Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) zenwalk


zenwalk
senior tag

SziaszTok
Szerda reggel vennék ki a mandulam, viszont mar 2 napja faj a torkom. Szerintem hoemelkedesem is van. Betegen is ki fogják venni?

Danielle basszus kar volt elolvasnom. Eddig még nem izgultam. Egyébként aludni tudtál rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#2252) Mika1227 válasza zenwalk (#2251) üzenetére


Mika1227
őstag

Nem fogják ha beteg vagy.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2253) zenwalk


zenwalk
senior tag

SziasztOk
Na túl vagyok rajta már tobb mint 2 oraja. Az altatástol féltem a legjobban, de tetszett. Meg álmodtam is :d
Csak a fejem faj, meg a torkon egyébként jól vagyok. Azt hittem rosszabb lesz. Remélem este aludni is tudok majd.

(#2254) Vandie válasza zenwalk (#2253) üzenetére


Vandie
tag

Na itt nagyon sok hős van, jó olvasni azért, hogy nem annyira durva ez az egész, lehet így én is bevállalom altatásban, bár amióta rászántam magam a műtétre, kutyabajom, úgy hogy három kollegám kidőlt lázasan, köhögve a napokban....Fránya mandula..

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2255) Mika1227 válasza zenwalk (#2253) üzenetére


Mika1227
őstag

Na csak kivették?! Meggyógyultál közben, hogy megcsinálták?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2256) zenwalk válasza Mika1227 (#2255) üzenetére


zenwalk
senior tag

Igen. Igazából csak náthás voltam

(#2257) zenwalk


zenwalk
senior tag

Meg van duzzadva a nyelvcsapom. Nagyon zavaró ahogy hozzáér a nyelvemhez. Nektek is volt hasonlo? Mennyi idő alatt múlt el? Már kaptam kalciumot de nem javult :(

(#2258) Mika1227


Mika1227
őstag

Nekem mióta kivették a mandulám, olyan 8-10 éve azóta nagyon érzékeny a torkom a hidegre, hamar begyullad. Tapasztalt ilyet más is?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2259) d.sophie


d.sophie
csendes tag

Sziasztok!

Van erre még valaki?

Engem holnap műtenek, a Bajcsyban...
Van arrafelé valakinek tapasztalata?

Egyelőre nem parázok, inkább idegesít, hogy mindenki azt kérdezgeti, izgulok-e már... :))

Ha van még itt valaki, akkor szívesen leírom majd az élményeimet.

Szép napot nektek!

(#2260) zenwalk válasza d.sophie (#2259) üzenetére


zenwalk
senior tag

Szia
Tőlem is mindenki ezt kerdezgette, én se izgultam csak a műtét reggelen :d
Engem Szegeden műtöttek altatással. Az altatásról féltem a legjobban, de végül nagyon élveztem :dd
Szeptember 24-en műtöttek, már szinte teljesen jól vagyok.
Kitartást neked!:)

(#2261) d.sophie válasza zenwalk (#2260) üzenetére


d.sophie
csendes tag

Nekem nem altatás lesz..

Sok rosszat hallottam, de az orvos is azzal nyitott, hogy örül, hogy nem ragaszkodom hozzá, mert megpróbált volna lebeszélni róla...

Összepakoltam, reggel indulás...

(#2262) Mika1227 válasza d.sophie (#2261) üzenetére


Mika1227
őstag

Engem is megpróbáltak lebeszélni de nem hagytam magam! Kitartást!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2263) Levendula222


Levendula222
újonc

Nekem kiskoromban (kb. két éves voltam) vették ki az orrmandulámat. Hogy vissza nőtt-e nem tudom, mert azóta nem volt vele problémám, az egyik barátnőmnek viszont annál több. Rászánta magát a műtétre, ami altatásban történt. Azóta sincs a mundulájával több problémája (ennek kb. másfél éve). Ha szeretnétek jó szakembert találni hozzá ajánlom figyelemetekbe a http://www.docplanner.hu/mandulamutet oldalt! :)

(#2264) d.sophie válasza d.sophie (#2261) üzenetére


d.sophie
csendes tag

Egy kis beszámoló, hátha valakit érdekel. :)

Ugye szerdán műtöttek, ez a negyedik napom, ha a műtétet nem számolom bele.

