Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) Rypejakten válasza Beretvás (#47250) üzenetére


Rypejakten
addikt

:K

(#47252) Ch4r0n válasza Potzee (#47249) üzenetére


Ch4r0n
tag

Köszönöm a részletes választ mester! :) Ez már kielégíti a kíváncsiságomat. Megint bebizonyosodott, hogy érdemes ide járni szakmai tanácsért. Király ez az OCZ táp, szerintem az lesz. Nem is zavarok tovább, kösz még egyszer mindent. Meg Duliee-nak is külön köszönöm.

(#47253) Graphics válasza Beretvás (#47250) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megbízható Sirtec belsőre épül, de azt hiszem az 500-as variánsa kb 1000 Ft-tal drágább, szóval inkább azt érdemes venni :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47254) Raidon


Raidon
őstag

Leirom a problemamat!
Reggel bekapcsoltam a gepet majd 4 ura utan hirtelen lekapcsolt a tap...
Azt hittem aramszunet de nem volt.
Aztan miutan bekapcsoltam meg ment egy fel orat...

FSP BlueStorm Pro 500W
A kapcsolonal van bent egy led ami miutan masodjara is leallt. nem vilagit ha be van dugva valamint mikor radugtam a tapra az aramkabelt recsego hangot adott mint mikor 2 vezeteket osszeerintek ilyen szikrazos szitu volt.
Szet lett szedve a 420V 33 mikrofarad os kondi pupos volt.
Szerintetek lehet egyeb baja is?
Holnap lesz kimerve mert ha egy kondicsere segit neki akkor nem vennek ujat...

most egy 250 es FSP vel megy lehuztam minden folosleget.
Csak addig amig meglesz hogy mi a hiba...

Koszike

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#47255) vzsryl válasza Raidon (#47254) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Segíthet a kondi csere.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#47256) Raidon válasza vzsryl (#47255) üzenetére


Raidon
őstag

Az jo lenne orulnek neki eddig hibatlanul kiszolgalt a tapocska.
A vedelem ilyenkor nem megy tonkre? Ugye ami lekapcsolja a tapot ha tul sok v tul keves a fesz???

Koszonettel :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#47257) Graphics válasza Raidon (#47254) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit írtam is privátban, kondicsere :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47258) Raidon válasza Graphics (#47257) üzenetére


Raidon
őstag

Az jo remelem a cegben tudok szerezni kondit mert gyartunk is. Majd megbeszelem a fonokkel hogy mennyi lenne. :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#47259) Graphics válasza Raidon (#47258) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De valami jófélét gyártsatok akkor :D

Amúgy véleményem szerint kondicserét követően még jóideig el fog ketyegni az a táp, némelyik FSP hajlamos erre a púposodásra, ha épp gyengébb kondit kaptak...

Utóbbi kérdésed passzolom, lehet

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47260) Raidon válasza Graphics (#47259) üzenetére


Raidon
őstag

Es amugy a Led a kapcsolon a kondi miatt nem vilagit?

Mi csak jot gyartunk :D :DDD

En is remelem. Mert nem volt tervbe mivel most vettem egy 7850 et xDDDD

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#47261) moczo


moczo
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni táp vásárláshoz.
Ami most van:
-VGA radeon hd 6970
-cpu AMD phenom II X4 965 3.4Ghz
-HDD
-DVD

Tehát ami biztosan kell:
-PCI-E 6+2PIN csatlakozó: 2 db
-CPU 4+4PIN ATX/EPS csatlakozó: 1 db
-Molex csatlakozó: 2 db
-Sata csatlakozó: 4 db

Gondolom 500w-600w minőségi táp elég, mivel szűkös a keret 20k, korlátozottak a lehetőségek :(
Megbízható, jó tápot keresek.

