Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Régóta használhatjuk ezt a remek automatizáló programot, így érdemes egy külön témát indítani, ahol kibeszélhetjük a program lehetőségeit, megoszthatjuk ötleteinket, makróinkat.

Van néhány hasonló alkalmazás már a palettán, de azért ajánljuk figyelmetekbe a Macrodroid-ot, mert jól átlátható és nem kell programozónak lenni ahhoz ,hogy könnyen elsajátítsa bárki a kezelését.

Egy kedves honfitársunk (Ádám) készített évekkel ezelőtt egy remek ismertetőt, amit a kezdőknek mindenképp ajánlok és az Android-blind.hu-n olvasható magyarul.

Részletesebben olvashattok róla a saját fórumán ás az XDA-n angolul.

A használatát a gyakorlottabbaknak nem kell bemutatni, a kezdőknek pedig roppant röviden: A telefon számos funkcióját (fény-hang-wifi-Bt-képernyőzár-stb..) lehet automatizálni. Sőt olyan dolgokra is képes, amikhez nélküle több programot kellene telepíteni.

Az összes funkció működéséhez természetesen root szükséges, de nélküle is számos lehetőség elérhető.
Kezeli a Tasker Plugin-eket és Shell scriptek futtatására is képes.
A makrók kategorizálhatók és kategóriánként vagy egyesével is megoszthatóak.

Letöltés, Vásárlás

A program egyetlen korlátozása (mivel jelenleg már tud magyarul), hogy az ingyenes verzió maximum öt makrót engedélyez és reklámokat tartalmaz.

A Macrodroid innen letölthető, a teljes verzió megvételére pedig a programon belül van lehetőség.

Szeretettel várunk ide mindenkit, aki már régi motoros vagy kezdő, illetve aki most szeretne megismerkedni vele.

1. Bevezetés
2. A Macrodroid működése és felépítése
3. Extra funkciók, leírások (ADB engedélyek)
4. Példamakrók, videók

Jöjjenek a makrók, trükkök, ötletek, kérdések!

Jó fórumozást kívánunk mindenkinek!

Mcrazy mint Topikalapító
Oldman2 mint Topikgazda

[ Módosította: Mcrazy ]

(#2) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

1. Bevezetés


A MacroDroid automatizáló segédprogramról magyar nyelven 2016-ban írt elsőként Ádám ezen az oldalon, ami jelenleg sajnos nem elérhető.

Mivel a cikk egy régebbi, magyar nyelvet még nem ismerő kiadás alapján készült, a következőkben részletesebben is bemutatjuk a legfrissebb verziót. Az Ádám által leírtakat természetesen nem árt előtte átolvasni.

A Macrodroid innen letölthető, a teljes verzió megvásárlására (az ára 2018 elején 899 HUF volt) a programon belül van lehetőség.

Az ingyenesen letölthető verzióban maximum öt (5) makró hozható létre, ami elsőre kevésnek tűnhet, de kellően körültekintő "programozással" e korlátozás mellett is érdekes funkciókat lehet létrehozni.

Beüzemelés

A MacroDroid (továbbiakban MD), a 3.19.10 verziótól kezdődően ismeri a magyar nyelvet, egy magyar nyelvű készülékeken alapértelmezetten a honosított feliratokkal indul.

A nyelv az alkalmazás Beállításaiban módosítható, jelenleg 20 nyelvet ismer.

Mint a több hasonló célra készült társa, az MD is jogosultságok özönét kívánja magának.

Alkalmazásengedélyek:

- Root jog, az ezt igénylő funkciókhoz, első indításkor bekéri
- Automatikus indítás (e nélkül nem tud majd a háttérben dolgozni),
- Fényképezőgép
- Mikrofon,
- Naptár,
- Névjegyek,
- SMS,
- Tartózkodási hely,
- Telefon,
- Tárhely.

Egyéb engedélyek:

- Szolgáltató SMS olvasása,
- Rendszerbeállítások módosítása,
- WiFi használata,
- Bluetooth bekapcsolása,
- Megjelenítés a képernyőzáron,
- Indítás a háttérben,
- Felugró ablakos értesítés.

Hogy az MD minden lehetőségét ki tudjuk használni, ezeket adjuk meg neki előre, kézzel. Legalább látjuk mindet szemtől-szembe!

