- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
- MasterDeeJay: Alacsony fogyasztású házi szerver a korábbi projektekből összeépítve
Hirdetés
-
LOGOUT
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!
Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
30z.Samu #26893 üzenetére
Parancsolj:
http://prohardver.hu/tema/mac_osx_pc-re/hsz_26530-26530.html
B verzió, hogy ebayen veszel eredeti mini PCI-E-s bontott airport express-t. Egész jó árakon meg lehet csípni. De két dologra kell figyelni nagyon: Apple, tehát nem teljesen mini PCI-E a csatlakozó, kell hozzá egy átalakító. Ezeket általában bundleben adják hozzá a sellerek, érdemes helyből ilyet keresni, és akkor be is tudod rakni egyből egy mezei PC pci-e X1 sínjébe. Valamint olyat, amin ki vannak alakítva az antennacsatlakozók, és maguk az antennák is rajta vannak. Utólag ezeket nagy szopás rábarkácsolni/beszerezni.
-
Azt azért nem árt tudni hogy ez az egész tuning ram mizéria egy generált marketingfogás. Ezer teszt bizonyította be hogy semmi de semmi értelme a dolognak. Dupla/tripla áron vásárolt ram modulok jó ha +5%-ot hoznak a teszteken (és akkor ez a leg végletesebb érték, többnyire inkább kevesebb), néha még annyit sem. Abból a pénzből vegyél erősebb GPU-t, több ramot, nagyobb SSD-t.
-
rii
nagyúr
válasz
Wiz Khalifa #26894 üzenetére
nagyon köszönöm .-)
ez közel fele mint amit én néztem .-))))számomra ez bőven sok lesz tudás szempontjából!
-
30z.Samu
félisten
Tudtok ajánlani egy Wifi adaptert, ami normális áron van és támogatja az OSX?
-
rii
nagyúr
válasz
Wiz Khalifa #26891 üzenetére
ez lenne a sima Ballistix Tactgical?
(még sosem találkoztam a nevével) -
-
rii
nagyúr
akkor lehet téves info .-)
régen volt róla szó ....itt is gigabyte lapot írnak ... de lehet csak azért, mert az áll legközelebb ... nem vágom
tovább írják még a CPU-t ... (intel Core i7 4790K 4ghz) hát az 100.000 HUF .-O
vga: 30.000 .... EVGA GT 740 SC
alaplap kijön 30-40 K-ből
mem: 60.000 .-/
-
Na, egyre jobb, és ez honnét jött?
Az Apple a Foxconn-al szereltette össze mindig is a macek alaplapjait (logic boardjait), kivéve az új Pro-t, az már "Made in USA"
. De csak az összeszerelőüzem szolgáltatásukat használta az olcsó munkaerő miatt, maga a design, a nyák, a tervezés, az 100%-ban házon belül készül.
A Foxconn egyébként gyártott pl. (meg talán gyárt is) saját alaplapot, de semmi köze nincs ezeknek a macekhez és a maceknek se a Foxconn sajátmárkás termékeihez.
-
Abit alaplap mac-be?
Ezeket meg honnét vetted? Ráadásul Abit vagy 10 éve nincs
Az imacem szerettem, de le akartam cserélni amíg van ára. 2010-es modell volt, 27-es. Abban az időben is azt mondták rá nagyon sokan hogy túlárazott, csak akkor az nem volt igaz, manapság viszont már sajnos igen. Cserébe középkategóriás vas van benne, ha nagyon kimaxolod még akkor is. Ez volt a fő ok, a másik a szerelhetőség. Az enyémben pár alap dolgot még ki lehetett cserélni házilag, az újban nem.
-
rii
nagyúr
nagyon köszönöm!