Maga a műtét egyáltalán nem volt gáz, kaptam nyugiszurit, aminek az égvilágon semmi értelme nem volt... Ráadásul a fél óra helyett jó órával később vittek.
Az egyetlen probléma a műtét alatt az volt, hogy majdnem elájultam... :U
Alapból nem túl magas a vérnyomásom, és ahogy mondta dokibá/olvastam utólag, az érzéstelenítő még jobban lenyomja. Hát nálam annyira lenyomta, hogy szólnom kellett, hogy ájulok el. Átfektettek a műtőasztalra, kis lábemelés... És a műtőasztalt hozták inkább ülős helyzetbe.

Utána nem volt gond, mandulák ki, egyszer kétszer ugyan arconköhögtem vérrel a dokit, de nem is foglalkozott vele. :DD Azt mondták nagyon jól bírtam, büszkék rám... Gondolom mindenkinek ezt mondják, de azért jól esett. :D
A legrosszabb része a lidokainozás volt egyébként, szar egy érzés...

Nyálcsorgatás, ivás... Egy cataflan, utána pedig majdnem az egész éjszakát simán végigaludtam.
Reggel zsömle, az egészet megettem, és haza.

Az első két nap tök király volt, röhögtem is, hogy ez kutyafüle, két cataflant vettem be felezve, azt is csak a rend kedvéért...
Na de tegnap, meg ma... Egész szem caták, és a holtidőben betolt algoflex mellett is fáj a nyelés, mindkét fülbe kisugárzóan. Ez a legrosszabb...
Ma hajnali ötkor benyomtam egy catát, sírva, visszaaludtam, és hétkor úgy keltem fel, mint akit nem is műtöttek... 11 előttre ez elmúlt,délben újabb cata, hát úgy kellett az ebédet leerőszakolnom később. Enni inni fáj mint a barom.
Ráadásul úgy horkolok, hogy párom nem tud tőlem aludni.

A fehér cucc legalább elkezdett lejönni, már tegnap.
Igyekszem rendes kaját enni, jól megrágva, nincs turmix, nincs pürésítés.

Azért ez gáz, hogy ennyire nem használ a gyógyszer, vagy nyugtassam magam azzal, hogy ha nem venném be, akkor nem csak nyelésnél fájna, hanem egyfolytában? :))

(#2265) Mika1227 válasza d.sophie (#2264) üzenetére


Mika1227
őstag

Használ az csak ennyire fáj! Nekem a kivételtől számított 5-6. nap után kezdett el durván fájni mint ahogy leírtad! Nagyon fájt a fülem is, toltam a fájdalomcsillapítókat én is!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2266) MongolZ


MongolZ
addikt

Sziasztok!

Van tapasztalat lézeres műtéttel kapcsolatban? Hol, mennyiért, milyen?

Köszi

(#2267) Cyrin válasza MongolZ (#2266) üzenetére


Cyrin
addikt

(#2268) zoetsa válasza Mika1227 (#2258) üzenetére


zoetsa
tag

Nekem megvan ugyan a mandulám, de sokáig nem működött a kamaszkori sok antibió miatt (utáltam a gimit, és ha már nagyon untam, már fájt is a torkom, szünet előtt 2 nappal mindig meggyógyultam :D ), és utána tapasztaltam ezt, h nagyon érzékeny volt a torkom, egészen addig, míg el nem kezdtem természetgyógyászattal meg homeopátiával foglalkozni, attól a lázképzés és a mandulám elkezdett újra működni: először durván begyulladt, de azzal meg is szűntek a torokfájások.

Most éppen közölték megint, h ki kéne venni. De ennek az orvosnak a szavára nem adok, a miértet most nem mesélem el. Mindenesetre komoly szakemberrel megnézettem, aki azt mondta, elég ronda, de jó helyen van az ott. Úh egyelőre marad, megint :)

[ Szerkesztve ]

(#2269) pácienske


pácienske
újonc

Hihetetlen de igaz.

Pár éve vagyok a főorvos betege.Több alkalommal is műtött,sikeresen. Nagyszerű,kiváló orvos. Segítőkész,
türelmes,megbízható, kedves, humánus,indig számítani lehet rá. Az utólsó műtétem elött történt.
Fel hívtam a főorvost a mobilján,időpont egyeztetés végett.Egy női hang jelentkezett be.Bemutatkozott,
Kosztolányi Eszter /a főnővér/ Mondom,a főorvossal szeretnék beszélni.Válasz,a főorvos a műtőben van,
de különben sem ér rá.Nagyon elfoglalt,sok munkája van,csütörtökön külföldre utazik.Ott is el lehet menni
orvoshoz.Jól értettem? A főnövér ilyen elutasító hang nemben válaszol. Meg sem kérdezte, ki vagyok,miért
akarok a főorvossal beszélni? Mindenkinek,aki a főorvossal akar beszélni,ez a válasza? Ezzel alá ássa a
főorvos tekintéjét. Vagy ez egy jól bevált módszer a betegek eltávolítására? Vajon a főorvos tud-e tevékenysé-
géről? Nem hinném,hogy az ő Hozzájárulásával teszi ezt. Sajnálatos,hogy egy elísmert,jól müködö korházban
( Gyula Pándy Kálmán kórház fül,orr,gégész) ez meg történhet.
páciens

