Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Cyrin válasza mandulka (#2200) üzenetére


Cyrin
addikt

úgyis mész kontrollra nemsoká, addig meg nyugi, természetes.

(#2202) mandulka válasza Cyrin (#2201) üzenetére


mandulka
újonc

Aranyos vagy! :))

(#2203) Idiofil válasza mandulka (#2200) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Nem hiszem, hogy aggódni kellene ;)
Én viszont bizok benne, hogy egyre jobban vagyok (remélem nem szólom el).
Ma még csak hajnalban (5) vettem be cataflamot (azelött meg ~este 8 körül) úgyhogy úgy néz ki, hogy javulgatok :)
Most is fáj egy picit ha nyelek, de erre még gyenge fájdalomcsillapitót sem vennék be, nem hogy C-t.
Pedig reggeliztem illetve ebédeltem is.

"Those who want respect, give respect"

(#2204) mandulka válasza Idiofil (#2203) üzenetére


mandulka
újonc

De jóóóó neked! :C Bárcsak én is ott tartanék,hogy nem nagyon kell fájdalomcsillapító... Hány napja volt a műtéted?

(#2205) Idiofil válasza mandulka (#2204) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hétfőn délben toltak ki a mütőből ;)

"Those who want respect, give respect"

(#2206) Poppy22


Poppy22
újonc

Sziasztok!
Engem 12 napja műtöttek és látok a nyelvem egyik oldalán (ahol a mandula kezdődött a nyelv tövénél) egy kis "pöcköt", a másik oldalán a nyelvemnek teljesen sima. Lehetséges, hogy maradt bent egy kis csonk? Járt már így valaki?
Köszi, ha írtok!!!
Amúgy nagyon jó a fórum, nekem rengeteget segített, bár már csak műtét után találtam rá, előtte nem is mertem keresgélni ilyeneket, talán jobb is, mert nagyon paráztam. Készülök én is megírni a tapasztalatokat, hátha másnak is tanulságos lesz, csak még annyi fájdalmas napom volt, hogy nem lett volna idegzetem írni. Ma kezdett csillapodni a fájdalom.

(#2207) Idiofil válasza Poppy22 (#2206) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Helló!
Hát a kis csonkról nem tudok nyilatkozni, de kérdezz rá a dokinál.

Másik:
Hazajöttem, gyógyulgatok erre megfáztam valahol vagy elkaptam valamit....
A torkom türhető, ma már nem vettem be fájdalomcsillapitót. Nem azt mondom hogy nem fáj, de ilyen mérsékelt fájdalom miatt nem veszek be semmit. Viszont péntek este óta el van dugulva az orrom, taknyolok. Áldom az eget, hogy köhögni nem köhögök. Lázam nincs, csak egy nagyon minimális hőemelkedés. Most ilyenkor innék forró teát (de az a mandulamütét után nem jó), de hideg vizet is innék. Szerencsére elkezdett ürülni belőlem rendesen (egész nap fújom az orrom). Ilyenkor sebezhetőbb a szervezet és sikerült belefuntom valamibe. Az egyik cérna lejött, nyelés fáj, de már össze sem lehet hasonlitani a hét eleji érzéssel...
Remélem 1-2 nap és kimegy belőlem az a hülye náthaszerü tünetegyüttes és folytathatom a gyógyulgatást :)

"Those who want respect, give respect"

(#2208) Poppy22 válasza Idiofil (#2207) üzenetére


Poppy22
újonc

Köszi, rákérdezek...
Úgy látom, Te a szerencsések közül való vagy, én 11 napig majdnem belepusztultam a fülhasogató, égető fájdalomba, plusz két bevérzés van a hátam mögött...

(#2209) Poppy22 válasza Idiofil (#2207) üzenetére


Poppy22
újonc

Ja és jobbulást persze, a nátha még tényleg a jobbik eset, a köhögés lenne most kellemetlenebb...

(#2210) nagynandi


nagynandi
csendes tag

Sziasztok!

