Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tosee válasza Sil (#48) üzenetére


Tosee
őstag

mostmár nekem is működik!!!
THX! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#52) Tosee válasza Csedit (#50) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!
Mindig szabályosan zárom be a böngészőt, és nálam nem marad meg a régi sorrend... :W

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#53) Tosee válasza Tosee (#52) üzenetére


Tosee
őstag

Na sikerült beállítanom, mostmár kilépés után nem keverednek össze az ablakok...

Extrák->''Maxthon-beállítások...''->Fül->''bal fül bezárás után aktív (különben a következő jobb)'' innen vedd ki a pipát!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#54) Tosee válasza Csedit (#50) üzenetére


Tosee
őstag

Tévedtem Sorry!
Ez nem az az opció sajnos!
De azt vettem észre, hogy mikor elindítom akkor megkeveri a füleket, és ha utána kilépek és elindítom újra, akkor az általam megadott sorrendel indul... Csak az a gond, hogy minden második indításra :W

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#55) LLKobe válasza Sil (#47) üzenetére


LLKobe
veterán

De zsíííír!!! Ezzel szívtam én is, de mostmár ezzel a beállítással frankó!!!
Ezer hála!!!! :R :R :R :R :R :R

MOD: Amúgy nemtom miért nem használják ezt a böngészőt többen, szerintem a legjobb az összes közül. Főleg az üj 2.x változat.

[Szerkesztve]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#56) Sil válasza LLKobe (#55) üzenetére


Sil
senior tag

Talán mert vannak olyan böngészők is, amiknél nem kell ilyenek miatt szívni... ;) (Meg aztán ott az az IE motor is, az sem egy jó ajánlólevél...)

(#57) Csedit


Csedit
aktív tag

Leszedtem a legújabb javított verziót és helyreállt a fülek megnyitási sorrendje. :C

(#58) Tosee válasza Csedit (#57) üzenetére


Tosee
őstag

Nálam is megoldódott, még az előző verzióval!
Leszedtem én is az új verziót, és rátelepítettem erre, aztán a fülek amiket a régiben beállítottam az újban már újra állítanom kellet :((

De egyébként meg vagyok elégedve vele!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#59) RexpecT


RexpecT
addikt

Ma én is letöltöttem a Maxthon-t, és azt kell mondjam szinte Firefox minőséget tud nyújtani.
Ezen a gépen marad is ez a böngésző :K .

(#60) Xelo válasza RexpecT (#59) üzenetére


Xelo
addikt

egyetértek, illetve önmagában többet tud mint a Firefox: pl a reklámokat blokkolja :) ha nem biztonságos oldalra kell mennem azt Maxthonnal teszem, de normál böngészéshez marad a Firefox

(#61) Jumbo


Jumbo
tag

Hello!

Ebben a böngészőben lehet mappákba rendszerezni a kedvenceket? Ha igen hol?
Előre is köszi!

(#62) Konflikt


Konflikt
addikt

->kedvencek kezelese

mod:jah lehet h fel ev alatt azert megtalaltad mar... : )

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#63) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali.

Mennyíre biztonságos ?

Egészen fellelkesültem tőle , de olvasom hogy IE alapú.....

Ez mit jelent ? hogy ugyan azok a veszélyek megvannak benne ? (azért legyünk realisták épeszű ember ma már ie-t nem használ )

(#64) csákány. válasza #27441408 (#63) üzenetére


csákány.
aktív tag

Én a legújabb, 2.5.14.277-es verziót használom.
Szerintem egész jó böngésző, bár az IE motorját használja. Sok olyan dolgot tud alapból, amit a többiek csak kiegészítők feltelepítése után tudnak. Pár verzió óta már Sandbox is van benne, amit talán rajta kívül csak a Chrome tudhat magáénak - és ugyebár ez nagyban megnöveli a biztonságot. Az igaz, hogy nem olyan gyors, mint az Opera, vagy a Chrome, de nem minden a sebesség! Ja és ez nem omlik össze, ellentétben a mindenki által kedvelt Firefox-al!
És már RC fázisban van a Maxthon 3-as sorozatu böngészője is, amiben Chrome szív dobog - az sem lesz semmi a Maxthon fícsörgazdagsága és a Chrome gyorsasága egybegyúrva :C

[ Szerkesztve ]

(#65) #27441408 válasza csákány. (#64) üzenetére


#27441408
törölt tag

Érdekes nálam nem omlik össze a FireFox még a 4-es béta sem (!!)