(#2270) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok tudom nem ide tartozik, de érdekelne hogy lehet-e bajom abból, ha lenyeltem a torok gargalizáló Tantum Verde vizet. 8,1g etantol meg 5g glycerin van benne meg mittudom én még mi ( 100ml-ben), azt irja gyerekeknél nagyobb mennyidégben ha lenyeli az ember orvost kell hivni + hánytatni a gyereket. Na nekem kb fél evőkanálnyi ment le

[ Szerkesztve ]

(#2271) zoetsa válasza gergo5991 (#2270) üzenetére


zoetsa
tag

Sztem ne foglalkozz vele, mert ha ezt olvasod, már nagy baj nem lehet :)

Érzel bmit?

Esetleg akkor rögtön érdemes lett volna neki az ujjadat megmutatni, ha már annyira megijedtél, de mostanra már nincs értelme hányni.

Amit most még érdemes lehet: sokat inni, valódi citromos limonádét. De végszükségben akár sört is, mindenesetre jó sokat, akár 2-3 litert.

(#2272) Zsurci


Zsurci
újonc

Sziasztok!
Nekem hétfőn volt a műtétem altatásban, most tartok a 6. napon. Az ébredés szörnyű volt,majd jött a köhögés, aztán a 2x hányás. Az első korty víznél sírtam, pedig 39 éves vagyok és volt már 4 másik műtétem, de ez valami leírhatlan érzés. Gyakorlatilag az 5. FAomorvédőt stb.JTA fájd. csill kezdett hatni.Az este kaptam inj. Voltarent, azzal kihúztam 04.30-ig. Lehet a páratlan napokban valami, mert a tegnapi 5. napon konkrétan azt hittem, itt a vég. 5 Cataflam-V, 1 Voltaren injekció és egy Tramadol. És nem hatott SEMMI!!!!! Este elkezdtem belázasodni, ma már tartja a 38,3-4-et. Láz tilos! Úgyhogy a patikányi gyógyszer mellé már jó erős antibiotikumot is szedek. Meg persze hashajtót, gyomorvédőt stb. De ha megúszom az utóvérzést, én már boldog leszek!!!! :R Már csak egy dolgot írjatok le nekem lszi.Az orvosom azt mondta, hogy ha leválik a seb, akkor kicsit még jobban fog fájni.Ennél?????? :O Lenyeled? Kiköpöd?Tényleg a 7. napon szokott megtörténni?
Köszi a válaszokat előre is :)

(#2273) wcaty46


wcaty46
újonc

Sziasztok! nekem 30.-án lesz a műtét,helyi érzéstelenítéssel....68 éves vagyok! Gyerekkoromban mindig ki akarták venni a hatalmas manduláimat,aztán addig bőgtem,míg szüleim megsajnáltak.Hááát,pedig,már nem is emlékeznék rá,de késő bánat.Szóval,ez van! úgy hogy ha ki kell venni,akkor nem lehet megúszni,legyek elrettentő példa! :(( Elolvastam a topicot,lenne pár kérdésem a már műtéten túljutottaktól! pl. ha van a kórházban wifi,érdemes-e bevinni tabletot,vagy tök felesleges,úgysem lesz hozzá kedvem,lesz elég bajom amúgy is....a másik,hogy a fájdalomcsillapítót,már amit majd itthon fogok bekapkodni,előre felírassam a háziorvossal,vagy a zárójelentéssel 1 időben receptet is nyomnak a kezembe? és ha előre felíratom,melyiket? a cataflant? Aztán,az evés.....azt hittem,mixelni kell,de olvasom itt,hogy darabosat? és pl.húsleves? na egyelőre ennyi,a még szenvedőknek gyors jobbulást.... :)

(#2274) Cyrin válasza Zsurci (#2272) üzenetére


Cyrin
addikt

a vége felé erősödik a fájdalom. aztán egyszer csak szűnik

én egy köhögésnél kiköptem egy cafatot :D

de nem jellemző hogy érzed, egyél, ami koptatja...