Engem 2013.12.09-én hétfőn műtöttek a MÁV kórházban ,egy nagyon híres,neves doktor úr.Az egész ugy kezdődött h előtte 3 nappal mikor mentem egyeztetésre akkor tudtam meg,hogy nem altatnak...nálam már ez könnyeket csalt az ijedtség es a rettegés...nagy nehezen bevállaltam a műtétet.. Hétfőn 7 órára mentem a kórházba, olyan félelemmel,hogy dupla adag nyugtatót kaptam injekció formájában..ez nagyon nagyon hatásos volt teljesen ellazultam es folyamatosan röhögtem tőle.. Maga a műet gyorsan zajlott 25 perc alatt végeztünk vele.. Betoltak a műtőbe,beleutem egy sima orvosi székbe majd lidocain spray 3x.. Ez után érzéstelenítő injekció a mandulaba(had ne mondjam mennyire fájt) ezt még 2-3x ismételték meg utana pedig kaparó próba amit már nem szabad érezni..en éreztem ,mondta a doki jo akkor még egy adag szuri..az is rohadtul fajt ,elvileg más nem is érzi mint itt olvastam...utana elkezdte csinálni..Most szögezzük le aki azt mondja nem lehet érezni az HAZUDIK!! Minden egyes mozdulatot éreztem es rohadtul fajt!! Nem sírtam de folyt a könnyem a fájdalomtól...utana egy fel óra óra elteltével kaptam injekciós fájdalomcsillapítót mert nagyon fájt.. Fel óra elteltével elkezdett beverezni,ujra elégettek majd vissza a szobába..összesen 3x vértzett be es az orvos sem tudta megmondani h mitől v miért... Nagyon jól lettem 3. Nap màr jöttem is haza.. Ma vagyok a 7.nap es iszonyatosan feszül mintha a nyelvem le akarna szakadni..napi 4 Cataflam es az utolso fel órát mindig lecsalom a következőből mert mar nem bírom.. A lényeg,hogy a mandula műtétre készül egy tanácsot fogadjon meg ,ha van egy kis esze kér altatást,mert rohadtul faj a műtét es aki azt mondja h nem az hazudik...

[ Szerkesztve ]

(#2211) Idiofil válasza nagynandi (#2210) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Koszonom minden HAZUG neveben az altalanositast.

Meg egyszer leirom:
Erzestelenito spary--> injekcio oldalankent ~3 ha jol emlekszek. A mutet nem fajt. Aki azt allitja, hogy hazudok, az HAZUDIK. Miert hazudnek? Hogy granitkemenynek allitsam be magam? Azt sem tudjatok hogy ki vagyok, roppant sokat nyernek vele.
Udv

"Those who want respect, give respect"

(#2212) nagynandi válasza Idiofil (#2211) üzenetére


nagynandi
csendes tag

Ki mondta, hogy neked szól? :) Nem válaszként ment a bejegyzés a te egyik írásodra.. Nem kell felkapni a vizet! :N

(#2213) Idiofil válasza nagynandi (#2212) üzenetére


Idiofil
aktív tag

" rohadtul faj a műtét es aki azt mondja h nem az hazudik"
Nem kaptam fel a vizet, de ezek alapján azért egy kicsit jogosnak érzem. Az, hogy Neked fájt, sajnálatos dolog. De ne legyek már hazug, mert nekem nem fájt és ezt elmondom.

"Those who want respect, give respect"

(#2214) nagynandi válasza Idiofil (#2213) üzenetére


nagynandi
csendes tag

" rohadtul faj a műtét es aki azt mondja h nem az hazudik, kivéve Idiofil fórumtárs, mert ő igazat mond! "

Remélem így megfelel! :R

(#2215) Idiofil válasza nagynandi (#2214) üzenetére


Idiofil
aktív tag

:C
Köszönöm.

"Those who want respect, give respect"

(#2216) Senhi válasza Idiofil (#2213) üzenetére


Senhi
aktív tag

Én se éreztem abszolút semmit... orvos adta rossz helyre vagy a szervezete máshogy reagált. 3 bevérzés se semmi...

[ Szerkesztve ]

(#2217) Cyrin válasza Poppy22 (#2206) üzenetére


Cyrin
addikt

van olyan hogy bentmarad egy csonk, akkor újra kell műteni, nézesd meg rendesen majd.

(#2218) Poppy22 válasza Cyrin (#2217) üzenetére


Poppy22
újonc

Nem semmi, ezt nem veszi észre a doki műtétkor??? Ilyenkor vajon elismeri, hogy ja, tényleg, az ott egy csonk, bocsika??? Ezt az egészet újra végigcsinálni, gyilkos, de komolyan... :(
Köszi azért a választ!

(#2219) Idiofil válasza Poppy22 (#2218) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát biztos nem olyan egyszerü. Puha szövet, vérzik, stb. Ez a kis csonk esetleges korrekciója azért közel sem olyan lehet, mint egy komplett mütét. Tekintve hogy a felület a töredéke és valószinüleg nem hálózza be nagy ér (ami az egészet bonyolitja)
De természetesen nem vagyok orvos, igy majd ő megmondja, hogy mi lenne az optimális :)

"Those who want respect, give respect"

(#2220) Poppy22 válasza Idiofil (#2219) üzenetére


Poppy22
újonc

Biztosan nem annyira durva, csak újabb hülye procedúra, sajna elég egyértelműen látszik két kis kiálló pöcök, majd a kontrollon kiderül, hogy mi a helyzet...

(#2221) Idiofil válasza Poppy22 (#2220) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Lehet hogy normális dolog. Majd megmondja az orvos,lehet ahogy gyógyul és lohad, jobban visszahúzódik és nem lesz vele gond.