(az árakról meg egész egyszerűen f.ngom sincs .-)
de persze örülnék mint majom a farkának, ha oclsóbban lehet megúszni .... .-)))
nem tudom mennyiből jönne ki egy gép? most nézem amit linkeltél lapot ..... talán 200K?
meg egy monitor az is még vagy 150K ... jó persze ez még "csak" 350K ....szeressem az Asus lapokat, csak olyan volt eddig nekem is ... a mac pro-kba nem Abit alaplapok vannak? vagy az csak a régebbi, 2008-as meg 2011-es Mac pro-kba volt?
nem lehet h jobb lenne az?ha a LAN vagy az hang nem megy, azért az nem olyan vészes még egy-egy PCI-os kártyával megoldani ...
imac-ről váltottál?
miért?
illetve mik a tapasztalataid?
én nem szeretnék all in wonder gépet ... mert bármi besz.rik, mehetek a szervízbe .... míg egy PC-nél "csak" cseréli az ember .... 2008 óta dolgozok mac-eken, G4, majd 3 év Mac pro, megint 3-4 év 27"-es iMac ....a 2011-es iMac-ekkel voltak gondok ... VGA, porosodás...
-
válasz
30z.Samu #26881 üzenetére
3rd party kext-ekkel. Elviekben összerakható olyan PC-amihez csak 1db kext kell (fakesmc), és minden mást kezel az OSX "gyárilag". De ehhez elég jól meg kell pakolni pci-e kártyákkal vagy USB eszközökkel, mert sajnos az alaplapokra nem szerelnek olyan network/audio deviceket amiket az Apple használ a Mac-ekben.
Szóval rajtad áll hogy melyik vonalat követed, szoftveresen próbálod ingyen megoldani a dolgokat kextekkel, vagy frankeinsteint építesz
-
Alaplapok kapcsán itt nézelődj:
http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-november-2015.html
Általánosságban elmondható, hogy egy mai közép és felső kategóriás Inteles alaplap szinte biztos hogy jó lesz, de azért nézd meg a fenti listát. Nekem pl. Asus Z97-AR -em van, tökéletes amennyire tökéletes lehet (hang és hálózat nem megy stock OSX-el, de ezek minden új alaplapnál így vannak).
RAM,HDD,SSD: nyilván tökmindegy, amilyen tetszik, meg ami jó az alaplaphoz.
CPU: bármelyik mai i szériás, ízlés és teljesítmény igény szerint
GPU: nekem gtx 970 van, ezt a vonalat bátran ajánlom, gyári driverrel hasít.Egyébként azt hogy sikerült összehozni hogy ugyanannyira jött ki mint egy 27-es imac?
Én arról váltottam, és bárhogy számolgattam meg okoskodtam, jelentősen olcsóbb volt mint egy új NEM retina 27-es imac. Mindezt 100 ezres GPU-val, 32GB rammal, 2db SSD-vel, stb...
-
rii
nagyúr
sziasztok
lehet h össze kellene pakolnom egy gépet
osx kellene rá, kompatibilitás miattimac 27 helyett lehet egy hackintosban gondolkodnék
(persze ennek is lesz kb akkora költsége egy 27"-os monitor miatt)(van már otthon egy hanckintosh gpem, de azon 10.5.8-van, meg vagy 7 éves a gép)
mi az a vas, ami erős, és a legproblémamentesebben szalad fel rá az osx?
esetleg van olyan video card, amit az OSX megeszik, és egy 27-es meg kettő db 20-as monitort meg tud hajtani? memória: sok kőne bele ... 12-16 GB, HDD bármi lehet gondolom ,... CPU: a komfighoz illő erősségű, nem tudom -
30z.Samu
félisten
Köszönöm mindenkinek a segítséget előre is!
Úgy fest a dolog, hogy szombat estére dobom össze a gépet, valószínűleg akkor is állok neki.
Kap még egy VGA-t meg +2GB RAM-ot.