Van akinek minden a gyorsaság, engem pl nem érdekelnek a csilivili extrák, gyors lewgyen a böngésző.

A 3-as meg kapásból használhatatlan még, se menüje se semmije :DDD LOL azért 1 RC állapotú böngészőtől ez vicces, tekintve hogy az opera, FF,chrome mindbe volt már a legeslegelső bétától menü rendszer.

köszi.

(#66) Fire/SOUL/CD válasza #27441408 (#63) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"(azért legyünk realisták épeszű ember ma már ie-t nem használ )"

Ez egy, a szakmában is elfogadott teszt, amellyel a böngészők biztonsági mechanizmusait tesztelik, itt épp a Malware-ekkel szemben.
Kéretik letölteni és elolvasni a Read Full Report-ot.

Szóval mielőtt kvázi nem épeszűnek titulálod az IE használókat, akkor azért illene alaposabban utánajárni dolgoknak.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#67) csákány. válasza #27441408 (#65) üzenetére


csákány.
aktív tag

Nem vagyok Maxthon fan, most is fenn van mellette a Chrome 5-ös, és az Opera 10.60-as verziója is - felváltva használom őket!
Ha már a gyorsaságról beszélünk, ha megnyitok egy oldalt Maxthonnal, majd utána Chrome-mal vagy Operával, nincs érdemi különbség! Tény hogy gyorsabb a másik kettő, de azt a plusz 0,1 másodpercet ki birom várni oldalbetöltésnél.
Kb két hete feltettem a Firefoxot - 1 óra használat alatt 2szer omlott össze! :W

Ja és Fire által linkelt tesztet érdemes megnézned (én már olvastam régebben), tanulságos! :C

[ Szerkesztve ]

(#68) #27441408 válasza Fire/SOUL/CD (#66) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezt más fórumba is leírják és komoly szakmai tapasztalattal rendelkező informatikusok is.

Ma már sajnos ez az szabvány megitélése az IE-nek még szakmai részről is (nem a felhasználóknak!! aki akaírja használja...)

csákány.

Akkor nálad a bibi sokunknál 1szer sem omlik össze a FF 1 héten belül sem nem hogy 2szer 1 nap alatt.

A teszt nem izgat 1, angolul nem tudok ergó nem értem.

2, megvan az ie-ről a véleményem és az ilyen tesztet csak a májkroszoft által jól megfizetett propagandának vélem.

[ Szerkesztve ]

(#69) csákány. válasza #27441408 (#68) üzenetére


csákány.
aktív tag

Akkor nem vagy képben ezügyben, mert még a Mozilla is elismerte a problémát, ki is adtak egy új verziót, amiben elvileg sikerült kijavítani a problémát.........gyakorlatban viszont nem - a probléma most is fennáll.

(#70) #27441408 válasza csákány. (#69) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ettől függetlenül van akinél nem omlik össze. Nálam még a 4-es béta is jól megvan elsődlegesként használva. 1szer sem csuklott össze.

(#71) csákány. válasza csákány. (#64) üzenetére


csákány.
aktív tag

Helyesbítem magam:
Az RC fázisban lévő Maxthon 3-ban nem Chrome szív dobog, hanem WebKit, amit már a Safari-ból ismerünk. Így sem lesz rossz böngésző :C

(#72) csákány.


csákány.
aktív tag

Végre megjelent a végleges Maxthon 3 :C
[link]
Két motor dolgozik benne: Trident és Webkit :C
Még egy kicsit puritán, de ha átveszi a Maxthon 2 összes fícsörét, akkor asszem csúcsböngésző lehet belőle. :C
Acid3 teszt eredmény:

(#73) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali,.

Kínai és viszonylagos névtelensége létére mennyíre biztonságos ez a böngésző ?

Kiegészítőt hogy kell tenni a 3-as verzio-ra?

köszi.