"Those who want respect, give respect"

(#2222) Poppy22 válasza Idiofil (#2221) üzenetére


Poppy22
újonc

Köszi a biztatást, aranyos vagy! :) Bárcsak... :)

(#2223) Idiofil válasza Poppy22 (#2222) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Na úgy néz ki minden jó lesz. A tegnapi napot mindenféle fájdalomcsillapitó nélkül vészeltem át. Valamennyire fájt, de egyáltalán nem volt vészes. Lassan az orrom is kezd kidugulni, ami szintén jó, csak egy dolog aggaszt, hogy egyre inkább kezdek köhögni. Ma megyek a dokihoz (vissza a F.O.G főorvoshoz) de lehet elnézek a háziorvoshoz is, hogy valami köhögéscsillapitót irjon fel.
Remélem többi sorstársam is alakul ;)
Szép Napot!

"Those who want respect, give respect"

(#2224) Cyrin válasza Idiofil (#2223) üzenetére


Cyrin
addikt

hársfatea :)

(#2225) Idiofil válasza Cyrin (#2224) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszi a tippet, úgy is mennem kell majd dokihoz, veszek majd ;)
:R

"Those who want respect, give respect"

(#2226) Idiofil válasza Idiofil (#2225) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Vettem, ittam, győztem. Úgy néz ki a megfázás is kezd elhagyni, a nyelés egy picit fáj (mint egy torokfájás) meg reggel fáj egy picit, amikor ki van száradva. De amúgy szinte teljesen panaszmentes vagyok ;)

"Those who want respect, give respect"

(#2227) Szandika0814


Szandika0814
újonc

Sziasztok!
Nos.. engem hétfőn műtöttek, helyi érzéstelenítéssel.. Előtte nagyon sokat olvastam az oldalt, nagyon féltem :)
Sok erőt adott mindenki, hogy nem az agyamat ültetik át, tehát túlélem :D
Maga a műtét nem volt vészes.. túl lehet élni.. De azóta.. valami kegyetlen... Igyekszem sokat inni, de sokszor annyira fáj, hogy a víz is alig megy le.. Sokszor amikor csokit próbálok leerőszakolni, vagy tejbegrízt stb.. nagyon csíp.. de van mikor a víz is csípi.. ez normális? Azt inkább nem írom le, mennyi gyógyszert szedek, és milyen időközönként.. :/ Nagyon szeretnék rágyújtani, de nagyon félek..:/ van aki mostanában élte ezt át, és volt olyan bátor, hogy rágyújtson? meg lehet, hogy bevérzik véletlen a cigitől? vagy begyullad vagy valami? Köszönöm még egyszer mindenkinek a sok tapasztalatot! Azt hiszem a sok komment nélkül, nehezen éltem volna meg :)

(#2228) Cyrin válasza Szandika0814 (#2227) üzenetére


Cyrin
addikt

se csoki se tejbegríz, semmi ilyesmi tapadós genya...
cigi se.

(#2229) Idiofil válasza Szandika0814 (#2227) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Nekem a csoki 2 napja nem égeti a torkom, pedig 9én műtöttek. Azt azért hanyagolni kellene. Rengeteg víz és folyamatosan kell inni, nem reggel levág az ember 5 litert aztán semmi :)
Cigiről :Nem csak most kell/kellene nélkülözni, hanem a továbbiakban sem. Tudom, én is dohányoztam, mint a gyárkémény, de évek óta egy slukkot sem szívtam. Az egyik legnagyobb luxus manapság dohányozni.
Gyógyszerrel csínnyán. Többfélét sem lehet gyakrabban szedni, mert nem bír vele a májad.

Ami nekem bejött: Víz vízzel, illetve finom puha kifli megvajazva, sonkával. De ha már egy bő fél hete műtöttek, lassan lehet szerintem visszatérni a normális diétára. Túl forró,túl hideg, túl sós, túl fűszereset kerülni.
Nekem ott a 4-5nap volt a legrosszabb, onnantól szépen alakul ;)
Kitartást és elviselhető lábadozást :)

"Those who want respect, give respect"

(#2230) wildc2


wildc2
csendes tag

Sziasztok! Olvastam sokfélét itt is, és máshol is!:) Hétfőn vették ki a mandulámat, 580-as Ast-m volt, és hullott a hajam. Akinek hullott a haja mandula műtét tán mennyivel múlt el, illetve nőtt vissza?:)

(#2231) Cyrin válasza wildc2 (#2230) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem a szakállam hullott (ami egyébként nincs, de akkor is látszott) jópár hónap után állt helyre.