-
Smiley
addikt
válasz
Wiz Khalifa #26869 üzenetére
Akkor egyszerubben... GraphicsEnabler=Yes
-
lócitrom
őstag
sikerült. tényleg bevált a türelemjáték. de ezt többek javaslatára megspékeltem azzal, hogy kikapcsoltam telepítés alatt a wifi-t. több fórumon megemlítették ezt, nem tudom valójában mennyire releváns, de most kevesebbet vártam, mint első nekifutásra és tényleg úgy történt, ahogy írtad. viszont kezd elszomorítani, hogy amennyire ígéretesnek tűnik egy lépést előrehaladva, dupla annyi lépéssel vet vissza az egész telepítési folyamat. szépen lezajlott, de kapásból két érthetetlen gondba ütköztem. egyik, hogy anno az általad is linkelt MBR patch (egészen pontosan ez: Mavericks_10.9.5_MBR_Patch.tar.gz) valamiért nem működik. hiába pakolom be leírás alapján az istenért sem akar felkúszni MBR sémára, egyből sipítozik, hogy ez nem GUID. jó, ebbe megint beletörődtem, hogy lássam megéri-e vele kínlódni és eljutni addig a szintig, hogy tudjam használni végre arra, amire szánnám. paramétereztem a Clover-t, hogy ugye NVIDIA kártyával induljon, mert az Intel probléma egyelőre nem megoldott. kiütöttem a DSDT-ket, mert ugye eddig azokkal is csak a gond volt. van pár kext a telepítőben (billentyűzet-usb-ps2-wlan), de ha jól sejtem nem ezek miatt tapasztalom a következőt. miután felment, felpakoltam egy értelmes böngészőt és lényegében ennyi. megy egy ideig, de aztán valami megfagy és az egéren kívül semmi más sem mozdul a monitoron. kb. tíz percem van legjobb esetben valamit elkövetni, különösebb előjel nincs. miután ez a "dead end" bekövetkezik semmi életjelet nem ad a gép. legfeljebb nyomkodhatom a caps lock-ot. nem akarom elhinni, hogy ennyire nehéz volna rávarrni erre a vasra a rendszert, mert több oldalon láttam, hogy sikeresen felment erre a szériára relatíve jó támogatottsággal.
-
hemaka
nagyúr
Csinaltam egy uj boot pendriveot a leiras alapjan, hatha azzal volt a gond... Minden frankon sikerult vm osx alol, csak eppen a boot nem mukodik. Mar az elejen elhasal, amikor kivalasztom a pendriveot, csippan egyet a speaker es ugyanott talalom magam. Mi lehet a gaz, mi kavar be nala?
-
Wiz Khalifa
veterán
válasz
Smiley #26867 üzenetére
Chameleon-ba van inject rész?
Egyébként 30z.Samu kollégának kéne a segítség. DC7900-as gépbe lesz ez a kártya. És kezdésképp (tudom nem lenne szabad megemlítenem) egy Niresh Mavericks lesz feltéve hogy le tudja tölteni az El Capitan-t és megcsinálni azt magának bootolhatóként. És ott már ugye Clover lesz. De nem tudom Chameleon-ba van-e inject rész.
Meg azt se tudok hogy a HP DC7900 DSDT free-e.
-
Smiley
addikt
En evekig toltam egy oreg sb live 5.1 digital-al, ennek azt mondom turheto hangja volt, aztan vettem egy sennheiser 598 hd-t es muszaj volt vennem egy maya pcie-s kartyat is melle, mert iszonyat hangja volt meg az sb-vel is.
Syd2012: Elivleg csak az inject kell neki, a pcirootuid pedig teljesen gepfuggo, nalam peldaul azert nem kell mert a sajat dsdt-be kijavitottam a hibas reszt.
-
Wiz Khalifa
veterán
Chameleon alatt a GT610-es VGA-hoz milyen bootflag kell?
"PCIRootUID=1" elég vagy kell más is?