(#2275) Cyrin válasza wcaty46 (#2273) üzenetére


Cyrin
addikt

nem érdemes bevinni semmit. nem fogsz unatkozni...:)

írnak fel gyógyszert, amikor elengednek, vízben oldódó cataflam kell egyébként.

nem kell pépes, én mindent megettem, kivéve a rántott húst, azt csak a vége felé. a lényeg mindent lehet enni ami nem dörzsöl túlságosan, vagy nem tapad (nutella, banán)
csak mindig inni kell hozzá, különben nem megy le. és jól megrágni.
tejfölös kenyér isteni pl :D

(#2276) wcaty46 válasza Cyrin (#2275) üzenetére


wcaty46
újonc

Köszönöm a választ! még eszembe jutott,hogy vajon magas párna kell-e a fej alá,mert az egyik ismerősöm azt mondta /persze mondanak sokan horror dolgokat,azt meg sem hallom,úgyis lesz részem benne anélkül is :F / hogy ő ülve aludt....mondjuk ahhoz nem lenne sok kedvem,inkább vigyek be párnát ???,mert kórházban még nem láttam pl.kispárnát,vagy normális vastagságút....

(#2277) Cyrin válasza wcaty46 (#2276) üzenetére


Cyrin
addikt

mért? mennyit leszel bent? én még 3 napot voltam, de mostanában mindenkit kib@sznak egy nap alatt, pl engem is sérvműtéttel, ami ennél azért nagyobb műtét. (fél óráig tartott mire leértem a kocsihoz...)

szóval az ágytámla emelhető általában, és nem hiszem hogy nagyon díjaznák az otthoni párnákat...

(#2278) wcaty46 válasza Cyrin (#2277) üzenetére


wcaty46
újonc

Hogy meddig leszek bent?erre a kérdésre azt a választ kaptam,hogy az állapotomtól függ majd....remélem kis ideig,na de nem 20 éves vagyok,ami ugyan nem baj,csak ...ciszta miatt kell kivenni,tudja a jó nyavalya,de hát a remény hal meg utoljára! egyébként nem vagyok nagyon betojva! :P

(#2279) Zsurci


Zsurci
újonc

Sziasztok!
A 7 napomon járok, várom a csodát(hogy enyhüljön végre a fájdalom és leváljon az a kutyafüle, amitől már néha öklendezni szoktam, stabilan tartja magát...)
Igen, én is ülve alszom egy hete, kimenni sem tudok, úgyhogy fenék kocka.
Annyian írtátok a darabos kaját, hogy nyomom a grillcsirkét, ma meg ettem pár falat PIZZÁT!!!! :C
Na jó, a kolbászokat azért lepöcköltem róla.Ja tegnap 39,5 volt a lázam... :W

(#2280) wcaty46 válasza Zsurci (#2279) üzenetére


wcaty46
újonc

Zsurci! és otthon,vagy még kórházban??? és a láz az "természetes" kisérő???? vagy 20 éve nem voltam lázas! most is vastagon tiszta tüsző a torkom és a mandulám,de sem nem fáj,sem pedig még csak hőemelkedésem sincs!Mászkálni,buszozni én sem nagyon merek,nem kéne már csütörtökig összeszednem semmit!

(#2281) wcaty46 válasza wcaty46 (#2278) üzenetére


wcaty46
újonc

Oké,visszagörgettem,látom írod,hogy a láz tilos! hát,kitartást és jobbulást!