(#2232) Lady34


Lady34
újonc

Helló Mindenkinek! Először is, örülök ennek az oldalnak, mert segített a műtét előtt. Sajnos az egyre inkább ritkuló hajam és az örökké gyulladt arcbőrőm miatt kellett megválnom a garatmandulámtól több, mint 30(!) évesen. Ja és rengeteg antibiotikum leszedése és több év szenvedése után egy góckutatás eredményeként. A műtét nem volt fájdalmas (2 hete volt a nagy nap), csak nagyon kellemetlen, bár ez szerintem az orvos rutinjától is függ. A "bátorító szuri" a műtét előtt nálam nem hatott. Sajnos én nem kaphattam Cataflant, mert allergiás vagyok rá. Nah...az én problémám itt kezdődött. A fájdalom nagyon erős volt, hiába az egyéb fájdalomcsillapítók. Még a nyálamat is nehezen nyeltem le, nemhogy a több liter teát amit elém tettek. :W 5 napot töltöttem bent, és ez az 5 nap nehéz volt. Aki rászánja magát a műtétre az vegye számításba azt is hogy 2 hétig pihenni kell! Most türelmesen várom, hogy gyógyuljak. És még valami: aki teheti ne influenza időszakban vesse alá magát a műtétnek, mert ezzel torokkal piszkos kellemetlen köhögni. Ui: ne egyetek ragadós dolgokat!

[ Szerkesztve ]

(#2233) kisdodika


kisdodika
újonc

Sziasztok!

Pénteken műtöttek meg. Már itthon vagyok szombat reggel óta, ám tegnap este elkezdtem köhögni. Hiába próbálom visszafogni, már a könnyem is kifolyik olyankor. Így mindig köhögök végül. Nem tudom, hogy volt e valakinek hasonló tapasztalta? vagy okozhatja ezt a hegesedés? mert mikor iszom utána kicsit csökken az inger. Megfázni nem hiszem, hogy megfáztam, mert el vagyok mindenkitől szeparálva itthon, meg senki sem beteg a családban.
Ha valakinek volt hasonló tapasztalata az írja le, mert félek hogy felszakad a sebem, ha nagyobbat köhögök.

(#2234) Cyrin válasza kisdodika (#2233) üzenetére


Cyrin
addikt

ez természetes, nekem egy ilyen köhögésnél még kis is jött valami nyúlós szövetdarab izé :D

hársfatea egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#2235) evetke27


evetke27
újonc

Sziasztok!

Leírom az én történetemet.
Húsvét hétfőn úgy ébredtem, h valami nincs rendben a manduláimmal, de nem volt olyan vészes. Szerdára fokozódott a fájdalom, a fülem alatti nyirokcsomó hatalmasra dagadt, a fejemet sem tudtam mozdítani, így elmentem a dokihoz. Nagyon szemét volt a háziorvosom, szinte meg sem vizsgált, meg sem hallgatott. Írt fel augmentint. El is kezdtem szedni, de nem javultam tőle semmit, a fájdalom egyre elviselhetetlenebb lett. Péntek reggel megpróbáltam kérni előjegyzést a fül orr gégészetre, de csak másfél hét múlva lett volna az első. Mondtam akkor tárgytalan. Ezért szombat reggel elmentünk anyummal a kórházba, gondoltam az ügyeleten csak kezdenek velem valamit, mert ugye a házidokihoz nem voltam hajlandó visszamenni.
Szóval a kórházban rögtön a fül orr gégészetre irányítottak. Nagyon rendes volt az ügyeletes doki. Kinyitottam a számat és mondta is, h ez bizony egy tályog és azonnal meg kell tőle szabadulni. Nagyon kiborultam.
Aztán vettek vért, kitöltöttem a papírokat és elfoglaltam az ágyamat. Egyedül voltam szerencsére a szobámban :) . Kb másfél óra múlva, mire mindent megbeszéltünk jött a nővérke egy piros löttyel, h igyam meg, az lett volna a nyugtató, de semmit nem használt. Aztán jött értem a betegtologató, bevitt a műtőbe, ott beszúrták a branült, rám adták a maszkot, benyomtak vmi csípős cuccot a vémámba és onnantól képszakadás.
Arra keltem fel, h borzalmasan sírok (ez volt nekem az egészben a legrosszabb érzés, az altatásból való ébresztés, utána még napokig ha rá gondoltam sírva fakadtam). Oldalt kellett feküdnöm és csorgatni a nyálamat, közben kaptam két infúziót. Aztán nem volt vészes, ittam rendesen, nekem nem fájt. Este kaptam egy xilox port és éjfél körül elaludtam.
Másnap jöhettem haza. Első nap pépeset ettem, azóta mindent. Szerencsére eddig nem voltak durvább fájdalmaim. 7. naptól sugárzik ki a fájdalom a fülembe, de ez sem kibírható. Viszont a lepedék nekem nagyon lassan akar lekopni. Annyira, h az ödémás nyelvcsapomról magamnak szedtem le szemöldökcsipesszel, mert az marhára zavart és a gyomorsavam is folyton feljött. Kedden lesz a második kontrollom, már nagyon várom.
Valójában, ami engem a leginkább idegesít az a szörnyű szag és íz a számban... szinte elviselhetetlen. Na meg a bezártság. 2 hete vagyok itthon... és még hátra van minimum 1.