(#74) csákány. válasza #27441408 (#73) üzenetére


csákány.
aktív tag

A 2-es maxthon rendelkezik sandbox-al, tehát elég biztonságos. :C
A 3-as verzió használható, de még nem valami fícsörgazdag, és még egy kicsit bugos is!
Köszönheti mindezt annak, hogy még csak most jelent meg a legelső "final" verzió ebből a 2 motoros böngészőből. Kiegészítőt szerintem még nem lehet tenni rá, az előbb említett okok miatt! Én még nem ajánlanám egyedüli böngészőnek, még várni kell szerintem pár verziót! :K
Szerintem ebbe még nincs sandbox-nem láttam a logjában :N

[ Szerkesztve ]

(#75) #27441408 válasza csákány. (#74) üzenetére


#27441408
törölt tag

Az exploreres még inkább nem ajánlott... :)

Mindegy köszi. Gondolom majd fejlődik.

Frissítéaeket magától rendezi és letölti / vagy szól hogy van, vagy kézzel kell kerestetni?

(#76) csákány. válasza #27441408 (#75) üzenetére


csákány.
aktív tag

A kettesben ezek a lehetőségek vannak:

A hármas még nem tud ilyet, csak kézi keresés van. De hamarosan átpakolnak bele minden jót, és akkor 1 egész jó böngésző lehet belőle! :C
Amúgy nem rossz böngésző a kettes sem, próbáld ki nyugodtan! Tartalmaz alapból magyar nyelvet, de az karakterhibás, így célszerű a nyelvi fájlt innen letölteni: http://translate.maxthon.cz/

(#77) #27441408 válasza csákány. (#76) üzenetére


#27441408
törölt tag

Explorereset eszembe sincs.... Ezt is csak azért mert pápá IE motor. (van benne de nem kötelező jeleggel)

(#78) #27441408 válasza csákány. (#76) üzenetére


#27441408
törölt tag

[link] lehet buta kérdés de a link feliratra kattintván megnézett linken a letöltés számláló folyamatosan pörög vaklóban ennyíen töltik le a Maxthon-t?

(#79) csákány. válasza #27441408 (#78) üzenetére


csákány.
aktív tag

Nekem is furcsa egy kicsit, de elképzelhető, mert minden egyes új verzió megjelenésekor újra letöltik-tehát azért a valós Maxthont használók száma ennél azért kevesebb :DD

(#80) #27441408 válasza csákány. (#79) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen bedobtam a gyakorikerdesepöttyhu-ra kiwi voltam ott mit mondanak ott is azt mondták hogy kamu...

ilyen nincs hogy folyamatosan ennyíen töltik le mégha az összes verziót is vesszük 1-be.

Más. a 2-eshez lehet leszedni reklámblokkolót tehát hogy ne kézzel kelljen blokkolgatni vagy a maxtor csak a felugrókat ismeri fel magától?

(#81) csákány. válasza #27441408 (#80) üzenetére


csákány.
aktív tag

A kettesben van pop-up blokkoló, tartalonszűrő és reklámblokkoló is alapban! Van fehérlista és feketelista is, amikhez te kézzel hozzá tudsz adni dolgokat. Bár láttam már jobbat is, de szerintem elég hatékonyak ezek alapból is!

(#82) #27441408 válasza csákány. (#81) üzenetére


#27441408
törölt tag

Hát szerintem meg hülyeség. A 3-asban a reklám szűrő szinte semmit nem blokkol kézzel kell blokkolgatni de ennek meg nem sok értelme van. A pop up szűrő az jó de ma már nem a pop up a macerás.

(#83) csákány. válasza #27441408 (#82) üzenetére


csákány.
aktív tag

Mondtam, hogy a 3-as még KEZDETLEGES STÁDIUMBAN VAN! Tudom, hogy nem blokkol, és sajnos még csak oldalankénti blokkolási szabályokat tudsz neki kézzel megadni, globális reklámblokkolási szabályok még nincsenek! De a Maxthon fórumon már nyomják a bugokat, és a hiányosságok listáját. Még ki kell jöbnnie néhány verziónak ahoz, hogy igazán jó böngésző legyen belőle(és persze átvennie a Maxthon 2-ből azt a sok fícsört) :K
Ez kb. mopst olyan mint a Chrome az elején-semmit sem tudott, csak böngészni lehetett vele gyorsan!