(#2282) phajnalka


phajnalka
újonc

Sziasztok!
Múlthét kedden műtöttek Esztergomban, altatásban. Nagyon jól viseltem, már a nyugtatószerűségnél elaludtam semmire nem emlékszem, csak arra, hogy az ágyamban 3 órával később anyukám borogat. A műtét utáni 1-2 óra szörnyen nehéz volt, fájt a fejem a fogam a fülem, mindenhová kisugárzott. Hozták is a kötelező teát és megkaptam az első flectoromat. Hamar tűrhetővé vált a fájdalom, beszélni nem nagyon tudtam, a szám alig nyílt ki a doktornő szerint, ilyenkor begörcsöl minden izom az arcban és ez okozza. Valamint tovább nehezítette, hogy a műtét közben megsértették a nyelvem, valószínűleg a szájterpesszel, egy kis részt oldalt mintha kivágtak volna belőle ez kb akkora fájdalmat jelentett mint maga a mandulahelyem, de erről később. Már délután jöttek látogatni, teljesen jól elvoltunk ültem az ágyamban, el sem akarták hinni, hogy aznap műtöttek. Akkor kb. még 5-6 órákat bírtam flectorral éjjel többször felébredtem inni, és egyszer gyógyszert is kértem. Másnap is kb ugyanígy ment, akkor már ettem egy kis kenyérbelet sonkával sajttal, pudingot, levest, Csütörtökön jöhettem haza itthon igy teljesen jól voltam, igaz 4 óránként kellett már a flector. Tejszínes tésztát ettem tök jól lement, igaz anyukám kicsit szétfőzte, csirkemellet is tudtam picit enni. Ekkor vettem észre az első aftát a szám belsejében, ami ma már lencse méretűvé nőtt és több helyen is megjelent a számban, nehézkessé téve a gyógyulást. A pénteki nap is még jól telt, de a szombat- vasránap -hétfő... senkinek nem kívánnám ezt az őrületes fájdalmat. Napi 8 flector környékén járok 3 napja, a teán kívül semmi nem akar lemenni, szilárd ételt nem sikerült magamba erőltetnem. A háziorvos már visszarendelne a kórházba, de még holnapig kaptam haladékot. Folyamatosan a sírás kerülget, az afták a számban nem gyógyulnak csak egyre több lesz belőlük, de a lepedék nagy része már levált mégis hihetetlenül fáj a bal mandulám. Nekem nem igazán a fülem fájt inkább a fogaim és az állkapcsom. 3 napja hidegvizes borogatás a torkomon.. alig aludtam majd éhen halok, de egyszerűen el megy az étvágyam ha belegondolok hogy a számban az a hatalmas fájdalom a rengeteg afta és a nyelvem miatt, hát még mire lenyelem az ételt, legyen az pépes vagy akármilyen, kb lefordulok a székről. Holnap lesz egy hete, már másra sem tudok gondolni, csak, hogy egyen 1 percem fájdalommentesen..:(

(#2283) prozodus válasza phajnalka (#2282) üzenetére


prozodus
őstag

Afta ellen nekem bevált: szódabikarbónás szájöblítés gyakran, sósvizes öblögetés gyakran (megjegyzem gargalizálva ezek a mandulára is jók), tömény herbáriás cserszömörcés szájvízzel v eukaliptuszolajjal bekenni a pöttyöket, de jó a citrom-, fahéj- szegfűszegolaj is. Ez utóbbival érdemes vízzel hígítva öblögetni is, mert ez fájdalomcsillapító is. Fogrém: Parodontax, ill még jobb ilyenkor a szappanal fogmosás, de csak szigorúan tiszta növényi szappan jó erre a célra, legolcsóbb pl alverde, alterra (DM, ill. Rossmann), vizes fogkefét megdörzsölni rajta, a habbal fogat mosni. És sok-sok frissenpréselt zöldséglevet inni, főleg répát, ez úgy minden betegségnél igen jó.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2284) BPetra0920


