Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) sChess válasza Janou (#750) üzenetére


sChess
csendes tag

Szia !

Igen a QA Mods a bűnös. Nálam is ő volt a tettes. A 4.1.3.2000-es verzióhoz nem adott ki Zork kiegészítést, így nem a verziónak megfelelő kiegészítőd van. Azt tapasztaltam, hogy ha a verziószámok nem egyeznek az valamilyen kisebb problémát okoz. Jelenleg a 4.1.2.3000 és a 4.2.0.1800-hoz van kiegészítő, Én az utóbbi Maxthont használom, így már nincs problémám.

Megoldásom volt még rá nem jöttem a probléma okára. Először vedd fel az új gyorshívókat, majd utána cseréld ki a page.dat filet. Az előtte felvettek látszódni fognak. De másik gépről szinkronizálással is ki lehet játszani a hibát, ha ott működik az új gyorshívó felvétele.

(#752) Janou válasza sChess (#751) üzenetére


Janou
őstag

Köszönöm szépen a segítséget. Nemsokára megoldom akkor a problémát. :)

(#753) #27441408


#27441408
törölt tag

Asztali se egészen webkit.
A preview az Blink-motoros, a mostani meg egy ilyen Webkit+Trident alapú csoda.
Developer tools meg szinte chrome, persze kinek mi a szájíze, ebbe nincs se firebug, se dragonfly.

Ezt nem értem azt akarod mondani, hogy a maxthon is egy Chrome-ra hasonlító valami lesz , ?

[ Szerkesztve ]

(#754) #27441408


#27441408
törölt tag

bár már ha úgy nézzük most is az ;]

(#755) #27441408


#27441408
törölt tag

az androidos kb mikor kapja meg az új motort ?

(#756) #27441408 válasza #27441408 (#755) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ennyire azért ne kapkodjatok a válasszal :)

(#757) GG888 válasza #27441408 (#753) üzenetére


GG888
senior tag

egyáltalán nem ezt mondtam,
azt mondtam, hogy a developer tools hasonlít a chrome-éra.
És jelen időről beszéltem.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#758) sChess


sChess
csendes tag

Megjelent a 4.2.0.2800-as Béta verzió. A QA Mod használóinak is megjelent a szokásos helyen a hozzá való Add-On a gyorshívó átalakításához.

(#759) csákány.


csákány.
aktív tag

Na, megjelent a legújabb (4.2.0.3000) végleges verzió! Changelog
Néhány teszteredmény a teljesség igénye nélkül:

Persze, ezek az eredmények mit sem érnének, ha a Maxthon amúgy egy sz@r böngésző lenne, de nagyon nem az - egy nagyon felhasználóbarát és nagy tudású böngésző, csak még kevesen ismerik! :R

[ Szerkesztve ]

(#760) #27441408


#27441408
törölt tag

, hogy bíjam rá a maxthon-t hogy indítsa el ? más böngészők viszik.

(#761) #27441408 válasza #27441408 (#760) üzenetére


#27441408
törölt tag

TÁRGYTALAN! :U
a 760-as

Nektek a fő oldalrol az új maxthont szedi le ?

mert nekem a fórumba kellett letöltenem az újat.

[ Szerkesztve ]

(#762) Dluinet válasza #27441408 (#761) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én is így jártam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#763) #27441408 válasza Dluinet (#762) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem jóval régebbi maxthonom volt mint az aktuális, aki illetékes vagy tud angolul szerintem jelezze nekik.....

(#764) Dluinet válasza #27441408 (#763) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már jól frissít

a bétásoknak meg érdemes rögtön a Full Installation Package-t letölteni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#765) #27441408


#27441408
törölt tag

gond van az uj maxthonnal, nem menti el az oldal beállítsokat, a zoomot, aki kompetens léccy jelezze a fejlesztőknek :)

Letöltettem mással is , és nála is ez volt tehát gondolom eleve gond van a progival.

gondoltam jelzem :)

(#766) sChess válasza #27441408 (#765) üzenetére


sChess
csendes tag

1. Megjelent a 4.2.0.4000-es verzió ! A beállítások - Névjegy menüpont alatt frissíteni lehet az előző verzióról, így nem kell létöltést keresni.
2. A beállítások oldal nagyítás menüpont már működik. 50 és 300 % között lehet beállítani és menteni.

