Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) Szellem. válasza Dluinet (#10800) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Tedd ki a tömörített állományt az Asztalra, és Context menüből indítsd el a szkent!

(#10802) Sdi válasza Dluinet (#10800) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor nálad valami nagy gebasz van :Y

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10803) Szellem. válasza Sdi (#10802) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem egyszer volt olyanom, hogy a Nod32 2.7-es kiadása nem ellenőrizte a System Volume könyvtáramat! Listáztam az ellenörzött fájlokat és az istennek nem akarta megnézni, pedig volt is visszaállítási pontom.
Aztán egy uninstall, plusz az összes Nod32 maradék törlése a gépről, és egy reinstall után megoldódott.

(#10804) Sdi válasza Szellem. (#10803) üzenetére


Sdi
addikt

Biztos, hogy minden mp3 vírus volt, mert az egyikre ezt kaptam a vírustotalon , ez meg a másik.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10805) Gorneck válasza Dluinet (#10795) üzenetére


Gorneck
titán

Az mind1, hogy milyen Avast mivel a fizetős nem kap jobb adatbázis vagy másik motort...vmi még mindig nem jó nálad...mert csak nálad gázos a szitu...2 embernél meg közel azonos a találat...

Gorneck#1239

(#10806) Szellem. válasza Sdi (#10804) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Biztosan az volt! Fentebb írtam, hogy indítsd el Windows Media Playerrel.
Egyébként, az Avira ismerte fel egyedül. De, ha visszaolvasod a topicot, én is felraktam az összes megmaradt fájlt VT-re, és ott vannak az eredmények.

Egyébként tuti, hogy kártevők, mert elemeztem őket.

Az Antivir jól látta, mert valóban a Wimad nevű kártevőt tartalmazzák a hangfájlok!

[ Szerkesztve ]

(#10807) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Arra leszek kíváncsi, hogy a maradék 11 fájlt, a Nod32 mikor fogja felismerni. Mindegyiket elküldtem nekik analízisre! A 4 mp3 és wma fájlokat meg betömörítettem, így a közel 12 MB-ból csináltam egy 106kb-s zip állományt! Szóval most már rajtuk múlik, hogy mikor csinálnak belőlük adatbázist!

(#10808) Superman


Superman
nagyúr

Itt a részletes riport a G Data felismeréséről: 84 heurisztika nélkül, 84 heurisztikával. Mindegy. Igaz, nem csomagoltam ki a fájlokat, csak a tömörítettet ellenőriztettem vele.

Riport:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10809) betyarr


betyarr
veterán

jók és hasznosak ezek a tesztek nagyon!és számomra megnyugtató,hogy az avira ilyen jól teljesít :-) ápropó,az avirában hogy lehet beállítani hogy elküldj egy gyanús fájlt hozzájuk?

én ma kaptam meg a nodot a munkahelyen.gondoltam letesztelem.a rapidról húztam le egy rar-t,de ahogy kicsomiztam,azonnal jelzett.nem rossz cuccnak tűnik :K

[ Szerkesztve ]

(#10810) blattida válasza betyarr (#10809) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak a karanténból tudod elküldeni nekik, fölül send selected object, a kuka mellett...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10811) betyarr válasza blattida (#10810) üzenetére


betyarr
veterán

de ahhoz nem kellenek valami beállítások?mintha az rémlene hogy kér valamilyen beállítást hozzá.

(#10812) Superman válasza Szellem. (#10807) üzenetére


Superman
nagyúr

Kolléga, akkor 100 volt a vírusos állományok száma? mert írok egy kis ismertetőt, tesztet a G Data Internet Security 2009-ről és hivatkozni szeretnék erre a tesztre is.

(#10813) Szellem. válasza Superman (#10812) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Igen, 100 volt í vrusok száma. Annyit helyeztem el a mappában!
Szóval hivatkozni akarsz a tesztemre? :) Helyes!