Nyissuk meg készülékünkön a Beállítások/Alkalmazásokat és ott keressük meg a MacroDroid-ot. Ez a lap gyártónként különbözhet az alábbiaktól, értelemszerűen hajtsuk végre az itt leírtakat.

Automatikus indítás - Kapcsoljuk be

Az Akkumulátor kímélő beállításai között válasszuk ki a "Nincs korlátozást"

Beállítások/Rendszer/

Adatvédelem

Eszköz-rendszergazdák

Hozzáférés értesítésekhez

Alkalmazások hozzáféréssel

Kisegítő lehetőségek (itt két engedély is lesz a jogosultságok átszervezése folytán)

Amennyiben valamelyik engedélyt a MD nem kapta meg, az értesítő sávban jelezni fogja, ha egy azt igénylő makrót futtatunk.

A következő részben azoknak szeretnénk segítséget nyújtani, akik még egyáltalán nem használtak automatizálót, illetve nem teljesen világos a MD működése.

Legutóbb módosítva: 2020.04.25 11:00

[ Módosította: Mcrazy ]

(#3) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

2. A Macrodroid működése és felépítése

A MD szerkesztő ablaka 3 részből tevődik össze.

1. Legfelül van az Események ablak, ahol azokat az eseményeket helyezhetjük el, amelyek aktiválódására a makró lefut “életre kel” (piros színnel jelölve, akárcsak a kiválasztható események).

2. Középen a Műveletek ablak, ahol a végrehajtható parancsokat tudjuk elhelyezni (kék színnel jelölve, akárcsak a kiválasztható műveletek).

3. Legalul helyezkedik el a Feltételek ablak, ahol a makró működéséhez feltételeket helyezhetünk el (zöld színnel jelölve, akárcsak a kiválasztható feltételek).

Mindhárom ablak tartalma egyesével másolható, törölhető, mozgatható fel-le az adott blokk fejlécében megtalálható Fel/Le mutató ikon megnyomását követően.

A működés a következő:

1. A beállított Esemény aktiválódik, amint a rendszerben erre vonatkozóan változás történik (pl. bekapcsoltuk a WiFi-t, illetve a kijelzőt)

2. A kiválasztott Művelet lefut (pl. lejjebb veszi a fényerőt) amennyiben nincs Feltétel, illetve olyan Feltétel van beállítva, ami a makró elindulásakor teljesül (pl. fel van oldva a kijelző, egyező dátum stb.)

Az Események, Műveletek és Feltételek sorrendje:

1. Az Események elhelyezési sorrendje csak esztétikai szempontból lényeges. Működésüket a rendszerben történő változások befolyásolják.

2. A Műveletek sorrendje nagyon fontos, mert a végrehajtás felülről lefelé haladva történik. (pl. előbb kellhet egy Várakozás művelet, csak utána a WiFi tiltása)

3. A Feltételek sorrendje is csak esztétikai szempontból lényeges, illetve az átláthatóságot megkönnyítő szempontból kell figyelmet fordítani rá. Viszont itt felhívjuk a figyelmet, hogy:

A Feltételek 3 fajtáját különböztetjük meg!

1. Globális Feltétel:
Elhelyezkedése: A szerkesztő ablak legalján, a zöld ablakban.
Hatása: Az összes Eseményre hatással van, a makró működése az itt elhelyezett feltétel(ek) teljesülésétől függ.

2. Eseményhez csatolt Feltétel:
Elhelyezkedése: Egy adott Eseményhez közvetlen csatolva.
Hatása: Annak az Eseménynek az aktiválódását szabályozza, amelyikhez csatolva van. Ha a feltétel nem teljesül, az Esemény nem aktiválódik, a makró nem fut le (miközben más esemény bekövetkezte kapcsán még lefuthat).

3. Művelethez csatolt Feltétel:
Elhelyezkedése: Egy adott Művelethez közvetlen csatolva.
Hatása: Annak a Műveletnek a végrehajtását szabályozza, amelyikhez csatolva van. Ha a Feltétel nem teljesül, a Művelet nem hajtható végre, de a makró tovább fut és a többi Művelet végrehajtható, amennyiben az esetleg hozzájuk csatolt Feltételek teljesülnek.

[ Módosította: Mcrazy ]

(#6) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Makrók, Változók, Mobilcella-csoportok, Helyszínek és
Stopperórák mentése/visszatöltése

A kísérletezgetés során gyorsan felvetődött a makrók megosztásának kérdése, ami rövid úton felvetette a kérdést, hogy a makrókhoz kapcsolódó Változók, Mobilcella-csoportok, Helyszínek és Stopperórák, hogyan és mikor kerülnek mentésre?

