Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) AdamP900 válasza Máté94 (#15150) üzenetére


AdamP900
tag

Azt hiszem felreertesz! Egy percig sem okoltalak en a VGA miatt! :) Az halistennek megy rendesen. Wifihez akkor keresek valamit a masik gepen. Lenne meg egy kerdesem: A sajat billentyuzete es egere mi miatt nem mehet? Jelenleg kulso USB -s egerrel es billel megy. :)

-- Nagy Ádám

(#15152) Máté94 válasza Máté94 (#15150) üzenetére


Máté94
addikt

Közben LAN-hoz találtam is.
WiFi az nem fog menni, hanghoz ott a VodooHDA.

(#15153) Máté94 válasza AdamP900 (#15151) üzenetére


Máté94
addikt

PS/2-es kext kell nekik szerintem. Van MB-ben.

(#15154) AdamP900


AdamP900
tag

Köszönöm a kimerítő válaszokat! Megpróbálom! :R

-- Nagy Ádám

(#15155) AdamP900 válasza AdamP900 (#15154) üzenetére


AdamP900
tag

Panical összeszakadt. A Vodoo HDA 2.73 -at vagy hanyat tettem fel MB-ből és megadta magát. :D Szedek le egy sima Vodoo HDA -t és megpróbálom azzal. (persze lehet ezzel kellett volna kezdenem élből :U ) Wifire akkor azt mondod nem lesz megoldás? iAtkos -ba se?

-- Nagy Ádám

(#15156) gabo89 válasza AdamP900 (#15155) üzenetére


gabo89
senior tag

Wifire csere a megoldás. Vegyél BCM94311-ot, natívan működik. Hardverapron találsz egy párat.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#15157) AdamP900 válasza gabo89 (#15156) üzenetére


AdamP900
tag

Értem! Ha enyém lenne a laptop akkor nem lenne gond. :) Családban van egyébként, de 3 szobával arrébb és nincs olyan hosszú kábelünk. Egyébként köszönöm a tippet, átgondolom a dolgot és beszélek a kedves családtag fejével, hogy vagy netezik kábellel addig (abból a szobából ahol a router van) valahogy addig még nem veszünk egy wifit, vagy marad a W7... :)

-- Nagy Ádám

(#15158) gabo89


gabo89
senior tag

1000-2000 Ft, annyira nem sok. :) És a cseréje is egyszerü, a garancia nem vész el miatta.

indul a sörös aludni

(#15159) Phantomhive válasza AdamP900 (#15155) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

iAtkos vagy retail = nincs különbség. ugyan az a rendszer mindegyik.
az iAtkos annyiban tér el a retailtól, hogy az egy összekutyult rendszer, megtömködve mindenféle driverrel, vizuális csicsával, stb.. egy házilag összekoholt telepítő az egész.
ha bármit nem tudsz életre kelteni retail alatt, akkor 101%, hogy iatkos alatt se fog menni.
mivel ugyan az a két rendszer.

ezt tisztába akartam tenni egy ideje, mert többször láttam felmerülni ezt a dolgot.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15160) AdamP900 válasza Phantomhive (#15159) üzenetére


AdamP900
tag

Köszönöm a tisztábatételt! :)

Garancia már eleve nincs a laptopra úgyhogy az nem lényeg. Mivel nem sikerült dűlőre jutnom Wifi ügybe ezért megy a W7 vissza. Ráadásképp hang se volt pedig Voodoo HDA -t próbáltam. Azért köszönöm a segitsegeket! :R :R :R

Viszont a saját retail -em továbbra is jól megy! :P

-- Nagy Ádám

(#15161) gabo89 válasza AdamP900 (#15160) üzenetére


gabo89
senior tag

Lehet így jártál mint Ő. :)
Müködhet USB-s adapterrel is a wifi. Pl. TL-WN7200ND, de biztosan van olcsobb is.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#15162) #68216320


#68216320
törölt tag

Egyszerűen nem tudok összekutyulni olyan telepítőt (Retail DVD, USB, SL, Lion) hogy elinduljon. :( Kezdem bánni, h ezt a laptopot vettem meg. (Asus K53s) Szerintem a kikapcsolhatatlan Optimus kavar be. Hihetetlen technológia. Linux alatt is szenvedés, itt is.

(#15163) AdamP900 válasza gabo89 (#15161) üzenetére


AdamP900
tag

Igen, ez eszembe jutott nekem is. Lehet egyszer ez lesz a járható útja! :)

-- Nagy Ádám

(#15164) Phantomhive válasza #68216320 (#15162) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

A HCL kompatibilisnek jelölte?

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15165) #68216320 válasza Phantomhive (#15164) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudom mi az a HCL.