(#84) #27441408 válasza csákány. (#83) üzenetére


#27441408
törölt tag

A 2-es már stabil, te ismered is. Az már szűr rendesen ? Tehát mint mondjuk az adblock a FF-be? megadsz neki listát és teszi amit kell ? Arra akarok célozni hogy várható e a 3-asba is hogy nem kézzel kell blokkolgatni. Egyébként nem kell nagybetűkkel írni magam is tudom hogy még csak beta,és azt is tudom mi az a beta mivel mostanság szinte nem volt stable böngészőm :DDD ;]

Nem tudom tudod e de nemzetközi szinten mennyire híres márka a Maxthon? :U

[ Szerkesztve ]

(#85) #27441408


#27441408
törölt tag

csákány A régibe van magyar helyesírás ellenörző ? Csak azért hogy ebbe is várható e. :U

(#86) csákány. válasza #27441408 (#84) üzenetére


csákány.
aktív tag

A 2-es szűr rendesen, mint ahogy a 81-es hozzászólásomban le is írtam bővebben! 1000 százalék, hogy a 3-asban is lesznek globális reklámblokkolási szabályok, és biztos, hogy lesznek kivételek is!
Asszem magyar helyesírásellenőrző nincs a kettesben :N

A 2-es néhány alaptulajdonsága:
-Maxthon account kezelés
-A felület teljes testreszabhatósága
-Füles böngészés, új fül nyitás teljes testreszabhatósága, fülek automatikus frissítése
-Letöltési sebesség, memória, IP, dátum, idő kijelzése a tálcán stb.
-Weboldal némítás
-Weboldal ellenőrzés(kezdetleges)
-9 helyes gyorshívó
-Linkek ellenőrzése
-Kilépéskor tisztítás
-Proxy beállítások
-Popup, reklámblokkoló és tartalomszűrő
-Speciális űrlapkitöltő
-Weboldal kifényképezési lehetőségek-akár teljes is
-Weboldalak videóinak letöltése
-Jegyzetfüzet
-Letöltéskezelő, folytatási lehetőséggel
-RSS kezelő
-Lebegő kapcsolók képek videók felett
-Gyorsbillentyűk
-Egérvezérlés
-Sandbox
-Bővitmények kezelése
-Külső eszközök kezelése
-Keresések találati oldalain, a keresett ifejezés automatikus kiemelése
stb.
És mindez alapból-nem egy rossz böngésző hidd el!
Szóval ha rám hallgatsz, azt használsz amit akarsz :DDD :R

(#87) #27441408 válasza csákány. (#86) üzenetére


#27441408
törölt tag

Így valóban nem rossz. De IE motoros cuccot normális ember nem használ.... én is tartózkodnék tőle... ( a saját érdekembe). Akkor idő kérdéase és ebbe is benne lesznek.

Engem kicsit zavar hogy a kínai mi volta mit takar de majd mexokom, köszi.

ui: IE-nél is aíz ActiveX jelenléte a gond.

A 3-asba 12 helyes gyorshívó van. :D

[ Szerkesztve ]

(#88) csákány. válasza #27441408 (#87) üzenetére


csákány.
aktív tag

Oké ActiveX, de Sandbox-ban futtatja, ergo kevés az esély hogy megfertőződsz, mint a Chrome-nál (neki is van homokozója). És ha elolvastad (vagy legalább a diagrammot megnézted) a Fire által fentebb linkelt tesztet(ami szakmai körökben is elfogadott), akkor tényleg eggyértelművé válik, hogy az IE a 8-as verziótól nem kevésbé biztonságos böngésző, mint a többi......sőt :K

(#89) #27441408 válasza csákány. (#88) üzenetére


#27441408
törölt tag

Az ilyeneknek nem hiszek :) És hogyan tudod hogy a kettes alatt az IE 8 motorja megy ? Tudod sokaknak a GOOGLEa berögződésük nekem meg az IE :))

Biztos a Maxthon sem véletlenül váltott webkit-re. ;] ;]

Nem vagyok kockafej, ha nem gond ezt kifejtenéd mit jelent ?

de Sandbox-ban futtatja, ergo kevés az esély hogy megfertőződsz,

Egyébként a kevés esély is több mint a semmi, ha a nem IE motorosokhoz viszonyítunk.