(#767) #27441408 válasza sChess (#766) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#768) sChess


sChess
csendes tag

És megjelent a 4.2.0.4000 -hez a QA Add-Ons is. (A gyorshívó átalakítására) a szokásos helyen.
[link]

(#769) lexter00


lexter00
őstag

Kb 1 hete használom ezt a böngészőt és az álam még mindig a padlón van tőle annyira bejött de a reklámblokkolóval nem boldogulok a youtube reklámokat egyáltalán nem blokkolja pedik aktiválva van a blokkoló van rá valami megoldás vagy lehet más reklámblokkolót rátelepiteni?

(#770) sChess válasza lexter00 (#769) üzenetére


sChess
csendes tag

Nézd meg a #734,735,736-os bejegyzést. Küldj egy két címet, ahol nem blokkol a bekapcsolt Maxthon blokkoló. Nálam soha nem jön elő a YouTube reklám, bár nem vagyok sűrű használója. .

(#771) BAPTI


BAPTI
csendes tag

hello! Van a Maxthon-hoz valamilyen Ghostery vagy Disconnect féle kiegészítő ?

(#772) sChess


sChess
csendes tag

Megjelent a 4.2.1.600 -as beta verzió.
Letölthető innen: [link]

(#773) #27441408 válasza sChess (#772) üzenetére


#27441408
törölt tag

Teljesen vállalhatóan működik :)

Mintha agresszivebb lenne a reklámblokker.

(#774) Poostcard


Poostcard
csendes tag

Régebben is használtam Maxthon, de nem tudom miért mondtam le róla. Ma újra letöltöttem és nagyon otthon érzem magam benne. A beépített reklám blokkoló szerintem adblock+ szintű, egy régi gyenge xp-s gépen használom és a blokkoló kikapcsolása nélkül flash reklámokkal sem húzza annyira a gépet, mint firefoxal vagy chrome-al. Engem most maradásra bírt. :)

Tapasztaltabb Maxthon felhasználóktól azért érdeklődnék, van valami dilije amire érdemes odafigyelni? Nálatok működik a processzor figyelő? Arra emlékszem, hogy ez régen sem ment mikor először próbáltam, de ennyi baj legyen. :) Ennyire nem fontos hogy lássam. :)
Nekem a magyar helyesírás ellenőrző sem működik, sem itt, sem a gmailnél levélírásnál pedig fel van telepítve és engedélyeve is van. Nektek megy?

(#775) Dluinet válasza Poostcard (#774) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gmail melléklet feltöltés gombját 10× meg kell nyomni, mire egyszer reagál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#776) GG888 válasza Poostcard (#774) üzenetére


GG888
senior tag

Nekem olyat csinál, hogy gmailbe belépéskor (mivel több címem is van, meg céges, meg stb..) hacsak nem törlöm a gyorsítótárat (ctrl+shift+del) akkor mindig a legutolsó fiókba léptet be amiben bent voltam.
És a legfurább, hogy ezt privát módban is tudja, akár 4-5 nap eltéréssel (LOL)

de másnál, meg fórumon se láttam hasonlót, meg lehet a legújabb verzióba már javították

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#777) Dluinet válasza GG888 (#776) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a stabilban ezt még nem javították

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#778) Poostcard válasza Dluinet (#775) üzenetére


Poostcard
csendes tag

Nálam nincs ilyen probléma, nekem rögtön lehet tallózni amit mellékletbe szeretnék rakni.

(#779) sChess válasza Poostcard (#774) üzenetére


sChess
csendes tag

Diliről nem tudok, azt érdemes tudni, hogy tiszta újra telepítésnél a magyar helyesírás ellenőrző fájlt és az RSS olvasó beállításait nem tölti vissza a felhő-szinkronizáció.

Processzor figyelő és társai rendben működne, a magyar helyesírás ellenőrző szintén működik itt is és a Gmailban is. Érdemes kicsit foglalkozni vele mert nem mindig kezd működni elsőre, bár lehet, hogy egy újraindítás segít rajta.

(#780) sChess válasza Dluinet (#775) üzenetére


sChess
csendes tag

Kipróbáltam. A Gmail melléklet feltöltés gombját 1 x megnyomva azonnal elkezdte a féltöltést. A hiba valószínűleg a Te készülékedben van.

(#781) Dluinet válasza sChess (#780) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a fájl kiválasztó ablak nem ugrik fel rendesen, sem az otthoni, sem a munkahelyi gépen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#782) sChess válasza Dluinet (#781) üzenetére


sChess
csendes tag

A fájl kiválasztó ablak rendesen megjelenik, valószínűleg előtte véletlen átméretezted az egérrel, vagy valahova félre tetted. Egyébként ehhez a Maxhtonnak nem sok ráhatása van.

