Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Certee


Certee
senior tag

Most kezdtem el használni ezt a böngészőt és még nem találtam ezzel foglalkozó topicot.

Már lenne is egy kérdésem: Hogyan lehet azt beállítani, hogy ne fülekben nyissa ki hanem ablakokban a linkeket?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#2) Certee


Certee
senior tag

Ezek szerint ennyire kevesen használnak ilyen böngészőt? Pedig jó lenne ha valaki tudna segíteni.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#3) bebean válasza Certee (#2) üzenetére


bebean
aktív tag

Hi! en is ezt hasznalom & tetszik meg minden, de en sem talatam ezt a beallitast...:(

...

(#4) Certee válasza bebean (#3) üzenetére


Certee
senior tag

Jó kis böngészőnek tartom de ha nincs benne ilyen funkció akkor nagyon szomorú leszek.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#5) bebean válasza Certee (#4) üzenetére


bebean
aktív tag

en meg az 1.1-et hasznalom, eppen a heten raktam fel egy masik gepre a legujabbat & pont ezzel szorakoztam, hogy uj ablak stb. a böngeszesi módok között valtogattam, de nem segitett. (?) a beallitasokban nem talatam semmit.
egyebkent nekem bejön a ''füles'' balhé, mert ctrl tabbal könnyen valtogathatok & ha nyitva van 15 ablak nem kell egyenkent bezarogatni, hanem csak egy klikk.... (+a talcan van hely masnak stb.) -ez csak egy velemeny persze, tenyleg jo lenne rajönni...
egyebkent kb. fel eve hasznalom & nem jönn annyi szemet a gepemre, mint az IE-vel. gondolom ez mas böngeszöknel is igy van (firefox stb), az operanal viszont nem talalom gyorsabbnak.

[Szerkesztve]

...

(#6) Certee válasza bebean (#5) üzenetére


Certee
senior tag

Igen csak nekem azért kellene, ha új ablakba nyitná meg mert ha több programot használok + a böngészőt akkor az Alt+Tab-al váltogatok. Ha viszont fülek vannak akkor nem tudok váltani. Ja és Flash lejátszót hogyan lehet beletenni?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#7) bebean válasza Certee (#6) üzenetére


bebean
aktív tag

flash nekem ment magatol. nem mutatja a flash-es oldalakat? egyebken szerintem az IE összes beallitasat atveszi. pl. kedvencek, jobb esetben kezdőoldal (mert nekem az ie.re beallitott kezdőoldalt nem akarja elinditani)
a vegen kiderül h. igazabol sz*r böngesző :DDD

...

(#8) Certee válasza bebean (#7) üzenetére


Certee
senior tag

Nekem nem indítja el a Flash oldalakat. Az IE-t most nem is használom tehát abban nincs benne semmi. Melyik böngészőre írtad, hogy sz*r? Nem teljesen értettem.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#9) bebean válasza Certee (#8) üzenetére


bebean
aktív tag

maxthonra irtam. mikor flash oldalra ersz, nem ajanl fel plugin v. vmi telepitest?

...

(#10) Certee válasza bebean (#9) üzenetére


Certee
senior tag

Nem ajánl fel semmit. Ez a furcsa nekem. Mért mondod, hogy sz*r a Maxthon?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#11) bebean válasza Certee (#10) üzenetére


bebean
aktív tag

csak vicceltem. merthogy hiaba mondok jokat rola, egy csomo dolgo van, amit nem tudok beallitani ld fentebb. nyilvan en vagyok bena :D

...

(#12) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Beállítás, letöltés szabályozás, flash engedélyezése

Külön applikációba nem fog menyitni szerintem ablakot, pont ez a lényege a füles megoldásnak. Én úgy 4 éve a NetCaptort használtam ami szintén füles IE addon volt, hasonló képességekkel, utána MyIE2 is fent volt(Maxthon elődje) de kevesebbet használtam mert annyira megszoktam NetCaptort pedig egy idő után fjúcsörök tekintetében túlnőtt rajta MyIE2. Aztán úgy 2-3 hónapja ráduráltam magam azóta Maxthon lett az elsődleges böngésző ami elindul, NetCaptort meg nyugdíjaztam.

