Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok.

A következő kérdésem lenne,van a böngészőhöz olyan kiegészítő,mint ami a Chrome-ban létezik,miszerint ha a kurzort egy képre viszem azt klikkelés nélkül nagy méretben megmutatja.

(#802) maximus4


maximus4
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy újra kellett telepítenem a böngészőt előtte olyat csinált,ha rávittem az egeret bármilyen képre,akkor azt popup szerűen megjelenítette mindenféle kattintás nélkül,de most már nem.Kérdés,ez valami beállítás a böngészőbe,vagy kiegészítő lehet?

(#803) #27441408


#27441408
törölt tag

sakktárs, köszi a rekiszürőt . :)

(#804) #27441408


#27441408
törölt tag

a twitterükön csak kalifornia san francisco van megadva de ha kínai miért nem peking ?

(#805) sChess válasza #27441408 (#803) üzenetére


sChess
csendes tag

Nagyon szívesen. Na és ne feledd azt se, hogy "Ami a sakkban igazság, az életben gyakran hazugság." (Dr Tartakower)

(#806) #27441408 válasza sChess (#805) üzenetére


#27441408
törölt tag

:R

(#807) andorra


andorra
őstag

A szinronizálás módját nem értem. PC-ről szeretnék Androidos eszköz fele szinkronizálni. Egyszer már sikerült megtenni. Ha viszont most változtatok a PC-s kedvenceken, azok nem jelennek meg a mobil eszközön. Mindkét helyen be vagyok lépve, a PC-s Maxhtonon ez látszik is, kiírja, hogy a szinkronizáció sikeres, de mégsem jelennek meg a változások a mobilon. Ki és belépés után sem.

(#808) picimako válasza andorra (#807) üzenetére


picimako
csendes tag

Hali!

Nem tudom, hogy milyen mobilon használod, de Androidból kiindulva most hirtelen annyit tudok tanácsolni, hogy a böngészőben a profilinfónál nyomj a szinkonizálás gombra. Hátha csak meg kell kicsit piszkálni kézzel.

(#809) andorra válasza picimako (#808) üzenetére


andorra
őstag

Akkor azt történt, hogy ellenkező irányba szinkronizált. Vagyis a PC-s böngésző kedvencek tartalma változott meg a mobiléra. Ha a PC-n szinkronizálok, akkor viszont kiírja, hogy végrehajtotta, de látszólag nem történik semmi. Ha viszont a PC-n kilépek a fiókomból, akkor visszaáll az eredeti, azaz a kívánt állapotom. Vagyis, fordított irányban működik, mint ahogy szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#810) sChess


sChess
csendes tag

Megjelent a 4.2.1.1000-es verzió windowsra: [link]
Hozzá QA mód: [link]

(#811) Dluinet válasza sChess (#810) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem a QA linkre nem csinál semmit, különben mi az?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#812) sChess válasza Dluinet (#811) üzenetére


sChess
csendes tag

A QA link kiegészítővel a gyorshívó tulajdonságait lehet módosítani. (ablakok száma, kinézet stb.) valamint el lehet tüntetni a gyorshívó feletti keresőablakot valamint a reklámot. Bővebben erről, illetve a használatáról itt olvasható:[link]

(A kiegészítőt le kell tölteni, ki kell csomagolni és a page.dat filet le kell cserélni a programban.

(#813) #27441408 válasza sChess (#812) üzenetére


#27441408
törölt tag

milyen reklámot?

(#814) sChess válasza #27441408 (#813) üzenetére


sChess
csendes tag

Most pl. ez a szöveg jelenik meg a gyorshívó fölött :
Have you tried the Beta version of Maxthon's Linux Browser? Give it a spin and let us know what you think!

Ha nem akarom ezt napokig látni, akkor letilthatom az emlitett kiegészítővel..

(#815) #27441408 válasza sChess (#814) üzenetére


#27441408
törölt tag

azt hittem rendes reklámblokker ezért nem értettem, hisz a maxthonba van beépített.

(#816) Orlin


Orlin
addikt

Üdv!