(#10814) Superman válasza Szellem. (#10813) üzenetére


Superman
nagyúr

Persze, hogy hivatkozom rá. :) Ha volt valaki, aki fáradtságot nem kímélve összeszedett ennyi kártevőt, hogy mindenki tesztelhessen, ez a legkevesebb. ;)

Most még annyit csinálok meg, hogy kicsomagolom a cuccokat gy mappába és úgy eresztem rá a víruskeresőt....

[ Szerkesztve ]

(#10815) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Plag ez tényleg jó ötlet volt!
Én is ajánlom cimbiknek!

(#10816) Szellem. válasza Superman (#10814) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ha kell segítség valamiben szólj!
Még szedhetek össze majd kártevőket! Van belőle dögivel.:)

(#10817) Superman válasza Szellem. (#10816) üzenetére


Superman
nagyúr

:) Rendben, úgy lesz.

Most konfiguráltam egy kicsit a G data-t: legmagasabb biztonság, heurisztika, két keresőmotor, szóval mindent bekapcsoltam, ami elképzelhető, meglátjuk pár perc múlva, milyen eredménnyel...

(#10818) SG3rg0 válasza Superman (#10817) üzenetére


SG3rg0
őstag

Na ezt megvárom!

(#10819) Szellem. válasza SG3rg0 (#10815) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Tegnap csak ennyire volt kedvem. De, lehet még összerakok a közeljövőben egy jóval nagyobb állományt, tele kártevővel!

(#10820) Superman válasza SG3rg0 (#10818) üzenetére


Superman
nagyúr

No, itt van: 86 állományt vizsgált a kitömörített Save mappában, abból 76-ot talált fertőzöttnek.

[link]

(#10821) Dluinet


Dluinet
nagyúr

AVAST eredmény

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10822) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Tényleg nem volt bejelölve az archívum vizsgálat:

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10823) Szellem. válasza Superman (#10820) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egy kicsit gyengus lett!
De, mint írtam, sok a teljesn új variánsú vírus!

(#10824) Superman


Superman
nagyúr

Most végeztetek egy teljes vírusellenőrzést a G Data-val és ez az, amit nem bírok benne: szerinte az Adobe Photoshop CS4 egyik plug-in-je trójai. :( Hát nem az.....(Azt még megértem, hogy az összes program törést/cracket, vagy ártalmatlan trainert játékokhoz tórjainak nézi, de ez már kissé sok. )

A legszebb az egészben, hogy ezek után művészet lesz "lebeszélni" arról, hogy hagyja használni a bedolgozó modult. Notebook-ra van telepítve, 3GB rammal, egy AMD Turion X2-es processzor társaságában, de víruskeresésnél (Legmagasabb biztonság/prioritás, heurisztika be, mindkét keresőmotor be) 75 fokig melegszik fel a processzor, pedig alu hűtőpad is van alatta, a memória kihasználtsága pedig 51%-ról 70-re (!!!) ugrik fel. Mindez Vista 64bit alatt....

(#10825) Superman válasza Szellem. (#10823) üzenetére


Superman
nagyúr

A Furkó Antivirus-nál talán jobb. :DDD

Tényleg, mi lett azzal a fazonnal, aki terjesztette/írta, tud róla valaki valamit?

(#10826) Szellem. válasza Superman (#10824) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én ezért nem szeretem ezeket a progikat! A GData jó lenne, ha nem zabálná a gépet. Sajnos, még az újabb is lassít kicsit.
A másik, hogy a több mag és nagyobb heurisztika, nagyobb hibaszázalékot hoz. Az ilyen fals pozitívoktól meg a falra tudok mászni.

(#10827) Szellem. válasza Superman (#10825) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hát, annál biztosan jobb.:) De, csak egy picit.:)

Az nagyon komoly progi volt. A tiszta rendszeremen több száz kártevt talált.:)
Nem tudom mi lett az ipsével. Nem hallani azóta róla.

(#10828) Expertus válasza blattida (#10743) üzenetére


Expertus
csendes tag

Szia,
az új avira támogatni fogja a w2k pro-t?