(#13) Certee válasza shabbarulez (#12) üzenetére


Certee
senior tag

Megnéztem és ott engedélyezve van és mégsem akarja betölteni a Flash-eket!

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#14) shabbarulez válasza Certee (#13) üzenetére


shabbarulez
őstag

Akkor esetleg a reklám szűrő szedi ki mert az url-e beleesik valamelyik szabályba.

(#15) Sil válasza bebean (#5) üzenetére


Sil
senior tag

Szerintem az lehet a gond, hogy valamiért a böngészőlapokat is ''ablak''-nak hívja, ez elég zavaró tud lenni. Én nemrég raktam csak fel, kíváncsiságból, meg hogy IE helyett legyen mit használni ahhoz az 1-2 oldalhoz, amihez IE kell, de nagyon nem vagyok éppen elájulva tőle.Túlságosan hozzászoktam már a Firefox által nyújtott szolgáltatásokhoz meg kényelemhez (hogy a gyorsaságról ne is beszéljünk), és egyelőre úgy tűnik, a Maxthon még csak megközelíteni sem tudja azt a szintet.

Mellesleg az alternatív böngészők (pl Firefox, Mozilla, Opera) biztonságosabbak nála, mivel azokban alapból egyáltalán nincs pl ActiveX plugin, meg nincs is annyi (és olyan súlyos) ismert sebezhetőségük, mint az IE-nek, a Maxthon meg IE-alapú, a gépen már meglevő IE-motort használja.

(#16) Flashy


Flashy
veterán

avantbrowserben ctrl-tabbal lehet váltogatni a fülek között

(#17) Certee


Certee
senior tag

Még mindíg nem működik teljesen jól a maxthon-om. Most már megjeleníti a Flash-t de nem mindegyiket. Mitől lehet ez? A beállításoknál nincs letiltva semmi.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#18) vfo7 válasza Certee (#17) üzenetére


vfo7
senior tag

Akkor nézd meg, hogy a reklámvadászt, vagy a felugró ablak-blokkolást hogy állítottad be, esetleg tedd azt a lapot a kivételek listájára.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#19) vfo7 válasza Flashy (#16) üzenetére


vfo7
senior tag

A maxthonban is.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#20) e-biza válasza Certee (#17) üzenetére


e-biza
őstag

lehet a flash elérése tartalmaz olyat amely az AD remove szabályba ütközik. Töröld ki az AD listát vagy engedélyezd lenn a felugro ablakok és ad-ok megjelenitését. itt benn nincs maxthonom, nem tudom megmondani mit merre csak fejböl irtam. ami a firefoxot illeti, biztonság ide vagy oda, most hogy kezd elterjedni, egyre több hibát találnak benne, irodnak rá a virusok és megtévesztések. nekem a firefoxban az nem tetszett hogy nem tudtam csak ugy ''megfogom bal gombbal és elhuzom akkor uj ablakba nyissa meg''-t beállitani.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#21) Certee válasza e-biza (#20) üzenetére


Certee
senior tag

Hol találom az AD listát?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#22) _Gudella


_Gudella
senior tag

Először Internet Explorerrel kell megnyitni a flash-es oldalt, az letölti és instalálja a flash lejátszót, és utánna működni fog Maxthonnal is

(#23) Sil válasza e-biza (#20) üzenetére


Sil
senior tag

Ha neked ez a húzogatós dolog hiányzott, miért nem kérdezted meg a Firefox topicban? Van egy ''Super drag and go'' nevű kiterjesztés Firefoxhoz, szerintem az pont alkalmas erre. Bővebben: link

(#24) zoli400


zoli400
csendes tag

Hellooo!
Én kb fél éve tértem át az Operáról a Maxthonra, igaz 2 hete ujra megnéztem a 8.5ös Operát... Az a jó ebben a böngészőben, hogy az ember IE-t használ, de mégse. Nem kell 7865431928745 plugin hozzá, hogy megnyissak egy teljesen egyszerű oldalt (like Firefox) és ugy jeleniti meg az oldalt, ahogy kell (unlike Opera).
Ja, és gyors, és alapból(!!) is sokat tud, sőt a gyári pluginok 80%a fölösleges... Bár azért megéri szétnézni, mert vannak jó cuccok hozzá. Nagyon jó a ''álnév'' funkció! (pl.: beírom: fm+Enter és ő www.free....hu-t tölt be) és az ehez hasonló ''keresési betű''.
Az előzmények profi. A csoportok egy jó funkció. A Drag & Drop állati :D , ami 6 funkció egyben ;)

A fülek közti váltás a Ctrl+Tab vagy az egér görgetése a fülek ''sávjában'', ami mindennél gyorsabb fülváltás.

