Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #27441408


#27441408
törölt tag

picimako sokakban felmerül akérdés, a Maxthon biztonságosság terén , hogy áll ? Kérlek a propaganda szöveget hagyjuk :)

(#452) picimako válasza #27441408 (#451) üzenetére


picimako
csendes tag

Propaganda szöveggel nem akartam nyomulni. :)

Szerintem biztonságos, de abszolúte elképzelhető, hogy vannak benne biztonsági rések, mint más böngészőkben is. Ezt valami biztonsági szakembertől, hackertől vagy hasonlótól lehetne megtudni, de szerintem amíg a Maxthon nem szerez nagyobb részesedést meg népszerűséget, addig a nagy emberek nem fognak vele foglalkozni, és nem fognak biztonsági hibákat keresni benne.

(#453) #27441408 válasza picimako (#452) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akkor amolyan opera feeling? :DDD Ott is azt szokták mondani, nem népszerű,nem elsőrendű célpont.

(#454) picimako válasza #27441408 (#453) üzenetére


picimako
csendes tag

Hát mondhatjuk így is. Én személy szerint nagyon örülnék neki, ha valami agyas foglalkozna vele, és igazából még annak is örülnék ha találna biztonsági hibát, mert akkor esély lenne rá kijavítani.

(#455) #27441408


#27441408
törölt tag

Csseh honlapja már van a Maxthonnal :DDD

(#456) #27441408


#27441408
törölt tag

Nektek működik a reklám blokkoló? Működni nekem is működik blokkol is, de amit kifelejt, azt nem engedi külön bele szerkeszteni, mint a 3-asba....... megértem, hogy kicsi cég (gondolom) de nem örülnék ha fél maxthonok kiadásával elcsesznék a jól felépíttett, Maxthon feelinget.

(#457) picimako válasza #27441408 (#456) üzenetére


picimako
csendes tag

Megmondom őszintén, nem igazán figyeltem mostanában, hogy mit és mit nem blokkol. Tudsz példát küldeni?

(#458) #27441408 válasza picimako (#457) üzenetére


#27441408
törölt tag

Boccs nem, az ó betűset nyomkodom, ha ismét maxthonozni támad kedvem küldök ha találok, de ha maxthonnal tolod biztos találsz példát. :) Régen volt, hogy minden weboldalnál a címsorba megjelőlte, hogy szerinte biztonságos e vagy sem, kár hogy ez sincs már.

(#459) #27441408


#27441408
törölt tag

A port-on sem működik a reklámblokkoló.

(#460) waterhorse


waterhorse
csendes tag

Halihó!
Egy kis segítség kéne, egy magamfajta lámának. Végigolvastam a téma hozzászólásait, amik alapján van egy sejtésem, hogy amit szeretnék azt nem lehet, de azért megkérdezem.

Nem tudom ennek a pontos meghatározását, körülírom. Szóval amikor be akarok lépni valahová, és meg kell adni a felhasználót vagy emailt, azok a nevek nem ugranak elő úgy mint más böngészőknél. A weboldalaknál ez a funkció működik, csak ebben az esetben nem. Pédául ha itt be akarok lépni, lenyomok egy w betüt nem adja ki a lehetőségeket (waterhorse, waterhorse@citromail.hu) amiket előzőleg beírtam. Ezt valahol lehet álllítani, hogy mentse és legördülőből választhassak?

Egyébként fél éve ezt használom, meg vagyok vele elégedve, az egérhez rendelhető funkciók, tetszenek és a netes videók kezelése, meg a letöltésvezérlője. Még ma is fedezek fel új érdekes lehetőségeket benne. A váltás kényszerű volt, véletlnül bukkantam rá, a chrome-om valamiért összeveszett, a windows-al és totálisan belassult + folyton összeomlott, hiába töröltem totálisan és raktam fel újból. Most rendszert telepítettem a héten, megpróbáltam újra a chrome-ot, google-ról a legfrissebbet még csak nem is telepíti, hibaüzivel leáll.

Ami még kérdés a maxthonnal kapcsolatban és rendszertelepítés előtt nem volt ez. Néha az oldalakat nem tölti be, Válogatás nélkül teszi ezt, különböző hibaüzenetekkel 7-ess hibakód, 101-es hibakód stb. lehet ez is balhézik a winemmel, ez egy másik verziós xp sp 3 mint ami fenn volt, szóval én erre gondolok. A fentebb említett névbeírás előzőben is gondot okozott.