Makrók mentésének lehetőségei:

* Az összes makró mentése egyben.
Fájlnév kiterjesztéssel: barmilehet.mdr
Ezt a legfrissebb verzióban a főmenüből elérhető Export/Import pontból, vagy a Makrók mentése művelettel végezhetjük el.
A mentés egy fájlt készít és a következők kerülnek mentésre: az összes makró, az összes létező Változó, a Stopperórák, a Mobilcella-csoportok és Helyszínek.

* A makrók mentése egyenként
Fájlnév kiterjesztéssel: makróneve.macro
Erre jelenleg nincs az előzőhöz hasonló "hivatalos" megoldás, azonban az adott makrón hosszan nyomva a "Makró megosztását" kiválasztva, a belső SD /MacroDroid/Export/ könyvtárába elkészül a megosztható fájl, amire szükségünk van. Nem kell végig menni az összes lépésen, amikor megjelenik az a képernyő, amin a megosztást végrehajtó alkalmazást választhatjuk ki, a mentés már elkészült. Visszalépéssel itt megszakíthatjuk a folyamatot.
Ez a mentés is egy fájlt készít és a következők kerülnek mentésre: az adott makró és a makróban használt összes változó, a Stopperórák.

* Makró kategóriák exportálása
Fájlnév kiterjesztéssel: kategórianeve.category
Hasonló az előzőhöz, az azonos Kategória alá besorolt Makrókat menti egyben, ugyanazokkal a korlátozásokkal.

Mivel azonos néven különböző típusú változókat nem kezel az MD, így egy Makró vagy Export visszatöltésekor a már létező változók típustól függetlenül nem kerülnek felülírásra.

A változók aktuális értéke mentésre kerül.
Amennyiben Importáláskor bekapcsoljuk a "Változók alaphelyzetbe állítását", akkor minden sikeresen visszatöltött változó "nullázódik" (JELENLEG NEM!!!).

Bemutató videó

[ Módosította: Mcrazy ]

(#7) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Lokális és Globális változók
valamint
Egyéni és előre definiált rendszerváltozók

Aki esetleg nem tudná, hogy mi az a “Változó”, azoknak röviden: egyfajta tárolónak használjuk. Különböző típusú értékeket tárolhatunk el bennük, amiket később felhasználhatunk.

Lokális változók: Kizárólag abban a makróban használható/módosítható , amelyben létre lett hozva.
Létrehozásukra lehetőség csak a megnyitott makróban van, a makró alján lévő "Lokális változók" című zöld ablakra bökve, illetve műveletek hozzáadásánál a “Változó beállítása” műveletnél az “Új változó - Lokális”-t választva.

Globális változók: Bármelyik makróban használható/módosítható.
Létrehozásukra lehetőség van a MD kezdőlap “Változók” nevű csempére bökve, illetve műveletek hozzáadásánál a “Változó beállítása” műveletnél az “Új változó”-t választva. Meglévő változót is az utóbbi lehetőséggel tudunk szerkeszteni a listából kiválasztva.

Változók módosítása: A meglévő változók Neve és Értéke módosítható, de a típusa NEM.

Egyéni változók

A MD jelenleg a változók 4 típusát különbözteti meg.
1. Logikai változók (boolean). Értéke= igaz/true vagy hamis/false lehet. Mint egy “2 állású” kapcsolót használhatjuk.
2. Szöveg típusú változók (string). Értéke= bármilyen szöveg lehet. A számokat is szövegként kezeli.
3. Egész szám változók (integer). Értéke= csak egész szám lehet.
4. Decimális változók (decimal). Értéke= lebegőpontos számok (vagy tizedes törtek).

Előre definiált változók

Ezek azok a változók, amelyeket a program fejlesztője előre beépített a MD-ba.

Olyan értékeket tartalmaznak, mint pld: az aktuális hangerő, óra, perc, dátum, a telefon IMEI azonosítója, stb.
Ezeket a változókat akkor érhetjük el, ha olyan beviteli ablak van előttünk, ahol a beviteli mező végén 3 pötty látható. Erre bökve elénk tárul a változók listája.
Ugyanitt megtalálhatjuk az általunk készített változók listáját is, amelyeket a “Vált: - LocalVar:” előtag különböztet meg a többitől.