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#10829) Sdi válasza Dluinet (#10822) üzenetére


Sdi
addikt

Na látod :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10830) blattida válasza Expertus (#10828) üzenetére


blattida
nagyúr

Amennyire tudom, igen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10831) Szellem.


Szellem.
nagyúr

[link]Ismét itt egy láma, aki nem képes beíállítani egy víruskeresőt, és hirdeti a hülyeséget.

(#10832) SG3rg0 válasza Szellem. (#10831) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ilyenre mit lehet mondani!? :DD
LOL

(#10833) Superman


Superman
nagyúr

Újabb G Data gyöngyszemek, amelyek a beállítások "light"-osabbra vételével ugyan fékentarthatóak, de talán nem kellene ennyire tulbuzgónak lenni. Eszembe ötlött, hogy talán azért nyert annyi díjat és kapott 100%-os minősítéseket a Virus Bulletin-től, mert kiszűrt mást is (fals találatok), de a valódi kártevők is benne rekedtek. :D

Persze ez azért korántsem ilyen vicces:

Első gyöngyszem: telepítettem a Vista Service Pack 2-őt és otthagytam a gépet, majd csodálkoztam, hogy még mindig sehol sem tart és megnéztem mi a gond. A G data feldobott egy olyan ablakot, mely szerint egy program módosítani akarja a rendszerleíró adatbázist. Nézem, hát a SP2 exe-je az, de a G data benyögte, hogy idézem - "Uknown publisher" és ő ezt bizony nem tudja ellenőrizni, tehát, a végkövetkeztetés: Backdoor Trojan Generic. :( :(

Második gyöngyszem: Flash decompilert használok swf fájlokhoz adatok visszanyerésére. Egy ilyen programot akartam telepíteni DVD-ről, erre megint jön nekem a trójai baromságával. Értem én, hogy amiben van valamilyen keresési algoritmus, visszafejtési funkció az már gyanús, de könyörgöm: legális, ismert, fizetős programok??

A heurisztika kikapcsolásával ezek az anomáliák jórészt eltűnnek és egyébként sem erősebb a felismerése a fenti teszt igazolta - mint heurisztikával.

[ Szerkesztve ]

(#10834) Pyriel


Pyriel
tag

A Webroot Antivirus with Antispyware-ről tudtok valamit?

Most fog lejárni az előfizetésem rá, de annyira nem néztem az utóbbi egy évben a piacot, nem tudom olyan jókat írnak-e róla, mint rég, vagy van-e már jobb tőle? 40 $ a hosszabbítás és a mai HUF árfolyamok mellett illő meggondolni mire költ az ember.

Szóval? Érdemes maradnom, vagy nézzek más után?

Előre is köszi!

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#10835) Narxis


Narxis
nagyúr

(#10836) ludla válasza Superman (#10833) üzenetére


ludla
őstag

Akkor szerinted a G-Data nem a legjobb választás? Jobb esetleg mint az Avast? Mert az ára eléggé korrekt,és magyarosított szoftver.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#10837) blattida válasza Pyriel (#10834) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem maradhatsz nála, mellette...nálam majdnem négy éve teljesít szolgálatot, az antivírusos verzió pedig majd két éve. Ha nem zavar a fogyasztása, akkor ne cserélj. Az egyik legjobb antimalware alkalmazás.... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10838) Pyriel válasza blattida (#10837) üzenetére


Pyriel
tag

Igazából nincs vele nekem sem semmi bajom, én is már 3 évet húztam le már előfizetőként, és ezalatt meg voltam elégedve vele. Tény, hogy az 5.x verzióktól fölfelé már erőforrás igényes, de speciel a game mode-ot valami ilyesmiért találták ki.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#10839) blattida válasza Pyriel (#10838) üzenetére


blattida
nagyúr

Gamer módban is zabál, mint állat, csak a hálózati forgalomba nem zavar annyira bele...én legalább is nem tapasztaltam jelentősebb éhségcsökkenést... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10840) Superman válasza ludla (#10836) üzenetére


