Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) RpPRO


RpPRO
őstag

Ötletetek van arra, hogy miért akadozik youtube videók lejátszásánál ez a böngésző? Nem is kell, hogy nagy felbontású legyen. 5-10 mp-ként mintha feltorlódna egy rövid ideig a kép, a hanggal semmi probléma.

Legfrissebb verzió van fent (korábbiakkal is ezt csinálta), semmi kiterjesztés, cpu használat alig. FF, króm simán viszi ugyanazokat a videókat.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#702) sChess válasza kchryss (#522) üzenetére


sChess
csendes tag

A gyorshívó képét le lehet cserélni , a számát is lehet változtatni egy oldalon. Ezen a címen minden le van írva.

(#703) sChess


sChess
csendes tag

A cím az lemaradt. Itt küldöm. [link]

(#704) sChess válasza Sterilzona (#510) üzenetére


sChess
csendes tag

Igen lehet. Itt elolvashatod: [link]

(#705) picimako


picimako
csendes tag

(#706) sChess


sChess
csendes tag

Új béta verzió van. 4.1.3.1200 Letölthető: http://forum.maxthon.com/thread-4369-1-1.html

(#707) #27441408


#27441408
törölt tag

Maxthon 4: az egyik legjobb böngésző?

áprilisi nem tudom volt e linkelve én most találkoztam vele

(#708) sChess


sChess
csendes tag

[link]

Új béta verzió érkezett. 4.2.0.800

(#709) Dluinet válasza sChess (#708) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ki is próbálom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#710) picimako


picimako
csendes tag

Újabb cikk a PCWorld-ön. Bejelentették a Maxthon Linuxos változatának fejlesztését: [link]

(#711) #27441408 válasza picimako (#710) üzenetére


#27441408
törölt tag

Jeff bá' nyomul :DD

(#712) kchryss válasza sChess (#702) üzenetére


kchryss
addikt

Kösz, hasznos kiegészítő.

(#713) sChess


sChess
csendes tag

Egy skin a 4-es verzióhoz. Mivel még ritkán találni ilyet, talán érdekel valakit.[link]

(#714) picimako válasza sChess (#713) üzenetére


picimako
csendes tag

Köszi szépen. Szépen meg van csinálva.

(#715) sChess


sChess
csendes tag

Az aktuális Maxhton verziók (windows):

4.2.0.1200 előzetes (preview)
4.1.3.1600 Beta
4.1.2.4000 jelenlegi végleges verzió.

(#716) Dluinet válasza sChess (#715) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi akkor váltok, eddig a 4.2.0.800 előzetes használtam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#717) GG888


GG888
senior tag

Sziasztok!

Cégnél majdnem mindenkit átcsábítottam maxthonra, egy olyan kérdés merült fel, hogy a gyorshívók számát lehet-e valami pluginnal növelni, vagy az ui.datba kell belekókányolni?

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#718) picimako válasza GG888 (#717) üzenetére


picimako
csendes tag

Szia.

Plugint nem találtam, viszont van egy megoldás, ami elég jónak tűnik, igaz én személyesen még nem próbáltam: [link]

(#719) GG888 válasza picimako (#718) üzenetére


GG888
senior tag

Szia, mindjárt kiderítem, hogy ez vajon csak preview-val megy-e, de nagyon tetszetős :)
Köszi :R

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#720) #27441408


#27441408
törölt tag

üdv, találtam maxthon extensions gyűjteményeket (ez meglepett :DDD ) [link]

Ezeket hogy kell betenni a maxthonba, leginkább az adblockert, mivel a beépített reklámblokker nálam egyáltalán nem blokkol semmitse.

(#721) Dluinet válasza #27441408 (#720) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amit belinkeltél az MAC-re való kiterjesztések

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#722) #27441408 válasza Dluinet (#721) üzenetére


#27441408
törölt tag

ó baszki,,, kár mert nálam nem hajlandó menni a blokker,,, meg úgy kb a maxthon se :( de sajnos egyre több a panasz legalábbis fórumokon stb ezt láttam... ezekszerint nem csak nálam szórakozik.....

(#723) GG888 válasza picimako (#718) üzenetére


GG888
senior tag

Prímán működik, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Annyi, hogy akinek nem a preview van, az ne töltse le ész nélkül az 1. hszben levőt, hanem tekerjen le a 4.-ig

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#724) sChess válasza #27441408 (#722) üzenetére


sChess
csendes tag

Szerintem meg kifogástalanul működik a Maxthon és a reklámblokkolás is. Lehet, hogy egy új tiszta telepítést kellene csinálnod. Most jelent meg a 4.1.3.2000-es végleges verzió.

