Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) grabber


grabber
addikt

Üdv! Miért lehet,hogy vista alatt nincs net vagy nagyon lassú?Win7 alatt pedig semmi.
Van sas és malware is a vistán(nem tudom pontosan hogy írják),de nem talált semmit.Vírusírtó pedig Avira.
Nem nézek veszélyes oldalakat.A töréseket pedig csak akkor használom,ha az avira nem jelez.

Ötlet?

(#10502) betyarr válasza grabber (#10501) üzenetére


betyarr
veterán

attól még hogy az avira nem jelez,simán lehet akármilyen kártevő a gépeden.sőt!

próbáld meg ezeket is:a-squared free,counterspy trial verzió,spysweeper.

(#10503) grabber válasza betyarr (#10502) üzenetére


grabber
addikt

Megnézhetem.Azt tudom,hogy nincs tökéletes program emiatt használok több kémprogram eltávolítót.De hogy már 3 sem elég :Y

szerk: Ez is vírusírtó?Most akkor rakjam fel az Avira mellé vagy cseréljem le?

[ Szerkesztve ]

(#10504) blattida válasza grabber (#10503) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezek nem vírusirtók, de az a-squared tartalmaz már vírusirtó motort is, ráadásul az ingyenessel ugyanúgy tudsz eltávolítani is, csak nincs valós idejű védelme. Bár a spysweeper-ből is létezik már vírusirtós változat, az a sophos motorját használja, de vírusok ellen jobb az avira, ne cseréld le, csak rakd föl mellé mondjuk az a-squared-et.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10505) grabber válasza blattida (#10504) üzenetére


grabber
addikt

Lassú volt a net,vagy egyáltalán nem volt.Ekkor néztem át a gépet 4 programmal és semmi különös.Újraindítottam,de a probléma fent állt.
Beléptem a win7-be és minden rendesen működött.
Vissza a Vista alá és most itt is minden ok.

Remélem érthető,de nekem ez kicsit fura.

(#10506) grabber válasza blattida (#10504) üzenetére


grabber
addikt

A Couner spy talált 4 trójait,amit nem vett észre semmi már progi.Viszont újraindítás után sem oldódott meg a probléma,csak ha kihúztam a lan-kábelt majd vissza(másik gépen jó a net,tehát itt van a gond)

(#10507) blattida válasza grabber (#10506) üzenetére


blattida
nagyúr

Mióta van ez a gondod? Nem akkor jelentkezett először, amikor fölraktad a win 7-et? Szerintem ez driver probléma...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10508) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
Létezik olyan antispyware amiben van állandó cookie figyelés/védelem?

(#10509) grabber válasza blattida (#10507) üzenetére


grabber
addikt

Már egy jó ideje.Viszont nem sokkal a Vista telepítése után raktam fel a Win7-et,így nem tudom megmondani,hogy a win7 okozza-e a problémát.De külön partíción van,kétlem,hogy bármi köze lenne hozzá.
Drivert még nem raktam fel,de nem is jelez,úgy mint a win7,hogy nem talált divert az alaplaphoz.De felrakom.

(#10510) blattida válasza Matthewus (#10508) üzenetére


blattida
nagyúr

Ma már szinte az összes valós idejű védelemmel rendelkező anti malware alkalmazás képes erre, de ezek fizetősek. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10511) betyarr válasza grabber (#10509) üzenetére


betyarr
veterán

mi a neve a trójaiknak?

csak azért kérdem,mert tegnap nekem is talált 5 trójait (5 ugyanolyat) de most úgy néz ki hogy csak false positive.ettől függetlenül járj utána,pl a virustotalon...