Szóvel csak pozítív tapasztalat. Ez volt és ez is lesz az alapméretezett böngészőm.
És az IE fanatikusoknak is érdemes lenne kipróbálni ;)

DE-IK PTMrulez >>>Egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki!

(#25) pubwart


pubwart
aktív tag

nekem a ph!s smileyk nem mozognak :(

amelyiknek mozognia kéne

Where you go how is up to you

(#26) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Használ vki Roboformot Maxthon2 alatt? Én nem tudom belőni az automata kitöltést.

(#27) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok!

Ha vki tudna segíteni megoldani a problémát, jó lenne. Itt a fórumban a jobb oldalon
vannak a kedvenc fórum témák, amiket elment és rendszeresen használ az ember.
Na most ez nekem mindíg eltűnt az IE7 alatt, és most, hogy feltettem a Maxthon2
böngészőt, egyáltalán nem jelenik meg. Mitől van ez? Vmi beállítási probléma lehet,
vagy más?
Ja, és még egy dolog: az IE7 esetén frankón be lehet állítáani, hogy a címsorban
lévő kereső a magya gugli legyen. Itt hogyan kell? Mert olyan módon mint ahogyan
ott csináltam, az itt (Maxthon2) nem működik. :U

Köszi.

(#28) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Jelenleg operát használok, de lehet áttérnék erre a böngészőre...
Csak kellene némi infó: Ha kilépek a böngészőből, de előtte meg volt nyitva 5-6 oldal füleken, akkor a következő indításnál ugyanúgy indul ahogy bezártam? Vagy ha nem akkor van erre beállítási lehetőség? Emiatt használok operát, de ha ezzel is meg lehet csinálni akkor lehet áttérek erre... Magyar nyelvű van belőle?

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#29) szasanyi válasza Tosee (#28) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, magyar nyelv van, és igen, a kilépéskor megkérdezi mivel indítson
legközelebb. Ezt is beállíthatod. Nekem tetszik. :)

(#30) szasanyi válasza szasanyi (#27) üzenetére


szasanyi
félisten

A problémám első fele megoldódott. :) DE a magyar gugli integrálása az
továbbra sem sikerült. Vkinek 5lete? :U

(#31) Tosee válasza szasanyi (#29) üzenetére


Tosee
őstag

Hát nekem nem lehet beállítani a magyar nyelvet...
A maxthon.com ról szedtem le, de sajna csak angol meg egyéb nyelveket ismer, magyar nincs köztük :F
Esetleg egy linket tudnál adni, hogy honnan szedjem le a magyart?

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#32) szasanyi válasza Tosee (#31) üzenetére


szasanyi
félisten

Tessék [link] ;)

(#33) Tosee válasza szasanyi (#32) üzenetére


Tosee
őstag

THX!

Ugyan innen szedtem le, a 2.0-ás verziót de nekem nincs benne a magyar nyelv, de szedtem le hozzá magyarosítást...
Operából a könyvjelzőket hogyan tudnám importálni ebbe?
Lehet ebben olyan beállítás, hogy az indítást jelszóval védjem? Mármint külön profil a böngészőn belül amit jelszóval lehet védeni vagy egyéb?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#34) szasanyi válasza Tosee (#33) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy is jó, a lényeg van magyar nyelv. Az Operát nem ismerem, soha sem
használtam. Jelszavas indításra nem emlékszem, de ezt most nem is
tudom megnézni, mert nem otthon vagyok. :U

(#35) Tosee válasza szasanyi (#34) üzenetére


Tosee
őstag

Megtaláltam a jelszavas indítást, vagyis csak profilt hoztam létre, de lényeg, hogy csak jelszóval indul

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36) szasanyi válasza Tosee (#35) üzenetére


szasanyi
félisten

OK :)
Ha arra rájönnél, hogyan lehet a Maxthon2 beépített keresőjét a magyar guglira
lecserélni, szóljál lécci.

