Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124801) PadaVaJ válasza hahakocka (#124800) üzenetére


PadaVaJ
tag

Ha az a cél, hogy összeszerelteted vagy szereled a gépedet és utána használod,
akkor tökéletes lesz ez a tápegység.

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#124802) hahakocka válasza PadaVaJ (#124801) üzenetére


hahakocka
senior tag

A kiválasztott alkatrészekből lesz egy konfig a vga t kivéve mert azt máshonnan veszem. Mert Vega 56 nincs már Pécsett. De beszerelik azt is, kedvesek. Viszont Kispest re költözünk 2 hónapon belül szóval lehet jobb lenne az Ipon Pcx stb. Csak oda hogy juttatom el a Vega 56 ot plusz beszerelik e vajon mert ott van de dupla áron kB.... PESTEN melyik számtech céget vagy boltot ajánlanátok?

(#124803) PadaVaJ válasza hahakocka (#124802) üzenetére


PadaVaJ
tag

Ez nehéz kérdés. Pénzért szinte bárhol beszerelik. Ingyen csak ha a többit is náluk veszed.
Érdemes előre érdeklődni, boltnál mikor veszed a kártyát.

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#124804) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Megszületett a döntésem, egy Seasonic FOCUS Plus 850 Gold tápra fogok beruházni. Kb 3000 Ft-al drágább, mint a 750-es. Úgy gondolom, hogy a 10 év gari, a 2 darab 8 tűs CPU kábel és a teljesítménye bőven ki fogja szolgálni az igényeimet, legyen az bármilyen fejlesztés a jövőben.

A kérdésem viszont az lenne, hogy van tapasztalata valakinek kábel menedzsment terén ezekkel a Focus plus tápokkal?

Olvastam ezt a tesztet, ahol dicsérik a tápot, de egy dolgot megemlítenek a teszt során és a konklúzióban is:
"As was the case with the other units in the line, capacitors are shoehorned into almost every cable. Only the peripheral cables don’t have them. This will be a functionality score impact, because they do make cable management harder."

Tapasztalt valaki bármilyen nehézséget a kábelmenedzsment során?

(#124805) PadaVaJ válasza Qtya123 (#124804) üzenetére


PadaVaJ
tag

Végig olvastam a tesztet amit linkeltél. Mit is mondhatnék?

9.8 pontot adott a végén a tápegységnek.
Levonás két ok miatt volt: dokumentáció és kábeleken lévő kondenzátorok miatt nehézkes lehet a kábel menedzsment.

Nekem 650 es van én nem tapasztaltam semmi hasonlót.

Ha még nem vetted meg a VEGA64 et. Persze ha van egy kis időd is.

Neked most ha nem tévedek Thermaltake Toughpower 550W Gold van.
Vega64 helyett 1-2 hónapon belül elérhető lesz a RX 5700 ami vega64 szint
sokkal kissebb fogyasztással. A mostani tápegységed simán elbirná de még a RX 5700 XT is fogysztás. vega64 ára + tápegység ára elég sok mindenre elég lenne.
Mostani referencia hűtős példányoknál gondolom jobb kártyák jönnek hónap vége felé.
Mostani tápod bőven elég lesz hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#124806) Qtya123 válasza PadaVaJ (#124805) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor ezek szerint nincs gond a kábelekkel. Köszi a választ!

Nem vettem meg a vegát, mindenképpen megvárom, hogy mit hoz customban az 5700xt. Annak eredménye után dől el, hogy használt 1080 ti, vagy 5700xt lesz-e.

Azért akarok tápot cserélni, mert később alaplap, ram, proci csere is lesz. Ha esetleg értelmes áron lesznek az x570 lapok, és azt veszek, akkor kelleni fog a 2x8pin tápellátás. Ha meg ez marad a tendencia és a következő generációkon is 2x8pin lesz, akkor jó ha van.

Ezzel a táppal 5-6 év múlva nem kellene foglalkozni azzal, hogy hany pin, milyen tdp, milyen vga, akár Intel, akár AMD. Legalábbis én így gondoltam ki a dolgot.