Lentről a "folyamat sávot" hogyan tudom eltüntetni?A beállításokban nem jöttem rá :(

Thx

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#817) Dluinet válasza Orlin (#816) üzenetére


Dluinet
nagyúr

alt+f
nézet sor végén van egy kis nyíl, arra ráviszed az egeret, kiveszed a pipát az állapotsor elöl

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#818) Dolszjev


Dolszjev
újonc

Üdv.

Szeretném megkérdezni, hogy miképp lehet beállítani azt, hogy ha új böngészőfület indítok akkor ne a gyorsindító hanem az általam megadott weboldal jöjjön be? Köszönöm előre is.

(#819) Dluinet válasza Dolszjev (#818) üzenetére


Dluinet
nagyúr

beállítások > általános fül > kezdőoldal> beírod az oldal URL címét, például: prohardver.hu

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#820) Dolszjev válasza Dluinet (#819) üzenetére


Dolszjev
újonc

Beállítások-->Általános-->Kezdőoldal , itt be van állítva és funkciója szerint ha elindítom a böngészőt valóban a beállított oldal jelenik meg. Viszont ez nem oldja meg a problémámat, mert ha új fület indítok továbbra is a gyorsindító jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#821) Dluinet válasza Dolszjev (#820) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem találtam ilyen beállítást

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#822) Dolszjev válasza Dluinet (#821) üzenetére


Dolszjev
újonc

Azért köszönöm.

(#823) Dluinet válasza Dolszjev (#822) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nézd át a kiegészíőket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#824) andorra válasza Dolszjev (#818) üzenetére


andorra
őstag

Úgy érted, hogy mindig ugyanaz a weboldal, vagy ha nem úgy, akkor hol adnád meg, hogy melyik?

(#825) Dolszjev válasza andorra (#824) üzenetére


Dolszjev
újonc

Úgy gondolom, hogy pl. új fül nyitására a google-t hozza be.

(#826) andorra válasza Dolszjev (#825) üzenetére


andorra
őstag

Minek, amikor ott lehet/van a címsorban?

(#827) picimako


picimako
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnélek megkérni benneteket, hogy mondjatok véleményt a PC-s verzió magyar fordításáról a következő oldalon: http://forum.maxthon.com/thread-7920-1-1.html
Vagy ha valakinek van kedve, akkor csatlakozhat a magyar fordítás további fejlesztéséhez.

(#828) Dluinet válasza picimako (#827) üzenetére


Dluinet
nagyúr

magyarul is lehet véleményt írni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#829) picimako válasza Dluinet (#828) üzenetére


picimako
csendes tag

Szerintem nagy valószínűséggel angolul várják.

(#830) oliwaw


oliwaw
csendes tag

Maxthon opciók/Oldalbeállítások menűben van ilyen, hogy: "Képek gyors mentése a CTRL billentyűre kattintva"
Nem látok ilyen jelzést, a Ctrl billenyűt nyomogatva sem ment el semmit. Tud valaki segíteni ?

(#831) Dluinet válasza oliwaw (#830) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl billentyűt lenyomva és közben a képre kattintva az egér bal gombjával

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#832) #27441408 válasza picimako (#829) üzenetére


#27441408
törölt tag

de gondolom az nem baj, ha fordítóval van írva :)

(#833) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

gyáá, nincs semmi működő, használható facebook ad cleaner vagy remover, meg valami fasza ad blocker? ami benne van gyárilag az kb nem sokat ér, ugyanúgy fent marad egy csomó hírdetés. amit találtam kiegészítőt neten hozzá, az meg csak mac-es verzióhoz való :W

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#834) #27441408 válasza Ginkologic (#833) üzenetére


#27441408
törölt tag

tekerj vissza, az adblock szűrő listát importálhatod a maxthonba és ugyanolyan reklám mentesen tudsz netezni mint az Fx-be. le van írva hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#835) Ginkologic válasza #27441408 (#834) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Eddig operát használtám, de nagyon el lett qrva az a böngésző... :(
De.köszi, meglesem azért.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#836) Dluinet válasza Ginkologic (#835) üzenetére


Dluinet
nagyúr

megtaláltam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#837) Ginkologic válasza Dluinet (#836) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Na ez így már sokkal jobb :D Köszi :R
Operához van facebook ad remover kisalkalmazás is, ehhez úgy látom nincsen, csak mac-re az is :(
A facbookról el lehet tűnteti a hírdetéseket valahogy?