(#37) Tosee válasza szasanyi (#36) üzenetére


Tosee
őstag

próbáld meg így:
Extrák->Maxthon beállítások...->Keresés-> ott keress olyat, hogy ''elem hozzáadása''-> Névnek azt írsz amit akarsz, Alias Google, URL-hez meg http://www.google.hu
remélem jó lesz

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#38) Tosee válasza szasanyi (#36) üzenetére


Tosee
őstag

Nem tudsz esetleg valami beállítást arra, hogy ha több fül van megnyitva mikor kilépek kb.10-13 akkor ne keverje össze őket, hanem ugyan abban a sorrendben nyissa őket meg ha újraindítom a böngészőt?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#39) szasanyi válasza Tosee (#38) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt nem tudom, még sosem zártam be kettőnél több fület. Az előzőekben leírtakat
próbáltam, úgy :( jó.

(#40) Tosee válasza szasanyi (#39) üzenetére


Tosee
őstag

Nálam sikerül a magyar google-t beállítani és én is így csináltam...
Ha beírom a keresőba a keresendő kifejezést akkor a magyar google-jön be.
Átállítottad a keresőt a co.hu-ra mert asszem kettő van, a sima ami alapból bent volt, meg amit Te állítottál be...
Hogy-hogy nem lett jó neked? Mit csinált a böngésző?

Bár azt hozzáteszem, hogy amikor beírom a gyorskeresőbe a kifejezést akkor igaz, hogy előjön a magyar google de nem a találatokkal hanem az alap oldallal, és oda is be kell írni a keresendő kifejezést...

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#41) szasanyi válasza Tosee (#40) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát ez az. Úgy nekem is működik, de nem úgy kellene. Mind1 mit írsz be, nem
keres, hanem behozza magyar guglit. És oda újra be kell írni a keresendő szót.
DE ha az IE7-ben beállítottam ahogyan kell, ott jól működik. Itt meg :(

(#42) Sil válasza Tosee (#37) üzenetére


Sil
senior tag

Nem használok Maxthont, csak egy tipp: és ha azt írjátok be URL-nak, hogy: http://www.google.hu/search?hl=hu&q=
? ;)

[Szerkesztve]

(#43) szasanyi válasza Sil (#42) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos ua. Bejön a magyar gugli, ahova beírhatom amit keresek... :(

(#44) Tosee válasza Sil (#42) üzenetére


Tosee
őstag

már próbáltam úgy is ahogy írtad, de nem jó :(

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#45) Sil válasza Tosee (#44) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm. Hogy néz ki ez az URL a meglevő angol google esetén?

(#46) Tosee válasza Sil (#45) üzenetére


Tosee
őstag

azt nem írja ki, a beállításoknál sem találtam meg, már én is kerestem az url-t de sajnos nem találtam meg benne...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#47) Sil válasza Tosee (#46) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm. Még egy tipp:
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=%s

(#48) Sil válasza Sil (#47) üzenetére


Sil
senior tag

Azt hiszem, megvan. Nem %s kell a linkbe, mint a többi böngészőnél, hanem %us, tehát akkor ezt próbáljátok:
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=%us

(#49) szasanyi válasza Sil (#48) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez az,így jó! :R :R :R

(#50) Csedit válasza Tosee (#38) üzenetére


Csedit
aktív tag

Szia!
Engem is nagyon zavar, hogy a fülek összekeverednek. Viszont én azt vettem észre, ha kikapcsoláskor szabályosan bezárom a maxthont, akkor következő indításkor megmaradnak a fülek a régi sorrendjükben.
Ha nyitva hagyom és engedem, hogy a win zárja be kilépéskor, na akkor a következő bekapcsolásnál keverednek, de talán nem is keverednek , hanem fordított sorrendben nyílnak meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.