(#461) #27441408 válasza waterhorse (#460) üzenetére


#27441408
törölt tag

Jelszó megjegyzés?
Elvileg felajálja.

A másik problémádra nem tudok mit írni nekem is játsza....

[ Szerkesztve ]

(#462) waterhorse


waterhorse
csendes tag

Nem egészen erre gondoltam. Értem azt is te mire gondolsz, de azt nem szeretem. Mert mások is használhatják a gépet. Még a login előtt amikor beírom a felhasználónév/jelszó párost, én arra gondoltam
Ezt a maxthon nálam nem ajánlja fel, hanem végig kel pötyögni a nevet, és nem tudom így egyszerűen behelyezni ahogy a képen látható.

[ Szerkesztve ]

(#463) csákány. válasza waterhorse (#460) üzenetére


csákány.
aktív tag

Ha mindig kézzel szeretnéd kiválasztani a megfelelő felhasználónevedet, akkor neked az identitások lesz a megfelelő! A beállítások jelszókezelőjében tudsz előre létrehozni identitásokat, amiket majd a felhasználónév mezőre kattintva egy legördülő listában megkapsz, és már csak ki kell választanod a megfelelőt ;)
Én is így használom! Viszont azt észrevettem, hogy nem minden oldal esetében müködik :(

[ Szerkesztve ]

(#464) #27441408 válasza waterhorse (#462) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ha csinálsz felhasználói profilt és felszinkronizálod az adataidat, akkor senki nem látja a dolgaidat a jelszót vagy ilyesmiket. Kilépsz a profilból és kész, sima puccér maxthon lesz belőle. Nekem két éve van profilom, gondom még nem volt vele és bárhol elérem a jelszókat kedvenceket stb. Az androidos a jelszókat nem szinkronizálja :) A mosolygós arcra kattintva csinálhatsz profilt.

[ Szerkesztve ]

(#465) Gyurifumi válasza #27441408 (#464) üzenetére


Gyurifumi
csendes tag

Üdvözlet!
Most ismerkedünk a maxthon böngészővel és én a 4.0.0.2000 töltöttem le viszont a kis mosolygós fej balra fent ami a felhőbe enged be komoly nehézségeket okoz nekem/nekünk.
A legfontosabb nem találom a 3. verziónál alkalmazható beállítás funkciókat. Azt hol lelem meg?
Illetve a felhőbe miképp tudok regelni? Erre megamtól eddig nem jöttem rá.

Kérem segítsetek!

Üdv!

(#466) picimako válasza Gyurifumi (#465) üzenetére


picimako
csendes tag

Üdv Gyurifumi!

A menürendszer a 4-es verzióban kissé megváltozott. A megszokott menüt a böngésző jobb felső sarkában találod. A menü tetején pedig a fogaskerék ikont keresd! A 4.0.3.2000-ben már felirat is társul azokhoz a gombokhoz.

A regisztrációt pedig vagy itt tudod megcsinálni: https://my.maxthon.com/register.html
vagy pedig be tudsz jelentkezni Facebook vagy Twitter fiók használatával is.

(#467) Gyurifumi válasza picimako (#466) üzenetére


Gyurifumi
csendes tag

Üdv picimacko!
A beállítások már mennek :)
De a rgisztráció nem stimmel. Twitterrel próbáltam de valamiért nem akart kapcsolódni, majd a Twitter hülyült meg, kérte a megerősítést, hogy nem vagyok robot de valamiért sokadik alkalomra sem fogadta el. Ez mondjuk most nem zavar, de most egy "michaelarian@yahoo.com" ilyet dob nekem a maxthon útlevélbe, ezt nem tudom mire vélni. Így a maxthon fiókos regelés megakadt.

(#468) Gyurifumi


Gyurifumi
csendes tag

Most viszont még egy dolog eszembe jutott, nem tudom az egér kezelésre vonatkozó parancsokat miképp tudom végre hajtani? Mert ez nem sikrül, tán túl béna vagyok.