AdBlock szerintem nincs a windows alatt a Maxthonban, az Ads Skipper kiegészítő viszont van és jól működik. Egyesek az Ad Fender programot ajánlják. [link] Én ezt nem próbáltam. Én egy magyar reklámszűrő adatbázis szöveges állományát másoltam át a Maxthon reklámszűrő beállításaiba. Szóval sok lehetőséged van.

(#725) #27441408 válasza sChess (#724) üzenetére


#27441408
törölt tag

Új win-en van vadi új maxthon.....

[ Szerkesztve ]

(#726) #27441408


#27441408
törölt tag

Picimackó, az mennyiben szokta vissza tartani az embeereket a maxthon használatától, hogy kínai fejlesztés ? Nyílván azért neked címeztem mert te benfentes vagy de más is válaszolhat . :)

Csak azért kérdem mert te tuti ajálgatod ennek annak amannak, én mikor régen "nyomattam" sokan, hozzám vágták "normális vagy ?!, ez kínai én felnem teszem, " vagy mert kínai és biztos kémcucc, vagy csakmert kínai....

volt aki azt mondta akkor már inkább IE, csak mert az USA... semmi másért (!)

szóval te találkoztál ilyennel, vagy te hogy látod, zavarja az embeereket, ?

[ Szerkesztve ]

(#727) picimako válasza #27441408 (#726) üzenetére


picimako
csendes tag

Hogy őszinte legyek direktben nem nagyon szoktam mondogatni, hogy használd ezt, mert jó meg stb., inkább tudják rólam, hogy ezzel foglalkozok, és mondhatni szájhagyomány útján terjed, hogy van egy ilyen böngésző, és ahogy tudom, sokan át is tértek, mert megtetszett nekik.

Arról, hogy kínai, vagy negatív vagy semleges véleménye volt az embereknek, de azt mondanám, hogy kevesebb százalékban volt negatív, mint semleges.

Tapasztalatom szerint ami miatt nem állnak át az vagy az, hogy kevésbé ismert böngésző és biztos gagyi, meg nem jó, vagy hozzá vannak szokva az ismert böngészőkhöz.

(#728) #27441408 válasza picimako (#727) üzenetére


#27441408
törölt tag

Na igen, bár a kínai sokaknak egyenlő a gagyival...

Bár a maxthonnak van amerikai bázisa is, szóval ezt sokan ugye nem tudják, de már maga ez a tény szerintem garantálja, hogy nem kispályás cégről beszélgetünk. (legalábbis a saját logikám ezt diktálja, hogy így van ha már áldoztak 1 amerikai iroda fentartására is)

Maxthon 4: az egyik legjobb böngésző?

Na igen azt is nagyon sokszor megkaptam, hogy 1 IE motoros sz*r, mint ahogy a cikk is írja, hogy sokan nem is tudják, hogy már csak opcio benne a trident...

a cikk nem friss év eleji,de azt azért nem volt jó olvasni, hogy a felhasználó tábor nem is mérhető....

[ Szerkesztve ]

(#729) picimako válasza #27441408 (#728) üzenetére


picimako
csendes tag

Hát igen, én is így gondolom. Mivel van egy San Francisco-i irodájuk is, ami a nemzetközi kapcsolatokért is felelős, nem csak egy valamilyen cégről van szó. Csak sokan nem tudják, hogy van ott is iroda. Ha pedig a Kínában levő irodákat nézzük, akkor nem csak Pekingben, de Shanghai-ban és Hong Kongban is van egy-egy.

A böngészőmotor téma szintén zavar. Ahogy te is írtad, sokan le vannak ragadva annál (és ezalatt nem csak egyes személyeket, hanem hírportálokat is értek, akiknek talán kicsit nagyobb rálátásuk van a dolgokra), hogy IE motor és kész.
Viszont azért azt is meg kell jegyezni, hogy az IE is sokat fejlődött az utóbbi időben, és ha IE motort is használsz a Maxthonban, nem kapunk sokkal kevesebb funkciót.

A felhasználók száma pedig az arányokat nézve tényleg kevés. Ha megnézed a rankings.hu-t, ott is látszódik, hogy van még hova terjeszkedni.