-
Na, műxik
Tényleg frankón megpatchelte a srác, de tett pár új dolgot a plistbe is, én meg a régit használtam
Itt az általam fordított bináris kext, a hozzá tartozó plistben ALC892-re vonatkozó beállítások vannak, ha neked más van, akkor át kell írnod:
https://www.dropbox.com/s/81dmwxh5cq7snhj/CodecCommander.kext.tgz?dl=0
Ha ALC892-őd van, akkor csak be kell másolni a CLOVER/kexts-be a szokásos helyre, és ennyi. Teszteltem most, küldtem neki egymás után vagy 5 sleep/wake-t, tökéletesen működik
-
-
Ahhoz eléggé hogy ne menjen El C.-vel
Nekem legalább is nem volt jó (valahol találtam binárist), de nem látom még annyira át a dolgot, lehet hogy más oka volt. Viszont a Rehab féle tökéletes.
Egyébként sikerült lefordítani 7-es Xcode-al a Rehab félét, de Cloverből továbbra se tölti be
-
Na, meg is találtam a problémát:
https://github.com/RehabMan/EAPD-Codec-Commander/issues/8
Szóval ismert bug, javította a srác. Viszont bináris még nincs belőle, úgyhogy le kell fordítani. Megpróbálok buildelni egyet új Xcode-al, nem tűnik vészesnek ami miatt nem fordul le vele helyből.
-
Nem kell szerencsére (lásd lentebb), ráadásul régi Xcode lenne csak jó hozzá. Egy Rehab nevű jómunkásember forkolta githubon az eredeti kódot, javítgatott rajta ezt azt:
Eredeti Dolnor féle (sajnos rég nem nyúlt hozzá):
https://github.com/Dolnor/EAPD-Codec-Commander
Rehab fork:
https://github.com/RehabMan/EAPD-Codec-Commander
De a legjobb hogy van saját bináris repo-ja is:
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-eapd-codec-commander/downloads
Szóval csak az ebben levő info.plist-et kell testreszabni, és kextload-al működik is. Nálam úgy is megy, hogy sleep/wake után töltöm csak be mikor meghal az audio device. Lehetne amúgy scriptelni wake eventre pl., de sokkal elegánsabb lenne a Cloverből betölteni egyből. Erősen guglizom perpill a megoldást
-
Úgy néz ki sok próbálkozás és szopás után sikerült megoldanom az ALC982-vel hogy legyen hangom sleep után. Gyakorlatilag eddig csak ez az egy híja volt a tökéletességnek
Viszont valamiért Cloverből nem töltődik be a kext. Használja esetleg valaki?
Odáig sikerült eljutni sok olvasgatás után, hogy összereszeltem neki egy info.plist filet (CodecCommander-nél szükséges hogy a hangkártyád alapján beállítsd neki). Sleep után ha nincs hangom, egy
sudo kextload CodecCommander.kext
..nagyon szépen helyreteszi a hangkártyát, és lesz hang. Viszont kényelmesebb lenne Cloverből betölteni. Természetesen a megfelelő helyre van másolva a többi kext köze (Fakesmc, stb..) amik működnek jól.
-
lócitrom
őstag
még valami. laptopról van szó, de mivel van egy rakat periféria, így asztaliként használom javarészt. az analóg porton viszont elég bajosan jön ki a videojel. vibrál és el van csúszva. ezt lehet előre orvosolni vagy majd csak utólag?
-
lócitrom
őstag
értelek. a hibajelenségről esetleg neked van emléked napló szinten? van esetleg az én esetemben valami felismerhető hiba? egyébként ugyanez történt velem is, csak nekem már nem volt idegzetem várni, mert vagy 10 percet eleve hagytam agyalni. újraindítást követően ugyanúgy futtattad a telepítőt és rendben lezajlott?
