EOS R6 Mark II) - Újszerű -
- Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 NIKON full szett, szép állapot + extrák
- Sony Alpha a7R IV tükör nélküli digitális fényképezőgép váz (ILCE-7RM4A) Új modell
- Apple iPhone 15 Pro 128 GB Blue Titanium 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Wacom Bamboo One CTF-430 rajztábla
- ÚJ HP All in One 24-cr1234na PC - 24"FHD IPS - Ultra 5 125U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- Dell Pro Plus 14 Core Ultra 5 238V 32GB 512GB FHD+ TouchScreen ProSupport Plus gar: 2028.10.07
- 27% - ASUS Vivobook S15 OLED Notebook! Ryzen 5 5600H / 24GB 3200MHz / 500GB NVMe
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Kár hogy már lemerült az akku benne.

