Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#840) Piftuka válasza SUPREME7 (#836) üzenetére


Piftuka
veterán

Alapvetően teljesen jól válogattad össze a lényeges dolgokat.

Én a 200 grammos nagy tabletta helyett inkább a kisebb, 20 grammosat javaslom, mert könnyebb adagolni.

A 200 grammos nagyjából 20 m3 vízhez elegendő; a te medencédhez a fele is elég. (El kell törni.)

A kisebb tablettából pedig kb. 4-5 darab elegendő. A kiszemelt úszóadagoló mindkettőhöz használható.

Amelyik neked szimpatikusabb....

- A venturi elven működő medenceporszívó nagyon hatékony, nagy a szívóereje, de... Hátránya, hogy a slag friss vizet juttat a medencébe (PH beállítás szükséges lehet utána), illetve az apró szennyeződések átjutnak a hozzá adott zsákon.

Elpusztult alga összeszívására alkalmatlan, ezt tavaly megtapasztaltam. Viszont ha van otthon vatelin, vagy valami hasonló "pelyhes", nagy felületű anyag, akkor azzal kibélelve a zsákot, szerintem még a homokot is el lehet távolítani vele, hiszen úgy már nem nyomja vissza a zsákon keresztül.

- A takaró az algásodás elkerülésében nagy segítség. Amikor nem használjátok a medencét, érdemes takarni vele.

- Szolár takaróval szerintem nem érdemes "vesződnöd". Ha megjön a kánikula (mint ami már most hétvégén volt), pár nap múlva nem az lesz a problémád, hogyan melegítsd fel a medence vizét, hanem az, hogy hogyan hűtsd le. :)

Persze ízlések és pofonok... de az biztos, hogy amikor tartósan 30°C körüli, vagy felettei a nappali hőmérséklet, és éjjel is bőven huszonsok fokok vannak, akkor egy a napra kitett medence vize pár nap alatt "pocsolya" lesz.

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.