Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) Kommy válasza Máté94 (#15400) üzenetére


Kommy
veterán

én magic mouse-t használok. Bluetooth vevő ait használok hozzá az a tesco-ban kapható techinka gyártmányú. Minden működik vele tökéletesen nem kell hozzá semmit telepíteni, sleep után is működik.

(#15402) Máté94 válasza Kommy (#15401) üzenetére


Máté94
addikt

Milyen ironikus... egy üzletláncban kapható "noname" BT jobban működik, mint a nagyobb márkáké. :DDD

Közben találtam én is Belkin F8T016NG személyében, de van egy NF-es verzió is. Nem tudom melyik megy jobban, de maradok az NG-nél. Az egyiknek 100m-es, a másiknak 10m-es hatósugara van.

Köszi, bár elég nagy darab. :)

Így állok most... Ahhoz képest, hogy Mac Mini-t akartam... de rájöttem, hogy nagyon bajos, csendes mini gépet összehozni. Így Mini lesz nagyban. Ha CPU-t passzívra bírnám fogni, akkor egyedül a tápnak a ventilátora adna ki hangot, vagy még azt se.

Ház: NZXT SOURCE 210 Midi-Tower - fekete 12.710 Ft
Táp: CORSAIR Builder Series CX430W v2 12.319 Ft
ODD: Sony Optiarc AD-7280S 4.063 Ft
Alaplap:
CPU+GPU:
RAM: Corsair XMS3 DDR3-RAM 8GB PC3-10600 Kit (CMX8GX3M2A1333C9) 11.885 Ft
SSD: Corsair Force GT 120GB 39.910 Ft
Billentyűzet: Apple Wired Keyboard HUN Rev.B 13.470 Ft
Egér: Apple Magic Mouse 18.250 Ft
Bluetooth: Belkin F8T016NG 3.290 Ft
WiFi: TP-LINK TL-WDN4800 8.500 Ft

[ Szerkesztve ]

(#15403) Xero válasza Máté94 (#15402) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam most magasan a WD Green a leghangosabb eleme a gépnek. Mivel a user foldereket ide költöztettem, így nem is igazán áll le soha. Nem azt mondom, hogy hangos, hanem a fentebb is említett táp és meglepő módon az Intel stock cooler ami piszok csöndes. Jobban hallom a 2000rpm-en pörgő és asztalon csücsülő MBP coolereket mint az asztal alatt ülő hackliét. :K

(#15404) #68216320


#68216320
törölt tag

Sikerult a laptopomra feltelepiteni az iBoot+SL megoldassal egy teljesen alap rendszert. Most probalok egy pendrive telepitot kesziteni oly modon h felmasolom a SL lemezet ra a disk utility segitsegevel. Ha teszek meg ra egy chimera-t akkor kikerulhetem az iboot lemezt? Csak usb-s dvd-m van es ha egeret, billt, usb hdd-t radugom nem marad hely a dvdnek.

(#15405) Máté94 válasza Xero (#15403) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor nem veszek CPU hűtőt. Se vizeset. :DDD
SSD, ha lesz, márpedig szeretnék, akkor így lesz két db fölös HDD-m. Az egyik most csak tárolásra van, a másikon most a rendszer van. Ha nincsenek használva, akkor Mac/Windows kikapcsolja őket. De jó! :DDD Még gondolkozom a ház hűtésen, de inkább arra hajlok, hogy ne legyen. :)

(#15406) Xero válasza Máté94 (#15405) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam ott bukik a dolog, hogy a userem nagy részét mindenképpen ezen a gépen is látni akartam biztos ami tuti alapon. Na most ezt egy 60GB-os rendszer SSD-nél nehézkes megoldani, amikor csak a Music mappám 120GB mellette meg az iPhoto Library 60GB. :P

Egy ilyen szintű confignál ha nem a méret a lényeg, akkor egy jó nagy szellős ház és egy 12centis táp bőven elegendő. Nálam a Corsair még alig langyos levegőnél melegebbet nem fújt ki magából mióta kínozva van. Nyilván a XaserII kicsit overkill ehhez a confighoz. :P

(#15407) Xero válasza Xero (#15406) üzenetére


Xero
nagyúr

Na egyébként kép képecske:
Innen indultunk és ez lett belőle.

(#15408) sp@rtan válasza Máté94 (#15402) üzenetére


sp@rtan
senior tag

WIFI/BT miért nem Apple? Ennek a WiFi-nek mi kell, hogy működjön?

Xero: az a két TP-Linkes cucc az mi? :)

(#15409) Máté94 válasza sp@rtan (#15408) üzenetére


Máté94
addikt

Mert nem fogok eBay-ről rendelgetni. Azért. :P Különben sem bízok benne.