[ Módosította: Mcrazy ]

(#8) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Logikai műveletek, feltételek (AND/OR/XOR/NOT)

Ebben a részben e műveletekhez (amelyek a feltételek csoportjában találhatók) szeretnénk egy kis iránymutatást adni.

Aki "Vájt fülű" és egy profi leírásban szeretne elmélyülni, azoknak ajánljuk ezt az oldalt.

Alábbiakban egyszerű felhasználói nyelven (hogy Hótpistike is megértse) fogjuk bemutatni, ahogy a logikai műveletek az MD-ban működnek.

1. AND avagy ÉS művelet
Azt a célt szolgálja, hogy makrókhoz, eseményekhez, műveletekhez egy vagy több feltételt, egymással összekapcsolva rendelhessünk hozzá.
Működése: Az alatta elhelyezett feltételeket ÉS módban kapcsolja össze, ami annyit jelent, hogy az összes feltételnek "Igaz/True"-nak kell lennie, ahhoz, hogy az a makró, esemény vagy művelet, végrehajtható legyen, amihez hozzárendeltük.
Az alábbi képen egy OR művelethez van hozzácsatolva az AND, ahol jól látható a feltételek elhelyezkedése.
Felhívnánk a figyelmet, hogy az egymás alatt elhelyezett feltételek (2.kép) minden esetben ÉS kapcsolatban vannak egymással, ezért az AND művelet beillesztése ilyen esetekben nem szükséges!


2. OR illetve VAGY művelet
Azt a célt szolgálja, hogy makrókhoz, eseményekhez, műveletekhez egynél több feltételt rendelhessünk hozzá, melyek egymástól függetlenül lehetnek Igaz állapotúak.
Működése: Az alatta elhelyezett feltételeket VAGY módban kapcsolja össze, amelyekből minimum egynek kell "Igaz/True"-nak lennie.

3. XOR művelet
Ugyanazt a célt szolgálja, mint az OR művelet, de működése attól eltérő.
Működése: Az alatta elhelyezett feltételeket VAGY módban kapcsolja össze, amelyekből egy időben CSAK EGY lehet "Igaz/True".

3. NOT művelet
Azt a célt szolgálja, hogy makrókhoz, eseményekhez, műveletekhez egy vagy több olyan feltételt adjunk meg, aminek nincs az Igaz-tól eltérő ellentétes értéke (pld: idő, dátum, hét napjai, stb.) de mi éppen annak meglétét (azaz nem teljesülését) szeretnénk figyelni.
Működése: A hozzá kapcsolt feltételeket ÉS módban kapcsolja össze, ami annyit jelent, hogy az összes feltételnek "Hamis/False"-nak kell lennie, ahhoz, hogy az a makró, esemény vagy művelet, végrehajtható legyen, amihez hozzárendeltük.

A Globális feltételek ablakban és az IF- While/Do - Do/While műveletekben elhelyezett egynél több feltétel esetén az ablak felső, középső részén megjelenik egy AND/OR választó menü, amivel az egymás alá helyezett feltételeket ÉS/VAGY módba kapcsolhatjuk.

[ Módosította: Mcrazy ]

(#9) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

If-Else-EndIf feltételes elágazások

1. If-Else: (Ha-Különben)
Ezt a műveletet használhatjuk önmagában és az Else kiegészítéssel is.
Létrehozásakor meg kell adnunk minimum 1 feltételt, aminek teljesülésekor az If és End If között elhelyezett műveletek végrehajtódnak. Akkor lesz nagy segítségünkre ez a művelet, ha olyan műveletcsoportot helyezünk el benne, amelyekhez ugyanaz(ok) a feltétel(ek) szükséges(ek). E művelet használatával helyet és időt spórolhatunk, valamint átláthatóbbá válik a makrónk.

If nélkül

If használatával

Különbség az IF és IF-Else műveletek között:
1. IF: A művelet az IF-el kezdődik és az End If résznél van vége. Közöttük helyezkednek el a többi műveletek (IF - Műveletek - End If). Amennyiben az IF műveletet feltétele teljesül, akkor az End If közötti műveletek végrehajtódnak.
2. IF-Else: A művelet itt is az IF-el kezdődik, de az End If között helyezkedik el az Else: IF - Műveletek - Else - Műveletek - End If
Amennyiben az IF műveletet feltétele teljesül, akkor az End If közötti műveletek végrehajtódnak,az Else - End If közötti rész kihagyásra kerül, nem hajtódik végre.
Amennyiben az IF műveletet feltétele NEM teljesül, akkor az Else és End If közötti műveletek hajtódnak végre.