Eddig ennyi lenne.
Ja 28 leszek nemsoká és a Szent Imrében műtöttek.

(#2236) barbus90210


barbus90210
újonc

Sziasztok!
Nekem ma van a 9. napom, de még mindíg eléggé faj... :/
3 napja nem ettem semmit, csak vizet ittam es ma már rosszul lettem így lekellet valahogy tuszkolnom egy tányér levest...:/
remélem mostmár hamarosan vége

(#2237) Cyrin válasza barbus90210 (#2236) üzenetére


Cyrin
addikt

attól leszel jobban ha rendesen eszel...

(#2238) Senhi válasza barbus90210 (#2236) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ha nem eszel semmit, nem kopik egyenletesen a seb és végül bevérzik.

(#2239) barbus90210 válasza Szandika0814 (#2227) üzenetére


barbus90210
újonc

Szandika 0814

En a 6.nap ragyujtottam, nem lett ugyan semmi bajom de alig birtam elszivni azt az egy szalat! Borzalmas ize lett a szamnak es raadasul nem is esett jol nekem kellet az az egy szal a leszokashoz. Bar az hogy nekem konkretan semmi bajom nem lett az nem jelenti hogy neked sem lesz.

(#2240) Kyleena


Kyleena
újonc

Hello!

Gondoltam én is leírom a kis történetem hátha segít valakinek!

Évek óta szenvedtem tüszős mandulagyulladásban..De ilyen évi 5-6 alkalommal..
Most kerültem másik háziorvoshoz aki az első alkalommal mononukleolózist vélt felfedezni antibiotikumot neki de nem az volt hanem tüszős mandulagyulladás minek is téptem a szám??!! 2 doboz AktilDuo után vissza mehettem dolgozni ekkor másnap jött egy tüdő-hörgő gyulladás..Na akkor indul a mandula gégészet. Dr Barkóczi Beáta egy nagyon kedves doktornő ki is írt 07.03. Szt Imre kórház... El is jött eme nemes nap remegtem mint a kocsonya bementem 7-re..Fél 1-kor jött a nővérke a málnaízű rózsaszín előkészítő borzalommal...1-kor a zöldelletakarlakésbetollak fiú.. Kaptam egy cuki kis branül-t amit elsőre elrontott a kedves asszisztens vagy tudom is én micsoda isten lássa lelkét nem tudta hogy billentyű vagy mi van abban az érben kifele spriccelte a vért.. :)) :W Aztán csak sikerült neki beszúrni mondta nyugodtan anyázzak mondom áááúúú!! De legalább ezen is túl vagyunk.. Aztán kaptam egy cuki kis maszkot finom oxigén szívjad csak monológgal + az altató folyadékomat ebbe az új szerzeménybe a csuklóm tetején..Mire felnéztem, hogy állj állj emberek merre vala Bea doktornéni aki műt? A rossz helyre szurkálós néni felhívta, hogy épp altatnak.. Megnyugodtam azért, hogy nem ő csinálja.. :Y Majd a finom oxigént tartó szőkeség el kezdte simogatni a hajam én meg küzdtem az elnyomó álom ellen, hogy tuti fix elaludjak ne csak szenderedjek. Mikor felébredtem Bea doktornő szintén sehol..Felnéztem mondom a díszes orvos seregnek, hogy na hello helyzet? Nevetnek..Mondom jó legalább jó kedvük van oldalra nézek mellettem egy óriás véres cső ami az oxigént biztosította amíg a számat nyiszálják belülről.. Ahhjjajjj mondom..Végig dumáltam míg betolt a srác a kórterembe fél perc és a nővérke lőtte be az Algopyrint vénásan...Gyorsan körbetelefonáltam a családot, hogy éleeek! és elaludtam..De ilyen 30 percre csak..Jött be a család fagyi és társai kicsit erőltettem a hangom meg tápoltam befele a jeges csodád jajj de jól esett... :R Aztán az éjjel...Ajjjhh.. Nem a mandulám hiánya fájt hanem az a szemét cső a csuklómba attól nem tudtam aludni ráadásul ilyen véres sárgás lötty volt benne kérdeztem drága Gabika nővért, hogy ez normális e azt mondta perszeeee!! Ámen.. Nagy nehezen túl éltem az éjszakát reggel 8:30 Bea doktornő befárad /Jééétégedislátnifejemvolt/ és közli menjek vele zárójelentést írni...Nézek rá bután mehetek haza?? Persze így beszéltük meg...Hát velem biztosan nem 3 napokról volt szó ez még barátok közt sincs 24 óra de nem ragaszkodtam én a kórházhoz nem volt rossz de akkor is rühellem ... Kicsit ledugta a fémpálcáját a torkomon és mehettem is haza.. Cataflam V !!! Ezzel olyan kellemetlen kategóriába sorolható az érzés az első 3 napban ha időbe vettem be.. Most vagyok 5 napon ma voltam kontrollon Bea doktornőnél /megintleapálcaatorkomba/ azt mondta szép szép de még egy hétig maradjak a seggemen. De így most ahogy húzódik össze meg ilyesmi kegyetlen fájdalom kezd lenni sugárzik fülbe is ... :W De még így is lekopogom sokkal rosszabbra számítottam mindenki a frászt hozta rám közben fele annyira nem volt rossz.. Ez a kicseszett branül na ez most is be van még lilulva a helye és fáj azt többet jegelem mint a torkom.. Kajálás...Hmm első nap otthon nutellás fánk :)) Tojásos nokedli meg virsli ... Kicsit kezdek besokallni ettől a só mentességtől.. Én azt mondom senki se parázzon ha sikerül elsőre leküzdeni a fájdalom csillapítót /a Cataflam V feloldódik folyadékban/ és eltalálja az ember amikor tompul a hatás akkor lehet enni inni beszélni nyugodtan.. A kv kicsit hiányzik 4. nap után ilyen instant poros történetet iszom nagyon sok tejjel ilyen halvány arany színe van a történetnek de akkor is kv. :)) Dohányosoknak nem ajánlom nem fog túl jól esni maximum aki nagyon függő 1-2 slukk valami gyenge hegyi levegő világoskék Szofi/narancs PallMall..De nekem nagyon nem esett jól ...:S Ennyi kb az én történetem aki előtte áll ne izguljon túl lehet élni! :)