(#730) GG888 válasza picimako (#729) üzenetére


GG888
senior tag

IE szerintem nem sokat fejlődött, weboldalak gyártásával foglalatoskodom, mint olya sokan már tudjátok, legfrissebb projektem, hogy a jövő évi műkorcsolya EB honlapját én csinálom.
Nem felvágás meg ilyesmi, csak hogy böngészőkbe, meg webes technológiákba eléggé otthon vagyok.

Olyan css3 animációt meg simán mutatok ami még IE11(!) alatt se moccan meg.
Ami mondjuk jó, mert a processzort így legalább nem terheli :D

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#731) picimako válasza GG888 (#730) üzenetére


picimako
csendes tag

Én kérek elnézést. :D
Én webes tesztelőként dolgozok, ezen tapasztalatok alapján nyilatkoztam (még csak nemrég került fel az ie10 a támogatott böngészők listájára nálunk) de azt hiszem egy webfejlesztő szavára mégiscsak többet kell adjak.

Egyébként pedig elismerésem a projektedhez. :)

(#732) #27441408 válasza picimako (#729) üzenetére


#27441408
törölt tag

A holdon nincs irodájuk ? Vagy a nemzetközi űrállomáson ? :DDD

Egyébként, minek ennyi iroda ? Bocsi csak ha már itt tartunk ... Én azt hittem van 1 pekingi azt kész. (meg van kb 10 ember kaliforniába, akik "terjesztik" a maxthont, de ha jól gondolom a kaliforniai kirendeltség sem 10 emberből áll ezek szerint :) )

Az amerikai iroda , a kínai politikai rendszer miatt van ? Gondolok itt a kínai netcenzúára stb, gondolom onnét nemigen lehetne nemzetközi kampányolni, pl facebook és minden más.

Az androidos miért nem a webkit motort használja ? Állítólag az más motort használ, a multkor mondták az opera topikba, pedig ha jol tudom az asztali webkittes)

[ Szerkesztve ]

(#733) #27441408


#27441408
törölt tag

Léccy segítsetek, nekem nem blokkolja a reklámokat, de miért ? Alattam írták hogy márpedig működik....

Legujabb beta a forumukrol vettem le. (a "normális" maxthon se blokkolt!)

távol álljon tőlem ebbe a topikba a politizálás!!! de nem bírom ki, hogy ne írjam ki magambol, anno többen írták, hogy ez kínai biztos kémcucc is van benne,,,,, az senkit nem zavart biztos, hogy az amerikai NSA mindenkiről mindent tud :DDD kitudja Chrome meg a mozilla mit rejt ;] ;] (mielőtt beírnátok hogy semmit, kicsit szarkasztikus akartam lenni, vagy hogy mondják ezt)

[ Szerkesztve ]

(#734) sChess válasza #27441408 (#733) üzenetére


sChess
csendes tag

Írd meg, hogy mit állítottál be az installálás után azért hogy blokkolja a reklámokat. Küldj egy- két olyan címet, ahol nem blokkolja a reklámokat. Válaszod után tudok konkrétumot mondani.

(#735) #27441408 válasza sChess (#734) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szia semmit nem állítottam be mivel régen nem kellett, úgy van alapon ahogy lejött a maxthon, http://www.cardatabase.net/ , index / origo/hvg, hu stb elég sok reklámba belenézek.

(#736) sChess válasza #27441408 (#735) üzenetére


sChess
csendes tag

Lépj be a Maxthonba és mondjuk hívd be az origo.hu lapot. Utána: Alt+F és előjön a menü. A reklámszűrő sort állítsd BE-re, a mellette lévő nyíllal lépjél be a beállításaiba és a következő sorokat pipáld be:

1. Felugró ablak blokkolása
2. Reklámszűrő engedélyezése ezen a lapon
3. Feliratkozás szűrő szabályokra.

Ezek után a szintén itt található blokkolási naplóban látható egy szám, amely az aktuális oldalon blokkolt elemek számát és az elemeket mutatja.

Ez szerintem elégséges reklámblokkolást eredményez, de ha szükségét látod további blokkolási listát is be lehet táplálni, illetve az Ads Skipper kiegészítő is installálható.

Egyébként új Béta van 4.2.0.1600

(#737) #27441408 válasza sChess (#736) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi a bétát meg tegyétek fel nekem már napok óta az megy.

A maxthon oldalain ugye nem vírusosak az addonok , ezeket is bátran feltehetem mint a firefoxosokat ? tudom hülye kérdés de figyelmeztetett a veszélyekre :)

[ Szerkesztve ]

(#738) Dluinet válasza #27441408 (#737) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én ma raktam fel a 4.2.0.1600-ot,

ma délben jelent meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#739) #27441408 válasza Dluinet (#738) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igaz ezekszerint van az enyémnél is újabb, pedig én se a stabilat használom, köszi hogy szóltatok.