Megjegyzés: A MD alatt az Else-nek jelenleg nem tudunk feltételt adni, de a benne lévő műveleteknek igen.

A 3.24.1. verziótól már létezik ElseIf ág is, aminek működését már feltételekhez tudjuk kötni, ahogy az IF-et.
Megjegyzés: Az IF-en belül több ElseIf-et is el tudunk helyezni, de minden eseménynél csak egy ElseIf fog teljesülni. Ezért nem célszerű több ElseIf-ben kizárólag ugyanazt a feltételt megadni, mert mindig csak az első fog teljesülni, a többi nem.
Tipp: Amennyiben 1-nél több műveletünk van az Else ágban és azokhoz azonos feltételeket kívánunk csatolni, akkor praktikusabb lecserélni az Else-t az Elseif-re.

Bemutató videó

[ Módosította: Mcrazy ]

(#10) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Ismétlődések While/Do, Do/While

Ez a kettő, speciális művelet ismétlődések végrehajtására szolgál. Az a közös az IF és While/Do - Do/While műveletekben, hogy mindegyik működéséhez egy feltételt kell beállítani. Akkor lehet hasznos, ha pl. egy rövid várakozást ismételni szeretnénk addig, ameddig a feltétel igaz. (pl. egy beszélgetés közben vagyunk és a makró további futását csak a beszélgetés befejeztével szeretnénk engedélyezni.)

Az ismétlődések kiterjeszthetőek komplett műveletcsoportokra is és elhelyezhetünk a While/Do - Do/While műveletekben IF vagy egy újabb While/Do - Do/While műveletet, de ezek megfelelő működéséhez már több gyakorlatra van szükség.

Különbség a While/Do - Do/While műveletek között, hogy a While/Do művelet csak akkor és addig fut, amíg a feltétel igaz. Ellenben a Do/While művelet 1x akkor is lefut, ha a feltétel nem teljesül.
Röviden megfogalmazva a feltétel ellenőrzése a While/Do esetében a kapcsolódó Műveletek előtt, a Do/While esetében pedig a Műveletek végrehajtása után történik meg.

Fontos megjegyezni, hogy mindkét művelet helyes működéséhez el kell helyezni bennük legalább 1mp várakozást az ismétlődések megszakítása végett. Ellenkező esetben nem várt fagyások, rendellenes működés léphet fel.

[ Szerkesztve ]

(#11) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Események, Műveletek, Feltételek másolása, beillesztése, átrendezése

E téren a Macrodroid fejlődése alatt sokat javult, eredetileg pl. a sorrend átrendezésére nem volt lehetőség.

Kezdjük a másolás funkcióval. Egy már rögzített Eseményre/Műveletre/Feltételre röviden rábökve a felbukkanó menüből válasszuk a Másolás lehetőséget. Ekkor az adott építőelem a vágólapra kerül.

Bökjünk arra az azonos típusú elemre, ami elé be akarjuk illeszteni a vágólapon lévő elemet, majd a felbukkanó menüből válasszuk ki a Másolt elem beszúrása lehetőséget.

A másolást többször is elvégezhetjük, a vágólapon ottmarad a legutóbbi odahelyezett elem.

Az Események sorrendje ugyan nem fontos, mivel ha több esemény van egy makróban, azok OR/VAGY kapcsolatban lesznek (bármelyik aktivizálódása aktiválja a makró műveleteit), de logikailag előfordulhat az átrendezés igénye.

A Műveletek sorrendje viszont fontos, mivel a végrehajtás felülről lefelé történik.

Átrendezés üzemmódba makró szerkesztése közben az adott blokk legfelső sorának jobb oldalán megtalálható fel/le mutató nyilakat ábrázoló ikon () megnyomásával kerülünk.

Ekkor minden egyes sor jobb oldalán megjelenik egy egyenlőségjelet ábrázoló ikon (), melyeket megragadva a sorrend szabadon átrendezhető.

Az üzemmódból való kilépés a felső ikon ismételt megnyomására történik meg.