22/L

(#2241) Vandie


Vandie
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy ősszel ki kell venni a torok mandulám, mert december óta 4-szer kellett a torkom miatt antibiotikum kúrát végre hajtani, és nagyon könnyen lebetegszem, olyan két havonta pedig reggelente alapjáraton érzem a bal oldalon a torkomat....történt most két napja, hogy apró kiütés lett a kezemen, házidoki nem tudta megmondani mitől van, (bőrgyógyászatra időpontot őszre kaptam, nonszensz ami ebben az országban megy, mindegy..) de mivel átrágtam már pár fórumot a témában, sejtéseim szerint ez okozza illetve a fokozódó hajhullásom is a mandulák miatt van...
Az volna a kérdésem, hogy melyik kórházat javasoljátok? Házidoki a Bajcsyt javasolja, de érdekelne mindenki véleménye. Csak altatásban leszek hajlandó bevállalni ezt az egészet. 26 múltam júniusban amúgy. Gondolom akkor egy hét táppénz minimum ez az egész de inkább 10 nap.
És még egy fontos kérdés: akit már megműtöttek, valóban kevesebbet betegedtek le és nem gennyesedik be már a torkotok, nem kell 10 napos antibio kúrát tartani?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2242) kaktusz0906


kaktusz0906
tag

Az én gyors sztorim!

Múlt héten csütörtökön kezdett fájni ha nyeltem, és sugárzott a fülembe is. Estére nagyon rossz volt, másnap már reggel nem mentem dolgozni. Lementem a háziorvoshoz, megnézte, írt gyógyszert. Szedtem egész hétvégén, de nem javult, söt hétfön már akkor is fájt ha nem nyeltem, így délután visszamentem, megnézte, azt mondta sajnos tályog lett, azonnal menjek a a F-O-G osztályra. Az ügyeletes doktornő nem nagyon örült nekem, de miután látta mi van bennem kedvesebb volt. Nem is engedett haza, azt mondta felvesz az osztályra, és ezt holnap bizony ki kell venni. Még aznap este egy kibasz*tt nagy tűvel leszívott kb 5 köbcenti gennyet.

Még kaptam egy branült, amit kb 1 órán keresztül tudtam magamban elviselni, mondtam a nővérnek, hogy ezt vegye ki belölem, azt mondta nem lehet, de addig eröszakoskodtam, hogy kivette :).
Másnap reggeltöl is folyton belémtettek egy branült, mert kaptam antibiotikumot injekcióban, de mindegyiknek mondtam, azonnal vegye ki ez belölem, mondták, hogy akkor ma még kb 5 ször meg leszek szúrva, de én inkább azt az 1 másodperc szúrást kértem mint azt a feszítő szart bennem.