[ Szerkesztve ]

(#10512) grabber válasza betyarr (#10511) üzenetére


grabber
addikt

Backdoor irz zapchast d
Trojan 1
Trojan horse3 aew
trojan win32 monder gen
trojan win32 packed gen

[ Szerkesztve ]

(#10513) Krystal_s válasza blattida (#10493) üzenetére


Krystal_s
addikt

én is kb 2 éve használtam rendszeresen és még soha nem csinált ilyent...a legújabb verzió volt fent. Nem pánikot keltek csak leírtam h ilyen is létezik ,ha véletlenül más is így járna ,akkor ne ijedjen meg...(ha tudnád milyen érzés volt ,akkor megértenél...)Ezek után már nem tudok megbízni a SAS-ban, így jártam ez van. Több helyen is olvastam ilyent, ezért nem egyedi...azért küldtem a link-et...1-2 "false" jelzés még érthető ,de 1155 ? az már durva és az az érdekes ,és ezért is volt kamu,mert a reg. bejegyzések között semmit nem talált nálam sem...

jah, korábbi probléma és orvosolták...2008.dec-ben írt az illető...nekem meg tegnap csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#10514) blattida válasza Krystal_s (#10513) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze,értem én, természetesen elég kellemetlen lehet egy ilyen helyzettel szembesülni, de a ha kicsit is belegondolsz, ez olyan jellegű hiba, ami biztos, hogy fals és hülyeség, mint ahogy Te is írtad...ráadásul tényleg nem általános, ezért, szerintem, nem kéne megválnod tőle...és ezért nem kell rögtön a sas azonnali likvidálásáról írni... :R :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10515) betyarr válasza grabber (#10512) üzenetére


betyarr
veterán

told fel a virustotalra a fertőzött fájlokat.ha nem lesz találat,akkor false positive,ha viszont igen,akkor kezdhetsz izgulni.a backdoor trojan pl. az egyik legszemetebb cucc.

(#10516) grabber válasza betyarr (#10515) üzenetére


grabber
addikt

Hát ez nem false az biztos,mivel minden 2. progi jelzett valamit :W
A többit nem tudom megnézi,mert karanténba rakta.
Pont a backdoor-t kaptam be és az tuti.A többit meg se nyitottam,csak a gépen volt rajta,remélem az nem fertőzött meg.

(#10517) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Ezt az oldalt ismeri valaki?
Megbízható lehet?
[link]

(#10518) Krystal_s válasza blattida (#10514) üzenetére


Krystal_s
addikt

ok igazad van...csak nagyon megijedtem, olyan nehéz már normálisan védeni a rendszert és én próbálok minden tőlem telhetőt megtenni...lehet ,hogy vmi megzavarta ,kicsit lenyugszom és adok neki még egy esélyt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10519) Dluinet válasza SG3rg0 (#10517) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az első hsz.-ben van róla szó. Előbb olvasd el.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10520) blattida válasza SG3rg0 (#10517) üzenetére


blattida
nagyúr

Virustotal... mi a gond vele? Csak nem azért félsz, mert magyarul beszél hozzánk...? ;] Egy virustotal van, csak sok nyelven tud... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10521) SG3rg0 válasza blattida (#10520) üzenetére


SG3rg0
őstag

Te most miről beszélsz?
Én az elküldött állomány hiteles vizsgálatára gondoltam!

(#10522) blattida válasza SG3rg0 (#10521) üzenetére


blattida
nagyúr

Az oldalon szereplő cégek tényleges adatbázisa alapján dolgozik, ergo, hiteles, az egy más kérdés, hogy természetesen semmi sem 100%, vannak fals pozitívok itt is, ez természetes...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10523) SG3rg0 válasza blattida (#10522) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszönöm a választ, a kérdésemre! :R

(#10524) jaytwista


jaytwista
csendes tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy a Spybot teljes vizsgálat közben mindig újraindul a gépem? A vizsgálatnak mindig adott pontjánál indul újra, egyébként a legfrisebb verzió+adatbázis. Előfordulhat hogy egy rosszindulatú kód tudja, hogy keresés folyik és az okozza a rebootot saját védelmében?

