- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- ldave: New Game Blitz - 2026
- sziku69: Szólánc.
- caprine: Snowrunner játék manuális tuning lehetőségei
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
- eBay-es kütyük kis pénzért
Aktív témák
-
Lokális és Globális változók
valamint
Egyéni és előre definiált rendszerváltozókAki esetleg nem tudná, hogy mi az a “Változó”, azoknak röviden: egyfajta tárolónak használjuk. Különböző típusú értékeket tárolhatunk el bennük, amiket később felhasználhatunk.
Lokális változók: Kizárólag abban a makróban használható/módosítható , amelyben létre lett hozva.
Létrehozásukra lehetőség csak a megnyitott makróban van, a makró alján lévő "Lokális változók" című zöld ablakra bökve, illetve műveletek hozzáadásánál a “Változó beállítása” műveletnél az “Új változó - Lokális”-t választva.Globális változók: Bármelyik makróban használható/módosítható.
Létrehozásukra lehetőség van a MD kezdőlap “Változók” nevű csempére bökve, illetve műveletek hozzáadásánál a “Változó beállítása” műveletnél az “Új változó”-t választva. Meglévő változót is az utóbbi lehetőséggel tudunk szerkeszteni a listából kiválasztva.Változók módosítása: A meglévő változók Neve és Értéke módosítható, de a típusa NEM.
Egyéni változók
A MD jelenleg a változók 4 típusát különbözteti meg.
1. Logikai változók (boolean). Értéke= igaz/true vagy hamis/false lehet. Mint egy “2 állású” kapcsolót használhatjuk.
2. Szöveg típusú változók (string). Értéke= bármilyen szöveg lehet. A számokat is szövegként kezeli.
3. Egész szám változók (integer). Értéke= csak egész szám lehet.
4. Decimális változók (decimal). Értéke= lebegőpontos számok (vagy tizedes törtek).Előre definiált változók
Ezek azok a változók, amelyeket a program fejlesztője előre beépített a MD-ba.
Olyan értékeket tartalmaznak, mint pld: az aktuális hangerő, óra, perc, dátum, a telefon IMEI azonosítója, stb.
Ezeket a változókat akkor érhetjük el, ha olyan beviteli ablak van előttünk, ahol a beviteli mező végén 3 pötty látható. Erre bökve elénk tárul a változók listája.
Ugyanitt megtalálhatjuk az általunk készített változók listáját is, amelyeket a “Vált: - LocalVar:” előtag különböztet meg a többitől.
[ Módosította: Mcrazy ]
Aktív témák
- Synology NAS
- Formula-1
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Crimson Desert
- Milyen autót vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Befutott a Death Stranding 2 PC-s változatának az utolsó előzetese
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Thinkpad X13 Gen5 13.3" FHD+ IPS Ultra 5 135U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- T14 Gen1 27% 14" FHD IPS Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 256GB NVMe IR kam gar
- ZBook 17 G6 17.3" FHD IPS i9-9880H RTX 3000 32GB 512GB NVMe ujjlolv új akku gar
- Káprázatos 18 karátos fehérarany gyémánt gyűrű szett (Eljegyzési és Kísérőgyűrű) Eladó
- ASUS TUF Gaming F16 (2025) RTX 5050 115W/Core i5 13450HX / 16GB DDR5 Garancia 2028-ig Újszerű!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Mcrazy
Oldman2