(#47262) Raidon válasza moczo (#47261) üzenetére


Raidon
őstag

XFX Pro van belole 450 es meg 550 es is esetleg 650 es. Ezen kivul FSP-k jok. ezt ajanlottak nekem is.
De meg majd a tobbiek leirjak amit ok hasznalnak,hasznaltak.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#47263) syberia válasza Beretvás (#47250) üzenetére


syberia
veterán

Megbízható az összes Chieftec ctg táp, 450-es helyett inkább az ctg-500 jó vétel 12k :Y

https://howbad.info/

(#47264) vzsryl válasza syberia (#47263) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Anno olvastam néhány negatív véleményt ezzel a webshop-pal kapcsolatban. Én inkább kerülném.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#47265) Casanova* válasza vzsryl (#47264) üzenetére


Casanova*
veterán

és az iponról mit tudsz? azt mondják ezt kerüljem..

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47266) vzsryl válasza Casanova* (#47265) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Magyarország legnagyobb és legnépszerűbb informatikai webáruháza. De ezt szerintem más is tudja. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#47267) Casanova* válasza vzsryl (#47266) üzenetére


Casanova*
veterán

ez igaz! :K akkor itt vannak ugye negatív és pozitív vélemények. mint mindenhol...

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47268) vzsryl válasza Casanova* (#47267) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Erről az A4Team-ről több negatív volt a pozitívhoz képest, mint ami a normális szint...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#47269) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Üdv Urak!

Gyors kérdés.
Keresek 850w-os modu, vagy fél modu tápegységet, találtam 38-ért Corsair AX850-t, 35 körül kapnám meg. A kérdésem az volna, hogy amennyire tudom ez egy 2011-ben megjelent tápegység, érdemes ezt vennem, vagy van jobb alternatíva 40 alatt? Egyébként mennyivel jobb az AX860, megéri a plusz árat? Mert így hirtelen jó vételnek látom az AX850-est. De gondolom az AX860 meg egy új konstrukció, új fejlesztés, lehet, hogy sokkal jobb? :F Amennyire látom még a Corsair HX850 is drágább picit, nem értem miért. Amennyire tudom az AX a "csúcs" Corsairnél. Van valami buktatója AX850-nek? :B

[ Szerkesztve ]

(#47270) speedydb23 válasza vzsryl (#47268) üzenetére


speedydb23
senior tag

Én vásároltam A4team-nél, semmi gond nem volt velük...

(#47271) syberia válasza vzsryl (#47264) üzenetére


syberia
veterán

Nekem is volt pár vételem tőlük, eddig kopp-kopp minden működik. Szerencsére eddig semmit sem kellett gariztatnom, nem tudom meddig leszek "szűz" :DDD

https://howbad.info/

(#47272) Hoorus válasza M0Dair (#47269) üzenetére


Hoorus
őstag

Kb 2 hete voltam ugyanebben a dilemmában, de megerősítettek, hogy az az AX850 egy kiváló, Seasonic belsős táp. Ezek után meg is vettem az általad linkelt boltból az utolsó darabot :DDD Tényleg kiváló cucc. Hangja nulla, rengeteg kábel, minőségi kidolgozás. Ne foglalkozz azzal, hogy 2011-es modell. Az újabbak se jobbak szerintem. Max jó marketing fogás az, hogy Corsair link-ben lehet állítgatni a venti fordulatot, de most őszintén, számít ez? :D Ennek tényleg nulla a hangja még terhelés hatására is.

Nyugodt szívvel ajánlom, vedd nyugodtan az AX-et, bár szerintem már nehéz beszerezni. A HX-ben gyengébb, CWT belső van. Az is nagyon jó, de annyit nem ér, amennyiért adnák. Ha nem találsz már AX850-et, akkor vegyél XFX-et, ha jól láttam, még van is raktáron 850-es is.. Ezek is Seasonic-ok, halk ventivel. És még olcsóbb is.. :))

[ Szerkesztve ]

(#47273) M0Dair válasza Hoorus (#47272) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Köszönöm. Akkor AX lesz szerintem nekem is. :) Pénteken kérdeztem, berendeltek újabb 20db-ot raktárról, így van még a hardverkerben szerencsére. :R

(#47274) tixem válasza M0Dair (#47269) üzenetére


tixem
addikt

AX jóféle, de az XFX olcsóbb, és ő is SS belsővel bír [link]

és olcsóbb is :K

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47275) M0Dair válasza tixem (#47274) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Köszi. De ahogy látom csak 80+ Bronze nem 80+ Gold és nem is full modu. Inkább fizetek picit többet Corsairért szerintem. :B