[ Szerkesztve ]

(#90) csákány. válasza #27441408 (#89) üzenetére


csákány.
aktív tag

A Sandbox elérhető külön progiban-Sandboxie néven, és beépített védelemként jónéhány egyéb progiban pl: a Comodo, a Kaspersky, az Avast védelmi progiiban, a Google Chrome-ban, a Maxthon 2-ben stb.
A Sandbox (homokozó) gyakorlatilag egy védelmi technika, ami leegyszerűsítve űgy müködik, hogy létrehoz egy rendszertől független zárt területet (virtuális homokozót), és a folyamatokat ott futtatja-teszteli. Ezeknek a folyamatoknak csak korlátozott lehetőségeik vannak, a rendszerből tudnak adatokat beolvasni a homokozóba, de kifelé írni nem, ezáltal a rendszered sokkal kevésbé van kitéve veszélynek!
Amúgy sokféle módon megfertőződhetsz, nem kell feltétlen böngészned :N

Maxthon 2 érdekesség:
http://pdafanclub.com/index.php?option=com_content&view=article&id=749:maxthon-teszt-avagy-igy-boengeszek-en&catid=7:teszt&Itemid=43

[ Szerkesztve ]

(#91) #27441408 válasza csákány. (#90) üzenetére


#27441408
törölt tag

Köszi kipróbálom.

(#92) #27441408 válasza csákány. (#90) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez nagyon tetszik kösz hogy nem hagytál békén. :C

Azért a 3-assal nyugodtabb leszek IE motor nélkül remélemaz is ilyen lesz majd mind ez!

(#93) #27441408 válasza csákány. (#90) üzenetére


#27441408
törölt tag

A documents and setting-be csinált1 mappát amionek az imél címem a neve tudod a fiókos bejelentkezős. ez ugye nem ad okot az aggodalomra ? Ebbe nincs gyorshívó ?

[ Szerkesztve ]

(#94) csákány. válasza #27441408 (#93) üzenetére


csákány.
aktív tag

Nem hiszem, hogy gond lenne! :N
Mint már említettem van benne gyorshívó, a nyíllal jelzett dolgot kapcsold be!

A tökéletes magyar nyelvet célszerű külön letölteni innen: http://translate.maxthon.cz/ és bemásolni a progi Language\Hungarian mappába felülírva a régit. Majd a progiban ha éppen magyar nyelven voltál, akkor átállni ideiglenesen egy másik nyelvre, majd kiválasztani újra a magyart és máris a tökéletes magyar nyelven fog megjelenni a Maxthon 2.

(#95) #27441408 válasza csákány. (#94) üzenetére


#27441408
törölt tag

A nyelv nekem így is jó észre se vettem a hibát csak az ékezetes kedvenceknél. (azért köszi)

A gyorshívót kipróbálom.

Azt hogy magyarázzam meg neki hogyha beírok 1 szót vagy a címsorba vagy másik kicsi csíkba akkor a magyar guglin keressen ? (tehát google.hu)

Az van bekörözve amit mutatsz de nem a gyorshívó jön be

[ Szerkesztve ]

(#96) csákány. válasza #27441408 (#92) üzenetére


csákány.
aktív tag

Amúgy nem akartalak én meggyőzni, de szerintem célszerű kipróbálni mindent mielőtt az ember véleményt mondana, mert lehet hogy kellemes meglepetésben lesz része :K
Nem vagyunk egyformák, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz, ezért kell kipróbálni többet :K :R

(#97) csákány. válasza #27441408 (#95) üzenetére


csákány.
aktív tag

Ja a magyar Google-hoz tényleg létre kell hoznod azt amit a képen látsz, ezt kell beírni linknek: "http://www.google.com/search?q=%us" és máris magyar Google-t kapsz. Majd utána azt kiválasztani a keresőablaknál.

A gyorshívóhoz valszeg a két nyillal jelzettet is be kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#98) #27441408 válasza csákány. (#97) üzenetére


#27441408
törölt tag

A gyorshívó megvan :) köszi.

Nekem aztán nem kell mondanod jórészt nincs olyan magyar böngésző amit nem néztem kivéve IE :P

[ Szerkesztve ]

(#99) #27441408 válasza csákány. (#97) üzenetére


#27441408
törölt tag

Az mondjuk érdekelne hogy melyik IE motort használja mert a Facebook azt írja elavult a böngészőm és a 8-as IE-t kínálja :)

(#100) csákány. válasza #27441408 (#99) üzenetére


csákány.
aktív tag

Hát ha az enyém a 8-ast, akkor valszeg a tiéd is(ha fel van nálad telepítve a 8-as IE):

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.