(#469) csákány. válasza Gyurifumi (#468) üzenetére


csákány.
aktív tag

Általában az egér jobb gombjának lenyomva tartása mellett kell végrehajtani a parancshoz tartozó mozdulatokat! Vannak egyéb lehetőségek is, de ezek ritkábbak - nézd meg a leírást a beállításokban!

(#470) #27441408 válasza Gyurifumi (#467) üzenetére


#27441408
törölt tag

Facebookal is be tudsz lépni. Kipróbáltam engem simán beengedett.És akkor még regelni se kell,

[ Szerkesztve ]

(#471) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
esetleg van valakinek tippje, hogy miért fagy be a youtube a maxthonomba?
Minden más böngészőbe működik, maxthonba meg befagy. Elindul, de ha már beletekerek vagy bármi ilyesmi, akkor kampójankó. Csak az oldal újratöltésével áll helyre. Legfrissebb van fent.

(#472) #27441408 válasza Sterilzona (#471) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem a legfrissebbel tökéletes.

(#473) motacilo


motacilo
aktív tag

Végre megjelenik a profilképem, jaj de szép vagyok rajta! :D

(#474) #27441408 válasza motacilo (#473) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem nem.

nembajtaláltamegyjapánfaszásabbat

[ Szerkesztve ]

(#475) csákány.


csákány.
aktív tag

Na, akik eddig főképp azért nem használták a Maxthont, mert nem támogatta a LastPass-t, azoknak egy jóhír:[link]. Igaz még csak béta, de gondolom hamarosan teljesen elkészül :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#476) Sterilzona válasza csákány. (#475) üzenetére


Sterilzona
senior tag

szia,
és mi ez a lastpass ?

(#477) #27441408 válasza Sterilzona (#476) üzenetére


#27441408
törölt tag

Jelszó kezelő, eggyesek nem bírnak nélküle létezni. :C

Firefoxba volt elősször kieg,aztán szép lassan minden böngi elérhetővé tette.

NEKEM MÉG MINDIG NEM JÓ SE A PROCI MÉRŐ SE A PROFILKÉPEM.

mikor lesz magyar weblap megin?

[ Szerkesztve ]

(#478) csákány. válasza Sterilzona (#476) üzenetére


csákány.
aktív tag

Ez egy multi-platform jelszókezelő-űrlapkitöltő, ami támogatja a legnagyobb böngészőket: Firefox, Chrome, Opera, Safari, IE, Maxthon!

(#479) #27441408


#27441408
törölt tag

Részlet kérdés, de szerintetek a facebook oldalt kaliforniából tollja az ottani maxthon team? Tudom csippcsupp dolog de ugye kínába erősen cenzorozott az internet, nem tudom elképzelni, hogy egyenesen pekingből, ilyen jól elvannak a Maxthonosok a fészbukon :)) Márpedig aktív a maxthon oldal a közösségin mindenféle dologgal nyomulnak, egyfajta fiatalos imidzset alakítanak ki , vagy minek mondják ezt. Pekinget meg azért írtam mertott a kínai központ.

[ Szerkesztve ]

(#480) picimako válasza csákány. (#475) üzenetére


picimako
csendes tag

Kösz a linket, jó tudni, hogy elkezdtek dolgozni rajta. :D

silver star:
- A magyar honlapra sajna még várnod kell. De remélhetőleg nem sokára nekiállhatok megcsinálni.
- A facebook-ot meg szerintem se Kínából nyomják. Legalábbis, akit ismerek és foglalkozik vele, az a San Franciscói irodában van.

(#481) #27441408 válasza picimako (#480) üzenetére


#27441408
törölt tag

Időpocsékolás :DDD inkább a maxthont fejlesszék, írok is Jeff Chan-nek bíztos azonnal úgy tesz ahogy kérem :DD :DD :D :D

(#482) picimako válasza #27441408 (#481) üzenetére


picimako
csendes tag

Ja, szerintem is, hajrá. :D

(#483) #27441408 válasza picimako (#480) üzenetére


#27441408
törölt tag

Asszem kínába talán blokkolva is van a facebook? :DDD

Tehát van 1 kínai vezér aki Pekingbe fejleszti, és van 1 menedzsment vagy milyen team kaliforniába? Egyébként szerintem a maxthon fórumrendszer se kínából van vezérelve.... Csak tudnám akkor Jeff mit csinál ott pekingbe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#484) #27441408


#27441408
törölt tag

[link] gyanítom ezt az oldalt se kínából tollják :) Pedig a Maxthon oldalon peking van megadva központnak,,, no mind1 csak filózok :)

(#485) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Feltettem próbaként a böngészőt a notira.
Kérdésem lenne a kezdőképernyőn ahova tudok menteni oldalakat az ablakok számát hol tudom csőkenteri?
Tudom méretezni mekkorák legyenek?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#486) picimako válasza Orlin (#485) üzenetére


picimako
csendes tag

Üdv Orlin!