(#783) Dluinet válasza sChess (#782) üzenetére


Dluinet
nagyúr

aha, hülye vagyok, és nekem csak miniimum az ötödik kattintásra vagy a böngésző újraindítás után jelenik meg a tallózó ablak.
Addig biztos elbujt, mert megsértődött valami csunya átméretezés miatt, de a nagy unszolásra előjön.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#784) lexter00


lexter00
őstag

Nekem a reklámblokkoló még most se 100% pedig rá van engedve minden szerintem.A videó előtti reklámokat simán átengedi :(
Nektek átengedi ennél a videónál? [link] ha nem milyen verziót és milyen beállitásokkal használjátok?

[ Szerkesztve ]

(#785) sChess válasza GG888 (#776) üzenetére


sChess
csendes tag

Ez egy érdekes kérdés, már nálam is felmerült. Nemcsak a Gmailnál hanem a magyar kapcsolatánál a Mailbox.hu-nál is előfordulhat. Szerintem több megoldás is van.

1. Egy email programot integrálsz a külső eszközök (csavarkulcs) menünél és POP3 IMAP elérést használsz a webes felület helyett. Pl. Opera mail, Thunderbird stb . Be lehet állítani, hogy a Maxhtonnal egy időben induljon, illetve kilépéskor zárja be.

2 A másik, ha webes felületet akarsz, a Gmailnál kell megoldanod. Amint befejezted az egyik fiókodban a munkát, ki kell lépni a fiókodból. Akkor lesz egy fiókok kezelése menü. Ott beállíthatod az összes gmail elérésedet. Ezután egy a lényeg, mindig szabályosan ki kell lépni a használt fiókból és fel fogja ajánlani belépéskor a választékot. Azt hiszem nem célszerű ebben az esetben valamelyik gmail fiókot a Maxhton passporthoz megadni. De ezt még ki kell próbálni.

(#786) sChess válasza lexter00 (#784) üzenetére


sChess
csendes tag

Nekem nem engedi át a reklámblokkoló ennél a videónál a reklámokat. De az már nehezebb kérdés volt, hogy miért. Sikerült kikísérletezni, íme az eredmény.
Reklámszűrő BE állásban, a mellette lévő menüben: felugró ablak blokkolása, reklámszűrő engedélyezése, feliratkozás szűrőszabályokra bekapcsolva.
Gondolom eddig jutottál, itt valóban nem szűri az említett reklámot.

Most az alábbi címről a hufilter.txt teljes szövegét jelöld ki, majd a Maxthon reklámszűrő beállítások utolsó sorában menj bele a blokkolási szabályok szerkesztése pontba. Itt saját szabályok - globális szabályokhoz másold be a jobb oldali ablakba a kijelölt szűrő szöveget és alkalmaz gomb.

[link]

A fenti hadművelet után töröld az előzményeket és indítsd újra a maxthon programot, most már nem szabad reklámnak maradnia a példán.

(#787) lexter00 válasza sChess (#786) üzenetére


lexter00
őstag

Igen csak addig jutottam el .A Globális szabályokba nem engedte elmenteni de a saját youtube szabályokba már igen és tökéletesen működik.Nagyon szépen köszönöm!! :)
Amúgy nincs nekem gondom a reklámokkal de ha lejátszási listában hallgatom a youtube-ot akkor baromi zavaró az előtte lévő full hangerős több perces reklámok

(#788) sChess válasza lexter00 (#787) üzenetére


sChess
csendes tag

Pedig érdemes lenne a saját szabályok - globális szabályokhoz menteni mert akkor mindenhol érvényesülne a speciális magyar szűrő. Szerintem sikerülni fog, csak kicsit foglalkozni kell vele. Persze ha sikerül ott elhelyezni a YouTube alól töröld. Nekem a globális szabályok alatt van.

(#789) lexter00 válasza sChess (#788) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem olyan hogy saját szabályok - globális szabályok nincs,csak felvett szabályok-globális szabályok és azt nem engedi szerkezteni.
Nekem csak ilyen saját szabályok vannak [link]

[ Szerkesztve ]

(#790) sChess válasza lexter00 (#789) üzenetére


sChess
csendes tag

Na ez érdekes. Még a menü magyar szövege sem egyezik. Nálad saját szabályaim, nálam saját szabályok vannak. Szerintem Te régebbi Maxthon verziót használsz. Melyik verzió látható a képen ?