Semmi, elvileg működik Airport Extreme-ként, én is megörültem neki, amikor megtaláltam. :)) Lehetsz a kísérleti nyúl. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15410) Máté94 válasza Xero (#15407) üzenetére


Máté94
addikt

Irigy vagyok, de ami késik, nem múlik. :P Én nem bízok magamban, inkább veszek egy SSD-t (relatív), mint sem érezzek nyomást magamon. Bár ez az árak változásával, lehet változni fog.

Más: 128 GB RAM - 16 mag - 24TB HDD

[ Szerkesztve ]

(#15411) Máté94 válasza Máté94 (#15410) üzenetére


Máté94
addikt

*nagy SSD-t

(#15412) sp@rtan válasza Máté94 (#15409) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nem leszek, majd leszel te. ;] Nekem nincs semmi bajom az eBayes rendelgetéssel.
20 centire van a gép a switchtől, de kéne majd WiFi is, mer' az jó. :DDD

(#15413) Xero válasza sp@rtan (#15408) üzenetére


Xero
nagyúr

Az egyik routerem egy TP-Link 1043-as, ami a MBP gyári winyójával megtámogatva egy külső házból, valamint némi openwrt-vel (vargalex) egy minimál NAS és torrent server szerepét játsza. Na az a winyó látszik felcsatolva, valamint egy alias a letöltő folderhez. ;)

Közben a Music és Pictures mappámat archiváltam. Még a Time Capsule régi lemezén trónoló HD anyagok teljes backupja van hátra. Utána már csak a CS5.5, Xcode és egy FCPX van hátra! :C

[ Szerkesztve ]

(#15414) sp@rtan válasza Xero (#15413) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz. :) Ide is kéne már valami ilyesmi, de openwrt-hez hülye vagyok. Mondjuk a mostani Asus RT-N13u-n volt DD-WRT, de megadta magát, azzal egész jól elvoltunk.

(#15415) Máté94 válasza sp@rtan (#15412) üzenetére


Máté94
addikt

Nekem is felesleges, de hát egy Mac csak WiFi-vel és Bluetooth-al Mac. :DDD

(#15416) Xero válasza Máté94 (#15415) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha gondolod bemutathatlak a 2000-es PowerMac-emnek vagy a 2001-es iMac-emnek. Igaz AirPort hely már van, de a bluetooth-t még hírből sem ismerik. Akkor még az irDA volt a menő. Ennek ellenére mégis Mac-ek, sőt nem is akármilyenek. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#15417) Máté94 válasza Xero (#15416) üzenetére


Máté94
addikt

Na jó... :DDD

(#15418) #68216320


#68216320
törölt tag

Megpróbálkozom egy újabb kérdéssel, hátha tud valaki segíteni. iBoot-al indítom mindig a gépet illetve PCIRootUID=1 paraméterrel. Feltettem a 10.6.3-at az Asus K53SV laptopomra. Frissítettem combo-val 10.6.7-re. Elkezdtem a Lion app telepítését, majd restart. TonyMacx86 szerint xMove-al egy új partícióra megcsináltam egy Lion telepítőt. Restart, majd indítom a telepítőt de rövid töltés után automatikusan újraindul a gép. Ezt játssza folyamatosan. Esetleg a telepítőt már nem lehet iBoot-al indítani?

(#15419) Máté94 válasza #68216320 (#15418) üzenetére


Máté94
addikt

Nem kell már iBoot. Restart után be kell jönnie azonnal a Chimera képernyőnek.

(#15420) #68216320 válasza Máté94 (#15419) üzenetére


#68216320
törölt tag

Értem, én is erre gondoltam, de nem jön be. Boot0 error-t ír ki. Lehet-e az probléma, hogy egy SSD (win7) és HDD (SL,Lion üres partíció, Lion telepítő, NTFS win adatokkal) van a laptopban? Kezdjel mindent elölről v. csak az xMove-t próbáljam újra? Valamit rosszul csinálhatok :U

(#15421) Máté94 válasza #68216320 (#15420) üzenetére


Máté94
addikt

Inkább csak csináld meg újra az XMove-os partíciót. Nem mindig sikerül elsőre.
Utána, ha megint nem, akkor inkább Unibeast-el csináld.

(#15422) #68216320 válasza Máté94 (#15421) üzenetére


#68216320
törölt tag

Rendben, köszönöm. Az, hogy közben már próbálkoztam a Chameleon Wizard-al az mennyire gond? Mondjuk nem sikerült a HDD-re feltennem azt sem, továbbra is boot0 error van. Töröljem azt valahogy v. az xMove majd lerendezi?