Az ablakok fixen 3x4-es elrendezésben vannak. Se a számukat, se a méretüket nem lehet sajnos változtatni.

(#487) Orlin válasza picimako (#486) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi!

És nincs semmi bővítmény mint mondjuk chrome-ban amivel tudnám variálni?
Gondolom nincs :B
Mobilon használom most,gondoltam megnézem gépen is :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#488) kchryss


kchryss
addikt

Üdvözletem a tisztelt Maxthon használóknak.
Firefoxról térnék át másik böngészőre, a Maxthont próbálom most. Eddig nagyon tetszik, de lenne egy problémám. A könyvjelzőim importáltam firefoxból. A problémám az hogy túl sok könyvjelzőm van és Maxthonban nem egymás alá listázza őket hanem több oszlopba és így átláthatatlan. Kis guglizás után Maxthon 3-hoz azt találtam, hogy a Menu > Options > Favorites-nél be lehet állítani Enable Multi-column Display Mode-t és Enable Compact Mode for Favorites Bar-t. Nekem a legújabb Maxthon Cloud van fent és ebben az options menüben semmilyen könyvjelzős beállítást nem látok. Hol lehet ezt beállítani Maxthon Cloudban? Ha sehol akkor mennyire ajánlott Maxthon 3-at használni a Cloud helyett?
Másik kérdésem az, be lehet állítani, hogy az előzményeket ne mentse? Azt megtaláltam, hogy ne jelenítse meg a címsávban ha elkezdek gépelni oda, de hogy egyáltalán ne mentse őket azt nem.

[ Szerkesztve ]

(#489) picimako


picimako
csendes tag

@Orlin:
Vannak hozzá kiegészítők, itt tudsz keresgélni: [link]
Érdemes szétnézni, mert van pár jó szerintem.
Skineket pedig innen tudsz letölteni: [link] - Viszont az új verzióból egyelőre kivették a skinek támogatását. Kicsit átdolgozzák, de talán már nemsokára újból elérhetőek lesznek.

@kchryss:
Az említett beállítsokat az Options alatt rögtön az első fülön (Általános/General) találod a Kedvencek/Favorites résznél.
Az előzményeket automatikusan menti. Ha nem szeretnéd, hogy elmentődjenek, akkor szerintem próbáld ki a Privát módot (Menü/New window/Private).

[ Szerkesztve ]

(#490) csákány. válasza kchryss (#488) üzenetére


csákány.
aktív tag

Ha a ténykedésed nyomait akarod eltüntetni, akkor szerintem a legegyszerűbb ha a menüben az "Előzmények törlése" menüpont alatt beállítod hogy mit töröljön ki kilépéskor :K

(#491) picimako válasza csákány. (#490) üzenetére


picimako
csendes tag

Hogy ez miért nem jutott eszembe. :)

(#492) kchryss válasza picimako (#489) üzenetére


kchryss
addikt

Érdekes, ott is kerestem, de ezek szerint átsiklottam felette.
Így már egész jól használható. Mondjuk lassabban tölti be a könyvjelzőim, ha fölé viszem az egeret, mint a firefox, de böngészésben kicsit mintha gyorsabb lenne. Oszlop szélessége nem állítható? Elég sok könyvjelző nem fér ki és rövidítve van, firefoxban mintha szélesebb lenne, bár ez azért megszokható.
Privát böngészés jó ötlet volt, eszembe juthatott volna nekem is :)
Azt be lehet állítani, hogy ami link úgy van megírva azt új ablakban nyissa meg? Options-ben a "Csak egy Maxthon ablak engedélyezése" előtt nincs pipa, mégsem láttam még semmit amit külön ablakban nyitott volna meg. Sőt helyi menüben sem látok új ablak nyitását.