Superman
nagyúr

Igen, magyar nyelven szól hozzánk, bár az ékezeteket nem kezeli túl jól, de ez is jobb, mint a semmi. Ígértek egy magyar weboldalt, amelyen lesz támogatás. Egyelőre nincs, ha valami gáz van, a német weboldalára irányít a szoftvernek. Amivel nekem nincs bajom, tudok németül, azzal már inkább, ahová irányít. Kíváncsiságból kipróbáltam, hová jutok, ha elfelejtem a jelszavamat. Elvileg egy olyan oldalra kellene, ahol a termékkulcsomat megadhatom és elküldik az adatokat a regisztrációban megadott email címemre. Na ebből az lett, hogy egy keresőoldalra irányított, ahol nem lehetett megadni semmiféle sorozatszámot, annyi volt ott, hogy milyen FAQ-ban akarok keresni.

Én 6990HUF-ért vettem az INternet Security-t, a Total Care, amelyben van rendszerhangoló is, majdnem a duplája. Ennyi pénzért valóban verhetetlen ár.érték arányban. Ha jól beállítod, belövöd, hasznos lehet. Szkript blokkolója az IE-be és a Firefox-ba is beépül. Ellenben sok memóriát eszik, különösen szekkenlésnél és a processzoridővel sem bánik kesztyűskézzel.

(#10841) Superman válasza Narxis (#10835) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez megint egy Sicontact Kft. reklámnak tűnik nekem, bár nem az közvetlenül, de közvetve mégis. Én csak azt kérdezném, hogy mindenütt ők a legjobbak? Vagy csak a legjobban promotáltak? A PC World-ben is jelen vannak (Csizmazia István állandó rovata révén), most a Chip-ben is.

Nem hiszem el, hogy nincs más magyar forgalmazó/cég, akik ugyanilyen komolyan vennéka dolgukat.

(#10842) Narxis válasza Superman (#10841) üzenetére


Narxis
nagyúr

Érdekes, hogy a PC World-öt hozod fel példaként, a februári számukban a leghatékonyabb vírusirtó a Kaspersky volt, a legjobb ár/érték arányú a NIS 2009, még a Panda is begyűjtött valami különdíjat. :) (Nem, nem a leginkább gépzabálót. :D)

Ilyen távmenedzselős móka más support-nál nincs tudtommal, a klasszikus telefonos ügyintézés zajlik. Egyik programozó haverom is így szedte le a gépemről még az ősidőkben az egyik legmakacsabb vírust. Nem, nem a NOD engedte be, én kattintottam olyan linkre amire nem kellett volna. :)

Thanos was right.

(#10843) blattida válasza Narxis (#10842) üzenetére


blattida
nagyúr

Távsupport van a fizetős CIS-ben is, már ott tartanak, hogy telepítésben, nyomtató vagy egyéb periféria konfigurálásában is segítenek, igaz, csak ángélusul...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10844) blattida válasza Superman (#10841) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezek szerint, egyik magyar forgalmazó cég sem veszi ezt komolyan. Így jártak. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10845) SG3rg0 válasza Narxis (#10842) üzenetére


SG3rg0
őstag

A Panda a felszereltség díját kapta!
Ezt így nem írják, hogy a Kaspersky a leghatékonyabb!

(#10846) Narxis válasza SG3rg0 (#10845) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem szó szerint írják ezt, de nézd meg a táblázatot, sokkal jobb értékeléseket kapott mint az ESET!

Thanos was right.

(#10847) Narxis válasza blattida (#10843) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez király. Még javítanak a gépigényen, bővítik az adatbázist, csökkentik a false positive-ok arányát és tetszeni fog.

Thanos was right.

(#10848) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!

egy olyan problémám lenne, hogy fel szerettem volna telepíteni az új 4es ESET NOD32 SmartSecurity-t, erre az install végén a következő hiba fogad:

kérlek segítsetek, ha tudtok!
előre köszi

(#10849) Narxis válasza mg105 (#10848) üzenetére


Narxis
nagyúr

Töltsd le újra, szerintem sérült a telepítő.

Thanos was right.

(#10850) SG3rg0 válasza Narxis (#10846) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ez kétségkívül igaz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.