Itt megjegyezzük, hogy az átlós nyilakat tartalmazó ikon () az adott blokkot kvázi teljes képernyősre nagyítja. És ha már nagyítás, akkor egy másik tipp, a jobb felső 3 pöttyös menüben a "Szöveg mérete" lehetőséggel a karakterek mérete két lépésben módosítható.

[ Szerkesztve ]

(#12) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

MacroDroid widgetek, a Lebegő gomb használata

Egy MD Widget megnyomásával általunk előre kiválasztott makró aktiválható a Widget gomb esemény segítségével.

A MD jelenleg hét különböző Widget kiválasztását teszi lehetővé

MacroDroid_Green
MacroDroid_Blue
MacroDroid_Red
MacroDroid_Yellow

Ezek az 1x1 méretű Widgetek egy-egy gombot tartalmaznak, a Widget ikonok színe a nevüknek megfelelő.

A MacroDroid_Bar nevű 4x1 méretű Widget egyben, vízszintesen tartalmazza a fenti négy színű gombot, de a gombokra történő hivatkozás ugyanúgy történik (részletek később).

A MacroDroid_Custom nevű Widget a legjobban testreszabható mind közül, mivel ezt az MD-ből "felprogramozhatjuk" a Widget gomb (Egyéni - Custom) kiválasztásával.

Megadhatjuk a Widget ikonját, a Widget nevét és a Widget létrehozásakor ki kell választanunk a hozzá kapcsolódó Makrót (azok választhatóak ki, amely makrók Eseményei között szerepel a Widget gomb (Egyéni - Custom) esemény). Tehát előbb a Makrót kell létrehozni, majd ahhoz utólag kapcsolni a Custom Widget-et.

A MacroDroid Parancsikon parancsikonként viselkedik, fixen egy megadott makrót indít. Az ikonja létrehozáskor módosítható, utólag nem.

A Lebegő gomb, mint Widget

A Lebegő gombot, meglepő módon a Lebegő gomb eseménnyel tudjuk létrehozni, ezért ez nem valódi Widget, de mivel hasonlóan viselkedik itt mutatjuk be.
Létrehozáskor széleskörűen testre szabható, megadhatjuk az ikonját, annak hátterét, átlátszóságát, méretét (normál/kicsi), megjelenjen-e a Zárképernyőn is, valamint fix képernyő pozíciót is megadhatunk neki (ennek hiányában szabadon oda húzzuk, ahol legkevésbé zavar).

A Lebegő gomb valójában nem az Asztalon van, mint egy normál Widget, hanem az Asztal feletti rétegben, virtuálisan mintha "lebegne" felette.

A Lebegő gomb törlése: ragadjuk meg az ikont és az alul megjelenő kukába húzzuk bele! Ez egyidejűleg inaktívvá teszi az eddig hozzárendelt makrót is.

Eddigi felhasználása során leginkább tesztelésre használtuk, de gyakorlatilag bármire felprogramozható.

[ Szerkesztve ]

(#13) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Parancsikonok elhelyezése az értesítési sávon

Ezzel a funkcióval lehetőségünk nyílik az értesítési sávon (redőny, roló) a meglévő makróinknak parancsikont létrehozni.

A létrehozás menete:
1. Nyissuk meg a MD beállítások menüt, majd válasszuk az "Értesítési sáv testreszabása" menüpontot.
2. Lépjünk a "Gombsor testreszabása" menübe és kapcsoljuk be a "Gombsor megjelenítése" opciót.
3. A "+" jelre kattintva adhatunk hozzá ikonokat, majd az "OK"-ra kattintva menthetjük a beállításokat.
4. Lépjünk be egy meglévő makró szerkesztő ablakába és adjuk hozzá a "Gomb az értesítés sávon" eseményt.
5. A felugró ablakban kiválaszthatjuk a már előre beállított ikonokat.

[ Szerkesztve ]

(#14) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Sablonok

A Macrodroid felhasználók jól sikerült Makróikat egy központi Makrótáron keresztül, mint makró Sablonokat megoszthatják másokkal.

Ezeket a főmenü Sablonok pontjában érhetjük el. Itt a makrók három fül alatt az alábbiak szerint csoportosítva vannak:

Helyiek: a program telepítésekor ezek is felkerülnek a készülékre, de csak ha innen telepítjük őket, akkor válnak "igazi" Makróvá.
Kedveltek: A központi Makrótárban lévő makrók, a kedveltségük sorrendjében (elől a legkedveltebbek).
Újak: A központi Makrótárban lévő makrók, a feltöltés idősorrendjében (elől a legújabbak).