(#15166) Phantomhive válasza #68216320 (#15165) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Hardware Compatibility List.

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15167) #68216320 válasza Phantomhive (#15166) üzenetére


#68216320
törölt tag

Pontosan ugyanolyat nem találtam, de az Asus K53S gépemhez szinte megszólalásig ugyanazzal a HW-al szerelték az Asus N53S laptopot. Ha jól nézem eltérés csak a WiFi-ben van, mert másik számú Atheros van az enyémben. Az N53S-ről itt írnak.
Nekem ez túl sokat nem mond. Azt olvastam, hogy telepíthető, de nekem mégsem sikerül a megfelelő módszert megtalálnom hozzá.

(#15168) Phantomhive válasza #68216320 (#15167) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

hol akad meg a folyamat?
kompatibilis hw-nak tűnik.
10.6-ot próbáltál feltelepíteni?
megpróbálhatnád szétdobni átmenetileg a winchestert 3 partícióra(lion, snow leo, lion telepítő).

felrakod a snow leot, az alól megcsinálod a lion telepítéshez szükséges dolgokat(dsdt meg ami van még), majd disk utilityben a 3. partíciót megcsinálod telepítő partíciónak(recovery hd, ha úgy tetszik) és arról feltelepíted. ha valami bibi van vele(kext ütközés, hiányzó file, stb.. azt még a snow leo alól lehet orvosolni.)

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15169) #68216320 válasza Phantomhive (#15168) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mar ott elakad a folyamat h a telepito sem toltodik be. Feldobok majd egy kepet rola de KP lesz a Cpu management miatt. Ezt csinalja minden telepitonel. Biosban nem lehet az szinte semmit sem allitani. Jelenleg csak vmware alol tudok pendrive telepitot is csinalni.

(#15170) Zsoca92


Zsoca92
csendes tag

Sziasztok, sikerült első próbálkozásra feldobnom a gépemre az iAtkos L2-t. Szinte tökéletesen működik, egy-két hibát leszámítva.
1, Azt már sikerült megoldanom az usb driverrel, hogy működjön az usb-s egerem és a billenytűzetem, de van egy PS/2-es bill, amit szeretnék működésre bírni. Telepítéskor bejelöltem egy PS/2-es kext-et, lehet hogy az kavar be. Utólag lehet valahogy törölni?
2, A kurzor csak mozgatáskor látszódik, egyébként eltűnik.
3, ha belemegyek egy menübe, vagy egy listába, egyből elugrik a kijelölés, kb a 4. menüponton "beragad" . Így kattintani se nagyon tudok másik menüpontra.
Ha tudtok segíteni, megköszönöm :)

(#15171) gabo89 válasza Zsoca92 (#15170) üzenetére


gabo89
senior tag

A te gépedre minden további nélkül felmegy a Retail Lion. Azt javaslom, ne foltozgasd az L2-öt.

Csináld meg az UniBeast-et az iAtkos-on.
Telepítsd az iAtkos helyére. Miután kész a telepítés leszeded a DSDT-t és DSDT.aml néven az asztalra teszed. Futtatot a MultiBeast-et.
Bejelölöd az UserDSDT, ALC8XXHDA + AppleHDA rollback, és a Lnx2Mac Ethernet.
A Lion App-ot megtalálod a "Mac OS X Lion (Mac App Store)" néven az interneten.

indul a sörös aludni

(#15172) gabo89 válasza gabo89 (#15171) üzenetére


gabo89
senior tag

Illetve a PS2-es opciót is jelöld be a MultiBeast-ben, ez esetben.

Ha szeretnél Windows-t is ugyanarra a HDD-re, amire az OS X megy, akkor patchelni kell az Unibeast-et. Ha külön HDD-re megy, nem kell patchelni.

Letöltöd a zip-et, kibontod. muCommanderrel megnyitod az USB telepítőt és kicseréled a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#15173) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy van egy dell inspiron 1525 laptopom. Feltettem rá az iatkos L2-öt. Csak -x indul el,és nem ismeri a vga kártyámat(gma x3100) nincs hangom,meg wifi sincs,csak hálózat. Hogy tudnám ezeket orvosolni?

(#15174) gabo89 válasza kisjimy (#15173) üzenetére


gabo89
senior tag

Szia!

Mi a audio- és a wifiadapter pontos neve?

indul a sörös aludni

(#15175) kisjimy válasza gabo89 (#15174) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Passzolok. Amikor a 10.6.3 iatkos volt fent, akkor a wifinél a brodcom volt vagy mi, az audiónál meg voodoo hda,meg a applehda.

Pontos tipusa kéne?

Jha és miéert fagy meg kb 3 percenként? Megy még a bluetooth !