(#15423) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi annak az alkalmazásnak a neve amivel pl: az időjárást jelezni tudom Mac alatt.Ismerem az alkalmazást, de elfelejtettem a nevét.......
Előre is köszi a választ!

(#15424) Máté94 válasza #68216320 (#15422) üzenetére


Máté94
addikt

Hát, formázd újra, aztán mehet rá megint az XMove.

(#15425) #68216320 válasza Máté94 (#15424) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, xmove lement ujra, de chimera boot menu megint nem lett. Megcsinaltam az unibeast telepitot, de az pedig nem akar elindulni viszont azon van chimera. Bootoltam pendriverol aztan kivalasztottam az xmove altal keszitett telepito particiot, most piszkosul remeg a kep de elindult a lion telepito. Kivancsi leszek ra h mire jutok vele.

(#15426) #68216320 válasza #68216320 (#15425) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gond van vele mert nem talalja az usb-s billentyuzetem. Eger mukodik de bill. nem. Most megprobalom ujra a telepitest. Nem tudja valaki miert remeg a kep lion alatt a monitoron? Valami kext megoldja esetleg? Vagy az optimus zavar be?

[ Szerkesztve ]

(#15427) Phantomhive válasza qamu74 (#15423) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

azt hiszem GeekTool.
de ez nem a megfelelő topic.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15428) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Feltettem a Lion 10.7.0-át dell inspiron 1525-re. Unibeats-el.Olyan kérdésem lenne,hogy fel tudom-e update-ni 10.7.3-ra? Meg olyan gondom van vele,hogy nincs hang,meg wifi.

Hang:Sigmatel STAC 92XX C-Major HD Audio
Wifi: Broadcom 43xxfamily

Valakinek ötlet?

(#15429) Xero válasza kisjimy (#15428) üzenetére


Xero
nagyúr

Mutlibeast-el pakold föl a megfelelő DSDT-t, illetve az audio rollbacket és a Voodoo audio-t.

A Wifi ha nem megy ezek után sem, akkor be kell, hogy pakold a device id-t a IO80211Family.kext-be.

Hajrá. ;)

Nálam kis update: Minden fönt van. A 60GB-os SSD-ből kőkeményen foglalt 30GB úgy, hogy minden pro appom is fönt van már (CS5.5 PS/ID/AI, FinalCut-Motion, Xcode). Az mondjuk igaz, hogy a home folderek nagy részét kiköltöztettem így nyertem rettentő sokat. Azt is hozzátenném, hogy a kiköltöztetésre nem a beépített megoldást használtam, így a user Library maradt az SSD-n és a programok valóban szépen pörögnek így.
Teljesen hibamentesnek tűnik a kicsike, egyedül a sleep és usb probléma maradt meg, valamint a rendszer szerint a lemezek minde külső eszközök (ez pont nem számít semmit egyébként, így nem is foglalkozom vele). Sajnos amennyire utána néztem alu keyboarddal és ezzel a lappal így jártam sleep ügyben. Talán az F10-es DSDT majd megoldja a gondot.

(#15430) Xero válasza Xero (#15429) üzenetére


Xero
nagyúr

Megvan a részleges megoldás a sleep problémára Z68-MA-D2H-B3 lappal és Apple alu usb keyboarddal:

Első körben kihúztam az Alu keyboard-ból az egeremet és átdugtam közvetlenül a lapra. Így a billentyűzet a PS/2 porthoz közelebbi, míg az egér az a mellett lévő USB porton csücsül.
Szépen elaltatom a gépet és a Power gombbal ébresztem föl. Így 10mp után magukhoz térnek az eszközök! Ha a billentyűzetről ébresztem akkor a bill és a kamera kakukk.

Így minden eszköz szépen működik ébredés után is (bill,egér,kamera,pendrive,külső hdd).

Nekem ez a megoldás így perpill tökéletesen megfelel. :C

[ Szerkesztve ]

(#15431) kisjimy válasza Xero (#15429) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Honnan tudom,hogy mellik a megfelelő dsdt? Sosem csináltam még! Jha és még az energia gazdálkodás sem megy :( és ezért szerintem menet közben KP-zik.

(#15432) Máté94 válasza kisjimy (#15428) üzenetére


Máté94
addikt

Hang...
WiFi-vel ennyiből nem tudok mit csinálni.

Szedj le majd Combo Update-et majd és azzal próbálkozz.

(#15433) kisjimy válasza Máté94 (#15432) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia! A kexthelperrel is jó ha megcsinálom? Elméletileg ugyan azt csinálja,mint ha manuálisan teszem be a kext-t. le van töltve a combo,de telepitésnél kiáll KP-vel.