[ Szerkesztve ]

(#493) csákány. válasza kchryss (#492) üzenetére


csákány.
aktív tag

-Az oszlop szélessége nem állítható, de ha fölé viszed az egeret, akkor kiírja az egészet. És célszerű bekapcsolni a Beállítások-Általános-Kedvencek-Többoszlopos megjelenítési mód engedélyezése opciót.
-Gondolom azért nincs Új ablakban való megnyitás lehetősége, mert erre találták ki a füleket. A fülkezelés a Beállítások-Fülsor-Új fül műveletek alatt megtalálható! Itt régen volt egy olyan opció is, hogy linkek megnyitása új fülön, de ezt már kivették. Viszont ha az egér bal gombját nyomva tartod a linken, és elmozdítod valamilyen irányban, az esetek nagy részében új fülön nyitja meg a linket. Vagy jobb klikk a linken, és válaszd a Megnyitás új fülön lehetőséget.

(#494) kchryss válasza csákány. (#493) üzenetére


kchryss
addikt

Többoszlopos megjelenítési módot nálam nem célszerű bekapcsolni, mert több mint 5000 könyvjelzőm van és enyhén szólva kezelhetetlen több oszlopban.

"Gondolom azért nincs Új ablakban való megnyitás lehetősége, mert erre találták ki a füleket." Gondolom az sem véletlen, hogy a legtöbb böngészőben van mindkét lehetőség. Van ami jobban néz ki, jobban használható új ablakban. Például eredmenyek.com-on ha rákattintok egy eredményre, hogy megnézzem a gólszerzőket, sokkal szebb egy felugró kicsi ablakban, mint itt elnyújtva egy új fülön. Böngészős játékoknál is sokkal jobb ha új -sokszor speciális- ablakban van. Például: flyordie.hu, honfoglalo.hu

(#495) csákány. válasza kchryss (#494) üzenetére


csákány.
aktív tag

-És gondolom mind az 5000 könyvjelzőre emléxel, és mindre szükséged is van :)
-Régebben a Maxthonban is volt ilyen lehetőség, de valamiért kivették. Amúgy új ablakot most is tudsz nyitni a menüből(bár tudom, hogy te az automatikus nyitásra gondoltál).
-Minden ember másképp böngészik, és minden böngésző másként viselkedik-és közel sem tökétetesek, szóval mindenképp kompromisszumot kell kötnünk! Peace :R

(#496) Dluinet válasza kchryss (#494) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rendezd a könyvjelzőket könyvtárakba, nekem is elfér 40 könyvtárba és azok alkönyvtáraiba a könyvjelzőim.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#497) M3oH válasza kchryss (#494) üzenetére


M3oH
addikt

5000 konyvjelzo? Az szep. Nem hiszem, hogy annyit atlathatoan lehet kezelni barhogy is :)

(#498) #27441408 válasza picimako (#489) üzenetére


#27441408
törölt tag

Maxthon fordító úr!! Öntől precízebb választ várnék egy feltett maxthonos kérdésre :C :DDD

Be lehet állitani hogy kilépéskor törölje az előzményeket , kézcsók. :D

Hogy ez miért nem jutott eszembe. :)

hát igen ez tőled furi, boccs jót mosolyogtam :)

Jeff ezt nem fogja jó szemmel nézni.... :DDD

no de félre a poénkodást, Skinezni mikor lehet? PL Aero skint? 1 förrtelem ez a szürkeség annyira hogy most épp mást használok helyette . lehangol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#499) #27441408 válasza #27441408 (#498) üzenetére


#27441408
törölt tag

most épp mást használok helyette . lehangol

tudom Jeff ezt se nézi jó szemmel. :DD :D

(#500) picimako válasza #27441408 (#498) üzenetére


picimako
csendes tag

Ne tessék kötözködni. :)
Legutolsó infóm szerint most február vagy március, de valamiért rémlik olyan is, hogy Q1-ben valamikor.

@kchryss: a külön ablakos dologra: ha valami flash tartalomról van szó, akkor a Maxthon nyújt egy olyan lehetőséget, hogy leválaszthatod az oldalról, és egy külön ablakban fog megjelenni. Egyszerűen ki lehet próbálni a Youtube videóknál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.