BPetra0920
újonc

Sziasztok! Nekem 2015.01.23-án (péntek reggel)vették ki a manduláim, altattak, ez a 6. napja. Semmi probléma nem volt eddig, semmi vérzés. Altatásból kicsit nehezen ébredtem, de azonnal fel is ültem, alig folyt ki egy kis vér a számon, nem szédültem, semmi problémám sem volt, egy kis hidegrázáson kívűl később, de azonnal magamnál voltam. Igazából még fájdalmat sem éreztem, 2 óra múlva nyelhettem, az elég nehezen ment, mert mindig éreztem ott valamit, de utána már lassan ihattam is, és egyre jobban ment a nyelés. Beszélni is tudtam. Valaki még meg is kérdezte megműtöttek e már, mert annyira nem látszott rajtam semmi. Kaptam fájdalom csillapítót, azzal meg már egyáltalán nem is éreztem semmi fájdalmat. Éjszaka felébredtem mikor elmúlt a gyógyszer hatása és fel is ébredek kétszer-háromszor, a nyelések miatt, és a fülem iszonyatosan fájt, főleg amelyik oldalra fordulva aludtam, és a nyakam is kicsit bedagadt, de ez normálisnak tehető be, mert megnézte az orvos. 5 óránként vettem be cataflam-V-t. Én annyira jól éreztem magam igazából, hogy másnap minden áron haza akartak küldeni, pedig vidéki vagyok, én kértem hogy azért vidékiként maradhassak 2 éjszakát a biztonság kedvéért. Azt mondták rendben. Második, harmadik nap sem volt semmi gond, fájdalom csillapító tökéletesen használt, tudtam enni (pépeset persze), inni, 4. nap már rosszabb volt, kezdett fájni a nyelvem, már annyira nem tudtam megformálni a betűket. Most az 5. és 6. nap ez valami kegyetlen, én ezt a fájdalmat nem nagyon tudom mihez hasonlítani. Gondolom kezd leválni a seb, azt mondták ez a 4-6. nap között lesz majd. Most nem tudom lenyelni a saját nyálamat, nem tudom meginni a gyógyszert, annyira csíp, a fülemben olyan érzés van mintha késsel szúrkálnák folyamatosan, a nyelvem sem mozog igazán, mintha lebénult volna a fájdalomtól, és mintha savat ittam volna és marná kegyetlenül a torkomat és nem tudnék mit csinálni. Ha sikerül meginnom a cataflamot, akkor kb 1 óra múlva használ, de lehet hogy több, nagyjából 1/másfél órára enyhíti ezt a fájdalmat, aztán újra kezdődik. Vettem be hozzá algopyrint is, de nem igazán használt. Most se enni, se inni, se beszélni nem tudok. Azt mondták, és olvastam hogy a seb leválása miatt is ezek a legfájdalmasabb napok (5-7). De ezen kívűl se láz, se vérzés! És se a műtéttel, se az altatással kapcsolatban rossz élményem nincs! :-) Ha van kérdésetek szívesen válaszolok!

[ Szerkesztve ]

(#2285) wcaty46 válasza Cyrin (#2277) üzenetére


wcaty46
újonc

Szevasztok! Pénteken reggel műtöttek,ma jöttem haza! Helyi érzéstelenítéssel.Semmit nem éreztem,nem fájt.Utána kicsit vérezgetett,de 2 óra múlva már semmi gond nem volt.Itt ahol műtöttek, 4 óránként lehet kérni Cataflam-t,tablettát is,és vízben oldódót is.A műtét után írjátok többen,hogy 2 óra múlva kellett bevennetek.Én nem kértem,mert nem volt semmi fájdalom.Este vettem be az elsőt,és nem port hoztak,hanem tablettát,le is tudtam nyelni.Azóta is 8 óránként kellett bevennem,mert úgy azért könnyebben ettem,de mikor elment a hatása,akkor sem volt dráma! Vizet sokat iszok,de nem kell minden falat után,lemegy anélkül is. Már tegnap a kenyér héját is megettem,a nyelvemen semmi lepedék,a mandula helyén még ott az a fehér akármi,de már egyik fele lóg,fel van lazulva! Irritálja a torkomat,néha úgy kellene tőle krákognom,de valahogy visszatartom,csak mindig félek,nehogy rámjöjjön tőle a köhögés.Ma hétfő,még csak 1 Cataflam kellett,de most bevettem a másodikat,hogy könnyebben vacsorázzak.Ja hőemelkedésem nem volt.Azt mondta a drnő,aki műtött,hogy fájdalmas lesz a gyógyulás,hát gondolom,2-3 nap múlva már majd észreveszem,eddig szerencsére semmi erős fájdalmat nem éreztem.Mindenre gondoltam,csak erre nem,hogy ilyen könnyen átesek a műtéten,és az utána levő napokon.Még ha a java hátra is van,akkor is! Úgy búcsúzak el tőlem,hogy ideális beteg voltam! :D Ennél rosszabbat senkinek nem kívánok!

(#2286) Cyrin válasza wcaty46 (#2285) üzenetére


Cyrin
addikt

Lesz még ez rosszabb is :-)

De nagyon sok múlik azon hogy hogyan műtik meg. Van aki szaggatja és az időre megy, na azt mindenki megszenvedi.

(#2287) wcaty46 válasza Cyrin (#2286) üzenetére


wcaty46
újonc

Köszönöm a "kedves" vígasztalást! :D :D ne aggódj,arra is felkészültem,hisz amiatt keveredtem ide is,hogy informálódjak! mint ahogy a műtétnek is úgy vágtam neki,hogy informálódtam az orvosokról,kórházakról! Úgy érzem,bejött,mert mint írtam,68 éves létemre senki sem azzal bódított,hogy semmiség,sőőőt! ha nem lett volna muszáj kivenni,tudod,mikor szánom rá magam! a fájdalomnál jobban érdekel a szövettan eredménye! arra még várni kell 2-3 hetet.Eddig jól viseltem testileg-lelkileg,és még végrendeletet sem írtam előtte! :P
Inkább szurkoljatok!