(#15434) Máté94 válasza kisjimy (#15433) üzenetére


Máté94
addikt

Keress telepítési útmutatókat és abból próbálj összeollózni magadnak egyet. Van egy pár...

(#15435) kisjimy válasza Máté94 (#15434) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Megnéznéd ezt nekem?

https://sites.google.com/site/nozyczek/home/hackintosh/how-to-install-lion-10-7-0-on-dell-inspiron-1525

(#15436) sp@rtan válasza Xero (#15429) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Külső lemezre:Multibeast-»Drivers and Bootloader-»Kext and enabler-»Disk-»IOAHCIBlockStorageInjector :K

(#15437) Máté94 válasza sp@rtan (#15436) üzenetére


Máté94
addikt

Gondolom ilyenkor minden meghajtó sárga, nem? Én csak így ismerem a jelenséget. :DDD

(#15438) sp@rtan válasza Máté94 (#15437) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Igen. :DDD

(#15439) AdamP900 válasza Máté94 (#15437) üzenetére


AdamP900
tag

Nekem is sárgák a meghajtók! Pontosan mit jelent ez? Még úgy rémlik MB előtt rendes "HDD" ikonjuk volt. :K

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#15440) Máté94 válasza AdamP900 (#15439) üzenetére


Máté94
addikt

Azt amit Xero leírt. :DDD IOAHCIBlockStorageInjector MB-ből, és jók lesznek. :)

[ Szerkesztve ]

(#15441) AdamP900 válasza Máté94 (#15440) üzenetére


AdamP900
tag

Köszönöm a választ! :D

-- Nagy Ádám

(#15442) Xero válasza sp@rtan (#15436) üzenetére


Xero
nagyúr

Legjobb emlékezetem szerint feltettem azt is, de most 200km-re vagyok a géptől. Ráadásul nálam a Finderben normálisan jelennek meg, pusztán jelöli az about this mac-system profiler-DU, hogy külső lemezekről van szó. Ezért is mondtam, hogy nem nagy dolog. :N

[ Szerkesztve ]

(#15443) sp@rtan válasza Xero (#15442) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Furán nézel ki, jól vagy? :DDD

Grat hozzá.:)

(#15444) Phantomhive válasza sp@rtan (#15443) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

hirtelen én is azt hittem, hogy valami newbie :DDD
skippeltem is a posztját ;]

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15445) Xero válasza sp@rtan (#15443) üzenetére


Xero
nagyúr

Kiválóan köszi. Így tíz itt töltött év után, már időszerűnek éreztem a dolgot. :P

(#15446) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Nos sikerült nagy nehezen feltennem a 10.7.3-at,multibeats-el a hangot.De most olyat csinál,hogy inditásnál néha dob kp-t (voodoohda,applehda-ra hivatkozva,meg mégvalamire iofamily vagy mi) de 1-2 restart után meg feláll.Hang van,de a x3100 vga-t nem kezeli.Pl youtube videóknál szaggat a hang nincs kép.(fent a legfrissebb flash player 11.2) Ha lecsukom laptopot nem alszik el,nincs energiagazdim sem.Wifi-m továbra sincs,csak ethernet. Szóval pengeélen táncol a rendszer,de ha igy megy visszarakom a 10.6.8-at,mert az beton stabil volt.

Valakinek ötlet?

(#15447) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Senkinek sincs ötlete?

(#15448) Phantomhive válasza kisjimy (#15446) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Biztos elkerülte a figyelmemet, de nem hiszem hogy egy Opel Omega 3.2 v6 executive-ra tetted fel a lion-t. Szóval milyen vasról is van szó? :D
Az iofamily valószínűleg a hálókártya driver lesz, mivel biztosan mókoltál vele a wi-fi ügyében(IONetworkingFamily.kext).
Az x3100 vga elméletileg megy lion-on natívan(google szerint. sose játszottam laptoppal).
clean install után chameleon beállításokban: graphics enabler=yes, Generate P states , generate c states bekapcsolni és 32 bit-ben futtassad a rendszert(mindenkinél ezt látom kikötésnek)

wi-fihez sajnos nem értek semmit, majd a többiek talán. ha minden klafa, akkor egy huszárvágással megoldható az egész: fél óra alatt kicseréled a wi-fi chipet 1 kompatibilisre, ha minden veszett :D

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15449) matwood


matwood
csendes tag

Hali!