Egyébként MBAM nem talált semmit, mással meg nem kerestem még, mert jó ideig ESET SS-t használtam csak lejárt a CHIP előfizetésem, netem meg nem volt albiba aztán nem is tartottam fontosnak a frissítést. Viszont most szereztem jófajta T-s mobil netet aztán így meg nem akarok védelem nélkül maradni. A gépem nem valami új (Barton 2600+ -> 3200+ meg kb 1G RAM), szóval Kaspersky-n nem gondolkozok, viszont helótom van az igénytelen kezelőfelületektől szóval az Aviraról ledumáltam magam. A lényeg hogy mit lehetne feltenni ami valamennyire normálisan néz ki és nem annyira erőforrásigényes (angol is jó)? Valami AV+FW kombó ötlet?

Köszi a segítséget!

(#10525) Szellem. válasza jaytwista (#10524) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Próbáld meg lefuttatni a SAS-t. Ha az sem talál semmit, akkor a Spybot összeakad valamivel. BSOD-t nem okoz? Csak simán újraindul?

(#10526) betyarr válasza grabber (#10516) üzenetére


betyarr
veterán

na az nem valami jó.én a helyedben újratenném a rendszert,mivel így már biztos a fertőzés.addig is NE használd a gépedet banki tranzakciók lebonyolítására,vagy ha van valami nagyon féltett,védett,titkos valami a gépeden,akkor azt helyezd biztonságba.

amik karanténban vannak,azok jó helyen vannak ott.ha nem valami fontos cucc,pl rendszerfájlok,akkor akár törölheted is őket.a backdoor trojannal fertőzött fájlt pedig szerintem töröld.érdemes még átnézetni a gépet pár vírusírtóval,lehetőleg csökkentett módban.erre sztem jók a 30 napos trialok.meg csinálhatsz egy hijackthis log-ot és mutasd meg egy hozzáértőnek.hátha eltudod kerülni a win reinstallt.

(#10527) betyarr válasza grabber (#10516) üzenetére


betyarr
veterán

ja és ha torrentezel,meg krékert ;] használsz,akkor javasolt sűrűn látogatni a virustotalt,mielőtt felrakod!

(#10528) jaytwista válasza Szellem. (#10525) üzenetére


jaytwista
csendes tag

Nincs BSOD, viszont felraktam a SAS-t is és azis újraindul egy ponton mindig. Pedig ugyis próbáltam futtatni hogy kilőttem mellőle a Sypbot rezidenst meg az ESET-et is. Nem vágom. De nincs kedvem újrarakni a gépet, mert énis mérnök info-s vagyok aztán dugig van a gépem mindennel amiket használok is, ujrarakni meg igy szorgalmi időszakban elég húzós...inkább helyrepofoznám ha lehet.

(#10529) blattida válasza jaytwista (#10528) üzenetére


blattida
nagyúr

MBAM-mal, Spybot-tal és SAS-al csökkentett módban is próbálj keresni, úgy, elvileg, nem fog újraindulni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10530) flash-


flash-
veterán

egy mini virusirtó teszt.

3 éve már nod32 őt használok,mindig a legújabbat természetesen.előtte semmi más virusirtó nem volt futtattva a gépen
2 napja még a nod32 3.0.684 változatot futtattam teljesen le a pc-n,és 2 vírust talált.
tegnap az avira Premium 8.2.0.374 változatát futtattam le a pc-n,és 26! db vírust talált.

úgyhogy ez a nod32 hívőknek szól hogy gondolják át még egyszer,hogy szerintük még mindig a nod32 e a legjobb.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10531) blattida válasza blattida (#10494) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy fontos kiegészítés: a forcefield is benne van, ez egy böngésző virtualizáló, hatékonyan véd a netes fertőzések ellen...nem tudom..., lehet, hogy ez a csomag jó, én próbáltam nem oly rég a forcefield-et, akkor voltak gondok vele...amit lehet, hogy orvosoltak... :F

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10532) blattida válasza flash- (#10530) üzenetére


blattida
nagyúr

A nod köztudottan nem túl jó trójaiak ellen...az avira viszont igen. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10533) SG3rg0 válasza jaytwista (#10528) üzenetére


SG3rg0
őstag

Próbálj meg egy Kaspersky boot cdt, hátha segít!