(#2288) Cyrin válasza wcaty46 (#2287) üzenetére


Cyrin
addikt

Ezesetben:

Hajrá Kati néne!
:D

[ Szerkesztve ]

(#2289) Akiii


Akiii
tag

Hali!
5 napja vették ki altatásban a Szent Imre korházban (Tétényi út). Dr Barkóczi Beáta volt a dokim nagyon kedves és jó fej. Eleinte én is helyi erzestelenítéssel akartam a mutétet aztan rabeszelt, hogy felesleges vesződni vele altatás egyszerubb a betegnek és az orvosnak is.

Szóval megvoltak a szokásos dolgok kedd reggel befeküdtem kaptam valami itókát ami kiütött aztan jöttek is értem nemsokára. Miután felébresztettek annyit éreztem mintha fájna a torkom hirtelen nem is fogtam föl, hogy valszeg túl vagyok rajta. 2 óráig kb zsebkendőbe kellett köpnöm a vért nem szabadott lenyelni ezt után viszont bejött a Nővér és adott inni - hát mit ne mondjak az első pár korty nagyon szornyu leginkabb azert mert csip a seb helye...

Szóval teltek multak az órák aznap és egyszer arra lettem figyelmes, hogy valami melegség lepi el a számat és ahogy köptem egyet láttam hogy szép vörös vér. Bejött a nővér és megmutatta a dokinak aki leszippantotta az alvadt vér darabokat a sebről ám nem volt valami tul hatekony igy a doki ranézett a nővérre, bolintott egyet es mar rögtön tudtam, hogy ujra égetni kell a sebet.

Negyed órán belul mar toltak be a mutobe ott mondta az altatató doki, hogy igen sokszor bevérzik a seb sokmindent nem lehet csinálni ellene....

Ne is mondjam ez a 2 altatás ugyanazon a napon kicsit betett estig totál KO voltam viszont nem volt semmi fajdalom. Egesz este megprobaltam inni ha mar aludni nem tudtam :)

Reggel megkaptam a zarojelentést hazaengedtek és holnap lesz a 6. nap h itthon vagyok. Cataflam az elején kitartott 5-6-7 óráig most kb 3-4 orat ha kibirok vele. Cataflam mellett szedek xiloxot es algopirint is ha mar nagyon nem birom de max 5 Cati és 1-2 algopirin volt a rekord idaig.

Telefonom felorankent bevan allitva csörgésre, hogy igyak illetve mar az elejetol kezdve darabos kajat eszem - kalács, rantotta, tojasosnokedli csirkével stb.

Az esték nagyon rosszak 4-5 orát tudok kb egyhuzamba aludni probaltam az elejen megoldani h este is felorankent felkeljek de nem nagyon ment igy mikor felkelek 6-7 fele hát azok a legrosszabbak. Annyira kivan szaradva a seb hogy orditani tudnek a fajdalomtol de egy gyors Cati meg algopirin és vége :)

Ami még nagyon zavar az az, hogy a fogamra es a fülemre is athuzodott a fajdalom igy ha kimegy a fajdalomcsillapito hatasa akkor a fülem lüktet a fogamnal meg olyat erzek mintha belulrol kiakarnák nyomni. Sok helyen irjak hogy az első 7-8 nap a legrosszabb ezek kozul is az 5-6-7-8 remelem tenyleg igaz es lesz valami javulas hamarosan :)

(#2290) Akiii


Akiii
tag

És ahogy az álmoskönyvben megvan írva eljött a 7. 8.nap es mulnak a fajdalmak. Tegnap tudtam vegre eloszor aludni egyhuzamban 6-7 orat.

Lecsökkentettem a fajdalomcsillapitot is napi 3 Cataflamra.

(#2291) timoca1972


timoca1972
újonc

Sziasztok! De kár, hogy csak most találtam rátok,nekem 17.-én lesz egy hónapja, hogy kivették a mandulámat. Kérdezzetek nyugodtan, ha tudok segítek elmondom a tapasztalataimat.
Nekem viszont az a problémám, hogy még mindig nem igazán érzem az ízeket, valakinek esetleg volt ilyen problémája 1 hónap elteltével?

(#2292) Sylvie87


Sylvie87
újonc

sziasztok!