(#791) lexter00 válasza sChess (#790) üzenetére


lexter00
őstag

4.0.5.2000

(#792) sChess válasza lexter00 (#791) üzenetére


sChess
csendes tag

Érdemes lenne frissíteni a jelenlegi végleges verzióra és akkor lesz Neked is saját szabályok - globális szabályok. Íme a link:

[link]

(#793) lexter00 válasza sChess (#792) üzenetére


lexter00
őstag

Frissitettem az új verzióra és úgy már ment minden egyből és működik. :) Köszi szépen a segítséget :)

(#794) GG888 válasza sChess (#785) üzenetére


GG888
senior tag

Először is a Thunderbird egy szar (szubjektív),
vagy az emClient használom,
azért, mert egy ssl kapcsolatot egy email, username és jelszó kiséretében 1 kattintással beállít, nem kell a portokkal nyomiznom, mint a thunderbirdbe vagy az opera mailbe,
vagy az Inky nevű levelezőklienst, az meg cloud cucc, egyszer beállítod, bárhonnan elindítod az exe-t, belépsz és voilá, ott az összes felvett fiókod.

Thunderbirddel akkor szakítottam, mikor 1-2 hónapja egy régebbi verzióból kiexportáltam a beállításokat, fiókokat, mindent (~10 fiók), majd újrahúztam a gépet és szerettem volna én bolond egy újabb verzióba beimportálni azokat.

Itt jött az az ismeretes eset azzal a bizonyos kétméteres kékeressel, így hát fél óra túrkálás után a neten meglett a TB ftp szerveréről az azonos verziószámú kliens. Telepít, importál, majd utána frissít.

De azért jó lene, ha mondjuk bent a cégnél nem kellene felvennem az n+1-edik fiókot emiatt.

Tehát a kliens kizárva.

Webes felületen pedig ha kilépek, szabályosan (máshogy nem tudom hogy kell), majd a fiókok kezelésénél törlöm az adott fiókot akkor is abba lép vissza.

Most erre lehet varrogatni azt a feltételezett gombot...

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#795) sChess válasza GG888 (#794) üzenetére


sChess
csendes tag

Thunderbird, Opera Mail, em Client, Inky egyéni megítélése mindig szubjektív. Vagy nyolc évig az Opera böngészőt használtam, így még jobbat nem találok maradok az Opera Mailnál. Próbálkoztam a Pegasus Mailal, de ott a magyar helyesírás ellenőrzéssel gyűlt meg a bajom.

Szabályos kilépésen a kijelentkezést értem a gmail fiókból. Megnéztem, teszteltem, ha kijelentkezel a gmail fiókból nem fog magától visszajelentkezni. Ha csak bezárod a böngésző fülét, vagy bezárod a böngészőt az utoljára használt gmail fiókod jön fel, mert bejelentkezve maradtál. Ez a Chrome vagy az Opera alatt is igy van. Semmi köze a Maxthonhoz. Gondolom ezt Te is tudod, de a témáról itt is olvashatsz részletesen. [link]

Az a lényeg, hogy a jó gombot varrjuk fel a fiók bezárásakor még ha feltételezett is.

.

(#796) sChess


sChess
csendes tag

.Megjelent a Maxthon beta linuxra. Letölthető: [link]

(#797) #27441408


#27441408
törölt tag

boldog ünnepet :)

(#798) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Szasztok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Úgy döntöttem néhány hónap után újra kipróbálom a maxthont de ugyan az a két problémám van vele mint korábban:

1. Kedvenceket ha az oldalsávról nyitom meg akkor mindenképpen új fület nyit.
2. Nem jegyzi meg egyedileg a zoom-ot amit egy weblaphoz állítok be. Minden oldal a default zoomal jelenik meg.

Be lehet ezeket állítani valahol?

Előre is köszönöm!

(#799) Robertó79


Robertó79
tag

Sziasztok most kezdtem el használni ezt a böngészőt és kellene egy kis segítség!
Ha a telón valamelyk oldalt felhőbe teszem nem tudom megnézni a laptopomon ez miért van?
Leírhatná valaki pontosan hogy is működnek ezek a dolgok!
Előre is köszönöm!

(#800) #27441408 válasza kaszaf (#798) üzenetére


#27441408
törölt tag

nekem megtartja az egyénit is, de ott a zoom gomb a tálca fölött 1-2 click :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.