Lion telepítés közben hibával leáll. Ez a hibanapló:
Apr 10 10:38:04 localhost OSInstaller[330]: PackageKit: Install Failed: Error Domain=PKInstallErrorDomain Code=110 "An error occurred while extracting files from the package “AdditionalSpeechVoices.pkg”." UserInfo=0x7f9d0d39c670 {NSLocalizedDescription=An error occurred while extracting files from the package “AdditionalSpeechVoices.pkg”., NSFilePath=/Volumes/Névtelen 2/.OSInstallSandbox-tmp/Root, NSURL=AdditionalSpeechVoices.pkg -- file://localhost/System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg, PKInstallPackageIdentifier=com.apple.pkg.AdditionalSpeechVoices, NSUnderlyingError=0x7f9d0d369fb0 "The operation couldn’t be completed. FinishStreamCompressorQueue error"} {
NSFilePath = "/Volumes/Ne\U0301vtelen 2/.OSInstallSandbox-tmp/Root";
NSLocalizedDescription = "An error occurred while extracting files from the package \U201cAdditionalSpeechVoices.pkg\U201d.";
NSURL = "AdditionalSpeechVoices.pkg -- file://localhost/System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg";
NSUnderlyingError = "Error Domain=BOMCopierFatalError Code=1 \"The operation couldn\U2019t be completed. FinishStreamCompressorQueue error\" UserInfo=0x7f9d0d3965a0 {NSLocalizedFailureReason=FinishStreamCompressorQueue error, offset=2861, type=BOMCopierFatalError, sourcePath=/System/Installation/Packages/AdditionalSpeechVoices.pkg, destinationPath=/Volumes/Ne\U0301vtelen 2/.OSInstallSandbox-tmp/Root}";
PKInstallPackageIdentifier = "com.apple.pkg.AdditionalSpeechVoices";
}
Apr 10 10:38:04 localhost OSInstaller[330]: install:didFailWithError:Error Domain=PKInstallErrorDomain Code=110 "An error occurred while extracting files from the package “AdditionalSpeechVoices.pkg”." UserInfo=0x7f9d0d39c670 {NSLocalizedDescription=An error occurred while extracting files from the package “AdditionalSpeechVoices.pkg”., NSFilePath=/Volumes/Névtelen 2/.OSInstallSandbox-tmp/Root, NSURL=AdditionalSpeechVoices.pkg -- file://localhost/System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg, PKInstallPackageIdentifier=com.apple.pkg.AdditionalSpeechVoices, NSUnderlyingError=0x7f9d0d369fb0 "The operation couldn’t be completed. FinishStreamCompressorQueue error"}
Apr 10 10:38:05 localhost OSInstaller[330]: Install failed: A Telepítő hibát észlelt, amely a telepítés sikertelenségéhez vezetett. Segítségnyújtásért lépjen kapcsolatba a szoftver gyártójával.
Apr 10 10:38:06 localhost OSInstaller[330]: No system on disk Névtelen 2 to revert bless
Apr 10 10:38:06 localhost OSInstaller[330]: Unable to revert bless to target or imgsrc.
Apr 10 10:38:06 localhost OSInstaller[330]: Allowing machine sleep.
Apr 10 10:38:06 localhost OSInstaller[330]: Memory statistics for 'Telepítés sikertelen'

UniBeast-el csináltam, mi lehet a gond? Többszörös próbálgatás után is ugyan ez. 3 partició van, az első ntfs win7-el a másik kettő OSX Kiterjesztett naplózott, ebben a sorrendben. Mi lehet a gond? Sürgős lenne nagyon!! Előre is köszönöm a segítséget!

Vitrex

(#15450) bekesics válasza matwood (#15449) üzenetére


bekesics
tag

"UniBeast-el csináltam, mi lehet a gond? Többszörös próbálgatás után is ugyan ez. 3 partició van, az első ntfs win7-el a másik kettő OSX Kiterjesztett naplózott, ebben a sorrendben. Mi lehet a gond? Sürgős lenne nagyon!! Előre is köszönöm a segítséget!"

Nem vagyok benne nagy tudor, de én mindenütt azt olvastam, hogy az első partíciónak kell a GUID-nak lennie az OSX számára, a második már mehet a win7 számára. És az is fontos, hogy az OSX telepítőjének disc menedzserével hozd létre a partíciókat.
Satás merevlemez kell, Biosban AHCI módot satába kapcsolni, HPET-et engedélyezni, ACPI-t S3(STR)-re kapcsolni.

Ha az aláírásodba beteszed a konfigodat, akkor lehet hogy többen is tudnak majd válaszolni, mert sokat számít hogy mi van a gépedben.

Gigabyte B150M-D3H, i5-6600, GTX1050Ti, 16Gb DDR4-2133

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.