2-3 hónapja kinlódok állandó mandulagyulladással. a dokim próbálkozik ilyen-olyan gyógyszerrel, de én egyre inkább úgy látom, rajtam már csak a műtét fog segíteni.

a rádiófrekvenciás mandulaműtétnek szándékozom egy lehetőséget adni. de olyan kevés dolgot találok róla. van, akinek megcsinálták már régebben? tehát látja már, hogy hatásos volt-e avagy nem.

(#2293) prozodus válasza Sylvie87 (#2292) üzenetére


prozodus
őstag

Meg is érdemled, ha úgy látod :D

Inkább a dokit cserélném le egy olyanra, aki eredményesen kezel.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2294) Dettcsoo


Dettcsoo
újonc

Sziasztok!

Örömmel jelentem be, hogy túl vagyok a garatmandulaműtéten :)
Rengeteget olvastam ezt a fórumot, de nem írtam, csak sasoltam a sztorikat. Gondoltam én is megosztom a véleményem... :)
Minden amin problémáztam teljesen felesleges volt. :)
Április 7.én műtöttek és eléggé izgultam előtte... illetve nagyonnagyon durván izgultam előtte :D még el is sírtam magam mikor becsekkoltam és megkaptam a kis karszalagomat 22 éves létemre de hát igy jött ki a feszkó szégyen vagy nem szégyen... :D
Egyébként a Sote Fül-Orr-Gégészeti és Fej és Nyaksebészeti Klinika vendége voltam. Az orvosom egy tündér volt, bátran ajánlom mindenkinek Dr. Birtalan Edét :R . Nagyon figyelmes volt, és nagyon türelmes, pedig velem nem volt könnyű dolga (félősfejkapkodós vagyok szánombánom :( ).
A nővérek is nagyon kedvesek voltak egytől egyig, bár az éjszakások csak aludni jártak be :D
A műtőtől féltem a legjobban, de ott is nagyon kedvesek voltak, mikor betoltak az előtérbe még az orvosom ott volt, mondta, hogy neféljek, nem lesz gond... aztán be a műtőbe...ott azonnal betakartak ahogy levettem a felsőm, kérdezték a nevem kb 5x ezen jót is nevettünk, (már amennyire tudtam nevetni, rendesen pánikoltam :D ) meg kérdezték, hogy hogyan szólíthatnak, aztán a kézfejembe a branül (amiért bocsánatot is kértek, hogy megszúrtak...) és már aludtam is...
2 napot tartottak bent, mert volt valami kisebb gond, de a dokim azt mondta, hogy túlaggódásnak tűnhet de jobb a biztonság.
Ma vagyok a 3.5 napos és fáj eléggé, főleg éjszaka de túl vagyok rajta és remélem nem lesz gond!! :)
Puszóóó

(#2295) mohikan15


mohikan15
újonc

Sziasztok!

31 éves vagyok, április 20-án lesz altatásos mandulaműtétem.
Nem is a műtéttől parázok legjobban, sokkal inkább az utána következő 2 héttől, legeslegjobban a bevérzéstől.
Valaki korábban írta, hogy még aznap tolták vissza a műtőbe és újra égették a sebét vagy mi. A bevérzést mindig így oldják meg? Tűfóbiás vagyok, relatíve alacsony fájdalomküszöbbel, nem igazán örülnék, ha éber állapotban matatnának a torkomban mindenféle hegyes-bökős-fájdalmat okozós "szerszámokkal" :F Nyugtassatok meg, hogy nem lesz ilyen. Ugye nem? :N

(#2296) Cyrin válasza mohikan15 (#2295) üzenetére


Cyrin
addikt

nem lesz. ;]

(#2297) mohikan15 válasza Cyrin (#2296) üzenetére


mohikan15
újonc

Köszi az érdemi hozzászólást, örülök, hogy nem maradt benned.

(#2298) Cyrin válasza mohikan15 (#2297) üzenetére


Cyrin
addikt

amilyen a kérdés ugye...

(#2299) mohikan15 válasza Cyrin (#2298) üzenetére


mohikan15
újonc

Akkor talán olvasd el még egyszer az egész szöveget. A kérdésem arra irányult, hogy a bevérzéseket hogyan kezelik. Csak az nem értette meg, aki nem is akarta. Meg aki ostoba. Te melyik vagy? :DD De tudod mit, legyen ez egy költői kérdés, nem vagyok kíváncsi a válaszaidra a továbbiakban.
Pá!

(#2300) philoxenia válasza mohikan15 (#2299) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne személyeskedj!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.