[ Szerkesztve ]

(#15176) gabo89 válasza kisjimy (#15175) üzenetére


gabo89
senior tag

Pontos kell. Everestel (vagy Aida) megtudod nézni windows alatt. De akkor nézd meg a hálókártyát is.

indul a sörös aludni

(#15177) kisjimy válasza gabo89 (#15176) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Multibeast segitene,ha feltenném?

Hang: STAC 92xx c-major hd audio

[ Szerkesztve ]

(#15178) gabo89 válasza kisjimy (#15177) üzenetére


gabo89
senior tag

Nem, az csak retail lion-hoz jó. Amúgy tedd fel te is azt inkább. Találtam egy kext pakkot neked. link

indul a sörös aludni

(#15179) kisjimy válasza gabo89 (#15178) üzenetére


kisjimy
aktív tag

ezt leszedtem de rar-ban van. Retail jobb lenne? hogy csináljam?

honnan szerezzek retail lion-t?

[ Szerkesztve ]

(#15180) gabo89 válasza kisjimy (#15179) üzenetére


gabo89
senior tag

iAtkos alatt megcsinálod az Unibeast telepítőt. Telepíted és innen folytatjuk. :)
Ha windows-t is szeretnék ugyan arra a HDD-re, mint amin az OS X lesz akkor patchelni kell a telepítőt, hogy felmenjen MBR particios táblára.

Letöltöd a zip-et, kibontod. muCommander-rel megnyitod az USB telepítő tartalmát és kicseréled a fájlokat a zip tartalmával.
Ha patcheled a telepítőt, akkor telepítés közben a Customize-nél (magyarul már nem tudom hogy hivják az opciót, de biztos tudod mire gondolok :) ) kikell venni a pipát a többi nyelvből és csak a magyart kell bejelölni. A windows partiticióját is az OS X telepítőnél kell előre megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#15181) AdamP900 válasza gabo89 (#15180) üzenetére


AdamP900
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet szerintetek, hogy két retail Lion nem telepítődik egyformán? Az elmúlt pár napban raktam egyet egy EP45 UD3R, 2x2Gb Mushkin DDR2, Q9550, 8800GT alkatrészekből álló gépre és egy Lenovo N500 -ra. Erre a két gépre úgy ment fel a telepítés, hogy a végén a felhasználói adatok megadása után kellett felhasználói képet választanod. Az első gépen tökéletesen működik a Sleep mód is és a Skype is! Ha a saját gépemre teszem ugyan ezt a Lion -t akkor a végén nem kell képet se választanom, nem megy a Sleep mód se és a Skype is hibával lép ki. Értem én, hogy az előző gépeknek is más az összetevője meg más DSDT kell hozzájuk (bár a Lenovo-t a nélkül tettem fel MB-el).

A saját gépem adatait megtaláljátok ha a nick nevemre kattintotok.

Főbb cuccok:
ASRock P67 Fatality Performance
2x4Gb Kingstone HyperX DDR3
Core i7 2600
Gigabyte GTX260OC

-- Nagy Ádám

(#15182) Máté94 válasza AdamP900 (#15181) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem egyértelműen a lap a hibás, a második a videokártya lenne, ha egy másik lappal nem lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#15183) AdamP900 válasza Máté94 (#15182) üzenetére


AdamP900
tag

Eladtuk az utolsó szétszedett konfigot is, így nincs mibe kipróbálni külön a VGA -t. :) Úgy látom valamikor meg kell váljak ettől a géptől ha normális MAC -et szeretnék. :D Egy baj van csak, hogy baromi drágák az almás cuccok. :U

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#15184) Máté94 válasza AdamP900 (#15183) üzenetére


Máté94
addikt

Nem kell Mac-be ölni a pénzt, elég egy lap csere is.

[ Szerkesztve ]

(#15185) YODA mester


YODA mester
senior tag

Szevasztok,

felraktam egy 10.6-os SnowLeo-t Chocolate kernellel egy nForce4 SLI AMD konfigra. Vannak népszerűbb verziók, de ez az egyetlen amivel minden feature működik, úgyhogy ezt hagyom fent. Nincs signózva akészítők által sajna.
Viszont az app ami miatt osx-et raktam fel az 10.6.2-re éhezik. Leírná nekem valaki, hogy hogyan tudnám upgrade-elni az OSX-et..? Előre is köszönet.