(#124807) Jotengri6


Jotengri6
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz szeretnék félmoduláris, vagy moduláris táp ajánlatot kérni (kicsi a ház, ez is a cél):
Ház: Silverstone ps15
Lap: ASROCK B365M Pro4
Proci: Core i5-9400F
RAM: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz
Kártya: GeForce GTX 1660
SSD: 240GB Kingston SSD 2.5" UV500

Be Quiet! Pure Power 11 500W CM lett volna, ha elérhető lenne e heti átvétellel.
Irányár is 20k környéke, ez a 25 a teteje.
Köszönöm előre is!

(#124808) PadaVaJ válasza Qtya123 (#124806) üzenetére


PadaVaJ
tag

Amiket írtál mindhez megfelelne 650 es tápegység is 5-6 ezerrel olcsóbban.

2x8pin pedig csak extrém tuninghoz kell. 1x8pin (4+4) el is minden megy tökéletesen.

x570 hez meg nézegesd a ryzen 3xxx topikot. Sok hasznos infót lehet találni. Általában x570 is csak szemfényvesztés.

[ Szerkesztve ]

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#124809) Cs1csó válasza Jotengri6 (#124807) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a konfig BŐ 200W-ot fog felvenni egy 400W-os táp is elegendő, egy 500W-os tápegység még terhelés alatt is az ideális hatásfok alatt fog maradni. Ezt azért írom mert ilyenkor szokott az jönni: "legyen benne tartalék" " meg még tartalék" stb. NEM KELL tökéletes egy 400W-os táp kb. 50%+ terhelést fog kapni egy 450W-os pedig még az 50%-ot sem fogja elérni.
Ezek:
- be quiet! Pure Power 11 CM 400W Gold ez lenne a legideálisabb, csendes, olcsó 21k a játék alatt kb. bő 200W-ot felvevő gépedbe IDEÁLIS lenne.

- Seasonic FOCUS 450W Gold ALZA-tól szállítással együtt 25k
- BitFenix Whisper M 450W Gold 25k-tól

(#124810) Jotengri6 válasza Cs1csó (#124809) üzenetére


Jotengri6
csendes tag

Köszönöm!
be quiet! Pure Power 11 CM 400W Gold hozzá illesztve.

(#124811) Qtya123 válasza PadaVaJ (#124808) üzenetére


Qtya123
őstag

Megfontolom a kisebb tápot.

Még annyi, hogy ilyen Seasonic kompatibilitási problémát tapasztalat már valaki? Mit lehet erről tudni? [link]

[ Szerkesztve ]

(#124812) Paxker315 válasza Qtya123 (#124811) üzenetére


Paxker315
addikt

le van írva a cikkben :)

a mostani modellekben tudtommal már kiküszöbölt probléma. És ez csak olyan kártyáknál jött elő, ahol bitang kiugrások voltak az áramigényben. Így nem csak Vegáknál, hanem nagyobb teljesítményű-túlhúzott INvidiáknál is.

5700-essel nem lesz ilyen gondja. Van még sok jó 550-es moduláris táp, de semmi baj nincs a SeaSonickel. Ajánlott, jó vétel, remek.

szerkesztés: Esetleg megfontolandó: WhisperM. Amin ugyan csak hét év a garancia, de hangyányival jobbnak tartják hozzáértők. Oázisban 28300 HUFF és szokás szerint egyik bolt sem akarja megadni rá a hét évet. :W

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#124813) PadaVaJ válasza Qtya123 (#124811) üzenetére


PadaVaJ
tag

Itt ez VGA probléma lehetett.

Nekem 650 es van, de még soha nem hallottam a ventilátorát menni.
Elméletben 30% ig nem kapcsol be, 195watt az fölött meg játék közben úgyse hallom.

Paxker315: nekem BitFenix Whisper M et csak azért nem merem ajánlani, mert
minden bolt 36honap (3év) garanciát vállal rá. Emberek 99% olyan balfasz mint én,
csak a kiskerbe tud szaladni gariztatni, egy németországi postázástól feláll a hátán a szőr :(

[ Szerkesztve ]

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#124814) Paxker315 válasza PadaVaJ (#124813) üzenetére


Paxker315
addikt

Pedig magyarok imádnak német webáruházból rendelni, aztán INGYEN visszaküldeni és visszakapni az árát.. :) Néha elég pofátlanul... Bevallom, én is küldtem már vissza cuccot, de, csak azért, mert jobb ötletem támadt a projektre, és nem akartam pár tíz eurón szórakozni, kompromisszummentesen szerettem volna kivitelezni az elképzeléseket. Megtörtént, és azóta is egyik legjobb döntésemnek tartom. :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#124815) Qtya123 válasza Paxker315 (#124812) üzenetére


Qtya123
őstag

"A mostani modellekben tudtommal már kiküszöbölt probléma."

Ezt úgy érted, hogy a mostanában gyártott focus plus modelleknél ki van már küszöbölnve, vagy csak más, újabb típusoknál?

(#124816) PadaVaJ válasza Qtya123 (#124815) üzenetére


PadaVaJ
tag

Az AMD vega56 és vega64 megjelenésekor voltak problémák, de azt orvosolták
szoftveresen (tudtommal). Hirtelen nagyon nagy áramot vettek fel a kártyák és
ez bekapcsolta a védelmet, (ami láthatóan jól működött) pl. zárlat szokott ilyet okozni.

Mostani szériánál minden rendben van, én nem olvastam semmi gondról.

[ Szerkesztve ]

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#124817) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, mivel utoljára 7 éve építettem gépet, gondoltam segítséget kérek: mi az aktuális a tápegység vonalon?

Egy AMD Ryzen (max 65W TDP) köré lesz még:

- Alaplap (B350 vagy B450, nem kell az új x570)
- 16GB RAM
- RAID vezérlő kártya
- nem lesz diszkrét GPU
- ellenben lesz 8-10 HDD (SATA)

Első blikkre azt mondanám ezek nem esznek 200 wattnál többet, még ha minden aktív is - és olyan ritkán lesz.

Amit keresek: extrém megbízható, nem elpukkanós táp, lehetőleg minél nagyobb hatásfokkal, de ne is legyen overkill a teljesítménye. A gép 24/7 fog menni, remélhetőleg legalább 7 évig, mint ahogy az elődje tette. Mit ajánlotok?

(#124818) zooliii válasza vzozo (#124817) üzenetére


zooliii
tag

Nagyon jó ajánlat 20 ezer alatt az Antec Earthwatts Pro EA550G. Ebből nincs kisebb teljesítményű modell, de nem fog gondot okozni, ha csak harmad terhelésen használod. A gyártó 7 év garanciát vállal rá, szóval bírná a strapát.

Ha hajlandó lennél a Platinum hatásfokért egy csomó többletköltséget fizetni, akkor meg Super Flower Leadex Platinum vagy Seasonic Focus Plus Platinum 550W. Inkább utóbbi a 10 éves gyári gari miatt.

(#124819) zooliii válasza vzozo (#124817) üzenetére


zooliii
tag

Ja, írtad azt a sok HDD-t. Nos, az Antecnek csak 6 SATA csatlakozója van, viszont tudtommal az alaplapok sem fogadnak általában ennél több merevlemezt. Amúgy elosztóval a tápcsatlakozókból lehet többet is csinálni.

(#124820) pixelshader


pixelshader
tag

Helo, csak az lenne a kérdésem hogy ez a CST márkájú tápegység kb milyen kategóra? Codegen, akyga meg hasonló márkákhoz hasonlít a minősége, vagy inkább közép kategória?

https://www.pcland.hu/cst-450w-tap-12cm-24044

Csak egy kisebb gépbe venném, az online fogyasztás számoló 90%-os terhelésre 380wattot ír.

Vagy akkor már inkább egy chieftek 400w használtan?

(#124821) rasotamas válasza pixelshader (#124820) üzenetére


rasotamas
veterán

5 ezerért boltban maximum hulladékot kapsz, a CST pedig kiváló gumigyártó :D
Ha ennyi a keret menj fel apróra, 400 wattos használt FSP tápokat árulnak hibátlan állapotban 2400-2500 forintért (pl akitől én vettem srác Abony-Szolnok környékén van és számlát is ad, meg egy hó garit), az SOKKAL jobb táp mint ez.
A másik, hogy jó lenne, ha részletesen leírnád a konfigod, mert ez az "online számolóval 380W jött ki" dolog nagyban függ milyen számoló. "Kisebb" gépek nem szoktak ennyit fogyasztani, az 100%. Valós 380-400W terheléshez a 20 ezres kategóriában néznék szét, de gyanítom ez egy félreszámolás.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#124822) pixelshader válasza rasotamas (#124821) üzenetére


pixelshader
tag

Értem, köszi. Szerintem se érdemes noname hulladék tápot venni, de nem hallottam még erről a márkáról.

[link]

Itt az eredményben benne van a config, a kisebb gépet úgy értem hogy régebbi gép, azoknak talán nagyobb is a fogyasztásuk. A videókártyának 450-est ír minimum és ez az oc verzió. Talán ami még számít hogy a lap is tuningos verzió, de nincs túlhúzva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#124823) vzozo válasza zooliii (#124818) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszi, bevallom nem ismerem a márkát - régebben FSP, Enermax és Corsair tápjaim voltak / vannak.

Van RAID kártyám, szóval az alaplapi SATA csatlakozók nem fognak limitálni. Inkább az zavar, hogy olvasok most mindenféle tűzesetet MOLEX - SATA tápadapter ügyében, ez mi ez? Az elmúlt 10 évben tényleg ennyire gagyi lett minden, hogy már ettől is félni kell?

(#124824) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!

Az ajánlóban linkelt tápegység kalkulátor a következő eredményt adta: [link]
A "Recommended PSU Wattage: 503W" ellenére egy 650W-os tápot ajánl.
Namármost nekem van egy viszonylag jó 550W-os (CoolerMaster V550S), és nem igazán szeretnék új tápra költeni. Elég lenne ez is?
A tápegység adatai: [link]

A válaszokat előre is köszi,
hazazs

(#124825) Ribi válasza wattafaka (#124824) üzenetére


Ribi
nagyúr

A géped paramétereit írd le plz.

Paxker315: Menj orvoshoz, mert félrebeszélsz. Egy büdös szavad nem érteni ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#124826) Paxker315 válasza rasotamas (#124821) üzenetére


Paxker315
addikt

hetek óta érlelődik bennem egy "Thread count overrated" poszt, pont egy pár CST (cseng sin tyre) Correre EPS szett kapcsán& korábbi tapasztalatok CST Citoval& magasabb szálsűrűségű cuccokkal (Open Corsa CX, GP4KSII, Diamante Pro Radiale, Bontrager R3, Rubino Pro Slick, ...) Főleg platformváltás után. Végül is, majd a topikjában, úgyis szezonja van, meg lassan ideje lenne a csodálatos ChaoYang Viper-t is kipróbálnom. Szigorúan KinLin XR31T ráfon. nb. a gp4ksII azért áthúzva, mert "kamu-thread countot" adnak meg: 330. Hát nem. 3 db 110-es réteg egymáson. Lehet hazudni, csak nincs értelme. :U

Ez a poszt sokat elmond a vásárlási szokásaimról: Szeretek venni ismeretlen, itthon senki által nem használt, vicces nevű cuccokat. De, A KinLin és ChengShin engem megvett kilóra.

Mondjuk a tápegység más. Ott konzervatívnak is lehet nevezni. ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#124827) Paxker315 válasza wattafaka (#124824) üzenetére


Paxker315
addikt

Kérlek, az outervision kalkulátort FELEJTSD EL. Olyan böszmén ajánl, hogy nyugodtan lehet 0.75-tel szorozni az általa kidobott értékeket... :U Nyakam és két karom teszem rá, hogy bőségesen elég a mostani tápod a konfigodhoz. Írd le kérlek, milyen alkatrészekhez kellene!

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#124828) wattafaka válasza Ribi (#124825) üzenetére


wattafaka
senior tag

i7-6700K
16GB DDR4
Msi GTX 980 Gaming 4G => Msi RTX 2070 Super Gaming X Trio (erre szeretném cserélni)
1*SATA HDD => 1*M.2 SSD (erre szeretném cserélni)
1*SATA SSD => 1*M.2 SSD (erre szeretném cserélni)
3*120mm Fan
2*140mm Fan
2*Xbox 360 Controller

(#124829) Paxker315 válasza wattafaka (#124828) üzenetére


Paxker315
addikt

OC lesz?
Mondjuk még úgy is elmegy 550watton. Mivel még nincs adatbázisokban a 2070Super, így a 2080-vel számoltam.

TechSpot teszten a rendszer teljes zabálása játék alatt 370watt alatt maradt

ELÉG az 550

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#124830) wattafaka válasza Paxker315 (#124829) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem tervezek OC-t. Ezért is vettem csak B-s lapot hozzá, de mégis K-s procit, hogy azért az alap órajele a lehető legmagasabb legyen.

(#124831) Borbinho


Borbinho
újonc

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz egy 550W-os táp elég lenne?
B450 Tomahawk alaplap
Ryzen 5 3600
MSI GTX 1660 TI Ventus

Az alábbiak közül melyik lenne a legjobb opcio?
Antec Earthwatts Pro EA550G 550W Gold
[link]

BitFenix Formula 550W Gold [link]

EVGA 500B 500W Bronze [link]

Corsair CX Series CX550M 550W Bronze [link]

Inkább a 20ezer forint környékiekből szeretnék venni.
Nem szivesen adnék ki 30k-t a SeaSonic 550wattos tápjára (tudom, hogy talán a legjobbak és 10év a gari).

Szivesen fogadok minden tanácsot, a fentiekkel kapcsolatban + ha esetleg van olyan hasonló kategóriában amit nem linkeltem.

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#124832) bedee


bedee
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni abban ,hogy a felsorolt tápokból melyik lenne a legjobb ehhez konfighoz?

Konfig:

Alaplap: Gigabyte B450M Gaming
Proci: Athlon 200ge
RAM: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) 2666MHz
VGA: RX 560
SSD: 240GB Kingston SSD 2.5" UV500
HDD: 1 Sata HDD 7200rpm

Tápok amiket néztem:

-EVGA 450B 450W Bronze
-be quiet! System Power B9 350W Bronze (BN207)
-be quiet! System Power 9 400W Bronze (BN245)
-Antec NeoECO 450M 450W Bronze
-FSP HEXA 85+ 350W Bronze

Előre is köszönöm! :R

(#124833) rasotamas válasza pixelshader (#124822) üzenetére


rasotamas
veterán

Szóval van egy 65W-os E7400-ad, meg egy 160W-os GTX460-ad. Hát ehhez nem kell 380W ne izgulj. A videokártya ami kissé sokat eszik. Az én javaslatom a következő:
- Vegyél aprón egy mondjuk FSP tápot, 2-3 ezer körül mennek, én ezt vettem meg. A fényképet megnyitod, és keresd meg a 12V1 és 12V2 feliratokat. Mivel 160W a videokártyád 13.3A-nél nagyobb számnak kellene itt szerepelni. Ezen a tápon a 12V1 az külön a cpu táp, és a 12V2 lát el minden mást, pl a vga-t. Egy ilyen 16+16 amperes táp fog kelleni a vga miatt.
- Én a helyedben eladnám azt a nem túl erős és viszonylag nagy fogyasztású kártyát. Aprón most 8-ért látom, sztem 6-ért pikk pakk eladod. Vegyél helyette pénztárcázól függően egy Radeon 7770-et (hasonló teljesítmény, fele fogyasztás) ezért nem adnék 7-8 ezernél többet már, vagy sokkal erősebb 750Ti vagy még erősebb rx460 kártyát 15 körül vagy akár már alatta. Ezek mind 76-80 wattos kártyák, bármilyen táp elviszi őket de amit ajánlottam FSP-k bőven kiszolgálják a rendszered. Ezen az olcsó szinten nagyon kis pénzbeli különbségen nagy teljesítménybeli és fogyasztáskülönbségeket tudsz lépkedni. Tehát már 3-5-10 ezrest hozzátéve a vga-dhoz kapsz dupla teljesítményt és/vagy fele fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#124834) Paxker315 válasza Borbinho (#124831) üzenetére


Paxker315
addikt

1660ti&3600 még egy 400 wattost is kb 60% ig terhel.

400-450 watt esetében is marad tartalék. 550 mellett meg későbbi bővíthetőség is
..

Be quiet pure power 11 400watt CM felmodularis 22 ezer körül van, vagy ha nem fontos a moduláris kabelezes, bitfenix formula gold.

De az Antec EarthWatts Pro gold is kiválóan megfelel, 550w SeaSonic focus platformra épült, 19 ezer forint..három év bolti és hét év gyártói garri

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#124835) Cs1csó válasza bedee (#124832) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mennyit szánnál rá? Idővel tervezel valami fejlesztést, ha igen milyen irányban? Ez a konfig most kb. 150W-ot ha fogyasztana komolyabb terhelés alatt, egy 300-400W-os táp is elég ha idővel fejlesztenéd akkor egy 400W-os megfontolandó.
pl.:be quiet! Pure Power 11 400W Gold 18k-tól

DE ha olcsóbban akarod megúszni - az alja kb. 12k - akkor bármelyik tápot választhatod a beQuiet! kínálatából akár a be quiet! System Power B9 350W Bronze-ot is.

vzozo

Ha a RAID vezérlő miatt nem vagy limitálva a SATA portok számára ettől függetlenül van igény hogy mennyi SATA legyen vagy a szokásos 4-6 elég?

Valamelyik 400-450W-os tápban kellene gondolkodnod pl.:
- be quiet! Pure Power 11 400W Gold 16k 3 év garancia
- BitFenix Formula 450W Gold 20k 5 év garancia

10 év garanciával: Seasonic FOCUS Plus 550W Gold kicsit overkill de 10 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#124836) vzozo válasza Cs1csó (#124835) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm a tippeket, jó kis árak vannak! :)

Számoljunk 10 vinyóval, most is van benne 6 belső, a többi pedig külső rackekben. Inkább most azon rugózom, hogy milyen SATA táp osztót / MOLEX adaptert vegyek, hogy ne égjen szét a gépem.

(#124837) Cs1csó válasza vzozo (#124836) üzenetére


Cs1csó
félisten

A valamire való tápok árban kb. 12-13k-tól kezdődnek tehát egy 16-20k nem annyira elrugaszkodott, vannak 40-50k-s tápok, azok már szerintem is drágák. Nálam az ingerküszöb kb. 25k, e felett nem szeretnék már pénzt kiadni a tápra.

(40-50k-s tápot ehhez az árhoz mért konfigba érdemes szerelni pl. 2080TI, i9 9900K, 100k-s alaplap stb. egy 600-800k-s konfig mellett nem tétel egy 50k-s táp)

[ Szerkesztve ]

(#124838) bedee válasza Cs1csó (#124835) üzenetére


bedee
csendes tag

Öcsémnek rakok össze egy "Budget" gépet így jó lett volna 15k alatt kihozni. Később (1-2 év) talán kap egy combosabb Ryzent (2600) meg egy erősebb vga-t. (RX 570/GTX 1060/1660/)

De meggyőztél! Nem ezen a 3.000 forinton fogok spórolni. Megrendelem a be quiet! Pure Power 11 400W Gold-ot.

Nagyon köszönöm a segítséged! :R :R

(#124839) pixelshader válasza rasotamas (#124833) üzenetére


pixelshader
tag

Köszi a linket. Ez csak ilyen mindenféle maradvány/lecserélt alkatrészekből összerakott gép. Nem volt ez így ennyire eltervezve hogy milyen tàp milyen kari.

De az biztos hogy ami most benne van 300w fsp, az kevés neki. Nvidia villany mód "optimális" ra van állítva. Mégis azt vettem észre hogy 3d-ben eléggé senyved a táp, hangosan zúg meg ilyesmi.

De azt pl nem tudtam hogy ekkora különbség van a radeon meg az nvidia fogyasztása között.

(#124840) rasotamas válasza pixelshader (#124839) üzenetére


rasotamas
veterán

Mutass már egy képet a táp adattáblájáról.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#124841) zooliii válasza vzozo (#124823) üzenetére


zooliii
tag

Dióhéjban ez egy "átmatricázó" márka, saját belsőket nem gyártanak, hasonló, mint mondjuk a Corsair. Ez a konkrét táp a Seasonic Focus Gold széria elektronikáját kapta, gondolom, erről a cégről hallottál.

Viszont ha ragaszkodsz a bevált nevekhez, ott is van választék, pl:
FSP Hydro GE 550/650W Gold (12 db SATA a 650-esen)
Enermax Revolution XT II 550W Gold
Ha leírnád, körülbelül mekkora összeget szánnál tápra, és legalább mekkora hatásfokban gondolkozol, akkor könnyebb volna ajánlani.

Ezekről a tüzekről én most hallok először. :(

(#124842) zooliii válasza pixelshader (#124839) üzenetére


zooliii
tag

FSP SP500-A 450W alatt nem vennék újonnan tápot. Nem tudom, belefér-e a ez a 10k. Vagy esetleg 8-ért láttam aprón használt XFX TS 550-et.

(#124843) Cs1csó válasza bedee (#124838) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R olyan szinten be van sűrűsödve a táp piac ÁRAZÁS szerint, hogy ténylegesen 5-6k különbségekről beszélünk egy olyan alkatrész esetén ami simán 5-10 évet is ki tud szolgálni egy 3-5 évente változó konfig alatt.

(#124844) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Megvettem a seasonic focus+ gold 550fx tápot a kérdésem az lenne ezek mennyire hibásodnak meg? Lehet rosszat kaptam...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#124845) vzozo válasza zooliii (#124841) üzenetére


vzozo
senior tag

Lehet ott rontottam el, hogy mostanában sokat redditeztem datahoarder és homeserver témakörben, ott meg kb. mindennapos a "molex to sata, lose all your data" szállóige használata. :)

Nézd, mivel eleve egy max. 300-350 wattos tápban gondolkodtam, azt hittem megúszom 15k HUF alatt, de végül is el lehet menni 20k-ig, ha arról van szó. Viszont akkor legyen már legalább 3-5-sok év garancia is rá, mert látok itt ajánlott tápokat csillió pénzért 1 év garival, khm...

Apropó átmatricázás: sok évnyi tudás / tapasztalaton kívül ezekre rá lehet jönni (mittomén van valami összefoglaló oldal?), vagy csak nyitott szemmel jártok? :)

(#124846) pixelshader válasza zooliii (#124842) üzenetére


pixelshader
tag

Régebbieket használtan 4-5 ezerért is láttam.

Szerintem ilyen régi gépeknél felesleges nagyon számolgatni, de végülis teljesen stabil a gép. A probléma ott van amikor teljesen le van terhelve. A procit még így is simán felhúztam 2.8-ról 3.5-re, felszültség emelés nélkül, de max terhelés alatt már nem bírta a táp. Biztos hogy kevés neki a 300w.

[ Szerkesztve ]

(#124847) zooliii válasza vzozo (#124845) üzenetére


zooliii
tag

Meg lehet úszni 15k alatt is, ha Bronze hatásfok elég.
be quiet! System Power 9 400W (3 év gar), ebben az ársávban talán ez a legjobb.

20-ig még opció lehet a be quiet! Pure Power 11 400W is, már 5 év garival, és ez Gold hatásfokú.

[ Szerkesztve ]

(#124848) rasotamas válasza pixelshader (#124846) üzenetére


rasotamas
veterán

Vegyél egy olyat amit mutattam, most nincs neki, de szokott.
Vagy ez vagy ez vagy leginkább ez. Ha megnézed a tieden csak 8A az egyik ág (ha ez a vga akkor az gáz mert ez csak 96W) ezeken az is 16 körül van.
Ha igazán szenved a tápegység azt onnan tudod, hogy konkrétan kikapcsol.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#124849) pixelshader válasza rasotamas (#124848) üzenetére


pixelshader
tag

Nem igazán értem, van olyan csatlakozó ami kevesebbet ad le mint a többi? Nekem mind teljesen egyformának tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#124850) --ka válasza pixelshader (#124849) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, ha a 12 Volt két nem azonos max. áramerősségű ágra van bontva.
Hiába azonosak a csatlakozók a leadott max. teljesítmény az ág áramerősségétől függ.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.