(#47276) freereider


freereider
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem az volna hogy milyen tapasztalat van a következő táppal: Cooler Master Elite Power 600W RS600-ACABM-WB
Az alábbi konfigba tenném és érdekelne hogy elegendő lesz illetve jó döntés a gépet játékokra használom de nem tuningolom:
alaplap: asus m5a97 evo r2.0
proci: amd bulldozer fx 4100
vga: gainward gtx460 768mb
vinyó: 1db 500gb, 1db 2tb
dvd író
elől 12cm-s artic f12 pro tc venti ledszalaggal megvilágítva a szalag molex csatiról megy

(#47277) agentJ válasza freereider (#47276) üzenetére


agentJ
tag

Nem,vacak táp az.

Meg ha még nincs meg,akkor az FX4100 se jó választás.

(#47278) tixem válasza freereider (#47276) üzenetére


tixem
addikt

az a táp egy f*s

minek neked 600 watt? ez vastagon elég oda,és még jobb is

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47279) Beretvás válasza Graphics (#47253) üzenetére


Beretvás
addikt

Köszönöm a választ. De most csak ez játszik..

(#47280) freereider válasza agentJ (#47277) üzenetére


freereider
csendes tag

A 4100 miért nem jó ?

(#47281) tixem válasza freereider (#47280) üzenetére


tixem
addikt

mert nem. Rádobsz picit van egy ilyened

Vagy ha olcsó 4 magos kel, ezt vedd inkább [link]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47282) syberia válasza tixem (#47278) üzenetére


syberia
veterán

+1k és CTG-500 lesz neki, bár tény hogy a 450-es is elviszi simán a konfigját. Ha nagyon szűk a keret, mehet a Gigabyte 420w 6k-ért.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47283) freereider válasza tixem (#47278) üzenetére


freereider
csendes tag

előtte a sl 500 a tápom volt 500 wattos nem bírta meghajtani a videókártyát pedig régebbi alaplappal asus m4n78 athlon 64 x2 6000+ volt az összeállítás ezért gondoltam hogy jobb lenne legalább 1 600 wattos

(#47284) agentJ válasza freereider (#47280) üzenetére


agentJ
tag

Mert nem éri meg semelyik FX4xxx
Sőt,FX-ből ma már csak a 6300 és a 8320 a jó vétel.

Inkább FM2 Athlon 750K

(#47285) syberia válasza freereider (#47283) üzenetére


syberia
veterán

Az 1.hsz-ban fel vannak sorolva a megbízható tápokat gyártó márkák, viszont néha vegyes az összkép a megbízhatóságot illetően. A legtöbbet ajánlott tápok Seasonic belsőre építkeznek, ez a gyártó már bizonyított az évek során. A vacak tápok a ráírt teljesítményt nem tudják leadni a gép felé, a feszültségek átlépik nagyobb terhelésen az atx szabványt, a hálózat felől érkező áramlökésektől nem védik meg az alkatrészeket, sokkal többe fájhatnak a saját áruknál ha valami tönkremegy.

https://howbad.info/

(#47286) tixem válasza freereider (#47283) üzenetére


tixem
addikt

mert valszeg az is egy gagyibb volt ami sehol nem tudott 500 wattot. chieftec ctg 500-nál nagyobb oda nem kell. És fx 4100 se ajánlott inkább athlon II X4 750K

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47287) freereider válasza agentJ (#47284) üzenetére


freereider
csendes tag

a procit már megvettem sok jót hallottam róla persze volt pár negatív is, de úgy döntöttem ez lesz ezen már nem tudok változtatni a keret szűkös igen de annyira azért nem hogy bármilyen vackot megvegyek az athlon2 ről csak negatívat hallottam ezt meg lehet húzni stabilan 4ghz-ig bár én nem értek a tuninghoz és nem is szeretném húzni bőven kiélégit szerintem az a 3,6 ghz a procihoz 18500-ért jutottam hozzá így már nem olyen vészes szerintem....a táp viszont nagyon lényeges mindenképp minőségit akarok és olyat ami tutira elbírja a konfigomat erre a projektre max 15k van gondolkoztam a cheafteken de nagyon drágának bizonyult 600watt környékén meghaladja a forrásomat erre ajánlották ezt a cooler mastert ami az árukeresőben is a top 1ben szerepel ahogy a cooler master hyper tx3 evo hűtő is amit keresek a procimhoz...