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#838) #27441408 válasza Ginkologic (#837) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem ennyit ellehet viselni az ingyenességért cserébe...

(#839) sChess válasza Ginkologic (#837) üzenetére


sChess
csendes tag

Nem használom a facebookot, így nincs közvetlen tapasztalatom. De ajánlom a figyelmedbe ezt a linket:[link]

(Én is Operás voltam, tényleg el.......)

(#840) Ginkologic válasza sChess (#839) üzenetére


Ginkologic
senior tag

jaaj, ez nagyon jó, köszi!! tökéletesen működik :D

ez a maxthon böngésző totál lealázza az új operát!! az új opera elsüllyedhet szégyenében :(((
eddig 4 verziószámot emelkedett a webkites 15-ös verzió megjelenése óta, de szinte semmit sem változott azóta sem. ugyanolyan béna, alapböngésző mint a többi hasonló szintű böngésző, és még lassú is. most a 19-es, második kiadás a legfrissebb belőle :(

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#841) #27441408 válasza Ginkologic (#840) üzenetére


#27441408
törölt tag

maxthon sokmindent lealáz, nálam csak a Firefox van előtte. Azért ahhoz még gyúrnia kell Jeff nek :C

(#842) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

O12 leváltására nézelődök böngészők között.
Régebbről hallottam a Maxthon-ról, így most melóban beüzemeltem kipróbálásra O12 helyett.
Egész könnyen ment a váltás. Könyvjelzőket szépen átvette, "gyorshívót" kézzel kialakítottam, jelszavakat kell még megoldanom, de melóban nincs sok, így ez folyamatosan, ahogy éppen szükségessé válik ki lesz alakítva.

Otthon viszont a jelszavakkal már gondban leszek majd, ha e-mellett döntök.

Pár kérdés, amibe gyorsan beleszaladtam:
- jobb klikkes menüt lehet-e szerkeszteni? (pl. kijelölt szövegen jobbklikk, majd keresés ezzel, ami kinyílik és ott fel lennének sorolva a keresők)
- "gyorshívó"-ról kiválasztva egy elemet nem lehet visszalépni a megnyílt oldalról a "gyorshívó"-ra (be kell zárni az oldalt, majd új fület kell nyitni). Van erre megoldás?
- fülbezáró X-et teljesen el lehet-e tüntetni MINDEN fülről? (jelenleg az aktuális fülön megmarad)
- lehet-e csoportosítani a füleket, ahol a csoportokba szedett füleket össze lehet csukni egy fül szélességűre, majd ha szükség van rájuk kinyitni

Amit tapasztaltam. AMD XII 240 proci + 3 GB memó (ebből 512MB IGP-nek) + HDD gépen
- linket háttérben megnyitva egy oldalról, a szülő oldal görgetése akad a háttérben nyíló oldal betöltéséig
- találtam flash blokkoló kieget, viszont a melós webes oldalakra beágyazott flash képvetítést teljesen kigyomlálja. Olyasmi lenne jó, aminél rákattintva elérhető a flash. Letiltva+engedélyezve már így működik. Érdekes...

Hirtelen ennyi ami érdekelne, bár biztos lesz még 1-2 dolog menet közben

read-only mode on the forum

(#843) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.

Ma tettem fel ezt a böngészőt, és a Maxthon.exe fájlt a Game Protectorral levédettem, hogy csak jelszó beírása
után legyen indítható, és itt jön az ami furcsa benne. Ugyanis a Maxthon.exe fájl magától elindul kb fél óránként, és ezt csak azért tudom, mert nekem meghívja a Game Protectort hogy írjam be a jelszót. Ti nem fogjátok látni hogy elindul, mert a háttérben fut. Érdekesség hogy ha a feladatkezelőt bámulom vagy 50 percig (jó tudom, hülye vagyok) akkor nem indul el. A kérdésem tehát, mi a franc ez? :) Engem nem érdekel hogy mit akar feltölteni rólam, csak akkor azt kussba tegye a védelmek megkerülésével. Ki lehet kapcsolni benne hogy ne indulgasson úgy ahogy neki kényelmes?