(#10534) Csakénvagyok válasza flash- (#10530) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Kasperky rajongóknak, én hogy jártam?. Nincs általános ellenszer, az tuti, lassan kezdem azt hinni hogy egyáltalán nincs ellenszer.
Az Avirát még kipróbálom

(#10535) Narxis válasza flash- (#10530) üzenetére


Narxis
nagyúr

Átgondoltam, köszi! :-) De ezt már kitárgyaltuk nem (csak) a vírusirtón múlik a hatékony védelem.

Thanos was right.

(#10536) SG3rg0 válasza Csakénvagyok (#10534) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ezt már írtad! :)

(#10537) Core2duo6600 válasza Csakénvagyok (#10534) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor te valamit tudsz, mert sokunknak nincsen rendszerösszeomlása, és biztosan vagyunk egy páran akik semmien progit nem használnak.

Merre járkálsz a neten ?

Megjegyzem ha újra is rakod a rendszert nem érsz vele semmit, ha az adatait közt akad férges cucc.
Egyik haverom járt így.
Naponta telepített hisztizett.
Mig kiderült, hogy a az adatai közt lévő kis kiegészítő progik voltak a gonosztevők.
Különböző skinelők meg hasonlók.
Amikor a tudta nélkül, megcsináltam a rendszerét, leformatáltam mindent, és csak az értékes adatokat tettem vissza érdekes mód megszünt a probléma, + megvontam tőle az adminisztratori elérést, sima user volt, de mindenhova volt joga,
Csak a rendszer lelkézez nem.
Regisztry meg társai, azóta is megy rendesen a rendszere.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10538) Szellem. válasza Narxis (#10535) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A felhasználón múlik a legnagyobb része a biztonságnak, ez igaz. Viszont, amiről már beszéltünk, hogy akkor lenne jó igazán a Nod32, ha az adatbázisa is erősebb lenne sokkal.
Mondom ezt, mert 2 hónapja Nod32 van a gépen és nem parázom.

(#10539) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Panda Internet Securityt tesztelek már 3. hete de eddig jó benyomásaim vannak róla!
Voltak támadások, vírusos pendrivok és fertőtlenített mindent.
Gépet jobban fogja mint egy Nod32, de nem hinném hogy jobban mint as KIS2009.
Valaki használ Pandát, rajtam kívül?

(#10540) Szellem. válasza jaytwista (#10528) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Dobjál fel egy Kaspersky antivirust próbaképpen. Ha a rezidens védelme ugat, hogy gáz van, akkor vírus okozza nálad az újraindulást. Egyébként meg szerintem más gond van nálad. Nem tunningoltad a gépet?

(#10541) Szellem. válasza SG3rg0 (#10539) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Karácsonkor teszteltük, és nem szerepelt jól. Az 500-res mintából alig ismert fel valamit is!
Ráadásul fogja a gépet. Nekem van egy éves licenszem, de nem használom.

(#10542) grabber válasza betyarr (#10526) üzenetére


grabber
addikt

Nem tudom mi az a kréker,de nagyon hasonlót szoktam használni.A backdoor meg pont a vista kréker volt :O A többi meg letöltött vírusírtóhoz tartozott,de nem raktam fel mert van legálisan Avira-ám.

Ráadásul használok banki tranzakciót is(2-en,de csak az egyikünk használja sűrűn ő is inkább a másik gépen amin xp van.De nem is értem miért izgulok,lenyúlni nem tud számláról esetleg befizetni :DDD :O )
A backdoor telepítő fájlját megtaláltam(azt törölte),de ha felkerült a rendszerbe akkor honnan tudom,hogy fent van-e még vagy már törölte?

(#10543) jaytwista válasza blattida (#10529) üzenetére


jaytwista
csendes tag

Az MBAM amugy sem indul újra, viszont csökkentett módban is újraindul a SAS meg Spybot. Nagyon idegesítő. Melyik a legjobb találati aránnyal rendelkező vírusirtó? A Kaspersky tudom hogy elég jó, csak mert egy keresés erejéig feltennék akár egy húzósat is csak fusson végig azt bökjön rá a dolgokra.