(#740) #27441408 válasza sChess (#736) üzenetére


#27441408
törölt tag

van valami bill. kód az olvasó módra ? Ha sok weblapot nyitok meg egy idő után nekem idegestő mindig olyan messzire vinni az egeret :)

(#741) picimako válasza #27441408 (#740) üzenetére


picimako
csendes tag

Alapból úgy látom, hogy nincs, de a beállításokban tudsz hozzárendelni.

A másik út, amit választhatsz, hogy amikor megvan nyitva egy oldal, akkor az Olvasó módban beállíthatod, hogy az oldal megnyitásakor automatikusan váltson Olvasó módba. A lap alján levő eszköztáron az R betűs ikonra kattintva tudod beállítani.

(#742) sChess


sChess
csendes tag

Új béta: 4.2.0.1800 megjelent.

(#743) GG888 válasza #27441408 (#732) üzenetére


GG888
senior tag

Asztali se egészen webkit.
A preview az Blink-motoros, a mostani meg egy ilyen Webkit+Trident alapú csoda.
Developer tools meg szinte chrome, persze kinek mi a szájíze, ebbe nincs se firebug, se dragonfly.
Mondjuk ne is kelljen, működjön a kód elsőre aztán jónapot.

Napokba találkoztam pont egy olyan problémával, hogy IE10 még mindig nem képes normálisan kezelni a negatív margót, meg ha egy elem blokként jelenik meg, akkor nincs az az isten, hogy egyszerűen középre lehessen igazítani.
Értsd:
margin:0 auto; A legtöbb böngésző ezt érti, hogy fent-lent reseteli a margót ami az adott elemre érvényes, az autó meg jobbra-balra egyenlő távolságot lő be, ergó középre lesz igazítva az adott elem.
IE-ben meg:
position:relative;
left:50%;
margin-left:-(elem szélessége/2)px;

és ez se mindig működik.

Még az IE11-ben is néztem tegnap egy oldalt, a legutolsó noname szar avant browserbe, meg ilyen ősi vackokba is jól jelent meg. IE-ben meg egy adott kép fölött (ahol margin-top:-120px volt, tehát megint negatív margó), volt egy 10 sornyi üres sáv. Mer ő úgy döntött, hogy az a tulajdonság márpedig rá nem vonatkozik.
Hát B#&@!? meg az IE.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#744) Dluinet válasza sChess (#742) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#745) #27441408 válasza picimako (#741) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi a második lesz :)

pcimacko ugye az androidos werzionál nincs tervbe a blinkre állás?? Csak mer azt már nem vinné az androidom :)

sChess

Nekem semmi kedvem most megin telepíteni :DDD van számottevő változás a másik prewiv hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#746) sChess válasza #27441408 (#745) üzenetére


sChess
csendes tag

Nincs különösebb szerintem, nyugodtan kihagyhatod.

(#747) #27441408


#27441408
törölt tag

köszi

(#748) Janou


Janou
őstag

Sziasztok!

Van valami megoldás arra, hogy maxthonban a gyorshívóba el tudjak menteni oldalakat? Újratettem a gépet és azóta nem tudok semmilyen oldalt felvenni oda. Előtte Win 7-en tökéletesen ment, Win 8-on nem... Ötlet, valaki?

(#749) sChess válasza Janou (#748) üzenetére


sChess
csendes tag

Szia !

Néhány kérdés mielőtt elképzelésem lenne a hiba okáról.

1. A Maxthon telepítése után raktál fel a böngészőre valami kiegészítőt,skint, add-ont, stb) ?
2. Melyik Maxthon verziót telepítetted ?
3. Windows 8 vagy 8.1 van most a gépeden?

Két -- három hete nekem is előfordult ez a jelenség, így talán a válaszod után a megoldást is megtalálom.

(#750) Janou válasza sChess (#749) üzenetére


Janou
őstag

Szia!

Maxthon verzió: 4.1.3.2000
Tettem fel egy QA Mods kiegészítőt ami a gyorshívót teszi átszabhatóvá. Értelemszerűen a page.dat filet írtam felül. Biztos hogy ez okozza a gondot, ugyanis ha nem írom felül, akkor működik is. A gond csak az hogy ugyanezzel írtam felül win7-nél és ott működött. :F
Amúgy Sima Win 8 Pro x64 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.