Operával nem volt ilyen gond. (Operát cseréltem Maxthonra)
Firefox az alapértelmezett böngészőm.

(#844) AtHoS válasza VIPowER (#843) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Feladatütemező környékén nézz szét. Magától ugyanis nem tud semmi elindulni. Kell hozzá egy ugróeszköz

Illetve automatikus indítást is nézd át, hátha elindul a rendszerrel egy modul és nem a feladatütemező kezdi el futtatni

Szerk.
Opera-ból melyik verzát váltottad Maxthon-nal ill. mennyire mélyen kezelted az opera-t. opera után milyen benyomásaid vannak róla? Bár látom FF a fő böngésződ...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#845) VIPowER válasza AtHoS (#844) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szia.
Igazad volt. A feladatütemezőben volt beállítva 30 perc neki, letiltottam.
Operából a legújabbat használtam mindig, csak valamiért furcsa volt hogy a mappájában a frissítések után a régi is ott maradt, tehát már vagy 5 verzió volt ott. De nem ez zavart benne. Nem bonyolódtam bele mélyebben, ez csak másodlagos böngésző volt nálam, ahogy a Maxthon is az lesz. Benyomásaim még nem nagyon vannak róla azon kívűl hogy fél óránként cseszegetett eddig. :D

És köszi a megoldást. Én erre nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#846) AtHoS válasza VIPowER (#845) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No majd melóban én is benézek az ütemezőbe. Eddig nem tűnt fel ilyen esemény, de ha a háttérben indul, akkor nem is tűnhetett fel. Na meg amúgy is Maxthon fut egész nap gép bekapcsolástól.

Operánál elvileg 2 verza szokott lenni a mappájában. Az utolsó, amit éppen használsz és a közvetlen előtte levő. A többinél max 1 konfig fájl lehet a mappában és azok törölhetők is. Nekem inkább az opera jelenleg nyújtott szolgáltatásaival van hiányérzetem. Valami Maxthon szerű alapkiépítést tudnék elviselni O12 után. De Maxthon is megfelelő lehet, mert eddig óriási gondom nem volt vele. Apró, eddigi berögződött megszokásokból adódó hiányokkal találkoztam csak.

pl. kilépéskor nem lehet töröltetni a sütiket. Témázást még át kell néznem, mert 768 képpont magas csak az asztal melóban, így minél keskenyebb kialakítás kellene fül-, cím- és állapotsorra.

read-only mode on the forum

(#847) VIPowER válasza AtHoS (#846) üzenetére


VIPowER
senior tag

A sütiket lehet töröltetni : [link] .
Téma témában egyelőre nem tudok nyilatkozni. :)

(#848) AtHoS válasza VIPowER (#847) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Áhááá...na ott nem kerestem :DDD

read-only mode on the forum

(#849) GG888 válasza AtHoS (#848) üzenetére


GG888
senior tag

Hát ha pl. a kedvencek sávot nem használod, akkor Ctrl+B-vel el tudod tüntetni.

Szerk:
Találtam itt egy ilyen threadet:
http://forum.maxthon.com/thread-6946-1-1.html

Bár ez a szélességre vonatkozik, de ha kicsit konyítassz a css-hez, akkor nem lehet nagy gond a magasságot is átírni :)

Vagy ha gondolod hétfőn vagy talán már holnap is, meg tudom neked csinálni :)

Annyi, hogy update-kor valszeg felülíródik. :/

[ Szerkesztve ]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#850) AtHoS válasza GG888 (#849) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A kedvencek sávot, ami tulajdonképpen könyvjelzősáv (legalábbis ide pakolta az importált könyvjelzőket) kikapcsoltam. Címsor és fülsáv van felül ill. alul az állapotsáv.

Köszi a linket :R
Majd melóban belemerülök az átszabásba :DDD bár eddig nem foglalkoztam CSS-el, azért nem riadok vissza a mókolástól ;]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.