-
tlac
Topikgazda
válasz
lócitrom #26853 üzenetére
az MBR patch kimaradt, ez hagyján (egyébként ezt nem szerettétek volna beletenni a leírásba?)
nagyon sok mindent lehetett volna írni, de az összegfoglalót követve legjobb esetben egy működő rendszert kapunk
(az tény, hogy az kimaradt, hogy gpt-s sémáról van szó)hasonló volt nálam El Capitan-nel [link]
-
lócitrom
őstag
úgy néz ki nagyon nem akarja a jót. az MBR patch kimaradt, ez hagyján (egyébként ezt nem szerettétek volna beletenni a leírásba?). gondoltam akkor felteszem GPT-vel, legalább lesz egy rendszer, amivel kijavíthatom a telepítőt. de úgy néz ki, hogy a rendszer nem települ. elindul a telepítés. azt írja kb. 6-7 percet fog igénybe venni. majd ez szépen lepereg. de úgy, hogy közben semmi kattogást nem hallok, a lemezműveletet jelző LED ha kétszer felvillan telepítés alatt akkor már sokat mondok. telepítés végén kiírja, hogy egy másodperc van hátra, ami a végtelenségig tart és egyszer csak lekapcsolja a hűtést és ennyi a finálé. mivel csináltam mentést a telepítési naplóról, így megnéztem került-e valami a partícióra. hát gyakorlatilag egy üres könyvtáron kívül semmi sem. a napló számomra kínai még a magyar nyelv ellenére is, de ha jól sejtem a jogokkal lesz gond, legalábbis merem remélni.
-
hemaka
nagyúr
Ha ez fogad tudok valamit csinálni?
[link]
Találtam kext-et, ami javítja. De azt hogyan tudom módosítani, ha be sem bootol? -
tlac
Topikgazda
válasz
#92049152 #26843 üzenetére
megnéztem, kevered a kettőt
az audio_realtekALC-110.command csak az AppleHDA-t cseréli ki, az EFI-hez nem tesz plusz kext-eket
az audio_cloverALC-110.command pedig belenyúl AppleHDA-ba, a clover configba és meg lesz plusz egy realtekALC kext az EFI-nél is
szóval nem értem ez az utóbbi megoldás miért lenne jobb, nem is tetszik
-
#92049152
törölt tag
"audio_cloverALC-110.command nem nyúl bele az S/L/E-be"
Simán belenyúl mivel mind a kettőhöz a gyári/natív HDA.kext kell, de legjobban itt tudod le ellenőrizni.
System Information/ExtensionsHa nincs a bináris fájlba szerkesztve, akkor Apple-t kellene kiírnia, de a bináris fájlt mindenféleképpen szerkeszteni kell. (szerintem ide teszi be a devID-t)
cloverALC-110: a config.plist fájlt egészíti ki (update után sajnos nem tudom, hogy ujra kell-e csinálni, mert még nem próbáltam)
RealtekALC-110: az EFI partición ha megnézed a 10.11-es mappába tesz egy realtekalc.kextet -
Wiz Khalifa
veterán
válasz
Wiz Khalifa #26830 üzenetére
UP!
-
30z.Samu
félisten
Már most látom, hogy a hajam le fogom tenni hétvégén, mire felkotrom a rendszert...
Vagy csak addig tűnik bonyolultnak, amíg nem csináltam.
-
Smiley
addikt
Hat hogy ez pontosan mit csinal az jo kerdes, 1300 sor bash script, csak gratulalni tudok annak az allatnak aki ezt igy megirta, igazabol az ilyen alc patch-re tobb megoldas van, ahogy a kodbol nekem lejon.
Lehet patchelni clover-en keresztul (KernelAndKextPatches), ez tulajdonkeppen megegyezik azzal mint ha bedobnal egy ilyen hdaenaber.kext-et ha jon ertem, ezen kivul lehet binarisan a driver-t, de ezt gondolom minden frissites tonkreteszi. Szerintem a legtisztabb a clover fele patch. -
Smiley
addikt
-
#92049152
törölt tag
Gondolom úgy működik mint a realtekALC-110.command, csak itt a Clover info.plistjéhez hozzáadja ezt is. (azt hiszem így nevezik: PATCH-ON-FLY)
A command eleve patcheli az AppleHDA bin fájlt és a kernel cache azért kell, hogy engedélyezze a "nem aláírt" kextek betöltését. (pl. ha chamelonnal indítom a rendszert és nem állítom be a -f boot kapcsolót, akkor nem tölti be) Ez lefut realtekALC-110 és a cloverALC-110.command esetében is.