A feltöltési folyamat a Makró saját menüjéből, a Feltöltés sablonként kiválasztásával indítható.

A folyamat lépései:

1. Első próbálkozáskor a MD bekér egy minimum 5 karakteres felhasználónevet, ami még nem foglalt.

Foglalt név esetén "a megadott felhasználónév már létezik, válasszon másikat és próbálkozzon újra." hibaüzenetet kapunk.

2. Második lépésben kiválaszthatjuk a Makrónk nyelvét és max. 200, min. 10 karakterben leírást adhatunk meg a Makróról.

3. A feltöltés megerősítése. Itt visszaléphetünk a 2. pontra.

4. Feltöltés után az "ÚJAK" fülre kerülünk, legfelül a most feltöltött Makróval. Látható, hogy saját makróinkat szerkeszthetjük vagy törölhetjük is.

Az összes feltöltött makrónkat a bal oldalt látható Nick-nevünkre kattintva tekinthetjük át.

5. Törlés esetén a program megerősítést kér tőlünk.

A Sablonok a makróhoz kapcsolódó változókat is hozzák/viszik magukkal, hasonlóan a Makrók exportálásához.

[ Szerkesztve ]

(#15) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Stopperórák

A MD lehetőséget ad Stopperórák létrehozására. Ezeket létrehozhatjuk a főmenü - Stopperórák menüpont alatt (a későbbiekben innen lehet törölni is), illetve létrehozhatóak az Események vagy Műveletek - Stopperóra - kiválasztásával.

Létrehozásuk egyszerű. Menüből a „+” jelre kattintva, Eseményeknél, Műveleteknél a - Stopperóra - < Új stopperóra > kiválasztásával adunk neki egy tetszőleges nevet (amelyet később már nem módosíthatunk) és az "OK"-ra bökve elmentjük.

Működése: Kézzel vagy egy adott makróból elindítjuk a stoppert, melynek értékét eseményekben vagy feltételekben használhatjuk fel, illetve változóba menthetjük, amit később szintén felhasználhatunk.

A Stopperórák alapból megjelennek az előre definiált változók között, amelyek értékét változóként a -Változó beállítása - Kifejezés - 3 pötty - Stopperóra:stopperóraneve változóval lehet meghívni.

Eseményként és Feltételként használva két lehetőségünk van, egy fix időpontot (óra, perc, mp) illetve egy már létező integer(egész szám) típusú változó értékét másodperc-ben beállítani.

Műveleteknél a következők állnak rendelkezésre: Indítás, Pillanat állj, Alapállapot (nullázás), Nullázás és újraindítás.

Bemutató videó

[ Módosította: Mcrazy ]

(#16) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

4. Példamakrók, videók

Néhány példa a teljesség igénye nélkül

1. Akku alacsony és 100%-os szint figyelmeztetése hanggal és rezgéssel

2. Bluetooth ki-be kapcsolgatása különböző helyzetekben

3. Feketelista - Megszakítja a bejövő és kimenő hívásokat, a listában szereplő számokról

4. Képernyő ébrentartása egyes programok futtatásakor

5. Képernyő lezárása közelségérzékelő szenzor használatával (beállított ujjlenyomatos feloldásnál a feloldás csak jelszóval lehetséges)

6. WiFi ki-be kapcsolása különböző helyzetekben (Hazaérkezés, eltávozás, éjszakai mód)

7. Hotspot tiltása - Megosztott internet kikapcsolása Macrodroid makró segítségével, ha nincs csatlakoztatott eszköz. Bemutató videó

8. OR logikai műveletek összekacsolása - Bemutató videó

9. Értesítések rugalmas kezelése az Android eredeti rendszerénél bővebben

MN: Telegram
E: Értesítés érkezett
Alkalmazás: Telegram
Tartalmazza: Mcrazy
M: If művelet
Képernyő ki AND (( WiFi csatlakozva (WiFi1) ) OR ( WiFi csatlakozva (WiFi2) ))
M: Szövegfelolvasó Telegram üzenet [not_title]
M: Else
M: Rezgés (Gyors)
M: End If
F: Mód != Éjszaka

[ Módosította: Mcrazy ]

(#18) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Az Időszak feltétel működése