(#15187) gabo89 válasza Máté94 (#15186) üzenetére


gabo89
senior tag

Az a baj nálam, ha felrakom a Chimera-t, nem bootol be a rendszer. De az Unibeast-ről betudok Bootolni ez után is. Nincs ötleted? :F

indul a sörös aludni

(#15188) vdrummer


vdrummer
csendes tag

Sziasztok, valaki tudja, hogy kell iatkos l2 -t rávenni, hogy felismerje a sony optiarc dvd-írót (sata)? alaplapom asus p5kc. Nem találtam rá kexteket. pls help :) :R

[ Szerkesztve ]

(#15189) Máté94 válasza vdrummer (#15188) üzenetére


Máté94
addikt

Magától menni kellene. Már ha 72XX-es sorozatból való. Ezekre nincs kext.

(#15190) Phantomhive válasza vdrummer (#15188) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ha húzva van a proci, akkor vedd vissza alap órajelre és nézd meg úgy, hogy látja-e.
ha nem, akkor dugd át egy másik foglalatba az alaplapon.
ha úgy se, akkor ellenőrizd a biosban, h nincs-e letiltva és be van-e kapcsolva a SMART.
ha még így se, akkor rejtély marad.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15191) gabo89 válasza vdrummer (#15188) üzenetére


gabo89
senior tag

AHCI módban van?

indul a sörös aludni

(#15192) kgergo89


kgergo89
tag

Sziasztok,

N-es Wifi Routerhez szeretnék csatlakozni a hackintosommal, kábel kilőve, mert túlságosan messze van a géptől a router.

USB Wifi sticket tudtok ajánlani amihez van esetleg osx driver?
A másik ötletem esetleg egy acces point a gép mellé + kábel és azzal csatlakozni a wifire.

--
köszi,
Gergő

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15193) Máté94 válasza kgergo89 (#15192) üzenetére


Máté94
addikt

(#15194) gabo89 válasza kgergo89 (#15192) üzenetére


gabo89
senior tag

Én TP-Link TL-WN7200ND -et használok. Itt találsz hozzá drivert/szoftvert. Viszont saját wireless utility-je van.

indul a sörös aludni

(#15195) Zsoca92 válasza gabo89 (#15172) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

Hali, sikerült megcsinálni iatkos alól a telepítőt, sikeresen fel is ment elsőre. Első indításkor szinte tökéletesen működött, leszámítva a cpu terhelést, és talán a vga se ment még úgy ahogy kellett neki, de ugye jött a MultiBeast. bejelöltem amiket írtál. A gond az, hogy ahogy befejezte a telepítést, egyből visszajött az egeres hiba, és a menükben való ugrándozás. Arra gondoltam, hogy törlöm a ps/2 kext-et de nem tudom , hol keressem. Hogy lehet megnyitni a System mappát, vagy egyáltalán hol van? :B

(#15196) Zsoca92 válasza Zsoca92 (#15195) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

Nehezen, de sikerült törölni a két kextet, így már normálisan működik, leszámítva, hogy nem látja a ps/2-es billemet. Csak azért lenne jó, mert az usb-s az aksival megy , és már megszoktam a ps2-est, hogy nem kell benne elemet cserélni :D
Egy hiba van még a gépezetben. Nincs hang. Feltettem az ahhoz tartozó kextet is , de nem látja kimeneti eszközként. Erre van gyógyír? Ja, optikai kábelen csatlakozik a hangkártyához a házimozi, ez okozhatja?
Wifi adaptert pedig nemsokára veszek, a mostani nem mac kompatibilis, de windows-on se egyszerű használni néha :N Ez jó alternatíva lehet? : http://www.grando.hu/hama-53135-wlan-150mbps-mini-usb-adapter-1512057423

"Tartozék: USB 2.0 hosszabbító kábel és telepítő lemez Windows XP/XP x64 Edition/Vista 32 & 64 Bit/7 32 & 64 Bit és Mac OS X 10.5/10.6 operációs rendszerekhez."

(#15197) Máté94 válasza Zsoca92 (#15196) üzenetére


Máté94
addikt

Gép adatokat még egyszer, ha lehet. Főleg hangkártya chip-et.

(#15198) vdrummer válasza Phantomhive (#15190) üzenetére


vdrummer
csendes tag

Köszi mindenkinek a választ. A proci húzva van, de ahci módban van az első sata foglalatban. Ha haza érek kipróbálom a javaslatokat :)

(#15199) Phantomhive válasza vdrummer (#15198) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

próbáld áttenni a dvd-t a harmadikba, a winyót amire telepíteni akarsz pedig az egyesbe.
vagy a 2-4-be őket.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15200) kgergo89 válasza Máté94 (#15193) üzenetére


kgergo89
tag

Egész okos, de egyszerűbb megoldásra vágyok igazából..
Nézelődtem fórumokon, elvileg a D-Link-nek van egy DWA-140 ill. 160 nevezetű wifi stickje ami N es szabványú és van osx támogatása, utilityvel együtt.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.