-
tlac
Topikgazda
válasz
#92049152 #26833 üzenetére
aha, az is egy lehetőség, de így legalább nekem nem kellett még egy kext
én az audio_realtekALC-110.command használtamaz audio_cloverALC-110.command az hogyan működik?
valami olyat olvastam, hogy kernel cache-t hackeli meg, viszont ha újra kell generálni, akkor mitől fog megmaradni a változtatás? -
tlac
Topikgazda
El Capitan: Realtek ALC AppleHDA Audio
Na ezzel sikerütl belőni a hangot. Nem mondanám, hogy egy könnyen követhető leírás. Órákat eltököltem mire sikerült kitalálni, hogy kell ez is nekem a cloverbe és hogy kettes helyére nem a codecs kell, hanem az audio ID<dict>
<key>Inject</key>
<string>2</string>
<key>ResetHDA</key>
<true/>
</dict> -
lócitrom
őstag
teljes formázás lenne előtte, szóval igen, nulláról kezdeném el. ezért is faggatózom, hogy szerintetek mi lenne az ideális. hiába vannak különféle how-to videók, legtöbb nem Clover-re épül és nem tér ki a részletekre, főleg nem tripple boot-ra. aztán hülyeséget igazából nem szeretnék csinálni, mert hát ez is vagy egy félnap lesz, mire fent lesz az összes rendszer.
hogy miért nem csináltam még meg, annak több oka van. az egyik ugye, hogy a Linuxos leírásod alapján próbálkoztam egy ideig megcsinálni a telepítőt, ami sajnos ugye nem volt eredményes. aztán itt a segítségetekkel lépésről lépésre összeraktam a telepítőt, de mivel tucatszor kellett mindig újraindítani a gépet, hogy kiderüljön mikor miért nem fut le a telepítő, így jó párszor ráuntam. aztán harmadik tényező, hogy van/volt mit lementeni a közelgő formázás miatt a jelenlegi rendszerből. ez elég nehezen jött eddig össze. most már lassan kész. ráadásul mostanában mindig kellett valami projekt miatt a gép és egy tonnányi plusz letöltéssel járt, amit a kuplerájban már így is nehéz volt nyomon követni. az meg hagyján, hogy a pendrive, amire a telepítőt készítettem közben meghalt, mert gyárilag hibás volt...
-
Wiz Khalifa
veterán
GT610-nél milyen bootflag-ek kellenek Chameleon-ba?
"PCIRootUID=1"
Elég ez vagy kéne a "GraphicsEnabler=Yes"-is?
-
válasz
Smiley #26826 üzenetére
Linuxnál minimum a grubot is meg kell oldanod, OSX-nél nincs ilyen. Jó pár száz linux szervert költöztettem már, p2p és p2v formában is
Nem azt mondtam hogy nem egyszerű, de az OSX egyszerűbb.
Amúgy igen, Windowsnál egy registry bejegyzés kell csak az AHCI ki/bekapcsolásakor, egyáltalán nem kell miatta újratelepíteni.
-
Smiley
addikt
Linux is ilyen, siman lehet cp -a masolni, Sot egyszer csinaltam mar olyat is az egyik fizikai server-en, live rendszer alatt gentoo-t telepitettem chroot-ban es kb kesz volt az egesz rendszer (nagyjabol 6-7 ora melo), mar csak a grub hianyzott es akkor lattam hogy elcsesztem a particios tablat raid-el egyutt, de nem is kicsit... fogtam rambol leszedtem 16gb-t bemasoltam oda mindent, szetkaptam a raid-et, ujraparticionaltam, ujra osszeraktam a raid-et, es visszamasoltam az egesz /-t a ram-bol, vissza a chroot-ba, grub-ot felraktam es ujrainditottam.