Az - Események - és - Műveletek - működését egy - Időszak - feltétel segítségével tetszés szerinti időpontokra állíthatjuk be. A beállításoknál viszont figyelnünk kell az esetleges átfedésekre, ezért vegyük figyelembe az alábbiakat!
Az Időszak - Kezdés és Befejezés - időpontja csak órákban és percekben adható meg, de a működés során a másodperceknek is szerepe van.
A Kezdés és Befejezés működése a következőkben tér el.
Például:
Kezdés időpontja 12 óra 00 perc: érvényesség kezdete: 12:00:00
Befejezés időpontja 12 óra 00 perc: érvényesség vége: 12:00:59

Amennyiben egy makróban több időszakot használunk és azok érintik egymást, abban az esetben a korábban Befejeződő és a később Kezdődő időszak időpontját 1 perc különbséggel állítsuk be! Így a feltételek nem ütköznek, de egymás után fognak érvényesülni.
Pld: Befejezés időpontja: 12:00(:59) - Kezdés időpontja: 12:01(:00)

[ Módosította: Mcrazy ]

(#23) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

ADB hack, avagy ADB engedélyek megadása

Az ADB (Android Debug Bridge)-vel hozzáférhetünk a telefon/tablet rendszeréhez.

Léteznek olyan Műveletek a Macrodroidban, amik csak rootolt eszközön vagy ADB engedélyek megadásával működnek.

A következőkben útmutatást nyújtunk ahhoz, hogy ADB-n keresztül miként adható engedély a Macrodroid-nak.

1. Engedélyezni kell az USB hibakeresést a telefonon.

Új, automatizált megoldás

Az összes Macrodroid és Macrodroid Helper engedély megadása és szükség esetén telepíthető a legújabb Macrodroid Helper apk.

2. Csatlakoztassuk a telefont egy számítógéphez. (Jelen esetben egy Windows alapú gép használatával készült a leírás)

3. Töltsd le a Macrodroid_Adb_Permission.zip fájlt és csomagold ki egy üres mappába.

4. Kattints a Macrodroid_Adb_Permission_Start.cmd fájlra és kövesd az utasításokat.

5. A következőkben a telefonon felugró ablakban engedélyezzük a számítógép RSA kulcs ujjlenyomatát.

Régebben használt megoldás

2. Töltsd le az alábbi ADB csomagot innen és csomagoljuk ki, illetve Android 11-től - számítógép nélkül - már közvetlen a telefonon is ki lehet adni az ADB parancsokat.
Az ehhez tartozó leírást itt találjátok meg: XDA-Forum
3. Csatlakoztassuk a telefont egy számítógéphez. (Jelen esetben egy Windows alapú gép használatával készült a leírás)
4. Lépjünk a kicsomagolt mappába és indítsuk el a cmd-here.exe-t vagy nyissunk egy parancssort és lépjünk a kicsomagolt ADB.exe könyvtárába.
5. Írjuk be a következő parancsot: adb devices
6. A következőkben a telefonon felugró ablakban engedélyezzük a számítógép RSA kulcs ujjlenyomatát.

Amennyiben felismerésre került a telefonunk, a „ List of devices attached” alatt egy sorszám kíséretében a csatlakoztatott eszközünket láthatjuk.

6. Az összes ADB funkció eléréséhez a megnyitott parancssori (terminál) ablakban adjuk meg (másoljuk be) egyesével a következő parancsokat, majd nyomjunk Entert-t:

Macrodroid engedélyek:

adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS
adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid android.permission.DUMP
adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid android.permission.SET_VOLUME_KEY_LONG_PRESS_LISTENER
adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid android.permission.READ_LOGS
adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid android.permission.PACKAGE_USAGE_STATSETTINGS

MDHelper engedélyek:

adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid.helper android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS
adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid.helper android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid.helper android.permission.DUMP

7. Zárjuk be a parancssori (terminál) ablakot, válasszuk le a telefont a számítógépről és ezzel kész is vagyunk. A Macrodroid megkapott minden olyan engedélyt, amit ADB-n keresztül megkaphat.

Innentől fogva, azoknak a műveleteknek, amelyeknél - ADB hack – szerepel, elméletileg működniük kell.

8. MIUI alatt szükség lehet fentiek előtt a Developer options /Fejlesztői lehetőségek alatt az USB debugging (Security settings)/USB-hibakeresés (Biztonsági beállítások) pont bekapcsolására!

[ Módosította: Mcrazy ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.