Másnap nem volt szabad se ennem se innom, azt mondták reggel túl leszek rajta, és következö nap haza is mehetek. Hát vártam.....vártam.....lementem cigizni, pedig azt mondták ne.......vártam......vártam......cigiztem....vártam.....na fél egy körül jöttek és kaptam egy szurit a seggembe, azt mondták valami bátorító, szerintem seduxen volt, mert azt láttam a papíron. Aztán bevittek a műtőbe, és ott vártak vagy 4en, majdnem olyan volt mint egy kivégzőosztag :)
Leültettek egy székbe már csak az hiányzott volna, hogy lekössenek, meg áramot nekem :)

Na de viccet félretéve majd berosáltam amikor tudatosult, hogy a 4 emberböl ki is fogja csinálni, ugyan már be voltak öltözve és csak a szemük látszott, de én 33 vagyok, azt a DR Srác szemén láttam, hogy minimum 8 évvel fiatalabb, mint én, hát már itt nagyon fostam.
Fujtak be Lidocain Sprayt, utána több injekció a mandulákba, négyig számoltam kb.

Na ezután kezdődött is, amikor megláttam DR Srác kezében egy nagy csipeszt, meg egy ilyen görbe végű ollót, elkezdtem kiabálni, hogy meggondoltam magam, inkább még szedem az antibiotikumot. De aztán lefogtak, na mindegy. Korábban azt hallottam 15-20 perc egy ilyen, de amikor már ugy kezdték, hogy a doktornő mutatta meg DR Srácnak, hogy hol kezdje el vágni komolyan könnybe lábadt a szemem, hogy biztos lesz 3/4 óra.
Egy nagy L alaku kanállal nyomták le a nyelvemet, és folyton öklendeztem, mondták számon vegyek levegőt akkor nem fogok öklendezni, ez néha be is vált, komolyan, erre előre készüljetek agyilag, hogy ne orron át akarjatok levegőt venni. Magában kimetszésekben horror fájdalom nem volt, olykor az fájt legjobban, mikor oldalrol segített neki a tapasztalt orvos, és azzal a fém kanállal nem vette észre, hogy az ínyemet feszíti belülröl, de nagyon. Ekkor is probáltam kézzel lábbal jelezni, de nem hagyták abba, majd mikor mondták, hogy köpjek, akkor mondtam, hogy nem viccböl jeleztem, de majd kifeszíti a fogamat az ínyemen keresztül. Aztán végre azt mondték kész, fellélegeztem, de még belenéztek, és azt mondták kicsi benne maradt, na még 5 perc szenvedés.

Végre vége, bekísértek az ágyba, mire lefeküdtem akkorra kezdett hatni a seduxen, elis ájultam, voltak bent látogatók, de csak homályosan emlékszem, viszont azt mondták olyan szarul néztem ki, hogy azt hitték tuti benn leszek pár nap. Ott voltam vérbefagyva, fél arcomon az odaszáradt vér, ezt másnap reggel énis láttam, alig jött le :)
Még estefelé hoztak teát, mondták igyak egy pohárral, hát alig bírtam egy kicsit inni. Ott hagytak vagy 2 litert, hogy ezt estig meg kell igyam, különben infuzió, de én mondtam, ennyit akkor sem szoktam inni, ha nincs semmi bajom, és nem kell infuzió, csak ha elájulok, hálistennek nemis kaptam. Reggel mikor keltem még nagyon fájt, de volt nálam flektor, bekevertem egy dupla adagot, és kb fél óra mulva ettem ittam.

Haza is engedtek, még flektorozok, de nem nyomom az ágyat, ma is elintéztem pár dolgot, jahh, és még cigizek is, mert én nem vagyok 100 as :)

Most vagyok kb 51 órája mandulamentes.

(#2243) kaktusz0906


kaktusz0906
tag

Ja és még valami, szerintem teánál sokkal jobb a vizet inni, persze nem csaphidegen, de jobban csuszik, mint a cukros tea.

(#2244) Vandie válasza kaktusz0906 (#2243) üzenetére


Vandie
tag

Köszönöm a storyt, én tuti altatásban fogom kérni és én is voltam fül orr gégészeten, de most jelenleg jó a torkom azt mondták ott, döntsem el én, ki akarom-e vetetni vagy sem és később esetleg. Tétényi úti kórházban altatással is vállalnák, ha nagyon akarom altatnak, sikerült a fül orr gégszt rávennem, én ezt ébren így tuti nem vállalom. most még mérlegelek tudok-e hiányozni melóból emiatt ennyit, pénzben nagyon nem jó, ha nem altatnak pedig tuti nem is vállalom. Tétényi kórházat házidoki jónak mondta.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2245) Mika1227 válasza Vandie (#2244) üzenetére


Mika1227
őstag

Altatásba kérd mindenképp! Szerintem semmi cukrosat ne egyél vagy legalábbis amennyire lehet kerüld őket mert a cukortól besűrűsödik a nyál és elég lenyelni. Én 2 hét után ettem jó ízűt addig csak kínlódás volt nem is esett jól a kaja.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2246) Vandie válasza Mika1227 (#2245) üzenetére


Vandie
tag

neked is altatásba csinálták meg?