A windows meg egy vicc, egy vacak ahci driver miatt is ujra kell telepiteni. -
-
tlac
Topikgazda
-
válasz
lócitrom #26820 üzenetére
Akkor csináld a ccc módszerrel. Én már feladtam hogy az OSX telepítő lelkivilágát megértsem multiboot környezetben. Nekem a Windows mellé nem akart települni sehogy, a jóég se tudja miért. Végül úgy engedett rányomni az installra hogy lecsökkentettem annak a hfs partíciónak a méretét amire szerettem volna telepíteni.
Mivel a már telepített rendszer elég mobilis, ezért utólag is bárhova mozgatható (usb-re, másik diskre), így adja magát a dolog hogy telepítsd fel egy tök üres bármilyen diskre (lehet usb is akrá), majd amikor már működik akkor onnét mozgasd be a multibootos sok partíciós lemezedre. Clover persze ettől még kelleni fog, de azt indíthatod a GRUB-ból, és így legalább a telepítővel való szívásokat kiveszed a képletből.
-
lócitrom
őstag
talán még egy oldallal ezelőtt latolgattuk ezt. egyik nyilvánvaló ok a natív teljesítmény. a másik ok, hogy elsődleges rendszerként használom. sajnos mindhárom rendszernek van olyan előnye, ami igényli a natív futtatást és nem elég a puszta emulálás. egyszerűbb lenne egyetlen rendszer, ami mindent tud, de hát olyan meg nincs.
-
válasz
lócitrom #26816 üzenetére
A Linux miért nem jó virtualizálva amúgy?
MBR-t meg miért ne írhatná felül az Apple ha úgy akarják? Amúgy simán le lehet menteni dd-vel is, az első 512 byte-ban van fixen.
Amúgy én csinálnék egy klasszikus win+linux dual boot megoldást, erre ezer tutorial van a neten. Az OSX-et pedig csak CCC-vel másolnám rá egy előre üresen hagyott helyre, majd egy ott létrehozott hfs partícióra. A forrás egy már telepített OSX lenne, amit egy átmeneti külön diskre/pendrivera/akármire tennék még az egész mizéria előtt.
-
lócitrom
őstag
és MBR partíciók esetén...?
ismerek persze egy-két erre a célra alkalmas programot, de nem tudom azok képességei elégségesek-e. továbbá milyen sorrendben és módon célszerű telepíteni a három OS-t (Windows 10, Ubuntu, Mavericks)? külön OS X Recovery partíciót nem szeretnék, csak a Linux miatt egy cseretárhelyet.
-
válasz
lócitrom #26814 üzenetére
Ez az amit senki nem tud megmondani. Perpill nem piszkál bele, és nincs is rá technikai indok ami miatt bele kéne hogy piszkáljon. De ugye az Apple bármikor mondhatja hogy vége a dalnak és akkor majd belepiszkál.
Ezért kell minden OSX frissítés előtt lementeni az EFI partíció tartalmát és magát a rendszerpartíciót is. Előbbit lehet simán copyzgatni mert az csak egy fat32 típusú fs, rajta pár file-al. A rendszerre pedig a CCC tud jó megoldás lenni.
-
lócitrom
őstag
ez az, amit én sem tudok. én jobban díjaznám, igen. de továbbra sem tudom mi lenne a jobb megoldás. teszem azt ha frissítés érkezik Mavericks-re, akkor az belepiszkál-e a rendszerindítókba és kell-e bármiféle utómunka ilyenkor vagy érintetlenek maradnak a rendszertöltők? meg ha ez eleve normális, hogy nem ismeri fel a GRUB-bot, akkor gondolom hülyeség lenne másodlagosként telepíteni. nem tudom így melyik lenne okosabb.