(#10544) Szellem. válasza jaytwista (#10543) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egy keresés erejéig tegyél fel egy Kaspersky Antivirust!
Ha az nem talál semmit, akkor nagy valószínűséggel nincs vírusod, illetve az újraindulást nem vírus okozza!

(#10545) betyarr válasza grabber (#10542) üzenetére


betyarr
veterán

hát,attól még simán lehet a későbbiekben rajta pénzike,aztán majd csak fogsz nézni ki az orcádból,hogy mégse nincsen,pedig lennie kellene :K
hát nem tudom,én nagyon nem értek hozzá,ezért mondtam,hogy kérj meg valakit,aki megnéz neked egy hijackthis logot,vagy valami egyebet,hogy maradt-e a kedves backoor után valami.addig is érdemes még a sandboxie-t használni xp alatt,ha bankolni akarsz.úgy tudom a vistának meg van saját beépített virtuális homokozója.tessék kihasználni :K ;)

(#10546) Csakénvagyok válasza Core2duo6600 (#10537) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nem, tényleg fogalmam sincs miért jött el értem a kékhalál
Viccet félretéve, nem használok lehetőleg semmiféle plugineket, toolbarokat, semmit ami vírusvonzó lehet. Próbálok free progikat használni, ha mindenben nem is sikerül hozzájutok céges licenszekhez (ezt ne mod el nekik ;] ), csakhogy a crackeket is elkerüljem. Van olyan amit meg még próbaidőszakban valamien seriálal hitelesítek, s rögtön, még mielőtt visszajelezne hogy van valami gond :U ,tűzfalból kitiltom a hálózathozzáférését. Mivel elkerülöm a cracker oldalakat, s még a pucér nénisekre sem sűrün járok, már eléggé leszűrödik a lehetősége hogy megfertőződjek.
Persze azért még akad :DC, külömböző adathordozók, akik kitudja mien gépelbe lettek bedugva, mind1. Nem ez a lényeg. Azt mondom hogy pont fordítva van, nem az van hogy van esélyünk hogy megfertőződjünk, hanem azt hogy elég kicsi a sansz hogy nem. Nekem összejött a rendszerosszeomlás, nem tudom hogy vírus ette szét a windows, vagy valami más van (épp ezért készülök átálni a Linuxra, dehát ott totál kezdő vagyok :O )

zerge861 Használtam a 2009es Panda GPt, sőt előtte majdnem egy évig a a 2008as ISt. A Kaspersky talált utána mindent, mint ahogy a KIS2009 után is maradt elég mocsok, de nem ismételem magam. Meg voltam a Pandával elégedve, akkor még jónak tartottam.

(#10547) Csakénvagyok válasza Core2duo6600 (#10537) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Dupla, bocs
De hamár dupla: betyarr A francot, az F-Securet csak azért raktam, mert aktiválni tudtam egy hónapra (nem madnék érte pénzt :B , meg pár napos használat után nem álnék neki dícsérni, az biztos). Mondom keresek egy rendes megoldást, vagy vlmi hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#10548) betyarr válasza Csakénvagyok (#10534) üzenetére


betyarr
veterán

most igazából ezzel azt akarod mondani,hogy az f-prot az überírtó?vagy valami mást akarsz kihozni a példádból? :F

(#10549) Core2duo6600 válasza betyarr (#10545) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mire gondolsz a virtuális homokozónál ? vagy mi az ?

(#10547) Csakénvagyok
Amikor találtam a pandához licencet, és érdekes mód nem volt letiltva
Valami spanyol cégé lehetett :)
Mert találgattam, hogy hol tudom lekapni, a telepítő szerencsére beszélt angolul, no de nem is ez a lényeg,
Akkor megvoltam elégedve a pandával. A sima antivirus talán 2006 vagy 2007 volt fent.
Hogy most milyen azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10550) Szellem. válasza Core2duo6600 (#10549) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Sandbox megoldás, ami elszigeteli a kártevőt, tehát nem férhet hozzá a rendszerfájlokhoz!
A Vista esetében ez ha IE7-et használsz ott a védett módban mutatkozik meg!
Nevezhetjük ezt a megoldást virtuális karanténnak is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.