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2247) kaktusz0906


kaktusz0906
tag

Hát nem a műtét a legvészesebb, én inkább az azt követő 2 hétre kérnék altatást :)

(#2248) Mika1227 válasza Vandie (#2246) üzenetére


Mika1227
őstag

Igen de a doki próbált rábeszélni a helyi érzéstelenítésre de nem hagytam magam. Az igaz, hogy az utána való két hét nem könnyű de én nem akartam ébren lenni közben.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2249) Danielle


Danielle
újonc

Sziasztok!!!
9. napos mandulaműtétes vagyok, 18 éves. Sajnos muszáj volt kiszedni a mandulámat, már egy éve szenvedtem tőle és minden héten dokikhoz jártam, antibiotikumon éltem, mire egyszer majdnem bekerültem a kórházba is mandulagyulladás miatt... Erre elküldtek egy kicsit nagyobb kivizsgálásra, ahol elkezdett ömleni a genny a mandulámból... szuper :((( :((( Közölték hogy kb. 1-2 éve ki kellett volna szedni, és akkor most sürgősen 2 héten belül kórház... Király... :W :W Na ki is vették, szőőrnyű volt az első nap... Altatásban műtöttek mert pánikrohamot kapok a tűktől, így nem merték bevállalni a helyi érzéstelenítést, de jobb is volt így... Engem műtöttek először, 8-kor kaptam egy bódító bogyót, amitől szó szerint kb. beálltam... elég vicces volt, de legalább megnevettettem a körülöttem lévőket :DD az altatásból SEMMIRE nem emlékszem, arra se hogy beadták az altatót. Már az ágyikómban keltem fel, elég nagy fájdalmak között.. 2 óráig nem ihattam semmit, csak köpködni kellett kifelé a vért.. Utána elkezdhettem inni.. Szörnyű volt az első korty, legfájdalmasabb az egész napban.. De! minél többet ittam, annál kevésbé fájt, így sokat ittam.. A nap folyamán 2x hánytam.. vért. Az elsőnél még azt mondták természetes, a másodiknál már kicsit kiakadt a nővér is, kaptam infúziót, meg B6 hányinger csillapítót.. aztán jobban lettem kicsit... Este megint szörnyű hányinger... gondoltam azért hányok, mert altattak.. a cső miat vagy valami.. de este másik 2 szobatársam is hányt, akiket nem altattak... azt mondta a nővér azért, mert nem ettünk semmit már mióta, és a gyomorsavunk kicsit rendetlenkedik.. utána másnap reggel kaptunk 1 szelet kenyeret.. és meglepetés!!! nem fájt annyira az evés mint az ivás!! utána jött a kontroll, és hazaengedtek minket még délelőtt... jó sok szabállyal: nem lehet: hajolni, meleget enni, meleget inni, hajat mosni, fogat mosni, emelni, fizikailag megterhelőt végezni (sport, sex, stb.), köhögni, tüsszenteni, orrot fújni, kádban fürödni, meleg vízben fürödni, pépeset enni, fűszereset, sósat enni, stb. stb... 2. nap este megint hánytam 2x... mire beszéltünk a kórházzal és azt mondták hogy ha még 1x hányok nyomás vissza a kórházba... szerencsére nem hánytam többet. :C Utána lévő napok is szörnyűek voltak, napi 3 Cataflam az alap volt, viszont egyre többet tudtam enni és egyre jobb lett hangom is idővel.. A kajáknál az volt a fontos hogy rágni kellett hogy a szájzár ne záródjon be.. viszont puhát kellett enni, hogy ne bántsa a torkomat. 5. napon levált a jobb oldalról a sebem, kajálás közben.. nagyon furcsa érzés volt, de utána jobb lett. Utána a 6. nap délelőtt volt a legrosszabb, délután a bal oldalról is levált a seb, szintén evés közben, és majdnem meg is fulladtam közben, mert megakadt a nyelőcsövemben... a végén csak élve maradtam :R :R utána kicsit jobb lett megint.. de most még a 9. napon is szörnyen fáj, cataflam még mindig játszik.. Ami még nehéz volt: szörnyű köhögési rohamok jöttek rám nagyon sokszor, de ki kell bírni hogy ne köhögjünk. Mikor lesz már hogy nem fog fájni? :((( :((( Valaki tapasztalatok? Illetve ti mikor mostatok fogat először? Ma már megpróbálom a hajmosást.. És a nemi élettel mi a helyzet? Tapasztalatok? Csütörtökön megyek kontrollra, remélem addigra mérséklődik a fájdalom..
U.I.: Cataflam nagyon király, beválik, nagyon sokat csökkenti a fájdalmat!
Köszi a válaszokat előre is :)

(#2250) Cyrin válasza Danielle (#2249) üzenetére


Cyrin
addikt

pár nap és mintha elvágták volna, nem fog fájni.
fogmosást az művelheted, a nemi életet nem :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.