(#47288) freereider válasza syberia (#47285) üzenetére


freereider
csendes tag

Olvastam az 1est de nem igazán igazodok ki rajta :) ezért tettem fel a kérdést.. a legnagyobb gondot a videokari jelenti, két csatit is bele kell helyezni! a másik meg az ha plusz hűtést rakok bele akkor is birni kell szóval szerintem jobb lenne ha nem éppen elég teljesítményű tápot veszek hanem valamivel nagyobbat. sokan keresnek gigabyte superb-t is

(#47289) Ribi válasza freereider (#47288) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemtudom milyen fórumot olvastál, de a géped nem eszik 200Wot sem, szóval 600Wos táp "kicsit" sok.
Egy minőségi 400-as bőven sok. És a lényeg a minőségi. Hiába 600W van ráírva, ha egy hulladék és max 400Wra szánt izé van a benne.
Fentebb linkelt chieftec jó és bőven sok, de ha nagyot akarsz, az is bőven túlméretezett.

[ Szerkesztve ]

(#47290) freereider válasza tixem (#47286) üzenetére


freereider
csendes tag

erre gondolsz? link

(#47291) tixem válasza freereider (#47290) üzenetére


tixem
addikt

igen. De egy ctg 400 is bőven sok oda. Ha felsőtápos a házad, akkor fsp hexa 400.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47292) syberia válasza freereider (#47287) üzenetére


syberia
veterán

Ennyi pénzért FSP Raider 550w a legjobb vétel számodra, ezen van 2db pci-express tápcsati és marad a tápban tartalék a későbbiekre is, itt 5 év garival árulják.

https://howbad.info/

(#47293) freereider válasza Ribi (#47289) üzenetére


freereider
csendes tag

Nem forumon olvastam a boltban ahol vettem a vidikártyát ott azt mondták elég neki az 500as táp de ami nekem volt az nem bírta egyszerűen kikapcsolt a kép vagy csak villogott persze az nem cheaftec volt hanem sl500a ilyen

(#47294) tixem válasza freereider (#47293) üzenetére


tixem
addikt

nos amit te most linkeltél az nem tápegység, hanem ön és közveszélyes ipari hulladék, jó hogy nem bírta el.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47295) freereider válasza tixem (#47294) üzenetére


freereider
csendes tag

az előző konfigot elbírta frankón nem volt vele gondom.. akkoriban még kevesebb pénzem volt, de igazad van :D

(#47296) freereider válasza syberia (#47292) üzenetére


freereider
csendes tag

Na ez tetszetős kérdéses viszont hogy az alaplapra jó lesz e mert ugye van a 24 pines csati de kell még 1 2*4 pines is a lapra.. illetve mit jelent az hogy nem moduláris?

(#47297) bluyoo válasza freereider (#47296) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze hogy jó lesz rá. :) Középkategória csúcs belsővel: FSP Raider táp
"illetve mit jelent az hogy nem moduláris?" A moduláris felépítés annyit tesz hogy le tudod a tápról választani a nem használt kábeleket.

(#47294) tixem
:DDD

(#47292) syberia
+1

Bazinga!

(#47298) syberia válasza freereider (#47296) üzenetére


syberia
veterán

Az a procinak a tápkábele, 4pin is elég lenne neki,a Raidernek 2*4-es van. Azt jelenti hogy az összes kábele fixen lóg a tápból, modulárisnak le lehet csatlakoztatni az alaplapi kábelek kivételével az összeset.

(#47297) bluyoo: ez spm fokozatú hsz volt :D vagy én vagyok lasssú :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47299) bluyoo válasza syberia (#47298) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Épp erre jártam. :DDD Gondoltam megnézem freereider mire jutott tápügyben (de. járt az alaplapos topic-ban [link]) . :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#47300) freereider válasza syberia (#47298) üzenetére


freereider
csendes tag

nagyon köszönöm a sok segítséget! akkor megpróbálkozom ezzel az fsp-vel.. remélem nem lesz bukta :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.