-
30z.Samu
félisten
Hülye kérdés: A gép integrált VGA-jával eszembe ne jusson feltelepíteni az OS X-et, mi?
GM 4500
-
Viszont most a Win10 nem indul, mert a CLOVERX64.efi-t akarja a bootmanagere betölteni
Sikerült megoldani, szerencsére le szoktam menteni az EFI partíció tartalmát, és egyszerűen letöröltem róla most a "Microsoft" könyvtárat, majd visszamásoltam a mentésben levőt.
Sajna nem igazán látom át azt sem hogy miért nem működött, illetve hogy most miért működik, mivel elvileg a bcdedit a registryben is turkál, a Clover pedig bitre pontosan ugyanolyan mint eddig volt
Továbbá az is elég nagy magic hogy hogy kerülnek be az entryk a BIOS-ba, illetve mi alapján kerülnek oda. Ha valaki tud erről egy jó leírást/doksit linkelni, akkor jöhet.
-
Smiley
addikt
-
Jókis vasárnapi szopás:
Dual bootos rendszerem van 1db SSD-n. OSX El C. + Win10, Cloverrel indul mindkettő.
Egy barátom megkért hogy csinálja neki egy El C. telepítőt egy pendrivera. A következőket csináltam a telepítő elkészítése után:
- telepítettem rá egy friss Clovert
- bemountoltam a saját Cloveres ESP partícióm, átmásoltam a pendrive-on levőre a kext-eket, plist configot, mert az alaplap a cél rendszeren ugyanez.
- rebootoltam, beléptem a biosba, és kikapcsoltam a SATA portokat a teszt miatt
- bebootoltam a pendrive-ról, és megnéztem megy e a telepítő
- ment jó, persze diskeket nem látott, dehát pont ezért kapcsoltam ki őket, szóval ismét reboot, pendrive ki, SATA portok bekapcsNa és azóta nem indul el a saját Cloverem.
A BIOS egyedül a Win10 UEFI indítópartíicóját látja, a Clovert nem. Elképzelésem sincs hogy miért, a Clover ESP partíciómba NEM írtam bele, egyedül egy mount/unmount volt, illetve másoltam róla. Nosza pendrive vissza, indítsunk akkor arról. Megy is, a rajta levő Clover bootolja az OSX-em jól. Bemountoltam a saját ESP-m, minden megvan rajta, és minden érintetlen, mégse megy. Fogtam a Clover installt és rátoltam újra, de a BIOS továbbra sem látja.
Van valakinek ötlete?
diskutil list:
/dev/disk0 (internal, physical):
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *250.1 GB disk0
1: EFI EFI 209.7 MB disk0s1
2: Apple_HFS SSD 118.8 GB disk0s2
3: Microsoft Reserved 16.8 MB disk0s3
4: Microsoft Basic Data 130.9 GB disk0s4A biosban a CSM ki van kapcsolva, régebben is ki volt, megpróbáltam most bekapcsolni, de az eredmény ugyanaz. Csak a pendrive cloveres EFI partícióját látja, és a Windows indító EFI-jét. A Win10 SOHA nem indult el a fenti folyamatok közben, tehát kizárt hogy az kavart volna be.
-
dni
őstag
Sziasztok,
Jelenlegi konfigomban van egy GTX970, amit ki szeretnék venni a gépebből és helyett az i5 Intergált HD4600-as használnám. Ebben az esetben mi lenne a teendőm.
1. Eltávolítom a webes NV drivert. 2. kiveszem a kártyát és bekapcsolom a mobo-n a integrált VGA-t. 3. ?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Túra és kirándulás topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Fujifilm X
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2906, 100% Akkumulátor
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon 3rd: i7-5GEN I 8GB I 512SSD I 14" WQHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Felturbóznád a gèped? Ezt Neked ajánljuk!
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- DELL Latitude 7340 i7-1365U 16GB 1000GB 13.3" FHD+ TouchScren 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest