Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8341) Superman


Superman
nagyúr

Tudom, hogy a tápszakik, bocs, tápszakértők most majd lehurrognak, hogy a konfigomat vígan elviszi egy 350Wattos táp is, de ez nem igaz. Egyszerűen nem lehet igaz. :DDD

Mert már a 650-esnek is gondjai vannak. A táp egy 650-es FSP. Először nézzük a konfigot és utána a jelenséget, ami miatt azt feltételezem, hogy a táp nem elég:

Asus Maximus Formula
Q6600 1.504Volton (itt már zabál rendesen) 3816MHZ-en
500GB-os Seagate PATA
250GB-os Samsung SATA
500GB-os Seagate SATA2
DVD-író
2x1GB Goodram Pro (1066/1200-on 2.35Volttal)
eVGA GeForce 8800GT 512MB
10db házventi, köztük 3db 12cm-es
+még betettem egy floppy meghajtót és ekkor kezdődtek a gondok. A gépem a fent jeleztt 3.8GHZ-en Prime stabil volt, egészen addig, amíg el nem kezdtem húzni a videokrátyát. Lefuttattam néhány Markot (2006) és mindig belesült a processzortesztbe. Újraindulás (tipikusan az az eset, amikor kevés a feszültség), exe hiba. Amint megnöveltem a Vcore feszültséget biosból ment. De amiint tovább húztama videokártyát, megint lehalt. megint Vcore feszemelés, megint megy. :DDD Lehúztam a floppyt, jobb lett valamivel, de nem az igazi.

Mivel mindkét cucc (kártya és processzor) a 12Voltos ágat terheli, ezért azt gondolom, hogy a táp egyszerűen kevés.

Ha most valaki megint azzal jön, hogy 240-et kajál a gépem, rituálisan seppukut követek el. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.